Mevrouw Le Coultre als burgemeester terug naar 't Gooi St.-Jansschool uit de nood mei nieuwe vleugel HAZERSWOUDE LEEGDE DE ZOTTENKROES V olksdansgroep van De Rippers maakte debuut Twee kleuterleidsters verlieten Hoogmade AR in Hazerswoude wil harde strijd om zetels streeknieuws Wat u OOK moet weten Huldigingen bij brandweer in Lisse PAGINA 4 MAANDAG 26 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR Het toch al zon nige uiterlijk van de Wasse- naarse wethouder mevrouw A. J. le Coultre-Foest straalt aan alle kanten. Het vooruitzicht op 16 maart burgemeester van Bla- ricum te zijn lacht haar in tweeerlei opzicht toe: een mooie Kans om overtollige energie te lozen en leidersgaven te ont plooien, maar bovendien een te rugkeer naar 't Gooi. De Le Coultres hebben er ge woond vóór ze in 1964 naar Wassenaar kwamen. Veertien jaar in totaal; eerst Naarden, later Hilversum. „Ik heb de strijd Naarden-Bussum nog meegemaakt", vertelt ze en thousiast. „Dat was in de tijd, dat die twee tot één gemeente zouden worden samengevoegd". Vooral ook door haar studies in de sociale geografie Rijksuni versiteit van Utrecht, later Lon den, Oxford en Evanston (Illi nois) - had die „burenruzie" de warme belangstelling van me vrouw Le Coultre en zo werd ze grondlegster van de vereniging Vrienden van 't Gooi, later uit gegroeid tot het Gooischap. Dit alles plus haar bestuurlijke er varing op het gebied van inter gemeentelijke samenwerking - zowel in de Haagse- als Leidse agglomeratie - maakten de Was- senaarse VVD-wethouder tot de aangewezen figuur om Blaricum te gaan leiden. OOSTERMEENT Met zijn 7.000 inwoners is het wel iswaar niet zo'n bijster grote gemeente - „Er zijn me wel grotere aangeboden", verklapt de aspirant-burgemeester maar wel met de taak het plan Oostermeent te ontwikkelen. En de grond daarvoor ligt voor de helft op Huizens gebied. Proble men genoeg dus. „Grenswijzi gingen zijn uit de tijd", vindt me vrouw Le Coultre. „Zoiets los je tegenwoordig in gewestelijk ver band op. Ik ben daar sterk voor. Het moet alleen geen vier de bestuurslaag worden". Ondanks al haar Gooise kennis heeft mevrouw Le Coultre - sinds jaar en dag aan het Rijn lands Lyceum verbonden geen flauw idee waar het raad huis van Blaricum ergens staat. En haar toekomstige woning kent ze evenmin. Na de prachti ge Wassenaarse villa, aan de doodlopende Hertenlaan, kan het echter aleen maar tegen- valen. Ze beseft dat heel goed: „Ik ga er op achteruit, maar dat is toch niet erg? Een mens moet van tijd tot tijd eens ver anderen". Met opgetrokken neus: „Aan vastroesten heb ik toch zo'n hekel!" En baldadig: Mevrouw Le Coulfre bij het verrichten - vleugel aan de St. Jan Baptisteschool. „We wonen alweer negen jaar met èlle geledingen van de be- in Wassenaar: dat is een hele volking contact had. Met de tijd voor de Le Coultres". hengelsportvereniging met de Tussen de felicitatietelefoontjes zwemvereniging enfin noem door vertelde mevrouw Le Coul- maar op, met iédereen". tre onder meer, dat het felle In de zes en een half jaar, dat contrast tussen villadorp en res- deze dynamische vrouw nu deel terend Wassenaar haar niet be- uit maakt van het dagelijks be valt. „Het leuke van mijn wet- stuur van de gemeente Wasse- houderschap was juist, dat ik naar, bouwde ze onder meer een sporthal, vier kleuter- en drie basisscholen, en gaf de jeugd een eigen accommodatie in het voormalige politiebureau. Mevrouw Le Coultres is er niet tevreden mee: „Ik had graag nog het gemeenschapscentrum gebouwd", vertelt ze, „want dat politiebureau is natuurlijk maar een noodoplossing". WASSENAAR - "Deze school is altijd een van mijn zorgenkinde ren geweest. Het was er een die pionierswerk in Wassenaar ver richtte en hij heeft daarom zeer veel kinderziekten mogen door maken. Deze woorden sprak wethouder mevrouw A.J. le Coultre-Foest zaterdagochtend in Wassenaar, alvorens de nieuwe vleugel van de katholieke St.-Jan Baptist- school aan de Clematislaan offi cieel te openen. Ze deed dat door een lint in wteeën te knip pen. De nieuwe vleugel bevat twee ruime lokalen voor de eer ste en tweede klas, een hal en larige verbindingsgang. De uitbreiding, ontworpen door het Wassenaarse architectenbu reau De Bruijn en gerealiseerd door bouwbedrijf J.J. Vogels N.V., kostte 480.000. "De raad", zo hoonde mevrouw Le Coultre, "vohd 150.000 voor twee lokalen van een andere school onverantwoord". Dat kosten in dit geval hoger j door de tussenliggende gang ze echter ook. De heer G. Guiaux, hoofd van afdeling kleuter- en basisond wijs van het Bureau vi tholiek Onderwijs in Den Ha tevens ex-voorzitter van schoolbestuur, vertelde dat pand in 1949 was opgezet als mipermanent geheel en daar uit estetische overwegin goed aan het zicht onttrokkei Scheuren en lekkages noop echter al snel tot maatrege en zo werd het van rails faltpapier gefabriceerde een echt pannendak, het kol hok een hoofdenkamer, de fige cementvloer een betegel enz. De school kreeg daard geleidelijk een permanent rakter, aldus de heer Guia die pleitte voor optimale sam werking tussen kleuter- en ba; onderwijs. ALPHEN Zondag zijj twee Boskoopse verkennen de 14-jarige R. Veenema ei de 13-jarige Peter Vester ell met een gebroken been ij het Academisch Ziekenhui! opgenomen. Zij waren doo| een 17-jarige bromfietser ui1 Zwammerdam aangereden ij een groep mede-verkenners die zich op het rijwielpad be vonden KATWIJK De heer Chil Verplancke heeft een zilve ren gesp gekregen voor zij} twintigjarige bestuurslid maatschap van de plaatselij ke afdeling van het Rodj Kruis. De heer H. de Heul kreeg de draagpenning voo zijn tienjarig bestuurslid maatschap. KATWIJK Mevrouw N Haasnoot-Goedknegt ontviri de Rode Kruisdraagpennin] voor haar werk binnen de ai deling Katwijk. LEIDERDORP De com missie Juridische Zaken ver gadert morgenavond in he gemeentehuis, aanvang 2! uur De nota „Uitgangspun inzake kabeltelevisie" en d eerste twee hoofdstukkei van. algemene politieverorde wing zullen hoofdzaken var deze bijeenkomst zijn. LEIDERDORP De hee O. L. J. Reyers is als voor lichtingsambtenaar bij de ge meente Leiderdorp gekomen Hij is 26 jaar en op het ogen blik werkzaam als tweedi man op de afdeling voorlich ting en kabinetszaken in Dei Bosch. De heer Reyers kom in de plaats van de heer H E. van Winden, die naai Sneek vertrekt. ZOETERWOUDE De so ciëteit voor lichamelijk ge handicapten in Leidschendara is ook toegankelijk voor in woners van Zoeterwoude. De voorbereidende besprekingen om tot een stichting voor dit centrum te komen zijn op gang gekomen. VALKENBURG Door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Valkenburg wordt een ledenvergadering gehouden morgenavond in de kleine zaal var: he( Dorpshuis. De heer W.J. Holl, hoofd van de openbare lagere school te Bleiswijk za spreken over „Lesvormen met gecombineerde klas SASSENHEIM De oudste inwoonster van Sassenheim mevrouw G. Blinde - v.d Woerd heeft gisteren haai 99ste verjaardag gevierd in „De Schutse". Mevrouw Blinde, die de laatste wekei wat bedlegerig was, maai thans weer aan de beterende hand is, werd door de huis genoten toegezongen en toe gesproken. WARMOND In de nacht van zaterdag op zondag wer den in Warmond twee brom fietsen gestolen, één bij het Flophuis en de ander bij café Spoorhuis. ZOETERWOUDE De winkeliers zouden deze week bij elkaar komen om de op richting van een winkeliers vereniging, waartoe 14 dagen geleden werd besloten, meer gestalte te geven. Omdat de voorbereidingen hiervoor nog niet geheel zijn afgerond is een kort uitstel echter nood zakelijk. f> ZOETFRWOUDE Het kath. Vrouwengilde maakt woensdag een excursie naar T.N.O. in Delft, 's Avonds kunnen de dames kaarten in Don Bosco. dingen op dit moment achtte hij dan ook niet voorbarig. Hij meende dat samenwerking tussen de drie christelijke par tijen (CHU, KVP en AR) heel belangrijk zou kunnen zijn. De AR zal bij deze samenwerking wel duidelijk laten meespelen in hoeverre de eigen identiteit kan worden gewaarborgd. Ook de mogelijkheid om als partij zelf standig zetels te verwerven, moet terdege bekeken worden. „Maar de strijd om de raadsze- tels in 1974 zal hoe dan ook hard worden", meende ir. I Kamphuis. Hij wees er bovendien op, dat de jongeren opgevangen moeten J worden, nu Hazerswoude geen Arjos (AR-jeugdafdeling) meer heeft. HAZERSWOUDE De Hollandse carnavalskroes 's in Hazerswou de tot op de bodem geleegd za terdag. Terwijl in het Zuiden des lands de carnavalsmaskers nog op een oor liggen, hebben de Blauwkousen hun feestneus al weer in de watten gelegd. volg de tocht op een versierde boerenkar door de wijk Rhijnen- burgh. De majoretten van het jeugdcircus Capriole kleedden de stoet wat aan. Volgend jaar willen de Blauwkousen een „echte" carnavalstocht organi- N. v. Schooten wiuinaar van ballentoernooi VOORHOUT Het door de Car navalsvereniging georganiseerde €ballen toernooi is wederom een grandioos succes geworden. Vrijdagavond vond de final<e plaats in Café Welgelegen. De sfeer was weer geweldig, de spanning om te snijden en de belangstelling was buitenge woon. In de finale kwam als nummer 1 de heer N. van Schooten uit de bus met een maximum aantal be behalen punten van 50. Op de tweede plaats kwam de heer van Dijk uit Lisse en op de derde plaats eindigde de winnaar van vorig jaar de heer B. Hekker. Een toernooi wat bijzonder veel be langstelling genoot en zeer ze ker voor herhaling in aanmer king zal komen. Winnaar N. van Schooten krijgt de eerste prijs uitgereikt. Ans v.d. Star. Bijzonder in de smaak viel ook de costümering en de uniformpjes van groene rokjes, witte blouses en zwart fluwelen hesjes, die door de da mes zelf ontworpen en gemaakt waren. Het dansprogramma werd afge wisseld met het projecteren van een groot aantal dia's door de heren Th. Otto en P. Pouw. Het was een mooie propagandisti sche middag van „De Rippers", welke een goede indruk gaf van de vele activiteiten in deze jeugdvereniging. Wijk- vereniging wil meepraten KATWIJK Wijkvereniging Cleyn Duin wil binnenkort een rapport het licht doen zien dat zal worden aangeboden aan B en W, de raadsleden, het stede bouwkundig bureau OD 205, de provinciale planologische dienst en de bouwverenigingen. In het rapport zal de mening worden gepubliceerd van de bewoners van deze wijk over de wonin- gen, het aantal garages, de ver keerssituatie de functie van de winkels en de rest van de be bouwing. Ook zal in het rapport staan wat, naar de mening van de bewo ners moet worden gebouwd op de terreinen die nu nog braak liggen. De wijkvereniging ging er vanuit dat bij de realisering van een nieuwe wijk ieder hoofdzakelijk de al genoemde instanties zich in de materie verdiept, behalve de toekomsti ge bewoner. Formeel is er gele genheid om bezwaar te maken tegen één bestemmingsplan, maar in de praktijk komt daar niet of nauwelijks iets van te recht. Men gaat pas bezwaar maken als men ergens belangen heeft, en die zijn er in een nieuw te realiseren woonwijk nog niet, aldus de wijkvereni ging. HOOGMADE Zeventig kleuters en hun ouders hebben zaterdag middag afscheid genomen van de dames Siersma en Van Ton geren, die 10 en 4 jaar leidster zijn geweest van de katholieke kleuterschool, iet afsoheid werd opgeluisterd door de kinderen, die onder lei ding van enkele dames van de oudervereniging de musical „Waar is Hansje" hadden inge studeerd en tot een leuke pres tatie kwamen. De voorzitter van de oudervereni ging, de heer N. v.d. Meer, zei dat het succes van de kinderen voor het grootste deel op naam te schrijven is van de scheiden de leidsters. Hij bood mevr. Siersma een gouden halsketting en mevr. Tongeren een gouden armband aan. Tijdens de receptie in de aula van de school "Ter Does" memo reerde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H.J. Ver linden, hoe mevr. Siersma be gon in de houten school aan de Kerkstraat. Zeer veel kinderen heeft zij zien komen en gaan en gaf zij een goede basis voor hun latere schooljaren. Hij overhan digde een zilveren couvert; mevr. v. Tongeren kreeg een zilveren beker. Op de afscheids receptie konden de ouders ook kennis maken met mej. Schreu- der uit Leiden en mej. Van Berg uit Etten Leur, die voor taan de kleuters onder hun hoe de hebben. De vroegere kleuters nemen afscheid van de dames Siersma en Van Tongei Precies om 11 uur (en geen elf seconden erover) begonnen Prins Benno en zijn gekke ge- Vrouwen vieren Wereld gebedsdag BOOGMADE De NKV Vrou wenbeweging heeft gisteravond in Huize van der Ploeg een huishoudelijke agenda afge werkt, onder leiding van de pre sidente, mevrouw Lieverse. Overeengekomen werd, de We reldgebedsdag op 2 maart geza menlijk te vieren met de Ned. Herv. Vrouwenvereniging in de N. H. Kerk. Het jaarlijks uit stapje zal plaatsvinden op 12 juni. Nadat de dames zich hadden overgegeven aan het kaartspel reikte de voorzitster prijzen uit aan (klaverjassen) de dames: 1. v. d. Salm—Borst, 2. v. d. Salm-Hendriks, 3. Hoogenboom- Dobbe, 4. v. d. Meer-Lieverse, 5. v. Leyden-Ammerlaan, 6. v. d. Meer-v.d. Post; (kruisjassen) I. Zwetsloot-v. Steen, 2. Hille- naar-Straathof (sjoelen) 1. v. d. Meer-v.d. Geest, 2. de Booy- Hoogerhout. Koudekerk bleef belaas ontstoken van deze prinselijke toer, we gens droeve omstandigheden. Bovendien bleek de Leidse Ba ker Street Jazz Band „zo vroeg in de morgen" (elf uur of daaromtrent) geen acte de pré- sence te kunnen geven. 's Avonds zorgde de band er wel voor dat er zo'n 1000 beentjes de lucht ingingen inh aet Groe- nendijks parochiehuis. Eerst had cabaret „de Freekic- kers" het zotten-publiek in de stemming gebracht, zodat de uitbundigheid spontaan losbrak, toen prins Benno zijn entree maakte in een kruiwagen, ver gezeld van een eveneens gekrui- de-Raad van Elf en prinses Ine ke. De majoretten van het jeugdcircus Capriole gaven ook weer een fraaie show en de Boe- renblaaskapel, discjockey Henk Engel en omroeper Bart de Roo jr. maakte de gein compleet. Twaalf (en geen elf) mensen kre gen een Blauwe Kous uit dank baarheid voor alles wat zij voor de Carnavalsvereniging gedaan hadden. 's Middags hadden de mini-zotjes kunnen genieten van een film over de Olymoische spelen. Zo ging het blauw gekousde carna val in de late uurtjes zachtjes uit en het duurt nog anderhalve week voor het Vastenavond is. Allemaal zottigheid „De Blauwkousen" in actie. Lisse Het korps Vrijwillige Brandweer heeft In aanwezig heid van o.m. burgemeester Be rends de jaarvergadering ge houden. Het kops bestaat thans, volgens het jaarverslag, uit 37 gediplomeerden. In 1972 verlie ten drie brandweerlieden het korps: ondercommandant Jac. F. Boelen, hoofdbrandwacht J. N. Neelen. en brandwacht le kl. II. L. Tussen. De burgemeester reikte diploma's uit aan de geslaagden 72: dipl. brandw. 2e kl. W. G- Arentsen, Th.A. Augustinus, C. P. Balkenende, P. Balkenende, G. J. Bouman, K. Esveld, H. Ligtenberg, J. van Marsbergen, G. Meijer, Th. P. M. van Stijn, P. G. M. v. d. Zon. M. Zonne veld; dpi. le kl.: G. van Gin- kel, S. Stapersma, N. J. Schot man, H. J. P. v.rf. Zon: dipl. hoofdbrandwacht: C. W. der Mark. Brandwacht Le kl. J. C. M. v.d. Heuvel kreeg het bronzen kruis (12y2 jaar), brandmeester j. Langeveld het verzilverd kruis (25jaar), brand meester W. J. v.d. Zon de 1 zilverde gesp met jaarcijfer (30 jaar br. meester). Eervol ont slag wegens leeftijd werd ver leend aan hoofdbrandwacht A. C. Cardol (met oorkonde voo dienstjaren). RIJPWETERING Het eerste optreden in het openbaar van de volksdansgroep van De Rip pers is zaterdagmiddag een groot succes geworden. De vele belangstellenden hebben genoten van de grote verscheidenheid aan dansen uit verschillende landen en de perfectie waarmee zij werden uitgevoerd. De twee groepen, de grote meis jes en de kleinen, traden zowel gezamenlijk als afzonderlijk op in het programma, dat in enke le maanden met hard werken werd opgebouwd. Er was dan ook veel lof en waardering voor het werk van de leidsters Jea- nette en Bep v.d. Berg, Anneke Borst, Jacqueline Oudshoorn en NIEUWKOOP Onder leiding van hun docent ir. Doriee hebben studenten van de TH in Delft de afgelopen maanden gewerkt aan gedetailleerde toekomstplannen voor Nieuwkoop. De vruch ten van deze toekomststudie zijn vanaf zaterdag te zien in 't Regthuys, waar zowel de beneden- als bovenzaal nu vol staat en hangt met tekeningen, maquettes en plattegronden. Er zijn gedetailleerde plannen m.b.t. uitbreiding in zowel oostelijke als westelijke richting voor verschillende woningontwerpen. Boven dien nog een aantal ideeën uitgaande van de oude dorpskern, die de studenten, zo blijkt uit de werkstukken, zoveel mogelijk in tact willen laten. Of de gemeente Nieuwkoop zich iets van de TH-pannen zal aantrekken is zeer de vraag. Tijdens de opening schitterde het gemeentebestuur door afwezigheid. HAZERSWOUDE „Politiek be drijven vanuit het evangelie heeft beslist nog grote waarde en moet worden voortgezet", waren de woorden van me vrouw M. H. J. Brink-Bijleveld, presidente van de kiesvereni ging van de Anti Revolutionaire Partij in Hazerswoude, tijdens de laatste vergadering. De gemeenteraadsverkiezingen van 1974 waren het hoofdonder werp van deze bijeenkomst. Ir. A. Kamphuis, fractievoorzitter van de ARP in de gemeente raad, voorzag een belangrijke verkiezingsstrijd in Hazerswou de. Het treffen van voorberei-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4