Publiek heeft weg naar Europese atletiekstrijd nog niet gevonden mêf) i „Nog 'n een Rolls troost dat Bayern door Royce werd overreden" Volgend seizoen weer twee clubs voor UEFA-cup Harde tweede helft Veendam en Vitesse - Hoffman in het gips Willi Schulz inviteert wereldteam 1973! VRIJDAG 9 MAART 1973 LEIDSE COURANT ROTTERDAM Terwijl de deelnemende landen ploegen aan de morgen beginnende Europese ti telstrijd indooratletiek langzamerhand hun tijde lijk domicilie in de Maas stad betrekken, loopt di recteur Harrie Hoefmees ter van het Ahoy-complex als een gekooide tijger rond. Hij maakt zich zor gen over de publieke be langstelling voor 't eerste topevenement dat de Atle tiek Unie in eigen land mag organiseren. Het loopt tot dusver geen storm voor het toernooi in Rotter dam. Harrie Hofmeester maakte zich daarover ander halve week geleden nog totaal geen zorgen „Met de zes daagse ging het net zo", zei hij toen opgewekt maar twee dagen voor de deuren van zijn sportpaleis moten openzwaaien is zijn stemming niet ver verwijderd van het nulpunt. Toch zegt hij met een geforceerd gimlachje: „Ik slaap er geen minuut minder om. Het gaat tenslotte niet om mijn portemonnee". Ook Jan Oskam, secretaris van de KNAU en voorzitter van het organisatiecomité in Rotter dam, neemt een dergelijke pose aan. „Ik sta niet te tril len", zegt hij. Het is echter duidelijk dat de tot dusver verkochte hoeveelheid plaatsbewijzen geen reden tot optimisme geeft. „De kaart verkoop is inderdaad matig", I u. Het schrikbeeld van directeur Hofmeester: een fraaie baan geeft Harrie Hofmeester toe. „Het is onbegrijpelijk. ZoN evenement hebben we hier nog nooit gehad. Niet minder dan twee en veer tig Olympische finalisten ko men' aan de start. En dat zijn dan geen atleten van drie of vier jaar geleden, maar men sen die vorig jaar tot de eind strijden doordrongen". Niet mogelijk jaar het prof tennistoernooi en onlangs de zesdaagse na een aarzelend begin tot een groot succes zag uitgroeien, vreest dat het met de tweedaagse at letiekstrijd minder florissant zal verlopen. Bij tennis en wielrennen groeide het naar een climax toe, door dat de mensen via de nieuws media vernamen dat er hier wat gebeurde. Maar dat is nu niet mogelijk. Alles speelt zich in één weekeinde af", aldu Hofmeester. Harrie Hofmeester wordt bijna 2 tribunes. boos als hij zijn visie geeft over de oorzaken van de geringe belangstelling. „Er is bijzon der weinig aandacht besteed aan' deze kampioenschappen. Alles draait om voetbal. Dat kan nu inderdaad nog, maar dat succes van de Nederlandse clubs is eens afgelopen en wat moeten we dan? Door nu al leen maar voetbal te brengen, bied je geen alternatief. Het publiek moet ook nu al attent worden gemaakt op andere sporten en dat gebeurt te weinig. Neem nou deze indoor kampioenschappen eens. Dat zijn de beste wedstrijden die we ooit in Nederland hebben gehad. Maar de publiciteit is niet evenredig geweest". Interessant De directie van het sportpaleis twijfelt er niet aan of de Eu ropese titelstrijd wordt spor- tief gezien een succes. Het lijdt ook inderdaad geen twij fel dat de sterke internationale bezetting morgen en zondag voor bijzonder interessante krachtmetingen zal zorg dra gen. Niet minder dan elf Olympische medaillewinnaars staan daar bijna garant voor. De bekendste namen zijn Mary Peters, de 32-jarige En gelse huismoeder die de we reld verbaasde door in MUn- chen goud te veroveren op de vijfkamp; Arfnelie Ehrhardt, winnares van het goud op de 100 m horden; lange afstandlo per Emiel Puttemans (houder van zes wereldrecords); Irena Swewinska en Ilona Gusen- bauer. De meeste landen heb ben hun top afgevaardigd, om dat er dit jaar behalve dit toernooi vrijwel geen grote evenementen op het program ma staan. Spectaculaire nummers zijn de komende dagen zonder meer het hoogspringen dames en he ren, het polsstokhoogspringen, de korte loopnummers en de drieduizend meter. Voor het polshoog hebben zich achttien atleten opgegeven, onder wie de Zweed Kjell Isaksson. de Griek Papanicolaou (beiden oud-wereldrecordhouder), de Duitser Kuretzky en de Ita liaan Renato Dionisi die vori ge week voor de beste Europe se seizoenprestatie van 5,40 meter zorgde. Bij de hoog springers zijn verscheidene at leten die met de 2,20 meter weinig moeite hebben. Titel verdediger is de Hongaar Ist- van Major. Bij de dames zul len Ilona Gusenbauer, Rose- marie Witschas, Jordanka Bla- gojeva en de Tsjechische Hub- nerova starten. FRANK WERKMAN DEN HAAG De KNVB heeft gisteren van de UEFA een brief ontvangen waarin staat dat Nederland ook het vol gend seizoen maar twee clubs voor het UEFA-toernooi mag inschrijven. Na de hoop op een beter resultaat na- 1 tuurlijk een schromelijke tegenvaller omdat ons land nu al verscheidene jaren in dit opzicht wordt ondergewaar deerd. als Engeland, Italië, Spanje, West-Duitsland en zelfs Frankrijk hebben volgens tsadi- tie meer recht op inschrijving. Aangezien de behoefte aan in- ternationaal contact toeneemt steeds meer een financiële i noodzaak voor de clubs overi gens voelen de bevoorrechte voetbalnaties er niets voor om een stap terug te doen. Argu menten over betere prestaties e.d. worden dan ook weer net zo eenvoudig in de ijskast terugge- Het gevolg is echter wel dat een of meer Nederlandse subtop- -1 ploegen buiten de boot valt. KNVB-secretaris Jan Huy- e bregts: „Een rare zaak natuur- 1_ lijk. De UEFA Cup is destijds j voortgekomen uit de strijd om de Jaarbeursstedenbeker en Sir IVH >r- n0.|IUNCHEN De linksbuiten van tof- Bayern MUnchen. Willi Hoff- op mann, zal ten minste een week met zijn linkervoet in het gips het]moeten lopen. Hij heeft tijdens ieg de wedstrijd tegen Ajax zijn en- keiband verrekt. Hoffmann kan en. zaterdag in ieder geval niet eze meespelen in de Bundesligawed- jen shïjd tegen Eintracht Frank- he) [fort. jes .onder schade heeft Gerd MUller wedstrijd tegen Ajax door- ge- j staan. Hij heeft de gehele wed- 'strijd gespeeld met een kleine sen'scheur in het kuitbeen. „Ik heb Igeen pijn meer en zal zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Eintracht Frankfurt zeker mee doen", verklaarde de aanvals leider van Bayern München. Straffen van tucht- commissie |EN HAAG De tuchtcommis- jsie van de KNVB heeft de vol gende spelers straffen opgelegd: an Kooy (HVC): twee bindende wedstrijden geschorst; «rburch (Fortuna VI): twee bin dende wedstrijden geschorst; Icobs (Go Ahead Eagles); een .bindende wedstrijd geschorst; ftzman (NAC): twee bindende jwedstrijden geschorst; 'ovenkamp (FC Groningen): ge schorst voor een bindende wed strijd en een boete van 200 gul- Stanley Rous, die voorzitter van het organisatiecomité was, heeft bij de UEFA bedongen dat er op korte termijn geen grote ver anderingen zouden plaatsvinden. Niettemin stond in een schrij ven van vorig jaar dat even tueel in 1973 positief op ons voorstel .gereageerd kon wor den. Vandaar dus weer onze aanvrage". In hoeverre de beslissing van de UEFA nu inhoudt dat in de ver deling van de andere plaatsen aan landen evenmin verande ring is gekomen, stond niet in de brief. Ik weet wel dat cr weer met 64 en niet met 32 clubs gestart wordt". Dit besluit van de UEFA kan een stimulerend effect op FC Twen te en FC Den Haag hebben. Als men ervan uitgaat dat het landskampioenschap en de be ker bij een van de top-drie: Ajax, Feyenoord of Sparta te recht komt, is de kans groot dat de bezetting van de vierde plaats op de ranglijst beslist of de ploeg volgend seizoen mee draait op internationaal niveau of niet. Voor FC Den Haag, dat twee pun ten op FC Twente achterstaat, een vooruitzicht waarop het zich, naast illusie op de beker, volledig kan concentreren. Het is in ieder geval 'n mogelijkheid om iets van het seizoen goed te maken. Temeer, omdat FC Twente nog volop in de slag is in het UEFA Cup-toernooi. HANS DE BRUYN DEN HAAG De afdeling atle tiek van Te Werve organiseert op 18 maart een prestatieloop ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan. De loop begint om 15.00 uur en de deelnemers hebben de keuze uit vier of acht kilometer. Als het aan Willi Schulz (foto) ligt, komt de hele wereldtop naar zijn af scheidswedstrijd. HAMBURG Als Willi Schulz zijn zin krijgt, geeft de gehele wereldtop acte de presence bij zijn afscheidswedstrijd op 24 april in Hamburg. De 66-voudige Westduitse interna tionale verdediger heeft ook en kele vedetten uit het recente verleden uitgenodigd: Charlton, Altafini en George Best, indien men althans aanneemt dat hij zijn loopbaan inderdaad heeft beëindigd. Uit Nederland vroeg Schulz de Ajacieden Cruljff, Keizer en Blankenburg. Schulz' „verlanglijstje" voor 24 april ziet er als volgt uit: Fachetti en Mazzola (Internatio nale), Best, Law en Charlton (Manchester United), Amancio (Real Madrid), Roedakov (Dy namo Moskou), Viktor (Dukia Praag), Lubanski (Gornik Zabr- ze), Blankenburg, Keizer en Cruijff (Ajax), Moore (West Ham United), Djajic (Rode Ster Belgrado), Pele en Carlos Al berto (FC Santos), Johnstone (Celtic), Eusebio (Benfica), Van Himst (Anderlecht), Albert (Va- sas Boedapest), Halier en Alta fini (Juventus), Maier, Becken- bauer en MUller (Bayern Mün chen), Netzer en Vogts (Borus- sia Mönchengladbach), Hughes (Liverpool) en Gordon (Hiber nian Edinburgh). Dit zeer fraaie eiken wandmeubeF Vervaardigd van uitgezocht Slavonisch eikehout èo"~ zeer praktisch ingedeeld. Overal is aan gedacht: aan uw boeken, uw TV, uw glaswerk, uw servies goed. Voorzien van 3 grote laden en zeer veel opbergruimte in de 6 bovenkastjes. De normale ijs van deze unieke wand is 1290.- Nu extra voordelig VOOr 1090*- Haarlemmerstraat 150-154—LEIDEN Den Hoag-Rotterdam-Voorschoton Veendam De lijstaanvoer der in de eerste divisie, Vi tesse, heeft gisteravond in Veendam de inhaalwed strijd tegen de club van die naam met 2-1 gewon nen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt door treffers van Kerk hof (3e minuut, 1-0), Van Wijk (5e minuut 1-1), en Veenendaal (30e minuut, 1-2). Er waren 4500 toeschouwers en scheidsrechter was de heer Ram. In de tweede helft droeg de strijd een bijzonder onaangenaam ka rakter. In de 65e minuut hield scheidsrechter Ram, Johan Derksen van Veendam de gele kaart voor na te hard ingrijpen. Kort daarop kwam de fel door lopende Hofs (Vitesse) in bot sing met de doelman van Veen dam Piet de Vries, die daarbij een gapende hoofdwond opliep en naar een ziekenhuis moest worden vervoerd, man doorspelen, daar men Veendam moest toen met tien reeds twee invallers had laten aantreden. De Vries was Luk ken komen vervangen en Van der Weide had plaats gemaakt voor Wieringa. Derksen nam toen de plaats onder de lat in. Er ontstonden hierna nog talrijke incidenten. Na 70 minuten werd V.d. Kerkhof (Vitesse) zelfs uit het veld gestuurd wegens een grove overtreding tegen Pascal. Zo speelden beide clubs de wed strijd met tien man uit. De Graafschap 37 10 12 Wagenlnjten 27 12 5 37 47-27 4 it 33-20 7 33 50-3$ 5 32 34-27 S 31 44-36 10 11 G 31 23-26 9 12 5 30 31-31 8 13 6 2!' 84-31 8 12 7 28 20-30 8 11 8 27 34-33 10 6 10 26 35-29 11 4 11 26 33-27 7 10 9 34 33-33 5 12 9 22 16-28 5 12 10 22 28-34 6 9 11 21 20-29 7 7 13 21 32-44 5 11 11 21 32-45 2 15 9 19 21-35 3 13 11 19 16-32 Graafschap pcrlodo- Den HAAG De VVD-ka- raerleden mevr. Smit- Kroes, Keja en Ploeg me nen dat beide ClOS-institu- ten moeten worden samen gevoegd op het sportcen trum Papendal te Arnhem en niet te Overveen. Zij hebben minister Van Veen (onderwijs) gevraagd op welke overwegingen Overveen als plaats van samenvoeging is ge kozen. In een toelichting op deze vragen wijzen zij er op dat op „Papen dal" beschikt kan worden over een grote en goede sportaccom modatie, hetgeen „in Overveen zeker niet het geval is". Ook biedt Papendal het grote voor deel van contacten op natkmaal en internationaal sportgebied, aldus de kamerleden. t (van onze correspondent) BONN. Nog nooit tevoren is Bayern MUnchen zo vernietigend verslagen als woensdag door Ajax. Dat is het gelijklui dende oordeel van de Duitse sportpers, die op massale wijze in het Amsterdamse stadion vertegenwoordigd was. Even eens gezind zijn de Duitse sportjournalisten over de verdere kansen van de Beieren: ze worden als uiterst minimaal be schouwd, want op 21 maart in München zullen ze er nagenoeg zeker niet in kun nen slagen het verlies goed te maken. Geen werelduurrecord v Deze eiken wapenstoel Deze prachtige eiken wapenstoelen zijn bekleed met eersteklas skai (geen plastic) en voorzien van een mooi eiken schildje in dc rug. De normale verkoop prijs van deze fraaie stoelen is ƒ480.- per 4 stuks, maar nu als extra voordeeltje voor 30 Q (Leverbaar in rood, meubelen Haarlemmerstraat 150-154 - LEIDEN Den Haag-Rotterdam-Voorschoten René Pijnen slaagde niet in breken wereldrecord ANTWERPEN René Pijnen is gisteravond in het Sportpaleis van Antwerpen niet ge slaagd in zijn poging de Fransman Roger Rivière het wereldre cord 10 kilometer af handig te maken. Pij nen maakte een tijd van 12 minuten 32.1 seconden. Het record van Rivière staat op 12.26,8. zal het nog moeilijker worden, want dan U het onze beurt en Ajax is als gast bijna nog gevaar- lijkr". De "General-Anzeiger" noemt de wedstrijd "een lesje voor Latteks spelers" en trekt een voor de Duitsers dringend noodzakelijke conclusie: „Wie het voetbalgebeuren naukeurig volgt, zal moeten toegeven, dat binnen enkele weken na de neder laag van het Duitse elftal tegen Argentinië het standbeeld van "de beste voetbalnatie ter we reld" afgebrokkeld is". Het blad merkt voorts op, dat Bayern niet de beste verdediging heeft, muur dat men desondanks niet op zuik een slag had durven rokenen. Letterlijk heet het: "Een ver- ontschuldiging moet men Latteks pupillen gun nen. Wio tegen Ajax aantreedt, kan nu eenmaal WESTDUITSE PERSSTEMMEN Over de eerste helft van de wedstrijd krijgt Bayern weinig kritiek. Ht eerste doelpunt in de tweede helft wordt echter als t.het begin van het einde" gesignaleerd „Die Welt" schreef „Bayern raakte hierna volle dig onder de wielen, maar het was tenminste nog een troost, dat zij door een Rolls Royce werden overreden". Zelden zal een club een groter com pliment gekregen hebben dan Ajax ,Gerd MUller" aldus Die Welt, „betekende geen enkel gevaar voor de clevere Nederlandse verdediging, de aan vallers hadden nauwelijks provinciaal niveau en Bayern bleef zelfs dan nog ongevaarlijk als hef eens het Nederlandse strafschopgebied bereikt had". Er wordt ook herinnerd aan de voorspelling van trainer Udo Lattek, die Bayern voor de wedstrijd al als overwinnaar zag. Als de ploeg het eerste half uur zonder tegendoelpunt zou blijven. "Hoe wel Bayern het doel zelfs de gehele eerste helft schoon kon houden, werd het naderhand door Ajax vermorzeld", aldus „Die Welt". Het boulevard-blad "BUd Zeitung" citeerde Lat- tek's: "Ajax Is nu eenmaal onberekenbaar. Thuis geen goed figuur slaan. Het team van Stefan Ko- vacs kan zich niet zo maar met het attribuut "het beste clubteam ter wereld" sieren". Het meest interessante commentaar komt van de "SUddeutsche Zeitung", die zich als MUnchense krant het meest direct betrokken voelt "Voor Bayern München, de prima ballerina van het Westduitse voetbal, is de droom van de Europa Cup wel voorbij. Het wilde op de Europese troon of op zijn minst aan de poten zagen, maar ko ning Ajax veegde het van de vloer. Inderdaad, een fenomeen uit dit kleine, Nederland, waaraan de Duitse kampioen niet kan tippen. Ajax kan zonder meer een vergelijking met het Real Ma drid uit de roemrijke jaren doorstaan, zonder dat het 't publiek zo betoverd als de Spanjaarden. Maar het teamwork betreft zijn de in alle gele deren nagenoeg even sterk uitgeruste Amster dammers momenteel eenvoudig onbereikbaar Dit Ajax weet met de bal om tc gaan. De spelers begrijpen elkaar bijna blindelings. De conditie is gewelidg en het spelsysteem berust weliswaar op een methode, maar is tegelijkertijd zeer vari- bel". Deze hoekkombinatie Marian Deze luxe hoekkombinatie bestaat uit een driczits bank. een tweczits bank en een fauteuil: voorzien van losse kussens cn verstelbare armlcggcrs. Het geheel i gestoffeerd met de beste ribcord die cr te koop is. Deze hoekkombinatie is niet alleen zeer 11 ai om tc zien. maar heeft door dc losse hi' s en goede afwerking ook een zeer goede zit. Dc \.Mgcstclde winkelprijs van deze kombinatic is 1695.- Tijdelijk zeer voordelig: voor 1395 Haarlemmerstraat 150-154 LEIDEN Den Haag-Rotterdam-Voor«choten

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13