Heren Apollo en HSV CHAOS IN VIJF MEIHAL grijpen kampioenschap FOREHOLTE MIST ROUTINE OM VOORSPRONG TE BEHOUDEN Weer nederlaag Bona Stars met maar één punt verschil R. de Jong voorzitter van LZ '86 Basketbal ra LEIDEN - De 1300 Leidse sup porters namen het niet langer: week in week uit werden zij nu geconfronteerd met wedstrijden, waarin hun favoriete Bona Stars een prachtige partij bas ketbal lieten zien doch niette min aan het korste eind trok- LEIDEN De heren- teams van Apollo en MSV hebben beide het kampioenschap in de tweede klasse in de wacht gesleept. Apollo deed dat na een nerveus begin door een toch wel duidelijke zege op Elan- dia en MSV had weinig moeite met het Haagse AHC 3. Beide teams spelen a.s. zondag hun laatste competitiewed strijd om dan op 11 maart in een promotie- wèdstrijd uit te maken wie volgend seizoen in de eerste kas zal uitko men. Een eerste klas waarin ze ook het uit de regio gedegradeerde Sa- nocel-HVL zullen ont moeten. De Leidenaars namen waardig afscheid door een overwinning op het Rotterdamse Roda met 16-11. De heren van Warmunda zorgden bijna voor een verrassing door met zeer klein ver schil te verliezen van Hermes 3, na met 9-8 te hebben voorgestaan. Bij de dames heeft Fore holte zich in de eerste beslissingswedstrijd goed gepresenteerd door het Limburgse Sittardia bijna de gehele wedstrijd achter zich te houden. Weliswaar moesten zij in de laatste minuut de gelijkmaker toestaan maar hiermee hebben zij zich een uitstekende uitgangspositie ver schaft voor de thuiswed strijd tegen PSV. PSV won zijn laatste compe titiewedstrijd royaal van hekkesluiter Hollandia. Jong Ade pakte ook flink uit tegen Elandia maar het reservete liet het kampioenscl nog even in het onze re door een 7-7 gel spel bij Westlani MMO bleef Jong Ade ong door een gemakkeli overwinning op C Tenslotte won Noordwijkse MSV 10-5 van de Hoogmad reserves. FOREHOLTE In de eerste wedstrijd van de be slissingcompetitie voor het kam- nioenschan in de eerste klas, heeft Foreholte de gehele wed strijd door de winst in handen gehad. Voor dat het echter de carnav?!skoeken uit handen van de Sittardse dames ontving, het geen een luid „lief zijn voor el kaar" van de tribunes ontlokte, waren er enkele problemen ge weest voor de Foreholtedames. Bij Abbenes reeds liet de bus het afweten en toen de chauf feur na een flinke trimoefening voor e zorgd e voor aanvang van de wedstrijd in Sittard aankwam, was de soo"thal nog gesloten. Deson danks begon Foreholte met zo'n geweldig openingsoffensief dat het volkomen gedesillusio neerde Sittardia in een mum van tijd op een 7- achterstand werd gespeeld. Een gedurfd 3- 2-1 verdedigingssysteem plaats te Sittardia niet alleen voor een overwacht probleem maar bood tevens royale kansen op break outs. Hannie Boskamp, die ook MSV al de openingstreffer voor haar In de Nortgohal waren MSV van van korte duur want een nieuw Foreholte-offensief leidde tot twee treffers van Ellie Hoek en een van Ans Bakker terwijl schoten van Hannie Boskamp en Nora v.Niekerk net langs de verkeerde kant van de paal scheerden: 8-10. De laatste 5 minuten werden de Voorhoutse dames bijna noodlottig. Zij wil den meer en verzuimden daar bij op zekerheid te spelen. Sit tardia rook een kans en perste alles eruit wat er in zat hetgeen in de allerlaatste minuut de gelijkmaker bracht: 10-10. reservëbus had ge° Hoewel dit een prachtig resultaat toch nog drie kwartier genoemd kan worden met goede WARMUNDA uit het feit dat ze maar liefst 3 strafworpen onbenut lieten. Toen Fred Koets met 2 gave treffers "zijn ploeg uit de misère tilde kwam langzaam maar zeker de goede vorm terug. Na een 5-2 voorsprong bij rust werd de overwinnig, vooral door toedoen van good-old Thijs de Hann, rustig opgebouwd. Conso liderend. zonder onnodige risi co's spelend, werd met 17-11 ver diend gewonnen en kas het kam pioenschap een feit. Thijs de Haan schoot 7 maal raak en Fred Koets 4 maal. klok sloeg. Met 2-12 bleven deze competitie zonder verli punten. Doelpunten: Helma Geest 6. Plonie Olijerhoek José de Jong 2 en Anneke Olij hoek 1.. Het tweede tea niet in geslaagd het kampio schap te behalen. Het kw zelfs met 2-7 achter tegen de serves voor Westlandia. Oud Ade-offensief kwam te li en men kwam niet verder i 7-7. Als Rijnstreek zondag laatste wedstrijd wint, zal beslissingswedstrijd noodzal lijk worden. uitgangsposities voor de thuis- Warmunda had bijna voor wedstrijd a.s. donderdag tegen PSV kan toch gesteld worden dat Foreholte de routine miste om een gewonnen positie vast te houden. Dinsdag a.s. zal in Eindhoven de wedstrijd PSV-Sit- tardia worden gespeeld. In de Leidse vijf Meihal zal dan a.s. donderdag om 20.1 uur het duel van de waarheid worden ge speeld tussen Foreholte en het Eindhovense PSV- verrassing gezorgd. Tegen Her- teEen CWP moeite had het ie rekening nam, en Martina Hoogland wisten ieder zo'n break-out in een doelpunt om te zetten. Zo langzamerhand ebde het schrikeffect weg en kon Sit tardia wat terug gaan doen. Fo reholte bleef echter aanvanke lijk de voorsprong consolideren. Via Ans Bakker, Ellie Hoek en Nora v.Niekerk kwamen de da mes van Wim Bax op 3-6 maar nog voor rust had de ijzersterke international Nel Martens dan toch succes en verrichte een hattrick: 6-6. In de tweede helft nam Foreholte cl weer direct de lei ding door Hannie Boskamp maar toen volgde een serie van drie strafworpen. Het goed lei derde PirHhove~se p-hite-sdro had kennelijk de bedoeling in de tweede he'ft net een strakke APOLLO leiding te beginnen en dat was Apollo had n-ecies de periode waarin Fore holte de meeste overtredingen maakte. Anuska Fontein vist een strafworo net een gewe'd'- ge reactie te sto-nen naar de andere twee werden door Nel Martens benut en dat betekende voor het eerst een Sittardse voorsprong 8-7. Het was maar het begin af aan veel sterker dan zin Haagse opponent. Aanvankelijk kwam AHC van een 3-0 achterstand terug tot 3-2 concurrent van Northa voor het kampioenschap, ston den de Warmonders vijf minu ten voor het einde nog met 9-8 voor. De grote routine van de Hagenaars gaf echter de door slag en dat betekende een toch zeer eervolle 9-11 nederlaag voor Warmunda. Vooral Frans de Jonge met zijn 8 treffers en Dolf Kok die grandioos zijn doel verdedigde, hadden een groot aandeel in dit resultaat. Aad Wolvers nam de negende treffer in deze taktisch goed gespeelde wedstrijd voor zijn rekening. HVS te vinden, is toch van het beft af duidelijk geweest dat het z kampioenschap met een on| slagen blijven zou bekronen, lage 3-0 ruststand werd in tweede helft snel opgevoi mede door betrouwbaar opt den van Rikie Borst ging Hoogmadese ploeg steeds be draaien om tenslotte royaal i 1-10 te winnen. Doelpunten: bia Elstgeest, Margrè Elstget Cobi v.d.Salm, Corrie Pennii allen 2, Mieke Rijkelijhuizen Adrie van Leijden 1. alle opzichten betere De dames van jfys hadden Noordwijkers liepen daarna met de regelmaat van een klok weg. Bij de rust van het kampioen schap eigenlijk al binnen 16-16. Ook na rust bleef MSV de toon aangeven. Van aantrekkelijk spel was echter weinig sprake meer omdat door de vele Haag se overtredingen het spel enigs zins werd doodgefloten. Met 29- 13 werd uiteindelijk de finish gehaald waarmee de Noordwij kers de champagnekurken lieten knallen. Na het dineetje in de Noordwijkse sporthal bleef het tot in de kleine uurties overge- zellig. nig problemen met het onder- raanstaande Hollandia. Met snel en gevarieerd aanvalsspel maak ten zij er een schuttersfeestje van. Al bij de rust was de stand 11-4 en in de tweede helft werd die nog eens opgevoerd tot 21-8. Verdedigend waren de Stomp- wijkse dames wat ongeïnspi reerd maar door goed optre den van Truus Olsthoorn werd erger voorkomen. Doel punten: Ria v.d. Bosch 5, Sjanie v.d.Bosch 4. Connie Lelieveld 4, Wil van Rijn, Bea van Bemme- len Toke van Santen en Trees van Santen allen 2. schap te behalen. De Oegstgees- tenaren begornen echter zeer nerveus F*" n n '':c, kv" "n met 1—0 achter en na 2-1 weer op gelijke hoogte 2-2. Lange tijd bleef deze stand ongewijzigd en hoe nerveus de mannen van Zwarte Wolf waren blijkt wel MSV nog èèn JONG ADE het kamnioer- De Jong Ade dames hebben ook de laatste wa. ri wonnen. Hoewel r-.et v': spelend gave -..i Elandia weinig kar.s. S'ec'its in de eerste helft bleven de Haag se dames enigszins gelijk op gaan 2-5. In de tweede helft was het echter al Jong Ade wat de LEIDEN LZ '86 heeft een nifc we voorzitter gekozen opj laatste ledenvergadering, r Eradus. die sinds de fusie I sen LZC en Sleutelstad vooi ter was van LZ '86 heeft functie neergelegd omdat hij I verenigingswerk niet goed m kon combineren met zijn roep. Piet Era l is was inderl één van de medeoprichters 1 Sleutelstad. De nieuwe voor ter van LZ'86 zal R. de Jj worden. In het bestuur hebt nog enkele veranderinf plaatsgevonden. Mevrtr Stam-Hoorn zal het secretaril gaan beheren en J. Stam I penningmeester worden. MAANDAG 26 FEBRUARI 1973 Stars vooral in de belangrijke slotfases benadeeld ten gunste van de grote, gesponsorde teams. Maar nog nooit gebeurde dat zó duidelijk als afgelopen zaterdag tegen Fiat Stars: men kreeg gewoon de indruk, dat de Amsterdamse arbiters Chris- tiaanse en Borst van hogerhand de opdracht hadden gekregen om het Amsterdamse Fiat Stars te laten winnen. De Leidse sup porters namen dat niet: al is het feit niet goed te keuren, on begrijpelijk was het niet dat het legioen onmiddellijk na het laat ste fluitsignaal massaal het speelveld opging om, vergezeld van wat handtastelijkheden, op niet mis te verstane wijze te genstander Fiat en de scheids rechters haar misnoegen ken baar te maken. Gelukkig waren er genoeg mensen, die het hoofd koel hielden en begrepen, dat op deze wijze de 87—88 neder laag zeker niet gewroken moest worden. Voor de aanvang van deze wed strijd zag het er allemaal don ker uit voor Bona Stars: de ge blesseerde Aad van Nieuwendijk hield zijn burgerpakje aan, Har Stol was niet fit en Wim Petrici was een vraagteken. Tegen Raak/Punch had Petrici een zware enkelblessure opgelopen en niets wees erop, dat hij kon spelen. Doch de afgelopen da gen heeft hij er alles aan ge daan om, als het nodig mocht zijn, toch nog te kunnen spelen. Toen hij dan ook enkele minu ten voor de aanvang de hal bin nenkwam om te testen of zijn voet het zou houden, barstte er meteen een orkaan van enthou siasme los bij de supporters. Voor hen en voor Fiat Stars coach Perrier was dit onver wachts. Zijn plaats in de basis opstelling werd echter ingeno men door Peter Kop en Bona Stars startte voortreffelijk. Rudy van Eyck, Har Stol en Peter de Jong scoorden lustig van afstand en via 11—7 en 17 13 kon Fiat Stars door toe doen van hun Amerikaanse duo Chestnut en Rowland halverwe ge de eerste helft pas langszij komen: 2121. Toen achtte coach Kallenberg de tijd geko men om Wim Petrici in te zet ten en met succes. Het ko ningskoppel van Fiat Stars Boot en Smit kwam er niet een te pas en nadat de Amsterdam mers heel even aan een voor sprong roken, 29—31 liepen de Stars weer uit. Een getergde Wayne Denham, die een klasse partij vertolkte, en Wim Petrici scoorden voldoende om Bona Stars met een 4741 voorsprong te laten rusten. Een bliksemoffensief onmiddelijk na de hervatting zette de vijf Meihal in lichterlaai: Bona Stads stond voor met 5541. Toen pas konden Rowland, Smit en Chest nut wat terug gaan doen, maar Bona Stars hield meer dan 10 punten voorsprong door een fa buleus schietende Denham. Tot de achtste minuut hielden de Stars stand, 6653, maar moes ten toen terug schakelen wat ze- ker voor Har Stol en Petrici be grijpelijk was. De Amsterdam mers roken hun kans en met Emanuelson voor de door de zijdeur afgegane Boot werd de achterstand steeds kleiner. Bona Stars kon geen gat vinden in de harde man-to-man verde diging van Fiat Stars, waarbij hoegenaamd alles geoorloofd was. Chestnut mocht zelfs straf feloos Wayne Denham (toch ook geen kleine jongen) oppakken en een meter verder neerzetten, waarbij de Leidse Amerikaan de bal verloor en Fiat scoorde!! Tot overmaat van ramp kreeg Wim Petrici zeer dubieus zijn vijfde fout, doch toen Fiat Stars langzij kwam (6869 in de elfde minuut) hervond Bona Stars zichzelf. Peter de Jong én Peter Kop schoten weer met scherp en werd het stuivertje wisselen in de stand 70-73, 78-75 en 82-81 voerden de spanning naar het kookpunt. Een kleine 2 minuten voor tijd schoot Har Stol Bona Stars naar een 8785 voor sprong en brak het pandemo nium los. Want Bona Stars kreeg weer balbezit. Wat de scheidsrechters toen gingen presteren, grenst aan het onge looflijke. De stilstaande Peter Kop zou een loopfout gemaakt hebben en Fiat kwam op 87—86. Bona Stars brak uit. Chris Ver- hoeks ging omhoog voor een lay-up, werd aan zijn arm naar beneden getrokken, wat niet be straft werd, daarop ging Chest nut op de basket af, waaronder Peter de Jong stilstond. De Amerikaan scoorde, maar ke gelde hierbij Peter de Jong om ver en bracht hem bovendien met zijn schoen een grote, hevig bloedende hoofwond toe (na af loop is hij op advies van Bona Stars medisch team meegegaan naar het ziekenhuis om deze wond te laten hechten). Omdat ook deze onbehouwen charge van Fiat Stars niet bestraft werd waren de Leidse suppor ters niet meer te houden. In de laatste aanval kwam Denham In volle vlucht gaat Wim Petrici voor Bona Stars scoren. Wayne Denham (rechts) lacht al. Het zou c niet meer tot scoren, hetgeen de nederlaag voor Bona Stars bete kende. Wat het laatste fluitsig naal tot gevolg had, is reeds vermeld. n den Ende). cent. Fiat Stars: Chestnut 31, Rowland 25, Smit 15, Schappert 7. Boot 6, Emanuelson 4. Van de Molen 1. Vrije worpen 20-12-60 procent. Kop 4. Vrije worpen 20-17-85 pro- Essor—Springers 61—38 (32—25). Leidse ploeg niet baten, f Foto H< Ondanks een sterk lengtenadeel heeft Essor geen problemen ge had met Springers. Alleen vlak ten. voor rust kwam Essor even in Uitslagen eredivisie: Levi's moeilijkheden, verder kwamen Raak/Punch 8584; Transol RZ de Goudse spelers er niet meer Lions 6684; LionsLevi's 72-93: Fiat StarsTransol i 105—86. De stand is nu: Levi's 26— Fiat Stars 2542; Raak/Puritp 2642; Lions 2636; Tranig RZ 25—32; Bona Stars 26—24. s ha Zowel Apollo als MSV (foto onder) werd kampioen in de zaalhandbalcompetitie. In een beslissingswedstrijd zullen zij nu moeten gaan uitmaken wie naar de eerste klas promoveert.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10