Overvallers ambassade Indiase gedood Kist Pétain mogelijk bijgezet in Invalides NIET ELKE VROUW OP HOOG VOETSTUK Pakistani gijzelen Indiërs Dagelijks 37 doden door roken Student vergiftigt rivaal Israël valt kampen in Libanon aan DAG VERS cUw<^411er-allercBeSte kguze g I VARKENSFILET |cnn K48 Trio licht 39 C. en A.-filialen op WOENSDAG 21 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT LONDEN Twee gemas kerde en gewapende Pakis tani, die gisteren een dramatische overval pleeg den op de ambassade van India in Londen, werden doodgeschoten door politie- hun werk grngen, waren getuige van de 'bloedige schietpartij, want de kogels vlogen tot op straat. Vier personen een po litieman, twee leden van het ambassadepersoneel en een voorbijganger liepen verwon dingen op. mannen van de zogenaam- De Pakistaanse indringers hadden de speciale patrouille, een nieuwe eenheid die dag en nacht in staat van paraat heid verkeert om snel te kunnen optreden. De politie arresteerde een derde overvaller. Mogelijk zijn andere leden van de bende ontsnapt. De Pakistaanse overvallers be vonden zioh in de ambassade en hadden vijf leden van het perso neel gekneveld. Een bewaker slaagde erin de politie te waar schuwen. Nauwelijks vijf minu- met revolvers, dolken, en een zwaard. Schoonmaaksters, die zich in de kelder bevonden, hoonden vrouwen gillen. Zij ren den de trap op om te gaan kij ken wat er aan de haind was. Toen zij de gemaskerde over vallers zagen, maakten deze vrouwen snel rechtsomkeert. Zi'j holden naar een bewaker die onmiddellijk de politie opbelde. ten later drongen de gerechts- Verbazend vlug verschenen dertig Vele ruiten van de Indiase ambassade in Londen moesten het ontgel den toen het tot een vuurgevecht kwam tussen de Pakistaanse over vallers en de politie. dienaren binnen via een zijdeur. Zij maakten gebruik van hun vuurwapens toen twee Pakistani hen bedreigden met een revol ver. Deze ambassade, die „hoog com missariaat" genoemd wordt om dat India lid is van het Geme nebest, bevindt zich aan Ald- wych, een „eiland" tussen Fleetstreet en de Strand. Hon derden Londenaren, die naar Van onze Parijse correspon dent Lucas Kleijn. PARIJS Ofschoon de kist van Petain met het stoffe lijk overschot van de maarschalk nog steeds niet gesteld met het ministerie van binnenlandse zaken, en doorge geven, wat men mij in het pa leis van justitie heeft gezegd. In antwoord op een vraag, of hij de tussenpersoon in het paleis van justitie kende, schudde Tixier Vignancour van r alle ernst af te vragen, of de kist van Petain toch nog niet op het eiland D'Yeu staat. Maar daar over verkeert men in het onze kere. De Franse regering komt hoe langer hoe meer tussen twee vuren te zitten. Aan de ene kant worden de aanhangers terecht is, is er toch wel Men begint zich thans enig licht in deze duistere zaak gekomen. Maitre Isorni de vroegere verdedi ger van Petain, en de grote voorvechter van overbren ging van de kist naar Ver dun, heeft een voorstel ge daan om de kist, waarmee de ontvoerders blijkbaar geen raad weten, voorlopig bij te zetten in de crypte van de Invalides in Parijs. „Ik doe dit voorstel," heeft Isorni gezegd, „omdat het een waardi ge en nobele oplossing is. Want de Invalides is een kerk, en een kerk behoort het tehuis te zijn voor de levenden en voor de do den. Waar de kist van Petain zich bevindt weet ik niet, zegt Isorni, maar ik geef de regering in overweging mijn voorstel te aanvaarden. Van zijn kant heeft ook Tixier Vignancour van zich laten ho ren, de bekende advocaat, die tot de uiterste rechter zijde be hoort. Ik heb van het-voorstel Isorni gehoord, zei hij. In het paleis van - justitie heb ik ie mand ontmoet, die mij gezegd heeft: de ontvoerders van de kist accepteren het voorstel van Isorni, en zijn bereid de kist over te brengen naar de crypte van de Invalides. Ik heb mij daarop in verbinding van Petain steeds luidruchtiger om niet alleen overbrenging van de kist naar Verdun te eisen, maar ook herstel en vernieti ging van het doodvonnis te vra gen. Aan de andere kant zullen de oud-illegalen zeker niet dul den, dat een van de grootste collaborateurs in Frankrijk maarschalk Petain zal worden gerehabiliteerd. politiemannen ter plaatse gens met loeiende sirenes, die uiteraard de aandacht trokken van alle voorbijgangers. Twee van de agenten waren gewapen de leden van de speciale pa trouille. Zij slaagden erin de Pakistaanse overvallers te ver rassen door het gebouw binnen te dringen via een zijdeur. Tijdens de schietpartij die volgde vlogen talrijke ramen van het ambassadegebouw aan scher ven. Op straat moesten politie mannen en voorbijgangers dek king zoeken. Door een van de vensters sprong een man in een grijs burgerpak. Hij hurkte neer op het trottoir, terwijl boven zijn hoofd iemand naar buiten leunde en met een mes gooide. De man, die een van de gijze laars was, werd niet getroffen. De gevangen overvaller was even eens een Pakistani en slechts 15 jaar. Een zegsman van de am bassade zei: „Aangezien hier weinig geld aanwezig is, veron derstellen wij, dat het een poli tieke overval was." De Britse minister van binnen landse zaken en justitie, Robert Carr, noemde de overval „een bijzonder duistere zaak". „De politie is er nog niet in geslaagd de drijfveer van de daders te ontdekken", zei de minister in het Lagerhuis. Het wordt even wel niet uitgesloten geacht, dat de overvallers studenten waren, DEN HAAG (ANP) Per dag sterven in de leeftijdsklasse van 40 tt 60 jaar 37 persnen, van wie nmsttelljk vast staat dat het rken bij hun stervenspr- ces een rl heeft gespeeld. Dit deelde minister Stuyt van mee in de Tweede Kamer, waar vragen had gesteld ver het tenemende sigarettenge bruik. Bijznder teleurstellend nemde de bewindsman het sesultaat de acties van dr. Meinsma. Nagegaan wrdt he een betere mtivering van e rkers kan wrden verkregen vr hun nylonkousen over het hoofd ge trokken. Ziij begaven zich in het ambassade-gebouw toen dit half tien opengesteld werd voor het publiek. In de hal bedreig den zij leden van het personeel De overval op de Indiase ambassade trok veel belangstelling. Publiek Briefcensuur afgeschaft in 2 DEN HAAG (ANP) Staatsse cretaris mr. J. H. Grosheide van justitie heeft bij wijze van proef de controle op de brief wisseling afgeschaft voor de ge vangenis te Breda en de jeugd gevangenis „Nieuw Vosseveld" te Vught. In deze twee gevangenissen voor kortgestraften (vrijheidsstraffen tot 4 maanden) zal dus de con trole op de inhoud van de brie ven van en aan gedetineerden achterwege blijven. Bij de uit reiking van binnenkomende post zal er wel controle zijn op de inhoud van de enveloppen. Reeds eerder was de controle op de briefwisseling opgeheven in de open gevangenissen en halfo pen gevangenissen, de gevange nis „Noorderschans" te Win schoten. de gevangenis „Ban- kenbosch" in Veenhuizen, het penitentiaire trainingskamp „de Corridor' 'te Zeeland (NB), de penitentiaire vonmingsin- richtinig „Nederheide" te Doe- tinchem en de -afdeling „de Hegge" van het huis van bewa ring te Roermond. die wilden protesteren tegen de Indiase behandeling van de 90.000 Pakistaanse krijgsgevan genen die nog steeds niet vrijge laten zijn. Ontvoering in Argentinië BUENOS AIRES (AFP) —de di recteur van een Coca Colafa- briek in Buenos Aires, Noran Lee, is door leden van het com munistische "Argentijnse bevrij dingsleger" (FAL) ontvoerd. Dit heeft de politie dinsdag avond meegedeeld. LEUVEN (AFP) De 24-jarige Leuvense student in de fammo- cologie Pierre Brouard heeft zich van ijn ennis bediend de man te vergiftigen die zijn vriendin van hem afgenomen had. Brouard stuurde zijn rivaal een als fabrieksmonster, "verpakt" mengsel van vitaminepoeder en vergif. Het slachtoffer robeer de het nieuwe middel en kwqm in een coma terecht in een zie kenhuis. Het stervensgevaar is intussen geweken. TEL AVIV, (AFP/Rtr). —Een Israëllische legereenheid heeft vannacht een aanval uitgevoerd op kampen van Palestijnse vluchtelingen aan de noordkust van Libanon, abenoorden Tripoli. De Israëlische commando's werden per helicopter aange voerd en vanmorgen, na de ac tie, weer teruggebracht. In de kampen zouden veel doden zijn gevallen. De kampen tussen Tripoli en de Syrische grens zouden ongeveer 18.000 vluchtelingen herbergen. In die kampen zouden de Ja panner Okamoto, die deelnam aan de overval op het vliegveld Lod, en de terroristen van Mün- chen hun opleiding hebben ge had. NAVO-geheimeii naar Russische ambassade BONN (AFP-DPA) De ambas sade van de Sovjet-Unie in Bonn heeft er post geheime do cumenten over de lopende NA- VO-oefening Wintex-73 ontvan gen. De ambassade heeft de stukken op 9 februari dooeeen bode naar het Westduitse ministeie van bi- tenlandse zaken laten brengen, zo is uit betrouwbare bron in Bonn vernomen. Toen pas werd het verdwijnen van de documenten opgemerkt. De gestolen documenten zouden betrekking hebben op de politie ke achtergrond, waartegen de oefening zich moet afspelen, en op het aandeel van de westduit se burgerlijke verdediging deze oefening. Ioor de vrouw die de komende zomer niet op een plateau door het leven wil gaan heeft Batalure deze elegante pump, die f 29,90 kost en in ivit, beige, groen, bleu en donkerblauw verkrijgbaar is. Deze blauw/bleu/witte plateau-sandaal kost 34,90. I i l i 7308 van de lende 500 gram GEKOOKTE GELDERSE WORST I1K 100 gram BANANEN 1 kilo $)S IMPORT ANDIJVIE 500 J01 gram Jr J (Van onze mode redactrice Amsterdam Volgens het wijd vertakte Bata-concern is het hoge voetstuk waarop de mo dieuze schoen loopt, geenszins afgebroken. Maar wel zet zich naast het model op plateauzool een normaal opgebouwde schoen elegant in beweging. Dit was gisteren te constateren op een show te Amsterdam gege ven door Bata en Bata Interna tional. Dat de show werd geopend met een serie die Batalure heet en bestaat uit verre van extreme maar daarentegen zeer elegante modellen met open of gesloten hiel en zijkanten, is een teken aan de wand (om niet te zeggen aan de voet). Dat de show be sloot met een International-serie die hiervan slechts afweek door een plateautje van circa een centimeter spreekt boekdelen: er zullen massa's vrouwen zijn die ervoor bedanken zich met kromme knieen en hoge schou ders min of meer schaatsend voort te bewegen op plateau-zo len van 2 tot 4 centimeter bij hakken van 7 tot 12 centimeter. De meest progressieve hieron der horen thuis in de serie Bata Design 99, dit voor wie bepaald 12 centimeter langer wil lijken. De totale collectie is kleurig: de allure-schoen, de wandelschoen en menige klomp zijn uitge voerd in pastelkleuren, bruin of zwart. Er wordt de nadruk gelegd op het veelvuldig gebruik van echt leer. Synthetisch materiaal is alleen aangewend waar het de gezondheid niet schaadt, zoals in bandjes van luchtige sanda len. Ook mannen delen in de geneug ten van het plateau, maar heel wat bescheidener van hoogte. Wel is daarentegen de neus heel hoog en bol zodat de tenen veel speelruimte krijgen. Zelfs kleine meisje mogen op een voetstukje lopen van een centi meter, maar de jongetjes doen het af met heerlijke buggy's, klompen en gewone bruine mo lières met ingebouwde steun zool. geldig t/m zaterdag U vindt alle andere VIVO-aanbiedingen op pagina 2en 3 van Uw damesblad Nederland dronk minder frisdrank DEN HAAG (ANP) Vorig jaar werd in Nederland 707 miljoen Kter frfstfranken geproduceerd tegen 771 miljoen liter in 1971. Arrestaties in Baskenland BILBAO (EFE) In de laatste paar dagen zijn in verschillende steden in het Spaanse Basken land veertig personen, onder wie drie priesters en vijf semi naristen, gearresteerd op ver denking van samenzwering met de Baskische afscheidingsbewe ging ETA, zo is van officiële zijde in Bilbao bekendgemaakt. De politie heeft bij de gearres teerden copieermachines en gro te hoeveelheden communisti sche propaganda", waaronder roepsters van een voetbalelftal, samengesteld uit communisti sche leiders en Paus Paulus de zesde, in beslaggenomen. 17.000 Fords hebben foutje (Van r verslaggevers) AMSTERDAM De Duitse Ford-fabrieken stelt de bezitters van ongeveer 17.000 stationwa gens van het type Taunus Tour nier in de gelegenheid een man kement aan de achterklep gra tis te laten herstellen. Het be treft hier een scharniertje dat in enkele gevallen reden tot klachten heeft gegeven. In Ne derland zrjn ongeveer 5500 stuks van de Taunus Tournier ver kocht. De bezitters ervan kun nen, zo zij klachten hebben, zidh binnenkort bij hun dealer vervoegen voor gratis herstel van dit euvel. Schoonmaak in Rusland MOSKOU (AFP) Op 1 maart begint de grootste schoonmaak- operatie binnen de Russische communistisce partij sinds de periode Kroetsjer. Ze wordt uitgevoerd onder het of ficiële voorwenel dat de lid maatschapskaarten van de n- geveer 14,5 miljoen partijleden moeten worden vernieuwd en zal bijna twee jaar in beslag ne men, van maart 73 tót eind 74. Het besluit m eens orde op za ken testellen werd in prl 1971 reeds geomen door het 24ste partijcongres en werd op het praktische vlak georganiseerd door de plenaire vergadering van mei 1972 om "de interne discipline te versterken en hei ideologisc niveau van de com munisten te verhogen". Pantelakis en Minis veroordeeld ATHENE (AFP) De buitenge wone militaire rechtbank -ir Athene heeft gistermiddogde ge pensioneerde lucht—'pch'offic' kolonel Anastasios Minis en klnderp-ts Stefanos Pnntel:>l''s veroordeeld tot respectievelijk negen jaar en tien maarden er zeven jaar en cht mmaanden ge- vrrgenisstrnf. Minis en Pantelakis werden schul dig verklaard aan een reeks bo maanslagen in 1971 en 1972 in Athene. De vierjarige prins Maurits, oudste zoon van prinses Margriet en Ple- ter van Vollenhove heeft als eers'le prinsekind zijn zwemdiploma gehaald. ALMELO „Hier was geen sprake meer an de verleiding van het ogenblik maar van een goed doordacht, en met verstand opgezet plan, dat maandenlang met accuratesse werd uitgevoerd". Aldus de president van de Almelose rechtbank mr. C.J. Zorge gisteren tegen de 3I-jarige Almelose mevrouw D.L.S., die zich moest verantwoor den wegens haar aandeel in een groots opgezette wisseltruc. Samen met haar (ex-) man, de 41-]arige J.M. en een 20-jarige kostganger H.H. had het drietal vorig jaar kans gezien 39 fillulen van C. en A. in ottaal zo'n 120 keer op te lichten voor een bedrag vunintotaal/ 50.000. Met behulp van een oude kassa bon en dito verpakkingsmate riaal en een suedejas die ter plekke werd weggenomen werd getracht de klantenservice van C. en A. zover te krijgen dat voor een gestolen jas geld werd teruggegeven. Als dat niet lukte werd de jas geruild. Tegen de vrouw eiste de fflcier van justitie vier maanden gevn- genisstraf, waarvan twee maan den vorwaardelijk en een preftijd van drie jaar en toe zicht van de reclassering. Tegen de echtgent die enthu siast aan de plannen van zijn gade had meegewerdt eiste de fficier vijf maanden waarvan een maand vorwaardelijk en een preftijd van een jaar en eveneens tezlcht van de reclas sering. De fficier hnreerde het aan deel van de kstr.angcr in d.-ze zaak met een eis van vijf maan- del, waarvan een maand vr- waardeljk melt een preftijd van drie jaar. Ok hier werd tezicht van de reclassering n- dig gerdeeld. Raad van Kerken: emigreer niet naar Z.-Afrika UTRECHT (ANP) De Raad van Kerken heeft in Utrecht be sloten er bij de kerken op aan te dringen hun leden af te raden naar Zuld-Afrika te emigreren met het doel daar functies in het arbeidsproces in te nemen. Dit Is bedoeld Is protest tegen de ideologie cn de praktijk van de apartheid. Tevens wil de raad hiermee zijn afkeer uiten van dc „rassistische immigrntiepoli- tilli von dot Innd. Het besluit werd genomen met geen enkele stom tegen. Wel onthielden de vertegenwoordigers von e ge- r tertio kerken zich van •ing. Op voorstel van de r Do - ;.v.-.inden Socië teit besloot dc raad dc eacties van de kerken af te achten al vorens een verzoek van gelijke strekking aan de Nederlandse regering te doen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7