Hazerswoudse kwekers op de vingers getikt Hazerswoude staat invasie te wachten Ter Aar huldigt Jos Valentijn DGV zorgde voor gave uitvoering KAASDIEVEN ZIJN ZUUR AF streeknieuws Leiden e.o» in „Stille Omgang" OOK Wat u moet weten PAGINA 4 MAANDAG 12 MAART 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE De belangstelling voor de eerste wijkavond, die de commissie milieuhygiëne in het Hazerswoudse voor malige raadhuis organiseerde, was dan wel minimaal, er werden toch enkele za ken naar voren gebracht, die het beluiste ren voor voorzitter L. Verweij, en zijn medecommissieleden alleszins de moeite waard waren. Zo werd de vraag naar voren ge bracht, wat met het oog op het leefklimaat beter is: de vuilnis zak, de vuilnisdoos of de on langs in de handel gebrachte vlaszak? De „achtergebleven gebieden" van de gemeente kwamen ook ter sprake: de Loete, waar sommige kwekers nogal ,.aan-rotzooien" met hun afval (de Westzijdeweg, waar niet in het woonwagenkamp, maar wel in de omgeving daar van het leefklimaat, getuige het afval, wordt aangetast Klachten werden ook geuit om trent het parkeren van vracht wagens op B-wegen (de Ds. Dirk Arie van de Bosstraat bij voorbeeld). De gemeente Hazerswoude zal meedoen aan de actie betreffen de het ophalen van het over schot van bestrijdingsmiddelen die in de land- en tuinbouw wor den gehanteerd. Deze worden nu nog wel eens in sloten ge gooid In mei zal van ge meentewege meer informatie worden verstrekt over het opha len van het overschot van deze bestrijdingsmiddelen. Het verpakkingsmateriaal van de bestrijdingsmiddelen wordt in Hazerswoude desgevraagd door de reinigingsdienst opgehaald aldus voorzitter Verweij op deze eerste wijkavond. Complimen tjes kreeg de commissie milieu hygiëne van dokter A. J. Bosch, nu de commissie de burgerij uit vier gedeelten van de gemeente op evenzoveel bijeenkomsten in de gelegenheid stelt om specifie ke milieuzaken aan de orde te stellen. Verheugd was men over de spoedige aanvang van de bouw van een waterzuiverings installatie in het dorp en de pa rallel lopende plaatsing van het rioleringsstelsel. De volgende wijkavonden vinden plaats in: het Groenendijks pa rochiehuis (13 maart), Michels- huis (15 maart), gemeentehuis (20 maart). i het boek dat het gemeentebestuur JosValentijn heeft TER AAR Temidden van vele familieleden en genodigden werd Jos Valentijn zaterdag middag 10 maart j.l. door het gemeentebestuur van Ter Aar officieel gehuldigd voor z(jn be haalde prestaties bij de diverse kampioenschappen. Bij deze gelegenheid konden wij kennis maken met de 18-jarige Maitske Pijlman uit Grouw, die met Jos deelde in de eer. Bur gemeester Van de Poel over handigde namens de gemeente (als aardigheidje) een sporten- cycolpedie. die de jonge kam pioen goed van pas kwam. De schaatssport, die in Ter Aar door traditie een belangrijke plaats inneemt in het sportge beuren, heeft reeds verschillen de sportlieden van naam voort gebracht. Namens de sportraad voerde de heer C. Spek het woord. Tijdens deze bijeenkomst kwamen nog verschillende jonge Ter Aarders, deze als besloten be doelde ontvangst, hun fenomeen spontaan de hand drukken. Ter Aarse IJsclub organiseert op 22 maart a.s. een aparte huldi ging voor deze sportheld. NIEUWE WETERING De vrijdagavond in het Cultureel Centrum van Nieuwe Wetering door de muziekver. „Door Gunst Verkregen" gegeven mu- ziekteuitvoering stond reeds in 't teken van het in mei a.s. te vie ren 60-jarig bestaan. Zestig jaar geleden waren het alleen maar mannen, maar thans is de emancipatie van de vrouw ook in de muziekvereniging doorge drongen. Muziekvereniging ,,Door Gunst Verkregen" is thans een gemê leerd gezelschap met als jongste muziekbeoefenares een 13-jarig meisje en als oudste de 75-jari- ge Huub Bouwmeester die van af de oprichting, dus 60 jaar lang, aktief de trombonepartij in Geiserhuur omhoog in Leidschendam LEIDSCHENDAM In overleg met de plaatselijke woning bouwvereniging, die de geiser- huur doorberekenen in de wo- ninghuur hebben B en W beslo ten de geiserhuur te verhogen. Deze verhoging zal ingaan op 1 april en 80 cent bedragen. Het huidige tarief 2,20) da teert van 1957 en is vele jaren voldoende gebleken, vooral om dat de jaarlijkse onderhoudskos ten laag waren. Door de kosten stijgingen van de laatste jaren is de jaarlijkse opbrengst echter onvoldoende gebleken om de kosten te dekken. In de loop van de volgende jaren zal regelmatig aanpassing van de geiserhuurprijs moeten vol gen, aldus B en W. Koos Kanbier ijzersterk ZOETERWOUDE Koos Kanbier is de nieuwe clubkampioen van de tafeltennisvereniging PIT '54. Hij onttroonde daarmede de veelvoudige kampioen Henry van Teijlingen. De ex-Scylla speler, die aan het begin van dit seizoen naar PIT overkwam, dankt zijn prestaties vooral aan zijn ijzersterk defensief spel. Dok Henry van Tellingen moest hierop in de finale het antwoord schuldig blijven. Kanbier had in de halve finale veel moeite ge had met Wim den Eisen en Van Teijlingen klopte daarin Istvan Dobrony. Deze had op zijn beurt Gerard Verhagen, die in dergelijke toernooien dikwijls zo sterk voor de dag komt, uitge schakeld. In de slotpartij van de finales klopte herenkampioen Koos Kanbier op overtuigende wijze Marian v. d. Helm. Marian veroverde haar vijfde titel bij de dames door in de laatste partij van de vijfkamp de even eens ongeslagen Fiet v. Geest-Schuur royaal terug te wijzen. Deze nam op haar beurt revanche in het mixed-dubbel, waar zij met Gerard Olsthoorn de zege opeiste. De heren-dub- beltitel was de pleister op de wonde voor Henry van Teijlin gen, die daarbij Instvan Dobro ny aan zijn zijde had. Bij de jeugd waren de uitslagen: meisjes: 1. Mieke den Eisen, 2. Ankie Slingerland. Dubbel: 1. Mieke den Elsen-Wilma Bakker. Jongens: 1. Paul Beerefenger, 2. Cees Janson. Dubbel: 1. Cees Janson-Jos v. d. Kolk. Aan het slot van de dag werden de prijzen uitgereikt door voor zitter J. W. Vink, wiens woor den van lof voor wedstrijdlei ders A. Leijnse en J. G. M. v d. Helm met veel applaus werd onderstreept. het orkest heeft geblazen. Uiter aard memoreerde voorzitter Koos Schoo in zijn openings woord tot een tot de laatste plaats bezette zaal, het komen de 60-jarig jubileum. Na een welkom tot burgemeester Smol ders en wethouder Wagenaar wenste hij allen een plezierige avond. In de heer C. Baart heeft „Door Gunst Verkregen" al een aantal jaren een eminen te vakbekwame dirigent die zorgt voor een gevarieerd niet te zwaar programma. Dit neemt niet weg dat uit de presentatie blijkt dat men gedegen op de uit te voeren werken gestudeerd heeft zodat ook nu weer van een gave uitvoering kon worden ge sproken. Het muzikale program ma werd ingeleid door het tam boer korps van D. G. V., ge volgd door het muziekkorps met Marche du Héros van H. Ni- cholls. Na de pauze was het podium aan de toneelvereniging „Maskerade" uit Rijpwetering met het toneelspel in 3 bedrij ven „Gevaarlijk Snoepgoed" evenals onlangs in Rijpwetering ook hier een succesvolle uitvoe ring werd. Met het bekende ge zellig samenzijn werd deze zeer geslaagde avond besloten. HAZERSWOUDE De jumelage, die de gemeen ten Hazerswoude en Waldkappel (West-Duitd- land) destijds zijn aangegaan in het kader van het lidmaatschap van de Vereniging van Europe se Gemeenten, krijgt dit jaar weer meer gestalte, getuige het programma dat in het kader van deze uitwisseling gepland staat. Opvallend in de zen is, dat dit jaar vooral ingezetenen van de ge meenten Waldkappel een tegenbezoek aan Ha zerswoude brengen. Op zaterdag 14 april arriveert een gezelschap van de brandweer uit Waldkappel (totaal 34 perso nen) in de gemeente aan de Oude Rijn. Op 30 mei komen een A- en een B-jeugdteam van voetbalvereniging uit Het ligt in de bedoeling, dat zang zangkoor uit Bischhausen een dorp dat ressorteert onder de ge meente Waldkappel, naar Ha zerswoude op uitnodiging van de zanggroep Kameleon. het Westduitse stadje naar Ha zerswoudse Boys, om er de dag erna (Hemelvaartsdag) deel te nemen aan een jeugdtoernooi. Ook het eerste elftal van deze club komt op deze datum naar Hazerswoude, om er op zater dag 2 juni een wedstrijd te spe len tegen Hazerswoudse Boys. 't Voetbalgezelschap zal zo'n zes tig personen tellen. Op Hemel vaartsdag zelf komt het groep Kameleon en het mannen- meer ook nog naar een uitwis- selling van tafeltennissers uit beide gemeenten en van verte genwoordigsters van de vrou wenverenigingen uit de respec tieve gemeenten. Besprekingen hieromtrent zullen nog nader worden uitgewerkt. koor uit Bischhausen op vrij- Kurt Gabel, de leider van de Ne- BODEGRAVEN/DEN HAAG Een 29-jarige wegenbouwer uit Bodegraven is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf waar van drie maanden voorwaarde lijk. Samen met een 28-jarige betonwerker had verdachte een groot aantal inbraken gepleegd in en rond Bodegraven. Meestal bestond hun buit uit aan zienlijke hoeveelheden kaas wel ke aan de Belgische grens wer den verhandeld. In totaal zou het duo voor een waarde van 10.000 gulden aan kaas hebben gestolen. Het vonnis tegen de betonwerker, acht maanden ge vangenisstraf en voorwaardelijk tbr, werd aangehouden tot 1 mei, in afwachting van een te houden psychiatrisch onderzoek. Een 25-jarige Leidse student is door de Haag-se politierechter veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 12 maanden intrekking van het rijbewijs, wiarvan 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De politie had de student in beschonken toestand achter het stuur van zijn auto aangetroffen. Omdat hij het formulier voor de aanvraag van een uitkering niet zelf had ingevuld werd een 52- jarige Leidse timmerman vrij gesproken ter zake het plegen van valsheid .n geschrifte. De beschuldiging was dat de tim merman had nagelaten op het formulier te vermelden dat hij als broodbezorger 100 gulden had verdiend. Aangezien echter bij onderzoek bleek dat de be trokken ambtenaar de aanvraag voor de timmerman had inge vuld, weliswaar ondertekend door verdachte, kon de rechter slechts tot vrijspraak beslissen. Twee orgels voor ,De Bron" Alphen Tijden» een plechtige Eucharistieviering zijn gisteren de twee fraaie pijporgels van hët gemeenschapscentrum „De Bron" in gebruik genomen. De heer Pijpers prees in zijn in leidende toespraak het werk van de orgelbouwers Fama en Raadgever. Beide orgels, zoge naamde vier-voets positieven, bezitten een prachtige intonatie. Pianist T. Pijnenburg liet dat na de inwijdingsplechtigheid door pastoor Seijsener, duidelijk horen. Op 27 apr. zullen de kerk orgels tijdens een oecumeni sche gebedsdienst door de geza menlijke kerken in gebruik wor den genomen. KPJ Alphen winnaar zaalvoetbal HAZERSWOUDE Het door de Hazerswoudse afdeling van Katholieke Plattelands Jongeren in de Alphense Rijnstreekhal georganiseerde zaalvoetbaltoer nooi is bij de dames gewonnen door de Alphense KPJ-afdellng. Bij de heren zegevierde het Ha zerswoudse A-team. De Hazerswoudse formatie werd tweede bij de dames en Aarlan- derveen werd derde. De uitsla gen van het damestoernooi: Ha zerswoudeAlphen 0-1; Aarlan- derveen—Alphen 0-3 .Aarlander veen—Hazerswoude 0-2. Bij de heren werd Hazerswoude B. tweede, Bodegraven derde. Alphen vierde en Aarlanderveen vijfde. De uitslagen van het toernooi van de heren: Hazers woude AAarlanderveen 4-2; Hazerswoude BAlphen 2-0; BodegravenAarlanderveen 3- 1; Hazerswoude AAlphen 4-1; Hazerswoude B—Bodegraven 2- 2; Bodegraven—Hazerswoude A 2-3; Hazerswoude B—Aarlander veen 4-1; Alphen—Bodegraven 2-3; Alphen—Aarlanderveen 5-0; Hazerswoude AHazerswoude B 3-2. KOUDEKERK Met enig cere monieel is zaterdag de nieuwe binnenmanege van het echtpaar Dorrepaal aan de Hoogewaard geopend. Burgemeester Van der Linden knipte onder toeziend oog van vele paardenliefhebber! het beheerdersechtpaar het lint door waarna belangstellenden toegang kregen tot de nieuwe manege. Gezien de enorme toe name van het aantal paardrij ders in Koudekerk, was het bou wen van een binnenmanege een noodzaak geworden. Bovendien heeft men nog rekening kunnen houden met een eventuele uit breiding. Achter de manege ligt nog een stuk grond van 20 bun der. Van de zomer gaat men hier een springkuil maken. Bur gemeester Van der Linden had in zijn toespraak lovende woor den voor het beheerders echt paar, dat in zo'n korte tijd (an derhalf jaar) grote belangstelling voor de paardensport bij Koudekeikse bevolking had ten te kweken. LEIDEN „Eenheid van geest door de band van de vrede" is de intentie van de Stille Om gang, die in de nacht van zater dag 17 op zondag 18 maart ge houden wordt. Er nemen veel zustergezelschappen uit de re gio-Leiden deel aan de Omgang 1973. Deelnemers uit Leiden, Roelof- arendsveen en Zevenhoven, heb ben de bij de tocht behorende eucharistieviering in de eigen woonplaats, die uit Aarlander veen gaan om middernacht ter kerke in het Begijnhof. De afde lingen Langeraar, Leimuiden en Nieuwveen eveneens om 24.00 uur aan het Spui. Deelnemers uit Hazerswoude ko men om middernacht bijeen in „De Papegaai, die uit Noord- wijk en De iZlk op hettzelfde uur in de Thomas van Aquino- kerk en die uit Leiderdorp om drie uur in de kapel van de zus ters Franciscanessen aan de He rengracht. Informaties over de Stille Omgang kan men onder telefoonnummer 020-721637 in winnen bij het secretariaat. dagavond 1 juni concerteren in de gereformeerde kerk te Ha- zerswoude-dorp. De burgerij van de Rijndijk, die dit concert wil bezoeken, wordt in de gele genheid gesteld de "reis" naar Hazerswoudedorp gratis per bus te ondernemen. Het gezelschap van het koor uit Bischhausen telt zo'n 75 personen. In oktober zullen ongeveer 30 scholieren uit Waldkappel te gast zijn bij leerlingen van de protestants-christelijke mavo in het dorp. In Waldkappel streeft men onder Nieuwe ledenraad voor „Buitenlust" OEGSTGEEST De leden van de woningbouwvereniging „Bui tenlust" wacht donderdagavond a.s. een belangrijke jaarverga dering. Na de gebruikelijke pun ten als financiële overzichten en verslagen zal de installatie plaats vinden van een leden raad. Om dit mogelijk te maken zijn de statuten van de vereni ging gewijzigd en inmiddels Kon. goedgekeurd. Kandidaten voor genoemde leden raad zijn: de heren L. Amers foort; D. J. Duindam; G. N. van Dijk; J. R. Geersing; H. Gramkov; G. J. Heeren; C. Ho- gewoning; R. de Keyzer; J. van Leeuwen; J. Mooy; N. F. v.d. Mey; A. Samson; J. H. Stooop; P. Zwart en de dames Mevr. M. S. Tauran en Mevr. F. M. C. Visser. Deze kandida ten zijn allen bewoners van een woningbouwver. woning. Na mens de niet-bewoners-leden zijn kandidaat gesteld: Mej. F. Blansjaar, Mej. C. Tuininga en de heren R. den Ouden, J. J. Thorn, A. Veenbaas en W. Ver steeg. derlandse sectie van de vereni ging ter bevordering van de Eu ropese samenwerking in Wald kappel, was afgelopen weekein de met drie van zijn stadgeno ten te gast in Hazerswoude. Zij voerden onder meer besprekin gen met de leden van de Ha zerswoudse commissie interna tionale betrekkingen. Standpunt van beide commissies is, dat niet alleen in verenigingsver band, maar ook privé de contac ten tussen de bewoners van Waldkappel en Hazerswoude nauwer dienen te worden aange haald. Rijndijkers kunnen zich aanmelden bij de volgende commissiele den: mevrouw G. Wesselingh- van Veen. Rijndijk 112 en de heer P. de Bruin, Da Costasin- gel 30; wat het dorp aangaat kan men zich aanmelden bij mevrouw J.P. Kamphuis- de Ridder, Vincent van Goghstraat 10 en de heer G. de Ruiter Voorweg 62. Uiteraard komen de kosten op rekening van de deelnemers zélf! Volgend jaar brengen, bij het doorgaan deze trip in september naar Waldkappel, de Westduitse gast- gevers een bezoek aan Hazers woude. Alnaargelang de belan- stelling zal de Hazerswoudse groep (gestreefd wordt naar 20 echtparen) de reis per bus of per eigen vervoer maken. i BODEGRAVEN B en W willen de ejugdsociëteiten jaarlijks een vast bedrag van 500,- geven. Tot voor kort kregen de drie sociëtei ten dit bedrag als aanvulling op het tekort aan de exploi tatierekening. Alphen Het Alphens damtoernooi is een geweldig succes geworden ondanks het feit dat er van de 150 ingeschreven dammers een groot aantal niet was komen opdagen. In de hoofdklasse werden winnaar; P. Poot, A. Brunt, P. v. Gorkum, A. Gorree, G. Kolsloot, D. Kleen, W. Keessen, G. Cederhout. R. Kromhout en J. Veritchoor. In de eerste klasse ging de overwinning naar A. Burggraaf, J. v. Horick, L. Knol, A. v. Siggelen, P. v. Dam. L. Hoogeveen, J. v.d. Loo, T. Dekker en G. Muiswinkel. Bij de jeugd wonnen B. de Bruin, H. Kuyper, W. Kuipen, G. Slotse, L Izboud en P. Smit. IRIJNSBURG Op de tuin bouwschool in Rijnsburg zijt de prijswinnaars bekendge maakt van de deze week ge houden tentoonsteling. gelukkigen zijn: Groep 1: Bolbloemen kat le prijs: Gezamenlijke inzen ding Aad Lubbe (Oegstgeest en Kees Berbee (Lisse): lof van de jury. 2e prijs: Jan Westerbeek, Sas senheim. Groep 2: Bolbloemen huis broei: le prijs Theo va Woerden, Valkenburg, Z.-H 2e prijs: Rob van Leeuwei Voorschoten. Groep 3: Groenten en Fruit le prijs Jan Bert de Mooi Rijnsburg: (met lof van jury). 2e prijs Ruud Lig voet, Leiden. Groep 4: Snijbloemen, prijs: Jan Wiesmeijer, Rijnj burg. 2e prijs: Caspe Paauw, Rijnsburg. Groep 5: Droogbloemen, prijs: Jack van Delft, Rijn burg. 2e prijs Wilma Bru see, Rijnsburg, Tromp Hog( woning, Rijnsburg. Groep 6: Bloemsierkunst. prijs: Jan Wijnands, Noori wijk, Wilma Brussee, Rijns burg. 2e prijs: Jack va Steijn, Voorhout. Groep 7: Diversen, le prijs Ton Koekcbakker: „De echt Bakker" (Rijnsburg). Bovenstaande groepen zijn ii zendingen van leerlinge: Aan de overige 40 leerling-ii^ zenders is een deelnemer^ prijs toegekend. c #Sassenheim Wachtmeeste Engelage, die sedert 19( deel uitmaakt van de groe Sassenheim van de Rijkspol tie, is m.i.v. 1 maart j.l. b< noemd tot rayoncommandar te Aalsmeer-Oost van du Rijkspolitie, met gelijktijdig! bevordering tot opperwachj meester. Wachtmeester En gelage, die oorspronkelijk u' Zwammerdam afkomstig i: werd van '63 tot '64 opgelei' bij de school van de Rijkspc litie te Arnhem, waarna h: naar Sassenheim kwam. D| laatste jaren was hij spe ciaal belast met het groept recherchewerk. #De BedrijfsklaverjascompetP tie Bollenstreek is Vrij' dagnacht) voor het seizoe 1972-1973 ten einde gekomfi na 18 speelavonden in' Ret taurant „De Beurs" aan d Haven te Lisse. Het is he team „Van Gerven" uit Lii se-Engel gelukt om drie ach tereenvolgende jaren de wii selbeker met het Vlindei goud te veroveren en men i nu definitief bezitter gewo den van de prachtige beke welke beschikbaar gestel was door het bedrijf „D Vlinder" te Lisse. Sassenheim Gisteravonf was de grote zaal bij „Cetb en Ineke" (v.h. KSA), g# vuld met bejaarden en mir; der-validen, die voor de jaar lijkse uitvoeringsavond wl ren uitgenodigd door het Ac cordeon-orkest „D.S.V.P^ Het orkest, bestaande uit 11 dames- en heren-accordeoni ten, 7 gitaristen en een slap" werker, zorgde voor de pal ze weer voor een gezelli non-stopprogramma vi marsen, walsen en ouverti re's, o.l-v. Gerard de Zwar Geopend en gesloten wei met de DSVP-mars van d dirigent. Het behoeft ge< betoog dat het publiek g*r noot van de bekende klankf van het populaire orkest. De presentatie werd verzorg door J.W. Vink uit Zoete woude. Na de pauze was i 1 een gevarieerd programm v waarin de dirigent enkele c pulaire nummers op eri electronisch orgel speelde. U 0 LISSE „Het comité „Htd deblijk jubileum EHBO - maakt ieder er op attent du men nog 'n bijdrage kan leve ren voor 't jubileumgeschenl Hiervoor is 'n speciale ban! rekening ..Huldeblijk Juh leum EHBO" bij de Algen Bank Nederland in LisJ geopend. 0 LEIDERDORP De Nedef landse Verenig, voor Huisvl ontvangt a.s. woensdag L cas van Leyden. Deze juw lier zal het koffie-uurtje <r, luisteren met een causerF over juwelen i edelstenen. y 0 OUD ADE In ca*' 't Lage Land wordt moli gen weer een kaartavoi gehouden. De opbrengst voor de bejaardenkas. A»b vang 20.00 uur. De laats! kaartavond van dit seizoe h zal gehouden worden t '1 dinsdag 10 april. i

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4