Winkelsluiting in Leidsehendam wordt vrij gelaten Volkstuinen in Ter Aar hobby voor eigenaar Winkels van Zoeterwoude in één vereniging Burenhulp Zoeterwoude wil niet stil zitten P. L. Siero werd directeur O.W. van Alkemade rijn- veen- en vlietstreek Mensen moeten over de drempel Alphense beton fabriek over genomen PAGINA DINSDAG 13 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT --- De heer Van Tol voor „zijn" tuinen TER AAR „Voor mij ieil u het een soort hobby en verder zie ik het als een sociale en maatschappelijke zaak. Geen centje hou ik er aan over en dat is ook helemaal niet de bedoe ling." Dit vertelde de heer Van Tol ons gisteren naar aanleiding van zijn Volkstuinenproject in óe gemeente Ter Aar. Enige tijd geleden vroeg de heer Van Tol vla een advertentie gegadig den voor de huur van volks tuintjes. Het opvallende van de advertentie was wel, dat erin vermeld stond, dat invaliden en minder draagkrachtigen sowieso voor dertig procent van het to taal aan tuintjes in aanmerking zouden komen. En dat tegen la gere tarieven. De advertentie heeft zijn uitwer king niet gemist. Het gevolg is, dat nu nog maar een paar van de zestig volkstuineai te huur zijn. De verwachting is dan ook. dat de hele boel binnenkort vol ledig aan de man zal zijn. De heer Van Tol vindt dat niet zo verwonderlijk. ,,A1 die mensen in die konijnenhokken tegen woordig, willen ook wel eens een tuin. Als ze thuis de deur uitstappen, dan staan ze direct bij de buurman op de stoep, dat kan toch niet." Gisteren heeft de heer Van Tol een gesprek gehad met de bur gemeester van Ter Aar en, zo verklaarde hij, de gemeente staaft zeer positief tegenover het project. Dat zal ook wel nodig zijn, omdat de vergunningen nog niet binnen zijn. Dat heeft Van Tol er toch niet van kunnen weerhouden vast te beginnen met de aanleg van de tuinen. In totaal gaat het om 15.000 vierkante meter grond. Vierduizend daarvan liggen aan de Langeraarse Plas en de rest aan de Schilkerweg in de buurt van het zwembad. De grond aan de plas is ai helemaal ver huurd. Op beide stukken grood is een betonpad van twee meter tien breed aangelegd, waardoor de tuinen gemakkelijk, zelfs per De tuintjes aan de Langeraarse Plas personenauto, te bereiken zijn. De volkstuinen zijn per stuk 250 vierkante meter groot. De grond is volgens de heer Van Tol prima geschikt voor tuin bouw. Van de zestig in aanleg zijnde tui nen zijn er dus twintig gereser veerd voor invaliden en minder draagkrachtigen. De prijzen zijn als volgt: een perceel aan de Schilkerweg (250 vierkante me ter) kost 1,15 per vierkante meter. Voor de „speciale groep" is dat drie kwartjes per vierkante meter. De tuinen aan de plas komen op 2,20 per m2 normaal en voor de minder draagkrachtigen en invaliden op 1,50 per meter. Het is de be doeling dat de brug, die toegang geeft tot het terrein aan do Schilkerweg, opgeknapt wordt, zodat ook de entree prima in orde zal zijn op 1 maart, als de tuinen beschikbaar zullen ko- men. Zoeterwoude Na enkele min of uitgebreider te werk gegaan meer mislukte pogingen heeft dan bij eerdere pogingen. Zo het nu alle schijn, dat de op- zullen de adspirant-leden mor- richtlng van een winkellersver- genavond in het Don Boscohuis enlging morgenavond een feit een kant en klaar huishoudelijk zal worden. De noodzaak hier- reglement en statuten voorge- van wordt door de betrokkenen legd zijn. Overigens zal dit bij steeds meer ervaren. de besprekingen nog gewijzigd kunnen worden zodaar behoefte Tijdens de jaarvergadering van aan bestaat. Men kan direct het N.K.O.V. welke in november kennis nemen van de rechten en plaats vond kondigde voorzitter verplichtingen van de deelne- H. Paardekooper dit nieuwe inl- mers en de flnancië'e konse- tiatief reeds aan en verklaarde: kwenties van het een en ander „Het is mij een heilig ideaal". onder ogen kunnen zien. De voorbereidingen zijn getrof fen door het bestuur van het Ter voorbereiding van dit alles NKOV in samenwerking met de hebben in de afgelopen tijd be- vertegenwoordigers van de mid- sprekingen plaats gevonden met denstand in het gemeentelijk besturen van soortgelijke orga- overlegorgaan voor het midden- nisaties in omliggende gemeen- en kleinbedrijf. Daarbij is men ten. HAZERSWOUDE De commissie milieuhygiëne uit Hazerswoude wil in de eerstkomende vergadering aandacht gaan besteden aan de autowrakken, die her en der in de gemeente de omgeving meer dan ontsieren. In Hazerswoude-dorp, ter hoogte van Burgemeester Warnaarkade 40, is daarvan een prach tig voorbeeld te vinden. Aan de andere kant van de vaart staan daar nu al zo'n 2y2 jaar drie van deze wrakken. Als ontsiering van dit toch wel fraai te noemen woongedeelte van het dorp ZOETERWOUDE Als direct uitvloeisel van het Pastoraal plan „Toerusting" ging 'n jaar geleden de Burenhulp van start. Het betekende de praktische uit werking van één van de sugges ties die tijdens de gespreksa- vonden naar voren waren geko men. Wat zijn de ervaringen van het eerste jaar? Is de be hoefte die toen verondersteld werd, werkelijk aanwezig geble ken? Moet de vorm en organi satie „bijgesteld" worden? De heer C. Potter (Ambachtshe renweg 64) die voorzitter is van de werkgroep, tracht daarop een antwoord te geven. Hij wordt daarin en in het Buren- hulpwerk terzijde gestaan door de dames E!derhorst-Juffer- mans en Hartlooper-P.uben. Zij zijn de werksters van het begin. Dz initatiefr.er.iers hadden zich bii de voo-be-ei',;:-'*en 'n jaar ge'eden op de hoogte gesteld van ce garg van zclrcn in Ha zerswoude. In de afgelopen pe riode is echter wel gebleken dat de behoefte dèèr duidelijk gro ter is. Dat de Zoeterwoudse hulpverleners (er zijn er maar liefst 50 beschikbaar) nog niet meer aan bod zijn geweest heeft mogelijk ook andere oorzaken. Daar is op de eerste plaats de on bekendheid met het werk. Men gaat dit proberen te verbeteren door de 200 subsidie, die de gemeenteraad vorige maand ter beschikking stelde, ondermeer gebruiken voor „reclame". Een bescheiden bedrag maar wordt dan ook sober gewerkt. Daarnaast is er zeker ook drem pelvrees. En dat is te betreu ren, want zij die zich hebben aangemeld om ingeschakeld te worden willen dit ook metter daad waarmaken. Gelukkig zijn er ook ervaringen in de aanloopperiode die het nut van Burenhulp onderstrepen: Er werd voor hulp gezorgd in een gezin met jonge kinderen. De vrouw was in het ziekenhuis opgenomen en haar man moest op de lastige tijd tussen 68 bij haar op bezoek, terwijl de ge zinshulp dan al weg was. Bij een invalide moeder kreeg! de huis^oude'iike hulp een onge lukje. Burenhulp sprong in; Groot bedrag geroofd uit auto koopman ROELOFAR ENDS VEEN Dat een goed afgesloten auto beslist nog geen veilige bewaarplaats is voor geld etc. ondervond de uit Zandvoort afkomstige bloe menhandelaar H. Keever. Deze op Duitsland rijdende „vlie gende hollander" kwam na zijn aankopen aan de Veense Bloe menveiling bij zijn geparkeerde luxe Mercedes met Duitse kente ken tot de ontdekking, dat door het indrukken van een zij ruitje men kans had gezien hierdoor een tas met voor hem belangrij ke papieren maar ook nog eens ruim 6.500 aan contant geld weg te nemen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Debuut van Universe in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De Hazers- woudse popformatie Universe debuteert oo zaterdagavond 24 februari in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw in het dorp, wanneer sociëteit Join daar een onderkomen zoekt. De groep Universe, waarin enkele leden van de inmidde's opgehe ven formatie Bragile, heeft nummers van onder andere Fooys, Black Sabbath en The Doors op het repertoire staan. Van de Hazerswoudse grond is inmiddels ook gekomen de rock and roll-formatie Argus, die op zaterdag 17 februari optreedt in De Drie Eendjes te Zoeterwoude- Hoge Rijndijk. LETDSCHENDAM - Als de raad akkoord gaat met een voorstel van B en W zullen de halvedag- en de vakantleslultingsverorde- ningen worden ingetrokken. De kakakter en kunnen vooral wat betreft de vakantiesluiting niet op één lijn worden gesteld met bedrijven van veel kleinere om vang. Jaarvergadering van de kring Meerlanden LTB ALKEMADE De kring Meerlan den van de LTB komt op 16 fe bruari bijeen In de kantine van de bloemenveiling EMM-Roelof- arendsveen voor haar Jaarverga dering. Bij deze kring zijn onder meer aangesloten de afdelingen gele gen in de rayons Aalsmeer, Ter Aar, de Kwakel, Roelofaronds- veen, Hoogma.de, Leiden, Stompwijk. In de vergadering, die om 20 uur begirt, wordt de nieuwe geestelijk adviseur, pas toor J. A. J. Adank uit De Kwa kel, aan de leden voorgesteld. Tevens zullen het Jaarverslag en financieel overzicht over 1972 en de beg-oting voor 1973 wor den besproken. Na de rondvraag zal de heer A.G.M. van der Kroon, mede werker van het bureau Public Relations in de Land- en Tuin bouw, iets vertellen over zijn werk. huidige regeling wordt onover- Omdat er meer personeel is kun- zichtelijk genoemd omdat zowel nen deze zaken makkelijker het op maandagochtend- en middag gehele jaar open blijven waar als op woensdagmiddag winkels door de medewerkers ook nog gesloten zijn. Bovendien worden de regelingen willekeurig geacht omdat ze slechts,voor bepaalde groepen winkels gelden. De overige win kels, waaronder de warenhui zen, hebben voor hun halvedag- sluiting onderling een regeling getroffen die uitstekend functio neert. Mede daardoor is de hui dige regeling onoverzichtelijk geworden voor de consument en brengt bovendien voor sommige onderemers zelfs nadeel mee. De ondernemers in een winkelcen trum waar de meeste winkels op maandagochtend gesloten zijn en die een eigen regeling hebben zijn op maandagochtend bijna van omzet verstoken, ter wijl ze bijv. op woensdagmid dag als er veel publiek is we gens de verplichte sluiting hele maal geen omzet hebben. Naar de mening van B en W zijn de vakantiesluitingsverordenin- gen bij de ontwikkelingen in het bedrijfsleven achtergebleven. Supermarkten bijv. worden niet als aparte groep maar als krui denierswinkels behandeld. Ze hebben echter een geheel eigen Stompwijk De handbalvereni ging H.V.S. heeft via de Euro- sportrlng kontakt met een ver- eiglr" r't Brdcn-V/ürtenberg. Ten dep tatio jeugdspelers wil tijdens de Paasdagen gaarne raar Stompwijk komen om en kele r-edstrijden te spe'en en naiunrirk de zee en de bloem boller "rvin bekijken. De moeilijkheid is nog de huisves ting. I: ;ernationaal denkenden Stompwijkers, kunnen bij mevr. Bea van Bom melen terecht als zij een van deze jongens of meisjes te gast willen hebben. Het gaat om ong. 40 personen in de leeftijd van 14 tot 19 jaar. ZOETERWOUDE Basalt Rot- terdam NV zal per 1 maart alle aandelen ln BV Betonfabriek De Hoorn in Alphen aan de Rijn overnemen van Oosthoek en Zoon BV ln Zoeterwoude, aldus een communiqué. De huidige produktie van De Hoorn, waar ongeveer 30 man werken, zal normaal worden voortgezet, terwijl daarnaast een depot zal worden gevormd voor de door Basalt Rotterdam verhandelde grondstoffen. De verkoop van betonprodukten van De Hoorn zal evenals tot nu toe worden verzorgd door Oost hoek. In overleg met de bonden zijn de nodige voorzieningen ge troffen. De transactie heeft ove rigens geen invloed op de perso- neelssituatie. De directie van De Hoorn zal worden gevoerd door de heer J. A. Bossinga (ook directeur van Basalt) en ir. P. Kolk (ook directeur van Oosthoek). '-pi:ant!esp:e:d,g kunnen meewerken, en \7 w'l'en de ondernemer voortaan volkomen vrij laten. Diikens een mededeling van dc Leidschendamse Ondernemers ALPHEN In de stromende re- ereniging hebben r'e winkeliers gen is g'steren een bestelauto zich met het standpunt van B van schildersbedrijf Haak op de n W verenigd. Sportlaan gekanteld. De auto, die bestuurd werd door de heer Haak, reed in de richting van de Kennedylaan toen hij in een plas raakte. Hierdoor werd de Burgemeester Van de Poel bij het verrichten van het slaan van de eerste paal. Eerste paal tennisgebouw geslagen door burgemeester TER AAR In aanwezigheid van het voltallig gemeentebestuur en enkele bestuursleden van de "Tennisvereniging Ter Aar" heeft burgemeester mr. H. J. van de Poel de eerste paal ge slagen voor het nieuwe clubhuls van de vereniging. Ondanks de slechte weersomstan digheden woonden velen de plechtigheid bij waaronder be stuursleden van zusterverenigin gen. Voorzitter Keulemans dankte de bouwcommissie voor hun activi teiten en verheugde zich bij voorbaat op de dag, dat dit ge bouw in gebruik zal kunnen wer den genomen. De wens, dat spoedig met de aanleg van de derde baan kan worden begonnen onderstreepte hij met de ver wachting, dat de vereniging hierdoor vele liefhebbers van de tennissport zal kunnen gerieven. Na de officiële verrichtingen bleef het gezelschap vanwege de stro mende regen ten huize van de voorzitter nog gezellig bijeen. auto volkomen onbestuurbaar en toen hij tenslotte tegen een trot toirband reed was er geen hou den meer aan. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De au to werd enigszins beschadigd aan het dak doordat hij tegen een paal aan viel. Bij een ziekendag van de Zoi nebloem zorgde Burenhulp v( een groot aantal auto's; Er werd een autorit naar A( melo georganiseerd voor overspannen moeder die ei tijdje „uit" moest. Bij deze opsomming, die lang niet volledig is, kunnen ook de be zoeken aan zieken en eenzamen worden genoemd. De heer Potter: „De noodzakelijk heid van Burenhulp is zeker niet te meten aan het aantal ke ren dat hulp wordt verleend" Met het betrekken van de nieuw bouw van het Elisabethzieken- huis in Leiderdorp, waar nogal wat Zoeterwoudenaars opgeno men worden, is een probleem ontstaan inzake de moeilijke verbinding met het openbaar vervoer. Met de wetenschap da! er ongetwrifeld dikwijls automo bilisten zlln die met een mini male bezetting van hun voertuig naar Leiderdorp gaan, vraagt Burerhulp zich af of hier voor haar ook een bemiddelende taak is, met ra-^e voor oudere men sen die op bezoek willen. Met zulke en talloze andere geval len behoeft niemand te schro men een beroep te doen. Het kaartsysteem bevat immers na men van vele mensen die hun diensten, van de meest uiteenlo pende aard, beschikbaar willen en kunnen stellen. ALKEMADE De heer P. L. Siero Is gisteravond in een ex tra openbare raadsvergadering met 14 stemmen voor en 1 blan co gekozen tot direkteur van Openbare Werken in de ge meente Alkemade. Door b. en w. was de heer Siero, die ge durende 5 jaar reeds in A'kema- de de funktin van chef van de sectie bouw- en wonlngt-ezicht bekleedt, als 2e kandidaat voor gedragen na de heer F. de Jong uit Schipluiden. Deze aanbeveling was weer het resultaat na een selectie van de diverse kandidaten. Doordat de heer De Jong te elfder ure zijn kandidatuur had ingetrok ken bleef de heer Siero nu als enige kandidaat over. Na de verkiezing werd de heer Siero door burgemeester P. M. F. Smolders geluk gewenst met zijn 2| verkiezing. Gedurende 5 jaren heeft de heer Siero in Alkemade Je getoond een bekwaam en ten* A ke deskundige werker te zijn. U "kwaamheden welke hij ooi fc, heeft getoond als commandant to van de vrijwillige brandweer» p Nadat nog woorden van geluk* wens waren gesproken door ,0 diverse fraktievoorzitters n.l. N, ij J. Verhaar namens K.V.P. H. «I M. L. van Duijkeren namens dtj V.G.A., KI. Uit den Boogaard namens de chr. groepering tenslotte nog door mevr. Els 0 geest-Vesseur als enig vrouwe^ J lijk raadslid, kon voorzitter j Smolders de korte vergadering met een dankwoord besluiten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6