Eerste flat van Muiderkring in Mors opgeleverd Politiechef P. Verhoef ridder O.N. Op en House in Noord-Hofland door duizenden bezocht «si LPMG: Homogene brass-band •SSSmum Twee kluchten bij jubilerend „Theodulfus'' stad en streeknieuws St.-Jans Fanfare concerteert weer PAGINA 3 ZATERDAG 3 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Wethouder Ham heeft gistermiddag, met het steken van de sleutel in het slot, de eerste vierkamerflat geopend aan de Muiderkring. Deze flat maakt deel uit van een gebouw van 161 vierkamerflats, bestaan- fint erieur werd verzorgd dooi de firma Zierikzee) en elke dinsdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur zal een doorstromings ambtenaar zitting houden eventuele belangstellenden voo te lichten. de uit zeven verdiepingen. Het De wethouder overhandigde aan gebouw op zich maakt deel uit van een project van in totaal 521 flatwoningen nabij de Pies" manlaan. De eerste 47 woningen zijn nu, met de opening van deze flat, afgeleverd. Het gehele project aan de Plesmanlaan wordt ge bouwd in opdracht van de ge meente en degenen die in aan merking willen komen voor een van deze flats kan zich bij het bureau Huisvesting opgegeven. Gerekend moet wel worden op een vrij hoge huur 350), hoe wel men in aanmerking kan ko men voor een doorstroompre- de eerste bewoonster, frouw Van Beukering ket, dat als symbool moest die nen voor de nog aan te leggen groenstrook vóór de flat. Deze groenstrook dient enerzijds ter verfraaiing, anderzijds om het lawaai van de in de toe komst erg druk wordende Ples manlaan op te vangen. Om die laatste reden zal ook nog een aarden wal aangelegd worden. Wethouder Ham verrast mejufrrouw Van Beukering met VOORSCHOTEN In de Voor- schotense wijk „Noord-Hofland" werd gisteravond geen te'evisie gekeken. De wijkbewoners kwa* men naar de grote aula van de 24-klassige school voor het „Open House" georganiseerd door de Stuurgroep „Noord-Hof land". De opzet: meer contact tussen de wijkbewoners onder ling, kan zeker gerekend naar de belangstelling, als geslaagd beschouwd worden. Het „Open House ROELOFARENDSVEEN De in de Alkenburcht gehou den kaartavond waarvan de baten voor de plaatselijke jeugdvereniging zijn, had de volgende uitslag: 1. L. Hoo- gervorst (5863 pnt), 2. K. Waasdorp (5748 pnt), 3. Th. Dongelmans (5257 pnt). Iede re dinsdagavond kan men aan de kaartwedstrijden Scholieren bereiken hoogste punt Alphen a/d Rijn De bouw van zes blokken van tien wo ningen in de Ridderveld-wijk „Groenoord" bereikte giste ren haar hoogste punt. Immers het was het eerste blok van de zes blokken van tien woningen die door de firma C. Slingerland zijn aangenomen - dat door vijf tien leerlingen van drie tech nische scholen uit Alphen aan den Rijn, Gouda en Oude Weetering wordt ge bouwd. De vijftien jongens moesten - na hun examen - aleer ze in een bedrijf mo gen werken, eerst één jaar band. De leerlingbouwvak kers zullen drie jaar over de Ea„rHIoraHir" g™* Exposities DTfl ture" (Rimmer) en hete oud-ver- Twee spelers muntten uit als so- een tweede concert in de Stads gehoorzaal, die nu heel wat-be ter bezet was dan verleden week. In het afgelopen jaar is het corps van fanfare naar brassband-bezetting overgescha keld. Deze samenstelling, die zich vanuit Engeland ook in Ne derland aan het verbreiden is, kenmerkt zich door een vendel cornetten (die trompetten en bu gels vervangen) en door de af wezigheid van saxofoons. De klank is door de familie-rela tie van de instrumenten homo gener en soepeler dan die van het fanfare-ensemble. Het gezel schap toonde, onder de hoog te waarderen -directie van Dick Anderson, wat het in de nieuwe samenstelling waard is. Ander son's leiding maakte de voor dracht levendig, de klank plas tisch en genuanceerd en inspi reerde tot muzikale bewogen heid. De homogeniteit, met name bij de cornetten, moet nog wat groeien. Men is overigens be grijpelijk nog niet volkomen ingespeeld en aan de nieuwe sa menstelling aangepast. door de (ongewoon) grote lengte en het niet zo hoge niveau van een aantal composities, was een zekere monotonie niet te vermij- trouwde Bells across the mea dows" (Ketlbe/) wonnen het in bouw en muzikale waarde zeker van werken -als de Rhapsody in Brass (Gaffins) en de Chorau s (Wright) list: de euphoniumblazer Kievits in „springtime") en de cornettist P. van Oeveren in Mozart's „Alleluia". JOHAN VAN W. maak meer gebruik van onze uitgebreide service ZOETERWOUDE Van avond zal de Sint Jans Fanfare een concert geven in „Het Cen trum". Nadat het bezoek aan de concerten enkele jaren terug een dieptepunt beleefde is het nadien sterk crescendo gegaan. Dat is zeker de verdienste van de nieuwe leiding. Dirigent Jan Mey is met zijn musici geheel nieuwe wegen ingeslagen en heeft een modern reportolre op gebouwd dat in toenemende mate belangstelling trekt. Dat is onlangs nog gebleken in het Leidse Antonius Clubhuis waar met VIVACE werd geconcer teerd en waarbij geen stoel on bezet bleef. Passend in deze nieuwe stijl zal men zich in een andere opstel ling op het podium presenteren. Men gaat morgenavond op de lichte toer. Het zwaardere werk wordt gereserveerd voor het ju bileumconcert dat later in het jaar zal plaats vinden in het ka der van het 70-jarige bestaan. Er staan een aantal nieuwe nummers op het programma. Een bijzondere ode wordt ge bracht aan de vermaarde band leider Glenn Miller met o.a. „American Patrol" en "In the mood". Nieuw is ook het ..Mexi can Trumpets". De toegang is vrij. Onder de aanwezigen wordt, zoals gebruikelijk, de grote Fanfareprijs verloot. Aan het slot bestaat nog de gelegen heid een dansje te maken op muziek van het duo Klaassen. stand", bestaande uit kleine kermisvermakelijkheden, zoals bussen gooien, grabbelen, sjoe len, rad van avontuur en een presentatie van de middenstand, die o.a. met een goede mode show, voorlichting over filmen en dia's maken, oude ambach ten, zoals potten bakken, mat ten vlechten, weven, lekkere hapjes, het geheel tot een in modern jasje gestoken fancy- fair maakte. was een toe- Een onderdeel liep werkelijk uit de hand, maar daar is niemand bezorgd over. Om de verbon denheid van het lopende en jon ge Noord-Hofland tastbaar te maken, was gevraagd om iets mee te brengen, waardoor be jaarden en zieken in de wijk een geschenk zouden kunnen krijgen. Rond tien uur in de avond ('t feest was nog lang niet afgelopen) waren de blik jes, pakjes en allerlei lekkertiij- en al niet meer te tellen. In een hoek van de gang vormde zich een complete delicatessenvoor- raad, genoeg om de hele wijk huis-aan-huis te voorzien. Hoeveel bezoekers er geweest zijn is alleen te schatten, maar het zullen er een paar duizend ge weest zijn, ook van buiten de wijk. Burgemeester J. van der Haar en echtgenote kwamen in een dubbelfunctie, omdat het burgemeestersechtpaar in Noord-Hofland woont. Wethou der Esselaar was er eveneens als de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. jaar heeft hij de Noord- Een acène uit ,,Nelis niet kietelen BOSKOOP De r.k. amateurver eniging St. Willibrordus vierde één februari haar veertigjarig bestaan. Burgemeester G. W. baron van Dedem complimen teerde de vereniging en over handigde de voorzitter de heer J. Brosens een enveloppe ter versteviging van de kas. Hij bleef in gezelschap van zijn echtgenote en wethouder J. J. M. Tromm nog geruime tijd de jubileumvoorstelling volgen. Het oudste lid de heer W. G. Hou- dijk, die vanaf de oprichting één maart 1933 tot 1954 voorzit ter is geweest, ontving van een Willibrordus jubileerde met Dolle Toon vertegenwoordiger van de N.C.A. een gouden speld. St. Willibrordus is opgericht door leden van de Katholieke Arbei ders Bond en bracht in het be gin kleine eenakters ter opluis tering van de feestavonden van de K.A.B. Later heeft de toneel vereniging zich sterk uitgebreid en kon grotere avondvullende stukken op het repertoire nemen. Over belangstelling heeft St. Willi brordus heden ten dage ook niet te klagen. Er zijn weer wat jongere toneelliefhebbers bij ge komen en de jubileum-uitvoe ring van „Dolle Toon" werd we derom een succes. Na de voorstelling dankte voorzit ter J. Brosens voor de cadeaus en de vele belangstelling. OUDE WETERING De R.K. Toneelvereniging „Theodulfus" heeft gisteravond de eerste uit voering gegever. van twee kluchten. De toneelspelers wa ren bijzonder goed op dreef; de zaal was tot de laatste plaats bezet. Voor de pauze werd de eenacter opgevoerd: „Nelis niet kietelen" van Jack de Groot; na de pauze volgde het blijspel in drie be drijven „Gevaarlijk snoepgoed" van Max Andrea. Het eerste stuk werd geregisseerd door Henk Kortekaas; bij het tweede was de spelleiding in handen van Piet Möllers. Spelers zowel als toeschouwers kunnen op een plezierige avond terugzien. reeds geruime tijd te wensen op advies van de dokto ren moest er een eind komen aan zijn ambtelijke loopbaan. Dit was ook de reden, dat op uitdrukkelijk verzoek van de heer Verhoef, van een officiële receptie werd afgezien. Behalve burgemeester en me vrouw Bonnike kwamen de wet houders Van Leeuwen, Van Duyn en Jansen, gemeentese cretaris W. van Sprang en een deputatie van het politiekorps de heer en mevrouw Verhoef de hand ten afscheid drukken. Na dat de burgemeester in een toe spraak de verdiensten van hoofd inspecteur Verhoef voor de po litie en zijn veelzijdige arbeid op maatschappelijk en sociaal terrein had geschetst, speldde hij hem de versierselen van de hoge onderscheiding op. De heer Verhoef is de eerste gerid derde politieofficier in het be staan van het Noordwijkse poli tiekorps. De scheidende hoofdinspecteur be gon zijn politieloopbaan op 1 juli 1940 bij de toenmalige rijks- veldwacht, later marechaussee en nog weer later staatspolitie. Op 1 januari 1946 werd hij door het militair gezag aangesteld tot brigadier, plaatsvervangend korpschef van het toen nog „zwevende" Noordwijkse poli tiekorps, waarvan het toen niet zeker was of het rijks-, dan wel gemeentepolitie zou worden. In 1949 volgde de bevordering van de heer Verhoef tot inspecteur en in 1970 tot hoofdinspecteur van politie. Het korps en velen daarbuiten hebben hem als een gëwetens- vol politieman met een groot to* ciaal gevoel leren waarderen. A. Oosterbaan veertig jaar ambtenaar VOORSCHOTEN Gemeente-se cretaris A. Oosterbaan is 4" jaar in overheidsdienst. Ter ge legenheid daarvan is er zater dagmiddag van 4 tot 6 uur gele genheid in het gemeentehuis het echtpaar Oosterbaan geluk te wensen. De heer Oosterbaan (59 j.) kwam op 1 maart 1951 als secretarie- ambtenaar naar Voorschoten, daarvoor was hij werkzaam op de gemeente-secretarie te Baarn. In de loop van zijn Voorschotense jaren heeft de hoer Oosterbaan via afdelings chef, referendaris A. in Algeme ne Dienst het hoogste bereikt wat een ambtenaar op een se cretarie kan bereiken. Sinds midden vorig jaar vervult hij de functie van gemeente-secretaris. In Voorschoten heeft de heer Oos terbaan de plaatselijke afdeling van de VVD helpen oprichten en was hij ongev. 16 jaar actief bestuurslid. Vele jaren had hij eveneens zitting in de Stichting Padvinders Voorschoten, waar van hij secretaris was. Naast aktief lid van de Herensociteit, mede-oprirhter van de plaatse- lijke afdeling van het Rode Kruis, heeft de heer Oosterbuan op het culturele vlak als hobby medewerking verleend o.a. aan het tot stand komen van het boek over „oud-Voorschoten". LEIDEN In verband met werk zaamheden zal het Rijksmu seum van Natuurlijke Historie aan de Raumstceg van 5 tot en met 16 februari voor Iedere LEIDEN - De nota van de contactraad zal het voor naamste punt van bespre king vormen op de jaarlijkse algemene vergadering van de KVP-ufdeling Leiden, die op donderdag 8 februari in het Antoniusclubhuis gehou den wordt. Het bestuur roept de leden op, kandidaten voor het bestuur zo spoedig moge lijk voor te dragen. LISSE Woensdag wordt te Lisse grof huisvuil opge haald in wijk 3 (Dinsdag- wijk) en wijk 5 (Vrijdagwijk RIJPWETERING BEZOEKT DE GROTE F A N C Y - F A 1 R IN HET DORPSHUIS GEOPEND: Zaterdag 3 februari van 20.00 tot 01.00 Zondag 4 februari van 11.00 tot 01.00 uur uur GEWELDIGE ATTRACTIES met o.a. ZATERDAGAVOND Bil HET RAD VAN AVONTUUR EEN HALF VARKEN ENORME PR5JZENÜ 1 ZEGT HET V OORTI II 1

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3