Danaiden stapt definitief uit kampioenstrein Grote nederlaag heren Sanoeei/MVL onnodig Clubtitels voor Liesbeth Smits, Jan van Wetten, Hans Stolwijk sport-streeknieuws Microkorfbal Zaalhandbal /s~ 1J t Opi DINSDAG 2 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De Danaïden heeft tegen Oi^ Eibernest het jaar niet kunnen uitlui den met een zege. Voor meer vuurwerk zorgden De Algemene en Vicus Orien- tis, die door winst op resp. Fortuna en Samos hun koppositie handhaafden. Pernix liet zich verrassen door Groen Geel, wat ten koste ging van een punt. Ons Eiland speelde zich door winst op Terheyden naast Zuiderkwartier, want laatstgenoemde verloor opnieuw en nu van De Regenboog. In de derde klasse verloor Velocitas van KOAG. Wim Meijer (Vicus Orientis, wit shirt) belaagt de korf van Samos. Rechts Lenie Niessing De Danaiden heeft moeten uit stappen uit de trein, die als eindstation de hoogste plaats heeft. Landskampioen Ons Ei bernest, dat de scholieren na een meer spannende dan fraaie wedstrijd met 8-6 voor bleef, kon blijven zitten, maar zal on getwijfeld de nog verre reis be- j paald niet le klas voortzetten. De Haagse ooievaars hadden zaterdagavond zelf nauwelijks één been om op te staan en troffen het dan ook dat De Da naiden niet in het zondagse pak stak. Brugman, die van plaats had gewisseld met Bos, speelde logischerwijs een onopvallende partij, desondanks kon de Leid- se ploeg Ons Eibernest flink te genwerken. De 5-3 achterstand boog de Bos ploeg in de 2e helft om in een 6-5 voorsprong, waar na de Eibers de grootste moeite hadden om op het oude nest te rug te keren. (6-8). Wim Brugman begeleidde zijn eerste competitieoptreden met een met een treffer, waarna Rudy van Emmerik de andere nul liet verdwijnen. Nap ver zuimde vervolgens zijn ploeg naar 3-1 te leiden, want doordat hij uit een doorbraak scoorde had hij een wegens obstructie van Van Emmerik toegekende strafworp ongebruikt gelaten. Regeer trok toen voor de lijst aanvoerders de zaak recht, waarna de overigens uitstekend bewaakte John Tims zijn eerste offensieve daad van betekenis mocht verrichten (2-3.) File- mons gelijkmaker had een ave rechtse uitwerking, want in de 2 resterende minuten voor de pauze wenste Ons Eibernest toch met een voordelige score aan de 2e part te beginnen. Re geer zorgde met 2 treffers voor vervulling van die wens. (3-5. Met het omkeren van speelhelft leken ook de kansen te keren toen Erik Filemon met 2 tref fers zijn ploeg op gelijke hoogte van Eibernest bracht. Een prachtige actie van de Leidse captain Nap bracht de Eibers aan het wankelen, welk euvel gauw verholpen was door de „snel ter been zijnde Regeer (6—6). Tims haastte zich om de titelkandidaten op 6-7 te zetten, maar was te gulzig bij de overi gens ten onrechte gegeven strafaworp. (Het optreden van arbiter Re enhoudt voor het nieuwe jaara nog wel wat te wensen over. Van Emmerik cor rigeerde zijn vakgenoot, waarna Ons Eibernest de kostbare voor- nish droeg (68). Vicus besloot het jaar met vuur werk tegen Samos. dat zelf ech ter ook het nodige had verscho ten. Tegenover de 10 Stichtse treffers plaatste de Leidse ploeg er echter 15, wat betekende dat Vicus de alleenheerschappij op zich heeft genomen. Aanvanke lijk mochten de Utrechtenaren aardig mee eten, maar zij moes ten bij de laatste gang v^n het toetje afblijven. Dat werd geser veerd voor Vicus, dat ook in de 2e helft zijn honger nauwelijks kon stillen. Dik Onderwater, Wim Meyer en Conne Carree zorgden voor 3-0, maar Samos was de eerste schrik snel te bo ven dankzij Kees Vreeken (ex Pernix) en Toon van Rhenen (3-2). Na treffers van Onderwa ter en Kanters (Samos) verrich te Nandy van Helden een nega tieve hattrick door drie straf- worpen te missen. Conne Car ree, Diet Rijsbergen, Nandy van Helden en Dik Onderwater hadden halverwege al voor af scheiding gezorgd (8-5). Via 9-6 van Van Rhenen spurtte Vicus middels acties van Jan Sjerdijn (2x), Wim Meyer en Dik Onder water naar 12-6. Via 12-7 van Vreeken ging de Leidse ploeg door naar 14 op het bord en liet Samos enigszins in de put ach ter. Nandy van Helden, na af- Gerard Nap gaat een poging voor De Danaïden wagen. Tegenstanders op de foto zijn Jirska van Duyvenvoorden en Rudy Emmerik. LEIDEN —Hoewel de heren van Sanocel/HVL een grotere neder laag leden dan nodig was, heb ben de handbalteams uit het rayon Leiden het jaar voortref felijk afgesloten. De dames van HVS wonnen duidelijk, Sano cel/HVL (d) en Northa hadden wat meer moeite maar hielden toch de punten thuis. Ook het Ripse Nio kwam tot winst en bij de heren zagen we naast een monsteroverwinning van Northa ook nog een knappe Warmondse zege op de Wings-reserves. SANOCEL/HVL De heren van Sanocel/HVL, zon der Jan Schuuring, kwamen al leen in de eerste helft een perio de tot aanvaardbaar spel. Het Haagse AHC zag toen een 5—0 voorsprong door een fanatiek HVL snel slinken tot 54. De Hagenaars waren duidelijk aan geslagen en daarvan hadden de rood-witten onmiddellijk moeten profiteren. Toen een strafworp de Hagenaars op 46 bracht en Ruud v. Zijp voor 2 minuten naar de kant verdween, waren het'de AHC-mannen die van een aangeslagen ploeg profiteerden en de ruststand snel naar 49 schoten. In de tweede helft de den de Leidenaars er helemaal niets meer aan. Commentaar op de inderdaad zwakke leiding kon het alleen nog maar erger maken. Met speels gemak nam AHC met 6—15 de punten mee naar huis. De dames misten ook al de nodige inspiratie tegen het zwakke SOS. Bij de rust ston den zij weliswaar met 20 voor, maar door bijzonder slecht schieten moesten zij de Haagsen in de tweede helft toch naast zich dulden: 44. Sano cel/HVL was echter wel duide lijk sterker en won uiteindelijk verdiend met 64. Het half do zijn werd bij elkaar gescoord door Gonnie Eradus (3x), Carla Jansen 2x en Els v.d. Mey lx. HVS Zoals verwacht hadden de HVS dames weinig moeite met HMSH uit Den Haag. Vooral in de eerste helft was HVS duide lijk sterker en werd de basis gelegd voor de 116 overwin ning. Sjanie v. d. Bosch scoorde 3x, waarvan 1 uit een strafworp en Connie Lelieveld, Ria v.d. Bosch en Bea v. Bemmelen al len lx, zodat de rust met 6—2 inging. In de tweede helft kwam HMSH wel wat terug omdat in de Stompwijkse defensie nogal eens werd vergeten uit te stap- pen, maar echt gevaarlijk kon den de Haagse dames toch niet worden want ook Truus Olst- hoorn stak in goede vorm. Bij HMSH was eigenlijk alleen de aanvoerster gevaarlijk zodat Trees v. Santen, Ria v.d. Bosch en Sjanie v.d. Bosch de score rustig konden opvoeren in die tweede helft. Met strafworpen van Trees v. Santen en Connie Lelieveld werd tenslotte de 11 6 bereikt. NORTHA De heren van Northa waren zo veel sterker als hun Haagse op ponenten dat van een wedstrijd nauwelijks meer sprake kon zijn. Bovendien was SOS 3 ook nog zonder wissels komen opda gen zodat in de tweede helft het Haagse doel steeds meer als schietschijf werd gebruikt. Bij de vele break-outs van de Noordwijkerhouters waren soms 3 of 4 man vrij voor de cirkel. Na een 110 ruststand vond Northa het genoeg bij 436. Een wedstrijd die alleen interes sant was voor het doelgemiddel- de van de kampioenen in spé. De dames hadden het niet zo ge makkelijk tegen de reserves van Foreholte. De Voorhoutsen wisten een 41 voorsprong op te bouwen en vertraagde toen bekwaam. Northa speelde ner veus en had bepaald geluk dat de Voorhoutse ploeg over slechts één wissel kon beschik ken. In de laatste tien minuten ging Foreholte dan toch door de knieën en konden de kampioe nen met 64 de winst binnen slepen. WARMUNDA Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de heren van Warmunda zich zouden revancheren voor de toch stevige nederlaag in Den Haag. Na een achterstand van 36 bij de rust scoorde Wings ook nog de openingstref fer in de tweede helft (37) en de merkwaardig leidende arbi ter strooide heel gul met straf worpen aan beide kanten. War munda bleef echter zijn eigen spel spelen en deed dat goed. Speler-trainer-coach v. Dijk werd dan ook geen moment ge mist en wat allang moest ge beuren voltrok zich langzaam maar zeker: Warmunda liep in en nam de leiding. De volkomen gedesillusioneerde Haagse ploeg moest lijdelijk toezien dat War munda met 118 de punten in eigen huis hield. Frans de Jon ge benutte 3 strafworpen en schoot ook nog eenmaal raak. Aanvoerder Ruud v. Grieken nam ook 2 strafworpen voor zijn rekening en voegde daar nog een mooie treffer aan toe. Ben v. Niekerk liet het War mondse publiek driemaal jui chen en Ab Augustinus had een maal succes. Met 8 uit 8 nemen de Warmonders nu een goede plaats in de middenmoot in. NIO De NIO dames hebben hun laatste kans om de onderste plaats te ontlopen met beide handen aan gepakt, tegen Jagers. Het tem po werd hoog gehouden en er werd zeer goed verdedigd. On der- aanvoering van de gebles seerde Gré Luiten in de Ripse goal werd een zeer regelmatige 105 overwinning behaald na een 63 voorsprong bij de rust. Ria Weenink en Sonja v. Em merik hadden met ieder 3 goals een flink aandeel in deze be langrijke overwinning. De andere treffers kwamen op naam van Corrie Weenink, Ger- rie Baak, Nel Jansen en Annie Warmerdam. NIO deelt nu met Jagers de onderste plaats en kan, gezien het vertoonde spel, nog best een paar plaatsjes klimmen. Philidor bij zestallen oppermachtig LEIDEN De traditionele zestal len-wedstrijden, georganiseerd door de Leidse Schaakbond zoals gebruikelijk op de laatste zaterdag van het jaar, heeft bij veel schakers een aantal vragen opgeroepen. Ten eerste: het zou wenselijk zijn dat, gezien de grote opkomst, er in een grotere speelgelegenheid met een betere accommodatie dan in de kanti ne van VTL gespeeld kan wor den. Ten tweede: of de grote overmacht van Philidor bij een hoop verenigingen de animo niet wegneemt. En ten derde: zou er geen acceptabler sy stecm gevonden kunnen worden gezien het aantal partijen dat de meeste schakers hadden te spelen (slechts 8 stuks). In de beide Hoofdgroepen plaats ten zowel Philidor A als Phili dor B zich zonder al te veel moeite. De sterke KNSB-spelers rolden de zwakkere LSB-spelers op. Ook LSG-A en LSG-B plaatsten zich, zij het niet zon der kleerscheuren, voor de fina le groep. In de tweede klasse wist Noordwijk A de concurren ten op afstand te schuiven. Te genvallend was het resultaat van Leithen-A, dat ondanks goe de spelers, de voorlaatste plaats moest bezetten. In de derde Klasse pakte Philidor-F met een half punt verschil op Zwarte Pion uit Lisse de 1ste plaats. Eindstanden le klasse A: 1. Philidor B: 35 punten; 2. LSG A: 31; 3. Voorschoten A: 26; 4. Katwijk: 24; 5. LSG C: 4 pun ten. lste klasse B: 1. Philidor A: 41>/2 punt; 2. LSG B: 28'^; 3. Phili dor C: 21; 4. Leiderdorp A: 15; 5. Voorschoten B: 32,/£; 14. 2e klasse; 1. Noordwijk A: 36'/2; 2. Sassenheim: 25; 3. Philidor D: 24; 4. Leithen a: 20«/i; 5. Philidor E; 14. 3e klasse; 1. Philidor F: 39; 2. Zwarte Pion: 38'/:; 3. Leider dorp B: 32'^; 4. VTL: 27'^; 5. Noordwijk B: 23*/$; 6 Leithen B: 19. In de finalegroep bleef Philidor B het A-zestal een half punt voor. LSG B. dat uit spelers van de jcugdschaakzolder bestond, bleek al zijn kruit in de voor rorden verschoten te hebben en r t ach r LSG A de lontsto plan L rctten. Eindstand: 1 loop naar het ziekenhuis ge bracht wegens een vermoedelij ke hersenschudding, Lenie en Ruud Niessing zetten Vicus op 15, waarna er voor Samos nog wat kruimels overbleven (15- 10). De Algemene heeft de fraaie kop positie geconsolideerd, want het liep bij Fortuna geen (Delfts) blauwtje. Aanvankelijk hadden de Delftenaren weinig ontzag voor de lijstaanvoerders, die de snel opgelopen 2—0 echter even vlot veranderden in 2-5. Fortuna bleef echter hardnekkig en kwam vlak na de wisseling langszij. Toen toonde De Alge mene opnieuw waarom het dit seizoen nog ongeslogen is. Net op het moment dat de tegen stander denkt door te drukken, slaat De Algemene een meestal verbluffend groot gat. Ook For tuna ondervond dit en kwam deze vooral mentale dreun ei genlijk pas na sluitingstijd tebo- ven. In het toegiftje van arbiter Seriier (de officiële speeltijd was al verstreken) kon De Leidse ploeg het zich permitte ren de enige fouten van de wed strijd te maken, waardoor For tuna nog bijkwam tot 8-10. Bij 2-0 was de ploeg van trainer Fi lemon snel ter plekke om orde op zaken te stellen. Ineke Thijs- sen (2x), Sannie Kromhout (2x) en Aad Rusman becijferden dit (2-5). De blauw witten lieten de teugels wat vieren, waarna For tuna op hol sloeg (4-5). Na de rust vergalloppeerde de Delftse ploeg zich. Bij 5-5 zette Wim van Vliet (defensief uitstekend) en Henny Rusman met ieder 2 treffers hun ploeg op 5-9. Via 6- 9 zorgde Ineke Thijssen meteen voor 6-10, waarna Fortuna dankzij de vergissingen van de Leidenaars en arbiter Seriier het gezicht enigszins kon red den. Pernix verkeerde zaterdag nog in kerststemming, want in ge wonnen positie (9-4 voor) kreeg de Leidse ploeg ineens medelij den met Groen Geel. Bij 9-6 was al duidelijk, dat Pernix in grote moeilijkheden zou komen. De oranjekragen kwamen wel op 10-6, maar toen Groen Geel langzaam, maar gestaag dich terbij kroop, lette sommige Leid se spelers meer op de verrich tingen van de scheidsrechter dan op het eigen spel. De con centratie was meteen verdwe nen, wat het meest ten toon ge spreid werd door een serie ge miste strafworpen. Toen Groen Geel op 10-10 beland was, kreeg Pernix nogmaals een rekening gepresenteerd, maar nu van de scheidsrechter. Arbiter Riem floot D.l. voor het laatst, juist toen de bal uit een schot van v.d. Kooy onderweg was naar de korf. Toen het gespikkelde leer de beodelde plaats had ge vonden. had Riem de weg naar de kleedkamer al ingeslagen. Pernix had zichzelf in de vin gers gesneden (1010). De Leid se treffers kwamen van Alice Tieleman (2x). Flip v.d. Kooy (2x). Agnes de Rooy (2x), Ja cob Bakker (2x) en Fred Breed- veld (2x). Zuiderkwartier kan de kampioens aspiraties definitief opbergen na het verlies tegen De Regen boog. De geelblauwen hebben echter opnieuw dicht bij een puntenverdeling gezeten. Even als vorige week faalde Joep van Dam op het belangrijkste mo ment (bij 9-8) van vier meter, waarna de thuisclub snel naar 10-8 opschoof. Identiek aan de wedstrijd tegen Sperwers bleef de Leidse ploeg steken op één punt (10-9). De 2-0 was snel om gebogen door de voor Van Leeu wen spelende Co de Haas, Ineke de Kreek en Joep vun Dam (2x). Via 4-4 zette Albert de Groot 4-5 neer en na 5-5 met de rust verzorgden Co de Haas en Ineke de Kreek opnieuw een Leidse voorsprong (5-7). De Re genboog kwam snel en sterk te rug (9-7). Na 9-8 van Joep van Dam en zijn vergissing kon Co de Haas de Dordtse zege niet meer betwisten (10-9). Zoals verwacht werd heeft Ons Eibernest van Terheyden ge bruik gemaakt om du eerste zege te pakken. Geen moment kwamen do roodbroeken in moeilijkheden en zij konden het zich zelfs veroorloven 3 straf worpen onaangeroerd te laten. Hans Bruin. Nan Deegenaurs, Wim Nijenhuis en Suri v.d. Meeberg zorgden voor de 4-1 ruststand. Na de pauze kon Ter heyden na treffers van Deege naurs, Kees van Kalkeren en Cobi Decgenaars weer wat te rug doen (7-2). Hans Bruin en Wim Nijenhuis bepaalden de eerste en meteen ruim zege op 9-3. Door dit resultaat is Ons Eibernest wat meer binnen schootsafstand van de overige teams gekomen. Velocitas heeft het bij Koag niet kunnen redden. Lange tijd heeft de Leiderdorpse ploeg uitzicht gehad op een punt, maar diep in de 2e helft moest Velocitas lossen toen de thuisclub door stootte van 6-5 naar 8-5. Gerard van Poelgeest, die al vier mual had gescoord, deed nog afbreuk aan de Krimpense voorsprong, die echter verder onaangetast bleef. Ybo Schutte num dc res terende treffer voor zijn reke ning (8-6). HAZFRSWOUDE Liesbeth Smits is clubkampioene van de Hazerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti geworden. In dc eindstrijd van dit toernooi, waarin Els Vreeburg wegens griep ontbrak, versloeg Liesbeth Connie de Boer, die Ineke de Ruiter eerder op de weg naar de finale had dwarsgezeten. Hans Stolwijk werd titelhouder bij de heren derde- en vierde 'n sers, door in de finale .hof in cc finale di deer de p-rtlj ir-- een randbal uit te serve renGood old" Wim vun Steenbergen werd derde in dit toernooi en Wim Smits vierde. Tussen de wedstrijductivitclten (clubknmpioenschappen senio ren en oliebollenioernool voor dc jongeren) en clubbladbesog- ncs (voor oud en nieuw in de bus) v/as Avanti ook op een an der front werkzaam. Vrijwilli- -rs u:t de vereniging bakten liefst tienduizend oliebol le i en brachten die in Hazers- man. Als men d de prijs een gulden pi r vijf iiudcjaarsgerechten ti jdelijk dat weer een r i bedrest kon worden ge- stap: in dt kas ter financiering V - 4-> bouw van een eigen clubhuis.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5