Grof EDH Northa niet kan titel voorkomen Pernix maakt na na rust veel fouten Afgang voor Bona Stars in Haarlem Rol dames De Treffers is uitgespeeld Zaalhandbal Korfbal Basketbal Markt berichten Tafeltennis 3 Li „T MAANDAG 12 MAART 1973 L4 LEIDEN Aangemoedigd door een grote supportersschare heb ben de heren van Northa in Delft het kampioenschap be haald na een hard gespeelde eerste helft. De dames van MMO verrichtten knap werk door in Den Haag beide promo tiewedstrijden royaal te winnen. Ook HVS kwam winnend uit de promotiestrijd in Rotterdam al is dit maar 'n „eventuele" pro motie. De heren van Apollo en MSV streden een spannende strijd di« door de Oegstgeeste- naren werd gewonnen. NORTHA He* Delftse EDH, toch al bekend als een hard spelende ploeg, zag in de laatste competitiewed strijd nog maar één doel: ten koste van alles een Noordwij- kerhouts kampioenschap voorko men. Soms werd zeer grof inge grepen door de Delftenaren waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Het toch al nerveuze Northa liet zich hier door volledig intimideren en kon dan ook ondanks een veldover- wicht geen afstand nemen. Inte gendeel, het was EDH dat met de rust de leiding had al was verschil: 10—9. L:' het met n vi Ir de tweede helft ging Northa in een hogere versnelling draaien en dat koste de vetera nen van EDH zoveel energie dat zij met moeite konden bij blijven tot 13-13- Toen brach ten enkele snelle break-outs de Delftenaren definitief op de knieën. Northa liep snel weg en zou tenslotte royaal winnen. Noordwijkerhouters finishten op 21—14 waarmee zij konden gaan feestvieren. Volgende week worden waarschijnlijk promotiewedstrijden gespeeld tegen Hellas 5 en EHC 3. Hele maal zeker is dat overigens nog niet. Als het Haagse SOS in de eerste klas zijn promotiestrijd wint, zullen de drie kampioenen promoveren. HVS De dames van HVS speelden in Rotterdam een zogenaamde pro motiewedstrijd „bij voorbaat". Omdat nog niet zeker is hoeveel plaatsen er vrijkomen in de re gionale derde klas werd deze wedstrijd gespeeld. HVS won met 12—1 van het Rotterdamse Hollandiaan waardoor het als derde genoteerd staat om te pro moveren na de beide kampioe nen van de afdelingen Den Haag en Rotterdam. De wed strijd tegen Hollandiaan werd in de laatste fasen van beide speelhelften beslist. Hollandiaan begon zeer sterk en nam door afstandschoten en een break-out een 3—1 voorsprong. HVS kwam tot 3—3 gelijk waarna Hollan diaan opnieuw de leiding nam: 4—3. Een geweldig Stompwijks offensief aan het eind van de eerste helft resulteerde in een half dozijn doelpunten op een rijtje: 4—9. De rust ging in met 5—9 door alweer een Rotter dams afstandschot. De tweede helft was identiek aan de eerste. Ook nu weer begon Hollandiaan sterk en kwam te rug tot 8—9. Juist op tijd kon HVS via een strafworp opnieuw een ruimere afstand nemen en drukte toen meteen door naar 13—8. De laatste 5 minuten bleef HVS rustig op balbezit spelen en de Rotterdamsen kwa men niet verder dan 139. De doelpunten voor HVS werden gescoord door: Sjanie v. d. Bosch 4, Trees van Santen 3, Connie Lelieveld 3, Bea v. Bem- MMO Om twee plaatsen in de tweede klasse streed MMO met Athene 3 en Wings 2 in de Haagse hout- rusthal. De Hoogmadese meis jes lieten er geen gras over groeien en toonden zich duide lijk de sterksten door hun tegen stander met ruim verschil te ver slaan. Tegen Athene 3 schoten de dames van Scheelbeek er lustig op los en wonnen na een 100 voorsprong bij de rust met 17—3. De wedstijd be gon om 11.10 en na dit vroege schuttersfeest moesten de da mes tot 16.20 uur wachten voor dat zij konden aantreden tegen de reserves van Wings. Dat lan ge wachten deed ïen kennelijk geen goed want vooral in de be ginfase ging het erg moeizaam. Niettemin leidden de Hoogma dese dames met 3—1 bij de rust door goed verdedigen. In de tweede helft begon MMO weer als vanouds te draaien en kwam tenslotte met 10—3 duide lijk als winnares uit de bus. De doelpuntenmachine werd door 't grootste deel gevoed door Mar- gré Elstgeest (9). Cobia Elst- Het kampioensteam van Northa. Staande v.l.n.r.: Piet v.d. Geer, Sjaak van Diemen, Sjaak Commandeur, Carel Caron traineren Cees' v.d. Berg. Zittend: Jan Vrolijk, Wim van Leeuwen, Hans van Rijn, Nico v geest (7) en Mieke Rijkelijkhui- zen (7). APOLLO—MSV Het grootste treffen voor het rayon Leiden was ongetwijfeld dat tussen de heren van Apollo en MSV. De inzet was een plaats in de eerste klas afdeling Den Haag. Het werd zoals te verwachten een zeer spannende wedstrijd waarin beide ploegen elkaar geen duimbreed toega ven. De Oegstgeestenaren lieten wat betere combinaties zien hadden doorlopend de leiding. Bij MSV moest het in hoofdzaak komen van de schotvaardige Walter Görtz. De ruststand was 12—10 in het voordeel van Apol lo nadat zij al met 12—8 hadd^i voorgestaan. In de tweede helft liepen de Oegstgeestenaren via 14—10 uit tot 16—11 waarna zij wat behoudender spelend zich beperkten tot consolideren van de voorsprong. Hierdoor kon MSV wel iets dichterbij komen maar de zege van Apollo kwam niet meer in gevaar. Bij 21—19 klonk het eindsignaal. In de laatste minuut kwam Walter Görtz nog in botsing met Thijs de Haan waarbij glasscherven van zijn bril in zijn gezicht en ogen terecht kwamen. Hij moest met een brancard van het veld worden gedragen. De wedstrijd had, gezien tegen het licht van de grote belangen, een sportief karakter. Apollo, dat in Thijs de Haan en Koos Stasse de gevaar lijkste schutters had zal volgend jaar uitkomen in de eerste klas se. En terecht. 5 1-1 1 deLEIDEN Pernix verspeelde In e®d® het afgelopen weekeinde de *]a<1 kans om twee van de drie pun- de,J: ten achterstand op leider Fortu- lal na weg te werken. Het Zazz- damse ZKV nam na rust de macht over en won verdiend (7—10). In de derde klasse ver loor alleen Tempo, zij het zeer ongelukkig. Vitesse bleek de ge lukkigste (4—3). Velocitas ver raste echter door RWR duide lijk terug te wijzen (17). Ook Fluks Noordwijk wees het vori ge week nog zo verassend op tredende ODO duidelijk de plaats (3—8). Pernix heeft de eerste kans om de eerste plaatstenaderenle- de eerste plaats te naderen le lijk laten liggen door van ZKV te verliezen. De oranje kragen maakten alleen de eerste drie kwartier vol met goed spel, want in de 2e helft nam de Dutel Li j Noordhollandse ploeg de leiding over van het toen veel fouten ijaail makende Leidse team. De Kij Ploeg van coach Ouwerkerk be- f, gon overigens uitstekend toen en—, Jacob Bakker en Janco Breed- He veld ZKV de eerste achterstand Vooi bezorgden. De Zaankanters wa- ren echter voor er een half uur verstreken was weer helemaal 1 bij. Zelfs moest Fred Breedveld Vool de eerste Zaanse voorsprong voo1 wegwerken, waar- Janco Breed- chot^ veld Pernix wederom in voor- ikenfl delige positie manoeuvreerde r vet (4—3). Ondanks dat ZKV naast de Leidenaars kwam, kon Per nix de eerste helft toch hoop- aaggevend afsluiten dank zij een r ml treffer van Alice Tieleman. (5— jelmi 4). Na de wisseling zakte het spelniveau van de Leidenaars aanzienlijk, waarvan twee be langrijke strafworpen (beiden e 6d gemist) wel het evidente bewijs waren. Via 5—6 verzorgde Fred fij Ongelukkige omb1 X nederlaag voor Tempo Breedveld nog een gelijke stand >(6—6), waarbij Jacob Bakker een opgelegde 4-meter kans ver- p^itste' Toen het beter spelende ZKV op 6—8 was beland liet Jan van Seggelen ook niet het goede voorbeeld zien, toen ook hij vanaf de stip naast schoot. De gasten kwamen hierdoor op fluweel te zitten, want ZKV liep onbelemmerd naar 6—10, waar na Fred Breedveld de schade kon beperken tot 7—10. ZKV heeft nu de gelegenheid om op de (voorlopige gedeelde) eerste plaats te komen, al is Pernix nog lang niet uitgeschakeld. Velocitas pakte bij middenmotor .RWR twee broodnodige winst punten. De Leiderdorpers had den alleen het eerste gedeelte moeite met de Rhoonse ploeg, die echter na de rust werd weg gespeeld. Gerard van Poelgeest opende voor de zwarthemden en na de gelijkmaker zette Carl Hooyer zijn ploeg nog voor rust op voordeel, (1—2). N ade om draaiing was RWR snel uitge teld. Carl Hooyer nam 1—3 voor zijn rekening, waarna Gerrit van Rhijn weinig voor Hooyer onderdeed en eveneens 2 maal scoorde. (1—5). Absolute topsco rer werd echter Gerard van Poelgeest, want door 2 benutte "strafworpen kwam zijn totaal op drie en dat va Velocitas op 7. De Leiderdorpers staan nu op gelijke hoogte met RWR. Ook Fluks Noordwijk behaalde een ruime zege. Het Maaslandse ODO vorige week nog overwin naar van koploper Maassluis, werd met 3—8 verslagen. De kustbewoners zijn maar heel even in "moeilijkheden geweest toen de thuisclub van 14 op 34 kwam. Fluks was echter snel ter plekke om het getij te keren. Siem v.d. Haak en Jan van Drongelen opende voor hun ploeg de score (0—2), welke door toedoen van Hans Pas- schier naar 0—3 werd getild eer de Maaslandse ploeg tegenscoor- de. Een handige manouvre van Jan Selier betekende 14, waarna ODO terug kwam (3— 4). Via 3—5 met de rust (treffer van V.d. Haak) zegevierde Fluks tenslotte verdiend met 3 —8 dankzij acties van Corry Ruigrok, Hans Passchier en Jan Verloop. In een sportief duel verloor Tem po ongelukkig van Vitesse, dat de in de 2e helft de verkregen numerieke meerderheid (Al- phenaar Praces werd vanwege de opmerking "U loopt in de weg" door arbiter Veenits uit het veld gezonden) maar net af doende benutte. Overigens had Tempo vanaf het begin al tegen een achterstand aangekeken, want nadat Els de Vaal de ope ningstreffer van Vitesse had beantwoord, kwamen de gasten op een ruststand van 1—3 uit. Na de hervatting zorgde Wim Kindt voor 32, waarna Vitesse dankzij de meerderheid op 4—2 •kon komen. Toen Marijke Has- pers uit een strafworp 34 in schoot, leek een verdeling voor de hand te liggen, maar de ar biter schrapte een glaszuivere Alphense treffer door. Het (experimentele) strafworpen toernooi, georganiseerd in de Apollo hal in Oestgeest, mag een succes genoemd worden. Ondanks het niet altijd vlekkelo ze optreden van de organisaie werd het omvangrijke program ma, waaraan aanvankelijk 170 deelnemers deelnamen, behoor lijk op tijd afgewerkt. Elke vereniging uit de afdeling Rijn delfland was vertegenwoordigd door een jongen en een meisje bij de pupillen en één jongen bij de adspiranten. Na enkele voor ronden bleven 64 deelnemers over waarna het afvalsysteem werd gehanteerd. Bij de pupil len was de volgorde uiteinde lijk: 1. Ronnie Schuurman (DVR), 2. Peter Kruize (DES) 3. Marcel Winkel. Bij de adspi ranten was de uitslag: 1. Frank ïs'ijenhuis (Meervogels) 2. Peter Zitman (KNS) 3. Gerda Blans- jee (KNS). De medailles wer den uitgereikt door Rijndelf- lands jeugdcommissie lid Rob Meyer. UITSLAGEN VRIENDSCHAPPE LIJKE WEDSTRIJDEN: De Danaiden Pams 5—2; Ons Eibernest De Danaiden 9— 13; De Algemene Swift (A) 10—9; Crescendo Vicus Orientis 2—7; Aurora Fluks 5-2. Janco Breedveld probeert voor Pernix te scoren. Zijn ploeggenoot Jacob Bakker bekijkt een en ander vanuit zittende positie. LEIDEN/Haarlem - Wat een basketbaltopper had moeten worden, werd min of meer een verlate carnavalsklucht: ziedaar een karakteristiek van de bas ketbalontmoeting Levl's-Bona Stars in de Konnemersporthal In Haarlem, die door do lands kampioenen met maar liefst 12681 gewonnen werd. Een re gelrechte afgang dus voor de Leidenaren, die het In de drie voorgaande wedstrijden tegen Levi's hun tegenstanders uiterst moeilijk wisten te maken. Wat is dan de oorzaak voor deze grote nederlaag van de Stars? De eerste minuten was Bona Stars toch zeker de gelijke van Levi's: de Leidse ploeg nam zelfs brutaal een 0—6 voor sprong. Bij 12—'j^ nam coach Kallenberg een time out en ie dereen verwachtte, dat tenmin ste Har Stol onder handen geno men zou worden, omdat hij nog al wat verkeerde passes gaf en apathisch in het veld stond. Doch de kritiek was voor Wim Petrici, dé motor van de Leidse ploeg. Deze repliceerde en werd toen vervangen door Peter Kop. Dat betekende een mentale dreun voor de Stars en die zijn ze niet meer te boven gekomen. Binnen vier minuten pakte Le vi's een voorsprong van 10 pun ten, die het vast hiekld toen Pe trici weer in het veld kwam om de plaats van Peter de Jong in te nemen. De komst van Ane van Dijk maakte het voor Le- vi's nog gemakkelijker: van verdedigen heeft de lange Lei- denaar weinig kaas gegeten. De 58—37 rustsand betekende reeds een gewonnen wedstrijd voor Levi's. De tweede helft had wei nig meer met een basketbalwed strijd te maken: veel fouten, veel gedraaf, veel arbitrale blunders maar toch ook veel treffers. Van de treffers nam Levi's het grootste gedeelte voor zijn rekening: de goed geö- liede Haarlemse aanvalsmachi- ne was door de grote vrijheid, op volle toeren gaan draaion. Scores: Wayne Denham 29 (19 —10). Wim Petrici 22 (10—12), Rudy van Eyck 12 (2—10), Har Stol 7 (0—7), Peter de Jong 5 (2-3). Ben van Cleef 4 (2—2), Rob Waiiaart 2 (2-0), vrije worpen 30—23=77%. Levi's: Smith 27 (13—14), Akerboom 25 (8—17), Ombre 24 (16-8), Vro lijk 16 (8-8). Kooring 10 (0— 10). Hagens 8 (2—6). Kip 6 (2— Kales 6 (5—1), van de Ree 4 (4—0) vrije worpen 20— 12 60%. AMVJBona Stars 57—82 (21- 26). Het jcugdteam van Bona Stars heeft in Amsterdam tegen koploper AMVJ een voortreffe lijke wedstrijd gespeeld, al slaagden de jeugdige Leidena ren er net niet in om de winst mee naar huls te nemen. Topscorers: Peter Paulides 11, Benjamin Ruysenaars 10, Frans Kales 10 en Wil Moerer 8. idde ;eer&e winnende pupillen en adspiranten van het strafworpentoernooi de Apollohal. Op de hoogste trede Ronnie Schuurman en Frank I Nijnenhuis, op de tweede trede Peter Kruize en Peter Zitman er j de derde trede Marcel Winkel en Gerda Blansjee. jers 16-32. Ri Carol, Zorlnn 20—26, Esther Ofarlm, Motrea, Douchkn. Annabel! 31—37. Belinda 33—43. Sonla 46—60, Forsv- thlatakken 2747 p. st. Chrysanten Jaarrond 1.80—2.50. Irissen 2.70, Freesla's 1,00—3.45. Anemonen 65— 80. Blauwe druifjes 25—55. Narcis sen 60—1.15. Tulpen Apeldoorn. Kees Nells. Oxford. China Pink. Karei Dx.rman. Golden Apeldoorn 1,20— 1.75. Lustige Wltwe. Charles. Prelu dium. v. d. Berden. Casslnl. Promi nence. Mirjoran. Blng Crosbv 75 1.20. Blenda. Corlolan. Ch istmas Gold. Golden Eddy. Diplomaal. Bel- lona. Madame Spoor. Lucky Strike. Gudoshnlk 1.10-1.50. Aladln 1.80—2.30. Maytlme 2.10—2.45. West Point 3.25, Dubbele tulpen 1,10—1.75 per bos. LEIDEN Het Amsterdamse Tempo-Team lijkt de strijd op beide fronten te gaan winnen. Bij de heren werd Tempo-Team kampioen van Nederland door een overtuigende 6—1 overwinning op het Leid se Sanocel/Scylla. De dames van dezelfde vereniging ontnamen De Treffers uit Roelofarendsveen elke verdere Illusie. Na een 1—3 voorsprong In Amsterdam kreeg het trio Veronlque v. d. Laan, Mary Thuis en Nelly v. Paridon geen enkele kans. Met de 73 ne derlaag is de rol van de dames uit de Veen voor deze competitie uitgespeeld. In de hoofdstad zag het er aan vankelijk rooskleurig uit voor De Treffers. Weliswaar verloor Nelly v. Paridon in de le partij van Connie v. Moorst. maar het optreden van Veronique en Mary daarna bood gunstige per spectieven. Veronique won van Ellen Klatt en Mary verraste door van Ellen v. d. Helm te winnen; het dubbelspel, dat in winst voor De Treffers werd omgezet, bracht een schijnbaar comfortabele voorsprong van 1—3. Toen ging echter alles fout voor de ploeg uit Roelofarends veen. De morele afknapper was toch wel, dat Veronique v. d. Laan zowel tegen Corutie v. d. Moorst als tegen Ellen v. d. Helm in 2 games het onderspit moest delven. Door deze neder laag komt De Treffers in deze competitie op een derde plaats, terwijl de grootmachten Tem po-Team en Delta Lloyd om de hoogste eer gaan strijden. Het le herenteam van De Tref fers kwam niet in actie. De te genstander van de Veense ploeg verkreeg uitstel voor deze match. De Treffers 2 speelde wel en behaalde de voorspelde zege op het team van Treffers uit Bovenkarspel. Jos v. d. Veer en Koos v. Beek bleven ongesla gen, terwijl Leo de Jong tegen zwakke tegenstanders niet goed uit de verf komt, getuige zijn drie verliespartijen. Eindstand 3—7 in het voordeel van De Treffers 2. Team 3 van De Tref fers zal zich de wedstrijd van afgelopen vrijdag lang heugen. Tegen koploper Oegstgeest in de overgangsklasse bleef de oude roem van tafeltennissend Roelof arendsveen op nul staan. Wout Heemskerk c.s. lieten het tegen Otto Verkerk, Micky Thung en Jaap Polak volkomen afweten (10-0). De met veel spanning tegemoet geziene ontmoeting in de ere klasse tussen Sanocel/Scylla en titelkandidaat Tempo-Team werd voor het aanwezige pu bliek een matte vertoning. De Amsterdammers vormden een homogener geheel, terwijl het team van Gerard Bakker slechts kon hopen op individuele uitschieters. Deze uitschieters bleven uit, behoudens de over winning van Bert Onnes op de kersverse international Herman Hopman. Met 218 In de derde game gaf Onnes voor het oog van enige bondsofficials o.a. door een aantal onnavolgbare backhandsm ashes zijn visite kaartje af. Behalve het dubbel spel was er in de overige partij en geen sprake van een even wichtige strijd, reden voor Tem po-Team om bij de stand 1—6 in hun voordeel het tafeltennis te laten voor wat het was en feest te vieren vanwege het behaalde kampioenschap. Sanocel/Scylla 2 lijkt de rechter niet nodig te hebben om in de promotie-ere klasse terug te keren. De wed strijd in Deventer tegen Ac- cent-Swift gaf niet de minste problemen voor Theo Bakker Het dubbelspel, dat Tempo Team na veel inspanning een zege op zou leveren. Achter de tafel voor Sanocel/ Scylla: Bert Onnes (links) en Gerard Bakker. c.s. (0—10). Team 3 continueer de het goede spel, wat tot nu toe in de hoofdklasse werd ver toond, door een 8—2 zege op het Brabantse Belcrum. Dick Sprin ger vergiste zich tegen Joosten, terwijl het dubbelspel eveneens in Breda moest worden gelaten. Sanocel/Scylla 4 tekende voor een 9—1 winst op de Volewijc- kers. Ferdinand Thung bleef met 1 verliespartij nauwelijks achter bij zijn teamgenoten. Het Leidse Docos behaalde in de promotie-hoofdklasse een krap pe 64 overwinning op het Hil- versumse Quick. In een span nende wedstrijd bewees Jacques v. Veen opnieuw zijn constante vorm door opnieuw ongeslagen te blijven. Gerard v. d. Klaauw kwam twee keer tot winst, waarbij de winst op Schaeffer ln de negende partij bij een 17 —13 achterstand In de derde game volledig het vermelden waard is. Ton l'Ami toonde zich wederom de minst sterke speler bij Docos, hoewel de ene over winning van zijn hand achteraf erg belangrijk bleek. TOV speelde zaterdag een aan trekkelijke en spannende wed strijd tegen koploper NMB/VDO 2. De Amstelveners verschenen met Jan Gompelman achter de tafel, een speler die op dit ni veau voor welk team dan ook een belangrijke rol kan spe- len. Dat bleek ook tegen de Noordwijkers; Ted v. d. Ploeg benaderde hem met een gewon nen tweede game (26—24) nog het lichtst. Ruud Alkemado, Ted v. d. Ploeg en Goof v. d. Hoorn deden qua resultaten niet voor elkaar onder. De 3 punten van TOV, die stonden tegenover de 7 van NMB/VDO, werden ge zamenlijk behaald in hun enkel spelen tegen T. Gillissen. Het damesteam van het Hazers- woudse Avantl kwam net niet op gelijke hoogte met VVV. koploper in de hoofdklasse. Els Vreeburg (3x) en Liesbeth Smits (2x) kwamen niet verder dan een gelijkspel. Avantl 1 maakte geen fouten tegen TCS. Door een 7—3 overwinning ble ven de beide punten in Hazers- woude; Jan van Wetten bleef met een keer winst onder de maat, terwijl Theo Louwcrs (3x) weer de hoofdrol vertolkte. Het 2e team van Avantl kwam in Amstelveen niet verder dan een 8—2 nederlaag tegen REA. In de landelijke jeugdcompetitie blijft Avanti 1 bij de meisjes het goed doen. Tegen Twenty One Up werd het 9—1 winst voor de toekomst van Avanti. Avanti 2 kwam in dezelfde pou le tot een 8—2 zege op Buna. Anneke de Ruiter en Annelies Steeds-Vooruit leed in de ereklas se dames toch een Ietwat onver wacht grote nederlaag tegen het leidende Delta Lloyd. Een 7—3 of 8—2 nederlaag was verwacht, de tenslotte uit de bus gekomen 10—0 nederlaag ligt toch wel te hoog voor de capaciteiten van het Warmondse trio. In de lan delijke kampioenspoule behaal den de meisjes van Steods-Voor- uit een aanvaardbaar gelijkspel tegen Flits. Liesbeth v. Winsen (2x), Ineke Langeslag (2x) cn Marian Zoetemelk (lx) scoor den daarmee hun 3e punt in deze competitie. Afdelingscompctitie: In dc le klasse van de afdeling Den Haag kwam het Zoeterwoudso Pit '54 tot oen 8—2 resultaat te gen het Haagse DSB. In deze ontmoeting bleven Koos Kam- bier en Hcnrl v. Teyllngen bij Pit '54 ongeslagen. Play Fair kwam tegen Docos 3 niet verder dan een 82 verlies. Heuzen en v. t g mond konden in hun enkel spel tegen v. Zijp de eer voor Le.muiden redden. Het le hc- renteara van Stceds-Vooruit liet zonder kopman Nol Slkking Do cos 5 achter zich. Met 7—3 ble ven de Warmonders de baas over het zwakke Docos-team.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11