Voorstel KNVB voor competitie in poules Falend Sparta trapte in taktische val Al '67 Kovacs: Reputatie van Bayern Miinchen groter dan kwaliteit LIVERPOOL NESTELDE ZICH NAAST ARSENAL Moeilijkheden met datum tweede duel FC Twente-OFK Goede start Piet Mooy MAANDAG 26 FEBRUARI 1973 A3 DEN HAAG De kans is groot dat volgend jaar een voetbalcompeti- tie-nieuwe-stijl wordt ingevoerd. De KNVB is van plan de achttien ploegen niet meer in een competi tie te laten spelen, maar in twee poules van negen clubs. De inde ling zou geschieden aan de hand van de eindstand van het seizoen 1972/1973. De oneven nummers vor men poule a en de even nummer poule b. Het lijkt zeker dat dit voorstel op de bondsvergadering op 5 mei goedgekeurd zal worden. De achttien eredivisieploegen spelen in de nieuwe competitie eerst kruis- wedstrijden. Daarna gaan de ne gen clubs per poule een eigen com petitie spelen. Na deze wedstrijden zullen dan de nummers 1 en 2 van iedere poule strijden om het Ne derlands kampioenschap. De on derste twee teams van iedere poule gaan uitmaken welke twee ploegen moeten degraderen naar de eerste divisie. Op de bondsvergadering zal eveneens ter sprake komen het aantal contractspelers per club terug te brengen tot achttien. In to taal lopen er duizend contractspe lers in Nederland rond. Indien ook dit voorstel wordt aangenomen, zal het aantal contractspelers met 350 worden gereduceerd. IwiRi de'Het eerste schaap ;s over de dam. Piet Keizer haalt uit voor zijn eerste treffer tegen NEC. Weer een vergeefse poging van Sparta. Hans Eijkenbroek bemoeide zich maar ook hij moest het afleggen tegen doelman Vooys. ALKMAAR Sponsor Klaas Molenaar wilde zich niet onbetuigd la ten. Met een zwaai gooide hij de kleedkamer open van het moege streden AZ, dat een hopeloos falend Sparta had verslagen. Klaas Molenaar had er graag een extraatje voor over. „Zij hebben ook werkelijk allemaal fantastisch gespeeld", glunderde Cor van der Hart na afloop. „Ik heb het vrijdagavond op de aandeelhoudersver gadering nog gezegd: het materiaal dat we hebben is goed, maar niet brutaal genoeg". AZ 67 heeft zijn oefenmeester gis teren getoond wel degelijk over brutaliteit te beschikken. Vanaf het eerste fluitsignaal van de voortreffelijk leidende Charles Corver bleek al dat AZ een prestatie ging leveren. Sparta manoeuvreerde moeizaam en onwennig omdat Walbeek ver stek moest laten gaan. Trainer RedctiG Steegman moest Heijerman op kans. AZ had lak aan reputa- die drie nederlagen achtetr el kaar heeft geslikt, wil revanche. „Dan wordt het mes op je keel gezet", verduidelijkte Steeg man. „Maar laten we eerlijk zijn, we hebben geen reële kans gehad. We kwamen er gewoon niet uit'. liep in de spits verloren rond. Steegman: ,,lk wist tevoren dat het ten koste van de aanval zou gaan, dat het allemaal minder vlot zou verlopen". tties. Al na twee minuten gaf Nygaard, stork spelend, een pass naar Hoogesteger die Venneker omspeelde maar voor het doel langs schoot. Snel bleek dat het geen Alkmaarse plaagstootjes waren. AZ wilde ar Ik :n fflJMEGEN— Stefan Kovacs, za- en terdag aanwezig met zijn spe rt, Iers bij Schalke '04Bayern tr- Miinchen, is in Gelsenkirchen niet onder de indruk gekomen rc van het spel van de toekomstige tegenstanders van Ajax. sohopgebied bijzonder gevaar lijk is. Verder neemt hij betrek kelijk weinig deel aan het spel" Over Franz Beckenbauer: „Die man krijgt teveel vrijheid. In Duitsland wordt hij als een 'soort god beschouwd. Wij zullen er voor een sterke persoonlijke bewaking zongen". Over de ploeg van Udo Lattek, die gisteren in Nijmegen was TGgGflStdlICl om de Ajacieden nog eens aan het werk te zien, zei Kovacs: „Tk weet, dat Bayern zaterdag niet het onderste uit de kan heeft gehaald.'De ploeg heeft er zaterdag alleen maar op ge speeld niet te verliezen van Schalke. Desondanks geloof ik dat de reputatie van de ploeg groter is dan de kwaliteit. Een elftal dat groter is „geschre ven" dan het in werkelijkheid Kovacs over Gerd Müller. „Wij zullen onze maatregelen nemen, j wij weten dat hij in het straf- Wassenaar in de strijd om I het springkampioenschap van de Zuidhollandse Jachtvereni- 1 ging, waarvoor in totaal vier concoursen worden gehouden, is de jonge Delftse springruiter - Piet Mooy weer uitstekend van start gegaan. s Ondanks de stevige hindernissen - van 1.20 meter hoogte legde 1 Lady Wokina, bereden door Piet Mooy een foutloos parcours af. - Drie rivalen leverden echter c een gelijke prestatie, hetgeen t een barrage noodzakelijk maak- r te. Wederom maakte Lady Wokina, geen enkele fout, terwijl boven- i dien de bijzonder snelle tijd van t 38.6 sec. werd afgedrukt, waar- i mee de zege een feit was. t t)e tweede en derde plaatsen wer den gedeeld door J.Cosse op Easter Corn en B.Rademakers met Lockinvar (beiden 0 - 0 - 43.4 sec.). Vierde werd E. Eras op Brandy Sauce, die tijdens de barrage èèn hindernis miste (0- 4-46.7 sec.). De volgorde in de afdeling A. (hindernishoogte 1,00 meter) luidde: 1. mejuffrouw J.C.Brand op Blue Seal (0—51-9): 2. de j Leidschendammer Th. de Mooy 1 op Claus (0—52.5 sec) en 3. R. A. Jonkhart op Ardnavigh (0-53.5 sec.). Ajax ondervond gisteren weinig tegenstand van NEC. In het verleden kwamen de Amster dammers in Nijmegen niet ge makkelijk aan de overwinning, maar zo eenvoudig als gisteren heeft de Nijmeegse ploeg het Ajax nog nooit gemaakt. In de beginfase van de wedstrijd kon de thuisclub nog bijblijven. Na dat de eenzame spitsspeler Jan Janssens Stuy op de proef had gesteld, kwam de tegenvaller voor NEC. In de 14e minuut kon Keizer na voorbereidend werk van Neeskens scoren en acht minuten later werd de strijd de finitief beslist, toen Cruyff onge hinderd nummer twee kon laten aantekenen. Even daarvoor had Gerritsen van NEC de gele kaart gekregen van de matig leidende Van der Kroft, toen hij wraak nam op Keizer, die kort daarvoor Visser tegen de grasmat had gewerkt. Even dreigde de wedstrijd uit de hand te lopen, maar nadat zes minuten voor rust Keizer Ajax naar 3-0 had geschoten, raakten de gemoederen weer enigszins gekalmeerd. De tweede helft was een formali teit. Van der Kroft, toc- scnouwers zS.000. NEC: Schellekens; Visser. Kornells. Gerritsen (Jo Peters), Van Delnsen; Jan Peter. Kamps. Kronshorst; Thljssen, Janssens. Hoevenberg. AJAX: Stuy, De aanvaller van Sheffield Wednesday is te laat. Chelsea's doelman John Phillips is al onderweg naar de bal in het duel voor de vijfde ronde van het toernooi om de FA-eup, dat door Chelsea met 2.1 werd gewonnen. BONN Bayern Miinchen gaat onbedreigd op het Westduitse landskampioenschap af. De titel houder kwam zaterdag In de uitwedstrijd tegen Schalke '04, de bekerwinnaar van het vorige sei zoen, weliswaar niet verder dan een gelijkspel (11), maar ook Fortuna Düsseldorf verspeelde een punt aan VFB Stuttgart. De wedstrijd eindig de in 22. FC Köln verloor zelfs van Eintracht Braunschweich 2—0. De grote winnaar van de 23e competitiedag was Borussia Mönchenglad- bach, dat thuis met maar liefst 60 won van VFL Bochum, de vijfde zege in successie. gen terrein een kleine overwinning (2—1) op Ips wich Town en heeft nu na 31 wedstrijden 44 pun ten, evenveel als Arsenal. De Londenaren kwa men voor de competitie niet in actie. Ook het als derde geklasseerde Leeds United (40 punten uit 29 wedstrijden) hield zich met andere zaken bezig: de vijfde ronde (achtste finales) van het toernooi om de FA-Cup, de belangrijkste Engelse voetbalbeker Portugal Spanje De Spaanse competitie beleefde in de gisteren ge speelde wedstrijden misschien wel de meest inte ressante competitiedag van dit seizoen. De vier gegadigden voor het Spaanse kampioenschap kwamen tegen elkaar uit, hetgeen een spannende ontwikkeling in het verloop van de competitie kon opleveren. De FC Barcelona bleef in Madrid goed op de been en kon een punt uit de Madri- leense hel wegslepen (0—0). De meer dan goede tweede van dit seizoen, Espanol, bewees dat het haar tweede plaats waard is. In eigen huis werd Atletico Madrid met 2—1 teruggewezen. Op kop gaat Barcelona met 32 punten. Espanol kon door zijn overwinning een punt inlopen en heeft nu 30 punten. Real Madrid klom op naar de derde plaats met 28 punten. Benfica. de koploper in de Portugese competitie, boekte zijn zoveelste zege van dit seizoen. Dit maal werd de directe „belager" van de Portuge se kampioensploeg. Belenenses, gewezen op de klasse van Benfica (20). De voorsprong van Benfica bedraagt door deze zege liefst 13 punten op Belenenses dat 31 punten heeft. Setubal en het teleurstellende Sporting volgen met res pectievelijk 27 en 26 punten. Frankrijk meer, trok vooral vla de vleu gelspelers Schaafstra en Hooge steger ten aanval. In de zeven de minuut nam Nygaard een vrije trap en zond de bal In de doelmond. Schaafstra reageerde razendsnel en kopte in de hoek. Met een flitsende reactie sloeg doelman Pim Doesburg de bal tot hoekschop. Sparta zette daar weinig tegen over. Steegman: „AZ kwam aan alle kanten door. Het leek wel of mijn jongens angst hadden In de eerste helft. Maar na dertien overwinningen gaat de angst le ven, dat een nederlaag niet meer ver weg zal zijn". Sparta hield de eerste helft nog stand. Ook na eeo kwartier toen Suurendonk Schaafstra in de diepte zond en diens actie een hoekschop opleverde. Haar scherp plaatste Schaafstra de bal op het hoofd van Hoogeste- de, maar weer was het Does burg die een doelpunt in de weg stond. In de zeventiende minuut trapte Visser een inzet van Kist van de doellijn. Nygaard ver scheen alleen voor Doesburg en schoot tegen hem op. Doesburg Steegman: „Dank zij Doesburg krijg je geen drie of vier doel punten tegen". Van der Hart: „Natuurlijk hadden we in de eerste helft al ruim voor moe ten staan". Maar evenals de dikke elfduizend toeschouwers moest ook Van der Hart wach ten tot ruim een kwartier in de tweede helft. Ook in die korte spanne tijds kroop Sparta weer door het oog van de naald, ai speelde het nu met meer over leg dan voor de rust. Doesburg pikte al weer een bal van de schoen van Hoogesteger na een pass van Suurdonk. Toen stuurde Suurendonk de bal hoog voor het doel van Spartn. Eijkenbroek kopte het leer voor de voeten van Kist die zich han dig van twee man vrij maakte en hard in de hoek schoot (1-0). AZ was zeker van de zege. ook al perste Sparta alles er uit om de eerste nederlaag sinds lange tijd te vermijden. Maar het de fensieve blok van AZ was niet te passeren en op het midden veld speelde Twisk een meer dan formidabele wedstrijd. Vrij wel iedere aktie van Sparta dwarsboomde hij. Taktiek Van der Hart: „Ik weet dat het tegen topploegen beter gaat dan tegen minder sterke tegenstan ders. Ik heb er ook uitgebreid over gepraat. De regelmaat ont breekt bij ons. Het belangrijkste vind Ik nu dat ze negentig mi nuten het tempo hebben kunnen volhouden". Overigens had Cor van der Hart een slimme tactiek uitgedacht. „Niemand", had hij gezegd „gaat In de mandekking want dan worden we weggespeeld. Wc moeten er voor zorgen dat Sparta veel moet combineren, want dnn blijft de dieptepass weg". En daar is Sparta inge- tippeld. TON DE WIT Scoreverloop: 70. Kist 1-0. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers: 14.000. AZ '67: Vooys; Mol, Man. Kabel, Vonk; Nygaard. Suurendonk. Twisk; Kist, Hoogesteger, Schaafstra. Sparta: Doesburg; Venneker. Ter Horst, Eijkenbroek. Visser; Heijerman, Bosxeld, v. d. Veen; Sadek, Kreuz, Van Staveren. Engeland De tribunes in het Goffertstadion puilden uit. Ajax was op bezoek. Ruud Wielard bu zijn succesvolle poging de lat op 2.11 te bedwingen Liverpool heeft zich zaterdag aan de zijde van Ar senal geschaard aan kop van de ranglijst in de Engelse Eerste Divisie. Liverpool boekte op ei- In de Franse competlte was het doelpuntloze ge lijkspel van koploper Nice tegen het zwakke An gers wel erg gevoelig. De club van Dick van Dijk verspeelde hiermee haar hegemonie in de competitie en moest runner-up van dit seizoen Nantes naast zich op de ranglijst dulden. Nlmes profiteerde van de misstap van Nice door haar uitwedstrijd tegen Metz in winst om te zetten (1—0). St. Etienne, dat dit seizoen zo teleurstelt, versloeg op eigen terrein F C Bastia. Op kop gaan nu gezamenlijk Nice en Nantes met ieder 31 punten. Nimes is goede derde met 31 en Mar seille en St. Etienne volgen met 30 en 29 punten. (Van onze sportredactie). EINDHOVEN Ook na het ge sprek, dat OFK Belgrado's coach Boris Marovic gistermid dag In Eindhoven had met FC Twente-voorzltter Cor Hilbrink is er nog geen zekerheid over de datum van de tweede wed strijd tussen belde clubs In het toernooi om de UEFA-Cup. Marovic bleek ineens een-heel an dere mening toegedaan dan vrijdag toen hij verkondigde dat OFK eventueel wel op donder dag 22 maart in Enschede wilde spelen. „Want", aldus de Joe goslaaf, „drie dagen later moe ten we weer een competitiewed strijd spelen en we hebben nog een behoorlijke kans op het kam pioenschap". Cor Hilbrink had eerder al laten blijken niet zo gecharmeerd te zijn' ran de donderdag omdat de mogelijkheid de wedstrijd aan de televisie te „verkopen" dan erg gering zou zijn. Hilbrink vroeg Marovic of OFK niet een week eerder (woensdag 14 maart) of een week later (woensdag 28 maart) naar En schede wilde komen. „Ik weet wel", zei Twcnte's voorzitter, „dat we op de 14de voor de be ker tegen AZ moeten spelen, maar als OFK dan wil komen, kan die wedstrijd wellicht wor den verschoven. Het is, dacht ik, van algemeen belang dat wij niet gelijktijdig met Bayern MUncher—Ajax tegen Belgrad- spelen. Als er een oplossing kan worden gevonden kon Ilaycm Ajax immers in ieder geval, en misschien ook onze wedstrijd, via de televisie worden uitge zonden". Marovic beloofde Hilbrink met het bestuur van OFK overleg te zullen plegen. Morgenavond zal FC Twente via zijn Joegoslavi sche reservedoelman Zoran Mi- sic telefonisch contact opnemen met Belgrado teneinde de be slissing te vernemen. Hilbrink; „Blijkt het niet mogelijk te zijn de wedstrijd een week te ver vroegen, de 28ste zal vrijwel ze ker veel problemen opleveren omdat het Nederlands elftal dan moet spelen. We kunnen altijd nog proberen de wedstrijd in Enschede op de 21ste vroeger en die in MUnchen wat later te laten beginnen, opdat we elkaar niet raken". WKÊm Marovic: vergeefs naar PSV—FC T.wente.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15