Nieuw gebouw voor de Stichting Gezinszorg SCHOLENKAMP TAFELTENNIS ENORM SUCCES Avanti vindt een kantine noodzaak LEIDSE BAAN NOODZAKELIJK Goede hoop op ontwikkeling Noord-Hofland Jacobswoude kan titel bijna niet meer ontgaan sport-streeknieuws Ant. clubhuis blij met inwoning OOK Wat u moet weten ZATERDAG 30 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN De sleutels van het nieuwe gebouw van de stichting Ge zinsverzorging werden gisteravond aan de voorzitter van de stich ting, de heer Marcks, overhandigd. Daarmee komt een einde aan de slechte huisvesting waar de stichting zo'n anderhalf jaar mee heeft gekampt. Het nieuwe gebouw, in een recordtijd van zeven maanden van de grond verrezen, maakt deel uit van het Anthonius- clubhuis. De bovenetage is verhuurd aan de stichting Gezinszorg terwijl de be nedenverdieping een nieuw gedeelte vormt van het Anthoniusclub- huis. Een uitbreiding die het clubhuis uitstekend van pas komt om- dat men nü beschikt over een specifieke zaal voor bruiloften en bij eenkomsten. Na een korte inleiding van de heer van Kampenhout, coördinator van de bouw, overhandigde pater Demmers, voorzitter van de vereni ging „Het Anthoniusclubhuis", de sleutels aan de heren Marcks en Rooyakkers. Marcks betuigde zijn dank aan een ieder die aan d'e totstandkoming van het nieuwe gebouw had meegewerkt en was blij verlost te zijn van de nare huisvesting aan de Morssingel. Tenslotte werden de deuren geopend en kon men een blik slaan op de fraaie nieuwbouw. De officiële sleuteloverhandiging. Van links LEIDEN Aan de scholieren kampioenschappen tafeltennis, op donderdag en vrijdag gehou den in de Vijf-Meihal, hebben 411 individuele deelnemers uit Leiden en omstreken meege daan. Er werd gespeeld op 22 tafels om 21 individuele prijzen en de wisselbeker voor de school die het best voor de dag kwam. In een 5-kamp moest worden uit gemaakt wie de sterkste bij de geoefende meisjes was. Liesbeth Winsen bleef ongeslagen (S.G. Agnes). Sandra de Cruif (Pau- lus Mavb) verloor slechts van Liesbeth en mocht zich tweede noemen; de 3e plaats tenslotte was voor Joke v.d. Boo (Rem brandt S.G.). Verdere uitslagen: meisjes ongeoefend 1. Meilink, 2. K. Teeuw, 3. M. de Groot en categorie geboren na 1 jan. '58 1. I. de Groot, 2. A. Hulsbos, 3. J. Visser. Jongens geoefend (geb. voor 1—1*58) 1. F. Thung (Rijnland) 2. M. Thung (Idem), 3. B. van Schie (Bona) geb. na 1—1—'58: 1. F. v.d. Zeeuw (Noordeinde), 2. G. van Stein (Bona), 3. K. van Klink (MTS). Jongens ongeoefend (geb. voor 1—1—''58): 1. D. Plijter (Sted. Gym.) 2. R. Wetselaar (Visser 't Hooft), 3. A. Hoekstra (Rem brandt). Jongens ongeoefend (geb. na 1—1—'58): 1. Sjaarde- ma (Don Bosco), 2. Maniputty (Visser 't Hooft), 3. J. Mentink (Bona). Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de voorzitter van de tafeltennisver. Docos, de heer C. v. Zijp. De wisselprijs ging naar het Rijnland Lyceum, dat met 38 punten een ruime voorsprong had op het Rem- brandt-Lyceum, dat met 17 pnt.. als 2e eindigde. r rechts: de heren Demmers, Rooyakkers en Marcks. Gewotnde ha zware botsing o in Leiden LEIDEN Een vrij zware aan rijding heeft zich donderdag middag voorgedaan op de krui sing van de Lammenschansweg en de Tomatenstraat, waarbij een 53-jarige Leidenaar aan het gelaat en aun de schouder werd gewond. Hij moest In het acade misch ziekenhuis worden opge- Waarschijnlijk verblind door de laagstaande zon verleende de Leidenaar, komende uit de To matenstraat, geen voorrang aan een op de Lammenschansweg naderende vrachtwagen, die werd bestuurd door een 19-jari- ge jongeman uit Oegstgeest. Een botsing was niet te vermij den. De personenwagen van de Leidenaar werd totaal vernield terwijl de vrachtwagen veel schade opliep aan de linker voorzijde. De bestuurder van de laatste wagen liep geen verwon dingen op. Een blik over het tafeltennisveld in de Vijf Meihal. L1SSE De gemeentelijke reini gingsdienst zal op woensdag 3 januari a.s. grof huisvuil opha len in wijk 3, de „dinsdagwijk" en in wijk 5 „de donderdag- wijk" en de flats in „Meer en Duin". PRESENTATIE '72 Alphen Gisteren gaf wielrenner Joop Zoetemelk het startsein voor de wielerwedstrijden tijdens Presenta tie '72 in de Rijnstreekhal. De heren-fietsers gingen niet vooruit, terwijl de inspanningen voor deze „stil ste stand" van hun gezicht af te lezen waren. Ook vanaf de snelheidsschijf op de achtergrond, die aangaf hoe hard de „home run-rijders" gingen. Het festijn was georganiseerd door Avanti. Sassenheim Enkele weken geleden werd bij de familie H. v. d. Heiden aan de Anthoniuslaan 22, de eerste zoon, een Hendrik geboren. De pas geboren Hendrik is de vierde in lijnrechte lijn bijt de familie v. d. Heiden. Zijn vader (32) electromonteiir alhier is Hendrik nummer drie, diens vader (58) bouwvakker is nummer twee, en de overgrootvader (90) nummer één. De laatste kwam in 1929 vanuit Doornspijk op de Veluwe, naar Sassenheim om in de bollen te komen werken. Van 1929 tot 1945 bij Gebr. Zonneveld en daarna tot z'n 73ste jaar nog gere geld bij Frijlink. Het plaatje moest door de fotograaf geschoten worden bij overgrootvader thuis in de Hein Baderstraat i.v.b. de wel zeer kleine behuizing, die een tijdelijk karakter draagt, van het jonge gezin. haalbare kaart voor de Hazers- woudse tafeltennisvereniging Avanti. Dit heeft voorzitter Aartjan van der Poel meege deeld via een artikel in het clubblad. Avanti had van de ge meente toestemming gekregen om een eigen home te bouwen tegen de in 1973 te plaatsen sporthal aan de Sportlaan. Voorwaarde was echter dat Avanti dan gebruik zou maken van de kantine van de sporthal. De gemeente ziet niet voldoende gronden voor een eigen kantine nieuw clubgebouw nu niet meer als een haalbare kaart. Avanti zou, zonder steun van de ge meente, een gebouw neer kun nen zetten, maar daarbij was wel ingecalculeerd dat de ex ploitatie rond zou komen door opbrengsten uit de kantine. Bo vendien zou een eigen kantine de band en sfeer binnen de ver eniging sterk bevorderen. De bestuurders van de tafeltennis- club hopen dat er spoedig een bevredigende oplossing gevon den wordt. Volgens B en W is de aanleg van de Leidse Baan noodzakelijk om een voor Voorschoten en omlig gende gemeenten onhoudbare verkeerssituatie terug te drin gen. De intensiteit van het ver keer door Voorschoten op werk- Deze cijfers hebben betrekking op alle verkeer, zowel lokaal als interlokaal. Bij de totstandko ming van de Leidse Baan zal het overgrote deel van het inter lokale verkeer die nieuwe weg gaan volgen, dagen is de laatste jaren sterk B. en W. wensen de aanleg van toegenomen. In 1969 telde de Veurseweg per dag 11.555, in '70 waren het 10.432, en in '71 12.139. Leidse- weg per dag in '69: 15.228, in '70 15.850 en in '71 17.050. Pape laan per dag in '69 11.050, in '70 12.500 en in '71 11.745. de Leidse Baan in oude opzet: verbinding tussen de centra van Den Haag en Leiden. Wel meent het college, dat het tracé zo verlegd kan worden, dat de weg direct naast de spoorlijn Den Haag-Leiden wordt aangelegd, waardoor de natuur gespaard kan worden. Hazerswoludse MAVO in de volley-prijzen ÏAZERSWOUDE De ver tegenwoordigende meisjes- en jongensteams van de r.k. MAVO te Hazerswoude-Riindijk hebben tijdens een volleybal toernooi in Waddinxveen elk een derde prijs gewonnen. lemma Ranke en Marcel de Bak ker, aanvoerders van de respec tieve teams, ontvingen na af loop van het scholierentoernooi een medaille van de Blokkeer- speelster Frank Constandse. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats waren de Hazers- woudse ploegen hun tegenstan ders van de r.k. MAVO uit Bo degraven te sterk maar beide ploegen struikelden over de openbare MAVO uit Waddinx veen, waardoor ze zich niet kon den plaatsen voor de eindstrijd. De twee teams van de protes tants-christelijke MAVO uit Ha- zerswoude-dorp kwamen niet verder dan een derde plaats in de respectieve poules. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense raadsleden hebben B. en W. vragen gesteld n.a.v. de be groting 1973. In totaal waren er 170 vragen: PCG 27, D'66 35, PvdA 16, VVD 35 en KVP 57. De beantwoording is dit jaar niet gedaan via de hoofdstukken van de begroting, maar volgens de fracties, waardoor vele vra gen van algemene aard vijf maal beantwoord worden. Het De begroting zal eerst via de wordt er zo niet duidelijker op. openbare commissievergaderin- Antwoorden raadsvragen begroting Voorschoten gen worden besproken: donder dag 4 januari openbare werken, 5 januari maatschappelijk wel zijn, 8 januari financiën en be drijven, 10 jan. onderwijs en culturele aangelegenheden. Alle commissievergaderingen zijn In de raadzaal. De begroting 1973 wordt daarna in twee raadsver gaderingen behandeld: op maandag 22 en woensdag 24 ja- VOORSCHOTEN B. en W. de len de raad mede, dat het niet juist is te veronderstellen, dat liet bestemmingsplan Noord- Hofland niet is goedgekeurd. In het kader van het vooroverleg is omtrent dit bestemmingsplan een ongunstig advies uitge bracht door de Prov. Planologi sche Commissie. Onlangs heb ben besprekingen plaatsgehad met Leiden en een vertegen woordiger van de provincie. Deze besprekingen hebben B. en W. goede hoop gegeven, dat de wijk Noord-Holland op korte termijn verder tot ontwikkelinK kan worden gebracht. B. en W. hebben ook een verzoek tot GS gedaan, te willen bevor deren, dat de aanvankelijk ge weigerde verklaring van geen bezwaar voor de bouw van het bejaardentehuis van de Stich ting Humanitas alsnog wordt af gegeven. Door B. en W. Is bezien In hoe verre de vigerende bestemming „openbare of bijzondere gebou wen" en „Winkels met wonin gen" van gronden, gelegen tus sen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan in het kader van de herziening van het Uit breidingsplan in" onderdelen Boschgeest zouden kunnen wor den gewijzigd in een bestem ming „openbaar groen'', zoals thans de situatie is. Zevenhoven De Zevenhovense kinderen hebben zich gisteren koste lijk vermaakt met de muzikale clown Dikkie Dapper in het Dorps huis. Hij vertelde zijn nieuwste avontuur en bracht nog een „gekke" vriend mee ook, die allemaal kunstjes deed. Het getover met kleine en grote ballons was een hoogtepunt in de pret. Met ingang van de winterrust i de situatie in de verschillende afdelingen van het distrikt Veen- en Rijnstreek van de KNBB als volgt: In de afdelingen Cl C3 en C4 ko men respectievelijk Vergulde Vos 1, Nieuwe Wetering 2 en Ons Genoegen 3 als „winter kampioenen" uit de bus. In de afdeling C2 kan Jacobswoufle 1 i het definitieve kampioenschap bijna niet meer ontgaan. Do Pins 1 8—18. De Snholp t O—.39, Vorxuli 10—34, Roelofi uruco 1 9-30. S. help 2 10—53. Jik Biljarten uls 1 10—42, RBV 3 9 10—35. Nieuwe Wetering lleuwe Wetering 5 11—27. LISSE De Sportclub Llsse houdt op Nieuwjaarsdag een prcstaticloop in hel prachtige Kcukcnhofbos. Iedereen, lid of geen lid van de sportclub, kan aan deze bo.sloop meedoen. Er zijn twee parcoursen uitgezet, vier respectievelijk acht kilo meter lang. De deelnemers lot beginnen om elf uur. Deelnemers 14 jaar lopen 4 kilometer, te verkiezing vier of acht kilome ter. Zij starten om twaalf uur. Men kan zich laten inschrijven vanaf tien uur in de kantine aan de Spekkelaan, waar ook start en finish zijn. Iedere deel nemer aan de bosloop ontvangt een leuke attractie. I BODEGRAVEN Er fc een plan uitgestippeld de oud-en-nieuw viering in het dorpshuis. Men wordt verzocht in de nacht van de' jaarwisseling die plaatsen te mijden waar zich de afgelo pen jaren wanordelijkheden voordeden. NOORDWIJK Bij gele genheid van de jaarwisseling houden burgemeester en me vrouw Bonnike, de wethou ders en de gemeentesecreta ris een receptie in de raad zaal. De ontvangst op dins dag 2 januari, duurt van half zes tot half zeven. WARMOND - Op oude jaarsmiddag, zondag, houde de vv „Warmunda" een kla- verjaswedstrijd in haar club huis. De wedstrijd begint oi twee uur; men kan zich li ten inschrijven vanaf één uur. De deelname is koste loos. - LEIDEN Op de laatste dag van het jaar is er in de Jozefkerk aan de Herensin gel een eucharistieviering m.m.v. de Lord's Folks. Tij dens de dienst zal er een baby gedoopt worden. Cele brant: Pater C. Fischer, aanvung 18 uur, thema: Oud jaar cn nieuw leven. - ZOETF.RWOUDE Het ge meentebestuur van Zoeter- woude zal op 1 januari var 16-17 uur de Nieuwjaarsre ceptie houden in het raad- - ZOETERWOUDE De L.V.B. heeft er 25 nieuwe scheidsrechters bijgekregen. Hieronder zijn de S.J.Z.-eri J. Knoppert, P. Berg, L. v. d. Geest en G. v. d. Hoeven De laatste boekte bij hot examen in „De Rode Leeuw" te Oegstgeest hoogste score met 26 3/4 punten. De opleiding was verzorgd door de heren P. v. d. Geer en G. v. Strien, spel regels en J. Toebosch, peda gogiek. - ZOETERWOUDE Jan de Heiden is Guus v. d. Geest opgevolgd als voorzitter van de jeugdafdeling van S.J.Z. De scheidende presaes had nog een belangrijk aandeel in de succesvolle kerstboom verkoop welke resulteerde in een fikse kasversterking van de jeugdafdeling. - ZOETF.RWOUDE Met in gang vun morgen verlegt de ijsclub zijn trainingsactivitei ten van de Jaap Edenbaan naar de Haagse „Uithof" Vertrek vanaf het sportpark „Haasbroek" om 9 uur, rugkomst 12 uur. LEIDEN In de Burgei wordt op 2 januari 's avonds om half acht de nieuwjaars, receptie voor de raad vari Leiden gehouden. Een half uur later worden de deuren ook geopend voor de burgc rij. De sluiting is op half tien gepland. - WOUBRUGGE De tradi tionele kerstboomverbran ding is dit jaur vastgesteld op donderdag, 4 januari 's avonds om zeven uur. Hel evenement vindt plaats op een weiland langs de Batc- weg ten zuiden van het voet balveld. De jeugd kun er dc bijeengescharrclde bomen in de loop van de hele dag afle veren. De verbranding staat onder toezicht van politie brandweer. ALPHEN a./d. RLIN Een Rroot aantal jongelui heeft de laatste dagen berispingen gekregen van de politie gons het roekeloos gebruik van vuurwerk longs de open bare weg. Tegen drie jon gens werd zelfs proces ver baal opgemaakt. Ook een volwassene kreeg een bekeu ring omdat hij vuurwerk had verkocht aan personen jon ger dun 1 jaar. Felle brand in Bodegraven Bodegraven Gistermorgen om streeks 7 uur werd de Maurlts- straut opgeschrikt door een uit slaande brand op de bovenver dieping van het eerste pand in dc straat, bewoond door dc fa milie M. met Iwce kleine klnde- r?n. Waarschijnlijk door kort sluiting In dc kerstboom hadden al snel de gordijnen vlam gevat. De moeder was in de keuken bezig en werd door een van de kinderen gewaarschuwd. Zij hol de naar boven om haar andere kind te halen cn brak daarbij haar pols. Dc echtgenpot trachtte met doe ken de brand te blussen, maar tevergeefs. De brandweer, gea larmeerd door helpende buren, had de brand na ca. een half uur onder de knie. De woning brandde uit en kreeg veel wa terschade, evenals het ernaast gelegen en pas opgeknapte huis van de fam. Z. Beide gezinnen werden door overburen opge vangen, maar trokken later bij familieleden in. Beide gezinnen waren tCRen brand verzekerd. Het echtpaar M. werd in het ziekenhuis verbonden en kon la ter naar Bodegraven terugke- KATWIJk Wa«j)CM' I 6.90 A/1 RIJN <29 dei

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3