J Motorcrossend Wassenaar breidt activiteiten uit Rijnsburg duldt geen bar naast een domineeshuis Koekoekstraat wil fraaier en veiliger plein achter flats Huzarenstukje' muziekver. K&V bollen- veen- en vlietstreek Wellicht nieuw terrein op vuilstortplaats OOK Wat u moet weten fS PAGINA 5 VRIJDAG 9 MAART 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR Het bestuur van piepjong Motorcrossingteam Wassenaar zit vol plannen. Dit seizoen moeten er op het zelf gebouwde parkoers achter de voormalige tramremise minstens negen wedstrijden worden verreden. Drie maal zo veel als vorig jaar. En geen offieuze trainings- ritten meer, want het lidmaatschap van de KNMV is aangevraagd. De gemeente moet de vereiste vergunning nog ver strekken, maar het bestuur meent te we ten, dat de politie gunstig heeft geadvi seerd. Volgende probleem is het aanbren gen van een afzetting langs het parkoers. De vraag is hoe lang de gemeente de grond nog kan missen, want de nieuwbouw van het Adelbert- college is er geprojecteerd. En anders komt er in ieder geval woningbouw. Het bestuur van Motorcrossingteam Wassenaar is daarvan op de hoogte, heeft er ook alle begrip voor en wil al leen maar weten of de gemeen te een termijn kan noemen en of er tegen die tijd misschien een ander stuk grond te huur is. Hier en daar schijnt al toegezegd te zijn, dat de motorcrossers het terrein van de huidige vuilstort plaats met de afdekking is al begonnen wellicht krijgen. De heer Piet Kortekaas, zelf ooit terreinrijder, een van de mannen die in weer en wind de baan aanlegden, nu bestuurslid, is al bij voorbaat te spreken over dat vooruitzicht. Niet al leen omdat er een kantine bij staat, maar vooral omdat het een van de meest afgelegen plekjes van Wassenaar is, zodat niemand geluidsoverlast kan hebben. D2 huidige crossbaan levert in dat opzicht meer problemen op. getuige althans de klachten van VVD-raadslid C. Haasnoot tij dens de laatste begrotingsbe handeling. De politie heeft echter maar weinig klachten ontvan gen, zo is het bestuur van Mo torcrossingteam Wassenaar ver zekerd. De wind komt dan ook weinig uit de ongunstige noord oosthoek. Bovendien ver mengt het geluid zich gedeelte lijk met 't geruis van de nabij gelegen Rijksstraatweg. Jeugdig Wassenaar maakte al ge ruime tijd gebruik van het braak liggende terrein achter de vroegere tramremise, maar de cross-club was geen lang leven beschoren, omdat de jongeren wel wilden rijden, maar verder geen soesa aan hun hoofd ver- Lekker crossen op Maaldrift. langden. Tenslotte was het aan geestdriftige ouderen zoals de gebroeders Piet en Fred Kortekaas. John Tacx, Koos Voorham, Hans Kupler. Ele Mulder en Henk Steman te danken, dat er leven in de brouwerij kwam. In hun vrije tijd bouwden ze het bestaande miniparkoers uit en al gauw konden enkele wedstrijd jes worden georganiseerd. Op andere banen Bleiswijk, Gou da, Zwijndrecht, Amsterdam bij voorbeeld kregen de rijders een gestencilde circulaire uitge reikt en zo kreeg Wassenaar zijn veldcourreurs bijeen. De of ficiële oprichting van het team had op 19 oktober 1972 plaats en inmiddels staan 91 namen op de ledenlijst. Zelfs van crossers uit Amsterdam en Dordrecht. Nu straks ook KNMV-rijders in Wassenaar aan de start kunnen komen zou het ledental wel eens aardig kunnen stijgen. Volgens bestuurslid Kortekaas bestaat zowat de helft uit 50 cc. cou- reurtjes; het kleinere werk dus. Toestroming van Grote Kanon nen „John van Delft uit Sche- veningen heeft bijvoorbeeld al gezegd: „Ik kom direct over uit Gouda als jullie KNMV gaan rijden", aldus de heer Korte kaas zou die nog wat eenzij dige opbouw aardig recht kun nen trekken. Belangstellenden kunnen terecht bij de heren Ele Mulder (Van Marumstraat. hoek Regentesse- laan. Den Haag) en Piet Korte kaas. Bloemluststraat 28, Was- TS LEIDERDORP Het bestuur van de Belangengemeenschap Koe koekstraat heeft in overleg met If jie flatcommissie Merelstraat 11 in de afgelopen maanden een :sbe plan opgezet om verbeteringen iwaï aan te brengen in de v-erkeers- t in en speelsituatie van het terrein Derd tussen de flats. >ben het De bedoeling is door deze wijzi- luis- gingen een „veiliger verkeer" j en een logischer indeling van het speelterrein en de voetpaden lege tc krijgen. Teveps wil men pro var beren door het planten van ho- t dt gere struiken en eventueel bo de men het algemene aanzicht te ttee verfraaien. Het maken van een rdec verkeersbarrière (eventueel met t op, klappelde paaltjes ten behoeve perl van brandweer of ambulance) is één van de voornaamste wen- itigd sen. Dit om te voorkomen, dat iter-! er snel gereden wordt door de lleM onoverzichtelijke bocht bij het dt' medisch centrum. vai E?n tweede belangrijke wens voor irdi- een veiliger verkeer is het ver. plaatsen van wacht respectie- pJ velijk stopverbod borden in het eerste gedeelte van de Vron- kenlaan. Voor de gewenste veranderingen van het middenterrein heeft men een kleine oplossing. Wensen die in overleg met de Me relstraat tot stand zijn gekomen in een dikke lijn over de huidige situatie heen geprojecteerd. Het inzaaien van voetbalgras in plaats van het vertrapte gazon grijs lijkt beslist geen overbodi ge luxe volgens het bestuur. Wanneer de bewoners van de Koekoekstraat en de Merel straat de eventuele op- of aan merkingen kenbaar hebben ge maakt, dan zal het bestuur het plan aan de gemeentewerken van Leiderdorp voorleggen. D'ene kant is d'andere niet VOORSCHOTEN De Voorscho- tense huismoeders, die hun ver ontrusting uitspraken over de promotie van het voetpad tussen de Van Beethovenlaan naar het sportveldencomplex tot auto weg, hebben bereikt dat de au to's slechts 15 km per uur mo gen rijden. Tijdens de commis sievergadering van verkeer heeft wethouder Pels deze toezegging gedaan en inmiddels is aan de kant van de Van Beethovenlaan een 15 km. bord geplaatst boven het verbodsbord voor vrachtau to's Het zware verkeer moet via het naast gelegen zandpad. Maar de automobilist, die van het sportveldencomplex komt wordt geen belemmering in de weg gelegd of juist wel. Indien men de witte steentjes die de afschei ding tussen voet- en autopad moeten aangeven, wel ziet, dan mag iedere auto, ook de vracht auto, met een snelheid van ma ximaal 50 km per uur over het pad rijden. Indien de witte steentjes niet gezien worden, dan is het pad van de zijde van het sportveldencomplex uitslui tend voetpad. Misschien veron derstelt de overheid dat de ge motoriseerde weggebruiker een goed herinneringsvermogen heeft, d'andere kant. RIJNSBURG „In jullie dorp worden Staphorst-methoden toe gepast", heeft de heer Van Ros malen inspecteur ruimtelijke or dening gezegd. En daarmee doelde hij op de manier waarop de Rijnburgse bevolking Leo van Duyn heeft behandeld. Het begon eigenlijk allemaal al in 1968. Leo doekte zijn bloembol- lenhandel op. „Omdat er geen droge boterham in te verdienen viel". De gemeente nodigde hem uit in zijn bollenschuur een stukje af te schermen en het VVV-werk voor de gemeente te verrichten." Door dit werk kwam ik eigenlijk pas tot de ontdekking dat hier totaal geen uitgaansgelegenheid is." Spoedig daarop had Leo een be stemming voor zijn half leeg staande bollenschuur. Hij stelde een huurcontract van tien jaar op met een man, die een restau rant in de schuur wilde begin nen. „Toen de verbouwing een maal goed en wel op gang was AAGDORP De hengelaars aan de Kaag vragen zich af wat er gedaan zal worden aan de ernstige ver vuiling van hun viswater. Begin november van het vorig jaar al zijn er vragen gesteld door de D'66-er Engwirda aan de ministers van verkeer en waterstaat en van volksgezondheid en milieuhygiëne. Hier op is echter nog steeds geen antwoord ontvangen. De vervuiling zou een direct gevolg zijn van vuil- stortingen door de zogenaamde onderlossers. die zeer regelmatig vuil uit de Leidse grachten in het Kagwater spuien. Vooral in het Zweiland is de vervuiling momenteel zeer ernstig. liet de man het er bij zitten. Wat moest ik toen? De vergun ningen waren er voor een hore- ca-bedrijf, maar een restaurant kan ik niet runnen". Dus toog Leo van Duyn weer naar het gemeentehuis om vergunning te krijgen een bar te openen langs de Rijnsburgerweg in Rijns burg. De bar werd in mei geopend. En zelfs zonder dat de kleurige ver lichting hun werk optimaal kun nen doen omdat het een zonnige middag is. ziet de bar er gezel lig uit. Maar de omwonenden, die wel hun toestemming voor een restaurant hadden gegeven wilden persé geen bar in hun omgeving. „Het doet afbreuk aan de omgeving". „We hebben last van al die brommers, die af en aan rijden", waren de al gemeen gehoorde klachten. Een tegenvaller voor Leo van Duyn is dat zijn bar naast het huis van de dominee ligt. Hoewel de dominee zelf wel toestemming had gegeven voor een restau rant heeft de commissie van be heer en kerkeraad dit streng af gekeurd. „Ze vonden dat het af breuk aan de omgeving van een dominee deed". En het zijn vooral deze instanties die het Leo zo moeilijk maken. „Je wordt 's nachts wakker en dan kan je niet meer slapen, alleen maar omdat je je zo machteloos voelt." Deze machteloosheid wordt ver oorzaakt doordat veel achter de rug van de bareigenaar gere geld wordt. „De commissie van beheer had een brief gestuurd naar de inspecteur van ruimte lijke ordening, waarin zij tekeer ging tegen mijn bar. Toen ik vroeg deze brief met het ant woord te mogen lezen, wilde zij dat niet. Na veel moeite heb ik een gesprek met de inspecteur zelf aangevraagd. Het bleek dat hij een advies had gegeven dat zeer gunstig voor mij was. Van daar natuurliik". i Coby van Duin in hun bar. Voor hoe lang nog? Maar een gunstig advies van de inspecteur en zelfs een gunstig pre-advies van b. en w. hebben niet kunnen verhinderen dat de praatjes in het dorp verder gin gen. „Er zouden gasten van mij in de tuin van de dominee geU- rineerd hebben en zij zouden een ruit van een windscherm hebben ingegooid. Dat laatste is beslist niet waar omdat ik zelf gezien heb dat in de zware stormnacht de vlaggemast van de dominee door het wind scherm vloog". De commissie van beheer en de kerkeraad zijn vervolgens naar raadsleden gestapt. Hier vonden ze wel gehoor voor hun klach ten. Het pre-advies van b. en w. waarin werd geadviseerd de bar in stand te houden en Leo maat regelen te laten treffen zodat de omgeving de minste last van zijn bar had, werd verworpen. „Het was op een gegeven moment zelfs zo dat bij enkele klanten van mij een raadslid en een lid van de commissie van beheer op de stoep stond om hen te la ten tekenen, dat zij in mijn bar mishandeld waren. Er is wel eens gevochten buiten de bar, dat is waar, maar nooit erin. Dat kunnen zij natuurlijk ook niet weten, want ze komen hier nooit. „Ondanks uitnodigingen van de kant van Leo om de zaak in de minne te schikken, ondanks toezeggingen van zijn kant te zorgen dat de buurt er zo weinig mogelijk last van heeft, is daar nooit op ingegaan. In een speciale raadsvergadering zal er aanstaande woensdag worden beslist over het voortbe staan van de bar van Leo van Duyn. ..Ik heb niet al te veel hoop. Bij de vorige raadsverga dering werd het pre-advies van b. en w. afgestemd met 7 tegen 6. Misschien dat nu enkelen een andere mening zijn toegedaan, maar dat zit er niet in wanneer ze te veel naar de praatjes heb ben geluisterd." LISSE Door de Muziekvereniging „Kunst en Volharding" werd gis teren een opvoering gegeven van de Operette „Viktoria und ihr Hu- sar". Het was voor deze vereniging met uitsluitend amateurs een grote op gave om dit te ondernemen. Er is veel studie aan voorafgegaan on der leiding van de dirigent, de heer G. van Strien, uit Voorschoten, die de gehele operette herschreven heeft om de uitvoering mogelijk te maken, want oorspronkelijk is K.F..V. een mondaccordeonvereni- gi-g, dus moest om dozo reden tot de herschrijving worden overge gaan, hoewel ook diverse andere instrumenten de laatste Jaren in het gezelschap worden aangetroffen, waardoor het vroegere karak ter van „Mondaccordeonverenlging" vrijwel geheel gewijzigd Is. Deze avond is een enorm succes geworden en we kunnen hen. die he denavond naar Rehoboth gaan, de verzekering geven, dat men een bijzondere avond gaat beleven. ALPHEN Aan het dam- toennooi, dat zaterdag in ge bouw Nabij wordt gehouden, nemen 140 spelers deel. waaronder twee dames. Vele bekende dammers uit de hoofdklasse bevinden zich onder de deelnemers. De wedstrijden beginnen om tien uur. LEIDERDORP De kom missies Gewestzaken en juri dische zaken komen op dins dag 13 maart 1973 in gecom bineerde vergadering bijeen. Deze vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Aan de orde komen de volgende pun ten: Gemeenschappelijke regeling vorming streekenergiebedrijf voor de gas- en elektriciteits voorziening in het Leidse energieverzorgingsgebied en Gemeenschappelijke regeling gewest Leiden. LEIDERDORP De huis- aan-huls-collecte in de week van 19 tot 24 februari voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft een bedrag opgebracht van 2261,90. LEIDEN De vijftienjari ge Leidse judoër Henny Plei- zier, een pupil van Adri van Polanen. is door de Judo- bond Nederland gekozen in de ploeg die Nederland ver tegenwoordigt op de Europo se jeugdkampioenschappen. Pleizier, die negentig kilogram weegt, zal uitkomen in de klasse adspiranten half- zwaargewicht. De kampioen schappen worden dit week einde in het Belgische Oos tende gehouden. LEIDEN Zaterdag 10 maart is er 's avonds om 7 uur een eucharistieviering in de Jozefkerk aan de Heren singel m.m.v. THE LORD'S FOLKS. Celebrant: Pater C. Fischer: thema: Soberheid. LEIDEN Leidse studen ten zullen met het regerings jubileum van de koningin weer hun traditionele tocht naar Soestdijk maken. Om een speciaal tintje aan de tocht te geven hebben de stu denten trommels geleend van het museum van volken kunde, die om beurten door de studenten bespeeld zullen worden. Belangstellenden voor deze tocht kunnen zich opgeven bij sociëteit Miner va, aan de Breestraat. ROELOFARENDSVEEN - De uitslag van de gehouden kaartwedstrijd in de Alken burcht ten bate van het jeugdwerk was als volgt: 1. C. van Egmond 6078, 2. Jan Rietbroek 5310, 3. mevr. Turk-Olijerhoek 5278, 4. Kees van Hameren 5276, 5. mevr. v. d. Meer-de Jong 5177 p. Volgende week dinsdag 13 maart wederom kaartavond in de Alkenburcht. ROELOFARENDSVEEN— DOSR Heden vrijdag avond te 8 uur in de DOSR kantine kaarten en kienen om aantrekkelijke prijzen. STOMPWIJK Vrijdag- avond haalt Gyversto weer oud papier enz. op in de v. Santhort- en v. Raephorst- straat. Zaterdagmorgen om 8 uur gaat men alweer verder. Dan wordt begonnen op dc Stompwljksewcg bij de Drie Molens. Werkt u mee, door alles netjes opgebonden aan de straat te zetten? Dan wordt er beslist ook geen rommel gemaakt met weg waaiend papier. Kaarten voor uitgaansdag bejaarden ROELOFARENDSVEEN Na een bijzonder geslaagade kart- mlddag, elke door de plaatse lijke mldcenstand aan d e 150 deelnemende bejuarden In calé De Vier Heemskinderen werd aangeboden, werd op 6 maart wederom een kaartwedstrijd ge houden elke nu echter e nbate van dc bcjaardenkas was voor hun 25ste uitgaansdag. Ook hiervoor was de belanstelling zeer groot hetwelk gunstig was voor de kas. Hiervoor dank aan de middenstand en de deelne mende prijskaarters. Tijdens de soosmiddag van de bejaarden ha woensag J.l. de trekking plaats van de ten bate va ade be- jardenkas gehouden loterij, zde uitslag was Ie pr. (nr. 6659) G. de Koning: 2e pr. (nr. 3067) H. van Es; 3e pr. (nr. 5146) H. Hoogenboom, 4e pr. (nr. 1171) M. Volwoter, 5e pr. fnr. 4549) 6e pr. (nr. 121) G. Hulgsloot. (ADVERTENTIE) GARAGE POOT ROVER

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5