Dinsdag krijgt het Soc. Cult. Centrum Alph en een naam Wassenaar regelt subsidies jeugd- en sportwerk ZOETERWOUDE KRIJGT RAAD VAN KERKEN rijn- en veenstreel Commissies timmeren aan de weg MARKTEN „Gevaarlijk snoepgoed" van Sint Pancratius Deze week in de Leidse bioscopen The Poseidon adventure Dr. Jekyll and mr. Hyde Schoolmeisjes rapport III Bewoners Emmakade in het geweer over bestemmingsplan PAGINA 4 VRIJDAG 16 MA^RT 1973 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN - Zoals wij al eeerder vermeld den, wordt in Alphen een „wed strijd" gehouden onder de be volking om te komen tot een korte, krachtige naam voor het Sociaal Cultureel Centrum. In middels zijn suggesties binnen gekomen van circa 50 namen. De pers- en propagandadienst van het Centrum wil iedereen de gelegenheid geven om zijn naam-idee nog tot 20 maart aan deze lijst toe te voegen, 's A- vonds zal dan door het bestuur In een openbare bijeenkomst in De Bron de „bekroonde" naam worden bekend gemaakt. De persdienst zal proberen ook nog de namen, die op de avond zelf worden ingediend, mee te laten dingen, maar het is wen selijker om de suggesties zo gemaakt, start do pers- en pro- pagandacommiss.e met haar werkzaamheden, die gezien kun nen worden als .timmeren aan Vriendenclub groeit gestaag de- weg". Haar eerste daad zal het verkopen van stickers zijn. Binnenkort zal een groot aantal reclameborden in heel Alphen de aandacht van voorbijgangers voor het grootste bouwwerk vragen. Op de lorden is het voor-aanzicht van het Centrum afgebeeld. snel mogelijk do jr te geven aan Het stichtingsbestuur heeft de i het bureau Culturele Zaken, Rijnkade 11 Tijdens de bijeenkomst zullen stichtingsvoorzitter L. van Roos endaal en prof. dr. J. van Tol, architect en »t®.debouwkund te Alphen, een ivoiding houden ove-r het ,,waar en hoe" van het Centrum. Men kun in groepjes vervolgens van gedachten wis selen over de funktie van het SCC. Zodra de echte .naam bekend is druk. dat men op het ministerie van CRM welwi'.end staat te genover de subsidieaanvraag voor het SCC. Hcewel nog geen duidelijke toezeggingen zi njge- daan en bedragen genoemd, koestert men de beste verwach tingen. Onlangs heeft het be stuur een uitnodiging voor een gesprek op het ministerie gekre gen. Dit zal eind maart plaats hebben. Dan zal toelichting ge geven worden op de plannen. Inmiddels heeft óe Vereniging van Industrieëlen zich tot haar leden gewend met het voorstel het bouwwerk geheel door plaatselijke aannemers te laten uitvoeren. Hierop is van veel kanten spontaan rositief gerea geerd. Een commissie buigt zich thans over de technische realisering van drze samenwer king. Men hoopt di-ze zomer een plan gereed te hebben, dat de goedkeuring van alle betrokke nen zal krijgen. Het idee van de financiële com missie om een Vriendenclub in het leven te roepen heeft inmid dels aardig wo-tel geschoten. De jaarlijkse bijdrage is mini maal 50 gulden. Eind 1972 werd het eerste lidmaatschap geno teerd van burgemeester mr. R. M. Callas. Kortgeleden over schreed men een ledental van 200. „I remember Johnny" topper op jazzconcert Bert de Kort bracht met een uit stekende gitaarbegeleiding van Arie Ligthart een ode aan com ponist Bix Beiderbecke met een virtuoos nummer op de cornet. Henk Bosch van Drakestein speel de op clowneske wijze de con trabas en vind bij het publiek spontaan onthaal. Huub Jansen gaf en solo al» slagwerker om stil van te worden. College Band had gisteren groot Na de pauze voegden danslustigen succes in het Dorpshuis van Ter aan de muziek een dimen- Aar. Peter Schilperoort en zijn sie toe. warna het langdurig en groep hadden met een goed enthousiast applaus volledig jazzprogramma in de roos ge- gaf hoe de volle zaal met de schoten. Vooral de compositie muziek was meegegaan. TER AAR The Dutch Swing WASSENAAR - Het college van B. en W. heeft een ontwerp-re- geling voor de bijdragen in stichtingskosten van jeugd- en •portaccommodaties aan de raad voorgelegd. Uitgangspun ten hierin zijn: 1. De raad stelt jaarlijks een maximaal besteedbaar bedrag vast. 2. Na inventarisatie van de bestaande noden en wensen wordt een prioriteitenlijst vast gesteld. 3. De subsidie zal 25 procent bedragen van de totale kosten, met een maximum van 10.000 gulden. 4. De prioriteiten lijst moet jaarlijks worden her zien. Van het verkrijgen van een be drag zijn uitgesloten de jeugd verenigingen die een rijkssubsi die in de exploitatiekosten ont vangen. De mogelijkheid be staat om verenigingen die vol gens de prioriteit voorlopig niet in aanmerking komen voor een subsidie, een garantielening te verstrekken. Daarbij kan even- Nat. Boomfeestdag Hazerswoude krijgt ook jong groen HAZERSWOUDE De leerlingen van de basisscholen De Rhynen- burch, J. P. F. Steijaert, Johan nes Post, St. Michael, De Springplank en Pius X gaan op 28 maart ter gelegenheid van de Nationale Boomfeestdag 1973 in de gemeente Hazerswoude be- men planten. De kinderen ko men om 14.30 uur klasgewijs op de plantpercelen aan. >eze bevinden zich in de Jacob Reviusstraat, J. P. Heijstraat, Kastanjelaan, Ferdinand Bol straat, Carel Fbritiusplantsoen, Hobbemastraat, Zuidsingel. Groenestein. tel ligt in de bedoeling, dat de scholieren zelf een schop mee brengen om daarmee de gaten (een meter diep) te graven. De gemeentelijke toezichthouder zal adviezen verstrekken over de manier waarop de bomen en heesters moeten worden ge plant. De planters, van wie wordt verwacht dat ze in werk- tenue „aantreden", wordt aan geraden regenkleding bij de hand te hebben. tueel afgeweken worden van het maximum bedrag van 10.000 gulden. Het door de raad jaarlijks vast te stellen bedrag zal elk jaar opnieuw herzien worden aa hand van de prioriteitenlijst. B. en w. stellen de raad vooi overgangsmaatregel een bedrag van 25.000 gulden te ramen. Kaartavond van Invaliden groot succes RIJPWETERING De invaliden- bond „Alkemade en Omstre ken" had niet te klagen over de opkomst voor de grote kaarta vond, gisteravond in het Dorps huis. De rode zaal had zich ge vuld met 54 deelnemers. Ook de verloting was een groot succes. Uitslag verloting: 110-215-1858-988- 1865-1899-838-90-931-1686-1906- 823-101-1001-1890-837-1175-956- 1242-49. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij: mevrouw Disseldorp, Buitenweg 45, Rijpwetering. Het klaverjassen had als uitslag: 1. S. Bartels; 2. J. van der Pouw-Kraan; 3. Mevrouw Op- dam-Bongelmans. Hedenavond houdt de invaliden- bond een grote kaartavond in het Don Bosco-huis te Zoeter- woude. In Woubrugge staat de AR achter Barend WOUBRUGGE De AR-kiesver- eniging Nederland en Oranje heeft zich uitgesproken achter de politiek van de heer Biesheu vel te staan. Naar aanleiding van de gang van zaken in de kabinetsformatie, hield de ver eniging een bijeenkomst in de Bijzondere School te Woubrug ge. De discussie werd ingeleid door de voorzitter, raadslid P. R. R. Venhuizen. Hij schetste de situatie vanaf het begin en wees erop, dat minis ter Boersma formateur Burger heeft toegezegd mee te werken aan een links kabinet. De heer Biesheuvel heeft zich daarop te ruggetrokken uit de politiek. Eenderde van de vergadering in Woubrugge kon het slechts eens zijn met de toezeggingen van Boersma en met een neiging van de AR naar links. Alge meen was men van mening dat Nederland nog lang niet rijp is voor een grote confessionele partij. ALPHEN Voor een stampvolle zaal heeft de r.-k. Toneelgroep Kunst na Arbeid" gisteren een uitvoering gegeven van „Als de tijd waarschuwt". De regie was in handen van de heer Van Veen. De coulissen waren verzorgd door de heer De Jager, verzorger va Dienstencentrum, waar de uitvoering plaatshad. De toeschouwers waren voor een groot deel door enkele vrijwilligers met auto's en naar huis gebracht. Na afloop bood mevrouw Scheerder, leidster van het Dienstencentrum, de groep een geschenk onder couvert aan. Op de foto: een spannende scène uit het eerste bedrijf. Andere uren voor jeugd bibliotheek LEIDEN De uren, waarop de jeugdbibliotheek van de openba re bibliotheek „Reuvens" aan de Plantage, geopend is, worden met ingang van maandag 19 maart gewijzigd. De jeugdbi bliotheek zal dan open zijn: in de middaguren van maandag en dinsdag van 2.00 tot 5.30 uur; op woensdag van 2.00 tot 5.00 u op vrijdag van 2.00 tot 5.30 op zaterdagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur. ZTC heeft nieuwe oefenmeester ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Tennisclub heeft een nieuwe oefenmeester. Het is de heer J.J. Hemmes. Op 2 april starten de eerste lessen. Op 12 mei vangt c|: competitie aan die in de drie daarop vol gende weken zal worden ge speeld met de finale op Hemel vaartsdag. Het geheel zal wor den besloten met een groot feest. De op de laatste vergadering ge vormde bouwcommissie is druk bezig met de ontwikkeling van haar plannen, waarin ook di fenmuur betrokken is. Het tal leden van ZTC is inmiddels gestegen tot 130. Aanmeldingen zijn nog steeds mogelijk bij de heer M. Weijers, Burgemeester Doyerstraat 5, tel. 2246. 10-26. ,—JB26—32. Belinda, Ester Ofnrlm. Motreu, Douchka 28—37. Sonla 38—56. Pré< li la 44. Gerbera's 32—56. Alstroeme. rla 75—SO. Forsylhlatakken 30—is b.st. Chrvsanten-Jaorrond 2.40—2.90. Fresia's 90-3.10. Anemonen 70-90. Blauwe druifjes 4016. Narelssen- clns 60—1.50. idem buiten-narcissen "Ailpen Prominence. Lustige ÏVItw d. Eer oshnlck. Wonderland. Golden Eddy, •nul Richter. Lucky Strike. Blnu rosby. Preludium. Madame Spoor ,05—1.60. Apeldoorn. Kees Nells, olden Apeldoorn. Chatelcen. Karei loorman 1,35-2.05. Aladdin 1.80— .25. Wesl Point 1.90—2.75. China Ink. Copland, Pink Supreme 1.35— SO. Dubbele tulpen 1.10—1.65 per ALPHEN Een halve eeuw geleden besloten Hannes Roos en Janny Schijf, beiden rasechte Woubrugge- naren na enkele jaren verkering in het huwelijksbootje te stappen. De bruidegom was toen werkzaam als landarbeider. Na enige jaren besloot hij (69) te verhuizen naar Alphen waar hij werk in „de beton" kon krijgen. Het echtpaar heeft vijf kinderen, tien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Het fa miliefeest werd gisteren in hotel „Centraal" gehouden, waar ook vele vrienden en bekenden van het bruidspaar aanwezig waren. Op de foto: Het gouden bruidspaar met de tien kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. ZOETERWOUDE De Parochie- Dit besluit raad van Zoeterwoude heeft zich uitgesproken voor de op richting van een plaatselijke af deling van de Raad van Ker ken. Hierin zouden zowel de Kerkeraad als de Parochieraad vertegenwoordigd moeten zijn. Ook alle pastores zouden erin zitting moeten hebben. De uit werking van het voorstel zal overgelaten worden aan de Raad van Kerken, met sugges ties van de Parochie- en Kerk raad. 5 gisteravond geno men naar aanleiding van de nota „Kerken in Nederland op weg naar 1974", een uitgave van de Raad van Kerken. De klucht „Gevaarlijk Snoep goed" van Max. Andrea is dit seizoen blijkbaar noga! in. Na opvoeringen in Rijpwetering en Nieuwe Wetering, blijkt ook de toneelvereniging St- Pancratius in Roelofarendsveen deze klucht in studie te hebben genomen. Ongetwijfeld zullen de uitvoerin gen op i8 en 25 maart succesvol zijn. Daar staat de Veense toneelver eniging, dit keer onder regie van Sjef Genang en Herman Hoogenboom. wel borg voor. De donateurs hebben op vertoon van hun donatiekaart vrije toe gang. Overigens zijn ook niet- donateurs op deze avonden wel kom tegen betaling van een kleine entree of door zich op te geven als donateur. De uitvoeringen worden gegeven in het dorpshuis „De Alke burcht". Zaal open vanaf half acht, aanvang 20 uur. Bij de bespreking kwam als doel de oecumene naar voren. Men vond het een uiterst belangrijke zaak de goede betrekkingen tus sen de verschillende Christelijke kerkgenootschappen te herstel len. Om tot een gemeenschap te komen moet er een bepaalde gelijkstemmigheid zijn. In be ginsel is die al aanwezig in het Christelijke uitgangspunt: God dienen en de wereld leefbaar maken. Opgemerkt werd dat de overlevering belangrijk is bij de beleving van het Christen zijn. Sommigen trokken dit in twijfel. De huidige samenwerkingsgroe- pen (Toerusting, pastoresover- leg) kan in de nieuw te vormen afdeling van de raad van Ker ken gebundeld en gecoördineerd worden. Tot slot van de verga dering stemde de parochieraad ermee in, dat de Mis voor Eer ste Communicantjes in de Sint Jan op 20 mei niet om 9 maar om 10 uur ge.'ierd wprat. De mis van 11 uur gaat dan naar half twaalf. LEIDEN Deze week heeft „Because of the cats" zijn intrede gedaan in de Leidse bioscopen. In de recensie in de L.C. van gisteren heeft men kunnen lezen dat de film van Fons Rademakers, die in LUXOR draait, niet aan de vorige Neder landse successen kan tippen. Een van die vorige successen blijkt „Turks Fruit" te zijn. Deze verfilming van het gelijk namige boek van Jan Wolkers gaat zijn vierde week in in hel LIDO-theater. Een andere prolongatie is „Butch Cassidy and the Sundance Kid". De film over twee legendarische helden van het eind van de vorige eeuw beleeft zijn tweede week in STUUDIO. Nog verder terug in de tijd gaat CAMERA mei „Dr. Jekyll and mister Hyde". In the cast staan verschillen de sterren van naam die borg staan voor een de perfectie be naderende film, die handelt over een schizofrene arts. Voor de jeugd heeft Camera „Pietje Bell". „Als in een donkere spiegel" heet nachtvoorstelling in hetzelfde theater. TRIA NON heeft deze week „The Poseidon adventure", een span nend verhaal over een gekapseisd schip. REX tenslotte i dat be- Clichématige uitwerking TRIANON Het boek van Paul Galiico „De laatste tripp van de Poseidon" stond model voor „The Poseidon adventure". Hiermee is een spannend en eenvoudig avon tuur verzekerd. Het verhaal gaat over de passagiers van het schip Queen Mary", die een moeizame weg naar de overleving moeten af leggen. Het schip is namelijk in een torenhoge golf, die ver oorzaakt werd door een aardbeving, omgeslagen. Geleid door een eigenwijze dominee en een nog eigenwijzer jon getje lukt het uiteindelijk zes mensen aan de dood te ontsnap pen. Een en al spanning; toch heeft Ronald Neame niet kun nen verhinderen dat de menselijke uitwerking aan de wat cli chématige kant blijft. CAMERA Dertig jaar na zijn première brengt Camera „Dr. Jekyll and Mr. Hyde", de verfilming van het over bekende boek van Stevenson. Met deze film bevestigde re gisseur Victor Fleming de faam die hij met „Gone with the wind" verworven heeft. Maar ook de hoofdrolspelers (Spencer Tracy en Ingrid Bergman) maken de film tot een monument van vakman schap. Zij leggen feilloos de onheilspellende atmosfeer vast, waarin de schizofrene arts dr. Jekyll af en toe in de huid van mr. Hyde kruipt Monument van vakmanschap om de meest afschuwelijke praktijken uit te oefenen. De film is vooral een succes voor Spencer Tracy die op fameuze wijze het goede en slechte „ik" van dr. Jekyll weet te scheiden. Camera kan er nog net bij REX Schoolmeisjesrapport deel 3. Zo heet de film, die deze week in REX wordt vertoond. De rollende pren ten hebben als bijschrift: Vroegrijpe meisjes en hun (tijdelijke) partners. Dat klopt. Veel vroegrijpe meisjes vinden genoegen bij wat be- legener heren, welke laatsten steeds zo stelling kiezen, dat de camera er ook nog bij kan, hetgeen als kunstig moet worden gekenschetst. Om de informatie compleet te maken kan ge zegd worden, dat er nogal wat bloots te zien is. Mooie figuur tjes blijken echter zeldzaam te zijn. Om de schoolmeisjes te aanschouwen moet men 18 jaar of ouder zijn en dat is toch op zijn zachtst gezegd merkwaardig. BODEGRAVEN De Stichting Landelijke Ombudsteam Stads vernieuwing adviseert in een nota het ontwerp-bestemmings- plan Emmakade niet in zijn huidige vorm vast te stellen. Eerst zou een technisch, econo misch en sociaal onderzoek moeten worden ingesteld met inspraak van de betrokkenen. De stichting merkt op, dat een ge- In een bewogen hearing op he meentelijk onderzoek iri slechts gemeentehuis is over deze noti 9 woningen niet aanvaardbaar van gedachten gewisseld. Wa is. Zeker 76 huishoudens met er met de opmerkingen van de een vrij laag inkomen zullen bij aanwezigen zal gebeuren i toewijzing van andere behuizing niet duidelijk. er sterk op achteruit gaan. Dl iri het plan opgenomen bunga lows moeten worden bewoond door gezinnen waar zo'n 7O.0W gulden binnen komt. De vraaj of de bestaande woningen beterd kunnen worden, staal volgens de nota, niet ter beoor deling van de gemeentelijk overheid, maar van de bewo- s zelf. Commissie gaat oordelen Enkele weken geleden ontstond bij het 170 man tellende perso neel van de Alphense vestiging grote onrust, toen de directie TT ii i* met het plan kwam het bedrijf nvpr Heil mïlfllrl daar te sluiten de onderne- UYC1 mingsraad was niet tevoren om advies gevraagd en bovendien ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) was het personeel niet overtuigd - De directie van Hollandia Tri- van de noodzaak tot sluiting, cotagefabrieken b.v. in Veenen- De nog samen te stellen commis- daal, de ondernemingsraden sie zal een studie maken van de verschillende bedrijven het afzetbeleid. het produktiebe- leid, de financiering en het per- soneels- en sociale beleid van het Hollandia-concern. Volgens de heer van den Haak werkt het bedrijf in Alphen nog gewoon door, hoewel er door een tekort aan personeel van enige span ning sprake is. en de drie industriebonden wer- ken op het ogenblik aan de sa menstelling van een commissie, die de plannen van de Hollan- diadlrcctie om de vestiging in Alphen aan den Rijn te sluiten, moet gaan beoordelen. Dit is medegedeeld door de heer H. Oud-raadslid van Hazerswoude overleden HAZERSWOUDE - In Bentin* zen had de teraardebestelling plaats van d« heer J. P. Kaas hoek. Bij zijn leven had de heer Kaas hoek voor de Staatkundig Gere formeerde Partij geruime tijd, zitting in de gemeenteraad van Hazerswoude. Hij beëindigde zijn politieke activiteiten in Ha zerswoude na zijn verhuizing naar Benthuizen. Hazerswoudes burgemeester J. ten Heuvelhof gaf tijdens de begrafenis onder meer blijk van zijn belangstel-; ling.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4