Eddy Becker wil weg bij Eddy ready go Paul en Gerard als penose-jongens Die Rote Kapelle Libanon loopt storm voor karate-films TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN ze TERUGBLIK LEIDSE COURANT DINSDAG 16 JANUARI iGlW Studio 5 van het immense NOS-complex aan de Hilver- sumse Insulindelaan. Ruim 250 tieners, meest meisjes, ver dringen zich op de trappen om het beloofde popiand binnen te mogen. Eenmaal langs de portiers, rennen zij elkaar wegduwend naar drie podia. Zij zoeken een plaatsje en kijken verwach tingsvol naar de vier camera- lieden, die met spiedend oog alvast een lekker „bekkie" uit zoeken. Kort nadien doet Toon Gispen zijn intrede. Hij is de producer van het NCRV-programma Eddy ready go en geeft in rad tempo de laatste aanwijzingen: „Tijdens de uitzending mag er niet gelopen en zeker niet ge rookt worden. Iedereen, die een fototoestel bij zich heeft, gelie ve dit tijdens de opname niet te gebruiken. Dat is ten strengste verboden. Verder wordt er voor iedere artiest even hard geklapt, ook al vind je er niets aan. Probeer niet interessant te doen, als je in beeld bent, en ga zeker niet zwaaien naar je ouders thuis, want dan ga je enorm af. Voor de rpst: een prettige middag". Nauwelijks een uur later staat alles op de ampex, zoals we morgenavond weer zullen zien. Alle aandacht ditmaal voor de Tee-Set uit Delft, die hoge ogen willen gaan gooien met hun jongste single There goes Johnny, waarmee ze ook in het buitenland goed in de markt willen komen te liggen. En ver der krijgen we o.a. Shuki and Aviva met Signorina concerti na, Albert West met Gonna meet my girl, Bellico Martin met Send me a letter, Livin' Blues met Please don't leave me, Don Rosenbaum met Eve ry minute lady, John Russell met You can always get anot her wife, Peter Orloff met Ili- sa, Alexander Curley met Sa muels advice en Ricky Wild met Mister Astronaut. Producer Toon Gispen ont vouwt zijn gedachten over dit programma: „Wij zijn met dit programma erg afhankelijk van het publiek. Dat bepaalt voor een belangrijk gedeelte de show. Daarom geven wij van tevoren altijd enige aan wijzingen. Wij kunnen moei lijk hebben, dat ze tijdens de opname rare dingen gaan doen. Het vreemde is eigenlijk, dat de meeste meisjes we «rijgen bij de opname altijd opvallend weinig jongens al weten wat ze moeten doen. Stomweg, omdat ze iedere maand kijken". „Eddy Ready go is wat je noemt een erg populair tiener programma, dat echter meer wil dan alleen die tienergroep bereiken", zo vervolgt Toon Gispen. „Als ze mij zeggen, dat ik een goed tienerprogram ma maak, weet ik dat ik mijn doel voorbij ben gestreefd. Ik probeer een programma voor het hele gezin te maken. Dus Del/tse Tee-Set vanavond met hun jongste single hit There good Johnny. niet met die keiharde, progres sieve popmuziek. Daar zijri an dere programma's voor. Ik zoek uitsluitend die artiesten, die ook vader en moeder aan spreken. Waarbij je dan vanzelf ook te recht komt bij het Nederlands repertoire, al gaan we dat laatste niet al te veel bena drukken. Voor het typische Ne derlandse werk is er immers al „Op losse groeven". Eddy ready go is wat je noemt een trendsetter in de popmuziek. Toon Gispen vindt dat een erg groot woord. „Het is zeker niet zo, dat wij bepalend zijn voor een bepaalde richting in de popmuziek. Je kunt wel stel len, dat een aantal hitjes bij ons debuteren. Kijk, wat Top- pop doet, is artiesten tonen, die al op de hitparade staan. Wij bepalen ons daarentegen tot artiesten en/of groepen, die het met een bepaald liedje nog moeten maken. Daarvoor krij gen wij een aantal tips van platenmaatschappijen. Als ik dan denk, dat zo'n liedje een serieuze kans heeft, nodigen we die artiesten of groepen uit voor dit programma. Acht van de tien keer komt het nog uit ook. Erg trots zijn we trouwens op het feit, dat we de Les Humphries voor. het Nederlandse publiek hebben ontdekt, evenals trouwens Hur ricane Smith. Als alles loopt, zoals we dat ons nu voorstellen, gaan we hetzelfde bereiken bij de Duitse Family Tree, een Les Humphries-achtige forma tie, die het hier volgens ons helemaal gaat maken. Erg goed. Oh ja, wat de kijkdicht heid betreft, we hebben maan delijks zo'n 3>/2 miljoen kijkers en een waarderingscijfer van 7y2. Voor een minderheidspro gramma is dat erg veel". Presentator van het program ma is Eddy Becker, nu al voor het derde jaar. Hij zegt: „Het is verrekte leuk om te doen, maar ik geloof toch, dat ik er aan het eind van het seizoen definitief mee kap. Weet je, voor Nederland ben ik nu al Eddy go of Eddy ready. En dat is levensgevaarlijk voor ie mand die eigenlijk nog aan het begin van zijn presentatiecar rière staat. Ik wil in de toe komst gewoon meer en dat houdt in, dat ik dit programma zou moeten laten vallen, tenein de het dragen van oogkleppen te voorkomenHan AV Hou het scherm in het oog In de tweede aflevering van de Waaldrecht-serie Hollands dra ma rond Hollandse mensen krijgt men vanavond De recidivist te zien, de man die na een ge weldsmisdrijf zich weer moet plaatsen in de samenleving, doch daarbij wordt tegengewerkt door twee penose-jongens. In deze laat ste twee rollen krijgt men Paul van Vliet en Gerard Cox als on derwereldfiguren te zien, twee prachtige figuren zoals we on langs al schreven. De Belgische acteur Leo Beyers laat de recidi vist zien. Ned. II 20.21 uur. ge, v vi welks traditionele uni - Mt«it ia-, ook. Mime teel sUi eren er meer :lr» 30.000 studenten aan de open uni versiteit. Dat betekent dus, gere kend over de vier studierichtin gen, gemiddeld ruim 7000 studen ten per cursus. Regisseur Moen vond dat als hij iets wilde laten zien van dit instituut, hij ook de beperkte mogelijkheden voor het volgen van hoger onderwijs in Ne derland moest laten zien. De si tuatie in Nederland ligt veel moei lijker. Ned. I 21.40 uur. Boksen Tweekamp In tweekamp, de quiz voor mid delbare scholieren vanavond de fi nale tussen een school uit Amster- or.ni en een uit Assen. Quizmas ters z'jn Judith Bosch en Dick Parsrhier. Ned. I 19.30 uur. Open universiteit De Fngelse „open university" die iedereen boven de 21 jaar zonde* naar diploma's te vragen, gele genheid biedt universitair onder wijs te volgen, wei kt nu 2 jaor. Zijn de ideeën van deze universi teit die via radiitelevisie en schriftelijke airsussen werkt ook tc gebruiken in Nederland, waar het hoj't-r onderwijs danig slop is geraakt? Vlok voor de start von de open universiteit in 1909 maakte ue NCFv' reeds een documentaire «.ver dit unieke *-*er- schi;nstl. In septemoei 1972 ging «•pnieuw een NCR*'-ieam onder leiding van regisseur leo Moen naar Engeland. Na ten jaar „Open University" sprak ,ector-magni'.' :us dr. Wal ter Perry van een „daverend suc ces." \'an de 24.000 mensen vielen er weli:waar in de oeiste man*:- Ned. 21.15 uur. den '100 af, maar vur. ie ove-g.- bleven 19.000 slaagden er 14.500 FfOQtS vo.r eerste-jaaio tentair Dat een zeei rede.ijk perce' In een extra uitzending van Avro's Sportpanorama wordt van avond aandacht besteed aan de bokswedstrijd tussen de Neder landse kampioen zwaargewicht Rudi Lubbers en de Europese ti telhouder Joe Bugner. Ned. I 22.55 uur. Wij en ...de angst De menselijke angsten worden luchtig belicht in de vierde afleve ring van Wij en de angst, waar in liedjes en teksten gepresen teerd worden door Pleuni Touw, Wieteke van Dort, Alsa Leoni. Luc Lutz, Frans Vorstman, Aart Staartjes, Fred Florusse, Rob van Reyn en Paul Klare. Regie Frans Boelen. Gerard Cox en Paul van Vliet als de penose-jongens in Waaldrecht. Rechts Els Ingeborg Smits als hun vriendinnetje. NCRV Kijkkast woensdagmiddag voor het eerst de avonturen van Froets. Froets is een stripfiguur die getekend wordt door Lex Over- eijnder, de man die zich de laat ste jaren voornamelijk heeft bezig gehouden met het tekenen van Fabeltjeskrantfiguren. Behalve Froets komen er nog veel meer figuurtjes op het scherm, waaron der ook Zwam, de heks, maar die is giftig, zoals meer paddestoelen dat zijn. In het kinderprogramma van de Woensdag Ned. I 17.00 uur. BEIROET (AP) Jonge Li- banezen die vroeger na een western met hun handen boven imaginaire pistolen de bios coop verlieten, dromen er nu van met een klap de befaamde ceders door midden te meppen. Weg wilde mustangs, prairie adieu welkom karate. In ruim een derde van de 23 bio scopen in Beiroet draaien nu in Hongkong vervaardigde films met titels als „Bloedige vuis ten" en „De meedogenloze ka- rateka", waarin jonge Chine zen het letterlijk zeer ver schoppen. Puristen zijn het er niet over eens of de in deze films be wierookte vechttechnieken tot karate moeten worden gere kend of meer tot het aanver wante Chinese Kung-fu, maar de jonge Libanezen zal dat een zorg zijn. Zij betalen graag voor hun kaartje of vechten zich desnoods de zaal in. Het succes van deze vecht films met een minimum aan verhaal heeft de Amerikaanse filmdistributeurs, die tot dus ver 60 procent van de markt cont: Meerden, volledig verrast. Sinds het begin van wat men in deze kringen „de Chinese waanzin" noemt ziet men zelfs geheide kassuccessen elders ter wereld als „The godfather" en „Cabaret" de mist in gaan. Sommige distributiekantoren houden nieuwe Amerikaanse films op de plank tot de rage zal zijn uitgewoed. „Karate is geen blijvertje" zegt Abe Havounjiam, verte genwoordiger van United Ar tists voor het Midden-Oosten. „Als we zes maanden verder zijn is het publiek erop uitge keken". Wie zal het zeggen? Feit is, dat vijf plaatselijke filmdistributeurs in vliegende vaart naar Hongkong zijn vertrokken voor de aankoop van nieuwe ingeblikte agressie, waarvan de prijzen in korte tijd meer dan verdriedubbeld zijn tot circa 10.000 dollar. Deze bedragen worden echter grif en graag betaald. Alléén al de eerste Hongkong-film, „De grote baas" bracht voor de distributeur een recette van 66.000 dollar in het laatje. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgen zendt de NOS-televisie om 20.30 uur via Nederland I de eerste aflevering uit van de uit zeven delen be staande serie Die Rote Kapelle, waarin in gedramatiseerde vorm de geschiedenis wordt gerecon strueerd van het Russische spio- nagenet Die Rote Kapelle, dat tij dens de Tweede Wereldoorlog vooral in Duitsland, Frankrijk en België zeer actief was. De serie wordt nog uitgebreid met een door de NOS vervaardigde achtste aflevering, waarin wordt gespro ken met een aantal personen die bij het spionagenet betrokken wa ren. Deze achtste aflevering wordt zondag 4 maart uitgezon den. Kort voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog reist een onopvallend man door Europa, Hij komt uit de Sovjet-Unie en reist via Finland, Zweden, Dene marken naar Frankrijk en België. Zijn namen wisselen met zijn pas sen. Zijn ware naam is Leopold Trepper, kolonel in het Rode Le ger. Hij heeft de opdracht in West-Europa een hecht spionage net op te bouwen. Hij komt geen dag te vroeg. Nog maar nauwe lijks heeft hij zijn verbindingen opgebouwd, of Hitier bezet Polen, Denemarken, Noorwegen, Hol land, België en Frankrijk en be gint de aanval op de Sovjet-Unie Treppers werk wordt met het uur belangrijker. Omgeven door de chaos aan het westfront verza melt hij koortsachtig berichten, werft medewerkers en agenten, bouwt zenders, organiseert koe riersdiensten en verbindingen en sticht in Frankrijk een firma die regenjassen produceert en goede zaken met Duitsland doet. maar die vooral bedoeld is om een rookgordijn op te trekken, waar achter het spionagenet kan wor den opgebouwd. Maar de tegenstanders zijn ook actief. De Duitse spionagedienst zet zijn beste mensen in om het net op te sporen en zo begint de grote jacht op frepper en zijn In de serie worden de feiten nauwkeurig gevolgd. Er worden talrijke, tot nu toe onbekende, do cumenten en berichten van oogge tuigen in gebruikt. Alle scènes zijn, voor zover mogelijk, opgeno men op de plaatsen waar de ge beurtenissen zich hebben afge speeld. Die Rote Kapelle is een co-pro- duktie van de Westduitse, de Franse en de Italiaanse televisie, voor Nederland bewerkt door Manus van de Kamp en van com mentaar voorzien door Henk Teeuw. Het scenario werd ge schreven door Peter Adler, Hans Gottschalk en Franz Peter Wirth (de laatste heeft tegens de regie) naar een verslag van Heinz Höh- nes. De hoofdrollen worden ge speeld door Werner Kreindl, George Claisse, Peter Fricke, Ganther Neutze. Alexander He- garth en Edeltraud Eisner. NEDERLAND I NOf 10.45 uur 18.45 uur 18.55 uur NCRV 19.05 uur 19.39 20.0J 20.21 Schooltelevisie Ti-ta-tovenaar Journaal Dier rn vriend Tweekamp, quiz Journaal Waar of niet waar, amus. 21.15 uur Adam Smith, t.v.-serie 21.40 uur Open Universiteit 22.30 uur IJE-Rotterdam zingt 22.40 uur Den Haag vandaag 22.50 uur Journaal NEDERLAND II VARA 19.05 uur Hier is Lucy 19.30 uur Koning Klant 2C.00 uur Journaal 23.2" uur Waaldrecht, t. 21.10 uur Simon Carmiggi 21.15 uur Wij en... de 22.00 uur Achter het 22.50 uur Journaal 4 BELGIE NEDERLANDS 14. '2 -16.00 uur Schooltele^.jpT, 17.00 uur Schooltelevisie 18.05 uur Skippy 'f,0"' 18.30 uur Tienerklanken p 19.05 uur Alledag |000). 19.45 uur Journaal 20.17 uur De kleine w; 21.10 uur Verover de 22.00 uur Gastprogramma ['.Cl 22.30 uur Journaal I PA* ichte NEDERLAND I NOS 10.45 uur NCRV 17.00 vur NOS 18.45 uur 18.55 uur 19.05 uur 20.00 uur 20.21 uur 20.31 uur 21.30 uur 21.55 uur 22.20 uur 22.30 uur 22.45 uur Schooltelevisie Kijkkast Ti-ta-tovenaar Journaal Van gewest tot gewest Journaal Politieke uitz. (VVD) Die Rote Kapelle, t.v.-serie E 73 Studio Sport Den Haag vandaag Stichting Socutera Journaal NEDERLAND II NCRV 13.05 uur Eddy ready go 19.50 uur Meeleven? 20.00 uur Journaal 20.21 rur Betsy Dornay-Ci muziek 20.50 uur Hier en Nu 21.30 uur Huisconcert KRO/RKK/IKOR 22.05 uur Kenmerk 22.50 uur Journaal 22.55 uur Teleac BELGIE NEDERLANDS 17.00 i 18.40 i 18.45 v 19.20 i 19.35 i 19.40 i 20.10 i Jevanjong De Fabe'tjeskraHT— NOS 1 18.45 uur Ti-ta-tovenaar 18.55 uur Journaal Milieubeschermii Politieke tribune Zoeklicht De Weerman Dubbeldekkers 20.35 uur Konfrontatie 22.45 uur Horen en zien 23.05 uur Journaal 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 13.21 Van Europees strijdperk tot Europees tijdperk, klankbeeld. 18,45 (S) Wiener Muslk (gr.). 19.00 (S) Amateurs musiceren. 19.30 Van avond: gevarieerd programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat: acti gramma met muziek. ima van Schönberg; II irds Burcht, opera ln éi Bartók. In de pauze 23.30 (S) Binnenkijken! HILVERSUM 3 HILVERSUM 18.00 (S) Licht o 18.19 Uitzending Vrijheid /s. 18.41 1 lorbeschou In muziek: amateur de Volkspartij 20.02 I konstruktle. 21,00 Nieuws. 21.01 Blues. 22.00 Nieuws. 22.02| Eddv Becker Show. 22.55 Met gen 23.00 Nieuws. 23 02 Wact HILVERSUM 1 VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag woensdag: muziek bij het ontbijt. (7.25—7.30 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 34.00 Huisbezoek: Dingen van de dag. 8.23 (S) Dag woensdag—vervolg. (8.35 Van alle erheid. de grr p lladen. 1935—1955. 17.20 Overheldsvooi ting: Mens en samenleving uitzending van het ministerie C.R.M. 17.30 Nieuws. NCRV: Hier en nu. NOS: 17.57 Het Hoogovenschaaktoernooi. ma. <16.00—16.02 Nieuws). 17.00 (S> Moderne aamermuzlek (opn.). 17.55 Mededelingen. HILVERSUM 3 HILVERSUI): TROS: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt tenprograi zo's (Soos): gevarieerd programma met om 7.30 Nieuws: 7.41 Aktua: 8.30 Nieuws; 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 10.00 (S) Voor do kleuters. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx: programma voor de vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaarden- naai.) 9.00 Nieuws. 9.03 De NtEIDE uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 kan beldsvitaminenpopulair verzoè 111.00 Nieuws.) *end. 12.03 Radlojoi op (13.00 Nie Nieuv Nieuv lt-Vlsser. van ZIJt (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws, Radiojournaal. 17.06 Postbus verzoekplatenprogramma. Haag Maandag-t.v. wordt gedeeld door AVRO en KRO. De laatste om roep toont consideratie met de Peyton Place-verslaafden die halverwege de kijkavond van zender willen wisselen. Er wordt rustig gepauzeerd tot PP op het andere net voorbij is. Doodgewone service voor de klant die koning hoort te zijn. De AVRO vindt dat die klant hele maal geen koning is. Als er kij kers PP-haters verkiezen te zijn krijgen ze AVRO-straf: veroor deling tot KRO-programma voor de verdere avond. We vinden dat dom van de AVRO. Op de eerste plaats om dat we menen dat uitgerekend van de grootste omroep een maximum aan kijkers-service mag worden verwacht. Maar tevens omdat we geloven dat, in het geval van gisteren, PP-haters een gemakkelijke keus hadden namelijk tussen een complete speelfilm met Alec Guinness en een „Salto Morta- le" zonder kop. Laatste afleve ring van een serie bovendien waarvan alle afleveringen leken op alle vorige goed gemaakte afleveringen. In AVRO's Televizier was de ech te actualiteit zoek. Echt- was Vietnam en daar w: echt nieuws over te melden, leen commentaar. De rubriek werd voorts gei met een „gemengd bericht'' - om in krantetermen te l ken - „stoppers". Het „gemengde bericht" geerde ons overigens. Het om kinderen die naar Ame moeten emigreren omdat rechter vond dat een verre te beter leek dan een eigen der als voogd. Zulks tegen vies van Kinderbeschermi Voor zover wij van de matei de hoogte zijn lijkt ons dat zotte beslissing. Immers, in geval kan de voogdij aan vereniging worden gegeven de voorlopige plaatsing van kinderen bij de vader, bij 1 van spreken, van dag tot begeleidt. Nederlandse kinderen naar rika sturen omdat men ni lemaal zeker is van het van andere mogelijkheden, een tijd dat sommigen Amei een „vies woord" vinden ons dat niet de eerst vo hand liggende beslissing... I Noon „nooi raakt iwegg [Overl nin> nor. Handtekeningenactie tegen Barend Servet GELEEN (ANP) Bij het comité anti-beeldbuisvervuiling te Ge! zijn tot nu toe 30.000 reacties ontvangen tegen de Barend Served van de VPRO. Dit heeft de initiatiefnemer Jo Maessen gezegd, vrijwilligers heeft moeten inschakelen om de brieven te sorterfl Een aantal adressanten meent, dat minister Engels met zijn W ping niet ver genoeg is gegaan, aldus de heer Maessen. In een aantal van de brieven, die bij het comité is binnengekomen. spi« de schrijver zich uit voor handhaving van de Barend Servet-shc van *♦(250 Vo O

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2