Amerikaans consulaat in Amsterdam 2 uur door betogers bezet Kissinger stelt Nixon op hoogte blijmaker Hprf* Golda bij de Meir paus GEWEKEN VOOR POLITIEMACHT wee-jaren rkeersplan oor Leiden Den Haag Hond redt gezin van verbranding HAIG NAAR. SAIGON Jacht op doorrij der Wr aal- naam Openbare executie op Filippijnen verdien hechte BON DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 64e JAARGANG No. 11903 MAANDAG 15 JANUARI 1J73 Rapenburg 2 Leiden postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. rtenties (excl. B.T.Vl.) f 0,28 per mm. Telefoontjes 2,60. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week ƒ2,15 kwartaal 27,76; jaar 108,20. Losse nummers 35 cent. TELEVISIE Ned. I: 19.05 uur De familie Ash- ton, tv-serie; 20.21 uur Gamma; 21.10 uur Alec Guinness, film; 22.30 uur Geen paniek met John ny en Rijk. Ned. II: 19.30 uur Tips voor je toe komst, beroepenvoorlichting; 20.21 uur Peyton Place; 21.10 uur Salto mortale, tv-serie; 22.10 uur Televizier-magazine over Oegan- deze vluchtelingen. OPKLARINGEN Droog weer met opklaringen. Zwakke tot matige zuidoostelij ke wind. Hier en daar mist. Middagtemperaturen om het vriespunt. Zondag: zon 08.4216.56, maan 12.17—04.09. Hoogw. Schevenign- gen 10.01—22.45, laagw. 5.36 18.13. Vietnam- betoging bMilaan j Deze namaak- I Nixon hangt in I Milaan op li plaats en c Ij dezelfde manier I-als destijds Mussolini hing i zijn executie i 1945. In 1 Milaan werd 1 tijdens het I weekeinde betoogd 1 tegen de oorlog lin Vietnam. Haag De samenwerkende terlokale openbaar vervoers- drijven uit het gebied Den aag-Leiden hebben eenplan op- esteld waarbij men in twee aar een oplossing wil geven oor de verkeersproblematiek it gebied. Daarnaast zuilen eze bedrijven aan de hand van It plan een studie gaan maken de situatie voor de jaren 90-1985. In dit vijfjarenplan onder meer ideeën op- eren voor de aanleg van nleu- raillijnen. ïu opgestelde twee-jarenpl; al binnenkort in een vouwblad ip grote schaal worden ver- preid. Onder meer worlt er drastische uitbreiding van iet snelbus-net in aangekondigd. )aardoor zullen volgens de be kijven betere aansluitingen van rcinen en bussen kunnen wor- len geschapen. Voorts wil men ien regionale dagkaart instel- en. (Van verslaggevers). "stellingwerf De hond van de familie Wolters heeft het geziin vannacht van een zekere ver- brandinosdood gered. heer Wotters werd gewekt doordat de hond met zijn nagels tegen de slaapkamerdeur stond tekabben. De benedenverdie ping stond toen reeds in lichte laaie. De bewoners, man en vrouw en twee kinderen en een inwonendevrouw konden zich nog ternauwernood redden door het raam op de zoldervedie- |pino naar beneden te springen. AMSTERDAM— Dertig beto gers hebben vanmorgen ruim twee uur het Ameri kaanse consulaat aan het Amsterdamse Museum plein bezet gehouden. Zij waren er om kwart over acht binnengedrongen en waren van plan het gebouw 24 uur bezet te houden uit protest tegen het optreden van Amerika in Vietnam, maar om half elf slaagde een grote politiemacht erin na eerdere vergeefse po gingen het consulaat binnen te komen. De beto gers lieten zich zonder ver zet afvoeren. De bezetting trok grote aandacht van het publiek, dat zijn sympa thie voor de bezetters niet onder stoelen of banken stak. Vanaf de balkons hingen spandoeken met tefsten als „Nixon teken de vrede nu". Even voor tien uur probeerde de politie zich toegeng te verschaf fen. Zij stuitte echter op geslo ten traliedeuren. Via een lader op het dak van een politiewagen progeerde een agent met een orote tang een der ruiten in te slean, maar dat lukte niet want het consulaat heeft ramen met kogelvrij glas. Ook een bijl hielp niet. Na veel zoeken vond de politie een niet afgesloten rolluik. Toen dat eenmaal open was werd de ontruimino een kwestie van mi nuten. De bezetters, die zich te genover een grote overmacht geplaatst zagen, liieten zich lijk- delijk aanhouden. Zij werden •omergebracht naar het hoofdbu reau, waar proces verbaal we gens huisvredebreuk werd opge maakt. De drie personeelsleden van het consulaat, die tijdens de bezet ting binnen waren, hebben na drukkelijk verklaard dat zij zich niet gegijzeld voelden. In Bonn is heftig betoogd tegen de Amerikaanse bombardementen Vietnam. Een met de bekende Amerikaanse attributen geklede Nixon-pop werrd in de stoet meegevoerd. Man gestikt in caravan APELDOORN (ANP De 22-ja- rige R Worst uit Amsterdam is gistermiddag door familieleden dood in zijn caravan op een kampeerterrein in het Gelderse Vaas)sen aangetroffen. Zijn 21- jarige echtgenote en zijn 56-jari- ge schoonmoeder lagen bewus teloos in dezelfde caravan. Zaterdagavond had men een buta- gasstel ontstoken om de cara van te verwarmen. Daarna is het drietal gaan slapen. Tijdens de slaap zijn de man en de twee vrouwen door zuurstofge- kt. Gevaarlijk vuurwerk bij Kat gestolen LEIDEN Bij Kats vuurwerkfa briek zijn het afgelopen week einde twintig tot veertig levens gevaarlijke kanonsslagen gesto len. Het gaat hier om projectie len, die normaal met een mor tier moeten worden afgeschoten- In de kanonsslagen was nog geen lont aangebracht. Tot ont steking brengen met bijvoor beeld een lucifer is uiterst ge vaarlijk, daar het kruit reeds na drie seconden ontploft. Het vuurwerk is grauw-grijs van kleur, ongeveer 12 cm. lang en 5 cm. van doorsnee. De onder zijde is met rood papier afge plakt. (ADVERTENTIE) I HORLOGES KLOKKEN De r i de r keuze, in de allerbeste merken, SEIKO - ETERNA - CERTINE CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE. Voor f 39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk, schokvrij, onbr. veer. Door r{ v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 - Leiden De Amerikaanse zangeres Diana Ross is door Cue Magazine uit geroepen tot de showvrouw van het jaar voor haar rol in de film „Lady sings the Blues", waarin het turbulente leven van de jazz zangeres Billie Holliday wordt uitgebeeld. ROME (Rtr/AP) - Premier Gol da Meir van Israël heeft van morgen in Vatikaanstad een be zoek gebracht aan Paus Paulus. Ze maakte daartoe gisteravond, na haar bezoek aan Parijs voor deelname aan de conferentie van de socialistische internatio nale, een tussenlanding in Rome. De audiëntie was zaterdag al aan gekondigd en werd later door het Vatikaan en door de Israëli sche vice-premier Allon beves tigd. Het vliegveld van Rome werd bij aankomst van me vrouw Meir zwaar bewaakt door duizend man van de Ita liaanse politie. Zij zal in Rome ook een bezoek brengen aan president Leone en premier An- dreotti. Men verwachtte dat het gesprek van mevrouw Meir met de paus hoofdzakelijk zou gaar, over de status van Jeruzalem en de heilige plaatsen waarover de paus zich zorgen maakt. In december heeft de paus geple t voor een internationaal hand vest dat de rechten van alle vol keren in Jeruzalem waarborgt. De betrekkingen tussen het Va tikaan en Israël zijn het laatste jaar tamelijk hartelijk geweest. Een politieman trachtte met een bijl een raam van het Ameri- kanse consulaat stuk te slaan om zodoende binnen te komen. Een vergeefse poging de ramen van het gebouw zijn van kogel vrij glaas. WASHINGTON (AP-Reuter-UPI) Het eind vorige week doorge broken -optimisme over een spoedig akkoord over Vietnam heeft nog niets aan kracht inge boet: Kissinger heeft in Key Biscayne (Florida) president Nixon van de gang van zaken op de hoogte gesteld en de be slissing schijnt nu geheel en al in de handen van de president te liggen. Zijn speciale afgezant, generaal Alexander Haig is gisteravond dels zijn vandaag de Ameri kaanse luchtaanvallen beneden de twintigste breedtegraad voortgezet. Eerder had het Amerikaanse opperbevel mel ding gemaakt van het neer schieten van twee Noordvietna- mese Migs boven de twintigste breedtegraad. Vietkongstrijders bestookten gisteren de Ameri kaanse basis Da Nang met ra ketten. Een tweemotorig c47- vliegtuig en vier gebouwen wer den beschadigd. nam hebben gevoerd: „Johnson besefte niet de eenvoudige stel regel dat je oorlog moet voeren of niet. Tot vandaag hebben we alleen maar een halve oorlog gekend. Hadden wij Noord-Viet- nam met een klassieke oorlog aangevallen, hadden wij Noord- Vietnam aanhoudende gebom bardeerd dan zou de oorlog nu voorbij zijn. ijlings naar Saigon gevlogen, President Thieu van Zuid-Vietnam ongetwijfeld om de medewer- heeft scherpe kritiek geuit op de king van president Thieu van manier waarop de Amerikanen Vietnam te verkrijgen. Inmid- tot dusverre de oorlog in Viet- Een groep Noordierse kinderen is zterdaag na een verblijf in Nederland nar Noord-Ierland terug gekeerd. Voor de drie zusjes Rock was het vertek bijzonder tragisch, aangezien hun vader tijdens hun verblijf in Nederland overleden was aan de gevolgen van en bomaanslaag, zes manden gele den. De kinderen hoorden dit droevige nieuws op Schiphol. Het gezin Rock telt dertien kinderen. NIEUWKOOP - Dc politie te Nieuwkoop heeft de afgelopen nacht jacht gemaakt op een auto, die doorreed nadat de be stuurder betrokken geweest was bij een aanrijding op de Nieuw- veenseweg. Dc auto werd hedenmorgen in Den Haag teruggevonden. De politie wilde geen mededelingen verstrekken over de aard van het ongeval. Luns deed weer krasse uitspraken DEN HAAG (ANP)— De soclalstische senator Ne- derhorst heeft minister Schmelzer .(Buitenlandse Zaken) gevraagd of deze teoenover secretaris-gene raal Luns man de Ncmo zijn ongenoegen wlil uiten over diens door niets be wezen beschuldlolngen van ondermijning van de democratie aan het adres van de Nederlandse Intel- ligentia, pers en de op de mocratische leest ge schoeide linkse stromin gen. De heer Nederhorst ziidst de bewindsman op een in terview in een ochtend blad, waarin mr. Luns zinh volgens hem opnieuw te buUen gaat aan de meest krasse beschsldi- gingen tegen politieke stromingen iin Nederland Nieuw Links is in dit inter view een beweging ge richt op vernietiging van de democatie. Mr. Luns schrijft een groot deel van het onderwijzend per soneel, zówet leraren als professoren, en de pers ultra-linkse ideeën toe, die gelijk staan met on dermijning van de vrij heid. li om SITTARD Onbekenden hebben zaterdagnacht de ruiten van een benzinestation in Sittard stukge schoten en de hond die het sta tion bewaakte doodgeschoten. Zowel de eigenaar als dc politie zij i van mening dat het hier om eei. misplaatste wraakoe'ening gaat. De eigenaar heet namelijk Van de Moosdijk en de daders hebben waarschijnlijk gedacht hier te maken te hebben met een familielid van de kruiden doktor uit Casteren. richt. Manilla (AP) De CXHIINEES L Seng, diie schuldig was bevon den aun handel in heroïne, is vanonhtend biid het aanbreke van dc dag door cenFiliippijns msurpeleton tcrechtgcstctd. De openbare terechtstelling van de f)4-jarige Lim was de eerste doodstref die door de regering ten uitvoer is geteod sedert Marcos in september de staat man beleg afkondigde, iidna duizend mensen, onder wie oof diplomaten en generaals van de Filipijnse strijdkrachten, woonden de terenhtstelling biij. Nr. 4 Onmisbaar in huis is dit handige ge- reedschapssetje, bestaande uit een aantal schroevendraaiertjes, 'n boortje 'n priem enz. Alles verpakt in een so lide plastic doos. Het aanbrengen van een nieuw abonnement wordt door on9 goed beloond. Voor ieder nieuw kwartaalabonnement, dat door U wordt opgegeven, ontvangt u een echte 'Blijmaker'. Maak een ander blij met onze krant en uzelf met zo'n geweldige Blijmaker. stuur deze bon in open envelop, zonder post zegel naar: antwoordnummer 349, Leiden Noteer m.i.v. de LEIDSE COURANT Naam: Adres Woonplaats Stuur blijmaker nr. 4 naa als nieuw kwartaalabonnee op LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1