Hoe lang nog zal Raad meewaaien? St.-Matthias viert jubileum met een openluchtshow Afscheid mevr. Alma: storm in een glas water Noordwijk op drempel van kampioenschap Van der Stoel- school op kop sport en streeknieuws Gemeenteraad Leidschendam OOK Wat u moet weten Verbeter de wereld... Bona Stars heeft iets goed te maken PAGINA 4 DINSDAG 13 MAART 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Tot en met don derdag 22 maart zal alle keer dat voor het Acade misch Ziekenhuis bestemd is, weer gebruik moeten maken van de ingang aan de Rijns- burgerweg. De ingang de Wassenaarseweg is voor alle verkeer afgesloten verband met bouwwerkzaam heden t.to.v. het radiothera peutisch Centrum (lineaire versneller) op het ziekenhuis terrein. LEIDEN Uitslaande brand heeft zaterdagavond ongerustheid gewekt onder bewoners van Looierstraat en omgeving. Het vuur woedde in een leegstaand, voor afbraak bestemd huisje en werd zonder enige moeite door de brandweer bedwon gen. Het was waarschijnlijk aangestoken. Gezien brangevaar in de buurt, werd contact opgenomen met de betreffende gemeentelijke diensten. LEIDEN - Via het boven licht zijn insluipers het afge lopen weekend binnengedron gen in een café aan de Haven Uit een „flippertoestel" haal den ze 250.- weg; d fooienpot werd voor 50. lichter gemaakt en uit de bil- jartklok verdween een tje. In een woning aan de Teldersekade haalden inbre kers 200.- uit een geldkist je. KATWIJK Tijdens een feestelijke bestuursvergade ring heeft Cleyn Duin af scheid genomen van haar voorzitter G, J. Ridder. Hij kreeg een projectiescherm aangeboden. De voorzitter wordt opgevolgd door H. Ja german. Tijdens een bijzon dere ledenvergadering op 6 april krijgt ieder de gelegen heid afscheid te nemen van de heer Ridder. HAZERSWOUDE - Basket ball is op de Hazerswoudse mavo-scholen ,,in". Zo popu lair, dat het niet onmogelijk wordt geacht, dat er in Ha- zerswoude een basketballver eniging van de grond zal ko men. De mavoscholieren wachten daar overigens niet op, want op zondag 18 maart gaan ze met twee teams naar de gymnastiekzaal de Leidse Rembrandstraat, om er in een minitoernooi met ESSOR te oefenen. De wedstrijden beginnen daar om 12.00 uur. LISSE In het clubhuis van P.V. Luchtkleevers houdt de Pluimvee- en Konij nensportvereniging vanavond een vergadering. Er zal een dierenkeuring worden gehou den door de heer Broekhuis. Aanvang 20.00 uur. LISSE Zwemvereniging ,,De Watervrienden" verga dert overmorgen in het Hof van Lisse. Aanvang 20.00 RIJPWETERING De validenbond „Alkemade en Omstreken" organiseert morgenavond een grote kaartavond met vele prachti ge prijzen. Aanvang 20 uur in het dorpshuis. Tijdens deze avond wordt ook de trekking gehouden van de grote verloting. ROELOFARENDSVEEN Voor de onderlinge competi tie van de schaakclub „Utile Dulci" werd de 23e ronde ge speeld. De uitslagen waren van RijnGanzevlees 1—0; OomenMeijer 10; van Bostelen—Th. Olijerhoek 0— 1; Windhorst—Van Leur 0— 1; Jos v.d. Aart-Fred Hoof- genboom 1—0; Ton Bakker— André v.d. Aart 0—1; Aker boom—Ton Olijerhoek 1—0; Jos v.d. Aart—André v.d. Aart 1—0; Nico Jong—Bert Volwater 1—0. NOORDWIJK Bij de heer Th. Admiraal ontstond gis termiddag brand. Bij het verbranden van papier sprongen enkele vonken naar een strohoop. De brandweer was snel aanwezig, maar kon niet verhinderen dat twintig balen en een hoeveel heid los stro verloren gingen. NOORDWIJK Met het inslaan van een ruit ver schaften inbrekers zich toe gang tot de wasserette van het benzinestation aan de Beeklaan. Van daaruit klom men zij naar het kantoor en de autoshop. Hier ontvreem den zij sigaretten en auto-ac cessoires. LEIDSCHENDAM De raad van Leidschendam gaat 650.000 gld. van de NV Bank der Nederlandse Gemeenten lenen tegen 7 3/4%. Dit be drag zal dienen voor de bouw en inrichting van het 25 kV-station bij „Overdam". LEIDSCHENDAM De door me- discussie weer van voren vrouw B. A. A. Alma-Pieters bij aan. de begrotingsbehandeling aange- Mevrouw Schmitz van D'66 deelde kondigde ontslagname als lid van de commissie voor verle ning van bijstand heeft gister avond in de gemeenteraad tot een storm in een glas water ge leid toen voorgesteld werd in de vacature te voorzien. Het onaf hankelijke raadslid deelde bij de aanvang van de vergadering mee dat zij weliswaar verklaard mee haar fractiegenoot mr. J. Kroeskamp kandidaat te stellen. De heer Bergeren zei dat zijn fractie zich van stemming zou onthouden omdat er naar zijn mening geen vacature was. Bo vendien wees hij er op dat de raad meermalen gepleit had voor het betrekken van de bur gerij bij het bestuur. had de verantwoordelijkheid De heer Roovers die nog al 'ns de van commissielid wegens de nieuwe werkwijze en voorname lijk wegens het toepassen van een codering, niet langer te wil len dragen maar zij zou het nu „prettig" vinden als het voor stel tot voorziening in de vaca ture werd ingetrokken. Zij zei, de gemeente te zullen gaan verlaten en een opvolgster té krijgen. Ze wilde r puntjes op de i kan zetten zei dat mevrouw Alma nu haar ont slagname nooit meer in de ver gaderingen van de commissie was verschenen. Verder onthul de hij dat de WD juist in die commissie voor juridische des kundigheid had gepleit hetgeen door de benoeming van mr. Kroeskamp zou kunnen worden verwezenlijkt. een Voorzitter Kolfschoten hakte alle andere opzet van de commissie meewerken en haar opvolgster zou haar dan ook als commis sielid kunnen opvolgen. Er ont spon zich daarna een uitgebreid debat over het feit of mevrouw Alma als commissielid nog „in funktie" was of dat zij al „afge- De brief van de korfbalbond over knopen door met tot stemming over te gaan. Mr. Kroeskamp werd, nadat mevrouw Alma de vergadering tijdelijk had verla ten, met 14 stemmen voor en 5 blanco tot commissielid geko- treden" was. WD-fractieleider Bergeren zei dat mevr. Alma nog lid van de commissie was en dat er dus niet over een nieuwe kandidaat behoefde te worden gestemd. Nee, zei voorzitter Kolfschoten, mevrouw Alma heeft haar ont slag ingediend en eventueel kan zij weer kandidaat worden ge steld, maar in de vacature moet worden voorzien. Dr. de Waard zei namens de con fessionele fracties dat mevrouw Alma zo openlijk haar stand punt over de werkwijze van de commissie heeft bekend ge maakt dat zij daarop nu moei lijk kon terugkomen. Het PAK- raadslid Roovers sloot zich bij de mening van de voorzitter van de raad aan. Mevrouw Alma zei daarop het al lemaal „verdrietig" te vinden en de mening van de (meerder heid van de) raad als een motie van wantrouwen te beschouwen, waarop alle heren zich als om strijd beijverden te zeggen dat hun argumenten niet persoonlijk ■bedoeld waren. KVP-fractie- voorzitter van der Laan mevrouw Alma de problemen zelf had opgeworpen. Toen het betreffende punt van de agenda aan de orde kwam begon de een wijziging van de opzet van de nieuw te bouwen kantine bij het sportcomplex ,.De Fluit" vond bij het merendeel van de raadsleden een gunstig onthaal. De commissie van beheer zal de zaak bekijken zei wethouder Bunnik, die ook van mening was dat de kantine meer toege spitst moet worden op de ge bruikers van de sporthal. Een kantine die een buurtcafé zou zijn en tevens zou moeten die nen voor de sporters achtte de wethouder „moeilijk haalbaar". Bij het voorstel voor de huur verhoging per 1 april antwoord de burgemeester Kolfschoten op een desbetreffende vraag dat centrale antenne-aansluiting voor bepaalde woonblokken in studie is bij het gemeentelijk energiebedrijf. LEIDEN Natuurliefhebbers uit Leiden en omgeving krijgen morgen de gelegenheid, kracht bij te zetten aan hun verlangen om een betere eigen omgeving te scheppen. In het Logegebouw Steenschuur 46 kunnen zij met geestverwanten onder lei ding van de biologen dr. Udo de Haas en W. J. ter Keurs praten over de aanleg van fietsroutes naar bos en duin in de omge ving. Paden, waarop men niet gehin derd wordt door langs-razende auto's motoren en brommers. Een dergelijk plan wordt mo menteel in Den Haag verwzen- lijkt. Volgt Leide nook? Op deze bijeenkomst die begint om acht uur wordt ook ge sproken over de "paaltjes-stra ten", d.w.z. de straten, die aan een kant worden afgesloten, zo dat de kinderen er rustig kun nen spelen? en de bewoners er met hun auto's maar van één kant in kunnen rijden- Wie van de geïnteresseerden kent precies de "open plekken" in de stad waaraan, zolang er niets mee gebeurt, speelplaatsen zou den kunnen zijn. De inleiders van de bijeenkomst kunnen u veel over deze zaken vertellen. Uw eigen enthousiasme kan de rest doen. Leiden kan niets voor Vietnam doen LEIDEN „Er zijn geen steek houdende staatsrechtelijke be zwaren tegen het op basis var een "reflexsituatie" verlenen van menslievende hulp door ge meenten aan Vietnam ter leni ging van het menselijk leed ten gevolg van de oorlogshandelin gen mits de financi71e positie van de gemeente zulks toe- Aangezien B. en W. van mening zijn dat het laatste In Lelden niet het geval is, stellen zij zich op het standpunt, dat de ge meente Leiden zeer tot hun spijt zulke hulp niet kan geven, staat". Dat is de conclusie van een preadvies dat het college heeft uitgebracht ingevolge en motie die op 19 febr. j.l. werd ingediend door de heren Van Aken, In 't Veld en Van Dam. Het preadvies geeft in zeven kantjes een over zicht van de mogelijkheden die de gemeentebesturen hebben tot het verlenen van hulp en van het standpunt van de Kroon in incidentele gevallen. Voorts legt het 't verband met de financiële positie om tot de slotsom te ko men', dat niet op goedkeuring van een begrotingswijziging we gens het geven van hulp aan Vietnam gerekend behoeft te worden, wanneer de uitgave het begrotingstekort zal verhogen. Bovendien overweegt het college van B. en W. dat de raad de be- groting-1973 heeft gekwalificeerd als een minimumprogram en dat hij bij de behandeling ervan heeft gesteld dat de maximum toelaatbare grens van het ge meentelijk belastingpeil is be reikt. Op grond daarvan ment het dat het geen voorstellen kan doen' tot verminderng van uitga ven of tot verhogen van belas tingen. Voor het eerst in uniform (1953) Warmond Dit jaar viert vereniging tekorps van de vereniging afgelopen „St. Mathias" haar 55-jarig bestaan, donderdag een optocht door het dorp ge- Het een en ander gaat gepaard met en- maakt. Dit was naar aanleiding van de kele feestelijkheden. Zo heeft de Harmo- oprichtingsdatum zelf. In juni volgen de niekapel, de drumband en het majoret- jubileumuitvoeringen van de harmonie en de toneelafdeling. In feite is het in verenigings verband muziek maken in Warmond al veel ouder. In 1908 wordt het veertig jarig bestaan van ,.De Harmonie van Warmond" gevierd. Deze harmcnie was opge richt door de arts Machen, Bart Papot en Bart Rotte veel. Toen er in het begin van deze eeuw niet zo veel animo meer bleek voor „De Harmonie" ging men zich bezinnen op het organiseren van andere activiteiten, zoals het zingen en comediespelen. In die tijd was er in Warmond nog een ander muziekgezel schap, dat de naam „St. Ce cilia" droeg. Op 18 maart 1918 besloten belde verenigin gen tot een fusie, waarbij er naast een harmonie, een to neel- en zangafdeling was. „De zangafdeling hebben we in de oorlog moeten afstoten", zegt de heer Weijers, secre taris van de harmonie afde ling. „Toen ging het overi gens met de hele vereniging niet zo best. We konden geen mensen meer krijgen voor het toneel en ook voor de harmonie was weinig jeugd te vinden. Nu gaat het de ju bilerende vereniging weer bijzonder goed, er zijn alleen bij de muziekafdeling al 98 leden onder de 18 jaar. „Maar ook de toneelafdeling heeft sinds kort weer een en thousiaste vaste kern." „lm hét prille begin van „St. Mathias" wenden stuk ken gespeeld zoals die van Vondel en andere remafis- sance-toneelschrijvers. Het toneel was toendertijd nog een mannelijke aangelegen heid. Hier kwam verande ring in toen er een afdeling damestoneel werd opgericht, die al spoedig opging in de mannelijke afdeling. Onder leiding van de heer Van Elburg kwam het St. Mathias toneel pas tot echte grote bloei. „We hebben zelfs twee keer meegedaan aan een uit wisseling met een toneel- Vastenavond-uitvoering van 1948 „Wie kust de mummie" groep uit het Belgische Ar- dooie". Dat was in 1954 en 1958." Maar nog altijd ligt de klem toon meer op de muziek. Wat blijkt uit de succes die bij de verschillende concour sen worden behaald. „Zes keer behaalden we het hoogst aantal punten bij con coursen van de RK Muziek gezelschappen van Zuid-Hol land", zegt de secretaris die jarenlang, van 1925 tot 1957 enthousiast les-MiarimetDist bij de vereniging is geweest. Een van de grappigste din gen die hij zich uit zijn ac tieve jaren herinnert is: „We deden eens mee aan een concours, dat gehouden werd vlak naast een aantal tenten van kermisklanten. Toen we gespeeld hadden, ontdekten we een pony. Voor de grap vertelden we aan een van de deelnemers dat daar vrij op gereden mocht worden hij deed dat natuur lijk eventjes. Maar toen kreeg hij de kermisklanten op zijn dak. In zijn haast om te ontvluchten v'el hij mid den in een tafel met bierfles jes. Nou, wij de grootste lol natuurlijk." Maar ook op de wekelijkse re petities is het altijd raak. „Vooral er nu weer nieuw bloed bij is gekomen is het vaak uiterst gezéllig. Er wordt ernstig gemusiceerd dat wel maar tijd voor een pretje is er ook altijd." Niet alleen door het toenemen de aantal jeugdleden maar ook door het stijgende aantal donateurs blijkt dat „St Mat thias langzamerhand uit de malaise komt. „We moeten elke uitvoering wel twee of drie keer doen om alle dona teurs aan hun trekken te la ten komen." De jubileumuitvoeringen belo ven weer erg leuk te worden. .„We hebben op 15 juni de muziektent tot onze beschik king. 's Avonds zullen de majorettes, de kapel en de drumband een show wegge ven voor de gehele gemeen te. Als het even mogelijk is zal ook de toneelafdeling een opvoering geven van een ju bileumstuk." LEIDEN In de vorige ronde werd met vrouwe Fortuna In de gelederen Leithen nog juist naar een 4'/a—5'4 nederlaag ge schaakt. Ook Phih'dor 6 leek te gen Noordwijk de betere kanten te hebben na de eerste zitting. De Noordwijke'-s wisten toch weer aan het langste eind te trekken, door de 5y241/2 winst is Noordwijk nu kampioenskan didaat nr. 1. In de 2e klasse A zal de ontmoe ting tussen Sassenheim 1 en Al phen 1 in de laatste ronde de beslissing moeten brengen. Sas- senheim won overtuigend met voorlopig 6i/2—2V£ van Voor schoten 3, Alphen stond Bode graven slechts 4 remises toe en won de overige partijen (8—2). In de onderste regionen wist LSG 5 niet voor een verrassing te zorgen tegen Philidor 5. Reeds spoedig kwamen de LSG-ers achter ie staan. Alleen de 4 eerste borden wisten de stand nog in evenwicht te hou den. De staart sprong veel te kwistig met de stukken om e scoorde uit 6 partijen slechts punt. LSG 5 zal bijna zeker di graderen, Leithen 2 behaald eindelijk de eers'.e volle win en wel tegen Le-'derdorp 2 da nu ook in degradatiezorgen ver keert. In de laatste ronde moet Leithen 2, het sterke 1 dor 5 en Leiderdorp 2 zal Bode graven tenminste 2 matchpuir af moeten snoepen. In de derdt klasse zette Philidor zijn over winningsreeks onverstoord voort. Een 64 overwinning 05 Katwijk 3 luidJe al bijl promotie naar de tweede klas* in. Alleen Voorhout 2 kan Phili dor 7 in de laatste ronde no; van het kampioenschap af hou den. In dat geval gaat Lisse dat in deze ronde Noordwijk met 7—3 verpletterde, met dt eer strijken een klasse hoger tr mogen spelen. Verdere uitsla gen: le klasse: Leiderdorp 1- LSG 3 41/2—51/,; PUlidor 3-LS( 2 73. 3e klasse B: Philidor —Valkenburg 1 6-4; LSG 6- Voorschoten 4 73. 3e klasse C: Koudekerk 1—Alphen 3 9—1. LEIDEN De basketbalcompetitie kent deze week weer een dub belprcgramma: dat is de reden! waarom Bona Stars woensdag avond al het Delftse Raak/Punch in de Vijfmeihal op bezoek krijgt. De vorige ontmoeting tussen deze ploegen in Leiden zal menigeen nof vers in de herinnering liggen: het was ongetwijeflhteebdab'Ksak vers in de herinnering liggen: het was ongetwijfeld het basketbal spektakelstuk in de vijf-meihal van dit seizoen. De ongekende sfeer werd uiteraard mede veroorzaakt door het uitkomen van de oud-Bi na Stars Pieter van Tuyll en Jaap Maassen bij Raak/Punch. E Delftse ploeg is met 6 punten achterstand op Levi's (er zijn nog wedstrijden te spelen) normaal gesproken kansloos voor de titel maar heeft zijn tweede plaats te verdedigen tegen Fiat Stars. Bona Stars zit vast aan de zesde plaats en heeft na het edhc un Haar lem afgelopen zaterdag ee heleboel goed te maken. Of dat gebeurt! De vertrouwde vijf-meihal is er een ideale plaats voor, dat is meer gebleken. De AANVANG IZ 20.30 uur. Tevens wordt woensdagavond gespeeld de halve finale bekerwedstrijd tussen levi's en Fiat Stan LEIDERDORP - In de 5de ronde van het kampioenschap voor ba sisscholen dat in Leiderdorp ge houden wordt, eindigden 5 van de 9 ontmoetingen in een 4-0 overwinning. In poule A, waarin de 6de klassers spelen,behield de Slem van der Stoelschool zijn vanaf de eerste ronde ver kregen leiderspositie. Met 4-0 Stand aan de kop, Poule A: Poule B: W. de Zwijger—Meije-j gaard 04; Zijlkwartien—Del ogelweid: 2-2; Kastanjelaar*:. Julianaschool: 3-1; Engelendaal 2- Engelendaal 3: 0-4. vernietigde hij het team van de Kastanjelaan-school. Ook de Julianaschool scoorde 100% en bezette de tweede plaats. In poule B schoten de koplopers Meijegaard en Enge lendaal 3 opnieuw uit hun slof. De spelertjes van Willem de Zwijger en van Engelendaal 2 konden zelfs geen remise berei ken tegen deze twee. Bij de wedstrijdleiding, die zoals woonlijk in de bekwame handen van de heer A. A. Rijnsburger ligt, rust nu de taak het enthou siasme van de jeugdige scha- kertjes laaiend te houden. De zaterdag gespeelde 5de ronde viel namenlijk op door het grote aantal wegblijvers. Zo trad poule B de Julianaschool slechts met een man aan, die overigens zijn partij wist te deze ronde bewezen de schakers bovendien dat zij niet hardleers zijn: men kon in beide poule' geen enkele herdersmat ontdek ken. Uitslagen 5de ronde, poule A: de Vogelweide-Meijegaard 3—1; W- de Zwijger 1-Prins W. Alexan- dersch.: 4-0; W. de Zwijger 2- Julianasch.: 0-4; Zijlkwartier- d. Stoel 5 (partijen ge speeld)- 9 (matchpunten)- 1/ (bordpunten) 2. Julianaschool: 5-8-14; 3. W. de Zwijger 1 5-6-12; 4. De Vogelweide 5-6-11; 5. Zijl kwartier: 5-6-10. Poule B: 1. Meijegaard 5-9-17; 2. Engelendaal 3: 5-9-15V->; 3. W. de Zwijger: 5-5-11; 4. De Vogel weide 5-5-914; 5. Kastanjelaan- school: 5-4-8. Uw bericht dat de „Waardgracht les achter Hooi- en Herengracht toch spoedig gedempt" wordt maar een gribus, waar je voor- (LC van 28 februari) roept vele al niet teveel drukte om moet vragen op. maken? 1. Het ministerie van volkshuis- 2. Bovendien moet er irj Leiden vesting, dat het bestemmings- nog zoiets als een Adviesraad plan voor het gebied tussen He rengracht en Zijlsingel moet subsidiëren, zou van mening zijn dat het beschikbare terrein anders niet optimaal wordt be nut. Er is nog lang geen be stemmingsplan. Worden dan al bij voorbaat voorwaarden ge steld? Dan nog wordt blijkbaar voor het gemak maar gedaan of er geen Monumentenzorg meer is. Hoe denkt die dienst eigen lijk over zo'n uitspraak na alle ondoordachte dempingen, die Leiden al heeft moeten onder gaan? Is zij er eigenlijk wel aan te pas gekomen? Zo ja, waarom weten wij daar niets van? Gaat het behoud van een voor de Binnenstad bestaan, die de Gemeenteraad ooit eens voor zichzelf heeft ingesteld, maar welke adviezen niet tot hem door schijnen te dringen. Een maal is een advies niet alleen in de krant gekomen maar ock in het openbaar besproken met de Commissie voor stadsontwik keling en verkeer uit de Ge meenteraad. En dat ging juist over Herengracht-Zijisingel. De Adviesraad heeft toen een ont- werp-bestemmingsplan van een projektmaatschappij vierkant verworpen en krachtig gepleit voor behoud van de Waard gracht. Heeft dit advies ooit de Gemeenteraad bereikt? van het moment, waarop de nieuwbouw van het Oudelieden- huis aan de Nieuwe Rijn-hoek Kaarsemakerstraat van start gaat; voor de bouwplannen is de verklaring, van „geen be zwaar" van Gedeputeerde Sta ten al binnen. Hier deugt de voorlichting niet. Die verklaring van „geen bezwaar" slaat niet op het bouwplan maar op het besluit van b en w. af te wijken van het bestaande oude en voor uit te lopen op de vaststelling van het nieuwe bestemmings plan. Dit plan is er nog lang niet, maar het stadhuis is er bij voorbaat van uitgegaan dat de Waardgracht gedeftipt zou wor- den. op het ontwerp van het Oudeliedenhuis was die niet meer te zien. Dat betekende dat over zo'n belangrijke punt: het al dan niet dempen van een gracht, buiten de Gemeenteraad en de openbaarheid om al be slist zou worden via de achter deur van een niet daarvoor ge schreven artikel (19) van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Niemand had immers het nieuwe bestemmingsplan-jn-de- maak nog gezien. Maar ieder een weet, dat openhouden van een smalle sleuf stilstaand wa ter een onmogelijke zaak is, zoals nu ook blijkt Terecht heb ben enige bezorgden er zich dan ook bij B en W over bezward en zijn zelfs tot Gedeputeerde Sta ten doorgedrongen. Hun bezwa ren waren dus bepaal J niet on gegrond. Hebben GS nu toch zonder meer de verklaring van „neen bezwaar" afgegeven? Er bestond al een Adviesraad toen B en W het bewuste artikel 19 gingen hanteren. Waarom is die niet geraadpleegd? Toen ook daar ongerustheid bleek, is dat alsnog gebeurd. Maar inmiddels was het al september 1972. Van meerderheid het ontwerp afge wezen en geadviseerd om als voor het tehuis werkelijk geen ander terrein te vinden was de Waardgracht op die plaats te overkluizen of op zijn minst door een duiker te leiden. Twee werkgroepen uit de Adviesraad hebben zelfs afzonderlijke ad viezen daarvoor opgesteld. Waarom zijn ook die niet aan de Gemeenteraad doorgezon den? 5. De enige hindernis voor dem pen zou z;jn, dat de grond nog niet aan het Oudeliedenhuis is overgedragen, maar aan de Ge meenteraad wordt a.s. maandag gevraagd aan de regenten kre diet te verlenen. Kunnen zij dus nu maar vast gaan bouwen, niet overkluisd, zelfs zonder duiker, en kan de Gemeenteraad straks dan nog „neen" zeggen of voor waarden stellen? Gemeenteraad bij voorbaat te berusten in een beleid, dat van „optimaal nut" spreekt alsof een pakhuis moet worden volge stouwd en niet een rampzalig vernielde oude binnenstadwijk weer opgebouwd? Hoe lang nog blijven zij liever half mede plichtig aan een beleid van vol dongen feiten dan dat zij scherp letten op alles wat in onze bin nenstad gebeurt, waar elk bouwplan een bederfplan kan zijn? Hoe lang nog willen zij protesten, bezwaren, voorstellen en betogen liever niet ernstig nemen, virden zij het wel goed van voor hen bestemde advie zen indirekt, in de krant, iets te lezen en hoelang nog denken zij dat het zal duren eer de Leide- naars in arren moede zelf tot akties overgaan? w.g. R. C. Kameraad, C. Hof- man-de Roode, René Henderik drie onleesbaar. Tweede plaats zwemploeg DeZijl/LGB De zwemploeg van de ZIJL/LGB heeft zaterdag dee'genomen aan vierde gedeelte \an de zwem-| zeskamp tussen AVZV. DES, 1 KZC. VZC/Ritmsister. De De- vel en de ZIJL/LGB. De ploeg van de ZIJL/LGB ein-1 digde op de tweede plaats en staan nu in de tctaalklassering ook op de tweede plaats achter VZC/Ritmeester. Peter Wolters zwom op de 100 meter vlinder-1 slag een nieuw kringrécord: I 1.08.5. >e belangrijkste verrichtingen j: van de zwemmers van de ZIJL/LGB waren: 50 m vrije slag meisjes 0/10 jaar: Marion Vreeburg 38.5, icem jongens Gert Jan Kruit, 29.9; 100 m. vlinderslag meitjes 0/12 jaar: Janet Vonk, 1.30 4,; 100 m. rug slag jongens 0/12 jaar: Sjors' Mooren, 1.22.1, Edward Maas dijk 1.23.9; 200 m rugslag meis jes 0/14 jaar: Rosemary Vonk. 2.51.8, idem jongens Walter Hollman, 2.48.8; 100 m. vlinder- I slag meisjes 0/15 jaar: Renee Platje, 1.18.4, idzm jongens: Pe- j ter Wolters. 1.08.5; 200 m. wis- selslag heren: Pim van de Bosch, 2.36.1; MO m. wisselslag I meisjes 0/10 jaar. Marion Vree burg. 1.35.5, idem jongens: Gert 1 Jan Kruit, 1.47.9: 4x100 m vriie slag heren: 4.05.8; 100 m vrije slag meisjes 0/12 jaar: Janet Vonk, 1.17.0; 130 m schoolslag jongens 0/12 iaar: Edward '•nesdijk 1.37.li: 200 m. wissel slag meisies 3/14 jaar: Harriet Platje, 2,54.8, A4( nica dé Bol st-, 2.5S/. idem jr.ngens Walter Hollman, 2.51.3, Alex van Bel- kum, 2.38 0; 100 m. vrijeslag jongens 0/16 jaar: Peter Wol ters, 1.03.9.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4