Toewijzing van woningen is oncontroleerbaar ONDERLINGE WEDSTRIJDEN GYVERSTO WILLEM DREES SR. EREGAST VAN DE DEYLKNOTSEN stad en streeknieuws Uw mening Markt berichten Commissie van goede diensten Ons Belang In Roelofa'veen kwam de school naar de kleuters PAGINA 4 DONDERDAG 1 MAART 1973 LEIDSE COURANT Uitbreiding Huize Emmaus aanbesteed ZOETERWOUDE Gistermor gen heeft de (onderhandse) aan besteding plaats gehad van de uitbreiding van Huize Emmaus. Aan het complex zullen 14 be jaardenwoningen worden toege voegd. Het ontwerp is van Ir. L. Bosman. Bij de woningen zullen ook enkele garages komen. Het geheel zal worden gerealiseerd op grond die eigendom is van de Stich ting en ligt tegenover de hoofd ingang van de verzorgingsflat. De rijksgoedkeuring is reeds verkregen zodat met de bouw spoedig zal worden begonnen. In het nieuwe gedeelte zullen ook de Zusters Franciscanessen van Bennebroek worden gehuisvest. Zij wonen nu nog in de perso- neelsflat. Dit gebouw is onlangs uitgebreid met een lift en krijgt een nieuwe bestemming. Er is een toenemende behoefte geble ken aan ruimte voor meer-ver- zorgingbehoevende bejaarden. Zij zullen in deze flat een plaats krijgen. Alkemadese zwemclub een gulden duurder ALKEMADE De contributie voor de Zwem- en Polovereni ging Alkemade zal voor het ko mende seizoen met een gulden per lid verhoogd worden. Dit is gisteravond besloten op de alge mene ledenvergadering van de Alkemadese zwemclub in de Al keburcht. De verhoging is in vergelijking met andere verenigingen, niet ongunstig zo bleek uit een toe lichting van de heer A. Hoge- toon toom. De heer P. C. W. van der Meer en de heer P. L. Siero zijn in het bestuur van de vereniging herkozen. Nieuw lid van de kas- commissie is mejuffrouw Rita Elsgeest. Meegedeeld werd, dat er dit jaar weer een puzzeltocht voor de leden gehouden zal wor den. Zoeterwoude let op uiv zaak ZOETERWOUDE Ik weet niet hoe het U vergaan is bij het le zen van het artikeltje dat er weer een oud pand langs het Watertje te Zoeterwoude ge sloopt zou worden, maar mij be kroop iets van wat men nostal gie noemt. Moet dat nu, dacht ik. er is al zoveel verknoeid. Daar gaat de oude boerderij van Overdevest eraan. Een boerderij past nu eenmaal niet in de bebouwde kom van een milieu-bewust dorp, maar ik 'ruik liever eerlijke mest dan de stank van auto's al rijd ik er Kif ook in. Fantaserend zie ik de laatste oude huisjes langs het Watertje ge sloopt worden, een riolering wordt aangelegd die het boe zemwater van de Zuidbuurtse- vaart kan verwerken, waarna het hele Watertje gedempt wordt. Dan is er weer parkeer ruimte voor de zelfbedienings winkel die op de plaats van de oude boerderij komt. Wie over 25 jaar een koe wil zien gaat maar naar Artis. Het is te hopen dat het gemeente beleid voldoende visie heeft om bij eventuele bouw van een su permarkt aan het Watertje, de voorwaarden zo te stellen, dat de voorgevel van het pand alle kritiek kan verdragen. Mis schien kan de achteruitgang naar de Loethe. waar men kan parkeren. Laten we allemaal actief zijn om het laatste echt mooie en landelijke van onze gemeente te behouden uit liefde voor datgene wat voor ons na geslacht vangrote waarde blijk Zl'n' J. J. SCHOUTEN Stichting „Oud Zoeterwoude" ROELOFARENDSVEEN. op in CC Voorschoten Voorschoten - in het cultu reel Centrum te Voorschoten komt morgenavond de Franse troubadour Marti. Hij zingt in het Occitiaans, de oorspronkelij ke taal van Zuid-Frankrijk. De avond wordt begeleid door een uitvoerige inleiding en teksten in het Occitaans, Frans en Ne derlands. Na de pauze bestaat er gelegenheid tot discussie. 'ioewel de avond in het bijzonder bestemd is voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs, kunnen ook ouderen deze bijzon dere avond meemaken en iets te weten komen van het bewust wordingsproces dat in Zuid- Frankrijk plaats vindt en waar in de zangers een belangrijke rol spelen. Marti is bekend van het Festival d'Oc in Avignon en de bekendste en meest verkoch te van alle Occitaanse chanson niers. De avond begint om 20.15 STOMPW1JK - Gyversto, de Gymnastiek Vereniging Stomp- wijk, beleeft aanstaand week einde weer haar jaarlijkse hoog tepunt, de onderlinge wedstrij den. Er zal weer verwoed ge streden worden voor de gloed nieuwe wisselbeker. De vorige heeft Anjelle Sweers vorige keer definitief in haar bezit ge kregen. Zaterdag starten de kleuters. Daarna volgen vanaf 14.30 uur de meisjes van 9—10 jaar. van af 15 uur de meisjes van 11—12 jaar en een uur later de meisjes van 13—15 jaar. Om 16.30 uur beginnen de volleybalwestrijden van de meisjes junioren, om 17 uur de jongens junioren A en een half uur later de junioren B. De dames senioren vollyen om 19 uur en vanaf 19.45 uur de heren. Bijkomen van de inspanningen kan gebeuren tijdens de groot ste carnavalsavond in de Bles die wordt opgeluisterd door de boerenkapel De Roete Toeters. Waarschijnlijk nog wat katerig gaat men zondag verder om 13.30 uur met de jongensgroep I, om 14.30 uur met de meisjes- groep die 's zaterdags traint, om 15 uur met de jongensgroep I II. terwijl om 16.15 uur wordt j besloten met een demonstratie 1 van de eigen keurgroep LEIDEN Het huidige systeem van woningtoewijzing is ondoor zichtig en oncontroleerbaar. Bij de' toewijzing blijkt eenzijdige beoordeling en hantering van bepaalde normen onvermijde lijk. Er ontbreekt een duidelij ke, doelgerichte, openbare ad ministratie. Het zijn vooral deze en nog enkele andere onvolko menheden die aanleiding geven Aanleiding tot wantrouwen en misverstanden tot misverstanden tussen bewo ners en woningtoewijrers en tot vermoedens van vriendjespoli tiek. Tot deze besluiten is de Commis sie van Goede Diensten geko men, die een onderzoek heeft in gesteld bij woningbouwvereni ging ,,Ons Belang". Op 10 au gustus van het vorige jaar werd wisten tot stand te brengen, dat een Commissie van Goede Dien sten de klachten zou onderzoe ken en van haar bevindingen verslag uit zou brengen. Dit rapport is nu gereed en zal tijdens de algemene ledenverga dering een arsenaal felle klach ten geuit over de manier van woningtoewijging door het be stuur. De klagende leden hebben zich verenigd in 'n commissie en aan alle belanghebbenden wor den toegestuurd. fo'a onderhandelingen met het wijkcomité Plan Noord en met het bestuur van „Ons Belang" hebben de heren Vervoorn (Noord), Kamphuis (welzijns- raad) en Koningsveld (voorzit ter Kamer van Koophandel) in de tijdelijke commissie zitting genomen. Zij hebben de klachten met het actiecomité besproken, waarna zij de betrokken bewoners heb ben bezocht. Ook bij het huis vestingsbureau zijn, met toe stemming van b. en w., de be doelde „gevallen" in het archief gecontroleerd. Bovendien heeft de chef van het bureau de com missie ingelicht over de werk wijze bij de woningtoekenning. Vervolgens is het bestuur van „Ons Belang" in de gelegenheid gesteld de gang van zaken toe te lichten en commentaar te ge ven op de klachten. Hoewel uit de dossiers van bu reau Huisvesting niet is geble ken, dat het bestuur van „Ons Belang" zich niet gehouden heeft aan de voorschriften heeft de commissie ernstige bezwaren tegen het bestaande systeem. Het geeft alle aanleiding tot on duidelijk en onredelijk hande len. Voor zeer nijpende gevallen wordt nooit of veel te laat een oplossing gevonden, soms pas na dertien jaar wachten. De betrokkenen weten niet wan neer ze aan de beurt zijn voor een woning, omdat er geen volgnummers worden uitgedeeld en niet bekend wordt gemaakt welke woning aan wie wordt toegekend en waarom. Controle door bureau Huisvesting op de volgorde van inschrijving van woningzoekenden bij „Ons Belang" is niet mogelijk. Zeer ongewenst vindt de commis sie ook het totaal ontbreken van woningmaatschappelijk werk. Alleen de mensen die zich mel den, worden geregistreerd. Ge vallen die dringend zijn, maar de weg naar de woningbouwver eniging niet kennen of niet aan durven, blijven onbekend. Een centrale en professionele aanpak is over de hele linie noodzakelijk. Als afsluiting van haar opdracht heeft de Commissie een vijftal bindende adviezen uitgesproken aan de ledenvergadering van Ons Belang. Binnen een maand moet een algemene vergadering worden uitgeschreven, waarop het rapport ter kennis wordt ge bracht. Binnen een half jaar moet het bestuur een nieuw en beter systeem van woningtoe wijzing aan de ledenvergadering voorleggen, waarin bovenge noemde onvolkomendheden ge heeld zijn. De algemene verga dering dient eveneens het be stuur opdracht te geven maatre gelen te nemen tot statutenwij ziging, gericht op een meer be vredigende democratisch ver antwoorde gang van zaken. Dit kan onder meer door een rooster van periodiek aftreden, een maximale leeftijdsgrens en beperkte herkiesbaarheid voor zowel de bestuursleden als voor de ledenraad. Het bestuur zal zich bij deze statutenwijziging laten bijstaan door een tijdelijke commissie van 3 leden, onder neutraal voorzitterschap. Het rapport stelt ook dat uiterlijk binnen 3 maanden na de eerste ledenvergadering er een tweede moet komen, waarop het huidi ge bestuur zich herkiesbaar stelt. Om een goede sfeer te scheppen, waarin deze veranderingen mo gelijk zijn, acht de commissie het ongewenst dat er van welke kant dan ook de komende maanden negatieve publiciteit gegeven zal worden. Tot slot geeft de commissie nog Samenwerking en openheid noodzakelijk een algemene dringende aanbe veling: „Ons Belang" zou op korte termijn contacten moeten leggen met de gemeentelijke overheid en andere woning bouwverenigingen om de verbe teringen in het toewijzingssy steem in zo groot mogelijk ver band binnen Leiden te verwe zenlijken. Instellingen als de Nationale Woningraad en de Welzijnsraad zouden bij deze samenwerking voor de eventue le nodige begeleiding kunnen zorgen. WASSENAAR Zowel de 65 plusjes als de 12 minnetjes, om de terminologie van De Deyl- knotsen te gebruiken, krijgen dit weekeinde in Wassenaar hun carvavalsfestijn. En omdat De Deylknotsen niet op een feestje meer of minder kijken kunnen de overige Wasse-narren en -narrimven óók weer eens het le ven van de vrolijkste kant zien. Alle feestgedruis concentreert zich in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. De traditionele kinderoptocht ontbreekt ook dit jaar niet. Het bejaardencarnaval, dat vrij dagavond om acht uur al be gint, krijgt oud-premier Willem Drees als eregast. Voor de leut zorgen Harry Touw, Mini en Maxi. de Carselliers plus Anita en Roberto. Drumband Irene, boerenkapel Het Zeugje en Ac ces Only nemen het muzikale gedeelte voor hun rekening. De kinderoptocht vertrekt zater dagmiddag omstreeks een uur vanaf het raadhuis. De route is als volgt: Raadhuislaan - Victo- rialaan - Prinses Marielaan - Lange Kerkdam - Middelweg - Santhorstlaan - Van Zuylen van Nijeveltstraat - Stadhouderslaan - Hofcampweg - Dr. Wederlaan - Donker Curtiusstraat - Zonne- veldweg - Dr. Mansveltkade. In de sporthal krijgt de jeugd een variétéprogramma. Voor de ori gineelste uitmonstering zijn prijzen beschikbaar gesteld door Prins Kees II en de heer K. Brunsveld. Begeleiders van de kinderen hebben geen toegang tot de sporthal. Ze kunnen ech ter in de kantine wachten tot het feest is afgelopen. Dat is omstreeks half vijf. Sjakie Schram is 's avonds om negen uur de grote gangmaker van het carvavalsbal voor leden en introducé's van De Deylknot sen. Ook hier zijn prijzen voor de origineelste kostuums. Het sextet Peter Vink en de boeren kapel Het Zeugje laten de nieuwste carnavalshits door de sporthal dreunen en Prins Kees II met zijn Raad van Elf vor men uiteraard het swingende middelpunt van dit bruisende feest. In Bellevue aan de Rijksstraat weg volgt dan maandag nog een sluitingsavond en woensdag een haring-hap-avond. School De Zilk: Is er een plan dan is er geld Numismatische Kring in Voorschoten opgericht VOORSCHOTEN In Voorscho- ten is een Numismatische Kring opgericht. De kring telt thans 26 leden en bestaat uit de liefheb bers van het verzamelen van munten. De opzet is door mid del van vaste ruilavonden te ko men tot de meest goedkope wij ze van uitbreiding van de verza meling. In het Wapen van Voorschoten komt de nieuwe Kring regelr tig bijeen. De eerstvolgende ruilavond wordt gehouden op maandag 19 maart 's avonds om 7.45 uur. Omdat ook in Was senaar en Leischendam munten- verzamelaars wonen, tracht de Kring kontakt te krijgen met deze omliggende gemeenten waardoor naast een grotere kring de liefhebbers een ruil- avcnd dicht bij huis krijgen. In lichtingen worden verstrekt door de heer Kriek. Prof. Eyk- manhof 24, Voorschoten. 01717—3105. Occitaanse Marti treedt ROELOFARENDSVEEN In op tocht, voorafgegaan door de drumband „Liefde voor Harmo nie", en getooid met vlaggetjes en feestleuzen, trokken de Roe- lofarendsveense kleuters giste ren door de straten van de An- nahof naar de nieuwe school aan de Sotaweg/Lupinestraat. Daar aangekomen, hesen de leidsters Ticheloven en Haas de vlaggen als symbool van blijd schap. Met het doorknippen van een lint door burgemeester Smolders en het overhandigen van de sleutel aan mej. Ticheloven, was het plechtige deel voorbij en kon het feest beginnen. NAemsn het gemeentebestuur overhandigde de burgervader twee speelkinderboerderijen. Dat de ouders bijzonder blij zijn met de school werd tot uitdruk king gebracht in een radio- pick-up-installatie met platen. Dit cadeau werd door de kleu ters zelf aan de juffrouw gege- De bewoners van de nieuwbouw ten noorden van de Alkemade- laan kunnen van nu af aan hun kleintejs met een gerust hart naar school laten gaan nu de oversteek over de gevaarlij ke verkeersweg niet meer „ge nomen" hoeft te worden. De grote promotor voor deze veilig Groot en klein blij met het nieuwe home bereikbare school is de secreta ris van het bestuur, de heer N. J. Verhaar, geweest. Hij gaf een kof een kort overzicht van de geschiedenis die voorafge gaan is aan de verwezenlijking van de nieuwe school. Dank zij het leerlingenaantal van de kleuterhof Sint Anna kreeg men volledige medewerking van de overheid voor uitbreiding. De nieuwe school is nu reeds volle dig bezet en voor de kleuters die in maart 4 jaar worden, is zelfs al een wachtlijst. NOORDWIJKERHOUT - B. en W. van Noordwijkerhout hebben meegedeeld dat de gemeente zit te wachten op een door de on- derwijsinstanties goedgekeurd plan voor een nieuwe school in De Zilk. RIJPWETERING De gevaarlijke hoek rond ,,De Vergulde Vos" zal worden beveiligd. Aanvankelijk war er sprake van het gebouw af te breken zodat de hoek overzichtelijk zou worden. Montr - —tenzorg heeft zich echter over ..De Vergulde Vos" ontfermd. Nu gaat men binnenkort aan ue gei....nteraad een krediet vragen voor het verbreden van de weg en het aanleggen van een trottoir. Als dit plan ter tafel komt, zullen de benodigde gelden er ook wel komen, zo meent het college Voor de nieuwe school is onge veer een miljoen gulden nodig.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4