Vicus wint derby tidanks terugval Na dames ook heren van Northa nu gepromoveerd KANGE30ES VERLIEST Zege voor Bona Stars in laatste thuiswedstrijd Levi's weer kampioen loüevtal MAANDAG 19 MAART 1973 L4 EN Door het wegvallen van De Danai- Rapiditas (zaterdagnacht waren twee spe- van de Zutphenaren betrokken bij een ern stig auto-ongeluk, waarbij Rapiditas-speler Advo- kaat het leven liet) bleef de zaterdag reeds ge speelde derby Vicus Orientis - Pernix de enige fwedstrijd die het Leidse publiek aanschouwen kon. Vicus won evenwel de eerste keer met rui me cijfers (9-5). Zuiderkwartier won moeizaam van DEVD en Fluks greep in de andere le klas se de mogelijk laatste strohalm tegen KCN(4-5). Crescendo verloor zeer teleurstellend van ELKV, dat praktisch de laatste plaats innalm. (5-2). In de streekderby overklaste Tempo Fluks Noord- wijk opnieuw (11-7). Fiks won zoals verwacht mocht worden van SEV (9-5) en Velocitas ver loor met de oneven goal van Vitesse (5-4). Ons Eiland was in de ingelaste partij tegen GKV to taal kansloos en verloor met 10-2. Evenals de eerste keer besliste i Vicus Orientis het duel met Per nix ruim in zijn voordeel. Reeds na 20 minuten spel was Pernix eigenlijk al geslagen toen de ploeg van de na de rust veel pratende trainer Hensen al kon bogen op 5-1, wat voor rust ver der uitbreiding kreeg tot 8-2. Pernix kwam echter na de korf- verwisseling als herboren in het veld. Van het krachtige Vicus aanvalsspel bleef in feite niets meer over, want alleen een Per nix blunder leverde na rust het enige Vicus doelpunt op. Pernix was intussen aardig naderbij gekomen, maar niettemin bleef Vicus overeind. Direct na de j uitworp zorgde Wim Niessing voor 1-0, wat door dezelfde spe ler opgevoerd werd tot 2-0. Via 2-1 van Flip v.d. Kooy herstelde Jan Sjerdijn de marge weer (3- 1). Na een zwakke periode van Vicus werd de draad opgevat door Diet Rijsbergen, waarna de zwartbroeken ongestoord naar 8-1 konden lopen dankzij acties van Dik Onderwater, Le- nie Niessing en Nandy van Hel den. Een strafworp van Flip v.d. Kooy bepaalde de ruststand op 8-2, waarna Pemix sterk te rugkwam. Binnen 5 minuten na de hervatting zorgden Fred Breedveld en Peter van Duyn voor het herstel, dat de oranje kragen echter lang niet genoeg j treffers opleverde. Zo liet Janco Breedveld drie fraaie kansen op rij liggen in een periode, waarin buur Vicus steeds minder speel de en daarmee samenhangend coach Hensen steeds meer moest „voorzeggen". 10 minu ten voor tijd zorgde Janco Breedveld voor 8-5, maar toen was het te laat. Het voortploete- rende Vicus kreeg op vrij ..ge makkelijke wijze het enige doel punt van de 2e helft, toen Dik Onderwater op een halve meter van de korf de bal van de Per nix defensie „aangeboden" kreeg. (9-5). Een gehavend Zuiderkwartier heeft het eerste optreden op het veld dit jaar (in competitiever band althans) winnend afgeslo ten. De Amstelveners hielden de Leidse schutters op een flinke afstand van de korf door van afstand te verdedigen. Doorbra ken werden daarom onmogelijk, waardoor Zuiderkwartier het met verre schoten moest probe ren. De sterke wind tastte ech ter de zuiverheid van de doelpo- Korfbal gingen danig aan, waarmee het minder getalenteerde DEVD niettemin een sterke taktiek speelde. Co de Haas maakte 1-0 ongedaan, waarna de voor Nico van Leeuwen spelende trai ner/coach Ruud v. d. Horst 1-2 neerzette. Good-old Gijs Kloos bereikte 1-3, waarna met 2-3 gerust werd. Ook in de 2e drie kwartier bleef Zuiderkwartier moeite met DEVD houden, al was het Leidse spel van beter gehalte. Albert de Groot en Co de Haas (80e minuut) maakten de afstand onoverbrugbaar (2- 5), al kwam DEVD toch nog op 3-5. V.d. Horst veroorloofde zich nog de luxe om een strafworp te missen. de le klasse status te behouden. De rood witten versloegen KCN, dat nu de onderste plaats in neemt. De volgende ploeg, die Fluks nu moet gaan pogen te passeren, is KNS, dat drie pun ten meer verzameld heeft. De twee ontmoetingen tegen elkaar zijn echter al geweest, zodat Fluks de moeilijke taak heeft punten te verzamelen tegen de nog hoger genoteerde ploegen. In ieder geval toonde Fluks gis teren eindelijk de goede menta liteit. Van krachtsverschil was nauwelijks sprake. Hans Kukler en Jan Heinrichs gaven hun ploeg 2 maal een voorsprong, waarna de thuisclub de 2e helft voordelig kon beginnen (3-2). Louis de Groot en Hans Kukler keerden de rollen om, al was KCN het daarmee aanvankelijk niet eens (4-4). 2 minuten voor tijd werd Jan Heinrichs match winnaar, toen hij 4-5 inschoot. In de ingelaste wedstrijd verloor Ons Eiland kansloos van GKV. Met Wim v.d. Born als plaats vervanger voor de geblesseerde Piet Beekman werd Ons Eiland in de eerste helft duidelijk de plaats gewezen. (6-0). Ook na de pauze kon Ons Eiland weinig uitrichten, al was het krachts verschil nu minder. Bij 7-0 scoorde Nan Deegenaars tegen en dat deed ook Kees van Kal keren, toen de thuisclub de dub bele cijfers al had bereikt (10- 2). Crescendo leed tegen het theore tisch onderaan staande ELKV aan schotloosheid en daar zijn de Leidenaars niet zonder kleer scheuren vanaf gekomen. Goed veldspel was er wel, maar de vaak verrassende aanvalsacties Duel tussen een speelster van Vicus Orientis rechtsen uernix. Eerstgenoemde won de Leidse derby. werden bijzonder slecht afge werkt. Crescendo trad met 2 ju nioren (Chris Driessen en Ans de Rie) aan voor de gebles seerde Piet l'Amie en Marjan Rijsdam, maar als excuus mag de omwisseling leek Crescendo kan de hand geheel in eigen boezem steken. Reeds in de eer ste opvoering werd de Leidse ploeg al op de tekortkoming ge wezen, toen ELKV een treffer van Lenie Kok ten spijt met 3-1 voordeel de rust kon ingaan. Na de omwisseling leek Crescondo heel even terug te komen, maar de treffer van Liesbeth Kok bleef verder het enige wapenfeit van de groenwitten. ELKV won uiteindelijk met 5-2. weer Tempo de volle winst bin nen. Gaf het eerste gedeelte nog geen krachtsverschil te zien, de 2e helft deed dat wel. De ploeg uit Alphen stoomde van de 3-3 ruststand door naar 3-8 en dat betekende voor Fluks de klap, die het niet meer teboven kwam. Via 4-10 en 5-11 kwam de Alphense zege ondanks twee goals van de kustbewoners niet meer in gevaar (7-11). Voor het succesvolle Tempo scoorden: Gerard Praes (4x). Nico Kan bier (4x), Bob Vijfvinkel (2x) en Ria Praes. Bij Fluks schoten Jan van Drongelen, Jan Selier, Peter v.d. Berg (3x), Hans Pas- schier en Siem v.d. Haak de 7 treffers bij elkaar. ook niet. De Oegstgeestse zege kwam in deze eenzijdige wed strijd geen moment in gevaar. Via 3-0 van Trineke Paauw. Fred de Gruyl en Marjan Hui zing kwam Fiks dankzij acties van Kees v.d. Mey en Fred de Gruyl halverwege op 5-2 uit. Na de thee verzorgde de Gruyl zijn hattrick. waarna Leo Stronks (7-2) inschoot. Jack van Berkum en Herma Tobé maakten de score af (9-5). Velocitas verloor op het nippertje van Vitesse, dat halverwege nog 2-4 achterstond. Die kostbare voorsprong moest de Leider- dorpse ploeg na de rust helaas prijsgeven. Vitesse won met 5-4. Doelpunten: Gerard v. Poel geest, Gerrit v. Rijn, Greet Meerburg en Theo Gijzenij. Uiden Terwijl het Eindhoven- se PSV - opponent van Forehol- te in de nacompetitie om het kampioenschap - de laatste van een serie zenuwslopende wed strijden tegen Walcheren met 12-8 winnend afsloot, en daar mee de hoofdklasse binnenstap te, vond op een heel wat' be scheidener niveau, maar niet minder belangrijk, een groot handbalfestijn plaats. In de Leidse Groenoordhal hield de jeifgdkommissie van de afdeling Den Haag ca. 1200 jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 'II jaar bezig door een groots opgezet jeugdtoernooi te organi seren. Van 9.00 uur 's mor gens tot 5 uur 's middags werden maar liefst 174 wedstrij den afgewerkt op 6 velden tege lijk. Het enthousiasme van de jeugd, luid aangemoedigd door ouders en seniorleden die hun vrije zondag 'goed gebruikten door de jeugd te begeleiden, maakten dat de Groenoordhal trilde op haar grondvesten. Een duidelijk bewijs dat de handbal sport ook bij de jeugd erg in trek is. De vele jeugdleiders en scheidsrechters die op deze dag hun medewerking gaven kunnen terugzien op een mooie geslaag de dag. JONG ADE. Voor de dames van Jong Ade was het weer even wennen aan het grasveld na de snelle vloer van de sporthal. De eerste tien mi nuten leek het er dan ook op dat de doelpunten duur zouden worden. Het Leidschendamse EHC gaf in die periode boven dien een sterk tegenspel te zien. Toen Helma v.d. Geest eenmaal het net gevonden had, begon de Oud Adese ploeg weer aan haar reputatie te werken. Helma scoorde nog twee treffers, Plo- rie en Anneke Olijerhoek en José de Jong ieder één, waar door bij het wisselen van speel- helft een ruime 6-0 voorsprong was verkregen. Ook in de twee de helft bleef Jong Ade de toon aangeven. Lat en paal, alsmede voortreffelijk keepen van de Leidschendamse goalie, voor kwamen echter een doelpunten- feest. Na de zevende treffer gescoord door Trees van Zoen, schoot EHC dan eindelijk raak maar ook nu weer was het Hel ma v.d. Geest die de Oud Ade- sen de weg naar het net wees. Met 2 goedgerichte schoten be paalde zij de eindstand op 9-1. MMO Terwijl de wedstrijd van de heren mes een lastige klip in De Lier. Tegen wind spelend hadden zij vooral die eerste helft niet veel in te brengen. Cobia Elstgeest had het zwaar te verduren in de Lierse defensie. Zij werd voort durend vastgehouden en kreeg dan ook een enkele kans op de cirkel gevaarlijk te worden. Het was dan ook geheel volgens de spelverhouding dat MMO bij de rust tegen een 3-2 achterstand aankeek. In de tweede helft ging het allemaal wat beter lo- vierde doelpunt van Jong Ade (wit shirt) gaat een feit worden. pen en kon met afstandschoten van Margré Elstgeest en Mieke Rijkelijkhuizen het Lierse doel onder vuur genomen worden. De Hoogmadesen slaagden er in de achterstand in een 4-5 over winning om te buigen. De doel punten werden gescoord door Cobia Elstgeest 2. Margré Elst geest 2 en Mieke Rijkelijkhuizen lx. MSV De heren van MSV speelden hun eerste veldwedstrijd zonder spielmacher Walter Görtz die vorige week met een ernstige oogblessure de strijd moest sta ken. Het werd een chaotische wedstrijd die bovendien door de arbiter zwak werd geleid. Het duurde tot ver in de tweede helft dat de Noordwijkers de zaak onder controle hadden. Bij de rust moesten zij het Haagse Elandia een 4-7 voorsprong toe staan. Langzamerhand werd die achterstand in de tweede helft teniet gedaan en Elandia mocht uiteindelijk de beide handen dichtknijpen met de 9-9 punten verdeling. Het steeds beter draaiend MSV kwam een paar minuten te kort om alsnog de volle winst in eigen huis te hou den. NORTHA De heren van Northa hebben er geen twijfel over laten bestaan wie er moet promoveren naar de tweede klasse. De reserves van EHC werden door de snelle Noordwijkerhoutse ploeg met liefst 29-5 van het veld geveegd nadat de Leidschendammers ook al door Hellas 5 met 24-12 waren teruggewezen. Hierdoor werd de wedstrijd vanNortha tegen Hellas 5 (zondagavond laat gespeeld) gereduceerd tot een oninteressant duel om des keizers baard. Immers, 2 van de 3 promotiekandidaten zouden de tweede klasse binnenstappen en zowel Northa als Hellas 5 hadden zich door de overwin ning op EHC van die plaats verzekerd. Niettemin werd het er? sna:inend. Northa wen na een 6-9 achterstand bij de rust, m '5 1. Het Noord', ikerhout- se Northa kan terugzien op een zeer geslaagd zaalseizoeti. Na de dames senioren bekroonden ook de heren senioren hun kam pioenschap met een promotie! Lelden Bona Stars heeft tot grote vreugde van zijn suppor- tersschare (de Vijf-Melhal was weer bijna volledig gevuld) zijn laatste thuiswedstrijd winnend afgesloten. Het slachtoffer, Raad en Daad Lions, wist even wel uit verloren positie (73-61 met nog ruim 2 minuten te spe len) tot wanhoop van al wat Leids was nog akelig dichtbij te komen, maar strandde tenslotte op 73-71; de BBona Stars-zege was een feit. Alvorens de wedstrijd kon begin nen hield de geweldige Bona Stars supporter kapper Bosman 'n toespraak tot de Leidse spe lers en bedankte hen namens de supporters voor de vele avonden genoeglijke ontspanning; hij deed dit vergezeld gaan van een bekertje, de erkentelijkheids- prijs '72-'73. Gesterkt door deze onverwachte geste pakte Bona Stars meteen een 10-7 voor sprong en bleek helemaal niet geïmponeerd door de jongste successen van de Zandvoortena- ren. Alras was duidelijk dat de Amerikaan Jones een moeilijk te nemen rebound obstakel was; bovendien zou deze Lions speler vele zeker schijnende treffers van Bona Stars van het bord plukken. Zijn landgenoot Almer Lee viel veel minder op. Het ge tij leek voor Bona Stars te ke ren, toen Tuinstra en Jones Lions aan de leiding brachten, 16-21, maar 5 punten van Rudy van Eyck en de stand was weer gelijk. Wayne Denham en Peter de Jong gingen zich nu ook weer met de score bemoeien en zorgden ervoor dat Bona Stars met een 39-35 voorsprong kon gaan rusten. De rust gaf Bona Stars aanvoer der Peter de Jong de gelegen heid om Wayne Denham als dank voor wat hij dit jaar voor Boina Stars betekend heeft na mens de vereniging een grote ingelijste actiefoto van hem aan te bieden. Het leek voor het hele team een extra stimulans om er nog har der aan te trekken. Peter Kop had de plaats van de al met 4 fouten bedeelde Wim Petrici in genomen en deed dat voortreffe lijk. Roel Tuinstra kreeg geen schijn van kans tegen hem en ook aanvallend stond hij zijn mannetje. Eerst zorgden Har Stol en Rudy van Eyck voor het behoud van de voorsprong (49-46 na 8 minuten), daarna hadden ook Denham, De Jong en Kop geen moeite met de van zóne op man-to-r.\an overge schakelde Lions defensie. Volko men verdiend nam Bona Stars een 68-58 voorsprong en al moest Peter Kop met 5 fouten plaats maken voor Wim Petrici. niets leek een duidelijke Bona Stars zege meer in de weg te staan. Een hard alles of niets offensief van Lions met nog 4 minuten te spelen bracht Bona Stars toch nog in verwarring. Bij 73-61 kreeg Petrici zijn vijf de fout en kwam Rob Wallaart hem vervangen. Geen enkele Stars durfde nog een schotpo ging te wagen, de bal werd niet de toegestane 30 seconden in ei gen gelederen gehouden en het al of niet vrije worpen nemen bij Lions overtredingen maakte Basketbal Peter de Jong (12) belaagt de basket van Lions. Rechts Wim Petrici. (Foto Henk van den Ende). de onzekerheid steeds groter. Een time out van coach Kallen berg mocht niet baten, Lions kroop steeds dichterbij en de Stars volhardden in het aan de zijkant uitnemen van de bal. 5 seconden voor tijd kreeg Almer Lee bij 73-71 twee vrije worpen te nemen. De eerste miste hij. de tweede daarom met opzet ook doch de rebound was voor Denham, die de Bona Starsaan- val lanceerde en Rob Wallaart scoorde maar het eindsignaal had reeds geklonken: Bona Stars hod met 73-71 zijn laatste thuiswedstrijd gewonnen. De beste acteurs in de Vijf-Meihal waren eindelijk eens de scheids rechters Leeghwater en Linde- berg, die resoluut fluitend de wedstrijd vanaf de eerste mi nuut onder controle hadden. Scores: De Jong 20, Denham 19, Van Eyck 13, Stol 8. Petrici 7. Kop 4, Wallaart 2; vrije worpen 26-15 58%. Lions: Lee 29, Jones 14, Kröder 10, Tuinstra 8, Ruy- senaars 4, Stiphout en Kasteen 3; vrije worpen 22-15 68%. Blitz-Bona Stars 36-48 (18- 18). Het damesteam van Bona Stars heeft tegen Blitz in Voor schoten zijn koppositie met suc ces verdedigd. In een slechte wedstrijd lieten de Leidse da mes, bij wie Lieve Mortelmans voor het eerst weer van de par tij was. zich door de snelle 0-8 voorsprong in slaap sussen en kwamen zelfs met 18-15 achter. Toen binnen 4 minuten de stand van 20-20 in 20-30 veranderde was het wel bekeken. Topscoor- ster Gertrud van der Zon met 16 punten. Bona Stars-Anoeta 93-58 (40-30). Het jeugdteam van Bona Stars heeft het driekwart wedstrijd moeilijk gehad tegen Anoota. Het team speelde met een falen de Han van Rooden ver bene den zijn kunnen en alleen Wil Mocrer speelde een gave partij. Toen bij 60-49 Frans Kales drie fraaie treffers liet noteren kwam Bona Stars pas los en liep verder over zijn tegenstan der heen. Topscorers Benjamin Ruysenaars met 18 en Peter Paulides en Wil Moerer met 17 punnten. Forwodians-Essor 49-62 (25-28). Na een lastige eerste helft heeft Essor Forwodians toch nog ge makkelijk kunnen verslaan. Van 4-12 kwamen de Voorhouters te rug naar 16-16 maar moesten toen hun tegenstanders toe staan, regelmatig hun voor sprong uit te bouwen. De drie punten voor bij rust werden er tenslotte 13 aan het eind. Top scorers: voor Essor Hans van Rooyen met 18 en voor Forwo dians Harry Kruis met 13 pnt. LEIDEN/ROTTERDAM Het Haarlemse Levi's Flamingos is opnieuw kampioen van Neder land. In Rotterdam wonnen de Haarlemmers zelf met 8091 van Transol RZ terwijl Diemen Flat Stars het op de tweede plaats staande Raak/Punch met 8679 klopte. Dit had tot gevolg dot in Haarlem de kompioens- vlag gehesen kon worden, want Levi's was onbereikbaar geworden. De stand: Levi's 29—52; Raak/Punch 30—46; Fiat Stars 2944; R&D Llons 29—40; Tran sol RZ 29—34; Bona Stars 30 28. LEIDEN Door het niet meespe len van Piet van Zwieten (bles sure) en Jan Bloot (vakantie) was de aanval van Kangeroes in de thuiswedstrijd tegen het laaggeplaatste Bermi/VIG danig gekortwiekt, hetgeen ook in de cijfers tot uitdrukking kwam: 03 voor de ploeg uit Etteo- Leur. Taconis en Kv.estrel traden hij Kangeroes nu als spelverdelers c? en Huussen, l'.ceve, Pcra en De Jong als aanvallen. Dat zelfs coach John Kwestrel meespeelde en niet één van de hoofdaanvallers van Kangeroes 2 kwam voort uit de overweging dat Kangeroes 1 veilig staat, terwijl het tweede team *iog moet oppassen. Het gemis aan aanvalskracht deed zich tegen Bermi/VIG danig gelden. In de eerste set liep Bermi uit tot 0— 6. voordat Kangeroes het perste punt kon scoren. Weliswaar kwamen de Leidenaars daarna nog via 5—12 en 8—13 terug tot 10—14, maar setverlies met 10 —15 konden tii niet meer voor komen. In de tweede set leek het er aanvankelijk cp dnt Kan- genes het juiste ritme had ge vonden. Na een 14 acht r- s ind k\>a en Pera c.s. op een 84 en zelf? 12—8 voorsprong, r-aar de voli've .nge Braban ders wisten door g'.cd aanvals spel ook deze set op hun naam te zetten: 1215. Bij deze 0—2 achterstand zag Kangeroes het helemaal niet meer zitten en de lusteloze Leidse ploeg verloor ook de derde set (11—15): 0—3. F.en fel spelend Kangeroes 2 heeft zijn meerdere moeten erkennen in het op gelijke hoogte op de ranglijst staande Ovra uit Haar lem. Met de cijfers 7—15, 15— 13, 9—15 en 12—15 sleepte Ova i i verdien 'e overs, inning uit het vuur. al had Kangeroes i\'n e vol verdiend voor zijn inzet en zeker ook voor het vcr- tornde spel. Vooral Pieter van Duivenbode eo Wim Hendriksen waren bij Kangeroes 2 de ge vaarlijke mensen aan het net, maar de door International Geert Trompetter gecoachte Haarlemmers bleken zowel in de aanval als verdedigend meer ln hun mars te hebben Het damesteam van Leyton AC blijft de race om het kampioen schap in de derde divisie G prachtig volgehouden. In de thuiswedstrijd tegen runner-up Rovok uit Rotterdam moesten Wii v.d. Wiingaard c.s. slechts eén, de derde, set afstaan. Vcoral arnvalirnd. met als gro te troeven Wil v.d. Wijngaard, Iris de Raad en Alle Oudshoorn staken de Leidse dames duide lijk af tegen hun Rotterdamse tegenstanders, dia het meer moesten hebben van inzet en plaatsbalien. De setcijfers: 15— 8, 16—4. 15—17 en 15—11.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11