Pieterswijk niet voor het verkeer afsluiten Uit bliksemonderzoek blijkt: A - :.k w*\\ - Broers v. d. Poel winnen PIT- schooltoernooi Onderscheiding voor molenaar stad en randgemeenten Zwemontmoeting zeven scholen van Leiderdorp Burgerlijke stand TBS strijdt vanavond om plaats in kwartfinale BOM STARS FIAT-STARS 197jIGINA 3 WOENSDAG 3 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT EIDEN Bewoners van de Leidse Pieterswijk hebben deze dagen een enquêteformulier in de bus gekregen, waarop vragen staan over de (on-) leefbaarheid van hun buurt. Gewapend met het resultaat van deze omvraag gaan de leden van het actiecomité Binnenstad op 11 ja nuari naar de burgerzaal om tijdens de dan te houden hoorzitting hun grieven en wensen te bespreken met wet houder Kret. Na een aantal van de reeds teruggekomen formulieren doorgenomen te hebben is het actiecomité tot de voorlopige conclusie gekomen, dat het overgrote deel van de wijk tegen volledige afsluiting van de buurt is. Het invoeren van parkeerplaatsen, waar de automobilist zijn voertuig maar zeer kort (half uur) achter kan laten blijkt verder een van de grote wensen van de bewoners te zijn. feel teveel auto's, knetterende brommers en galmende muziek uit de in groten getale aanwezi ge kroegen behoren tot de dage lijkse zorgen van de bewoners van de Leidse Pieterswijk. De honderden geparkeerde auto's zorgen er in extreme gevallen zelfs voor dat mensen niet meer in of uit hun huis kunnen terwijl de geluidsoverlast door de vele kroegjes voor slapeloze (vooral zaterdag-) nachten zorgt. Daar moet volgens de Pieterswijkers iets aan gedaan worden. Het buurtactiecomité „Binnenstad" is al geruime tijd bezig en op 21 oktober van het afgelopen jaar stuurde het bestuur van het co mité een brief aan de gemeente, waarin duidelijk werd gemaakt hoe men over allerhande zaken dacht. In diezelfde brief werd wethouder Kret kenbaar ge maakt, dat men in de Pieters wijk wel voelt voor de afsluiting van de Breestraat maar dat dit in geen geval ten koste mag gaan van de Pieterswijk. De wijkbewoners zagen namelijk al aankomen, dat een groot deel van het nu over de Breestraat rijdende verkeer via hun wijk werd gevoerd. De afsluiting van de Breestraat is voorlopig dan wel op de lange baan maar toch voelen de bewoners van de buurt zich niet veilig. Voor dit jaar kan namelijk de aanleg van riolering in de Breestraat verwacht worden, hetgeen ook tijdelijke afsluiting van deze straat en omleiding betekent. Zonder voorzorgsmaatregelen aordt een dergelijke afsluiting van de Breestraat een ramp voor de Pieterswijk. Vandaar ook, dat het actiecomité de enquête in snel tempo heeft georganiseerd. De bedoeling is, dat zoveel mogelijk wensen naar voren komen, zodat de aanstaande hoorzitting voor honderd procent wordt benut. Het comité is tevens van me ning, dat een flinke opkomst door buurtbewoners van groot belang is. Samen kan men er voor zorgen, dat de Pieterswijk weer leefbaar wordt, aldus een woordvoerder van het comité. Zoals de zaken er nu voor staan kan verwacht worden, dat onge veer 650 van de 800 verstrekte enquêteformulieren zullen terug komen. Dit houdt in, dat de pro blemen in een brede laag van de wijk leven en dat men wel mee wil werken, bij de oplossing ervan. Het actiecomité „Binnen stad" is niet heelmaal te spre ken over de tijd van aankondi ging van de hoorzitting door de gemeente en over de plaats, waar de bijeenkomst wordt ge houden. Vlak voor nieuwjaar is de mededeling over de zitting in de bussen gedaan. De leden van het comité zijn bang dat het formulier door alle feestdrukte vergeten zal worden. Wat de plaats betreft is men niet geluk kig met de Burgerzaal aange zien gevreesd wordt, dat er sprake zal zijn van een zekere drempelvrees bij de buurtbewo- Vast staat in ieder geval, dat de Pieterswijkers eindelijk eens van de rotzooi van anderen afwillen. Geen langparkeerders meer voor de deur, geen knallende brommers in de nauwe straatjes en zeker geen wegomlegging via hun buurt bij een eventuele afsluiting van de Breestraat. Een dik wensenpakket zal dan ook op 11 januari op tafel gede poneerd worden. LEIDEN De Hammerskjöld- school bij de geoefenden en de Katwijkse openbare school De Hoornes bij de ongeoefenden zijn winnaar geworden van het jaarlijkse korfbaltoemooi, dat de gemeentelijke schoolkorfbal- commissle gisteren in de Groen- oordhal organiseerde. De Hammerskjöldschool ontmoet te in de finale de Zuiderpark school, een wedstrijd, die geen treffers opleverde. waarna strafworpen de beslissing brach- Haiiimerskj öld- en Hoornes- school beste korfballers ten. Dat was ook het geval in de strijd om de derde en vierde plaats tussen de Gunningschooi de Marnix van St. Aldegonde- school, die in 1—1 eindigde. De Gunningschooi nam de strafwor pen het best. Bij de ongeoefen den versloeg De Hoornes in de finale de St. Josephschool met 1—0. De Drie Oktoberschool werd derde door met 3—1 van het derde team van de Zui derparkschool te winnen. De heer A. J. van Zonneveld reikte namens de schoolkorfbalcom- missie de prijzen uit. Op de foto een blik in de Groenoordhal, die overdag gonsde van de korfbal activiteiten. LEIDERDORP De schoolsport commissie van Leiderdorp orga niseerde in samenwerking met de zwem- en polover. „De Klei ne Does" en de regionale zwem en polovereniging De Zijl/LGB gistermorgen in het overdekte zwembad in Leiderdorp de schoolzwemwedstri/den voor de leerlingen van de 6de klas. Er 148 deelnemers ver deeld over 7 scholen. Eerst wer den de individuele nummers ge zwommen en daarna de estafet- 1 Ferdinand Barendse Siem van de Stoelschool sec. 49.9; 2. Ka rin Dijkshoorn Engelendael- school sec 52.-; 4. Eric Boele De Vogelweid school sec 55.-; 3. Ciska Dijkshoorn Engelendael- •EN Geboren: Arend Frederlk. v. F. Heemskerk en T. A. D. van Egmond; Roderich Carl Mendry. zn i H. V. Kessler: school 53.5; 5. Inge Siegenthaler Vogelweidschool sec 58.5. 50 m vrije slag individueel: 1. Susan Roozen Engelendael- school 40.3 sec.; 2. Peter Steens Engelendaelschool 43.4 sec.; 3. Ronald Need Meyegaardschool 46.1 sec.; 4. Reinier Onvlee Wil lem de Zwijgerschool 48.8 sec.; 5. Jan Bart Zijdenbos Pr. W. Alexanderschool 49.1 sec.. Finale 4x25m vrije slag estafette: 1. Engelendaelschool 1.23.2 sec.; 2. Engelendaelschool 128.3 sec.; 3. Siem van de Stoel 1.29.2 sec.; 4. Meyegaardschool 1.30.8 sec.; 5. Pr. W. Alexandersch. v 1.35.8 sec. Uitslag van de „All-in" finale en tevens de wisselbeker: le De Engelendaelschool met 2618 punten; 2de De Vogelweide- school met 3017 punten, 3e Pr.W.AIexanderschool met 3093, vierde Willem de Zwijgerschool 3192 vijfde de Meyegaardschool 3346 en zesde de Siem van de Stoelschool met 3347 punten. De Engelendaelschool mag nu een jaar de wisselbeker in haar be zit houden. LEIDEN Clubhuis „Inde Vrolijke Arke" in de Pieterskerkchoorsteeg organiseert in de kerstvakantie allerlei evenementen voor de jeugd. Op de foto ziet u de kinderen aan het werk op de knutselmiddag van gisteren. Tot en met het einde van deze week kunnen scholieren zich nog vermaken in het clubhuis. Op donderdag is er bijvoorbeeld gelegenheid om te timmeren en te boetseren. Op vrijdagochtend kan men van alles knutselen en op vrijdagmiddag is er een dubbeltjeskermis. Voor het volledige program raadplege men de krant van afgelopen zaterdag. Prijsuitreiking aiiiateurfoto- Medstrijd in „Relioboth" LEIDEN In verband met het 50-jarig bestaan van de Leidse Amateurfotografen Vereniging wordt op 11 januari in Rehoboth (Rapenburg 10) wederom een propagandu-avond gehouden. Op deze avond zullen de prijzen uit gereikt worden aan de prijswin naars van de jubileumtentoon stelling die in november In de Lakenhal werd georganiseerd. Tevens'zal de heer Gompelman, een van de bekende leden van de LAFV, een serie dia's verto nen die hij onlangs in Wenen schoot. Dr. J. Versteeg, lid van de jubi leumcommissie, zal de prijzen uitreiken aan ondermeer Frans Eradus die de publieksprijs won en aan Dineke Feet die de hoofdprijs in de wacht sleepte. De toegang is gratis, ook voor niet-Ieden. Leiden Het Nederlands Katholiek Ondernemers Ver bond heeft op de winter- agenda de volgende punten staan: 21 januari Sociale zondagmorgen in aanwezig heid van Mgr. Simonis; 26 februari vastenavondviering en eind maart de Jaarverga dering. Eventuele inlichtin gen: N.K.O.V I.eiden, Burg- gravenlaan 186 Leiden. G. W. Fieker Robin John, zn. v. W. F. de H. MooienaarJan Davv. zn. v. J. C. van der Linden en M. C. van Dam. Richard Petrus Bernardus zn. v. A. C. P. van Zanten en P. B. W. M. Roessen. Marcel Florentlus Burgmeijt i D. Ka- -adzoska. Quirina LaurenUa dr. .1 L. Baak en L. A. T, van Min. v. F. C. Klippel en M. Kapaan. Marftaretha Sophia Aleida de Jong. Overleden: F. W. C. Ledeboer (81 Jr.) man: J. Kop (86 jr..). geh. gew. me P Sloos. M. M. A. Weisenbom <6: jr.) gehuwd J. Mtel Groen. A. Met* (87 jr.) man. A. C. Rolvers (70 jr.) echtgenote van: J. Heeres. J. Tuinenburg (75 jr.) ge huwd geweest met: J. Vlertelhau- zen. J. Smelns (18 jr.) zoon. H. J. Lek (77 Jr.) man. H. M. C. A. Hoe gen (76 jr.) echtgenote van: A..Hen zon. H. Sinninger (72 jr.) gehuwd Looij en J. A. M. J. W. C. Hlllebrand. L. G. Ilalewljn en G. L. Lu Ikes de Beer. W. N. Blok en J. van Polanen. C. A. J. M. Drlessen en D. Spinder. N. J. M. de Tombe i J. E. Dool. C. M. '.EIDtRDORP Getrouwd: Kranen- buprg, Frederik J. en Ginjaar. Si M. J.; Schilperoord. Wilhelmus C. en Koopmans, Akke A.; Kool. Adi nus J. L. en Bakker. Maria D. W. Van, der Vlies, Bertus J. en Groene- veld. Pieternella C.De Bock, Corne lia M. G. en De Roo. Sonja G. H. Van Nlerop, Casper C. en De Boer, Irma; Bremer. Leopoldus J.. Dijkstra. Trijntje: Van Klppersl Cornells. en Springer. All S< haab. Hubertus J. P., en Bongers. Marianne: Beekman. Abraham J. en van Tol. Flora: Van Oudshoorn. Johannes P. F., en de Vet. Antonla. Geboren: Johanna C. M.. d.v. de Krij- Joh: A. F. F Daniël z.v. Duin- 5 W. I C. en van Oort- a C. A Michaels tv. end en van Snoelj. Ja. dwln z.v.Busschenberg. De geridderde bij het rad van zijn molen aan de Hoogmadeseweg LEIDERDORP De heer B. Borreman van de Hoogmadeseweg te Leiderdorp heeft gisterenmorgen om half twaalf in het gemeente huis van Leiderdorp de Koninklijke onderscheiding in Brons, beho rend bij de orde van Oranje Nassau opgespeld gekregen. Dat gebeurde door loco-burgemeester, de heer C. Meerburg, in aan wezigheid van het bestuur van de Munnikenpolder en een vertegen woordiger van de Rijnlandse Molenstichting. De heer Borreman is veertig jaar molenaar-machinist geweest van de Munnikenpolder. ZOETERWOUDE De tafelten nisvereniging PIT '54 heeft in de kerstvakantie een toernooi geor ganiseerd voor scholieren tussen 10 en 16 jaar. Er waren 23 in schrijvers en besloten werd om in twee achtkampen en één ze venkamp te spelen. Bij de 13-, 14- en 15-jarigen werd Jos v. d. Poel winnaar met Wybo v. d. Ploeg en John Semp als tweede en derde. Bram van Huis toonde zich de sterkste bij de 10-, 11- en 12-jari gen, op de hielen gezeten door Ronald v. d. Poel en Ger van Mossel. In de andere groep van dezelfde leeftijd plaatste Jos v. d. Lubbe zich ais eerste, gevolgd door Harrie Mooijman en Theo Opdam. De drie winnaars speelden daarna tegen elkaar in de „grote fina le". Aan deze drie werd Ronald v. d. Poel toegevoegd omdat hij tweede was geworden achter Bram van Huis die, zoals ach teraf bleek, lid van een tafel tennisvereniging was. Dit was in strijd met de bepalingen. Bram mocht gewoon verder spe len maar moest zijn tegenstan ders in de finale een voorsprong van drie punten geven. De fina le-partijen werden onder veel enthousiasme van het jeugdige publiek gespeeld. In de eerste halve finale klopte Jos v. d. Poel zijn geduchte ri vaal Bram van Huis, door de beslissende game met 25-23 voor zich op te eisen. Jos v. d. Lubbe had weinig verweer tegen Ro nald v. d. Poel: 7—21 en 17—21. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Bram van Huis. De gebroeders v. d. Poel duelleerden tenslotte om de titel waarbij Jos zegevoerde met de cijfers 21-15 en 21-18 en een be ker in ontvangst mocht nemen die beschikbaar was gesteld door de nationale kampioen Bert v. d. Helm. Voor alle deelnemers die buiten de prijzen vielen was er nog een mini-tafeltennisbatje, als aandenken aan dit goed ge slaagde tournooi. Rectificatie ZOETERWOUDE In het artikel over de ups en downs van mis sionaris Rekelhof, eind vorige week, is een storende fout geslo pen in de (belangrijke) staart van het verhaal. Men kan zijn medeleven met het werk van deze priester concretiseren door een bijdrage te storten op giro nummer 132068 van de Coöp. Raiffeisenbank Zoeterwoude ten name van pater Rekelhof. Presentatie F ranciscusband LEIDEN De Franciscusband is aan a'Je kanten vernieuwd. Zo wel de band als het majoretten- korps is in een nieuw jasje ge stoken en ook de muziek en de show zijn belangrijk gewijzigd. Vooral de twee majorettengroepen hebben een dusdanige verande ring ondergaan dat zij qua show haast niet meer te herkennen Op 6 en 13 januari houdt de band zijn ja'arlijkse donateursavonden in het Anthoniusclubhuis. Aan vang 20 uur. Op deze avonden speelt di band zelf en kan men van de nieuwe stijl kennis ne men. Na het optreden volgt een toneelstuk en de avond wordt besloten met het traditionele bal. Woensdagavond Is er gele genheid tot plaats bespreken van half acht tot half negen. Leiden Bona Stars komt van avond voor de eerste maal in het nieuwe jaar weer in het veld: niet voor de competitie, maar de achtste-finale-beker wedstrijd tegen Racing Agon. Deze ene wedstrijd geeft al dan niet toegang tot de kwartfinales, waarin de tegenstander nie mand minder dan landskam pioen Levi's Flamingo's zal zijn. Bona Stars is vanavond niet volledig; het zal het zeker zonder Aad van de Nieuwendijk moeten doen. Laatsgenoemde verblijft op Papendal met de Nederlandse jeugdselectie. Doch ook zonder hen moet Bona Stars kans kunnen zien Racing Agon op te rollen. Voor de competitie werd Agon in Amsterdam met 40 punten verschil verslagen im mers. Bovendien is het een goe de gelegenheid voor de Stars om vast warm te draaien voor de competitiewedstrijd aan staande zaterdag tegen Fiat Stars, ook in de 5-Meihal. De aanvang vanavond is kwart over 9. De bekerloting, die maandag avond op het Nieuwjaarstoer- nooi van Levi's gehouden werd, was overigens weer een duistere zaak. Bona Stars bestuurslid C. den Hollander stond voor niets bij de jurytafel op die loting te wachten, toen deze ineens door de «peaker bekend gemaakt werd. Duister vooral, omdat vo rige week al gefluisterd werd van de kwartfinalewedstrijd Bona Stars—Levi's, terwijl afge lopen maandag „officieel" werd „geloot". Dat geeft te denken en roept twijfels op over de eer lijkheid van de loting, zo deze er al geweest is. ALPHEN AAN DEN RIJN - De politie wijst er op, dat het opgespoten land tussen de Bij len en de Westkanaalweg en de Oranje Nassausingel bijzonder gevaarlijk is. Men kan in de modder wegzakken. HAZERSWOUDE De sport raad Hazerswoude houdt op 22 januari een openbare algemene ledenvergadering in het club huis van de Hazerswoudse Ten nis Club, aanvang 20.30 uur. Er zal aandacht worden besteed aan de financiële positie van de sportraad en de plaatselijke sportaccommodaties. LEIDSCHENDAM De Zuid- Hollandse Vereniging van Post zegelverzamelaars houdt 6 ja nuari een beurs in het Tip-Top- ontmoetingscentrum aan de Damlaan van 19 tot 23 uur. OUD ADE - Vrijdag wordt er in het café ,,'t Lage Land" een kruis- en klaverjasavond geor ganiseerd ten bate van handbal vereniging „Jong Ade", aan vang 20 uur. Er wordt gekaart om mooie prijzen. ROELOFARENDSVEEN Vrijdag wordt er in de kantine van DOSR een kruis- en klaver jasavond gehouden, aanvang 20 uur. Iedereen is van harte wel kom. ROELOFARENDSVEEN - Voor de onderlinge competitie ven de schaakclub „Utile Du!- ci" werd gespeeld de 13e en 14e ronde. De uitslagen waren: 13e ronde: Oomen-Koppelaar 0-1, Van Leur-Sterk 0-1, V.d. Aart-, Van Rijn 0-1, Olijerhoek-Van Berkel 0-1, Olijerhoek-Bouw- meester V4—V4> Olijerhoek—Van Bostelen 1—0. 14e ronde: Olij- erhoek-Nieuwint 0-1, Ganzevles- Olijerhoek 0-1, Koppelaar- V.d.Meer 0-1, Windhorst-Van Bostelen 01, AkkerboomVan Deur 0-1, De Jong-V.d. Aart 0-1, Volwater—Olijerhoek 1—0. i ROELOFARENDSVEEN De leiders van de Vrije Jeugdre- creatie organiseren vrijdag een sport- en spelavond voor jon gens en meisjes van 11 tot en met 15 jaar in de veiling, aan vang 19 uur. Er staan leuke prijzen beschikbaar. SASSENHEIM Het R-Jarige dochtertje van de familie Van Eyk liep gisteren een diepe vleeswond bij de rechterknie op, toen zij werd aangereden door een auto, bestuurd door een ver pleegster. Het meisje reed zon der opletten met haar fietsje uit de Hoekstraat de Hoofdstraat op. Na behandeling in het Dia- conessenhuis te Leiden mocht zij terug naar huis. i SASSENHEIM De 17e oude- jaars-oliebollenactie van „Adest Musica" is een succes gewor den. 18.000 Oliebollen werden verkocht in 3000 zakjes. SASSENHEIM Het bestuur van de sociëteit voor bejaarden houdt haar eerste middag op 9 januari. Iedereen is van harte welkom en de middag is geheel gratis. WOUBRUGGE Bij het be roepsvervoer passeerden in 1972 10.713 schepen en bij de plezier- vaart 15.444 vaartuigen de pro vinciale brug over de Woudwe tering. Hiervoor moest de brug in totaal 11.282 maal geopend worden, gemiddeld 32 keer per dag. Voorts passeerden er 11.071 schepen waarvoor de brug ge sloten kon blijven. Het totaal aantal tonnage steeg van 2.392.608 naar 2.508.952. Donker en kou in Zoeterwoude ZOETERWOUDE/RIJNDIJK Omstreeks vier uur gistermid dag viel In Zoeterwoude/RIJn- dijk de electriclleit uit. Dat was een donkere en koude bedoening, want niet alleen de lichtjes doofden, maar ook de centrale verwarmingen. Het eu vel was na ruim een uur verhol pen. Menigeen wist echter niet hoe de verwarming opnieuw aangesloten moest worden en zat daardoor nog enkele uren in de kou. ADVERTENTIE BASKETBALL 5MEIHAL TEGEN A.S. ZATERDAG 6 JAN. 20.30 uur Extra voorverkoop: Lelden. Kapper Bosman. Churchilll. 3: Gó Hotenk, Haarlemmerstr. 6 en 221, Van Zijp, Haarlemmer str. 279. Kantine 5 Mei-hal. VANAVOND 5 Meihal Nat Bekerwedstrijd Aanvang 21.15 uur RACING-AGON Advertentie aangeboden vla SPORTPROMOTION - LEIDEN Postbus 105 Leiderdorp

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3