Eerste uitvoering Toneel vereniging „Hoornes'' Maatregelen in de dorpskern voor bescherming jeugd Kamperen bij boeren in Alkemade Derde veld bij de vv Meerburg Kaagsociëteit in andere handen streeknieuws Ongeïntresseerd DIO bijna door GVC weggespeeld 5 DINSDAG 23 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK De nieuwe amateur toneelvereniging voert a.s. vrij dag haar eerste stuk op in de sporthal Cleyn Duin. De keuze is gevallen op het stuk „Het hing in de lucht". Het is een klucht geschreven door Bert Pe ters en geregisseerd door me vrouw Pieters van der Panne. Vijf van de acht toneelspelers hebben nog nooit eerder op de planken gestaan. „Het zal dus wel erg amateuristisch wor den", aldus voorzitter Van Ga len. Bijna een jaar geleden werd de vereniging, die nog steeds geen naam heeft, opgericht als een onderdeel van wijkvereniging Hoornes. Er werd met vijftien mensen begonnen. Als stuk koos men „Vader heeft een bok ge schoten". „Nou dat werd een grote bok ook. Steeds bleven er een paar spelers weg. Sommige lieten het op den duur helemaal afweten", zegt de teleurgestelde voorzitter. Alle begin is moeilijk. Dat heeft de vereniging intussen wel erva ren. In Amsterdam zou men coulissen huren voor de avond. Deze bleken echter te hoog voor het vrij lage sporthal toneel. Stad en land werd afgebeld. Tot iemand op het lumineuze idee kwam dat de gemeente Katwijk nog wel ergens coulissen moest hebben liggen. Al vanaf september wordt er hard op „Het hing in de lucht" gere- peteerd. „Eigenlijk te lang", vindt de heer Van Galen. Iedere maandagavond kwam men bij- elkaar. Eerst in de school aan de Parsstraat later in 't 'eigen' wijkgebouwtje. De spelers J. de Goeij-Luiten, L. de Goeij, M. Schadde van Doorn-Van Keim- pema, A. Schaddee van Doorn, M. Jamoel de Jong, N. den Duik Zwaan. C. Ravenzwaaij- de Nie en H. van Galen zullen met „Het hing in de lucht" een avondvullend programma bren gen. De klucht gaat over de verwikkelingen rond het echt paar Emmy en Nick Groenen- daal, die voor de wederzijdse familieleden niet wil weten dat het gehuwd is. Hopelijk wordt de eerste uitvoering een succes. Om de toegangsprijs hoeft nie mand weg te blijven. Leden en donateurs van de wijkverenigin- gen Hoornes en Cleyn Duin be talen één gulden. Iedere andere bezoeker betaalt een rijksdaal der. Voorzitter Van Galen is niet nerveus voor zijn aanstaan de toneeldebuut: „Ik heb de smaak nu al te pakken gekre gen". ROELOFARENDSVEEN De resultaten van volleybal- vereviging in Up go zijn deze week wat teleurstellend geweest. Alleen' de meisjes junioren hielden de eer hoog tegen Lisse. De jongens ju nioren wisten één puntje bin nen te 'haler! evenals de he ren, die echter de volle zege tegen Vobaka hadden kunnen krijgen. Dames 2 en 3 moes ten met een nederlaag ge- noegetf nemen. HOOGMADE B. en W. hebben de raad een voorstel gedaan de Kerkstraat in Hoogmade tot voorrangsweg te verklaren. Indien de raad daarmee akkoord gaat zal, ook het kruispunt bij de brug over de Does een voorrangskruising voor het verkeer over de provincialeweg worden. Zodra de raad het voorstel heeft aangenomen zullen de betreffende borden worden geplaatst. I Het kruispunt gezien van de brug over de Does. ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit, dat de verkeersmaat regelen voor de dorpskern, wel ke al ruim 'n jaar in discussie zijn, nu hun beslag zullen krij- Uitbreiding Brandweerkorps in Katwijk noodzakelijk KATWIJK De commandant van de Katwijkse vrijwillige brandweer wil het korps uitge- breid zien van 30 tot 42 man. ïij een landelijke enquête bleek fat in gemeenten met 'n gelijk Inwonertal (36.500) het aantal korpsleden 54 bedraagt. j Sedert de jaren 50 is de sterkte I van het korps gedaald van 47 tot 28 man. (Bij de opheffing van de brandweerpost in Kat- I wijk a/d Rijn namen zelfs ne- gen leden gelijktijdig ontslag), j Door deze daling kan het mate- riaaal niet ten volle worden ge- I bruikt en is er geen redelijke verdeling van de piketdiensten j meer mogelijk. gen. Het nemen van maatrege- dehekken te worden aange- len is in eerste instantie aan de bracht, raad verzocht door het bestuur van de stichting R- K. Scholen 3- In de Dr- Bouwdijkstraat dient het oudercomité en de «chool- ee" voetgangers oversteekplaats teams. ,e komc": 4. De huidige bushalte in deze De zienswijze op deze zaak van plaats dient te worden ver- B. en W.werd door een meer- p]aatst jn de richting van de derheid van de raad niet aan- Veldzichtstraat- vaard en de K.V.P.-fraktie dien de een alternatief plan in. Hier- 5. De kruising Dr. Bouwdijk- over zijn aan het college ambte- straat-Veldzichtstraat dient tot lijke adviezen uitgebracht welke aanleiding waren om een nieuw voorstel aan de raad voor te leggen. Ook dit vond geen gena de tijdens de behandeling in Daarna hebben B. en W. zich tot de ANWB gewend welke instan tie nu advies heeft uitgebracht. Met dit advies als uitgangspunt stelt het college nu de volgende maatregelen voor; 1. Ten aanzien van de hoek Dorpsstraat-Dr. Bouwdijkstraat dient geen wegversmalling plaats te vinden. Doch moet het trottoir ter plaatse worden ver breed naar achter; 2. Op de hoeken Dr. Bouwdijk straat-Dorpsstraat en Kerklaan- Dr. Bouwdijkstraat dienen gelei- ALKEMADE Kampeerders zullen nog dit zomerseizoen hun tenten kunnen opslaan op het erf van boerderijen in de gemeente Alkema de. Als de gemeenteraad tenminste accoord gaat met een voorstel in die zin en als ze een boer bereid vinden, hun een plaatsje aan te wijzen. voorrangskruising te worden verklaard waarbij het verkeer op de Dr. Bouwdijkstraat voor rang zal hebben op dat van de Veldzichtstraat. De totale kosten van een en ander zijn geraamd op 1.500,Kamperen op de boerderij. Maar dan liefst wat minder slordig dan deze dame het doet. ZOETERWOUDE Voor de aan leg van een derde speelveld ten behoeve van de r.k.a.v. Meer burg wordt een krediet ge vraagd van 125.000. De aanleg van een derde veld met een al of niet verhard oefenveld achten b. en w. i.v.m. de financiële konsekwenties niet aanvaard baar. Ook de commissie van financiën is deze mening toegedaan. Zij is echter van gedachte dat door een eenvoudiger c.q. minder be werkingen voor een lagere kost prijs toch een deugdelijk voet balveld kan worden aangelegd. Zij wil, alvorens over het be drag van de aanlegkosten ad vies uit te brengen, enkele of fertes voorgelegd zien, in die zin, dat enkele aannemers een kostprijs opgeven voor de leg van een deugdelijk speelveld op het daarvoor beschikbare terrein. De commissie wil bo vendien geïmformeerd worden over de wijze van aanbesteding en gunning. Met college is echter bevreesd, dat het aanvragen van offertes prijsverhogend zal werken. Bo vendien zullen deze moeilijk vergelijkbaar zijn. Ten slotte achten zij eenvoudigere c.q. antwoord. Goedkoop zal dan wel eens duurkoop kunnen worden. De aanlegkosten dienen te worden gedekt uit het fonds „Dorpsont wikkeling". IOORDWIJK Na het succes van vorige week op de Bleis- wijkse Zevenklappers kwamen de DIO heren deze keer tegen GVC duidelijk minder geïnspi reerd het volleyveld op. De eerst twee sets gingen nog wel. Met gevarieerd aanvalsspei werden de 's Gravenzandse he ren weggespoeld met 156 en 15—7. Opvallend spel gaf Harry Oudshoorn, die niet in de basi sopstelling was geplaatst. o de volgende twee sets ging het snel bergafwaarts, Leen Plug voorzag de tegenstanders van onduidelijke set-ups die loeihard werden teruggeslagen. Ook Rob Roubal, Jos Waespoel en Dick Drayers sloegen naar alles wat maar op een bal leek. Hierdoor werden vele kostelijke punten aan het toch al zwak spelende GVC verspeeld. Nadat de DIO-heren met 2—2 ge lijk kwamen te staan legde Ro nald van Nierop de vinger op de wonden en goedgeinstrueerd kwamen de Noordwijkers op nieuw de „arena" binnen. Een paar uitstekende servicebeurten en flitsend aanvalsspei zorgden uiteindelijk voor een Noordwijk- se overwinning. De Noordwij kers wonnen de set met 154. BOSKOOP De overscheepplaats achter de Kerk" heeft voor de Polder Laag Boskoop zijn betekenis verloren. De gemeente Boskoop is nu voornemens,het terrein parkeergelegenheid te bestemmen. Het bestuur van de polder is bereid om, in verband met de gemeentelijke medewerking aan de recon structieplannen voor de polder, de overscheepplaats voor het bedrag van f 1,— aan de gemeente over te dragen. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden heeft hiertoe besloten en GS hebben haar besluit goedgekeurd. De overscheepplaats had zijn betekenis als zodanig verloren als gevolg van het verminderd vervoer van planten en bomen over water en de daarmee verband houdende ontsluiting, middels wegen, van de kwekerijbedrijven. WARMOND Het bestuur van te verlengen. De heer Milikan de Kon. Watersportvereniging heeft zich in de afgelopen jaren "De Kaag" is niet vanplan het niet aan enkele bepalingen van contract met de pachter, van de het contract gehouden. Kaagsocëteit, de heer Milikan Een van die bepalingen was dat de sociëteit opengehouden moest worden. Dit werd medegedeeld op de vergadering van de ver eniging. De beslissing van de contractverbreking moet men echter overlaten aan een arbi trage-commissie. Op de volgen de jaarvergadering hoopt men meer definitiefs te kunnen zeg gen in deze zaak. Uit de agenda voor het a.s. zeil- eizoen noteren we alvast dat op 28 en 29 april. De Kaagweek zal duren van 4 tot 8 juli en de de Voor-Kaag wordt gehouden Na-Kaag wordt gehouden op 29 en 30 september. Ruitersport- vereniging stelt stallen beschikbaar LISSE De vereniging Landelij ke Ruiterij wil de ruitersport- liefhebbers nog meer confort geven. Sinds enige tijd bestaat de mogelijkheid de paarden te stallen bij een speciaal hiervoor In het leven geroepen Coöpera tieve Vereniging Stal en weide- complex Lisse UA. Het was de vereniging gebleken dat de belangstelling voor het bedrijven van de ruitersport op eigen paard aanzienlijk toenam. De stallen liggen bij het ruiter- centrum aan de Rooversbroek- dijk. Voor eventuele stalling kan men zich wenden tot het secretariaat Johan Vermeerstraat 35, tel 12924 of tot de administrateui Van der Berg, Irissenstraat 4. Het gemeentebestuur heeft de nieuwe model-kampeerverorde- ning die de Kampeerraad in de loop van dit jaar in het vooruit zicht stelde, niet willen afwach ten. Het heeft het dienstig geoordeeld, een bestuurlijke re geling te treffen, zoals die door Zonnegaarde wordt verder bebouwd ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt donderdag om 20 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.m.: —Verkoop van grond in het be stemmingsplan „Zonnegaarde" aan B.V. Bouwsolid Projectont wikkeling; Adhesie-betuiging aan eer door de raad van Warmond in zake gewestvorming aangeno men motie; Het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake woonwagencentra in het rayon Leiden; Verkeersmaatregelen ten be hoeve van de dorpskern; Subsidie an de werkgroep „Bu renhulp"; Subsidie voor de stichting van een jeugdhuis achter het raad huis; Krediet voor de aanleg van het derde speelveld voor de voetbal vereniging Meerburg; Het akkoord gaan met de vesti ging van de N.V. Codangroep te Oegstgcest in het bestemmings plan „Industrieterrein Grote Polder" en niet de vestiging van Bonda's Veevoeder bedrijf N.V. in hetzelfde gebied. —Het verlenen van medewerking aan de uitbreiding van de r.k. kleuterschool „Zonnegaarde". Het beschikbaar stellen van gelden voor een nieuw door de prot. christ. „De Blokhut" in gebruik te nemen schoollokaal en voor twee nieuwe lokalen van de r.k. kleuterschool „De Krakepit". Bestuurs verkiezing jeuiï draad LISSERBROEK - Bij de be stuursverkiezing van de Jeug draad is mej. van der Lans ver vangen door Paul Elfrink. Dit werd bepaald op de onlangs ge houden jaarvergadering. De secretaresse memoreerde de vele jeugdactiviteiten. terwijl de penningmeester een klein batig saldo over 1972 wist te melden. de gemeente Domburg wordt gehanteerd. Die regeling komt erop neer dat voorwaarden gesteld worden aan gast en gastheer. De rege ling, die geldt van 1 mei tot I oktober, bepaalt dat per boerde rij niet meer dan drie toercara- vuns en/of tenten mogen wor den toegelaten. Sta-caravans zijn niet toegestaan. Het totaal aantal bewoners van deze „kampeer-inrichtingen" mag niet meer dan twaalf bedragen. Per caravan of tent moet op het erf 150 m2 terrein beschlkbaur zijn. gecamoufleerd door be planting, zodat de standplaatsen van de weg af niet zichbaar zijn. Bovendien moet voor elk van deze kampeermogclijkheden een tappunt van de waterlei ding, en een (niet-chemisch) toi let aanwezig zijn benevens een vuilniszak per tent. Wanneer de gastheer aan deze voorwaarden kan voldoen, kan b. en w. hem een vergunning verlenen. Daar naast blijft de mogelijkheid open. dat hem een kamer-ex ploitatievergunning verstrekt wordt. Naam van VVV ter discussie LISSE De door het VVV uitge schreven wandeltochten trekken steeds meer belangstellenden. Dit blijkt uit het jaarverslag van het VVV dut vrijdag 26 ja nuari wordt voorgelezen. Ook zal op deze jaarvergadering gesproken worden over de werkzaamheden van het VW, dat zich grotendeels richt op de ingezetenen van Lisse. In dit verband wil men de naam (Vreemdelingenverkeer) ter dis cussie stellen. Als nieuwe leden voor het bestuur worden voorge dragen mevrouw M. Hekking en de heer A. Nuy. Vuilafvoerbedrijf Bollenstreek in 1974 gerealiseerd BOLLENSTREEK - De bouw van een vuilafvoerbedrijf kun spoedig beginnen. Het college van beheer van het vuilafvoer bedrijf heeft de bouw opgedra gen aan het aannemingsbedrijf gebr. Blanksma voor een som van 530.000. De «(aalconstruc- tie zal worden gemaakt door de firma De Vries Robbé voor een bedrag van 221,270. De direc teur van het vuilufvoerbcdrijf deelde mede dat het bedrijf op 1 januari 1974 kan gaan draaien. et aanvankelijk vastgestelde krediet van 205.000,- uan de stichting zal moeten worden verhoogd aangezien de inrichting van de installatie en de appara tuur 1.979.000 gaat kosten. Met de verhoging van het krediet ging de commissie akkoord. Op de openbare vergadering van het college van beheer van het vuilafvoerbedrijf deed de voor zitter, burgemeester Vermeulen voorts de suggestie om te ko men tot een bepaald type vuil niswagen. Hiertoe wilde hij een commissie instellen die het een en ander zal onderzoeken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5