Katholiek en Openbaar onderwijs uit de zorgen Mr. Bonnike: Zeebad op brandstapel en opnieuw beginnen Zeelandstraat- brug op losse schroeven Valkenburg stopt verkoop gemeentehuizen Bestuurscrisis in NKV-Lisse „opgelost" met bedankjes Wilhelminaver. heeft weer een voorzitter bollen- en duinstreek Feestdag in wijk Hoornes praktijkdiploma boekhouden Raadzaal W armond wordt opgeknapt )f PAGINA 5 DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK Twee basisscholen, een kleuterschool n een gym nastieklokaal werden gistermid dag tijdens een officiële bijeen komst in gebruik gesteld. Wet houder H. Haasnoot (onderwijs) viel de eer te beurt de openbare basisschool „De Hoornes" te openen, met de in het grote een kleuterschool en een gym nastiekzaal. Pastoor A. T. Raadschelders, van de Katwijk- se parochie opende de R.K. Mgr. Bekkersschool en de R.K. Kavel 84, waarop het gehele complex van drie scholen is ge bouwd heeft wel de nodige aan dacht gevraagd," zei burge meester A. G. Vermeulen in zijn openingswoord. „Maar de samenwerking is rimpelloos verlopen". .Scholenbouw is in deze tijd geen eenvoudige opgave" vond wet houder H. Haasnoot. „Het com- prabo burggravenlaan 2 leiden 9 op woensdag 28 februari begint de nieuwe cursus Inlichtingen: W. DE GREEF - TELEFOON 32532. plex is goed geslaagd en dat geeft reden tot grote vreugde". Vervolgens gaf hij een overzicht van het ontstaan van het 2.837.000,- gulden vergende scho lenproject. Langer stond hij stil bij de geschiedeniswetgeving en de zich steeds wijzigende onder wijsproblemen. De drie scholen hebben één gemeenschappelijk speelterrein, dat niet wordt af gesloten. Buiten schooluren en in vaktantietijd kunnen de kin deren uit de Hoornes er dus ook spelen. Bijzondere dank bracht hij aan de heer W. Jonker voor het fraaie kunstwerk dat hij voor de scholen heeft vervaar digd en dat onlangs op het plein van de scholen is geplaatst. Met een knipoog naar het t.v.-pro- gramma Meester mag het raam Open stelde hij het complex in gebruik met: „Het raam mag open". Pastoor A. T. Raadschelders opende vervolgens de Mgr. Bek kersschool. „De samenwerking kwam tot uitdrukking in archi tectonische eenheid", zei hij. Hij sprak de hoop uit dat de geest van gescheidenheid zal plaatsmaken voor en geest van verscheidenheid. Met het voorle zen van een gebed voor de scholen verklaarde hij de beide scholen voor geopend. Opening van basisscholen, kleuterscholen en gymzaal Schoolhoofd J. P. van Kempen (links) dankt voor de geluidsbanden die hij juist heeft ontvangen uit han den van drs. J. L. M. de Jong, voorzitter van de r.k.-schoolvereniging Katwijk. Apotheker drs. J. I. M de Jong dankte, evenals de voorgaande sprekers allen die tot de tot standkoming van de scholen hebben bijgedragen. Hij deed het namens het r.k. schoolbe stuur. De drie schoolhoofden bood hij geschenken aan. Me vrouw M. T. H. Schmitz-Madu- ro, hoofd van de kleuterschool, kreeg speelmateriaal voo- de school. De heer J. P. v. Kem pen, hoofd van de Mgr. Bek kersschool kreeg een aantal ge luidsbanden aangeboden, voor zijn school. Aan de heer H. G. Vermeulen, van de openbare school, overhandigde hij een schaakspel. Ook onderwijsin- specteur A. Boogaard sprak zijn vreugde uit. Namens het bisdom Rotterdam sprak vicaris C. M. Braun. Deze geboren Katwijker schet ste zijn verbazing over de enor me groei van Katwijk sinds zijn vertrek. Architect v.d. Meij en aannemer v.d. Plas dankten be trokkenen voor het in hem ge stelde vertrouwen. Marnlxschoolhoofd J. Roosendaal bood namens de scholen vissen aan voor het aquarium van de scholen. „De collega-hoofden uit de Hoornes spreken al over Het Paradijs" zei hij over het bij zonder fraaie complex. Namens de wijkvereniging voerde me vrouw M. de Jong- te Rehorst het woord. Boschgeesters willen hun groenstrook niet opgeven VOORSCHOTEN De bewoners van de wijk Boschgeest willen de groenstrook in de wijk hand haven. Dit in tegenstelling tot het gemeentebestuur, dat de groenstrook tussen de Baron Schimmelpenninck van der Oye- laan en de Douw van der Krap laan wil benutten voor de bouw van een school en wellicht ook woningbouw. De wijkraad, die dinsdag verga derde met ongeveer 100 bewo ners, droeg het bestuur op de wenselijkheid van handhaving te bepleiten bij het gemeentebe stuur. De nieuwe school, die de gemeente zou willen bouwen zal ook bestemd zijn voor de wijk Bijdorp. Het gemeentebestuur, dat had toegezegd aanwezig te zullen zijn bij de vergadering had op het laatste moment be richt van verhindering gestuurd. Volgens de bewoners is de groen strook de enige speelmogclijk- heid voor de Boschgeestjeugd. Tijdens een regenachtige mid dag werden er deze week zelfs 67 kinderen geteld. LEIDSCHENDAM - De dr. Van Zeelandstraat-brug, die voor een verbinding van Leidschendam- zuid met de Oude Trambaan en Voorburgseweg zou moeten zor gen zal niet in het nieuwe be stemmingsplan-zuid worden op genomen. Voornaamste reden is volgens het gemeentebestuur de beslissing van Provinciale Sta ten om een nieuwe verzwaar de Wijkerbrug te bouwen. De dr. Van Zeelandstraat-brug was al uit het bouwplan voor zuid, dat dezer dagen naar Ge deputeerde Staten voor verkla ringen van geen bezwaar gaat, gelicht maar komt nu ook niet meer voor op het bestemmings plan dat deze week door de Pro vinciale Planologische Dienst wordt bekeken. Dat de brug niet meer op het bestemmings plan voorkomt betekent- echter niet, dat er definitief van is af gezien. Tegen de dr. van Zeelandstraat- brug is in Leidschendam veel aktie gevoerd. Voornaamste te genstander was de heer van Wijk, die zijn bedrijf zou moe ten verplaatsen maar bovendien steeds wees op de naar zijn mening ongewenste hoeveelheid bruggen die op korte afstand van elkaar de Vliet zouden krui sen: de Sluisbruggen, de dr. van Zeelandstraat-brug, het via duct van de Landscheldingsweg en even verderop het Hofpleln- spoorbaan-vladuct. Hij vond 'n medestander in het Aktle-co- comité Behoud Sluisplein" Dat van professor Weeber het aan bod kreeg de hele zaak 'ns te bestuderen. Door het moeten wachten op een beslissing over de sluiskwestie mag worden aangenomen dat ook wijziging van de sluisbruggen niet in het bestemmingsplan voorkomt, al is het wel zeker dat de brug bij de Damhouderstraat zal moeten worden verbreed. De toestand WARMOND In de raadsverga dering van Warmond volgende week dinsdag wordt onder ande re een beroepschrift van de heer C. A. M. van Holstein be handeld. Het beroep gaat over de bouw van een bedrijfswoning achter het huis van 'de heer Hol stein aan de Wasbeeklaan 25. •Burgemeester eri wethouders van Warmond zullen de raad voor stellen het beroep ongegrond te verklaren. Het college is van mening, dat „indien het bestem mingsplan Noord-oost rechtsgel digheid zou bezitten', dan zouden wij de bouwvergunning hebben geweigerd". Nu wil het geval echter, dat het betreffende be stemmingsplan nog niet van kracht is. De Kroon moet name lijk nog uitspraak doen inzake een door de gemeenteraad inge steld beroep tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten tot ge deeltelijke goedkeuring van het plan. Tot zolang moet de beslis sing op een bouwaanvraSg wor den aangehouden. Een ander voorstel, dat dinsdag op tafel komt is de vervanging van het meubilair in de raad zaal. Samen met nog een aantal andere vernieuwingen en op knapbeurten aan de raadzaal en bijvertrekken zal hiervoor een bedrag van 46.800 gulden nodig zijn. De raad zal zich voorts be zig houden met een voorstel van b. en w. om de katholieke basis school „De Leerhoeve" uit te breiden met een documentatie centrum. L1SSERBROEK Een groep van dvrtig journalisten uit heel Europa heeft zich giste ren in de Ringvaart van de Haarlemmermeer de wer king van de onlangs aange brachte schulpstuw uit laten leggen. De door Vredestein vervaar digde rubberen stuw, die in geval van dijkdoorbraak op gepompt wordt om als water kering te dienen blijkt name lijk ook grote mogelijkheden te bieden bij de bescherming van het milieu. Na aanva ring van bijvoorbeeld een tankschip kan men aan weerszijden van de plaat9 des onheils schulpstuwen aanbrengen waarna verder uitstromen wordt voorkomen en de opruiming van de schadelijke vloeistoffen kan beginnen. Prov. Waterstaat ziet in de toepassing van de opblaasba re rubbersluizen ook moge lijkhpden om infiltratie van zoet door zout water tegen te gaan- VOORHOUT De collectie voor de Groesbeekse Tehui zen, heeft totaal 941,60 op gebracht. „Brittenburg" heeft dit jaar meer dan 1000 woningen KATWIJK Iri de kleine zaal van de sporthal „Cleyn Duin" werd de jaarvergadering gehou den van de woningbouwvereni ging „De Brittenburg". Voorzitter wethouder H. Haasnoot opende en begroette oe talrijk aanwezige leden, waarna in' bespreking kwam de rekening en verantwoording over 't ver slagjaar 1971-1972. De penning meester J. van Oosten behan delde voorts de jaarrekeningen. Namens de raad van commissa rissen werd verslag hierover uitgebracht bij monde van de heer B. Slatius. De vergadering keurde de rekeningen goed. De Brittenburg heeft als bezit nu 979 woningen, 4 winkels en 232 garages, met een balanswaarde van 27/2 miljoen. Momenteel zijn in aanbouw 84 be jaardenwoningen in de Hoornes. VALKENBURG De gemeente zal voortaan geen gemeentewo- ningen meer verkopen aan de eigen ingezetenen. De gemeen teraad besloot dit gisteravond, omdat zoals wethouder Van der Meij namens de meerderheid in het college zei, de nadelen van verkoop groter zijn dan de voor delen. De prijzen zijn eerder laag dan hoog, zodat men niet al te opti mistisch kan zijn over de finan ciële ruimte die de gemeente door massale verkoop zou krij gen. Bovendien, aldus Van der Meij verliest de gemeente zijn greep op de woningmarkt. Wet houder Vis, gesteund door me vrouw De Jong, was voorstan der van verkoop van gemeente woningen. „We moeten ons niet blind staren op de lage prijzen en bovendien houden we altijd nog veel woningen, die we niet kunnen verkopen". De overdracht van gemeentewo ningen kwam o.m. ook ter spra ke in de al of niet wenselijkheid van een woningstichting. Wet houder Van der Meij vindt de wenselijkheid van een woning stichting nog niet aangetoond bij een zo klein woningbestand als in Valkenburg en bovendien zijn er goede vooruitzichten, dat de gemeente op afzienbare termijn weer kan gaan bouwen. Wellicht 150 woningen tussen 't Joght en de secundaire weg 4. Voor dit gebied werd een voorbereidings- besluit getroffen. De raad be sloot ook Peuterburg subsidie te geven. En wel 750,- en niet 1500,- waarom gevraagd was. TRASSEN Llsse De Industriebond NKV, afdeling Llsse, heeft dinsdag avond langdurig vergaderd over het oplossen van de Interne be stuurscrisis. Drie bestuursleden, de heren A. Beysens, Th. Hogc- nes en Th. van der Meij zagen geen basis meer voor samen werking en hadden bedankt. Vanuit de ledenvergadering werd zware aandrang uitgeoefend op de bedankers maar zij bleven ook nadat de vergadering was geschorst om het bestuur nog eens gelegenheid te geven zich nader te beraden bij hun besluit. De districtsbestuurder P. van der Heijden zei het te betreuren, dat men er niet in kon slagen de interne geschillen op te lossen. Hij hoopte, dat het nieuwe bestuur er nu in gaat sla gen de afdeling, die lange tijd stil stond weer tot bloei te brén gen. De vacatures werdén bij acclama tie vervuld met de benoeming van de heren M. P. Cozijn en J. C. van der Hulst. Bij meerder heid van stemmen werd de heer N. Huizer hierna gekozen tot voorzitter. VOORSCHOTEN - De Koningin Wilhelmlnavereniglng te Voor schoten zal In het nieuwe ver enigingsjaar geleld worden door de heer P. Niersman, die al tweede voorzitter was. De heer Niersman vervult daarmee de vuld door de heer R. H. van Nljen. Nadat men besloten had de con tributie te verhogen tot f5,— per Jaar werd het programma voor Koninginnedag vastgesteld. i\ici»iiinii vervuil uunriuee uc i, vakalure dl. .„«.ond door hol do ÏÏKSS overlijden van voorzitter Ver- sluijs. De overleden voorzitter alsook do overleden secretaris Nasveld werden op de laatste vergade ring herdacht. De heer P. C. Kraaljeveld lal voorlopig hol o;"Vuü^ÜolUri"'bo>lrinon .1 secretariaat bemannen. De vaka- ture In het bestuur werd ver- daarnaast de puzzeltochten, kin derspelen en de voetbalwed strijd om de „De Kool-cup". De dag zal besloten worden met muziek op de Voorstraat en een lampionoptocht. Leiden In de zaal van Sano- cel-Scylla zijn gisteren de on derlinge korpskampioenschap pen tafeltennis gehouden. De wisselbeker kwam dit jaar in handen van de heer Westbroek, trainer bij de Leidse Politie Sport Vereniging. De tweede plaats werd ingenomen door de heer Regeer. Mejuffrouw Mole naar werd derde. De oudste deelnemer, de heer Bosscher kon beslag leggen op de vijfde plaats. Doorstroming groter in Noord wijk NOORDWIJK De Noordwijkse raad heeft besloten de bijdragen voor krotopruiming, doorstro ming en woningverbetering te verhogen. Door deze maatregel zullen in de toekomst wellicht meer woningen vrij gaan komen voor minder-draagkrachtigen. PvdA-lid Bedijn heeft bovendien gepleit voor het opknappen van vrijkomende huizen door de ge meente. Wethouder van Duyn vond dit voorstel het ovrwegen waard. „De minst draagkrachti- gen blijven bij de huidige door stromingspraktijk steeds in de oudste woningen zitten. Alleen een beter subsidiebeleid zou hier oplossing kunnen brengen", aldus de wethouder. Noordwljk Een voorstel om de ondergrond te verhuren van het zeebad aan de N.V. Zeebad Noordwljk leverde In do ge meenteraad een debatje op over de strandexploitatie. Mevr. Van Nes (gem. bel.) vond, dat het bad wel eens opgeknapt diende te worden. Wij zullen zeker heden stellen, deelde de burge ten van het hotel er het bad zal dan ook door Huis ter Duin zelf worden geexploiteerd. In dit verband deelde burgemeester mr, Bonnike mede, dat aan het herstel van de zuidvleugel 1 Ridder (PPR) die zuinig wilde zijn op het gemeenschapsgeld en daarom de voorkeur gaf aan een zogenaamde perceelsbrug met betonnen dammen, kosten 26.500. het hotel hard wordt gewerkt. Bij een voorstel Zelfs op zaterdag gaat door, want men wil in april a.s. gereed zijn. meester hierop meded Hii zag Over de Woensdagse Watering overigens in een verfje weinig heil. Het beste zou zijn de hele zaak op de brandstapel te gooien en opnieuw te beginnen. Mesker (KVP) vond dat Zeebad bevoordeeld werd boven de ten tenverhuurders. De voorzitter legde uit, dat het een leges kwestie was. Zeebad heeft bo vendien de verplichting tot het bewaken van de baders in de badinrichtingen. De badinrich ting van Huis ter Duin wordt voor 90% gebruikt door de gas- de Hogeweg—Nachtegaals laan komt een rustieke houten brug. Deze past het best in de landelijke omgeving en men wil de romantische sfeer daar handhaven. De tegenwoordige Bernabrug verkeert in slechte staat en gaat gevaar opleveren. Aan herstel behoeft niet te wor den gedacht. De kosten van de dingsweg aan te leggen tussen de Northgodreef en het Want- veld, brak mevr. Van Nes (gem. bel.) een lans voor het maken van een fietspad langs de Northgodreef. Deze gedachte spralc ook Alkemade (KVP) en De Geus (Prot. Chr.) wel aan. Er is al meer over gesproken, zei burgemeester mr. Bcnnike Hij wees op de hoge kristen en meende dat een eenzijdig rij wielpad gevaarlijker was dan het rijden op de rijbaan de 26e april met de schaakwed strijden, vrijdag de 27e april zal in het Cultureel Centrum filmi gegeven worden voor de school jeugd. Langdurig werd stil ge staan bij vervanging van dit on derdeel. Er is echter geen gro tere zaal beschikbnor, waardoor zes maal hetzelfde programma afgedraaid moet worden. Het wordt te kostbaar hiervoor een gezelschap aan te trekken. Za terdag 28 april zal in het teken van de wandelaars staan. Tradi tiegetrouw draait de kermis van vrijdag t/m maandagavond, met uitzondering van de zon dag. Het gemeentebestuur heeft de Ko ningin Wilhelmina-vereniging verzocht om een programma te willen maken voor de Nationale Feestdag op 5 september ter ge legenheid van het zilveren rege ringsjubileum van H. M. de Ko ningin. Het bestuur kreeg vol macht een progrortima samen te stellen en een begroting in te dienen bij het gementebestuur. nieuwe brug worden geraamd Wethouder Van Duyn zegde toe op 37.800. De gemeenteraad dat een begroting van de kosten ging akkoord met een voorstel zal worden gemaakt en daarna om dit krediet te voteren, met zal de zaak in het college wor- uitzondering van de heer De den bekeken. LISSE - Viscollege „Ad- vendo" houJt a.s. vrijdag de jaarvergadering In café „Rijkers". Aanvang 20.00 LISSE Speeltuinvereni ging „WUInlminn" houdt a.s. vrijedag de laarvergodering in „Het Baken". Aanvang 20.00 uur. LISSE —De watersportver eniging „Ultcrmeor" verga dert maandag In het Hof Lis- se. Gepraat zal worden over de bouw van de nieuwe jachthaven en de exploitatie.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5