Veel onrust over plannen sponsoring schaatsbond Wim Beukers ontgoocheld na weigering schaatsbond HANDBALBOND WIL HONGAAR 6-5 Hijs met moeite langs Raak: Mark Spitz sportman van 1972 Tennistop in Delft mm uw persoonlijke lening is ons geheim Sportwereld Zaalhoekevtoernooi opent festiviteiten ^DONDERDAG 11 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT -ejEVENTER Hoewel de KNSB nog geen mededelingen ent heeft gedaan over de nieuwe sponsor van de schaatskern- r ei ploeg is het vrijwel zeker dat de coöperatieve condensfa- weJ briek Friesland (CCF) bereid is ruim dertigduizend gul- rk den aan de schaatsbond te betalen in ruil voor het dragen pjj van shirtreclame. De CCF in Leeuwarden heeft de vader- ij Jlandse pers opgeroepen om vrijdagochtend naar de Frie- ?r i nen de fabrikant van Friese vlag koffiemelk en Rivella en- se hoofdstad te komen om daar te vernemen welke plan- e. heeft. - heb islet is te verwachten dat met het De publieke belangstelling voor bekendmaken van deze plannen «w. a* RUjde problemen als een vloedgolf over de KNSB zal worden uitge- ^stort. De laatste weken hebben de rijders en rijdsters van de ^kernploegen al laten doorsche- .meren dat ze weinig belangstel ling hebben om een CCF trai- -®ïiingspak aan te trekken. Zij IZ^verwachten namelijk dat de SB meer dan de helft igezegde dertigduizend gulden in de eigen kas wil stoppen en iet restant wil verdelen onder leden van de kernploegen. Dijk, Jan Palsma, [arm Kuipers en Eppie Bleeker illen, naar verwacht mag wor- moeilijkheden maken om dat dit viertal reeds „contacten" leeft afgesloten met de Friese juwelier Jeroen. De Friese hor logemaker heeft onlangs nog 'erklaard dat hij het „hogerop ja! zoeken" wanneer de KNSB rijn rijders zal verbieden recla- voor hem te maken". Hij irdt in deze theorie gesteund de vier toprijders. Zij zijn mening dat de KNSB hen verplichtingen kan opleg- Bovendien hebben ze meer ielang bij individuele sponso ring omdat Jeroen 100 procent 'an de kosten betaalt. Ook bij dames is een zekere weer- itand tegen de verplichte recla- van de KNSB. Atje Keulen- leelstra, die sinds haar succes- en op de schaats, zich heeft j^pnfp'ooid tot een bijzonder zake- ï-5ijk vrouwtje, zal zich het felst («zetten. Ook de coach van de damesploeg, Gerard Maarse, '«I geen CCF-Shirt aantrekken. „Ik ben in dienst van de Hoog ovens en zal van mijn directie beslist geen toestemming krij gen 05? in hun tijd reclame te 17j maken voor een andere firma". £jjok Atje Keulen-Deelstra was re- toluut in haar commentaar: „Voor geen duizend gulden trek ik zo'n jack aan. Ik hoef toch li geen reclame te maken om de 5'| kas van de bond te spekken. Als èr gesponsored wordt dan wil ik W daar geld voor zien. Wat heb ik met de KNSB te maken". Voor- ynlopig wacht de nationale ^schaatswereld de berichten uit Leeuwarden af. Vrijdag, een -dag voor de nationale schaats- Alcampioenschappen in Heeren veen. zullen de KNSB en de ykernploegleden meer weten over de nieuwe sponsor. De beide kernploegen, die vandaag in g^Heerenveen zijn aangekomen, ^hebben voor vanavond een „ge- ^jvheime bijeenkomst" belegd om iHelkaars standpunten vast te '(/^stellen. Een van hun- eisen is jPdat twee vertegenwoordigers van zowel de heren als de da- ^rmeskernploeg bij de komende persconferentie van de CCF in Leeuwarden aanwezig moeten «ijn. de wedstrijden om de Neder landse schaatskampioenschap pen, die komend weekeinde op de Thialfkunstijsbaan in Hee renveen worden gehouden, is overigens gering. Per dag zijn Wim Beukerz had zi/n ztnn, ongeveer 1000 toegangsbew.jzen pioenschappen gezet. Zi/n verkocht. „Dat hadden er eigen lijk 2000 moeten zijn", aldus ijs baandirecteur Roeper woens- de professionals gebeurd", dagavond. „Het uiteindelijke Het staat nog lang niet vast dat toeschouwersaantal zal groten- v""* i~ deels afhangen van de weers omstandigheden. Toch is er vanaf maandag een iets grotere vraag nar entreekaarten". Vol gens Roeper is de geringe be langstelling een gevolg van de intrede van het beroepsschaat- sen. „De mensen weten niet meer waar ze aan toe zijn. Dé oprichting van de profgroep heeft voor niemand enig voor deel gebracht. Als het zo door- sie van de KNSB heeft voor de schaatswedstrijden om de ISU- kampioenschappen voor junio ren. die op 20 en 21 januari het internationale Suikerschaats toernooi doorgang zal vinden. Woensdagavond bleek tijdens 'n vergadering van de landelijke technische commissie van de Jan Heida (Scharsterbrug), Her- KNSB te Amersfoort, dat de be- mannus Moek (Assen). Karei langstelling van de buitenlandse Draaier (Nyemirdum) en Daan bonden tot no gtoe gering is. Het Gompen (Vught. programma van het Suikertoer- De LTC zal pas zondagavond na nooi omvat wedstrijden op 22 afloop van de strijd om de na- BERGEN Een beetje ontgoocheld komt Wim Beukers de woonkamer van zijn ou derlijk huis binnen. Een telefoongesprek met KNSB-voorzitter Quarles van Ufford heeft niet het resultaat gehad waarop hij had gehoopt. „Tja, ik pas niet in het be leid", merkt Wim Beukers een beetje schamper op. En dat niet passen In het be leid betekende een sportief vonnis voor Wim Beukers. Hij zal niet worden toege voegd aan de zestien rijders die zaterdag en zondag in Heerenveen om de Nederlandse schaatstitel duelleren. En op die Nederlandse kampioenschappen had Wim Beukers zijn zinnen gezet. Meer dan ooit. Tijdens de nieuwjaarswedstrijden in Oslo verraste de nu twee jaar in Noor wegen wonende Noordhollander met een vijfde plaats in het eindklassement. Met als meest pikante detail, dat hij slechts twee van de zeven Nederlandse kernploeg rijders voorrang hoefde te verlenen: Piet Kleine en Jappie van Dijk. Met dat resul taat meende Wim Beukers zijn kandida tuur voor de nationale titelstrijd duidelijk te hebben gesteld. Wim Beukers dacht al verder. Want door zich bij de eerste vijf te plaatsen zouden zich immers perspectieven op een plaats in de kernploeg aanbieden. Telefonisch kontakt vanuit zijn Noorse woonplaats Toensberg met Wierd Wynia, voorzitter van de landelijke technische commissie, leerde Wim Beukers eind vori ge week, dat zijn kans op deelname in Heerenveen als nihil kon worden be schouwd. Wynia daarover: „Ik heb Beu kers gezegd, dat in Heerenveen nu zestien heren aan de start komen, die zich als bes ten hebben gepresteerd in de selectiewed strijden. Aan die wedstrijden heeft Beu kers nu eenmaal niet meegedaan". Assen worden gehouden, de vol- Wim Beukers: „Ik ben naar Nederland geko- gende herenploeg aangewezen: januari (Groningen), 23 januari (Deventer), 25 januari (Eindho ven) en 26 januari (Amsterdam). gaat is het na één jaar al met De landelijke technische commis- UTRECHT Het Nederlands handbalverbond heeft een kandidaat als opvolger van de in het begin van dit jaar vertrokken bondscoach Jaroslav Mraz. Tussen het NHV en de uitgeweken 36-jarige Hongaarse international Josef Hury zijn al besprekingen gevoerd. Frankfort in West Duitsland, zal Slavia Praag: Kulhanek 7x, Hla- en 20 januari zal hij de training DEN HAAG De premie van toto van de heren- en de damesse lectie leiden. Na dit „examen" zal het handbalverbond een be slissing nemen over het contrac teren van Josef Hury. Het Nederlandse herenteam heeft woensdagavond in de sporthal 20 (9 en 10 december) wordt uitgekeerd aan de winnaar met formulier nr. 6409515. De pre mie bedraagt 146.350,18 gulden, waardoor de winaar met zijn eerste prijs samen een bedrag van bruto 151.455,38 gulden ont vangt. Catharijne te Utrecht een ce premie van toto 21 (16 en, 17 vriendschappelijke zaalhandbal- wedstrijd tegen Slavia Praag met 20-19 gewonnen. Bij rust stonden de Tsjechen, die een toernee door Nederland maken, nog met 11-9 voor. Het was december) is ten deel gevallen aan de houder van het formu lier met nummer 4086359. Deze premie was 150.062 gulden groot, prijs en premie bedragen samen bruto 175.072,30 gulden. spannend duel, dat tot 18-18 ge- De cijfers van sporttoto lijk op ging. Pas in de slotfase - - - kon Nederland een beslissende voorsprong nemen, die met spe len op balbezit goed werd ver- 24 van het afgelopen weekeinde zijn: aantal deelnemers 554.654. Inleg 1.268.503. Prijzenbedrag 536.576.. dedigd. De Esca doelman Wim le prijs. 24 winnaars, die elk bru- Pik, die in do eerste helft Peter - Geerts verving, maakte een uit stekende indruk. Er waren on geveer 750 toeschouwers. De doelpunten kwamen op naam van: Nederland: Reijnders en Keijzer beiden 4x. Schuurkes en Cras beiden 3x, Morrien en Rijken- to 5.589,30 ontvangen; prijs, 669 winnaars, die elk 200,50 ontvangen; 3e prijs. 6.434 winnaars, die elk 20,80 ontvangen. De premie ten be drage van 134.144,20 wordt na het verstrijken van de recla metermijn op 31 januari a.s. bij loting toegewezen aan een der le prijswinnaars. PARIJS De internationale organisatie van sportjour nalisten (AIPS) heeft de Amerikaanse zwemmer Mark Spitz, die tijdens de olympische spelen van MUnchen zeven gouden me dailles veroverde, gekozen tot sportman van het jaar 1972. Spitz kreeg 217 punten. Ard Schenk werd zesde met 82 punten. Het resultaat van de stemming was: 1. Mark Spitz (Zwemmen, VS) 217; 2 Eddy Merckx (Wielrennen, Belg) 148 pnt; 3. Shane Gould (Zwemmen, Austr) 118; 4. Lasse Viren (Atletiek, Finl) 115; 5. Valeri Borzov (Atletiek, Rusl) 95; 6. Ard Schenk (Schaatsen, Ned) 82; 7. Emerson Fittipaldi (Autosport, Braz) 45; 8. John Akii-Boea (Atletiek, OEG) 41; 9. Olga Korboet (Gymnastiek, Rusl) 37; 10. Heide Rosendahl (Atletiek, W.-Dld) 27. tionale seniorenkampioenschap pen in Heerenveen, waar onder meer Christa Jaarsma en Froukje Jongsma zullen uitko men, een beslissing nemen over de samenstelling van de damesjuniorenequipe. De KNSB zal voorts een jeugd- ploeg afvaardigen naar interna tionale wedstrijden, die 24 en 25 februari op de kunstijsbaan van Inzeil worden gehouden. De Zweed Goeran Claesson heeft woensdagavond zijn goede vorm bevestigd door tijdens de twee de wedstrijd voor de vierbanen- toernee in Cortina d'Ampezzo zo wel de 500 meter als de 3000 me ter te winnen. Zijn tijden waren respectievelijk 40,40 seconden en 4.17.47. De voorsprong op zijn als tweede geklasseerde landgenoot Dan Johansson op de drie kilometer was aanzien lijk. Johansson liet 4.25.58 af drukken. In de sprintersklasse won de Noorse kampioen Lasse Efskind de 500 meter in 39.17 seconden. De Rus Vladimir Ko- marov zegevierde op de 1000 meter in 1,21,04. De voornaamste uitslagen zijn: all-round-klasse: 500 meter: 1. Claesson (Zwe) 40,40 sec. 2. Oloph Granath (Zwe) 40,69.. 3. Coates (Austr) 41,56, 4. Wunder- lich (Ddr) 41,88. 3000 meter: 1. Claesson 4,17,47., 2. Johansson (Zwe) 4,25,58., 3. Fransson (Zwe) 4.27.16, 4. Coates (Austr) 4.29.80. Sprinklasse( 500 meter: 1. Efskind (NW) 39,17 sec., 2. Bjoerang (NW) 39,39, 3. Koma- rov (SU) 39,60, 4. Kastsjej (SU) 39,63. 1000 meter: 1. Komarov 1.21.04, 2. Efskind 1.21.28, 3. Jo- han Granath (ZWe) 1.21.56. 4. Bajanov (SU) 1.21.56. De 20-jarige Russische schaatsen rijder Vladimir Koelemin uit Gorki heeft woensdag tijdens de nationale jeugdkampioenschap pen op de Spartakbaan van. de Almg Ata de 5000 meter gewon nen in 7 minuten en 38,09 secon den. Het is de beste tijd die dit seizoen in de Sowjet Unie op de vijf kilometer is gemaakt. men om voor mijn kansje te vechten. Nu ik hier ben, kunnen ze toch minder snel om me heen dan wanneer ik in Noorwegen zou zitten. En bovendien, de week is nog niet om. Ik heb er alles voor over om aan die Nederlandse kampioenschappen mee te doen. AI hoor ik het zaterdag een uur voor de wedstrijden beginnen. Maar ja, tegen dat argument van die selectiewedstrijden kun je natuurlijk weinig inbrengen. Je kunt honderd keer zeggen hoe je erover denkt, maar dat helpt niet zoveel. De heer Quarles van Ufford had er alle begrip voor, dat het voor mij een enorme teleur stelling is. Maar hij zei dat ze er niet aan konden beginnen om mij aan die zeetien toe te voegen. Dat zou moeilijkheden ge ven met de rijders, die zich net niet bij de laatste zestien hebben geplaatst. Hij zei ook dat er volgend jaar wellicht een ande re regeling zou worden getroffen voor ge vallen zoals het mijne. Maar daar heb ik op het ogenblik natuurlijk weinig aan. Nu rijd ik goed. Maar wie weet wordt er toch nog een gaatje gevonden. Ik heb net verno men, dat Sjaak de Koning misschien niet kan starten in Heerenveen. Dan zou er dus een plaats openvallen. Wie weet kan ik dan voor hem in de plaats rijden". Uitgesloten Wierd Wynia: „Vanavond wordt erover door het bestuur van de landelijke technische commissie gesproken. Eerder kan ik daar over beslist niets zeggen. De mogelijkheid zal worden geopperd, dat kan Ik u wel zeg gen. En ook dat het absoluut uitgesloten Is, dat er een rijder aan het gezelschap van zestien toegevoegd zal worden. Absoluut uitgesloten". Wim Beukers: „Hoe ik eventueel mee moet doen en om wat voor reden, dat interes seert me niet. Ik ben nu in Nederland en ik zou dolgraag dat Nederlandse kampioen schap rijden. In ieder geval zorg ik ervoor dat ik in conditie blijf, 's Morgens en 's avonds ga ik naar Alkmaar om te trai nen". De gretigheid van Wim Beukers wat betreft het Nederlandse kampioenschap is natuurlijk wel te verklaren. „Kijk eens, ik ben nu dertig jaar. Elf jaar heb ik al ge probeerd om in de kernploeg te komen. Ze ven keer heb ik aan het Nederlandse kam pioenschap meegedaan, maar het is me nooit gelukt. En nu voel ik dat het zou kunnen. Het zou een ideale kans zijn om eens op de internationale titeltoernooien te starten. Tijdens die Nieuwjaarswedstrijden heb ik bewezen dat ik het kan. Het was trouwens wel mooi. Ik belde na de eerste dag naar meneer Wynia. Ik zei tegen hem: Ik sta in het klassement op de derde plaat». O ja. achter wie dan? vroeg Wynia. Ik zeg: achter Claesson en Stensen. En toen stelde ik die mogelijkheid om op de Nederlandse kampioenschappen te starten aan de orde. Nou. Wynia was wel even ge schrokken van die derde plaats en die zei dat hij het met de andere leden van do technische commissie zou opnemen. Maar ik hoorde niets meer. Totdat ik zondag avond dan tenslotte zelf maar belde. Toen hoorde ik dat het „nee" inderdaag „nee" gebleven was". Goede vorm De goede vorm waarin Wim Beukers dit sei zoen verkeert, verrast hem zelf ook wel een beetje. „Die vooruitgang kondigde zich vorig Jaar eigenlijk al aan. Toen reed ik ook goed. Aan het begin van het seizoen won Ik op de meeste wedstrijden de lange afstanden. En aan het eind van het seizoen reed ik ook weer goed. Dit jaar heb ik mijn conditie op peil gehou den door veel te fietsen. Een regelmatig leven zullen we maar zeggen. Trouwens, ik denk dat ik vroeger wel eens meer condi tie heb gehad dan nu. Schaatsen is vooral ook een kwestie van techniek. En dan ge loof ik, dat het wel goed is geweest dat ik tussen de kerstdagen en de jaarwisseling een beetje rustig aan heb gedaan. Ik had me tot de kerst te barsten gewerkt. (Beu kers heeft in Toensberg een schildersbe drijf red.) maar daarna een paar dagen kalmpjes aangedaan. Ik kwam uitstekend uitgerust aan de start op die Nieuwjaars wedstrijden. Maar voor die tijd had ik ook al aardig gereden. De tijden die ik in het voorseizoen gemaakt heb, hebben in alle Nederlandse kranten gestaan. Dat weet ik, want die kranten krijg ik zelf nog toege stuurd. Dus bij de KNSB konden ze weten, dat het mij niet slecht ging". DELFT In de sporthal van de Technische Hogesohoo! van Delft wordt komend weekeinde een indoortenn-istoernooi gehou den waaraan Jan Hordijk, Nick Fleury, Marian Laudin en Fred Hemmes deelnemen. Dit toer nooi maakt deel uit van de reeks toernooien van het winter- circuit van de KNLTB. De win naar ontvangt honderd gulden en voor de verliezer van de fi nale is vijftig gulden beschik baar. Jan Hordijk is als eerstet geplaatst. LAGOS De eerste atletiekme- daille tijdens de Afrikaanse spe len in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos is gegaan naar de Ethio piër Mirus Yifter. Hij won de 10.000 meter in 29 minuten 4,8 se conden. Paul Rusche in horizontale toestand tijdens een duel met twee spelers van Hijs witte shirts DEN HAAG Raak heeft zijn revanche op Hijs Veronica niet gekregen. De ploeg, die zich door het wegblijven van Wayne Maxner eerder geïnspireerd dan geïntimideerd voelt, had er gisteravond wel uitstekende mogelijkheden toe. Tot zes minuten voor het einde was de stand nog ge lijk: 5—5. Het was echter Hijs dat de uiteindelijk winnen de treffer scoorde. Via een penalty-shot zette Corkie de Grauw, de held van de tweede ontmoeting tussen beide ri valen, Hijs op 65. Het betekende de winst en de derde zege in successie op Raak. Het heeft het gehandicapte Hijs moeite gekost om zo ver te ko men. Nog steeds zonder de ge schorste Darcy en de gebles seerde Hunting bleef Hijs ver van het niveau dat op 22 de cember in de Uithof de cata strofe voor Raak betekende. Raak kreeg hierdoor de kans op een goed resultaat. Dat is het tenslotte ook geworden Hoewel de teleurstelling over de kleine nederlaag duidelijk van de ge zichten van de spelers was af te lezen. De thuisclub nam ln de eerste periode een voorsprong. Nadat de eerste tien minuten nogal vlak waren verlopen deed Paul Rusche de tribunes voor het eerst in beweging komen. Na een fraaie combinatie liet ADVERTENTIE De tientallen persoonlijke leningen, die wij dagelijks verstrekken worden helemaal schriftelijk afgehandeld. Geld lenen is een kwestie van wederzijds vertrouwen. Met aanvraagformulier, dat wij u in j blanco enveloppe toesturen geeft u alle informatie die nodig is. V"* Als u gehuwd bent en in loondienst, beschikt u over enkele dagen H over het gevraagde bedrag. Van f. 1000.- tot f. 10.000.-. Aflossing in 12 tot 48 maanden. Wettelijke tarieven. Geen informatie bij werkgever, bankrelatie of buren. Geen kosten. Bel of schrijf aan: Financieringskantoor E.J. Moller, St. Cathirinastraat 1Eindhoven. Kt tel. 040-66633 of 25472. (Door gem. Eindhoven toegelaten fininderingskantoor) hij doelman Tom Tesselaar een vergeefse buiteling maken: 1— 0. Raak had in deze fase de beste mogelijkheden gehad, doordat Hijs maar moeizaam op de bezoekers, die good-old Arie Klein weer hadden opgeroepen, wat energieker. De druk op het doel van Raak werd groter, maar vooralsnog leverde dat geen doelpunten op. Raak ont snapte enkele keren op bijna miraculeuze wijze aan een te- genpunt. Eenmaal bleef de puck zelfs secondenlang vlak voor het doel van Anton van Esch liggen zonder dat iemand er iets mee kon doen. Bovendien belandde een inzet van Hijs op de paal. Het doelpunt kwam echter toch. Rudi Bakker was de maker. De tweede periode leverde al on- mlddelljk vuurwerk op. De inzet aan beide kanten nam toe en daarmee de aantrekkelijkheid van de ontmoeting. Corkie de Grauw buitte een fout van Van Esch uit door Hij» op een voor sprong te zetten, waarna Rob Hagendoorn do stand tot 3I opvoerde. Toen kwam Leo Inglis in actie. De beste aanvaller van Raak, die voordien al enkele malen vergeefs had getracht met een solo tot succes te komen, slaag de daarin in de twaalfde minuut wel. Na een serie onnavolgbare bewegingen, waarbij hij drie spelers van Hijs voor aap zette, plaatste hij ook Tesselaar voor een voldongen feit. Toen vijf minuten later McDonough even eens doeltreffend uithaalde kon Raak met de gunstige score van 3—3 gaan rusten. Raak had uit deze stand Inspiratie geput om in do laatste episode alle reserves aan te spreken. Met een somtijds weergaloze Inglis, en een waardevolle McDonough trachtte de thuis club Hijs te verrassen. Dat het daarbij belangrijk is over een goede doel verdediger te be schikken moest Raak echter ook nu ervaren. De overigens be hoorlijk op dreef zijnde Van Esch moest namelijk in de tweede minuut capituleren voor een ver schot van Ooms. Met een speler minder op het ijs kwam Raak echter sterk terug. Ken Brown bracht beide partij en wederom op gelijke voet: 4 —4. Opnieuw nam Hijs, dat ove rigens matig schoot, afstand. Ditmaal was Ario Moor de ma- BRUSSEL Jan Brouwer, twee de trainer van de Brusselse eerste divisieclub Anderlecht. heeft op zijn verzoek per 10 januari ont slag gekregen. Brouwer vroeg ontslag omdat na het vertrek van George Kessler als eerste trainer voor hem een moeilijke arbeidssi tuatie was ontstaan. Hij Is voorne mens in België werkzaam te blij- Steun Raak UTRECHT De Neder landse ijshoekeybond heeft als financiële steun voor de organisatie van het toernooi om het we reldkampioenschap voor de C-groep, dat van 9-18 maart a.s. In ons land wordt gehouden, een be drag van 20.000 gulden toegezegd gekregen van de frisdrankenfobrlkant Raak. waarmee een deel van de op totaal geraam de kosten van 70.000 gul den is gedekt. •elden elkaar voor beide doelen af. Maar niet uit een dergelijke situatie ontstond de beslissing. Er moest een penalty shot aan te pas komen om Hijs aan zijn overwinning te helpen. Bij een snelle uitbraak werd Moor in kansrijke positie getorpedeerd. De beslissing van de scheids rechter was onverblddellijk. Corkie de Grauw belastte zich met het karwei. Na een indruk wekkende aanzet passeerde hij doelman Van Esch op fraaie wijze, 6—5. Hijs had tenslotte toch aan het langste eind ge trokken. maar Raak had een beter lot verdiend. De ploeg was nog dicht bij een gelijkspel, maar Larry van Wieren blok keerde zelf een Inzet van Brown, die anders het net had bereikt. Raak heeft echter in deze ontmoeting bewezen na het verlies van Maxner aan karak ter te hebben gewonnen. FRANK WERKMAN ker van de treffer. Raak had Tussenstanden 1—1; 2—2; 2—3. echter ook hierop een antwoord; Doelpunten Raak: Inglis (2) Ru- Weer was het Lee Inglis die de *che. McDonough en Brown, hoop terug bracht. Hijs: De Grauw (2), Bakker, J DEN HAAG De reeks van evenementen, die de dit Jaar 75 jaar be staande Koninklijke Nederlandse Hockeybond ter gelegenheid van dit Jubileum houdt, wordt geopend met een internationaal zaalhoc- keytoernooi, dat op 19, 20 en 21 januari a.s. wordt gehouden in de Rijnhal te Arnhem. Aan het toernooi nemen, behalve de nationale Nederlandse hockeyploeg deel. de vertegenwoordigende teams van West-Duitsland. België, Frankrijk. Engeland. Oostenrijk. Zwitser land en West-Berlijn. De landen zijn Ingedeeld in twee poules: a West-Duitsland. Frankrijk. Zwitserland en Nederland: b Engeland. België, Oostenrijk en West-BerlIJn. Na de officiële opening door de staatssecretaris van CRM, de heer H. J. L. Vonhoff, worden vrij dagavond de volgende wedstrijden voor de poules gespeeld:Neder land—Frankrijk. België—West-Berlijn, Zwitserland—West-Duitsland en Engeland—Oostenrijk. Zaterdagmiddag worden de resterende wedstrijden voor de poules gespeeld, waarna zondagmiddag het toernooi met de beslissende wedstrijden voor de ere-plaatsen wordt besloten. Het Nederlandse zaalhockeyteam, is een van de dertien ploegen die heeft ingeschreven voor het zaa'toernool om de Europese beker. Aangezien zes ploten sleets kur- i worden toegelaten tot de eind ronde, die in 1974 :e Be: word: gehouden, zijn twee kwalifica tietoernooien gcoi g.ir.iseer Op 3 e i 4 februari strijdt Nederland te Parijs met België. Engeland. Frankrijk. Schotland, Spanje en Wales om drie plaatsen in de eindronde. Het andere kwalificatietoernooi, met Denemarken. Italië. Oostenrijk, Polen, West-Duitsland en Zwit serland wordt tegelijkertijd te Wenen gehouden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13