Alphense architect is het niet eens met vormgeving city-plan Stompwijkse shool vraagt ouders hulp Damescontact stal de show 1972 voor EMM Roelofarendsveen minder gunstig streeknieuws Groot schaligheid in disharmonie met oude hart Wat i OOK moet weter Milieucommissie vergaderde voor lege zaal in de Groenendijk Winkeliers Wassenaar struikelen over parkeermeters in kom DONDERDAG 15 MAART 1973 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN De plannen van het Alphense gemeentebestuur om in het hart van het oude Alphen een „city"-plan te verwezenlijken, heeft bij architect en ste debouwkundig ontwerper Hans Perotti weerstanden opge roepen. De heer Perotti is het niet eens met de vormge ving van dat plan, dat zal gaan verrijzen op een stuk grond (de vroegere „tuin van Lemkes") achter de Van Mandersloostraat. In een uitvoerige „open brief" aan de raadsleden vraagt de heer Perotti zijn bezwaren te steu nen en te pleiten voor een herziening van het huidige ont werp. Hij vindt het plan te „grootschalig" en in volkomen disharmonie staan met de karakteristieken van Alphen's hart. De bestaande bebouwing en de geplande nieuwbouw staan zijns inziens zonder enige relatie naast elkaar. Eind januari van dit jaar heeft de raad een besluit genomen, waarin wordt verklaard dat een herziening van het bestem mingsplan ,,Van Boetzelaar- straat' wordt voorbereid. Dit plan heeft onder meer betrek king op het gebied, dat bestemd is voor de bouw van winkels en kantoren in het zgn. cityplan. Vooruitlopend op de herziening van het bestemmingsplan heb ben b. en w. de burgerij via een advertentie laten weten dat zij van plan zijn een bouwvergun ning te verlenen aan de N.V. Enige tijd geleden maakte hij zich sterk voor de aanleg van zgn. ecologische tuinen (nieti meer de ordentelijke haakse ge-i meenteplantsoentjes, maar wat' meer levendigheid in het open baar groen door de natuur een beetje haar vrije loop te laten); zijn bemoeienissen leidden er toe dat bij de flats aan de Pre- ludeweg in Ridderveld zulke tui nen met behulp van de bewo ners en de gemeente konden, worden aangelegd. Verder was de heer Perotti één van de ijve-j raars bij de actie om het gebiedi Maatschappij voor Projectont wikkeling Empeo in Utrecht. Een ieder werd daarbij in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen deze vergunningverlening in te dienen. Hans Perotti meende daarvan gebruik te Wat nu het complex achter de moeten maken. De heer Perotti Van Mandersloostraat betreft, is overigens geen onbekende bij zegt Hans Perotti dat de voor- het Alphense gemeentebestuur. genomen nieuwbouw in tegen- ten oosten van de Saffierstraat in Ridderveld niet vol te bou wen met flats en huizen, maar het gebied te bestemmen als re creatiepark. "V- De vormgeving van Alphen's Cityplan. dat achter de Van Mandersloostraat zal moeten verrijzen, heeft bezwaren ontmoet bij een Alphense architect en stedebouwkundig ontwer per, die als ..belangstellende burger" een bezwaar tegen het plan heeft ingediend. stelling tot de knusse bebouwing van het ogenblik een „groot schalige, koude, kille klomp met erachter een grote parkeerplak" betekent. Naar zijn mening vol doet deze creatie volledig aan het door een enkele wethouder gehanteerde criterium, dat het plan duidelijk herkenbaar moet zijn en duidelijk moet functione ren met de allure van een ste delijk centrum. „Inderdaad vormt het ontwerp voor het nieuw te maken centrum een letterlijke aaneenrijging van functies; bovendien is het duide lijk herkenbaar, want met name het kantorencentrum torent bo ven het hele centrum uit; de al lure van een stedelijk centrum heeft het plan zeker, maar wel een zoals wij die kq van negatieve voorbeelden andere steden", aldus de Volgens de briefschijver zal geplande centrum uit ec misch en functioneel oog zeker voldoen. „Maar dan q manier dat de klant zijn wt parkeert, boodschappen doe weer wegrijdt. Volkomen i tioneel", aldus de verzuci van de stedebouwkundig on# per. Opdat de mensen zich haaglijk kunnen voelen plei- heer Perotti voor een ver ding van hoge en z.i. zeker tasieloze gebouwen in een kern. In het huidige onti vindt een polarisatie plaats kant noch wal raakt", aldus betoog. De beoogde integr zou kunnen plaatsvinden gebruik te maken van de verbindingssteegjes met de' Mandersloostraat, zonder dit moeilijkheden zou oplevi voor de aanvoer van goede Het vereist wel wat meer dingrijkheid bij het ontwei zo meent de heer Perotti. Hij houdt de raadsleden wel i dat het maken van een nu ontwerp misschien enig tijd lies zal veroorzaken en tot paalde kostenverhogingen leiden. Hij acht dit echter vo men gerechtvaardigd, omdal voordelen voor de „belei van Alphen's centrum" g zullen zijn. De meerkosten len naar zijn mening slq een fractie vormen van de le kosten. De heer vraagt zich verder af of zich kan laten leiden door mening van menig raadslid er ,,nu lang genoeg gepraj en dat er nu maar eens bouwd moet worden", moet beseffen dat voor ties gebouwd gaat worden. De briefschrijver is inmiddel de gelegenheid gesteld zijn zwaar toe te lichten bij daartoe ingesteld gemeent ke commissie. De heer Pei heeft tijdens dit gesprek h having van zijn bezwaar afl kelijk gesteld van de houi van de gemeenteraad, aan u het woord", zo beslui heer Perotti zijn brief i raad. HAZERSWOUDE De bewoners van Driehof kregen gisteren een ontspanningsmiddag aangeboden. Het programma begon met een uitvoering van het sinds kort be staande bejaardenkoor. Het koor werd met een enthousiast ap plaus beloond voor het reper toire dat het onder leiding van mevr. Kamphuis ten gehore bracht. Vervolgens genoten de bejaarden van enkele voordrach- Stompwijk Op de ouderbijeenkomst van gisteravond stond de school in haar totaliteit centraal. Een vrij abstract onderwerp, dus was de opkomst niet overweldigend. Na een inleidend woordje van voorzitter Van Rijn, die het belang en de noodzaak van der ouderver eniging nogmaals onderstreepte, kwam de heer v. d. Put, hoofd der school, aan het woord. Hij behandelde het onderwerp; onderwijsver nieuwing. Ih het kort kwam zijn betoog hier op neer, dat in het verouderde onderwijs het kind en de onder wijzers ondergeschikt waren aan de dienstregeking, "het les rooster". Zelfs al landde de eer ste mens op de maan, dan nog gingen Karei de Grote, de tafel van 8 enz. voor.Goed onderwijs (realiteitsonderwijs) gaat echter gepaard met wereldoriënjptie d.i. vele vakken in één projekt behandelen. Hiervoor is o.a. een documentatiecentrum, gekop peld aan de plaatselijke biblio theek, opgericht. Op dit boeien de betoog brandden' de vragen, los. De tv kreeg de volle aan dacht. Hierna kwam de heer Hodes, voorzitter van het schoolbestuur aan het woord. Deze benadrukte dat de school als bedrijf opti maal moet functioneren, dus op timaal onderwij smoet geven Gelukkig doet de Stompwijkse school dat en is zij het parade paardje van de gemeente en komen ook veel andere scholen in Stompwijk en kijkje nemen. Maar, helaas, het kost enorm veel geld. VOORSCHOTEN Het Voorschotense Damescontact hield gis teravond in het Bondsgebouw een grote mode-show in samen werking met enige Voorschotense winkeliers: kleding van Vosmeer, schoenen van 't Centrum, kapsels van Mingers en brillen van Bentley. Rond een T-vormig plankier zaten de dames opeen gepakt, want er bestond een zeer grote belangstelling voor deze show. Mevrouw Valkenburg fungeerde als lady-speaker. De manne quins (volwassenen en kinderen) waren allemaal „eigen ma teriaal". dat zich heel goed thuis voelde in de mode. Vooral de kinderen waaronder de 5-jarige Marcel en Jan-Willem showden goed en heel onbevangen, waardoor zij steeds een extra applaus kregen. De modeshow muntte uit door goed betaalbare kleding en schoenen en toch exclusief. Het showen van o.a. kinder- en ticnerkleding met de kleurrijke Kickerschoenen viel bijzonder in de smaak, omdat de Damescontactclub veel jonge moeders telt onder haar leden. Ook voor de oudere en volslanke figu- Na de pauze werd in hoofdzaak nachtgoed en badgoed getoond met de daarbij behorende badstoffen en muiltjes. De kapsels van de mannequins zagen er uiterst verzorgd uit. De brillen completteerden vaak het geheel. Verschillende monturen wer den op deze show voor het eerst in Nederland getoond. Na afloop van de show maakten alle medewerkers een laatste rondje waarbij de kleintjes een tablet chocolade en de da- mes-mannequins een boeket bloemen ontvingen. Het was de eerste maal in het bestaan van de Damescontact club dat er een modeshow in het programma opgenomen was, zeer zeker zal de geslaagde show een vast onderdeel van het programma gaan worden. Nel Peeters LEIDEN Toen zij gis| ren hun geldkistje maakten, bleek daaruit, hun grote schrik, ongevei 2.500 aan Nederlandse vreemde valuta te zijn dwenen. Deze onprettige dekking deed een echtpai wonend aan de Schubertlaal De dieven, waar overigej elk spoor van ontbreekt, vermoedelijk door e staand raam naar binnen komen. AARLANDERVEEN - terdag, geeft de K.P.J. Aarlanderveen, in het Dorjj huis te Aarlanderveen heropvoering van het blijsp „Geen huwelijk in duplof van B. Steijaart, aanval 20.00 uur, na afloop is er j legenheid tot dansen op 4 muziek van de Live Love. HAZERSWOUDE - I? voorzitter van de Verenigd voor Protestants Christelij* Schoolonderwijs te Hazeij woude, ir. A. Kamphuis, zil in mei zijn functie neerM gen. Hoewel hij feitelijk pi volgend jaar zal moeten a treden, heeft de heer Kaïr huis reeds nu te kennen geven met ingang van i maand het bestuur te will verlaten. ROELOFARENDSVEEN Op 26 maart komen de leden van de bloemenveiling „E.M.M.-Roelof- arendsveen" vanaf 20 uur in café-restaurant Heemskerk bij een voor het houden van de 54e algemene ledenvergadering. In het aan de leden toegezonden Johnson De echte varensman kiest betrouw baar materiaal, daarom kiest hij een JOHNSON Modellen van 2 tot en met 135 pk. Jachtwerf Poelgeest, Oegstgeest Hoofddealer voor Leiden en omstr. HAARLEMMERTREKVAART 16 a TELEFOON 01710 -54 0 54. Ook 's zaterdags geopend. jaarverslag wordt weer een uit voerig overzicht gegeven van de bereikte resultaten in het af gelopen jaar. Dit was teleurstellend voor tul pen. narcissen en irissen ten op zichte van het vorige jaar. Eind april was er in vergelijking met 1971 een achterstand in de om zet van 625.000,-. Deze achter stand was in augustus weer in gehaald. De totaal omzet was uiteindelijk f 386.000,- hoger dan in 1971 en kwam op 20.803.859,09. In totaal werden er in 1972 308 veilingen gehouden. De hoogste dagomzet was op woensdag 29 maart met 167.458,93; de laag ste dagomzet op zaterdag 22 juli met 13.207,80 en de hoogste weekomzet was in de Paasweek met 846.783.63 gevolgd door de week voorafgaande aan Moeder dag met 689.258,37. Van de geveilde produkten waren de belangrijkste over 1972 als volgt: Rozen 3.877.651,—; Chrysanten 3.099.145,--, Anjers f 2.836.314,-, Freesia 1.160.444.-, Narcissen 859.036.—. Irissen 666.463.-. Colvilleis 317.389,— Bij de rekening en verantwoor ding over 1972 bleek dat het boekjaar met een batig saldo van 163,76 kon worden afge sloten. Op de agenda voor de algemene vergadering wordt voorgesteld om het veilingpercentage voor 1973 vast te stellen op 5-1/2 plus 1/2 verplichte storting op le denkapitaal. Bij de bestuursver kiezing zijn de aftredende heren A. H. Verdel, J. E. M. Koek en G. Termeulen weer herkiesbaar, evenals de heer A. H. van Vel- zen in de Raad van Toezicht. NIEUWKOOP Het Nai nale Rheuma Comité organ seert een huis-aan-huis-colk te voor de rheuma-patiënte Men hoopt wel de nodi gulheid te ontmoeten, er is veel geld nodig om i rheumapatiënten goede hu en verzorging te verschaflt WASSENAAR De commissie voor het Midden- en Kleinbe drijf, waarin behalve leden van de raad ook vertegenwoordigers van de middenstandsorganisa ties zitting hebben, is niet en thousiast voor parkeermeters in de kom van het dorp. In een nota hadden burgemeester en wethouders voorgesteld meer ruimte te scheppen voor kort- parkeerders door meters te plaatsen in de Kerkstraat, op het terrein aan de Schelpsloot. in de Van Hogendorpstraat en op de Luifelbaan langs de win kels. Ook in het begin van de Langstraat wil het college meer parkeermeters zetten. De missie maakt zich erover zorgd, dat door deze maatf len de winkeliers in de kom het dorp hun auto niet 0 kwijt kunnen, tenzij ook een (dure) parkeermeter. werd een plan geopperd deze winkeliers te voorzien een sticker op de voorruit hen het recht zal geven op paalde plaatsen te parkeren, is echter juridisch niet zo voudig te verwezenlijken.^ een eenstemmig oordeel kt 1 de commissie niet. De kvr» zal binnenskamers nog o" bekeken worden. Voorzitter aVn Rijn vroe gdan ook aan de ouders medewerking door middel van gratis arbeid om de school en onze kinderen wat te helpen en er voor te zor gen, dat het onderwijs zo goed mogelijk blijft. De medewerking van de ouders wordt o.a. ge vraagd bij de opbouw van het Audio Visueel Centrum, het schoonhouden der school, het on derhoud van de groenstroken rond de school enz. De ver wachting is wel. dat dit in Stompwijk moet kunnen lukken. Wassenaarse leerlingen planten 200 bomen WASSENAAR N'. de geslaagde strand-schoonmaakactie in de herfst van het vorig jaar zullen leerlingen van de Schout bij Nacht Doorman MAVO een nieuwe bijdrage 't veren aan het zo gezond mogelijk houden van het milieu in Wassenaar. Morgenmiddag nlan en 50 leerlin gen van de school 200 bomen in de omgeving van de Hyacinth- straat en de Devleiweg Ze zijn beschikbaar gesteld door een vader van een van de leerlingen en enige tijd geleden door een groep jongeren afgehaald in Noorden en naar de gemeente lijke kwekerij gebracht. De planterij begint 14.00 uur in de Hyacinthstraat. HAZERSWOUDE - Men zou bij na gaan geloven, dat de bevol king van de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk (het gedeelte van de gemeente tus sen De Jong's Machinefabrieken en de Gemenewog) geen proble men, het milieu betreffende, hééft. Of het zon moeten zijn, dat de Groeneadijkers geen be langstelling nebben voor het werk van de Commissie Milieu hygiëne, die dinsdagavond in het Groenendijkse parochiehuis een wijkavond had georgani seerd ten einde de problemen waarmee de burgerij eventueel „zit", aan te horen. Welnu, voorzitter L. Verwey en zijn vijf collega-commissieleden konden wachten wat ze wilden: er kwam geen èr.kele Groenen dijker opdagen. 7odat men bij na zou gaan geloven, dat de luchtverontreiniging en lawaai hinder. waar vorig jaar zoveel deining over ontstond, nu in de Groenendijk tot het verleden be horen. Groenvoorziening zal er óók wel optimaal zijn. En, om een andere halszaak uit het ver leden bij de -hoorns te nemen, alle parkeerproblemen zullen nu dus wel in de ogen van de Groe nendijkers uit le werreld zijn. Op 15 maart is er een wijkavond in het Michelshuis te Hazers- woude-dorp. Aanvang: 20.00

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4