Jan Hordijk als tennisser wel, mentaal echter niet volwassen Hilversum haalde opnieuw omzet van half miljoen VALERIE BORSOV WEER VERSLAGEN Schaar en Hordijk: tennistitel Loting voor w.k. handbal Jan Kodes won Keulen MAANDAG 26 FEBRUARI 1973 A6 Hordijk sloot het wintercircuit af met wat iedereen van hem verwachtte: de indoor titel. Hij versloeg in drie sets Niek Fleury. STERDAM Jan Hordijk, de Innaar van de nationale titel- trijd zaaltennis, is weer goede aatjes met de bondsbonzen. og slechts enkele maanden ge lden stonden de vaderlandse ptennissers en het bestuur van bond tegenover elkaar voor rechter. Maar sinds dat mo- lent is er veel veranderd. Jan ordijk en mede-kandidaat voor Davis Cupploeg Niek Fleury febben het boetekleed aange- okken en bondsbestuur meege- eeld af te zien van het hoger iroep tegen de voorwaardelij- straffen wegens de „glas Ijn affaire". stap heeft de verstandhouding issen de topspelers en het da- •lijks bestuur, bestaande uit de eren Beek, Dikker en Steens- ia, aanzienlijk verbeterd. Vori- week donderdag hebben de ididaten voor de Davis Cup- oeg, die in de eerste ronde oet aantreden tegen Israël, ;n gesprek gehad met het da- •lijks bestuur. „Tijdens die be- ireking", vertelt Jan Hordijk, vroeg het bestuur op een gege- «n moment of .wij nog iets ensten. Dat hebben we nog looit meegemaakt. Dat het be- aan ons vraagt of wij nog epaalde wensen hebben. Maar et is wel tekenend voor de hui- ige sfeer". ereiste de partijen zijn tot het besef ekomen dat een goed werk teer in het naderende seizoen en vereiste is. Want voor het erst sinds jaren zal Tom Okker (eer in het Nederlandse team itkomen. Dat wil zeggen, pas i de tweede wedstrijd. Okker eelt weinig interesse om voor et duel tegen Israël aan te reden. Tegen Roemenië, met lie Nastase en Ion Tirlac, is er oor Okker aanzienlijk meer er te behalen En geld." mand gelooft dat Okker voor ns land wil uitkomen zonder een (behoorlijke) finan- iële tegemoetkoming tegenover taat. Hoewel het dagelijks be- van de KNLTB bij monde secretaris Max Dikker eeft laten weten dat er bij de iderhandelingen met Okker iet over geld is gesproken. Hordijk betwijfelt dat even- is. „Ik kan me niet voorstel- dat Okker voor niets komt jelen", meent Hordijk. „Ik heb ehoord dat hij in ieder geval let bedrag wil hebben dat hij "inders zou hebben verdiend bij jet bereiken van de kwartfinale tan een proftoernooi. Dat bete lent zo'n tienduizend dollar, of- (ewel 30 duizend gulden. Maar bat het iets minder zijn, dan tunnen ze het toch nog niet ma- en ons een dagvergoeding van Van onze sportredactie AMSTERDAM Jan Hordijk heeft, zoals verwacht, de wlntertennlstltel veroverd. De Rotterdammer versloeg ia de finale Niek Fleury in drie sets: 4-6, 6-1, 6-0. De titel bij de dames kwam terecht bij Marijke Schaar, die afreken de met Tine Zwaan: 6-1, 6-7 6-1. Pas in de finale heeft Jan Hor dijk zijn eerste set in het toernooi behoeven af te staan. Eerder was hij bijna moeiteloos langs Sanders, Koek en Hornman gegleden. Niek Fleury slaagde er echter niet in de winst van de eer ste set te consolideren. Hor dijk sloeg hard terug en stond zijn tegenstander in de tweede en derde set in totaal slechts een game toe. Marij ke Schaar had zowel voor haar halve finalepartij als voor de eindstrijd drie sets nodig. Eerst moest Marijke Schaar zich ontdoen van Elly Appel (63, 3-6, 6-2) en in de slotpartij slaagde Tine Zwaan er zelfs in de tweede set met 7-6 op haar naam te brengen. na overwinningen op Elly Appel vijftig of honderd gulden te ge ven. Zodra we weten wat Okker krijgt gaan wij ook eens pra ten". Onbillijk Hoe dat gesprek uitvalt, van in vloed op het wel of niet spelen van Hordijk Is het niet. „Ook als Ik niets zou krijgen speel ik", zegt hij. „Maar het zou toch wel onbillijk zijn als men voor Okker erg veel geld over heeft en voor ons bijna niets". Hoogstwaarschijnlijk zal Jan Hor dijk, die in het wintercircuit bij na louter overwinningen kende, - met Tom Okker het team vor men dat het moet opnemen te gen Roemenië. „Het zit er wel een beetje in dat we met een tweemansteam spelen", zegt i Hordijk. Deze ontmoeting, waarin Neder land voor het eerst sinds lange tijd weer eens een kans heeft op het bereiken van de derde ron de, kan voor de Nederlandse in- doortitelhouder een van de hoogtepunten van het seizoen worden. De Rotterdammer, die vorig jaar voor het eerst de „buitentitel" veroverde, heeft sindsdien nauwelijks aan vorm ingeboet. Integendeel Hordijk liet op een sterk buitenseizoen een even ongenaakbare indoor- periode volgen. De verwachting lijkt gerechtvaardigd dat Hor dijk dit jaar kan gaan streven naar de zo zeer begeerde aan sluiting bij de internationale sub-top. Doorbraak „De doorbraak", zou Inderdaad nu moeten komen", meent de tenniskampioen. „Ik kan dat al proberen aan te tonen tijdens het Rivièracircuit dat we gaan spelen als voorbereiding op die wedstrijd tegen Israël. Dan spe len we op weg naar Tel Aviv nog een duel tegen Griekenland of Italië. Na Israël komt dan de competitie, de ontmoeting met Roemenië en daama hoop ik naar Engeland te gaan om me voor te bereiden op eventuele deelneming aan Wimbledon. In september wil ik proberen een paar toernooien in Spanje te spelen. Ik wacht niet tot ik uitnodigingen krijg, maar neem zelf het Initiatief. Er staat nog niet veel vast, maar als ik naar het buitenland ga zou ik graag willen dat er nog iemand mee gaat. Dat heeft voordelen bij de training en bovendien ontmoet je altijd problemen die je met z'n tweeën beter kunt oplossen". Jan Hordijk heeft aangetoond als tennisser „volwassen" te zijn geworden, maar schrikt er aan de andere kant voor terug om In zijn eentje eens een jaar lang te gaan pionieren in het buiten land. Want dat kan tot een snel le vooruitgang leiden. Daarvan liggen de voorbeelden interna tionaal voor het opscheppen Jan Hordijk wil het op zijn ma nier doen. Het Is te hopen dat de speler, die vorig jaar novem ber even aan het internationale topniveau mocht ruiken in het proftoernooi in Rotterdam, ook langs d/ie weg zijn doel bereikt. FRANK WERKMAN OOST BERLIJN Zaterdag is In Oost Berlijn geloot voor de sa menstelling van de groepen van het toernooi om het wereldkam pioenschap zaalhandbal, dat van 28 februari tot 10 maart 1974 in Oost Duitsland wordt gehouden. Als Nederland rijn voorronde- groep met Polen en Zwitserland wint zijn Roemenië, Zweden en de winnaar van Spanje—Oosten rijk—Portugal de tegenstanders- IJsland—Frankrijk—It WEST-BERLIJN De Westduitse Atletiekbond heeft na de nationale Indoorkampioenschappen van het afgelopen weekeinde de ploeg aan gewezen voor de Europese titelstrijd op 10 en 11 maart in Rotter dam. Gekozen werden 29 heren en 15 dames. De bekendste atleten zijn Hans Baumgartner (tweede op verspringen bij de Olympische Spelen in München) en hordenloper GUnter Nickel. Bij de dames ontbreken de Olympische kampioenes Heide Rosendahl (versprin gen) en Ulrike Meyfarth (hoogspringen). Bij de Westduitse indoorkam pioenschappen in West-Berlijn waren de prestaties van goed, zij het niet opzienbarend gehal te. Een goed nummer was de 3000 meter, waarop zowel Maier (7.54.0). Bratuer (7.54.6) als Schuiten (7.55.4) onder de acht minuten kwamen, yet polsstok hoogspringen kon er ook mee door: Kuretzky won met 5.30 meter en' Ohl en Ziegler kwa-1 men over 5.20 meter. Hans Baumgartner won het versprin gen met 7,97 meter. Bij de dames imponeerde Christel Freese met haar 400 meter In 53.7 seconden. De Amerikaanse lange-afstandslo- per Tracy Smith heeft voor een beste wereldprestatie gezorgd. Met 13.07,2 minuten stelde hij het „record" op de drie mijl 2,6 seconden' scherper. Aan deze indoorkampioenschap pen namen ook enkele buiten landse atleten deel. Goede pres taties leverden Haisley Craw ford (Trinidad) die de 60 yards aflegde in 6 seconden en Olym pisch kampioen Borsov (6,6) versloeg, de Canadese Brenda Walsh met 55,5 over de 440 yards, de Russische Loedmilla Braglna, winnares van de mijl in 4.40.0 en de Poolse Irena Sze- winska, die het verspringen won met 6.25 meter. Later op de avond oogstte de mid denafstandsloper Marty Liquori veel bijval van de 16000 toe schouwers, toen hij de race over een mijl zegevierend af- loot in 4.03.7. Liquori was de beste „miler" in 1971, maar kon door een blessure niet deelne men aan de Olympische spelen. Bovsov leed opnieuw verlies. In de finale eindigde hij op de 60 yards verslagen door (crawford (Trin) en Washington. De Amerikaanse atleet Bob Bea- mon, die met een afstand van 8.90 meter wereldrecordhouder verspringen is, heeft een con tract getekend als professional. Beamon heeft zich aangesloten bij de ITA (International Track Association), die een groep atle ten heeft verzameld die volgen de maand zal starten op de eer ste profatletiekwedstrijden. De condities waaronder Beamon is gecontracteerd zijn bekend ge maakt. De eerste wedstrijd waarop Beamon zal aantreden wordt op 23 maart gehouden in Albuquerque (Nieuw Mexico). Drie dagen voor haar tweeëntwin tigste verjaardag heeft de Bul gaarse Svctla Slateva zondag tijdens internationale indoor-at- letiekwedstripden in Lyon het wereldrecord op de 800 meter verbeterd en gebracht op 2 mi nuten en 2.9 seconden. Het oude record stond sedert een week met 2.03.2 reeds op haar naam. Haar landgenote Jordanka Blago- jeva sprong 1,87 meter hoog. De Bulgaarse wereldrecordhoudster miste de 1.90 meter op een haar In Sofia won Tsjecho-Slowakije een interlandwedstrijd tegen Bulgarije met 79—56. De beste prestatie kwam op naam van de Tsjechen Barbez en Vlk, die resp 20,02 en 19,98 meter met de kogel stootten. Bij de Oostduitse indoor-atletiek- kampioenschappen, die in Senf- tenberg werden gehouden, heeft de Olympische kampioene op de 100 meter horden, Anneli Ehr- hardt, het wereldrecord op de 100 yards geëvenaard met een tijd van 10.69 seconden (afge rond 10.7) Het record op dit nummer, dat slechts zelden op overdekte banen wordt ver werkt. staat op naam van Wil- ma Rudolph (VS), die tijdens de Olympische spelen van Rome (1960) triomfen vierde. Ook Do- ris Selmigkeit liet dezelfde tijd als Anneke Ehrhardt afkrukken. Op de 400 meter dames evenaarde Renate Siebach het Europese record dat met 53.1 seconden op naam van Christel Fese (WDld) staat. >nlë, Zweden, winnaar Groep C: Oost Duitsland, Sovjet Unlo, winnaar Japon—Israel on tvlnnnar Verenigde Staten—Canada—Argentl- MANCHESTER Ierland heeft het dameshockeytoernooi voor nationale B-elftallen in Man chester gewonnen. De Ierse da mes wonnen al hun wedstrijden. Engeland werd tweede, Schot land derde en Nederland vierde. Nederland verloor halir laatste wedstrijd in Ierland met 2-1. Op de tweede dag speelde Neder land met 1-1 gelijk tegen Schot land. Valerie Borsov, de Olympisch kampioen, heeft helemaal geen reden i Hij leed opnieuw een nederlaag. zijn armen omhoog te steken. 1 fi)loeg in s'e.jander ,ZlC-3, 6- Jan Kodes, die on- profgezelschap toe- Tsjecho-Slowaak, heeft toernooi van groep B li Keulen gewonnen. Hij ver in de finale de Nieuw-Zee- Brian Fairlie met 61, 6-1). tot de eindstrijd door- jedrongen door een overwinning lp Mark Cox: 6—2 6—7 6—1. ~airlie had een andere new- ichlomer in 't profmilieu, Alex Me- met 62 67 6—4 ver lagen. Tom Okker bereikte met "aty Riessen de eindstrijd he- tndubbel, maar werd daarin everslagen door Mark Cox en rahem Stilwell. Uitslag 7—6 Ckker leidt met 31 punten. :/Stilwell heeft 23 punten. In iet klassement van het enkel- tigépel van de B-groep heeft Ries- ien de leiding met 23 punten ge- 'olgd au-8-iu met 22. ■w.r •i iiiihiii ii ut irrnir Jan Kodes zege,. kyprijs na een hard gevecht met Giel van der Togt's Kaper HILVERSUM Wederom een to to omzet van een half miljoen gistermiddag op de wlntermee- W. ting van de Hllversumse baan. In de Landauerprijs zegevierde Ondanks het feit dat er geen uit- Peter Koppejan de meest suc- gesproken topprogramma was met sterren als Eland, Flamin go Six en andere. Peter Koppejan en Harry Pools waren 't meest succesvol. Pools zegevierde in de sprintkoers met For Ever. Fifi Hanover T had de leiding gehad, Frits W. Morg had het tempo opgevoerd en was van voorop gekomen maar sprong met de haven in zicht in de fout en werd tenslotte uitgeschakeld wegens springen door het stek. For Ever zegevierde in de mooie kilonetertijd van 1.20.7 voor Florissant met Bertus Leeuwen kamp en' Jan Wa"er-aar met In- grid Hannover, die ditmaal geen fout maakte en de goede draf weer te pakken had. De merrie werd hier op snelheid geklopt. De andere overwinning boekte Harry Pools met Harold Signal in de eerste afdeling van de sul- cesvolel rijder va ndlt jaar met Karl Spenceh. Later op de mid dag verdiende hij 25 gulden in de stayerskoers om de Victoria- prijs met Jacco Buitenzorg. Ike Buitenzorg werd tweede voor H- Bond. ?n draverijen ln Hilversum. •Ijs—met trio—Kelno. Kabal- n.s en Jannle K. BrlgantlJn-Prlls: Kallpso. Lucy Bloemlust en Kobold. Amateurwln terkampioenschap VI (met trio): Impala Gregor. Jean B-Itenzorg en Irish Kennedy. Coas- u-r Prijs (eerste afdeling)Frits W., He'los CH en Geotonka Barkns- Prl'sKrone Buitenzorg. Illvler en Julia. - Amateurkamploen- sehsp VI (tweede afdeling): ^oop Holland!», Ivoor S. en Jan Hollnn- dln. Fregat-Prijs met trio— Ida Roodnoot. Idle Way en Jacob Areta. Coaster—Prijs tweede afdeling Hit Parade. Holga—Pluto— Gerda en Herdy Reglna. Dlngey—prijs JupHer Schans. John jfarrfe Pools stuurt zijn paard als eerste over de finish tijdens de gisteren gehouden koersen op Hilversum. Spencer en Kstara Woelt loek— Prijs: Isnathan, Isard H. Hlbma A.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17