Boeiende expositie Roelofarendsveen in vroeger dagen Moeten hoektuinen Rijckevorssellaan verdwijnen? Carnavaleske Bokkesprongen in Voorhout Begraafplaats Leidschendam wordt groter Veel interesse voor Dorpsplan en avond in Poelhuys Wat u moet weten DONDERDAG 15 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT Stl"66kni6UWS Dank zij de activiteiten van enke le plaatsgenoten heeft men thans de beschikking over een uitgebreide verzameling van oude ansichtkaarten, prenten etc. waarop men kan zien' hoe het voorheen in Roelofarends veen was. Gezien de vele reac ties om medewerking te verle nen door het beschikbaar stellen van dit thans historische mate riaal is men nu in staat om hiervan' een fraaie expositie sa men te stellen. In de komende dagen zal men deze expositie kunnen bezichti gen in het parochiezaaltje van de kerk St. Petrus Banden en wel op vrijdag 1 6febr. van 2 tot 6 uur n.m. Zaterdag 17 febr. van 24 uur; zondag 18 febr. van 26 uur n.m. Daarna wordt de expositie ver plaatst naar de aula van de St. Jozefschool aan het pastoor Onelplein. Van 19 tot en met 23 Zwemmen in Nieuwkoop wordt duurder NIEUWKOOP Als de gemeen teraad van Nieuwkoop ermee akkoord gaat zullen binnenkort de tarieven voor het zwembad worden verhoogd. De verhoging is een direct gevolg van de ver nieuwingswerkzaamheden aan- en het verwarmen van het bad. Het is duidelijk, dat de prijzen de komende jaren geleidelijk opge voerd moeten worden om het te kort, dat naar raming dit jaar tot ruim 122 duizend gulden zal oplopen, enigszins binnen de perken te houden. De verhoging van de prijzen zullen met in gang van het zwemseizoen 1973 van kracht worden. Tijdens de op 22 februari te hou den raadsvergadering worden de volgende tarieven voorge steld: Abonnementen per seizoen: gezin zonder kinderen 38,; idem in de voorverkoop 34,50; gezin met kinderen t/m 15 jr. ƒ50,;— idem in de voorverkoop 45,meerdere gezinsleden vanaf 16 jr. voor elk 15,75; idem in de voorverkoop 14,50; individuele personen t/m 15 jr. 12,idem in de voorverkoop ƒ10,75; individuele personen vanaf 16 jr. 20,;— idem in de voorverkoop ƒ19,—; duplicaat abonnementen 1,.— Losse toegangsbewijzen: kinderen t/m 15 jr. 1,;— perso nen vanaf 16 jr. 1,75. Leskaarten per seizoen: kleuters 9,75; kinderen t/m 15 jr. 14,75; personen vanaf 16 jr. 20,.— Schoolzwemmen: per leerling per les 0,85. februari is hier dan de moge lijkheid tot bezoek in groepsver band o.a. voor de klassen der lagere scholen en andere be langstellender!, waarbij dan de mogelijkheid tot het verkrijgen van toelichting aanwezig is. Men gelieve hiervoor contact op te nemen met het hoofd van de St. Jozefschool de heer W. Hom burg. Daarna kunnen belang stellenden nog de gelegenheid tot een bezoek verkrijgen op za terdag 24 februari 's avonds van 7.30 tot 10.00 uur en zondag 25 februari van 2 tot 6 n.m. Er is aan deze expositie veel zorg besteed, vooral ook met het fo tografisch werk waardoor er on geveer 110 vergrotingen van 42 x 32 van de historische dorpsge zichten van Roelofarendsveen te bezichtigen zijn. Vooral de jon geren zullen zich nu kunnen in denken, dat Roelofarendsveen tot 1940 een dorp was dat ge groeid is uit z.g. lintbebouwing met zeer veel bruggen in wat nu Noordeinde en Zuideinde is, en wat toen in vele gevallen aan beide zijden door water werd begrensd met de karakte ristieke draaiplanken naar de erven voor woningen en bedrij- Men kan er een reproduktie zien van het oude eerste kerkje in de Veen geschilderd door ene Kees Castelijri in 1856, kort voor dit gesloopt werd, waarbij tevens plattegrond en verklaring. De oude ophaalbrug op de Noord- hoek, welke in 1929 plaats moet maken voor een betonnen brug, het in 1910 gebouwde stationsge bouw, de laad- en loskaden voor het spoorweg-goederenvervoer; de historische ophaalbruggen, de situatie rondom de oude vei ling de haven met o.a. de z.g. Buschboot, vroeger voor ver voer van goederen en personen; overzichtsfoto's genomen vanaf watertoren en kerktoren, de Zuidhoek met het vele water, de Brasem, en de vroegere koren molen van Arie Boon, kortom een veelheid van' hoe Roelofa rendsveen was. Iets wat een be zoek ten volle waard is. BODEGRAVEN Eind enorme hijskraan zal de zet. Hiermee zal dan een maand heeft de toren van de hervormde kerk een nieuwe spits. Met een spits, die nu op de grond vervaardigd wordt op de toren worden ge le van vier jaar waarin de kerk gerestaureerd werd kunnen worden af- Gooien met vaas komt betonwerker duur te staan ROELOFARENDSVEEN/DEN HAAG Een 29-jarige beton werker uit Roelofarendsveen was het niet eens met de verla ging van zijn uitkering door de Sociale Dienst. Hij liet dit dui delijk merken door in het ge meentehuis een met water ge vulde bloemenvaas naar de ambtenaar van de betreffende dienst te gooien. Hij had later zijn verontschuldi gingen aangeboden, maar dit verhinderde niet dat de beton werker veroordeeld werd door de Haagse politie tot 150 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee LISSE Op 2 maart zal in het „Poelhuys" in dp Poelpolder een open avond worden gehou den over de belangen van de polder. De avond begint om 20 Gesproken zal worden over de verdere afbouw, de groenvoor ziening, het winkelcentrum e.d. Men krijgt gelegenheid tot het stellen van vragen. LISSE Er kan geen enkele ze kerheid worden gegeven dat de tuinen van de hoekhuizen Hee- renweg/Laan van Rijckevorsel ongerept blijven. In verband met het plan-Rijckevorsel zou het mogelijk zijn dat de tuin en zelfs het huis „opgerold" moe ten worden, volgens de voorzit ter van de raad. Dat hangt er van af welke eisen Rijkswater staat gaat stellen, wanneer de grote westelijke omleidingsweg gaat uitmonden bij de Rijcke- vorsellaan. Beloofd werd wel aan de bewo ners dat ,,er geen meter grond meer afgenomen zal worden, dan strikt noodzakelijk is", maar „dat het persoonlijk be lang moet zwichten voor het al gemeen belang". In deze raadsvergadering werden ook vragen gesteld over de vis sterfte in de Nassauparkvijver, waarvan wij vorige week ook melding hebben gemaakt. De sterfte is een gevolg van het overlopen van de rioolput door te veel regenwater. Daar is in de huidige omstandigheden j niets aan te doen, verklaarde wethou der De Kort. Hij wees er wel op dat er nog levende karpers in de vijver zitten en dus „verme nigvuldiging niet is uitgesloten". De Grachtweg kan nog niet wor den verbeterd. Met name het Vierkant (Rabatwinkel en het complex-Mijnders zijn knelpun ten. Wat daarmee gaat gebeu ren, is nog onzeker. Een klein stukje grond op de Grachtweg werd verkocht aan mevrouw A. Hoek, om haar tuin een goede afronding te geven, nu daar parkeerplaats voor de ABN wordt aangelegd. De aanwezige bomen zullen bij ven gespaard. De rest van de raadstukken werd vrijwel zon der discussie erdoor gehamerd: Verbindingsweg tussen Achter weg een Heereweg krijgt de naam Rustoordlaan; Een vaste geldlening werd aange gaan voor de sloop van Huize Pius en de huizen 40 en 42 in de Wagendwarsstraat: Aan zes eigenbouwers werd grond ver kocht in de Brahmsstraat, Poel polder; De peuterspeelzaal Poelpolder krijgt 25% meer sub sidie; De rioleringswerk zaamheden aan de. Kanaalstraat zullen eind juni klaar z>jn. NIEUWKOOP Het echtpaar Schouten viert op 22 februari zijn 50-jarig huwelijksfeest. De gou den bruidegom is ongeveer vijf tig jaar lang werkzaam geweest in het boerenbedrijf in de Bode- graafse Meije. Zes jaar geleden kwam 't bruidspaar naar Nieuw koop. Zij hebben vijf kinderen, 13 kleinkinderen en een achter kleinkind. De receptie wordt met de familie gevierd op 23 febru ari in de kantine van „De Roer domp" aan het Zuideinde. VOORHOUT De Voorhoutse carnavalsvereniging „De Bok ken" heeft een paar drukke we ken voor de boeg. In het kader van de naderende dolle hosfees- ten heeft zij een veelzijdig pro gramma opgesteld. Zaterdag be gint de toernee van Prins Jan- neke en zijn prinses Willeke met hun Raad van Elf. Dan verlenen zij hun medewerking aan een carnavalsavond voor de minder-vallden uit de hele Bol- Haduard viert eerste lustrum HAZERSWOUDE De Hazers- woudse sportvereniging Ha duard viert dezer dagen het vijfjarig bestaan. De club, die op 4 januari 1967 werd opge richt, moet zich tot nu toe ove rigens door de zalennood beper ken tot de volleybalsport, die in competitieverband wordt beoe fend in de afdeling Leiden van de Nevobo. Haduard viert het eerste lustrum met de verschijning van het eerste nummer van het club blad „Follibol". Daarnaast wordt op zaterdagavond 17 fe bruari in „De Uithoek" te Al phen aan den Rijn, gemeente waar de ,,thuis"-wedstrijden voor de competitie in de Rijn streekhal worden gespeeld, een feestje voor de senioren gehou den. De jeugd gaat het lustrum de dag ervoor vieren in de Ha- zerswoudse „Crael". lenstreek in Treslong in Hille- gom. Nog geen week later op 23 februa ri zijn zij aanwezig bij de finale van het zesballentoernooi in café Welgelegen. De voetballers komen aan bod op de 24ste. Oud-voetballers van Foreholte komen aan bod met een feest op 24 februari in het Parochie huis. Het echte grote carnavalsfeest be gint op vrijdag 2 maart. De Voorhoutse gehuwden bijten de spits af. Het feest is ook in het Parochiehuis en begint om 20 uur. De volgende dag zal de op tocht van „De Bokken" door de Voorhoutse straten trekken. Het motto is „Crazy Horse" en dat geeft aanleiding genoeg tot veel gekke bokkensprongen. 's Avonds om half elf zal in café Boerhaave de grootste bok wor den gekozen. Zondagmiddag 4 maart verleent „De Bokken" en de Boeren- biaaskapel hun medewerking aan een caniavalshappening in het KSA-gebouw voor de jeugd van Sassenheim. En natuurlijk worden 's avonds in alle voor houtse etablissementen de car- navalsregisters weer wijd open getrokken. De rest van de week zal besteed worden met het afleggen van knotsgekke, iioogprinselijke be zoeken. Diep in de nacht van dinsdag 6 op woensdag 7 maart zal het gedruis verstommen en de winter zachtjes overgaan in de lente, want daar gaat het oorspronkelijk toch allemaal om. BODEGRAVEN Drie auto's werden gistermorgen betrokken bij een ernstige botsing op de kruising Goudse straatweg en de Rijksweg 11. Een uit de richting Bodegraven komende personenauto verleen, de aan een uit de richting Utrecht komende auto geen voorrang. De auto uit de richting Bodegraven, die door een Bodegraver bestuurd werd, werd in de flank gegrepen en kwam tegen 'n op de uitvoeg- stroofe geparkeerde vrachtauto terecht. Zwaar gewond zijn beide automobilisten naar 't Goudse zieken huis vervoerd. LEIDSCHENDAM De begraaf plaats aan de Wllsveenseweg is aan .restauratie toe. De gemeen teraad wordt door b. en w. voorgesteld een eenmalige bij drage van 15.000 gulden te ge ven aan de Kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Gemeen te voor deze restauratie. De kerkvoogdij heeft de gemeente al enige jaren geleden om een bijdrage verzocht. Omdat de aanleg van de nieuwe begraf- plaats binnen niet al te lange tijd werd verwacht, heeft de ge meente steeds medewerking ge weigerd. Omdat het er niet naar NOORDWIJKERHOUT - Za terdag geeft de Chr. muziek vereniging "De Harpe Da vids" haar jaarlijkse winter- uitvoering in De Zwaan aan de Dorpsstraat. O.l.v. diri gent J. Mey uit Den Haag wordt een gevarieerd pro gram gebracht. De drum band en het majorettecorps komt ook. Er is ook een lote rij ten bate van het uniform fonds. De avond begint om 8 LISSE Zaterdag wordt in het verenigingsgebouw Lis- se-Engel de jaarlijkse Huis- broeitentoonstelling gehou den. Om 3 uur zal pastoor Spronk de expositie openen. In de jury zitten G- Papen dracht, P. Dames, H. Vree burg, J. Schoorl en N. Ber- bee. De tentoonstelling is open za. tot 8 uur en zo. van 10 tot 7 uur. LEIDSCHENDAM Aan staand weekeinde zal het ontmoetingscentrum „Sater" worden heropend. De Haagse formatie „The Flag" heeft daarom vrijdag plaats, aan vang half negen. Zaterdag avond en zondagmiddag wor den nieuwe platen op de nieuwe disco gedraaid in „Sater". NOORDWIJKERHOUT - Vanavond is er een inspraak avond voor de bewoners van het afgesneden weggedeelte van de 's Gravendamseweg in hotel „Vlashoven". Mevr. Kouwenhoven bepleitte in de raad verbetering van de woonsituatie. Het gemeente bestuur greep deze suggestie direct aan. NOORDWIJKERHOUT - Maandag houdt de Oranje vereniging in hotel Zegers haar algemene ledenvergade ring. WARMOND Verloren voorwerpen: Blauw mapje met verzekeringspapieren van brommer; bruine linker dameshandschoen, zilveren schakelarmband met 5 be deltjes, brillekoker met bril, heren polshorloge, dames fiets, merk Batavus. Gevon den voorwerpen: Groene wollen muts, transportfiets, merk Gazelle. Aan komen lo pen: zwart-bruine herders hond. Afhalen en bevragen iedere morgen van 9 tot 12 uur aan het postbureau rijks politie, Julianastraat 3a, tel. 2255 uitziet dat een nieuwe begraaf plaats binnenkort in gebruik ge nomen kan worden, wil het col lege op die weigering terugko men. De toegang van de huidige be graafplaats zal worden ver plaatst zodat er ruimte voor 16 extra graven in drie lagen ont staat. Het aantal begravingen tot 1985 kan hierdoor op 120 worden gebracht. Langs de Wilsveenseweg zal ook een par- keerstrook worden aangelegd. Deze kost drieduizend gulden. Ook dit zal door de gemeente worden betaald, mits de raad toestemt. NIEUWVEEN Binnen ander half tot twee jaar zal al het no dige gesaneerd kunnen worden in het centrun) van Nieuwveen. Saneringsmogelijkheden krijgt men als in Schoterveld de eer ste vervangende woningen zul len worden opgeleverd en als het bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Nieuwveen het plan Kattenbrug-Blokland, zal zijn vastgesteld en goedge keurd. De mededeling, dat Nieuwveen op vrij korte termijn onder handen genomen kan worden werd ge daan op de voorlichtingsbijeen komst, die werd gehouden en waar ongeveer 150 inwoners opmerkelijk veel nieuwe ingeze tenen aanwezig waren. Bur gemeester Breen, de wethouders Van Dijk en Fransen, het hoofd technische dienst Porsul, ge meente-secretaris Eys en ir. Van de Berg van „Stad en Land" „stonden ter beschik king" om de nodige uitleg en antwoorden te geven. De meeste vragen waren gericht op de vernieuwing van de Kerk straat en de Dorpsstraat, zoals die worden voorgesteld in het ontwerp-plan, dat de gemeente raad binnenkort gaat behande len. Er waren met name nogal wat mensen, die vrezen, dat de Dorpsstraat een race-baan gaat worden voor automobilisten uit de richting Blokland. De Dorps straat zal immers verbreed worden tot zes meter (aan beide zijden bovendien een trottoir van 2 meter) en dat zou uitnodi gend tot hard rijden kunnen werken. Ir. v. d. Berg zei, dat de ingenieur Van den Berg beantwoor normale wegbreedfe tegenwoor- Sancta Maria heeft een ondernemingsraad NOORDWIJKERHOUT Htlj psychiatrisch centrum Sancta Maria heeft een ondernemings- raad. Niet minder dan ruin 89 van de stemgerechtigde v/erknemers heeft een keuze ge daan. De leden werden uit dej verschillende afdelingen van 1 Centrum gekozen. Zij zullen dermeer bij het vaststellen vael het beleid adviseren. Op 8 maart wordt de OR officieel] dl geïnstalleerd. De volgende men r sen komen er dan in: P Broek- hof, Th Förrer, J van Gils (ci viele dienst), L Verbeek (techn!Vo dienst), P van der Lans of E 1 Rijnbeek (administratie). s (Beiden kregen 19 stemmen. Dege ne met de meeste dienstjaren bij Sancta Maria zal uiteindeliji in de OR komen.). J Schippe rijn (medisch-psychologisch staf), C Koeken en W van Gel dre (para-medische dienst); Monden, H van den Nouwelan en mej Sluijter (verpleegkundi gen); zr. Vlaar en broeder Ha rings (leerling-verpleegkund gen). Kortekaas top junior bij clubkampioen schap Warmond WARMOND Jaap Korteka bewees op de Jaap Edenba dat hij als juniorschaatser grote toekomst tegemoet k gaan. Hij was favoriet tijde de clubkampioenschappen de Warmondse IJsclub. Deeli mers aan conditie- en ijstri ning deden er in wisselende weersomstand heden het publiek genieten. Jaap Kortekaas (net teruggekee uit Noorwegen) reed de 500 n ter in 45.9 en de kilometer 1.33.8. Dit ligt iets boven i persoonlijke records. Bij de nioren was Theo Vergeer grote man. Uitslagen: dig kwestie van mentaliteit als men daar misbruik van gaat maken en de voorschriften niet meer naleeft. Verbreding is mogelijk doordat de rooilijn van de noordzijde van de Dorpsstraat 5 meter naar achteren verlegd wordt. Er ko men ook parkeerhavens. De vernieuwing van de kern mag in het algemeen geen uitbrei ding van het winkelareaal in houden. Met 25 detaillisten op dt de vragen uit de zaal 1500 m2 winkeloppervlak is Nieuwveen in vergelijking met andere gemeenten al vrij druk De nodige opmerkingen werden ook gemaakt over het gebrek aan wandelgelegenheid rond het dorp. De suggestie om de Ringsloot te dempen (heeft geen functie meer na aanleg van de riolering) werd snel door burge meester Breer verworpen met verwijzing naar het landelijk karakter. „Over enkele jaren is dat ook weer schoon viswater".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6