iommelig doelpunt kenmerk FC Den Haag P0UP0U DANKTE TRIOMF IN NICE MN EEN VERGISSING GOEDE GENERALE BAYERN MÜNCHEN DEED VERTROUWEN STERK GROEIEN Beste papieren voor Vitesse Van Katwijk was slimste in eindsprint tL*LL£Ê Sportwereld C&oi Li toch VtwtdeiiaeJi! MAANDAG 19 MAART 1973 A3 DEN HAAG De wijze waarop het doelpunt van FC Den Haag tot stand kwam, kenmerkte de wedstrijd tegen NEC: onoverzichtelijk, rommelig en improductief. Na een één-twee combinatie liep Aad Mansveld door, maar de bal stuitte verkeerd weg, waardoor verdediger Visser nog kon ingrijpen. Zijn schot was echter niet hard genoeg en de meegelopen De Graaf schoof de bal toen achter de uit zijn evenwicht gebrachte doelman Schellekens: 1—0. De vijfduizend toeschouwers hadden een kwartier na rust toen al de hoop opgegeven dat er in de stand nog verande ring zou komen, zóveel onmacht hadden beidé ploegen daarvoor gedemonstreerd. bad Mansveld heeft het al gezienbuitenspel. Verdediger Cornelis niet. want hij schermt de bal nog steeds met zijn lichaam af. Trainer Teunissen was na het drama" van afgelopen woens dagavond tegen NAC uiteraard blij met dit succes. Hij had in de voorbereiding op het duel te gen NEC het accent op een mentale zelfoverwinning gelegd om het karakter van het elftal te behouden. „Bewust heb ik ZAANDAM Bijna was het Wim de Waal toch nog gelukt om Harry Jansen en Henk Scholten te evenaren door voor de tweede achtereenvol gende keer de ronde van Noord-Holland te winnen. Maar hij had buiten Piet van Katwijk gerekend. „De Waal probeerde het net als vorig jaar: kort voor de meet weg springen. Roy (Schuiten) hield het tempo echter zo hoog, dat dat niet doorging. Toen kroop hij achter Roy om „gelan ceerd" te kunnen springen. Ik zag dat, pikte zijn wiel en toen was ie geklopt", aldus verklaarde Van Katwijk zijn overwinning in de zware Noordhollandse klassieker. Hij was er overigens niet erg van onder de indruk. „Ach, ik spurt redelijk en dat is in een massasprint natuurlijk wel ge makkelijk, maar een echt gro te overwinning mag je dit toch niet noemen". ets voor Kolhorn, halverwege het traject, waar de wind hard in de rug blies, streek de gro te groep op het leidende zestal neer. Zo flitste het voorste stuk van' het peloton het ge weldige tempo had een schei ding teweeggebracht de straten van Zaandam in, waar de sprinters zich in de positie zetten. Piet van Katwijk bleek de slimste. 4. Rov Schui Katwijk Ab Dekkers Nooren (Tolle- strus (Amster- NICE Raymond Poulidor heeft op 38-jarige leeftijd voor een sensatie van de eerste orde gezorgd. Hij zegevierde zaterdag voor de tweede achtereenvol gende maal in de weg wedstrijd ParijsNice. Eddy Merckx, die 940 km. lang de leiderstrui had gedragen, leed in het afsluitende tijdritje over bergachtig terrein in Tur- bie een zware nederlaag Hij verloor ten opzichte van winnaar Joop Zoete melk meer seconden dan hem ooit is overkomen in een tijdrit. Het verschil was zo groot, dat Zoete melk eveneens langs Merckx schoof en achter Raymond Poulidor beslag legde op de tweede plaats in de eindrangschikking. Poulidor (bijnaam „Poupou") dankte zijn uiteindelijke zege aan een vergissing: Hij reeds met een te groot verzet, maar durfde onderweg niet meer van fiets te wisselen uit angst voor tijdverlies. Hij stampte door en bereikte uitgeput, maar winnend de finish. In de halve etappe, die aan de apo theose voorafging, had hij op een reservefiets gereden, om dat de zijne bij een botsing op de weg naar de start onklaar was geraakt. Deze eerste hal ve etappe werd gewonnen door Rik van Linden en bracht geen verandering in de klasse ringen. Eddy Merckx voerde als verkla ring voor zijn nederlaag aan, dat hij verkouden was. Maar hij voegde eraan toe: „Dat ik zo zwaar zou verliezen, had ik niet voor mogelijk gehouden". Daarna feliciteerde hij op sportieve wijze de „eeuwige tweede" van de nieuwe wie- Ier-epoque, die mijn zijn 38 jaar de oudste deelnemer was. In de afsluitende tijdrit was Joop Zoetemelk niet minder Morlcnsen (Den) 21.12.12., 6. Oca- na (Sp) 21.12.39. 7. Grosskost (Fr) Van Springel (Belg) brechts (Belg) 21.1 nez (Sp) 21.13.49. 14. Lazcano (Sp) 21.14.00. 15. Agostlnho (Port.) 21.14.09. 21. Motta (It) 21.15.45. 35. Kuiper (Ned) 21.18.08. 48. Vianen mlnck 14 uur .26 minuten en 12 seconden, 2. Frans Verbeek. Bel gië. op 42 seconden. 3. Gösta Pet- tersson, Zweden, op 2 minuten. 4. Roger Swerts. België, op 2.05. SAN BENEDETTO De Belg Roger de Vlaeminck heeft vandaag dwars door Italië we- wonnen. In het tweede deel van de laat ste etappe, een tijdrit, eindig de De Vlaeminck op de zesde plaats, terwijl zijn landgenoot Roger Swerts de erepalm be haalde. MiiNCHEN Bayern München mag dan met 40 door Ajax om de oren zijn geslagen, de ploeg uit de bierstad blijft de sterkste van West-Duitsland. Dat bewijs leverde Bayern za terdag in München Gladbach waar het plaatselijke Borussia voor 34.500 toeschouwers de gasten met een overwinning van 3—0 liet afreizen. De voor sprong, die Bayern nu van de achtervolgers scheidt, Is ge groeid tot negen volle punten, zij het dat de andere clubs meestal eer. wedstrijd minder hebben gsepeeld. De eerste thuis-nederlaag van Bo russia München Gladbach (na acht overwinningen waarin 36 doelpunten werden gescoord), haalde het laatste restje span ning uit de Duitse competitie. Van de achtervolgers staan Wuppertaler SV en Fortuna Düsseldorf op de gedeelde twee de plaats met een achterstand van negen punten. Wuppertaler SV klom door een zege met 2—1 op Eintracht Braunsweich naar de tweede plaats door een beter doelgemiddelde dan Fortuna Düsseldorf. door Leeds in de finale van vo rig jaar werd verslagen, werd door de Londense rivaal Chel sea op een gelijkspel gehouden 2—2. Tegelijkertijd nam Liverpoold in de competitie een voorsprong van twee punten door met 10 te winnen van het met degrada tie bedreigde Stoke City. BELGIË In de Belgische competitie kon Standaard Luik profiteren van de misstap van Club Brugge (0—0) tegen Beerschot, door de wedstrijd tegen Crossing Schaerbeek met 3—1 in winst om te zetten. Reden tot juichen is er echter voor de Luikse club (nog) niet omdat de achterstand op Club Brugge nog altijd vier punten bedraagt. Anderlecht had tegen Unon St. Gillse eens drift tot scoren (20), waardoor de aansluiting bij de top (zij het als hekkesluiter) gehandhaafd bleef. Club Brugge gaat op kop met 36 punten gevolgd door Standaard Luik met 32 punten. Racing White is derde met 31 en Anderlecht vierde met 30 punten. in de rangschikking van AC Mi lan over te nemen. Tegen het bezoekende Napoli kwamen de Turijners niet verder dan een gelijkspel van 00. In het San Siro-stadion bestreden de beide stedelijke grootheden AC Milan en Internazionale, elkaar (20), Op kop gaat de AC Milan met 34 punten gevolgd door Juven- tus en Lazio met ieder 31 pun ten. Internazionale is met 27 punten op de derde plaats nau welijks kanshebber meer voor de Italiaanse titel. ITALIË SPANJE In Italië deed Juventus een ver- Barcelona staat weer alleen aan geefste poging de eerste plaats kop in de Spaanse eerste divl- Chelsea-doelman John Philips heeft de bal klemvast t standje maakt, het eraf brengt. i kijkt achterom hoe Peter Simpson, die een hand- sie. De club van Rinus Michels won zelf met 1—0 van Real So- ciedad .terwijl stadgenoot Espa- nol met dezelfde cijfers verloor van Zaragoza. Atletico Madrid, de aan het begin van dit seizoen gedoodverfde kampioen van Spanje, stelde ook nu weer te leur door gelijk te spelen tegen Malaga (1—1). Real Madrid kwam tegen La Coruna even eens niet verder dan een gelijk spel (0—0). Op kop gaat nu Barcelona met 36 punten, ge volgd door Espanol met 34 pun ten. Real Madrid en Atletico Ma drid bezetten nu de gedeelde derde plaats met leder 32 pun ten. FRANKRIJK Het was zondag een slechte dag voor Nice en zijn Nederlandse topscorer Dick van Dijk. De thuiswedstrijd tegen Bordeaux ging verloren met 0—1 en Van Dijk viel na vijf minuten in de tweede helft uit met een been blessure. Door de nederlaag ging de eerste plaats op de ranglijst verloren. Lijstaanvoerder is nu Nantes, dat de misstap van Nice op bui tengewone wijze benutte door Ajaccio met 6—1 van het veld te vegen. Marseille boekte tegen Valenciènnes een schamele overwinning van I—0. Nantes gaat op kop met 36 punten uit 25 wedstrijden, gevolgd door Nice, dat met 34 punten ook nog een wedstrijd meer gespeeld heeft. Marseille is derde met 32 punten uit 25 wedstrijden. Ni- mes en Nancy bezetten de vier de en de vijfde plaats met res- pectlevelMk 31 punten uit 24 en 30 punten uit 25 wedstrijden. daarom vrijdagavond ook niet over de taktiek gesproken. Dat is pas vlak voor de wedstrijd gebeurd", aldus Teunissen. Zijn collega Coerver gaf hem geen gelijk in de waarde-taxering van deze wedstrijd. „Het is on begrijpelijk dat een elftal zo kan terugvallen. Peters, Corne lis en Janssens waren de eni gen, die hun normale niveau haalden. Zo'n slechte wedstrijd als deze heb ik nog nooit eerder gezien! Probleem Het is een feit, dat én FC Den Haag én NEC hun dag niet had den. Goede combinaties waren er zelden en vooral bij de Hage naars mankeerde er veel aan de afwerking, hèt grote pro bleem van dit seizoen. Er werd vanuit het middenveld druk uitgeoefend, (Dick Advo caat speelde 100 procent beter dan tegen NAC, Leen de Graaf bleek weer eens een aanwinst, alleen Harald Berg viel door de mand), maar eenmaal binnen de „territoriale" lijnen van NEC waren de prestaties be droevend. Bergman en Pas kon den geen moment een vuist ma ken, terwijl Van Eden ook zijn vorm van de afgelopen woens dag niet te pakken kreeg. Een maal leek een actie van Van Eeden toch op een succes uit te draaien, maar Gerritsesen haal de hem toen grof onderuit. Als gevolg daarvan werd de bui tenspeler ver in de tweede helft vervangen door Hans Bres. Teu nissen: „In dit stadium van de competitie is het het beste om de zekerheid in de ploeg te hou den. Zodoende wissel ik in prin cipe liever niet. Maar Hans was precies op zijn knie geraakt, waaraan hSj geopereerd is. Het leek me verstandiger om hem in deze situatie even te sparen". Knap FC Den Haag maakte weinig klaar en NEC daarentegen evenmin. Een lange bal op Cas Janssens, voortreffelijk uitge schakeld door de laatste weken in vorm groeiende Piet de Zoe te, resulteerde in voorzet, waar na Peters helemaal alleen op doelman Thie afstormde. De Hagenaar verkleinde het schots- veld echter knap en de bal ver dween dan ook net naast. Vrij snel na de rust, toen Dick Advocaat al een bal tegen de lat had gekopt, nam Aad Mans veld het initiatief, wat leidde tot het hierboven beschreven doel punt. Daarna kreeg de wed strijd alleen nog maar een le vendig karakter doordat de spe lers van NEC er harder tegen aangingen. Dat hielp echter weinig, want FC Den Haag raakte er niet door van de kook. Het enige, wat deze strijdwijze opleverde, waren gele kaarten voor Cas Janssens en Sije Vis ser, die respectievelijk De Zoete en Bres onbehoorlijk afstopten. Scheidsrechter Charles Corver nam deze beslissing resoluut én attent Dat was in het bijzon der voor hem een compliment waard, omdat hij als Voorbur ger FC Den Haag nooit eerder modbt fluiten. Zijn „rentrée" zal in het Zuiderpark zeker met voldoening tegemoet worden ge zien. HANS DE BRUYN Score Scheldsrcehetir: wp: 62. De Grant Brcumnn en Van Eeden (Bron) SEC: Schellckenn, Visiter. Kor Gerritsen en Jo Peters. Krons DEN HAAG Met nog negen wedstrijden voor de boeg komen de papieren voor Vitesse om het verloren gegane eredivisieschap in een jaar terug te winnen, steeds gunstiger te liggen. De Arnhemse equipe won gemakke lijk van Fortuna Vlaardingen (3—0) en zag met genoegen dat de concurrenten steken lieten vallen. Roda JC kwam in Amersfoort te gen HVC niet verder dan een gelijk spel: 11. En PEC Zwol le kreeg na het vieren van het behaalde derde periodekam pioenschap een terugklap te verwerken. In Venlo werd van de FC VVV verloren met 21. Door deze resultaten heeft Vi tesse nu tevens de leiding in de stand voor het vierde periode kampioenschap. Fortuna SCVolendam 1—1 (1— 0). 20. Erkens 1-0, 65. Pelk 1— 1. Scheidsrechter: Van Gastel. Toeschouwers: 4.000. FC VVV—PEC Zwolle 2—1 (1-0). 40. Kramer 1—0, 80. Schubert 11. (Strafschop). 85. Hendriks 2—1. Scheidsrechter: Van Eijk. Toeschouwers: 1500. SVV—SC Cambuur 0—0. Scheids rechter: Booy. Toeschouwers 1500. FC Dordrecht—Heracles 1—1 (1— 0). 80. Vorstenbosch 1—0, 82. Steunenberg 1—1. Scheidsrech ter: Wellinga. Toeschouwers: 3000. Veendam—Willem II 0—0. Scheidsrechter: Boosten. Toe schouwers: 1500. Heerenveen—De Volewijckers 2—0 (1-0). 16. Haan 1—0, 71. Wierts 2—0. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 3000. HVC—Roda JC 1—1 (0-1). 43. Van Leeuwen 0—1. 85. Nieuwen- hoff 1—1. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 2500. VitesseFortuna Vlaardingen 3—0 (1—0). 27. Van Wijk 1—0. 55. en 82. Veenendaal 2—0 en 3—0. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers 7000. Eindhoven—De Graafschap 1—I (0—0). 65. Von Ranzow 1—0. 80. Deykers 1—1. Scheidsrechter: Geurens. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten voor Deykers en Meijers (Beiden Graafschap). Helmond Sport—Wagcnlngen 41 (3—1). 12. Ponsen 0—1. 17. Var- die 1-1. 22. Van Melis 2-1. 39. Prins 3—1. 60. Van de Kerkhof 4—1. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers 3500. Gele kaar ten voor Dros (Wageningen) en Kreekels (Helmond Sport). STAVEREN Bij de wedstrijd van de vierde klasse zaterdag- voetbal GVC-Nylan heeft de 32- Jarige doelman van de thuisclub zijn onderbeen gebroken. SUDBURY Het Nederlandse rugbyteam heeft gisteren in Sudbury een wedstrijd tegen de selectie van Middlesex met II— 7 verloren. Bij de rust leidde Nederland nog met 30. UkentC&A: U vindt er niet alleen scherpe prijzen maar ook een enorme keuze. Daar Is C&A uniek in. Gaat u zelf maar kijken. of niet soms...?

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15