Silvia Kristel ziet meer in film dan in televisie Waaldrecht en de rol van gastarbeiders in Nederland TELEVISIE VANAVOND R TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND ft Winnares Een van de Acht kan naam van Rudi Carrell niet meer horen RADIO MORGEN TERUGBLIK LEIDSE COURANT.'"" '',^'"7"' DINSDAG 30 JANUARI 1973 |AGI Om met je 19 lentes het lef te „Ik was in die tijd verloofd met En dan te bedenken dat alleen de hebben cineast Pim de la Parra op te bellen met de mededeling, dat je misschien wel geschikt bent voor een rol in een van zijn films, moet je ambitieus zijn. Om het dan ook nog voor elkaar te boksen, dat je inder daad een contract krijgt voor een van de hoofdrollen van een van zijn films, moet je beschik ken over een onmiskenbaar ta lent. een journalist die wat contacten in de filmwereld had. Op de ci- nemanifestatie vorig jaar fe bruari stelde hij me voor aan een Franse cineast- Deze man zag het al bij de eerste ontmoe ting helemaal zitten. Aan ieder een bazuinde hij rond, dat hij een tweede Audrey Hepburn had ontdekt. k was zo gek niet of Ik moest mee naar Parijs om te filmen. Het is toen helaas bij proefop- namen gebleven. Het kwam er op neer, dat ik er meer voor hem was dan voor een eventue le film. Maar ik, ook niet gek, had het snel door. Omdat ik een filmrol toch wel zag zitten heb ik toen Pim de la Parra gebeld. Ik kende een vriendin van hem dat was een mooie entree. Silvia Kristel (20), die onlangs tot miss tv-Europa 1973 werd uitge roepen, presteerde dit. Silvia is op het ogenblik beziig met een bliksemcarrière. Nog maar een jaar geleden verdiende ze als secretaresse bij een ingenieurs bureau een aardige boterham. Nu is ze een vrij veel gevraagd fotomodel, heeft haar eerste filmrol achter de rug, en kent iedere tv-producent haar naam naar aanleiding van haar over winning bij de miss tv-Europa verkiezing. „Mijn wieg stond in Utrecht", vertelt Sylvia. Als oudste in een streng katholiek gezin werd ik, zoals dat gewoonte was in onze familie, naar een kostschool ge stuurd. Ik deed MULO en begon aan de HAVO. die ik niet af maakte omdat ik me niet langer met het strenge gezag en de in stelling van de school kon ver enigen. Het ging er nogal ouder wets toe. Wij moesten bijvoor beeld tweemaal per dag naar de kerk. Nu kan je over het geloof denken wat je wilt, maar dit Bij dit bureau kreeg ik al snel was toch wel een beetje teveel heel wat werk. Nu moet je niet bikini die ik aan had belangrijk was voor de foto. Het is af en toe een ellendig vak". Ondertussen kwam Silvia in con tact met Fons Rademakers, die haar een vrij belangrijke rol in zijn film „Because of the cats" aanbood. In de film die eerst daags zijn première beleeft, speelt Silvia een 17-jarig meisje dat van het rechte spoor is ge raakt. „Ik vind filmen een erg leuke be zigheid", beaamt Silvia. „Vol gens Pim ben ik een natuurta lent en misschien heeft hij daar ook wel gelijk in. Ik versta de kunst me volledig in de persoon die ik speel te verplaatsen. Als ik moet huilen, huil ik, en als het nodig is om te lachen heb ik daar ook geen enkele moeite mee. Mijn enige handicap is dat ik het goede". „Het lot bracht me bij een inge nieursbureau. Ik werd aangeno men, omdat ik mijn al wat ou dere baas had wijs gemaakt dat een secretaresse-opleiding te genwoordig niets meer is. Mijn eerste kreten daar waren, dat de hele boel gereorganiseerd moest worden. De goede man verschoot wel even van kleur, maar was direct overtuigd van mijn kunnen. De volgende dag zat ik achter een bureau voor een salaris van 1000 gulden schoon per maand". Nadat ik uitgelegd had was en wat ik wilde, maakten we een afspraak. Pim was di rect enthousiast, maar raadde mc eerst aan als model wat er varing op te doen. Zo gezegd zo gedaan. Ik gaf mijn baan op en stapte naar een modelbureau". „Eerst lieten ze me daar een for mulier invullen, waarna ik niets meer hoorde. Weet je wel, de gewone uiterst bureaucratische methode. Maar daar trapte ik niet in. Na een week lag er een woedende brief mijnerzijds op hun bureau en de volgende dag kon ik beginnen. Zo zie je maar Hoewel Silvia werd gekozen als dat je nooit over je moet laten miss tv-Europa is ze niet van lopen. pian ooit wat belangrijks bij dit medium te gaan doen. „Kijk", glimlacht ze „van zo'n kreet als „je kan bij ons ko men", moet je je natuurlijk nooit wat aantrekken. Daar komt toch nooit wat geen zes regels tekst uit mijn hoofd kan leren. Bij de film is dat ook niet zo nodig, maar mocht ik ooit eens wat aan to neel gaan doen dan zal ik zeker in moeilijkheden komen. De rol die Pim me bij onze eerste ont moeting in het vooruitzicht stel de, heb ik gekregen. Deze week beginnen de opnamen voor „Li ving apart together", waarin ik een behoorlijk aandeel heb. Ook andere Nederlandse filmers hebben al belangstelling voor mij getoond". denken dat het werk model alles is. De fotografen la ten je de gekste dingen doen- Twee weken geleden moest ik in Las Palmas op een plek de zee in, waar het wemelde van de haaien. De fotograaf beweerde dat ze ongevaarlijk waren, maar met dat sprookje had hij bij mij niet veel succes. Toen ik bleef weigeren werd ik zonder pardon de zee ingesmeten. Ik moest me met één hand aan een bootje optrekken en in de andere hand een nog half leven de vis houden. Sylvia Kristel, miss TV-Europa 1973 met lef. heb ik zo origineel mogelijk op gesteld en daardoor werd ik uit geselecteerd bij de eerste tien. recht- Het is allemaal verlakke- In Engeland vielen ze over mijn rij zowel van hun kant als van de mijne. Als de televisie ie mand nodig heeft houden ze een auditie en gaan ze heus geen miss-verkiezingen uitschrijven, al laten ze de intelligentie dan meetellen. Ik heb meegedaan, omdat ik me op dat moment een beetje verveelde. De brief die we moesten schrijven persoontje, omdat ik drie talen spreek. Natuurlijk telde mee dat ik helemaal niet nerveus was. Ik kon dat zijn, omdat ik wist dat alles toch al beslist De was na de eerste twee dagen. Zoiets maakt toch schijnbaar in druk op de nationalistische En gelsen. Met de prijzen zit ik, be halve de centen, voorlopig nog Weet je, Ik vind televisie best in mijn maag. De Mercedes Sport verkoop ik, omdat ik niet kan rijden en zo'n auto me veel te kostbaar is. s naar Jamaica hoop ik ook de hand te kunnen doen. week in Enge- Ik kan zo'n pokkenprik helemaal land voor de opnamen. Ik heb niet gebruiken. Het is me daar die tijd alles wat andere meis- trouwens veel te heet. Met dat jes vertelden lopen vertalen. geld wil ik samen met mijn va- leuk, maar het moet bij kleine dingetjes blijven, zoals een deur opendoen in een quiz of hoelameisje spelen bij Johnny en Rijk. Zulke dingen doe ik trouwens al regelmatig. Voorlo pig richt ik mij op de film en op mijn toekomstige zaak". ROELFIEN SANT NEDERLAND I 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dier en vriend 19.30 Tweekamp, quiz 20.00 Journaal 20.21 Mensen, mensen, mens 21.15 Adam Smith, tv-serie 21.40 Het einde van een sprookje, film 22.30 Koorzang 22.40 Den Haag vandaag 22.50 Journaal 22.55 Sport (teleac) 19.30 Koning Klant 20.00 Journaal 20.21 Waaldrecht, tv-serie 21.10 De wereld waarvan ik droom, zang 21.50 Achter het nieuws 22.40 Journaal BELGIë Nederlands NEDERLAND II 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Hier is Lucy 14.00 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie 18.00 De Fabeltjeskrant 18.005 Skippy. jeugdserie 18.30 Tienerklanken 19.05 Het vrije woord 19.35 Zoeklicht 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 De kleine waarheid 21.10 Verover de aarde, over slaap 22.00 De avonturen van Beethoven 22.20 Journaal NEDERLAND I 10.45 Schooltelevisie VARA i 17.00 De stratenmakeropzeeshow 17.20 De kinderen van de zee kraaibaai, jeugdserie NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 20.00 Journaal 20.21 Politieke uitzending, PSP 20.31 Staatsloterij 20.36 Die Rote Kapelle, spionage 21.30 Dames gaan voor, discussie 21.55 Studio Sport 22.20 Den Haag vandaag 22.30 Socutera i 22.45 Journaal 22.50 Schooltelevisie 20.00 Journaal 20.21 Van wie is die tekst?, cabaret 21.00 Achter het nieuws 21.35 Monty Pytons vliegende circus, kolder KRO/RKK-IKOR 22.05 Kenmerk NOS 22.50 Journaal 22.25 Computerkunde (Teleac) BELGIë NEDERLANDS NEDERLAND II 17.00 18.40 18.45 18.50 19.20 19.35 19.40 19.45 20.10 20.35 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Dagje ouder Jevanjong De Fabeltjeskrant Korte film Milieubescherming Politieke tribune Zoeklicht Mededelingen en de weerman Journaal Dubbeldekkers Artiesten helpen Unicef, deel 1 Konfrontatie Horen en zien, kunst Journaal HILVERSUM 1 8.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Van Europees strijdperk tot Europees tijdperk, klankbeeld. 18 45 KRO: 20.' orgelconcf Babel: ce radlograi 20.05 IS) Kerk. »eettiendaags J1.15 Diktatuur II. hoor- SCha ipeir 21.40 Babel (vervolgt. 22.15 <Sl «Jie Klassieke muziek (gr). 22.50 O— weging. 23.00 Echo, Waarin op dingen wordt doorgepraat. 23.30 Binnenkijken: literair program 23.55-24.00 Nieuws. luziek. 20.45 reel) Jeugd muzlel 22.30 Nleu\ Ritme. 19.30 Vanavond: Op de werf van Griensveen in Waaldrecht werkt een Spaanse gastarbeider naast een Nederland se collega, die hem in zijn woning onderdak verschaft. Maar de vrienschap bekoelt als de gast heer jaloers wordt op de harte lijkheid, die tussen zijn vrouw en de gast ontstaat. Het maakt hem dan ook boos als de buitenlander, die met ontslag bedreigd wordt, vanuit zijn huis een politieke actie beraamt. Kan hij zich veroorloven met zijn collega te breken? Het kan hem ook overkomen 22.40 Radlojoui 25! 50 (S) Vanavond luziek. 23.55-24.00 HILVERSUM 3 NOS: 18.00 Nleuv HILVERSUM 2 18.00 (S) Licht orke! 18.19 Uitzending vai voor Vrijheid - Nieuws. 18. Draayer Show. VARA: 19.00 Nieuws 19.02' Popsmuk. 20.00^ Nieuws. 20.0. Onder het goedkeurend oog van staat voor goed te verdwijnen. De Fi Meeuw (Mart Gevers) knipt wolven sterven in Canada het Granada (Lino Calle) het haar wolvenland bij uitstek uit. De van Lambert Meeuw (Piet wolf is daar nog steeds niet be- Römer). schermd. De Canadese cineast Bill Mason die deze documentaire gemaakt heeft, zegt over de Canadese ja gers van toen en nu: „Eerst doodden zij de wolven om zelf te eten, nu voor hun plezier". Dat dat de waarheid is tonen de beel- Hou 't scherm in hef oog Deel drie van de serie Waal drecht, „Granada, Granada, wat doe je hier?", geschreven door Dick Walda, wil de kijker con fronteren met problemen van gast arbeider in ons land en met de solidariteit tussen gastarbeiders in ons land en met de solidariteit x «At AinriA tussen gastarbeiders en hun Ne- ringen had opgedaan als JosS ^en van „Het einde derlandse coltega's bij fabrieks- Hernandez bijgenaamd Granada, sprookje An hAHriifcQiiiiUnoAn de hoofdrolspeler in deze afleve- wolven worden anno 19/3 met en Dearijrssiuiungen. van Waaldrecht piet Römer vuurwapens bestookt vanuit vlieg- Regisseur John van der Rest koos Speeit Lambert Meeuw, de vriend tuigen, jeeps en gemotoriseerde voor de rol van de gastarbeider en couega van Granada. bobsleeën. De film van vanavond de Spanjaard Lino Calle, medewer- ^ed jj. 20.21 uur. 'aat z'en> dat de Indianen 200 jaar ker bij de wereldomroep. Achter af bleek dat Calle in zijn beginpe riode in Nederland dezelfde erva- Dier en vriend KRO- documentaires over vier ont slagen priesters in Puerto Rico Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Marga Kerklaan heeft voor de KRO twee documen taires over Puerto Rico gemaakt, die 12 en 26 februari via Neder land I worden uitgezonden. De aanleiding voor deze reporta ges vormde het ontslag, dat de bisschop van Puerto Rico vier Do minicaner paters had gegeven. De vier priesters hadden zich sociaal met de arbeiders opgesteld. Zij worden in hun werk gesteund door de Nederlandse provinciaal pater Van Waesberghe. Tegen het ontslag is beroep aanaetekend in Rome. KRO-quiz „Raden maar" HILVERSUM Mevrouw M. H. Ekkers-Komduur uit Den Haag heeft het geluid geraden, dat de laatste weken werd uitgezonden bi] de quiz „Raden maar", onder deel van het KRO-programma „Van twaalf tot twee". Het was een poetsmachine. Mevrouw Ekkers is een van de 46.530 luisteraars die hun oplos sing naar de KRO hebben ge stuurd, toen het geluid bij een stand van 950 gulden nog niet ge raden was. Voor de eerste keer heeft de KRO aan de quiz een actie verbonden. Normaal kwamen de antwoorden op een briefkaart binnen. Dit keer werd met de volle medewerking van de PTT gebruik gemaakt van girokaarten, waarop minimaal 50 cent werd overgeschreven. De opbrengst, 40.000 gulden gaat naar pastoor G. Strevelink, werk zaam in de Kongo. Van het geld kan hij een rijstpelmachine, een vrachtwagen en een trekker ko pen. geleden uit zelfbehoud de wolven met primitieve middelen doodden. Twee jaar lang filmde Bill Mason In Dier en Vriend vanavond onder een troep wolven. Soms bij een meer een film over het natuurre- temperatuur van min 37 graden servaat La Camarque in Zuid- celsius. De documentaire „Het Frankrijk. La Camarque heeft einde van een sprookj", wordt in een oppervlkate van 9366 ha en geleid en van commentaar voor bestaat uit laaggelegen terreinen zien door dr. Dick Hillenius, bio- en zoutwatermeren, die met el- loog. kaar in verbinding staan. In dit Ned. I: 21.40 uur bijzondere landschap woont een groot aantal dieren als de blauwe reiger, de zilverreiger, het wouw aapje, de zwarte ooievaar en de flamingo. Ned. I: 19.05 uur. NOORDWIJK Mevrouw Coenraads-Nederveen en haar dochter Moos (18) kunnen de naam Rudi Carrell niet meer horen. Enkele maanden geleden namen zij beiden deel aan de show. „Een van de Acht" van Mies Bouwman en wonnen. Zij mochten dus cadeau's op noemen, die op een lopende band aan hun werden voorbijgevoerd. Tussen de geschenken zat Rudi Carrell. „Hij kwam zo plotseling uit die deurtjes tevoorschijn, dat ik een hele boel mooie dingen vergeten ben op te noemen", aldus met enige spijt mevrouw Coenraads. Zij noemde daarom ook vrijwel uitsluitend Rudi Carrell op. Het „cadeau" bleek te bestaan uit een dagje met het hele gezin te gast zijn bij Rudi. „Welnu", aldus met nog steeds enige te leurstelling de beide winnaressen, „daar is niets van gekomen". Rudi liet het afweten. Maandenlang hebben ze in Noordwijk op de uit nodiging zitten wachten. „Wij hebben ook contact met Rudi Carrell gezocht via zijn manager. „Ja, wat wil je", zegt mevrouw Coenraads, „mijn dochters werden op school voortdurend gevraagd wanneer ze nu eens op stap gingen met hem. Zelf zat ik niet zo om een uitje te springen. Ik wil eigenlijk niet eens uit met die pief", zo zegt ze laco niek, „maar ik vond het van de andere kant ook onzin, dat meneer op die manier op een wel erg goedkope wijze reclame voor zijn eigen zaken kan maken". Ook de VARA heeft geprobeerd Rudi tot nakoming van zijn beloften te bewegen. Het ziet er meer naar uit, dat het door omstandigheden op de lange baan is geschovend and at er opzet in het spel zou zijn geweest. Rudi nu woonachtig in België heeft nogal veel aan zijn hoofd. Dat er geen kwaadaardigheid in het spel is, blijkt ook wel uit de reacties van de manager. „Toen wij voorstelden", aldus mevrouw Coenraads, „om rqaar met de zaak te kappen, protesteerde die en zei dat het feest zeker door zou gaan". Mevrouw Coenraads kan zich voorstellen, dat Carrell achteraf weinig zin had in een tochtje met de Hollandse familie. „Maar dan had hij toch met sinterklaas of kerstmis een bloemetje kunnen sturen? Ook daar zitten we nu niet meer op te wachten: het enige waarmee Rudi nu nog kan aankomen Is zijn excuses". jkratle. 18.30 :u„o. Echo. I8 60 Program- i-voorbeschouwlng. 19 00 (S) Zin muziek: amateur" A" 1. NOS: 19.r 21.00 Nli 22.00 Niein Ëddy Becker S" llngen. 23.00 Nii !,55. Medede Wachtel Nleuwi EID J Den Haag vandaag. Nlei: bene Z< HILVERSUM 1 VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek bU bet ontbijt. (Om 7.36 Van de voorpagina.^ Y,? 2 Deze dag. VARA: Dingen 9.00 (S) Nleuv dag. 8.23 (S) Dag woensdag (vervolg) (Om Van alle markten thuis' OAr Radloweekblad: program! woensdagochtend met om a.iu nlng Klant. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.45 Voor de kleuters en 11.00 Nieuws. 12.00 Heerenveen - Centraal, gesprekken. 13.°° Nieuws. 13.11. Dingen van de dag. 13.-o <S) Licht ensemble met zangsollsten. 13.45 Gesproken portret. 14 00 (S) Speelruimte: gevarieerd programma 12.30 Nieuws: 21.41-12 Echo; 13.00-13.05 Raden maar.. 14 00 Huisbezoek: een pastoraal i sprek. NOS 14.10 Onder de groen» linde: liedjes en balladen. 14.30 (Si nut 17.00 Bopthema s en swlngsc oude Jazz. 17.20 Overheldsvc ting: Tekst en uitleg - een dri lijksc rubriek van het minislei onderwijs en wetenschappen. NOS ZUid - OW- S b'J HILVERSUM 3 moderne muziek. 17.55 Mededelln- AvRO: 7.0 HILVERSUM 2 TROS:. 7.00 Nieuws. Mensen, mensen, mensen Gerard van der Berg praat met mensen, die iets te vertellen heb ben. Ned. I: 20.21 uur. Het einde van een sprookje Iedereen kent Roodkapje en de wolf en De wolf en de zeven geit jes. sprookjes waarin de wolf een niets ontziend vraatzuchtig en verscheurend dier is. Wat is hier echter van waar? Amerikaanse biologen hebben zich deze vraag gesteld nu de wolf op het punt Nieuwe serie Stratemaker op zee-show HILVERSUM Na het uitzenden van alle acht afleveringen van de Stratemaker op zee-show met Aart Staartjes, Wieteke van Dort en Joost Prinsen, zijn er zoveel gunstige reacties binnengekomen, dat de VARA besloten heeft deze serie voort te zetten. Het was echter niet mogelijk faci liteiten te krijgen voor opnamen in de studio. Nier eerder dan mei kunnen er weer afleveringen ge maakt worden. Intussen herhaalt de VARA op woensdagmiddag en kele van de meest geslaagde afle- veringen. Morgenmiddag komt op-1 nieuw het onderwerp „lief" aan de orde. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitamii populair verzoekplatenprogramm! (1100 Nleuwws). 12 00 Zet op (13 00 Nieuws). 14.00 Nleu' 14.03 De hit-Visser. 15.00 Nieuj De educatieve waarde die het medium tv kan hebben wordt ei genlijk veel te weinig benut. Na tuurlijk, er zijn nuttige uitzen dingen in het kader van de schooltelevisie, maar die richt zich tot een groep die reeds on- derwijsplichtig is. Daar heeft de grote groep kij kers die behoefte heeft aan „per manente educatie" niet zoveel aan derhalve. Teleac? Die doet goed werk, maar door het cur susverband met nogal in de pa pieren lopend cursusmateriaal werkt ze slechts optimaal voor een percentagegewijze verwaar loosbaar deel van de kijkers. In de programma's van de om roepen blijft er niet zoveel over. Kunst krijgt aandacht, in VARA's Signalement en in Eigentijds van de NOS en er zijn wat program ma's over dieren met een mini male dosis aan biologie. De KRO steekt nog het gunstigst af. Die heeft in Gamma een po- pulair-wetenschappelijke rubriek die meestal goed uitpakt. En ze verzorgt soms uitzendingen die de geschiedenis populair, maar wetenschappelijk verantwoord benadert. Zo'n programma was gisteren „De Nederlandse revolutie". Goed werkstuk van Joop Rein- boud over de beginjaren van ons land als onafhankelijke natie. Toch een programma dat nog teveel vast zat aan gesproken tekst, terwijl tv een visueel mid del is. Fout van Reinboud? We geloven dat het een fout van de tv is. Dat onze tv qua vormgeving vai bijvoorbeeld sportreportages ei ook amusementsprogramma'; schi resi educatieve programma's ls ei-^lie genlijk een beschamende zaak 1 Omdat hier duidelijk wofdt da va van de drie taken van de tv-onl spanning, informatie, educatie - de laatste nooit goed van dl ci grond zal komen zolang de om p roepen niet inzien dat die derdl,, taak eigenlijk de belangrijkst! is Derhalve verdient deze de h „smakelijkste" vormgeving tl mis krijgen. Qmroeppersoneel bezorgd I Rudi Carrell kwam zijn belofte niet

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2