Joop van der Ploeg nieuwe voorzitter KVP Zoeterwoude BOOMKWEKERIJEN IN BOSKOOP ONTSIERD DOOR SIERTEELTPLAN Rijnstreek vindt aansluitingen bij rijksweg 4 zeer bezwaarlijk rijn- en veenstreek Woubrugge geeft beste hulp in kringwedstrijd EHBO-Rijnstreek Een boek voor Wim Harting MARKTEN LEIDSE COURANT BOSKOOP In de raadsvergade ring van februari is een com missie benoemd die zich moet gaan bezig houden met de voor bereidingen voor de herziening van het sierteeltplan in Bos- - koop. Dit is intertijd speciaal ontworpen voor de ontsluiting van de kwekerijen in verband met het steeds toenemende vrachtvervoer per auto en con tainer. Men heeft vervangende vaarsloten gegraven dwars door de kwekerijen, waardoor vaste oeververbindingen konden wor den anngelegd in de oude vaar sloten langs de wegen. De ont sluiting had tot gevolg dat het zware vrachtvervoer in en om de dorpskern enorm is toegeno men. Het sierteeltplan bewerk stelligde ook dat met name de kwekers-exporteurs hun pak- loodsen gingen aanpassen aan de eisen van dat vrachtvervoer. Op diverse kwekerijen verrezen kolossale pak- en verzendlood- sen waardoor het kwekerijge- bied langzamerhand verandert in een groot fabriekscomplex. Deze gang van zaken heeft de ge meente bij de opstelling van het sierteeltplan niet kunnen voor zien- De vraag naar Boskoops boomkwekerijprodukten heeft zo'n enorme vlucht genomen dat het aanbod soms overtroffen wordt. De bomen worden letter lijk onder de handen van de kwekers weggehaald. De heer W- H.van Eek (prol. chr.), exporteur en mede-eige naar van een gloednieuwe pak- en verzendhal zegt over het sierteeltplan: „Enerzijds is het zo. dat de zach te bodem van Boskoop niet be rekend is op dit zware vracht vervoer. De grote loodsen kun nen gecamoufleerd worden met het groen dat we zo gesorteerd van onszelf hebben. Ik ben er voor dat bij de vergunning voor de bouw van dergelijke loodsen, dit als eis wordt gesteld. Anderszijds is het ook waar dat wij de schoonste industrie ter wereld hebben en het is logisch dat Boskoop zich als boomkwe kerscentrum manifesteert. Dat doen we echter niet als onze buitenlandse afnemers uren moeten zoeken naar onze ge meente. omdat nergens staat aangegeven waar Boskoop ligt. Daarom hebben wij vergunning bij Gedeputeerde Staten aange vraagd om een veraf zichtbare lichtreclame te mogen aanbren gen op het dak van de verzend hal. We hebben het goed ver trouwen alsnog toestemming daarvoor te krijgen. Van een zogenaamde baatbelas ting voor het zo noodzakelijk onderhoud van de wegen in de gemeente weet ik niets". Vanuit het gezichtspunt van de gemeente zou het niet onmoge lijk zijn een dergelijke belasting in te voeren, omdat van de we gen zoveel gevergd wordt, dat de onderhoudskosten zeer hoog zijn. Bovendien behoeven de gemeen ten in Zuid-Holland niet te reke nen op steun van rijk of provin cie in dezen. BOSKOOP Burgemeester G. \V. baron van Dedem heeft gisteravond de ere medaille in zilver ver bon. den aan de orde van Oranje Nassau aan de heer Houdijk uitgereikt. De heer Houdijk kreeg de medaille van wege zijn verdienstelijk werk in de jubilerende amateurtoneelvereniging St. Willibrordus". Be halve mede-oprichter was de heer Houdijk 23 jaar voorzitter van nu veertig jaar oude vereniging. Voorzitter Brosens bood de heer Houdijk een kleine eremedaille aan en een envelop met inhoud. In zijn toespraak bracht pastoor C. P. van Dam hulde aan de jubilaris, die zoveel verdienstelijk werk voor de Boskoopse gemeenschap heeft gedaan. HAZERSWOUDE/WOUBRUG- staat in Noord-Holland van de Het sluiten van de afrit ten van en naar rijksweg 4 bij de aansluitingen van de „Ben- nebroekerweg en de Venneper- weg is zeer bezwaarlijk. Dit is het intergemeentelijk overlegor gaan Rijnstreek van mening. In een schrijven heeft Rijnstreek de direkteur van Rijkswater- Alom rijzen grote verzend- en pakloodsen als paddestoelen uit de grond. mejuffrouw Schras het boek ALPHEN AAN DEN RIJN - zal toch maar het .8.000ste jeugdlid zijn van de Alphen1 Openbare Leeszaal en Biblio theek en bovendien in de Boe kenweek. Dat overkwam de 11- jarige Wim Harting, leerling van de Openbare Oranje Nas- sauschool. In een beetje plechti ge, maar vooral gezellige bij eenkomst in de Centrale biblio theek kreeg hij bet boek „Schat ten op de zeebodem" van Jac- ques-Yves en Cousteau. Jeugd leidster Schras van der Willigen bood het hem aan, nadat de heer Otto, voorzitter van de bi bliotheek een toespraak had ge houden over het we en wee van de „biels". Hij herinnerde aan de gemeente lijke plannen tot stich ing van een Sociaal Cu.'ureel Centrum in Alphen vlakbij de bibliotheek. Met blijdschap en enige gepaste trots wees de heer Otto op de onstuimige groei van de biblio theek sinds haar vestiging ei 1965 „onder 1e .»rond". Boven gronds werd het uoekencentrum uitgebreid in het centrum en in „De Bron" in RMterve'd. Tuinbouw school Leidschendam houdt open huis Leidschendam De Lagere Tuin bouwschool aan de Westvlietweg houdt volgende week vrijdag en zaterdag open huis. Toekomsti ge leerlingen en ouders kunnen kennis maken met de manier van werken van de school. Zij is open van 13 tot 17 uur en 19 tot 22 uur (vrijdag's) en 10.30 tot 12.30 uur en 14 tot 17 uur ('s Zaterdags). De tuinbouwschool geeft vier jaar voortgezet onderwijs aan jon gens en meisjes. Na het doorlo pen van de opleiding, die met een brugperiode van algemeen vormend onderwijs begint, kan men verder studeren aan Mid delbare tuinbouwscholen, aan vakscholen of volgens het leer lingenstelsel. RIJNSTREEK In de selectie wedstrijd van oe Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO van de kring Rijnstreek is de équipe van Woubrugge eerste geworden en de gastheerploeg van Ter Aar derde. Presidente mevrouw G. Vuvk-Meyering, die al 37 jaar bij de Ter Aarse ver eniging betrokken is had gister avond in het Dorpshuis haar handen vol met het goede ver loop. De jury bestond uit de art sen Quartel, Walbeek en Rieten- ga- De afvaardigingen waren afkom stig uit: Woerlin, Boskoop, De Meye, Zwammsrdam, Woubrug ge, Aarlanderveen, Nieuwerbrug en Ter Aar. Kring Reeuwijk had geen équipe beschikbaar. De deelnemende ploegen kregen de opdracht 2 patiënten eerste hulp te verlenen. Voor deze séance hadden mevrouw Bardel- meier en de heer De Regt hun medewerking verleend. De uitslagen zijn als volgt: 1. Woubrugge (108 pnt), 2 Woer den (95 pnt), 3. Ter Aar (86 pnt), 4. De Meye (83 pnt), 5 Aarlanderveen (82 pnt), 6. Zwammerdam (76 pnt), 7. Bos koop (72 pnt), 8. Nieuwerbrug (64 pnt). werd Woubrugge eerste en de tweede en derde plaats werden gedeeld door Ter Aar en Woer den. Ue winnende équipe zal 17 maart uitkomen in de districtsselectie wedstrijd die wordt gehouden Holiday Inn, Leiden. Geen feest voor Industriebond NKV Roelofa'veen Roelofarendsveen De Industrie bond NKV afdeling Roelofa rendsveen, zal het dit jaar zon der feestje moeten stellen. Zelfs een kleintje kan er niet af, ge zien de financiële toestand. Voorzitter Bakker deelde dat gisteravond mee tijdens de jaar vergadering. Hij vroeg suggesties voor propa ganda en ledenwerving. Alge meen vond men dat een doel matige propaganda moet wor den gevoerd in samenwerking met de Industriebond van het CNV. Bestuurslid W. de Jong deed ver slag van het dit jaar verkregen sociale en juridische pakket. Voor inlichtingen en klachten over de Industriebond NKV kan men zich voortaan wenden tot de heer W. de Jong. Van Harte- veldstraat 23. Neerlands Hoop in Boskoop: bitterzoet en soms geinig BOSKOOP Neerlands hoop in Panamese kleuren, hield, uitgenodigd door het plaatse lijk „Nut", in de Beurshal het vrije vaandel hoog en be zorgde de weinige toeschou wers zo'n shock, dat sommi gen hem al voor de pauze moesten verwerken met kof fie of een ander drankje in het resutarant. De jeugd en enkele ouderen met hen lachte om de vaak rake woordspelingen en soms wat wrange grappen, die muzikaal uitstekend ver zorgd en goed verstaanbaar werden gebracht. Misschien kon er iets meer Neeerlands Glorie bij, maar de waarheid dient te worden gezegd, bitterzoet, zwartgal lig en soms geinig. In elk ge val was Neerlands Hoop an ders dan anders. Na afloop gingen de deuren van het Lido wijd open voor het plaatselijk „Nut" om op pia nomuziek van Jan van der Zaan uit Gouda nog wat te dansen en een „afzakkertje" te nuttigen. Steeds meer samen in chr. politiek (ADVERTENTIE) ZOETERWOUDE - Met algemene stemmen hebben de leden van de KVP gisteravond de heer J(oop) van der Ploeg gekozen als opvolger van A. van den Wildenberg. Het bestuur werd aangevuld met mevrouw Plan- tinga, terwijl de heer R. Hogen eist terugkwam van zijn voor nemen om af te treden. De scheidende praeses, goed geïn formeerd als publiciteits-advi- seur van de KVP Tweede Ka merfractie, gaf een uitvoerige schets van de huidige politieke situatie. Hij achtte de werkwijze van formateur Burger zeer ge vaarlijk voor de parlementaire democratie. Hij veegt de Chris ten Democratische fracties aan de kant en gaat gewoon door. Met het polsen van kandidaat ministers uit deze gelederen poogt hij duidelijk 'n wig te drijven in het christelijke blok. Uit studies is gebleken, dat de drie confessionele partijen het in hoofdpunten volledig eens zijn, er zijn s'echts nuance-ver schillen. Op 19 mei zullen de drie partijen zich uitspreken over de gedragswijze in de toe komst. Plaatselijk is er steeds meer toe nadering met de PCC. Voorzit ter Beskers ontbrak dan ook niet op deze vergadering. Bij de intensieve contacten die er in de afgelopen lijd zijn geweest, is met tot de slotsom gekomen, dat het aanbeveling verdient om bij de gemeenteraadsverkiezin gen van volgend jaar met één programma uit te komen, maar met afzonderlijke kandidatenlijs ten. Burgemeester Detmers wees op de noodzaak van een groot aantal kandidaten, onder wie potentiële wethouders. Uit het financieel verslag van penningmeester G. v. Bemme- len bleek een kassaldo van 508,62. Er is een lichte terug gang in het ledental. In het tweede deel van de avond werd met de leden van de raadsfractie van gedachten ge wisseld over een groot aantal belangrijke zaken. De verkeers situatie op het Watertje kreeg veel aandacht. Algemeen werd de noodzakelijkheid tot het snel nemen van maatregelen onder kend. Eenstemmig was men ook van oordeel dat de voorgenomen bouw op de plaats waar nu nog de boerderij van Overdevest staat, aan de hoogste eisen moet voldoen, waarbij het typi sche karakter van het Watertje niet aangetast mag worden. Veel aandacht was er ook voor de sociale bouw. Er was ook vrees voor de komst van Heineken en andere indu strieën, die een extra druk zul len geven op het plaatselijk wo- ningbestand. De fractie heeft I haar hoop gevestigd op de plan nen Westeinde 2 en 3, waar „de I 40-40-20 lijn" gevolgd gaat wor den, en op het gebied aan de Hoge Rijndijk, waarvoor de ge meente een gunstige uitspraak van de Kroon verwacht. ALPHEN Voorzitter Kotter van de woningbouwvereniging „Al phens Belang" heeft gisteren de sleutel uitgereikt aan de eerste bewoners van de 359 flatwonin gen, die door Elementum ge bouwd zijn. Het zijn de heer en mevrouw Koppenrade, die de woning Marsdiep 28 gaan bewo nen. De heer Kotter sprak de hoop uit dat zowel de heer als mevrouw Koppenrade het hoofd zouden kunnen bieden aan de ongemakken die een nieuwe wijk met zich meebrengt (geen groen, scholen of winkels). Foto: de heer Kotter overhandigt het echtpaar een enorme fruitmand. Veel inwoners van de gemeenten Alphen, Hazerswoude, Koude kerk, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven zijn voor het „Woonwerkver keer" in grote mate op Amster dam en omgeving georiënteerd. Daarvoor maken zij dagelijks gebruik van de enige redelijke noord-zuidverbinding, te weten de Herenweg naar Rijnsater woude, Leimuiden en de aan sluitingen op rijksweg 4. Door de voorgenomen sluiting van deze op- en afritten dreigt vol gens Rijnstreek een onaan vaardbare situatie te ontstaan. De belangrijke dagelijkse ver keersstroom tussen dit gebied en dat van Amsterdam zal dan namelijk noodgedwongen moe ten uitwijken naar polderwegen, die naar de mening van het or gaan daarvoor ongeschikt zijn. Neem bijvoorbeeld de Aals- meerderweg of de Lisserweg. Niet alleen wordt hiermee de reistijd aanzienlijk verlengd maar in bepaalde gevallen zal ook het streekbussenvervoer hiervan ernstige hinder onder vinden, wat ongetwijfeld zal uit lopen op vertragingen in de dienstschema's. Rijnstreek is verder van mening, dat het vervallen van een der gelijk belangrijke schakel in de rechtstreekse verbinding met Amsterdam een bedreiging zal zijn voor de verdere ontwikke ling van dit gebied. Daarenbo ven, zo meent het overlegor gaan, zullen industriële en dienstverlenende ondernemingen in deze streek van de onttrek king nadelige gevolgen onder vinden. Rijnstreek heeft geen bezwaar tegen het wegvallen van de op- en afritten als tijdig voor een goede vervanging wordt gezorgd. Gedacht wordt in het bijzonder aan het door trekken van de SW 7 op het grondgebied van de provincie Noord-Holland. Rijkswaterstaat wil de op- en afritten sluiten in verband met reconstructiewerk zaamheden ter plaatse. Ritmische zang tijdens Missen in Roelofa'veen Roelofarendsveen In de paro chiekerk van Sint Petrus Ban den zullen zaterdag en zondag tijdens de Eucharistievieringen ritmische liederen worden ge zongen. De diensten beginnen zaterdagavond om 7.00 uur en zondagochtend om 11 uur. De uitvoering is een herhaling van die van vorig jaar tijdens het kerkverjaardagsfeest. De deelnemende koren zijn het pa rochieel dames en herenkoor, het dekenale jongerenkoor en het jeugdkoor van de lagere school. Ze worden begeleid door trompet, tuba, basgitaar, orgel en slagwerk. Het geheel staat onder leiding van koordirigent de heer M. Niewint. ROELOFARENDSVEEN. BLOEMEN. 1 MAART —Anjers 20-3S. Rozen Gamette en Carol 23-30, Zorlna 38. Esther Ofarlm 42-48. Belinda 61. Ca rina 40-47. Gerberas 39-45. Alstroe- merla 65-95. Strelltzla 2.30, Forsy- i 34-50 p. 3,40-2.90. I 85-1.10. Frees 3.95. Blauwe druifjes 6C groen 1.15-1.45, Narclsse Tulpen Lustige Witw Charles 1,10-1,55, Apeldoorn, Karei Doorman, Kees Nells, Madame Spoor. Pink Suprème 1.40-2.05. Pro- 3.15. Colder 1.95-2.25. Queen of Sheba 2.60. Cha- telecn .!.05. Dubbele tulpen 1.70-1.80 per bos. KATWIJK A/D I MAART Wa i.70. All 2.60-5.40. BI 6.81 2.10-5.20. Cl 5.80-8.40. CII 3.41 breekpec ALPHEN Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum ontving de heer Van Straaten gisteren de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vanaf 23 januari 1933 is de jubilaris werkzaam als chocolatierïdecorateur bij de Cacao- en Chocoladefabriek „Baronie". In zijn toe- toespraak wees burgemeester Gallas erop dat 40-jarige jubilea in bedrijven steeds schaarser worden. Directeur De Bruijn maakte van de gelegenheid gebruik de heer Van Straaten hartelijk te feliciteren met dit jubileum. Foto: Burgemeester Gallas speldt de heer Van Straaten het Koninklijk zilver op. WOUBRUGGE Op de jaarvergadering van de Plat telandsvrouwen werden de dames Heemskerk DUker en Wittebol gekozen in het be stuur. Bij een bespreking over het programma van het nieuwe seizoen bleek dat de voorkeur van de dames uit ging naar instructieve lezin gen over diverse onderwer pen. BULTHUIS o.a. diverse stijlvolle modellen VOLTAIRE FAUTEUILS v a690.— L. PHILIPS FAUTEUILS leder 730. Tevens verschillende GOBELIN FAUTEUILS Komt u even vrijblijvend nieu we woonideeën opdoen. U bent vn harte welkom. BULTHUIS EXCLUSIEVE INTERIEURS Botermarkt 23 - Leiden Showroom: Rhyngeesterstraatweg 56 Oegstgcest

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4