Raad Ter Aar werkt onderwijszaken bij Muziekkorpsen zetten jubileum „Noord wijk luister bij LUXOR Gunstig jaar voor „Alkebad" streeknieuwsi OOK Wat u moet weten Modeshoiv inNabij' MARKTEN PAGINA 6 DINSDAG 13 MAART 1973 LEIDSE COURANT 1 r LEIDEN Evenals het vo rig jaar, organiseert de kunstgeschiedenisgroep van de Rembrandt Scholenge meenschap onder leiding van de heer Hoppe een tentoon stelling van creatief werk van de leerlingen. De ten toonstelling, in het gebouw Pieterskerkgracht 9, is ge opend van 19 t/m 23 maart van 19.30-22.00 uur en op 24 maart van 11.00 tot 17.00 uur. ALKEMADE Op donderdag 15 maart a.s. is burgemees ter Smolders verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. HAZERSWOUDE KOUDE KERK AAN DEN RIJN Tijdens de ledenver gadering van de Vereniging Christelijke Kleuteronderwijs Koudekerk a.d. Rijn/Hazers- woude-Rijndijk, op maandag 19 maart om 20.00 uur in „Het Anker" in de wijk Rhy- neneburch, zal het bestuur voorstellen om de ouderbij drage per maand per kleuter van 7,— tot 8,— te verho gen. De bestuursleden G. van Dorp, H. Vinkers en D. Westerduin leggen hun func ties neer. Kandidaten ter voorziening in de vacatures rijn W. Hermenet, A. den Hollander en mr. Th. Vreug- denhil. KATWIJK Muziekvereni ging „Harmonie Katwijk" organiseert a.s. donderdag weer een concert in de RK- kerk aan de Rijnstraat. Me dewerkende zijn „Cantate Deo", St. Cecilia", "Tie revi val Singers". Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De rockformatie „Old Nick" geeft 16 maart weer een con- cer. m „Sater". Aanvang half negen. LEIDSCHENDAM Het aktiecentrum van de PPR houdt volgende week donder dag een openbare ledenver gadering in de Kruisheuvel kerk. Op de vergadering zal de samenstelling van nieuwe programma's voor gemeente lijk en provinciaal beleid worden vastgesteld. Ook de vorming van een gewestraad zal ter sprake komen. LISSE In Llsse wordt het grofvuil morgen 's morgens in de Poelpolder en 's mid dags in wijk 1 opgehaald. RIJPWETERING Het prijsjassen t.b.v. de bejaar- denkas wordt deze week a.s. vrijdagavond gehouden in het Dorpshuis. Aanvang 20 uur. WASSENAAR De Wasse- naarse afdeling van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen viert donderdag 29 maart het zilveren jubileum. De leden zullen vergast worden op een cabaretprogramma en een mime-spel in de Schaaps kooi. Aanvang 10.30 uur. TER AAR In de vergadering van de raad van Ter Aar werd gisteren de heer A. van der Vliet (CHU) als raadslid beë digd. De exploitatievergoedin gen van de bijzondere kleuter scholen over 1972 werd door de raad vastgesteld terwijl even eens de voorschotten op ge noemde vergoedingen voor deze scholen voor 1973 werden ver leend. Vaststelling van de ex ploitatievergoedingen van de bijzondere lagere scholen voor 1972 en goedkeuring voor 't ver lenen van voorschotten voor de gelijknamige vergoeding even eens voor de bijzondere lagere scholen werden door de raad ln een vlot tempo gehonoreerd. Voor de aanschaffing van leer middelen t.b.v. het basisonder wijs van „De Vosseschans" en het kleuteronderwijs van „Zon nehof" stelde de raad de ge vraagde gelden beschikbaar. In een lokaal van de R.K. basis school „De Vosseschans" zal een kleuterschool worden onder gebracht, aldus besloot de raad, die tevens het krediet 10.000,-) voor de inrichting van dit lo kaal goedkeurde. Hiermede zal dan spoedig een einde komen aan de lange wachttijd v over de raadsleden, mevr. Mank en de heer Van Emme rik, de raad namens de 63 kin deren informeerden. Burge meester verzekerde hen, dat B. en W. er alles aan gedaan heb ben, die tijd te bekorten. Over het vaststellen van de kapveror- dening zette het raadslid Van Harten een stevige „boom" op. Hij had moeite met de recent heid van de bijbehorende kaart. Ook later op de avond was hij het oneens met de adviseur van de gemeente toen het ging over de beplantingsplan voor het per ceel grond van de heer A. van Vliet langs de Kerkweg. De ge kozen beplanting zou wel een „snoepwinkeltje" kunnen zijn voor de mensen, die van „bessentakken" houden. Een stemming bracht tenslotte de op lossing: 8 voor en 5 tegen. De raad keurde het crediet goed voor de aanleg van het trottoir en de afwerking van de rijweg van de Dr. A. Schweitzerstraat en de Vosholstraat. Dat bete kent een einde aan het ongerief voor de bewoners. Nu burge meester Van de Poel bericht heeft gekregen van de Bank van Nederlandse Gemeenten over het crediet voor de bouw van een 12-klassige school al daar, zijn in Langeraar spoedig bouwactiviteiten te verwachten. Het crediet voor de bouw van een 16-klassige school werd door de raad gewijzigd in een voor de bouw van een school met 12 klassen. Het geboortecij fer van de gemeente gaat na melijk in dalende lijn. ALPHEN In gebouw „Nabij" werd onlangs weer een mode show gegeven door de firma Nie- kerk Van der Boon. Tuniekpak- ken, jurken, rokken, mantels en deux-pieces in alle maten en soorten trokken als een kleurige rij aan het oog van de toeschou wers voorbij. De presentatie van deze drukbezochte show was in handen van W. Blom en de mu zikale begeleiding van Rino lze- boud. Uit de show bleek dat de kleurentrend voor het komende voorjaar oranje is geïnspireerd op het komend jubileum van de Koningin prochikten cmtraal op avond van NK Y-vrouwen D"", -- D"! dames van de :.i Icravond een voorlichting gekregen over do produkten die de coöperatieve condensfabriek „Friesland" maakt. Hiervoor was de heer Bekrius uitgenodigd, die met veel produkten naar Hoogmade kwam. Er werd een kleine quiz gehou den, waarin de heer Bekerius de ikennls van zaken van de da mes op de proef stelde. De avor.d werd besloten met een grappig filmpje over melk en melkprcduklen, waarna de voor- z'lrtrr r-.evra .w L'everse, de datan van de jaarvergadering ar. I:: - a>de: 17 april. AAMWI11C Uit de aanwinsten van het Haags Gemeentemuseum gekozen, die in de hal van het museum wordt ge do: het publiek beschikbaar. De aanwinst van deze mr: Soldaat in landschco. Het schilderij werd door schc tekeningen en schilderijen die het Gemeentemus i:r Westerik geldt als de belangrijkste realist in de cjrzcrz'de dock vc.i Co Westerik, c c.c vu', 'n? o~> de collectie t Co Wester k in zijn l .z'.t heeft. Co i.'Cl'D De pa- -"1 heeft op zijn -a ver-ader ng n - —.d in het zaal- r - r.r.prl; zie agen- - la van de Raad van i;-~l:a-.: Herken in Ne il "rland cp v.eg naar 1974. Daarnaast zijn er o.m. versla gen u:t de werkgroepen. C lOHTDRWOUDE Don- "sr 'agavond start de K. P. J. met een bloemschikcursus verzorgd door bloemist Ger- rard v.d. Lubbe. Ook de moeders, zusjes en vriendin nen zijn van harte welkom. NOORDWIJK De voetbalver eniging vierde haar 40-jarig be staan met een zeer druk bezoch te receptie in hotel „De Zee leeuw". Honderden kwamen daar voorzitter Korbee, secre- tars W. Spaanderman en hun medebestuursleden gelukwen sen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door loco-bur gemeester J. van Leeuwen en de wethouders C. van Duijn en T. Jansen. Een rij sprekers, onder wie een vertegenwoordiger van de K.N.V.B. en het zaterdagvoet- Werkgroep wil project in de Derde Wereld adopteren HAZERSWOUDE Het gesprek tussen de leden van de Vredes werk groep Hazerswoude e raadsleden E. van Elde- ren (CHU), B. v.d. Laar (KVP) en B. Poot (ARP) heeft tot re sultaat gehad, dat men niet af kerig staat tegenover de adop tie van een project in de Derde Wereld. Overigens zou dat ontwikkelings project niet door het gemeente bestuur geëntameerd moeten worden, maar door een commis sie, waarin vertegenwoordigers van alle rangen, standen en denkrichtingen zitting heb ben.Genoemde gemeenteraadsle den, die er tijdens het gesprek op voorstonden te spreken als privépersoon, menen, dat de ac tiviteiten van een commissie, waarin de „brede laag van de bevolking" is vertegenwoordigd, wellicht van gemeentezijde zou den kunnen worden gestimu leerd. Om de zaak meer aanspreekbaar te maken bij de bevolking, werd de wens kenbaar gemaakt om een ontwikkelingsproject te adopteren, waar een Hazers- woudenaar of streekgenoot werkzaam is. Maar de burgerij moet, menen zij, het initiatief tot de adoptie nemen. Kerken, scholen en wat dies meer zij zouden hierin een belangrijke rol kunnen spelen. In Up Go speelde competitie ALKEMADE In Up Go speelde deze week voor het laatst in de competitie met alle teams. Al leen voor de junioren gaat de spanning nog even door in de na-competitie. Terug kijkend ziet men dat de tra ini mg smoeijkiheden van vo rig jaar geen nadelige gevolgen gehad hebben voor de prestaties van de teams. Er is vooral in de tweede he ft van de competi tie veel beter gespeeld dan in de vorige compet tie. Dames I boekte een goed resul taat in de 'aa'st? wedstrijd. Het heeft het er het best van af ge bracht door a's derde te eindi gen. Voor Heren I en dames 2 z't er daze week in de degrada tie-poule een kampioenschap in. Dames 3 heeft zich in de tweede helft van de competitie van de onderste plaats losgemaakt. bal, de voorzitter van VVSB uit Noordwijkerhout, de supporters- vereniging van de v.v. Noord- wijk, de Noordwijkse Reddings brigade, en andere organisaties, zwaaiden de populaire club lof; toe voor de wijze waarop zij de voetbalsport had uitgedra gen. Diverse geschenken wer den aangeboden, waaronder een: verenigingsvlag en door de sup-J porters een complete verdver- lichting (in maquette). Hoofdin- specteur-korpchef Basten liet zich vertegenwoordigen door een deputatie van het Noord-! wijkse politiekorps, dat met de, v.v. Noordwijk in de beste ver standhouding leeft. De heer Jansen, wethouder van sportzaken, prees „Noordwijk": voor de wijze waarop zij „self-: supporting" in toepassing; brengt en kondigde aan dat nu vast staat, dat het gemeentelijk sportpark niet zal worden ver plaatst. Een boodschap die meti daverend applaus werd ontvan gen. I De muziekkorpsen „De Echo der, Duinen" en „Crescendo" haal den elk op hun beurt het be stuur naar het terras voor het aanhoren van een serenade. Het feest met de seniorleden vani „Noordwijk" werd in Lido ge vierd. Tegelijkertijd In: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag,- Utrecht, Eindhoven, Groningen, Nijmegen, Leiden en Arnhem. Ondanks slechte zomer 1972: ALKEMADE Ondanks de slechte zomer van 1972 heeft het zwembad "Alkebad" in Alkemade bepaald niet slecht geboerd. Over het algemeen genomen was er een nadelig saldo van iets meer dan 46 duizend gulden. In 1972 was dat 78,5 duizend gulden, hetgeen dus betekent, dat er het af gelopen jaar ruim 32 duizend gulden minder verlies is ge maakt dan in 1971. Dat er de afgelopen zomer nog een re delijk aantal bezoekers is komen opdagen zit hem vooral in de omstandigheden, dat de overdekte accommodatie doorlopend in gebruik is gehouden. Dit alles staat te lezen in het jaarverslag van het Alkebad, dat gisteren is verschenen. In het versiajg staat verder, dat er neg betere resu'taten verkregen kunnen worden ais bepaa ée veranderingen zuilen worden doorgevoerd. Gedacht wordt aan verbeteren van de kleedac- commodatle en van het terras van het overdekte bad. Daar naast heeft men een centra'e kassa voor het buiten- en bin nenbad voor ogen. Bij een eventue'e uitbreiding van bet bezoekersaantal voor het open bad- waarbij gedacht wordt aan 250.000 tot 300.000 bezoekers per srizoen (vorige jaar kwamen er bijna 186.000 mensen), zuilen te vens veranderingen moeten worden aangebracht in de uit kijktoren. Ook een bewegwijze ring in de hele gemeente blijkt hard nodig te zijn. In de loop van dit jaar wordt een lijst van te verrichten verbeteringen op gesteld. V. wnnaar van da Zaa'andarl»- Dlt be"d w<a vad> de gelopen zomer In het Alkebad ker kwam dit jaar de St. Jozef school uit de bus met een hoog- gehaaid zal worden. Door het ste percentage (50.4 procent) schoolzwemmen van de afgelo- gesiaagden. Hiermee is gelrjk pen drie jaar in Alkemade kun- een record gevestgd, dat de ko- nen vrijwel alle kinderen vanaf mende Jaren wellicht niet meer de derde klassen zwemmen. Met de grotere drukte en het brengen van meer sfeer is het binnenbad het afgelopen najaar het trefpunt geworden voor veel zwemmers en niet alleen voor een grote groep Jongeren maar vooral ook voor gehuwde da mes. Deze groep kon vorige winter siechts twee keer per week in het zwembad terecht. Door de samenbundeling van het schoolzwemmen kunnen zij nu 12 perioden per week ge bruik maken van het bad. Zoal9 mogelijk bekend, is de exploita tie van het bad per juli 1972 door de gomeente Alkemade overgenomen van de N.V. ex- pioitaticmaatschapoij Lucas Pe- BOELOFABEKDSVEEN, Bloemende, line, 12 maart Anjers 20—36, Ro zen Garnette. Carol en Marimba 19—24, Esther Ofarlm en Zorlni 26—31, Motrea, Carina, Belinda 29- 37. Sonla 46-65. Douehka 37—41, Forsythlatakken 33—50. EstrellUla 2.30 p.st Chrysanten-jaarrond 1.85 —2.45. Irissen 2.35—2.70. Freeslaï «jxriuuurn, i\ees Nells, Licky Strike. Karei Doorman. Bo „Arza, peerlcss Pink. Golden Apel- rl-1. Csrlolrn. Prominence. Cassln' doorn 1,301.85. Li-stlge Wltwe, Ca Charles. Beauty of Volendam. Wh. tergo'd. Ra ph. Preludium. Madame Spoor 90—1.30. Blenda. Chrlstmaj Go'd. Golden Eddy 1.15—1.40. China Pink. Copland. Bollona. Sulph." Cloud. Yellow Triumph. Oxfoi 1.20—3.65, Aladdin 1.80—2.50, Mail mo 7. IC 2.25, Westpolnt 2,553^6 Dubbele tulpen 1,45—1.70 per bos. Eensgezind heid tegen Centraal Onderhoud LEIDEN De Woningbouwver eniging "Eensgezindheid" voelt niets voor het toetreden tot een centrale onderhoudsdienst, zoals, de gemeente die voor alle wo ningbouwverenigingen in het le ven wil roepen. Vrijdagavond werd een ledenver gadering bijeengeroepen waar voor opmerkelijk meer belang stelling bestond dan voor ande re ledenvergaderingen. Het was wel duidelijk dat de leden zich in het voor en tegen van een dergelijke centrale onderhouds-i dienst hadden verdiept. Na een gedegen inleiding door de voorzitter, de heer W.L. Nagte-1 gaal, werden de leden in de ge- legenheid gesteld, hun mening over het voorstel te geven. Er werd op zeer levendige wijze aan de discussies deelgenomen. Hoewel de statuten voorschrijven, dat over zaken gestemd kan worden met handopsteken, werd ten slotte schriftelijk gestemd omdat ook het personeel in het j geding was, dat in dienst is van de vereniging. De uitslag van de stemming was, dat "Eensge zindheid" het toetreden tot een centrale onderhoudsdienst met meerderheid van stemmen af wees.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6