voor Babel gunstig Commissie ontvangt subsidie-aanvraag LTV VERHOOGT CONTRIBUTIE Vergissing kost Play Fair winstpunten ZOETERWOUDE VERHOGING BEDRAG PER LEERLING IN rijn- en veenstreek 11111 Blauwe kous voor café- eigenaar Sportief en financieel goed jaar voor ..Hou Vast" Succes voor Walden en Muyselaer in Beurshal Goed jaar voor NXO. Wat u moet weten PAGINA DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT Zoeterwoude De commissie voor de financiën heeft b. en w. een advies voorgelegd n.a.v. het subsidieverzoek van de Stichting Creatief Babel. Zij adviseert het college de Stich ting; 1. Geen subsidie te verle nen voor de aktiviteiten van ei gen leden omdat uit de overleg de stukken blijkt dat geen ex ploitatietekort wordt verwacht; 2. Uitgaande van de gedachte dat cursussen en aktiviteiten op een zodanige basis dienen geor ganiseerd te worden dat deze „selfsupporting" zijn. Het zou toch kunnen voorkomen dat er een enkele cursus of aktiviteit zal zijn, welke inderdaad een min of meer bescheiden tekort zal aangeven, deze cursus of die aktiviteit te subsidiëren; zo no dig uit het cultuurfonds wan neer daartoe aanleiding is. Bij haar advies merkt de commis sie nog op, dat zij in de overleg de stukken de eigen bijdragen in de vorm van contributies of deelnemersbijdragen en dona- ALPHEN Ds Alphense afdeling hartelijk en bood haar een ge- van de Land en Tuinbouw Vrou- schenkje aan. wen gaat haar contributie ver- Als afsluiting van de evond kwam hogen met 5,— Genoodzaakt door slechts monetaire situa tie van de afdeling, heeft 'men op de onlangs gehouden jaar vergadering dit besluit moeten nemen. Olsthoorn aan het woord. Zij is voorzitster van het hoofdbestuur. Zij vertelde over haar werk in de organisatie LTV en wekte de leden op tot activiteit. Penningmeesteresse mevrouw Straathof moest haar financieel overzicht afsluiten met een na delig saldo van 56,56. Secreta resse mevrouw Beukeboom had beter nieuws. In haar verslag memoreerde zij nog eens de vele activiteiten die door de LTV waren georganiseerd. De contributieverhoging zal er toe bijdragen dat er het komend jaar nog meer georganiseerd kan worden. Op deze vergadering werd tevens mevrouw Van der Salm in het bestuur gekozen. Zij volgt me vrouw Wijsman op, die zich niet verkiesbaar meer stelde. De voorzitster, mevrouw Duijndam dankte 't aftredende bestuurslid Delftenaren exposeren in 't Reghthuys NIEUWKOOP In het Reght huys wordt a.s. zaterdag een tentoonstelling geopend die „TH in 't Regthuys" heet. Een do cent aan de Technische Hoge school in Delft, de heer L. Bar- jee zal de officiële opening ver richten. Wat geëxposeerd wordt is het resultaat van projectgroe pen, bestaande uit tweede en derde jaars studenten bouwkun de. Deze projectgroepen hadden als doelstelling het bestuderen van de aanpak van renovatie, sane ring of reconstructie van oude dorpskernen. Als onderwerp voor dit onderzoek werd Nieuw koop gekozen, omdat dit dorp zeer specifieke aspecten heeft. Behalve een woon-werk-gemeen- te is Nieuwkoop door zijn lig ging aan de plassen ook een plaats met recreatie. De werk groepen hebben een rapport van ruim 250 pagina's met tal van kaarten, tekeningen en foto's samengesteld. Tekeningen, plat tegronden, maquettes en dia's verduidelijken de onderzoekre sultaten en de ideeën van de projectgroepsleden in 't Reght huys. HAZERSWOUDE Het be stuur van de Stichting Open Bejaardenwerk geeft dit jaar een vademecum uit. Hierin zullen alle mogelijke gege vens staan, die van belang zijn voor de oudere bewo ners. Ook de H. Michael/H. Bernardus gaan een gids uit geven die er op gericht is wetenswaardigheden op te nemen, die van belang zijn voor een goed funktioneren van de parochie, RIJPWETERING In café „De Vergulden Vos" wordt a.s. vrijdag weer geprijsjast. Aanvang 20.00 uur. maak meer gebruik van onze uitgebreide service Nieuwe telefoon centrale in Zoeterwoude Zoeterwoude De grote vraag naar telefoonaansluitingen nood zaakt de P.T.T. in Zoeterwoude een nieuwe centrale te stichten. De bouw van deze centrale zal medio 1975 voltooid dienen te zijn. In overleg met het ge meentebestuur is deze gesi tueerd op een perceel gelegen tenoosten van de bestaande tele fooncentrale aan de Noordbuurt- seweg. Deze bouw is in strijd met de geldende planologische voorschriften. Om deze toch te legaliseren wordt de raad ge vraagd een Voorbereidingsbe- sluit voor het te bebouwen ge bied te nemen. ties mist. B. en w. kunnen zjch met dit advies verenigen. Bij het subsidieverzoek van Babel zijn overlegd; 1. een aktivitei- tenprogramma; 2. een begroting voor 1973 voor het onderdeel creativiteit, aangevende een te kort van 3.000,3. een be groting voor het onderdeel in formatie met een tekort van 1.980,—; 4. een totale exploita tie-begroting 1973 van de Stich ting met een geraamd tekort van 5.630,— bij een post on voorzien van 1.150,— en enkele opgenomen posten voor kapi taalsinvesteringen. Het bestuur is van mening dat de kosten voor de deelnemers aan creatie ve en informatieve aktiviteiten zo beperkt mogelijk moeten worden gehouden teneinde het argument voor niet-deelneming „het kost ook nog zoveel", weg te nemen. HAZERSWOUDE Met ingang van 1 maart zullen de zusters Ursuli- nen van het klooster Rijndijk 53 verhuizen naar het pand Rijndijk 130, in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk. Daar blijven zij, dank zij de medewerking van eigenaar De Boer, drie jaar, waarna ze zullen gaan wonen in een nog te stichten huis in Rhijnenburgh- Oost. In het .zusterhuis" zie foto) zal de stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Midden-Rijnland, gehuisvest worden. Directie, staf, administratie en andere afdelingen zullen in het gebouw een onderkomen vinden. De stichting heeft 3000 personeelsleden.. Op de foto zuster Amatrix Zethof. - LEIDSCHENDAM De Plantsoenwacht gaat 18 april weer een schoonmaakactie organiseren. Ditmaal met medewerking van alle Leid- schendamse verenigingen. Het is een herhaling van de actie van vorig jaar. Een dag na de actie kon men al weer constateren, dat het milieubewustzijn waar het in feite om gaat met deze actie nauwelijks was ver beterd. 'ALPHEN De scheidende brandweercommandant A. Th. Korvo is gisteravond in Avifauna benoemd tot erelid van de personeelsvereniging „De Blussers". De heer Am- bagtsheer, voorzitter van de vereniging, bood de feeste ling een glas-in-lood-raam aan met daarop de nieuwe brandweerkazerne, dat als het levenswerk van de schei dende commandant wordt beschouwd. Verder kreeg de heer Korvcr een broekenpers en zijn vrouw prachtige bloe men. De burgemeester van Alphen, mr. Gallas sprak waarderen de voorden voor al het werk, dat de heer Korv&r voor de Alphense brandweer heeft verricht. Voorts reihte hij di ploma's brandwacht eerste klas uit aan de heren Mast- meijer, Kerkvliet en Hude- bol. Eifoert Meester vraagt om mobiele verkeerslichten DEN HAAG Het Koudekerkse eerste Kamerlid Eibert Meester heeft de minister van 'Verkeer en Waterstaat gevraagd in de spitsuren (van 16.30 tot 18.30 uur) een mobiele verkeerslichte installatie te laten plaatsen op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Koudekerkse Bruggestraat. De heer Meester, die al eerder vragen heeft gesteld over de ge vaarlijke situatie op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Bruggestraat en de Rhynenbur- cherlaan, vindt een mobiele in stallatie vooral nodig om het de automobilisten uit de richting mogelijk te maken linksaf naar Koudekerk te gaan. LEIMUIDEN Tafeltennisver eniging „Play Fair" heeft afge lopen week de nodige verlies- puntjes gekregen. Heren 2 had de meeste pech. Toen het team vrijdag de zaal binnenkwam, bleek dat de wedstrijd dinsdag gespeeld had moeten worden. De dames hadden iets meer suc ces. Maandag verloren zij met 64 van Sportief. Maar de wed strijd tegen MVO kon omgezet worden in een 82 overwinning voor de spelers van „Play Fair". Ondanks verwoede pogingen van Tino en Addie van der Hoek, die ieder een partij wonnen, verloor het eerste jongensteam kansloos van DDC 1. Het derde en vierde team speelden tegen Avanti 7 en 10. Met 91 kon Play Fair 3 zich winnaar noe men, terwijl het vierde met een minimaal verschil van 46 de eer aan Avanti moest laten. Op vallend was het spel van Ri chard Pieters die twee partijen Ook de meisjes hadden hun week niet. Alleen het tweede team wist een punt in de wacht te slepen. Het eerst team ging met 37 tegen TOV 1 ten onder. Het vierde team verloor met 3—7. Tuinstraat spoedig geheel gereconstrueerd BOSKOOP Wanneer de Tuin straat gereconstrueerd wordt zal de straat de vorm krijgen van een meander. Hiermee za! de straat niet alleen een aardi ger aanzicht krijgen, maar zal het verkeer ook dwingen langza mer te rijden. Met algehele reconstructie zal een bedrag van 335.00,— gepaard gaan waar het bedrag voor aan koop van grond van de firma W. de Jong en Zn. is begre pen. De raad staat a.s. maan dag voor de beslissing om de Tuinstraat een opknapbeurt te geven waarvoor 'n krediet van 100.000,— nodig is en een alge hele reconstructie voor 335.000,-. Prijs voor creativiteit HAZERSWOUDE De voorzitter van het bestuur van de Raiffei- senbank in Hazerswoude, de heer Van Veen, heeft in het kantoor van de bank de prijzen uitgereikt aan drie deelnemers van de landelijke teken- en boetseerwedstrijd. Jan Willem kreeg de hoofdprijs (een kam- peertent) voor zijn geboetseerde krokodil. Annemiek van Kalmt- hout ontving een boek, evenals At van Vliet. Hij had een tekening ingezonden. Aan de wedstrijd hebben ruim 100.000 jongens en meisjes deel genomen. Op de foto overhandigt de heer Van Veen de tent aan Jan Wil le, terwijl de twee andere prijs winnaars toekijken. WÊ ROELOF ARENDSVEEN De expositie van vergrote oude ansichten en prenten van Roelofarendsveen heeft al veel bezoekers. Zij staat opgesteld in dé aula van de Sint Jozefschool aan het Pastoor Onelplein. De openingstijden zijn zaterdag van 19.30 tot 11 uur en zondag van 14 tot 18 uur. ledereen is van har te welkom. Op de foto gezellige drukte bij de tentoonstelling in de zaal van Petrus Bandenkerk. HAZERSWOUDE Prins Benno heeft onlangs zijn eerste officië le handelingen verricht. Tijdens een carnavalsfeest in hotel Van Egmond reikte hij aan de eige naar en diens echtgenote een onderscheiding (een blauwe kous) uit. In het Groenendijkse parochiehuis wordt door „De Blauwkousen" zaterdag een zottenfeest gege ven. „Een avond vol verrassin gen" aldus de Blauwkousen die zaterdagmorgen op twee boe renkarren hun opwachting ma ken in Koudekerk en Hazers woude. ZOETERWOUDE Vorig jaar werd het bedrag per leerling voor de bijzondere basisscholen aanmerkelijk verhoogd en ge bracht op 185. Gezien het ge stegen loon- en prijspeil in het afgelopen jaar en de verhoging van de b.t.w. per 1 januari 1.1. achten b. en w. een verhoging van het bedrag tot 200 niet on redelijk. Voor de openbare basisschool wordt dit niet toereikend geacht. Het feit dat de gemeen te de percelen grond tussen Hui ze Emmaus en de nieuwe school nog steeds niet in eigen dom heeft kunnen verkrijgen (er loopt momenteel een ontei geningsprocedure) is er oorzaak van dat de openbare basisschool hoge stookkosten heeft. De aardgasleiding kan n.l. niet worden aangelegd waardoor er middels het aanmerkelijk duur. dere Butagas wordt verwarmd. Bovendien is de school nog niet geheel bezet. Het bedrag per leerling komt hierdoor op 250. Voorgesteld wordt om de heer A. R. v. d. Heijden te benoemen tot plaatsvervangend lid van het college voor de verlening van de Bijstand. Hij volgt daarmede de heer H. W. Sies op, die de gemeente heeft verlaten. In het overlegorgaan voor het midden- en kleinbedrijf volgt de heer J. Th. v. d. Geest, Dorps- straat, de' heer B. P. M. v. Leeuwen op welke inmiddels tot raadslid is benoemd. Overigens blijft de heer Van Leeuwen zit ting houden in het overlegor gaan maar nu als vertegen woordiger van de raad. HAZERSWOUDE - De Hazers woudse gymnastiekvereniging „Hou Vast" heeft het vorig jaar afgesloten met een batig saldo. Ook op het sportieve vlak kwam de vereniging alleszins goed uit de verf. Dit deelde bestuurslid C. Uythoven mee op de jaarver gadering. Op de begroting voor dit jaar werd een bedrag van 16.453. vastgesteld. De heer Van der Nieuwendijk deelde mee dat hij enkele wensen in petto had. Zo staan een nieuwe evenwichts- balk en een dikke mat op het verlanglijstje. Voor de jeugdaf deling zal een bazar worden ge houden. Als sportieve activiteiten staat een spelmiddag voor de jeugd en een demonstratie door de le den op het programma. De de monstratie is voorlopig vastge steld op 9 juni. Tevens wordt gedacht aan deelneming aan de kampweken van het KNGV. In klein verband zal men meedoen aan de kring wedstrijden van het KNGV. BOSKOOP Voor een volle Beurshal hebben Willy Walden en Piet Muyselaar onlangs een show gegeven. Zij deden dit in het kader van de jubileumvie ring van de harmonie „Concor- De revue viel in goede aarde bij het duizend-koppige publiek. Vooral de onvoorbereide situatie met eqige toneelhulpen oogstte succes, doordat het improvisa tietalent van Walden en Muyse laer op de proef werd gesteld. Jammer was dat de muziek van het trio Co van de Heide Weima grotendeels verloren ging, doordat enkele toetsen van de Beurshal-vleugel verstek lieten gaan. In de pauze werd het pu bliek in de boot genomen door Fred Kaps. Hij wekte aller be wondering door zijn goochel werk met geld, touwtjes en brandende kaarsen. RIJPWETERING - Handbalver eniging „NIO" heeft een goed jaar achter zich. Dit kwam naar voren in het jaarverslag van zowel de secretaresse als de penningmeester. Het finan cieel overzicht bleek een batig saldo te hebben. Gesproken werd tevens over de leden-contributie. Het is het be stuur mogelijk deze ongewijzigd te laten. Het nieuwe bestuur zal bestaan uit de heer K. Willem- sen en mej. G. Luiten, die ook als aanvoerster van het senio renteam werd gekozen. In de rondvraag bleken vele leden 1 ontevreden te zijn over de wijze j van verslaggeving van de wed- strijden. Als afsluiting van deze jaarvergadering dankte de voor zitter de chauffeurs en begelei ders van de junioren en adspi- ranten bij uitwedstrijden. - LEIDSCHENDAM —De Al gemene Bank Nederland heeft de gemeente Leid- schendam 600 jonge bomen cadeau gedaan ter gelegen heid van de opening van de 600ste vestiging van de bank. De ABN voert op dit ogen blik ook geadviseerd door Staatsbosbeheer een actie i voor de aanplant van jonge bomen in de gebieden, die in de novemberstorm het zwaarst zijn getroffen. Hoogmade De dames Sier- ma en Van Tongeren gaan zaterdagmiddag afscheid ne men van de kleuters in de school aan de Van Alck- maerlaan. Beide kleuterleid sters hebben resp. 10 en 4 jaar kleuters van Hoogmade onder hun hoede gehad. De kinderen voeren om 14.00 de musical „Waar is Hansje" op, waarna er om 15.30 uur een afscheidsreceptie is. De generale repetitie vrijdag middag om 14.30 uur is voor ieder toegankelijk. LEIMUIDEN Bezwaar schriften over het ontwerp- bestemmingsclan „Landelijk Gebied" zullen tijdens de ko mende raadsvergadering in Leimuiden aan de orde ko men. Die bijeenkomst is aan staande maandag, aanvang 20 uur. Op de agenda van de raad staan verder onder an dere: verkoop van bouwgron den aan de stichting „Eigen Woonbezit" en voor garages in plan noord; toetreding als lid tot de Nederlandse Ver eniging voor Gemeentebelan gen en voorts zal er over het Cultureel Jongerenpaspoort worden gesproken. ROELOFARENDSVEEN De uitslagen van de 20ste ronde van de onderlinge competitie van de schaak club „Utile Dulci" waren als volgt: Har v.d. Meer—van Rijn lh.—Vï> Van Leur—van Berkel Vi—Vï, Schrama— Meijer Vz—V?\ Sterk—Th. Olijerhoek x/z—x/i\ Meijer— Olierook 1—0; Oomen—Jos v.d. Aart 1—0; Th. Olijer hoekSterk 1—0; Oomen Ton Bakker 1—0; André Akerboom—Ganzevles 1—0; Nico de Jong—Koppelaar 0 —1; Vol water—van Bostelen 0—1; Ton Olijerhoek—Har v.d. Meer 10; A. v.d. Aart —van Leur 1—0; F. Hoogen- boom—Bert Volwater 0—1. HAZERSWOUDE Het be stuur van de Christelijke ge mengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" ver welkomt binnenkort haar honderdste senior-lid. Mo menteel heeft zij 93 leden. KOUDEKER AAN DEN RIJN In Koudekerk aan den Rijn wordt aanstaande zaterdag een extra raadsver gadering gehouden. Dit met betrekking tot het feit, dat de voorbereidingen wat be treft de bouw van het vrije tijdscentrum „De Ridder hof" in een vergevorderd stadium verkeren. De ge meente moet nu spoedig gaan beslissen in zaken als grondverkoon en garantie van rente «»n aflossing van een geldlening. Vandaar deze extra vergadering, die 's morgens om elf uur be gint. Rectificatie s Ter Aar In het artikel „Van fcf Tol vecht voor zijn volktuintjes" dat afgelopen dinsdag in de:* krant stond, de naam B. J. Ho-j^ genboom voorgekomen. BedoeldJB werd uiteraard mr. C. J. v.dM| Poel. Onze verontschuldigingemh voor deze storende onzorgvuHJ digheid.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6