Bona Stars niet in moeilijkheden door „vlucht'' Bill Moody Michel Block: aandacht voor detail en brillant stad en streeknieuwu— Deze week in de Bonda krijgt andere plaats in Grote Polder Bedenkingen tegen kosten Meerbnrgs derde voetbalveld Oud pandje WETHOUDER VALT R.K. SCHOLEN AAN Zevenhoven verdwijnt Frontale botsing op brug in Leidse bioscopen The crimson pirate In de tanden van Dracula/ Autonummer(tje) Communicatie in Noordwijkerhout moet verbeteren PAGINA 4 VRIJDAG 26 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT ■■■ill1■■■ia LEIDEN Bill Moody, één van de twee Amerikaanse spelers van de basketbalvereniging Bona Stars is afgelopen woens dag met vrouw en kind naar de Verenigde Staten teruggekeerd. Dit kwam min of meer als een verrassing, omdat intern de be doeling was, dat hij pas volgen de week zou weggaan. De verklaring voor Moody's voor tijdige aftocht is eenvoudig: zoals meerdere landgenoten kon hij zich moeilijk in Nederland aanpassen. Al na een maand wilde hij weer terug. In die pe riode sukkelde Wayne Denham de andere Amerikaan van Bona Stars met zijn rug en Moody werd overgehaald zo lang te blijven. Happy werd hij echter niet; zijn zwakke knie verhinderde hem voluit te spe len, hij opereerde statisch en daarbij kwam dat Peter de Jong (Moody sprak over diens ,,hot hand") een voortreffelijk schot demonstreerde en juist daarvoor was Bill Moody aange trokken. Nu Bona Stars plaats in de kam pioenspoule voor 99 procent vaststaat, meende Moody nu al te kunnen vertrekken. Zakelijk gezien is zijn vertrek voor Bona Stars voordelig: de Leidse ver eniging is reeds twee maanden bezig met de opbouw voor het volgend seizoen, waarin de aspi raties hoger liggen. In die opzet past geen Bill Moody. Er zullen aan het begin van het seizoen drie of vier buitenlandse spelers worden getest, waarvan er twee zullen overblijven. Het staat ook nog niet vast of Wayne Denham blijft. ZOETERWOUDE -De vestiging van Bonda's Veevoederbedrijf op het Industrieterrein De Grote Polder dat in handen is van de N.V. Vijver kan wel door gaan maar zal op een andere plaats komen dan aanvankelijk was gedacht. Zone 5, het verst ver wijderd van de bebouwing, achtte de raad hiervoor de juis te plaats. De raad besteedde nog al wat tijd aan de zone-indeling van het gebied maar ging toch niet tot wijziging hiervan over temeer daar zij bij elke aanvraag voor vestiging toch het laatste woord heeft. Bij de rondvraag wees de heer Straver op de onmogelijke si tuatie met het zeer smalle trot toir voor de supermarkt aan het Watertje. De gehele problema tiek komt in de volgende verga dering aan de orde n.a.v. het uitkomen van het politie-advies op het z.g. plan Eversteijn. Met de aanleg van de doorbraak naar de Loethe wordt volgende week een begin gemaakt. De onmogelijke verkeerssituatie op de Hoge Rijndijk met de gro te vrachtauto's bij Hoogvliet was een doorn in het oog van de heer Rijsdijk. Als er op de straatweg files ontstaan maken sommige automobilisten met hoge snelheid gebruik via de ventweg wat een levensgevaar lijke toestand is. Het linksaf slaan naar de 5 Mei laan moet voor het verkeer uit de richting Alphen verboden worden. Voor sorteren zonder enorme risico's is daar niet mogelijk. LEIDEN Randstad Sport zal a.s. zondag geen wed- strijd spelen. Dit in tegen- stelling met een ander be- j richt, waarin de wedstrijd Randstad Sport tegen VTL werd aangekondigd. SASSENHEI M —In socië- teit ,,De Stormbal" wordt j morgenavond een Israël-1 avond gehouden. De heer Nathans zal informatie ver strekken over de kibboetsim. Behalve gediscussieerd kan er ook naar Israëlische mu ziek worden geluisterd. Aan vang 20.00 uur. Links de lange Bill Moody, vorige week spelend in de Vijf MeihaU O O i ZOETERWOUDE - Meerburg krijgt een krediet van 125.000,voor het aanleggen van een derde veld. Gezien de hoge kosten van aanleg zal in de tijd tussen het verlenen van het krediet en de aanleg worden bekeken wat er nog bezuinigd kan worden. Vlet algemene stemmen heeft de raad met het verlenen van dit krediet ingestemd. Toch waren er enkele bedenkingen van de heren L. van der Post en B, van Leeuwen. De heer Van der Post meende dat met minder grondbewerking kon worden vol staan. Van Leeuwen wilde graag meerdere offertes zien. )e heer Van der Post bracht nog eens nadrukkelijk de noodzaak van een derde veld voor S.J.Z. aan de orde. Hoewel S.J.Z. meerdere leden telt dan Meer burg heeft de laatste voetbal vereniging toch enige voor- ZEVENHOVEN - Het 150 jaar oude pandje aan het Noordeinde 59 gaat verdwijnen. Aanstaande maandag zal de sloper met en kele onverbiddelijke hamersla gen het huisje dat onbewoon baar verklaard werd met de grond gelijk maken. De laatste 15 jaar werd het pand bewoond door de familie P. van Vianen, die er tevens een krui denierszaak in hield. Door lek kage bij hevige storm, werd het huis niet meer geschikt geacht om er in te wonen. Vorig jaar heeft de familie dan ook een an der huis achter de winkel toege wezen gekregen. Op eigen kracht is daaina binnen vier maanden ook een nieuw winkel tje naast het huis verrezen. Lo co-burgemeester W. Koos zal a.s. woensdag net nieuwe ge bouw officieel openen. sprong omdat de grond al ge meente-eigendom is. Bij de verkoop van grond aan de B.V. Bouwsolid, nodig voor de uitbreiding van de Zonnegaarde, drong de heer J. v. Diemen aan op het waarborgen van de door gang van de gebruikers van het Grote Kerkpad tijdens de werk zaamheden. Het deed de raad veel deugd dat de Gemeenschappelijke Rege ling inzake woonwagencentra in de regio Leiden door G.S. in overeenstemming was gebracht met de opmerkingen van de raad gedaan tijdens de eerste behandeling. Het krediet van f 1.500,nodig voor het nemen van verkeers maatregelen in de dorpskerk werd vlot verhoogd tot vierdui zend gulden toen bleek dat nog rekening was gehouden met de aanschaffing van geleidehekken en aanpassing van do verlich ting. LEIDEN Het Anthonius Clubhuis heeft zich verrijkt met een nieuw gedeelte. Spe ciaal voor kleinere feesten, w.o. bruiloften, diners, ver gaderingen etc., is er een zaal gecreëerd. In het nieu we gedeelte bevindt zich ook de centrale keuken en een buffet. Receptie en open huis wordt gehouden op 31 janua ri van 19.30 tot 21.30 uur. Legermuseum Woubrugge op zaterdag ook geopend EIDEN De directie van het Legermuseum heeft besloten bij wijze van proef, om op elke eer ste zaterdag van de maand de poorten van he» museum te ope nen. Tot nu toe was het mu seum op zaterdag dicht. t directie wil hiermee experi menteren om, als er genoeg be langstelling is voor de zaterdag, voortaan ook op die dag ge opend te zijn. Dit alles om de werkende bevolking in staat te stellen om op hun vrije dagen het museum te bezoeken. De di rectie hoopt dat vooral ook |jeugd)verenigingen van de lieuwe mogelijkheden gebruik lullen maken. Zaterdagmiddag 1 februari is het museum ge spend van 13 tot 17 uur en ver bolgens dus elke eerste zater- lag van de maand. WOUBRUGGE Op de westelij ke afrit van de provinciale brug had donderdagnacht een ernsti ge frontale botsing plaats tussen twee personenwagens. Doordat een volkswagen na het passeren van de brug door on verklaarbare wijze met vrij hoge snelheid op het linkerweg gedeelte van de afrit geraakte, kwam de bestuurder L. H. M. uit Leiden in frontale botsing met een personenauto van de PTT, bestuurd door de heer W. R. uit Ter Aar. Deze moest evenals de andere twee inzitten den naar een ziekenhuis ver voerd worden. Hij kon met lich te verwondingen weer naar huis terugkeren. De Leidse chauffeur liep onder meer een beenfractuur op en zijn medepassagier A. J. L. uit Hoogmade zware hoofdwonden en eveneens beenfracturen. Bei de wagens waren na de botsing total-loss. ZOETERWOUDE Wethouder A. Duindam (van financiën en onderwijs) had tijdens de raads vergadering van gisteravond nogal kritiek op het bestuur van de Stichting R-K. Scholen (dorp). Dat gebeurde n.a.v. op merkingen welke de heer C. Straver maakte tijdens de be handeling van het voorstel om medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de kleuter school Zonnegaarde. De Vrije Lijst-woordvoerder vroeg zich, met de grote toeloop van kleuters voor deze school af, of er over enkele jaren wel vol doende plaats zal zijn voor deze kinderen op de basisscholen. Hij meende dat een derde basis school noodzakelijk zal zijn en achtte situering hiervan in het zuiden van de gemeente het meest gewenst. Bij het overleg met het bestuur van R.K. Stich ting over de aanvraag voor de bouw van noodlokalen heeft b. en w. als haar mening naar vo ren gebracht dat zij het juister achtte als er een derde school bij zou komen. Deze had des tijds uitstekend kunnen starten in enkele lokalen van de nog niet geheel bezette nieuwe open bare school aan de Westeindse.- weg. Het Stichtingsbestuur deelde deze mening niet en wethouder Duin dam achtte dat verkeerd. Gerui me tijd is de plaats van de oude H Hartschool gereserveerd voor evt. scholenbouw. Toen het kerkbestuur evenwel tot grond- verkoop overging kon dit niet langer staande worden gehou- den. Overigens is er in het be stemmingsplan Westeindseweg wel plaats voor scholenbouw KVP-er P. van Rijn. oud-lid van het bestuur van R.K.-Scholen was van mening dat de wethou- der de gang van zaken beslist te rooskleurig had voorgesteld. De uitbreiding van de kleuter school, waar het allemaal om begonnen was zal geschieden met een verplaatsbaar lokaal dat mogelijk in de Weipoort zal komen. Voor de nieuwe onderkomens van de kleuterscholen aan de Hoge Rijndijk werd een inricht ings- krediet beschikbaar gesteld. De voorzitter hoopte dat ,.De Kra- kepit" niet mee znl verhuizer. Het gemeentebestuur trekt het be roep op de Kroon in dat was in gesteld n.a.v. het onthouden van goedkcurig door G.S. aan het bestemmingsp'an Westr-•Jse- weg. Er is overleg geweest met dit college dat he'. fiat er wel komt als bij het opstellen van het plan met bepaalde wensen rekening wordt gehouden. LEIDEN Deze week zijn er weer drie prolongaties te zien in L den. Het komische duo Johnny en Rijk in TRIANON laten voor tweede week hun grappen en grollen zien en horen. De inmiddels heel beroemd geworden ..Bij de beesten af" van Haanstra draj voor de zesde week in LIDÓ. Ook STUDIO heeft een prolongati ..The hospital", waarin de depressies van een geneeskundig-dirt teur te zien zijn. LUXOR heeft deze week een nieuwe Dracula: „i tanden van Dracula". Het is alles volgens hetzelfde vampierst: mientje. Na ,,Ik wil het overal met je doen" heeft REX nu een der sexkraker: „Autonummer(tje)". Als nachtvoorstelling heeft theater „Erotiek in de Moulin Rouge". CAMERA vertoont t week een oude maar ook goude film. Het is „The Crimson Pirate met een hele jonge Burt Lancaster in de hoofdrol. „oude" romantiek CAMERA Goud van oud deze keer weer eens in Camera. Met et hele jonge Burt Lancaster kan men er genieten van (valse?) mantiek en faire man-to-man gevechten. Verwonderlijk is dat bijna niemand dood gaat bij deze gevechten. „The Crimson pirate" is weer een lekkere avonturenfilm met zeen vers en gemene regeringsbeambten. Natuurlijk komt de held „1 rode piraat" ook nog tijdens de film het meisje van zijn dromen gen. Dit gebeurt juist in een moeilijke tijd voor de piraat. Zj mannen hebben namelijk het vertrouwen in hem opgezegd en z aan het muiten geslagen. Dat komt ze duur te staan terwijl de hi het er zonder kleerscheuren afbrengt. Het hoort er allemaal bij. Het is een patroontje dat vaak in de j; dertig gevolgd werd, zoals het nu sdhering en inslag is dat de h< van het verhaal een spoor van doden of seksueel gefrustreerd! achter zich laat. tamme griezel LUXOR Alweer een Dracula in Den Haag en alweer snelt Christ pher Lee met wapperende mantel en grote plastic hoektanden dod zijn kasteel om de verbaasd kijkende rondborstige Jenny Hanlei van haar warme ibloed te ontdoen. Krijsende vleermeizen aan draadjes, een dappere Christopher Matl thews en een gouden kruisje rekken het trage verhaal v bliksem uit de hemel er een einde aan maakt. Veel nieu' Dracula ditmaal niet, maar. wie van tamme griezel houdt, kai| in Luxor naar hartelust bibberen met „In de tanden van Dracula'J saaie sex REX Bij Rex schijnt men het niet met Gerard Cox eens te zijl Na twee weken „Ik wil het overal met je doen" in het theater l hebben gehad, laat de film „Autonummer(tje)" zien dat veel men sen er voor voelen om het zelfs in de auto te doen. In tegenstelling ..Autonummer(tje) is weer eens een sexfi'lm van Duitse makelij. Er dat beloofd onverbloemd bloot. Een vleugje humor vergoedt veel tot Gerard die daar volgens zijn liedje persé geen zin -in heeft, van een verder nogal saaie film. Nota van D'66 aan de raad LEIDEN Het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest heeft zich donderdagavond van zijn beste kant laten horen. Brillant geleid door Hans Vonk, lag de climax al direct bij het begin: „Musi- que pour l'esprit en deuil" van Rudolf Escher. Het werd in 1942 geschreven en het draagt de stempel van de oorlog. Een somber, dreigend beeld heeft de componist hier vastgelegd. En hoewel hij heeft bedoeld, zijn stemming weer te geven in absolute muziek, ont kwam hij toch niet helemaal aan programmatische uitbeel ding. Het is prachtig geïnstru menteerd en van grote dramati sche kracht. Het orkest heeft dit zo indrukwek kend vertolkt, dat het ons nog lang zal heugen. Hier, zowel als in Tsjaikowski's 2e Symphonie in e kl.t. op. 17 heeft vooral ook de blazersgroep zich bijzonder onderscheiden. Het is niet Tsjai kowski's beste werk, maar het wordt zelden uitgevoerd en daarom was het goed om het eens naar voren te brengen. Hans Vonk gaf het de geladen heid mee die het werk aanne melijk maakt; op zichzelf al een prestatie omdat het, behoudens de instrumentatie, waarin de componist een meester was, overigens nie' »o veel te zeggen heeft. Michel Block was de solist in het Krönungskonzert in D gr.t. K.V. 537 voor p uno en orkest van Mozart. Hij heeft een verfijnde, uitgebalanceerde techniek, in de details zeer doordacht. Toch hebben wij, vooral in het eerste deel. de grote muzikale visie ge mist. Het verliep wat vlak alle maal en het maakte aanvanke lijk een nerveuze indruk. Beter werd hij in het tweede en in het laatste deel, maar de technische kant bleef te veel prevaleren. In sommige slotwendingen hield hij te weinig rekening met het orkest, dat, ofschoon hem alert volgend, hier en daar moeite had, hem op het juiste ogenblik op te vangen. Het was overi gens opmerkelijk, hoe het Rot terdams Philharmonisch Orkest zich aansloot bij de k'einste be weging, bij het detailwerk, waarin Michel Block zich ver diepte. Zoa's gewoonlijk bij K. en O. con certen, was de zaal goed gevuld en men bracht, terecht, aan het slot Hans Vonk en zijn mensen een staande ovatie. B. Rijnders Noordwijkerhout De raadsleden mevr. A- E. M. Kouwenhoven- Desain en mr. J- P. van den Bosch hebben de gemeenteraad een nota inzake de communica tie in de gemeente aangeboden. In het 18-bladzijden tellende stuk hebben de samenstellers het vraagstuk der communicatie in het gemeentelijk bestuur uit voerig belicht. Zij delen dit be grip in vier onderdelen in de voorlichting, de public relations, de inspraak (het meepraten en meedenken) en de representa tie-activiteiten). Communicatie dient er naar de mening van de D'66-fractieleden te bestaan tussen de organen van de gemeente, het ambtelijk apparaat en de burgerij. De indieners van de nota lieten het niet bij beschouwingen al leen. Al eerste stap op de weg naar een betere communicatie tussen overheid en burgerij wordt in de nota de instelling bepleit van een commissie con tact overheid-burgerij. Naast een of twee raadsleden zou in die commissie met bepaalde be voegdheden voornamelijk leden uit de burgerij zitting moeten hebben. Die leden moeten zo mogelijk op de hoogte zijn van public-relationswerk en enige ervaring in redactioneel werk. Die commissie zou allereerst een totaal plan voor de communica tie tussen de overheid en de burgerij in Noordwijkerhout moeten opzetten. De indieners van de nota geven verder tal van mogelijkheden aan de bur gerij bij het beleid te betrekken, de burgerij inspraak te geven. zonder afbreuk te doen aan de rechten en verplichtingen van de gemeentelijke organen, die uit hoofde van hun functie df verantwoordelijkheid dragen. Zij bepleiten een beter contact met de pers, een ruimere moge lijkheid om raadsstukken te le zen en achtergrondinformatie te verkrijgen. Actie-groep wil vroeger sluitingsuur van dancings NOORDWIJK Het comiU „Groep verontrusten van het centrum van Noordwijk aan Zee" gaat een actie voeren te gen de late sluitingstijden van de bars en dancings in Noord- wijk. Dit gaat zij doen door hel verzamelen van handtekenin gen, die samen met een brief naar de gemeenteraad worden gestuurd. Hierin wordt de raad gevraagd de gelegenheden om 24.00 uur 's winters en om 01 uur 's zomers te sluiten. Het comité is van mening dat hele delen van de gemeente nachts geterroriseerd door be zoekers van de bars en dan cings. Er wordt, onnodig ge claxonneerd en geschreeuwd. D< opstellers van de brief vragen de gemeenteraad zich te bezin nen op de mogelijkheid tot be perking van dergelijke gelegen heden. De gemeente wordt er op gewezen dat zij hierdoor blijk geeft van een open oog t« hebben voor het leefmilieu vac de inwoners van de badolaatt

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4