Program Harmonie op uitvoering Vijf jubilarissen ontvingen speld zeer gevarieerd streeknieuws Wat u OOK moet weten Brutale overval in Alphen Cascar IX maakte rondgang door Alphen MAANDAG 19 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT LEIDERDORP Door een abuis is de aktie kerkbijdra ge Menswording verkeerd gestart. Men had het vroege re gironummer op naam van de Bouwpastoor veranderd in aktie kerkbijdrage Menswor ding. Meerdere parochianen hebben hun inmiddels gestor te kerkbijdrage weer terug ontvangen. Verzocht wordt om het bedrag nogmaals willen overmaken op giro nummer 704950, tnv aktie Kerkbijdrage Menswording. LEIDERDORP Fablorn plakplastic heeft een grote, voor laarsprijsvraag in petto. 50 gezinsfietsen zijn als prij zen beschikbaar. Om mee te doen aan de grote prijsvraag kan men bij de Timmerwin- toel aan de Hoogmadeseweg. 7 inlichtingen en het beno digde formulier krijgen. AARLANDERVEEN Aan ds. G. van Hoegee, Ned. Herv. predikant, is met in-, gang van 1 mei in ver-, band met het bereiken van dè 65jaar het emeritaat, verleend. De predikant blijft hier'nog wonen, maar gaat twee jaar bijstand in het pastoraat verlenen. AARLANDERVEEN - Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, is tot orga nist benoemd de heer D. Le- liveld jr., te Aarlanderveen. AARLANDERVEEN De voetbalvereniging Aarlander veen hield voor de competi tie zijn achtste kaartavond. De uitslag luidt hiervan als volgt: 1. W. Verhage met 5370 punten.; 2. Th. v.d. Weijden 5341 3. L. Zuidam 5257 4. J. v. Rossenberg 4993 5. Mevr. v.d. Pijll 4952 M. C. J. Meijer pnt. LISSE De heer Best is voorzitter geworden van de Zwemclub Lisse. Dit is be sloten op een jaarvergade ring in Hof van Lisse. De heer Best heeft de functie van waarnemend voorzitter tot nu vervuld. LISSE De heer Reukes, die vanaf de oprichting van zwemclub Lisse lid is ge weest, heeft zijn secretaris functie neergelegd, wegens veranderende privé-omstan- digheden. Hem werd onder dank een attentie en bloe men voor zijn vrouw aange boden. Mevrouw Willemse is hem opgevolgd. LISSE De wisselbeker voor het meest actieve lid/ van zwemclub Lisse is uitge-l reikt aan Hanneke Kaak. De\ heer Romberg werd onder scheiden door de zwemclub tot erelid, vanwege zijn zwemlessen op donderdag avond en aan gehandicapten. LEIDERDORP Vanavond vanaf acht uur houdt de PvdA een vergadering iri het Dorpshuis, waarin raadsle den Marietje van de Molen en wethouder Drenth verslag zullen doen van hun activi teiten in respectievelijk raad en college. Men zal dan ook ingaan op de vraag wat er in de toekomst gedaan moet worden. ZOETERWOUDE De staf van Vrije Klubs organiseert vanavond een ouderavond in ..Spinneweb"- Daarbij zullen de ouders de gelegenheid krijgen om kampfilms en dia's te kijken en creatief bezig te zijn. Aanvang 8 uur. LISSE De heer J. Vaat- stra zal de belangen van de bejaarden gaan behartigen in het bestuur van het dien stencentrum Lisse. Dit is meegedeeld tijdens de jaar vergadering van de algeme ne bejaardenbond in Huize Welkom te Lisse. 13 Overle den leden werden herdacht. Over 1972 is een klein voor delig saldo. Om het budget iets ruimer te maken, zal een oud-papier-actie op touw moeten worden gezet. Mevr. van Delft en de heer Hordijk zijn in het bestuur van de bond gekozen. ALPHEN In het weekein de is ingebroken in de kleu terschool ,,De Drempel" in de Prinses Marijkestraat. Al les is doorzocht. Men is door een ruit te verbreken binnen gekomen. ALPHEN/BOSKOOP Twee 17-jarige jongens uit Boskoop en Alphen blijken zich schul dig gemaakt te hebben aan diefstal van kleding en grammofoonplaten tot een totale waarde van 700 gul den. Bovendien hebben zij nog een bromfiets meegeno ot ALPHEN In een woning aan 't Hazeveld is tijdens af wezigheid van de bewoners ingebroken. Alles werd door zocht, maar er wordt niets vermist. NIEUWKOOP De jaar vergadering van de bejaar denbond, gehouden in Koetshuis, werd druk zocht. Mevrouw Wesseling zal de bejaardengymnastiek gaan leiden. De contributie is 30 cent per week ei gymnastiek is elke donder- 1 dag in de teeveezaèl var bejaardenhuis. De bond heeft een nadelig saldo van 80 gul den. Er is echter reservi dat het tekort gedekt kan worden. Het 15-jarig bestaan van de bond zal gevierd wor den met een busreis. binnen wil samen met NKV Hoogmade vierde 50-jarig bestaan HOOGMADE Op een feestelijke bijeenkomst van het NKV, afde ling Hoogmade, heeft men het feit herdacht dat de afdeling 50 jaar geleden opgericht werd. Twee van de vijf oprichters wa ren op deze bijeenkomst aanwe zig. Het waren de heren W- van der Ploeg en W. van der Laan. Zij kregen ieder een doos siga ren aangeboden voor het baan brekend werk wat zij vooral in het begin hebben verricht. Tijdens de feestelijkheden kregen bovendien vijf leden een onder scheiding. In de vakgroep KABO vierde mej. Kaptein haar 25-jarig lidmaatschap en de he ren Van der Ploeg en Van Zaal bleken 40 jaar lid te zijn. Zij kregen respectievelijk de zilve ren en gouden spelden. Boven dien ontvingen zij een envelop met inhoud uit handen van de heer J. Klein. In de Bouwbond werden ook twee leden gehul digd. Het waren L. Elstgeest e G. van Goozen. Zij kregen even eens een zilveren speld en een envelop met inhoud. De heer Smits memoreerde het vele werk dat de heer Joh. van Ploeg heeft gedaan voor de ke mens in de afdeling. Hij sprak hier namens de landelijke vereniging „Herwonnen levens kracht". Na afloop van al deze huldigingen was er een tijd voor een gezellig samenzijn tot laat in de avond. Noordwijk De Barnabrug over de Woensdagse Watering ver keert in een deplorabele toe stand. De houten jukken zijn min of meer verrot, en de lig gers, het brugdek en de leunin gen verkeren eveneens in een zeer slechte staat. De vervallen staat van de brug, die de ver binding vormt tussen de Hoge- weg en de Nachtegaalslaan, kan oorzaak zijn van ongelukken, waarvoor de gemeente aanspra kelijk gesteld zou kunnen wor den. Aan herstel van de brug valt niet meer te denken en daarom wil het gemeentebe stuur op zeer korte termijn maatregelen treffen. Deze ko men neer op het maken van een geheel nieuwe brug. B. en W. hebben verschillende varianten bestudeerd en zijn tot de conclu sie gekomen, dat een rustieke, houten brug het best past in deze landelijke omgeving. Bo vendien wordt de loop vari het water niet belemmerd, de wan den kunnen in hun natuurlijke staat worden gehandhaafd en de doorkijk onder de brug blijft be houden. De kosten worden ge raamd op 37.800.-. Van der Haven: Geen wrakken in de straat HAZERSWOUDE Autohande laar B. v.d. Haven uit de Ha- zerswoudse Kastanjelaan 17 voelt zich in zijn goede naam aangetast. De drie personenwa gens, die in genoemde straat geparkeerd staan, zijn, to wil hij duidelijk stellen, „geen wrakken". De commissie milieu-hygiëne wil het autowrakkenprobleem in een volgende vergadering aan de orde stellen. „Maar deze au to's, waarvan diverse kranten foto's publiceerden, zijn geen wrakken, maar nog allemaal rijvaardig", stelt hij onomwon den. „Ik voel me beledigd. En de mensen die erover klagen, dat die auto's daar staan en ze verslijten voor wrakken, hebben het bij het slechte eind. Je zou het laster kunnen noemen!" Van der Haven voegt er nog aan toe, dat hij toch geen honderden guldens aan invoerrechten gaat betalen voor wrakken Hij heeft overigens wel een wens, deze autohandelaar/sloper: een plekje, waar hij aan auto's slopen. „Ik had destijds een plekje in het land, maar dat mocht niet meer." Maar de au to's die op de Kastanjelaan staan, zijn geen wrakken. „En ze staan er ook nog geen iy2 jaar", aldus Van der Haven. WOUBRUGGE De ge meenteraad komt bijeen op 22 februari aanvang 8 uur. De agenda vermeldt onder meer: Wijziging van de ge meentelijke regeling inzake doorstroming en krotoprui ming; Onderwijsaamgelegen- heden; Instelling raadscom missies; Straatnaamgeving Hoogmage; Verkoop grond aan A. J. van der Ploeg te Hoogmade; Verkoop grond sengebied. WOUBRUGGE - In Het Oude Raedthuys werd vrijdagavond een uitvoering gegeven door het fanfarekorps Harmonie met drumband. Onder de belangstel lenden waren o.a. oud-burge meester Van Wageningen en de beide wethouders. Het gevarieerde programma met nummers uit verschillende tijd vakken werd geopend door een jeugdgroepje, opgeleid door me vrouw Hoekstra. Zij bliezen zeer verdienstelijk een aantal korte muziekwerkjes uit ver schillende landen, waaronder uit China, Ierland en Beijeren. Zoals gewoonlijk werd het optre den van de drumband, in nieu we uniformen gestoken, onder leiding van de heer H. Slinger land weer een groots spektakel, een voorbeeld van discipline. Aanvullend traden zij op bij het spelen van het eerste nummer van de Harmonie, de mars Fan faren van Joh. Wichers. gelijkheid geopperd, dat men het komende jaar, gezien de successen op het laatste con cours, zou gaan deelnemen in de afdeling Uitmuntendheid. Voorts kreeg mevrouw Hoekstra als leidster van de leerlingen een bloemenbak, en de dirigent een fruitmand aangeboden. Na de pauze voerden een aantal leden van het korps en enkele sympathisanten met veel succes op de bekende klucht in twee bedrijven van Godfried Bo- mans: De Huistyran. Na afloop konden de bezoekers nog dansen bij de muziek van het duo Fred Wilton. ALPHEN Het nieuwe kantoor gebouw van de Bondsspaarbank aan de Prins Bernhardstraat is in de nacht van vrijdag op za terdag het decor geweest van een angstig toneel van gewapen de en gemaskerde overval. Door verbreking van een ruit is een gemaskerde man met een handgranaat binnengedrongen. Hij liep regelrecht naar het woongedeelte van de kassier, de heer Van der Lek. Vervolgens dwong hij de kassier de kluis te openen. Pas veel la ter kon de kassier de politie waarschuwen, aangezien de overvaller de telefoonlijn had doorgesneden. Bij onderzoek kon worden vastge steld dat de overvaller een buit van 26.000 had meegenomen. Onder leiding van de rijkspolitie- groep Leiderdorp heeft men tot de voorlopige aanhouding van een 17-jarige inwoner van Kou dekerk kunnen overgaan. Hoe wel de jongen blijft ontkennen en men nog geen vingeradruk- ken heeft kunnen vinden, is de politie ervan overtuigd dat hij de dader is, aangezien hij enke le granaten in zijn bezit had. Daarentegen viel de concertmars Festival en de technisch zeer moeilijke potpourri Maske in Blau nogal tegen. Kennelijk had de overigens uitstekend leidende dirigent J. J. W. Kleijn hier iets te hoog gegrepen. Zeer melo dieus en beheerst klonk het cho ral, overgaand in dixielandstijl Josua van Ken Rocard, één van de hoogtepunten van de avond. Enigszins slordig werd de mars Black Diamond van Cori ge speeld. De liefhebbers van operettemu ziek konden hun hart ophalen bij de vertolking van een arran gement van de dirigent over fragmenten van werken van Paul Lincke, getiteld Ein Abend bei Paul Lincke. Gezien het dankbare applaus werd de ver tolking van deze onsterfelijke melodieën buitengewoon ge waardeerd. Het programma werd besloten met een luidruchtige jazz-suite van Max Leemann, getiteld Beat and Sweet, zeer ritmisch ten gehore gebracht en een ar rangement van K. Mark, Swan- nee. Dit laatste nummer was slechts vier weken geleden aan de dirigent beschikbaar gesteld. Tijdens de uitvoering memoreerde de heer Bochove ondermeer het feit, dat het korps zich steeds meer verjongde en werd de mo- Orote lol in Treslong bij het carnaval voor minder validen. K.V.P.-Noordwijk- Carnaval in Treslong voor gehandicapten HILLEGOM Zevenhonderd ge handicapten, hun ouders, hel pers en verzorgers hebben za terdagavond in Treslong een groot carnavalsfeest gevierd waarbij drie carnavalsvereni gingen o.a. de Voorhoutse Bok ken, hun medewerking verleen den. Het feest werd georgani seerd door de Stichting Sport en Recreatie gehandicapten in de Bollenstreek en duurde ruim zes uur in welke tijd Beer Bol (G. Beljaars) bijna voortdurend de zaal inspireerde. Samen Over Leven start ook in Leiderdorp LEIDERDORP Morgenavond vindt de start plaats van de gespreksgroepen „Samen Over Leven", een discussieobject van het NIVON en de progressieve partijen naar aanleiding van pu- blikaties zoals het rapport van Rome en de commissie-Mans- holt. Een aantal actie- en werkgroepen en verenigingen zijn uitgenodigd voor deze discussie, die moeten leiden tot een standpunt bepa ling ten aanzien van de econo mische groei en bevolkingsaan was en de uitputting van grond stoffen en aantasting van het milieu. Ook andere belangstel lenden kunnen aan de gesprek ken deelnemen. De avond be gint om 8 uur en wordt gehou den op het adres Margrietstraat 7. Noordwijk zee ALPHEN Prins Cascar IX heeft zaterdag 900 kilo fruit ge bracht aan de patiënten in het ziekenhuis „Rijnoord", en de bejaardenhulzen St. Jozef en Rijnzate uitgedeeld. De prins carnaval werd vergezeld door zijn page en leden van de raad van Elf. Evenals vorig jaar wilde men ook het Hervormd bejaardentehuis niet vergeten. Hier is men van afgestapt gezien de afwijzende houding van de leiding van het tehuis, die het bezwaarlijk vindt dat de bewoners zich met carna valsfeesten: bezighouden. In „Rijnoord" werden de Cas- carvieten echter allerharte lijkst verwelkomt en langs de bedden geleid. De prins maakte De Minigarde gaf in Rij'noord met vele patiënten een gezellig praatje. Ter afsluiting van het bezoek gaf het gevolg van de prins een show in de hal van het ziekenhuis. De bewoners van "Rijnzate" de den maar al te graag met de polonaise mee. De rondgang werd afgesloten' in Het R.K. St. Jozefpaviljoen, waar Prins Cas car onderscheidingen uitreikte aan twee jubelaressen van het paviljoen. WOUBRUGGE Met in gang van 21 februari is het spreekuur van de burge meester naar een andere dag verschoven. De regeling voor de beide dorpen is thans als volgt: Hoogmade, Wit-Gele Kruisgebouw; Elke 1-ste en 3e woensdag van de maand van 18.30-19.30 uur. Woubrugge, Gemeentehuis: Elke 2-de en 4-de woensdag van de maand van 18.30-19.30 NOORDWIJK Leden van de KVP Noordwijk binnen hebben voorgesteld te gaan samenwer ken met de afdeling Noordwijk aan Zee. Dit werd voorgesteld in de ledenvergadering van de po litieke partij. Ilok wilden de leden meer forum avonden houden. De bespreking van de nota Contactraad lever de een uitgebreide discussie op. Men meende over het algemeen dat een christelijke blokvorming wel gewenst is, maar dat men het evangelie niet al te zeer moet benadrukken. Ook werd gesteld dat het voor een mid denpartij moeilijk is een keuze te maken want men verliest of naar links of naar rechts, tenslotte koos men op deze leden vergadering een niuw be stuur. De voorzitter, de heer De Ridder werd opgevolgd door de heer G. Klein, Gunnewiek. De waarnemend voorzitter de heer Wijnandus vond een opvolger in de heer P. Warmerdam. Prins Carnaval bezocht ook pension Sint Jozeph, waar hij verschillende B. Hermsen een onderscheiding van de Cascarvieten op wegens haar de Huishouding. NOORDWIJK B. en w. zullen voor januari een gedeelte bin nen de bebouwde kom aanwij zen waar Noordwijkers een tweede woning mogen hebben. Met ingang van dezelfde datum zal dan een verordening van kracht worden waarbij het ge- hruik van een zogenaamde tweede woning wordt verboden. Men is voornemens de volgende gebieden aan te wijzen de Zuidduinen, de Koningin Wilhel- mina Boulevard, de westzijde Gebruik tweede woning Noordwijk spoedig beperkt van de parallel-boulevard, het Vuurtorenplein, de Zeereep, de westzijde van de Bosweg, de Bosflat en de Golfflat. Uit een toelichting blijkt, dat een lid van het college het gebruik wensen huldigde. Hij spelde mej. 25 jaar trouwe dienst als hulp i van een tweede woning in een aanmerkelijk groter gebied wil de toestaan,' onder meer ook in het Breloftpark, het Everzwijn park, de Flats aan de Beeklaan, de Prins Hendrikweg, een ge deelte van de Nieuwe Zeeweg, de Van Hardenbroekweg, de oostzijde van de Bosweg, en de oostzijde van het Pickeplein, de Van Berckelstraat en van Pieternelweg, Dobbelmannduin, Emmaweg, Katenblankweg, de Oude Zeeweg tot de Beeklaan.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4