Legendarische Hughes in Londen belegerd Prins verlost van rugpijn OVERVALLEN JUWELIERS MEER IN TREK" IJslander geramd door Brit Twee doden door lawine Politie corrupt Plechtige installatie kroonprins Thailand RAND- KRANT VRIJDAG 29 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 4 DEN HAAG (ANP) 1972 zal voor de juwelier in Ne derland geboekstaafd wor den als een triest record jaar. Er werden, volgens de registraties van het ANP, tussen 1 januari en 28 december in totaal 61 in braken en overvallen ge pleegd op juweliers waar van 10 in Den Haag (in '71 gebeurde dat 49 maal. De totale buit bedroeg in 1972 ruim 3.000.000 tegen 2.172.000 in het voorgaan de jaar. Daarentegen is voor het eerst sinds jaren het aantal overval len op geldinstituten (banken, post- en grenswisselkantoren) en geldtransporten in 1972 min der geworden. Tussen 1 januari en 28 december werden 108 overvallen op deze objekten ge pleegd tegen 117 in 1971. Wel is de buit belangrijk toegenomen: vorig jaar 1.322.220 maar in 1972 ruim 3.350.000. Verreweg de meeste overvallen werden dit jaar gepleegd op post-kantoren (27). Verder wa ren er berovingen van de AM- RO-bank (14), spaarbank (8), Algemene Bank Nederland en Boerenleenbank (ieder 7). De geldtransporten (het georgani seerde geldvervoer) had het in 1972 zwaar te verduren. Liefst 29 maal werden hierop overval len gepleegd (in 1971 was dat 22 maal). Het oplossingspercentage is de laatste jaren flink gedaald. Werd in '67 nog 87,5 procent van alle bankovervallen tot klaar heid gebracht, over 1972 zal dit percentage rond de 45 procent schommelen. Toch laten de ban ken en de PTT vrijwel geen middel onbenut om het opko mende gangsterdom te be strijden. Het wordt dan ook steeds moeilijker om postkanto ren met succes te beroven. Het girale verkeer heeft een enorme vlucht genomen —en dat is de bestrijding van het kwaad al dus een PTT-woordvoerder. Ook de banken zitten bepaald niet af te wachten. In het afgelopen jaar bestelde de ABN, de AM- RO-bank en de Nederlandse Middenstandsbank tezamen voor ruim vier miljoen gulden kogel vrij veiligheidsglas voor hun kantoren. Er wordt naar ge streefd eind 1973 alle bank- en postkantoren met kogelvrij glas of kogelvrije balies beveiligd te hebben tegen roofovervallen. Met de beveiliging van de han delsbanken alleen is een bedrag van meer dan 200 min gulden ge moeid. Voor de PTT komt er nog eens zo'n bedrag bij. REYKJAVIK RTR) De IJs landse kustwacht heeft gisteren meegedeeld dat de Britse traw ler Brucella uit Huil ,,met op zet" een IJslandse patrouille boot heeft geramd. De schade is niet groot. Er zou niemand zijn gewond. Het incident gebeurde bij de oost kust van IJsland, waar onge veer 36 Britse vaartuigen aan het vissen zijn binnen de 50- mijlszone. Op ongeveer dezelfde plaats ver nielde woensdag een IJslandse patrouilleboot de netten van de treiler Benella uit Huil, eigen dom van dezelfde maatschappij als de Brucella. Advertentieverbod in Joego-SIavië BELGRADO (AP) Met ingang van 1 januari mag er in de Joe goslavische pers niet meer wor den geadverteerd voor sigaret ten. tabak en sterke drank. Buiten het verbod vallen bier en wijn. NICE (AP) Bij de lawine in de Franse Alpen zijn, twee alpen jagers om het leven gekomen en vijf zwaar gewond. De lawine ontstond op een 2000- meter hoge berghelling dicht bij het dorpje Isola. Van de vijftien getroffen soldaten slaagden er acht in zich zelf te bevrijden. Vijf konden door hulp van bui ten af worden gered. Malta krijgt niet meer van Engeland LONDEN (Reuter—UPI) Enge land is niet van plan Malta meer pacht te betalen voor het gebruik van de militaire bases op het einland. De andere NAVO-landen moeten elk voor zich maar hun stand punt bepalen. Dit heeft de britse minister van defensie, lord Car- rington, op een persconferentie meegedeeld. Rome had gisteren met 15 graden het warmste weer van Europa. Terwijl elders de vingers tintelen van de kou. houdt dit meisje haar ijsje stevig vast. Op de achtergrond in de etalage, staat een kerstkrib als om aan te geven hoe je het kan treffen met het weer. En met het ijsje. (Van onze correspondent, Roger Simons) LONDEN Reporters en fotografen van Fleet Street bele geren dag en nacht de „Inn on the Park", het luxueuze hotel tegenover Londens Hyde Park, waarin volgens tot op heden onbevestigde berichten sinds woensdagavond de 66-jarige legendarische Amerikaanse miljardair Howard Hughes verblijft. Hughes, die al 25 jaar niet meer gezien en gefotografeerd werd in het openbaar, is per privé- vliegtuig van Nicaragua naar Engeland gevlucht. Hij ver bleef de laatste tijd in het grootste en modernste hotel van Managua en ontsnapte er zaterdag aan de ernstige gevolgen van de aardbeving. Volgens zegslieden uit z'n omge ving had de reis van de multi- miljardair naar Engeland even wel niets te maken met deze natuurramp. Hughes zou al ge ruime tijd van plan geweest zijn zich voor een langdurige perio de te vestigen in Groot-Brittan- nië, Waar hij miljoenen dollars wenst te investeren in de jonge olie-industrie van de Noordzee. Drie weken geleden heeft deze zonderlinge Amerikaanse zaken man voor honderdvijftig miljoen dollar z'n vijf miljoen aandelen verkocht aan de in 1909 door zijn vader gestichte fabriek van NEW YORK (Reuter) In een rapport van de commissie-Knapp, die belast is met het onderzoek naar corruptie onder de Newyorkse po litie, worden enkele hoge politiefunctionarissen ervan beschuldigd geschenken aangenomen te hebben. Lagere politiemannen zouden lijken beroofd hebben, handelaars in verdovende middelen hebben beschermd en mogelijk zelfs moorden gepleegd hebben. Het 281 pagina's tellende eindrapport van de commissie zegt dat in 1971 een groot deel van de stedelijke politie corrupt was. Nadat de commissie haar werk had beëindigd is er scherp tegen deze corrup tie opgetreden. Niettemin is deze maand bekend geworden dat er meer dan 136 kilo heroïne en cocaïne is verdwenen uit politie-opslagplaatsen. Hoofd commissaris Patrick Murphy noemde dit het ergste geval van cor ruptie dat hij ooit heeft meegemaakt. werktuigen, die het octrooi be zat voor een speciale boor, waaraan de wereld 75 procent van haar totale olieproduktie te danken heeft. Twaalf kamers De directie van de „Inn on the Park" weigert toe te geven dat Howard Hughes daar verblijft. De bankiersfirma Rothschild, waarmée Hughes commerciële betrekkingen onderhoudt, heeft echter heel de bovenverdieping van dit hotel afgehuurd. Vol gens Britse berekening is het de achtste etage, maar de Ameri kanen komen tot het cijfer ne gen, door steeds vanaf de bega ne grond te tellen. Howard Hug hes logeert overal en altijd op de negende verdieping, die hij dan volledig voor zijn rekening neemt. In dit geval beloopt de rekening ongeveer 8000 gulden per nacht. Voor Howard Hughes is dat even wel slechts een peuleschilletje. Zijn fortuin wordt in Engeland op een miljard pond (8 miljard gulden) geschat. Hij heeft dit vele geld te danken aan handels overeenkomsten in de hotelnij verheid en de filmindustrie. De produktie van vliegtuigen en contracten, afgesloten met het Amerikaanse ministerie van de fensie voor de fabricage en de levering van oorlogsmateriaal. Als piloot brak hij destijds vele records. Hij is filmproducer ge weest en eigenaar van de lucht- vaartmaatschapij Trans World Airlines. De Amerikaanse film ster Jane Russell, die destijds z'n protégé was, krijgt van Ho ward Hughes nog steeds dui zend dollar per week. Sinds vo rig jaar is Hughes gescheiden van Jean Peters, die hij twaalf duizend dollar per jaar betaalt. In 1946 was Howard Hughes be trokken bij een ernstig vliegtuig ongeval, dat z'n karakter sterk wijzigde. Hij werd voortdurend dover en begon zich geleidelijk terug te trekken uit de wereld. Sindsdien leeft hij als een rijke kluizenaar. In het midden van de jaren vijftig vestigde Hughes zich in Las Vegas. Vandaar ver trok hij ongemerkt naar de Ba hama eilanden. Pas sedert 1970 verbleef hij in Nicaragua. In de Verenigde Staten liet hij zich niet meer zien wegens proces sen, die hem veel geld zouden kunnen kosten en die hem zou den dwingen zich te vertonen in het openbaar. Nooit gezien Het laatste interview, dat Howard Hughes toegestaan heeft, da teert van januari 1972. Het was z'n eerste sinds 13 jaar. Van z'n schuilplaats op de Bahama ei landen sprak Hughes toen twee uur lang met Amerikaanse reporters om te verklaren dat de „autobiografie" van hemzelf, geschreven door de auteur Clif ford Irving, een vervalsing was. Irving had niet verwacht dat Hughes dit wereldkundig zou maken. De uitgevers deden Ir ving een proces aan en hij werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 2 1/2 jaar. De meesten van Howard Hughes' medewerkers hebben hem nog nooit gezien. Over deze miljar dair worden allerlei vreemde geruchten verteld. Men zegt dat hij altijd 's nachts werkt en dag licht ongezond vindt. Hij zou nooit z'n nagels knippen en dag en nacht verzorgd worden door een Mormoonse verpleegster, die hem regelmatig bloedtrans fusies toedient. Vier andere as sistenten treden op als lijfwach ten. Ofschoon de geldigheidsduur van Howard Hughes' paspoort ver streken is, mag hij van de Brit se overheid, die z'n vele mil joenen respecteert, zo lang in Engeland blijven als hij ver kiest. BANGKOK (AP) Terwijl in Bangkok de Israëlische ambas- sade werd overvallen, heeft Ko- ning Bhoemibol Adulyadejs van I Thailand gisteren het heilige water uitgegoten over het hoofd I van zijn 21-jarige zoon, prins i Vajiralongkorn, en daarmee diens formele investituur als kroonprins bekrachtigd. Het was de eerste investituur sinds 1886 en pas de tweede ce remonie van dien aard in de 800-jarige geschiedenis van Thai'se monarchie. Prinsen, prinsessen, veldmaar schalken, generaals, hoge diplo maten en het corps diplomati- que - allen in groot ceremonieel I tenue - vulden de magnifieke marmeren zaal van het parle- mentsgebouw. De jonge prins, cadet aan de mili- j taire academie van Duntroon in Australië, was gekleed in de i uniform van kolonel in de Ko- ninklijke garde. De plechtigheid I werd in heel het land recht streeks door de tv uitgezonden. De kleurrijke ceremonie, vol eeu wenoude traditionele gebruiken, begon met eerbewijzen van ko ning en prins aan een koor in saffraangelee toga's gehuld boedhistische monniken. Dit onderdeel van de ceremonie voltrok zich achter een reusach tige gouden voorhang en kon door de gasten niet worden ge- i zien. Hierna spleet het gordijn uiteen en werd de koning zichtbaar, gezeten op een vergulden troon j onder een parsol met zeven ver- diepingen, teken van zijn Ko- j ninklijke waardigheid. Terwijl de Koning daar zat werd de proclamatie voorgelezen, die j Vajiralongkorn officieel tot kroonprins verhief. Het officiële gezelschap werd ech ter wreed uit deze sprookjess feer tot de harde werkelijkheid teruggeroepen, toen het bericht zich verspreidde, dat Arabische terroristen een overval hadden gepleegd op de Israëlische am bassade. Wat voorafging: Edwin, teleurgesteld in het feit dat Jean hem altijd het testament van haar vader geheim heeft gehouden, gaat solliciteren bij Seftons concurrent, Dennis Pringle. Deze staat aan het hoofd van een moderne drukkerij. De houding van Pringle tegenover zijn personeel bevalt hem evenwel niet, en Edwin besluit bij Sefton te blij ven. Deze maakt van de laatste levensdagen van zijn moeder gebruik om zijn zus Jean haar aandelen in de drukkerij af te troggelen, in ruil voor het eigendom van het huis van de Ashtons. Edwin hoort alleen het laatste. David heeft inmiddels een nieuw avontuur, maar hij stoot er tijdig zijn hoofd. Margaret probeert voor het gemis van de nog steeds vermiste John afleiding te vinden in haar oude beroep, onderwijzeres. Zij maakt kennis met de vader van een van haar leerlin- getjes: Michael Armstrong, een weduwnaar met wie ze spoedig bevriend raakt. Als ze merkt dat ze zwanger is. neemt ze in wanhoop Freda in vertrouwen die op haar beurt haar ouders doorlicht. AFLEVERING 8 T)AT is haar probleem, nietwaar?", zei Edwin. „Dat zal zij moeten beslissen, zij en. die man. Als wij haar een beetje meer op haar eigen benen had den laten staan en niet voor haar hadden beslist hoe ze zich moest gedragen, zou dit misschien niet zijn ge beurd. Ik ga haar nu naar beneden halen, Jean, en ik wil dat jij aardig tegen haar bent. Zeg haar dat je haar situatie begrijpt. Al doe je dat ook niet, zeg haar maar dat je het begrijpt". Maar Edwin kwam zonder Margaret weer beneden. „Ze is er niet", zei hij, „En haar mantel is weg. Heeft ze gezegd dat ze uit zou gaan?" „Nee", zei Freda. „Ze is naar boven gegaan omdat ze er niet bij wilde zijn als ik het u zou vertellen. Ze was nogal wanhopig". „Waar kan ze heengegaan zijn?", vroeg Edwin onge rust. „Ze had niet weg moeten gaan. Weet jij waar ze kan zijn, Freda?" „Nee. Ik weet hoe die man heet, meer niet. Iemand op de fabriek woont naast hem. Maar ik weet zijn adres niet". „Het is al genoeg als je weet hoe hij heet", zei Edwin en nam zijn helm. „Als hij in de wijk woont, staat hij op de lijst in de post. Ik zal eens gaan kijken. Het is het Droberen waard". „Edwin". Dit was het eerste wat Jean zei na haar uit barsting aan het adres van Margaret. „Edwin, zeg niet tegen Ted Fiddler waarom je dat adres wilt weten". Toen hij de wachtpost verliet, was Edwin woedend. In zijn woede vergat hij zelfs zijn bezorgdheid om Marea- ret. Want op de lijst van Ted Fiddler stond, behalve Mi chael Armstrong en zijn dochter, een zekere mevrouw Janet Armstrong, de vrouw van Michael, met het adres: Russel Street 18. Terwijl hij door de donkere straten liep, dacht Edwin na over wat hij tegen Armstrong zou zeggen. Hij was ervan overtuigd dat Margaret bedrogen was. Zij zou be slist niet uitgaan met een man die getrouwd was. En wat was die Armstrong voor een man, vroeg Edwin zich af, als hij een meisje als Margaret kon bedriegen. Margaret was al bij Michael voordat hij daar kwam. Edwin glimlachte haar toe. maar hij kon haar niet in haar ogen kijken en was blij toen het kind boven haar riep. Hij wïlde Armstrong onder vier ogen spreken. Edwin was een vreedzaam mens. Hij had een hekel aan onaangenaamheden. Maar hij was bereid die tegemoet te treden om zijn dochter te beschermen. „Tk neem aan dat Margaret u heeft verteld in welke toestand ze verkeert", begon hij. „Ja. ze heeft het me net verteld". Michael was zo fat soenlijk. verlegen te kijken. „Ik kan u niet zeggen hoe zeer het mij spijt". Edwin probeerde kalm te bliiven. ..En hebt u haar ook verteld in welke posit'e u verkeert?", vroeg hij. „Tk heb haar gezegd dat ik van haar hou en dat ik niets liever zou doen dan met haar trouwen, als ik kon". „Als u kon!", riep Edwin minachtend uit. „Maar dat kunt u niet, hè? Hoe durft u mijn dochter dit aan te doen?" Michael keek Edwin moedig aan. „Meneer Ashton. ik heb gezegd dat het me spijt. Dit is niet mijn bedoeling geweest. We waren twee eenzame mensen. „En hebt u niet aan uw vrouw gedacht?" Edwin kon de beschuldiging niet langer voor zich houden. „Weet Mar garet van haar? Ik wel. Ze komt op de lijst van deze wijk voor. We hebben lijsten op de luchtbeschermings- f post. Daarin staan alle bewoners vermeld. U kunt mij j met bedriegen, meneer Armstrong, al is het u bij Mar- jj garet wèl gelukt". „Ik heb Margaret niet bedrogen", antwoordde Michael verontwaardigd. „Dat is het laatste wat ik zou doen. Mijn vrouw as dood". Edwin kwam onwillekeurig onder de indruk van de oprechte Wik van de jonge man. Hij wou dat hij hem kon geloven. „Maar ze staat toch op de lijst?", vroeg hij. „O, dat kan ik wel uitleggen". Michaels verontwaardi ging verdween even snel als ze was opgekomen. „Toen W ze met de lijst hier kwamen, was mijn vrouw al dood. g§ Een maand tevoren gestorven. Zm lag in het zieken- jj huis. Michael zweeg en keek »p. De stem van Bar- j bara was duidelijk te horen in de slaapkamer boven g zijn hoofd. „Ik was niet in staat het mijn dochtertje te vertellen. het was misschien laf van me, maar ik g wachtte op een gunstige gelegenheid. Barbara was bij jj me toen ze met de lijst kwamen". Michael spreidde zijn p handen uit en keek Edwin smekend aan. „Ik kon het g niet zeggen waar zij bij was. Die lijsten leken me zo J onbelangrijk. Begrijpt u het?" „Ik begrijp het", zei Edwin. Hij dacht aan het moeder- M loze kind. Boven zijn hoofd hoorde hij nu Margarets m stem. Ze zong voor Barbara. „Ik heb ook een dochter", zei Edwin. „Hoe moet het g met haar?" Hij was niet meer kwaad op Armstrong, jj Hij had alleen maar medelijden met hem, en met Mar- jj garet. jj Michael keek Edwin open aan. „Er lijkt maar één ding mogelijk", zei hij. „Ik zal Margaret vragen of ze hier g bij mij komt wonen". Margaret en Edwin liepen samen zwijgend naar huis. g Ze hadden allebei veel om over na te denken. Margaret jj had Michael gevraagd haar tijd te geven. Ze wist niet jj wat ze moest doen. Ze moest met zoveel mensen reke- g ning houden: haar ouders, de Porters, en vooral John m George. Edwin was blij dat Margaret hem niet om raad vroeg. Hij zou, bij uitzondering, niet hebben geweten wat hij g moest antwoorden. Op een situatie als deze was hij niet jj voorbereid geweest. Edwin was moe. Twee jaren oorlog hadden hem een jj deel van zijn oude zekerheid doen verliezen. Hij werd te oud om er nog veel van te kunnen verdragen, dacht hij. Toen dacht hij aan Churchill. Churchill was tenslot- te nog ouder dan hij, en hij kon het verdragen. Het was een rustige nacht. De sirenes hadden geloeid, g maar er waren geen vliegtuigen overgekomen. Edwin jj maakte de voordeur voor Margaret open. „Ga maar lekker slapen", zei hij. „Morgen ziet alles er misschien veel beter uit". (wordt vervolgd) Dit feuilleton is als boek verschenen onder de titel De Familie Ashton bij uitg. L. J. Veen te Wageningen. M De Inn on the Park, waarvan de bovenste etage door Howard Hughes zou zijn afgehuurd. (Van een onzer verslaggevers) SOESTDIJK Dank zij de behandeling van een Duitse masseur, de 67-jarige Herbert Kunze, is prins Bernhard naar het zich laat aanzien verlost van de ernstige rugklachten, waaronder hij al sinds een auto-ongeluk in 1937 gebuxt ging. Nadat hij in de afgelopen twee maanden zeven maal bij Hannover een massage heeft ondergaan, die Kunze „normaal, maar zeer hard en vaak pijnlijk*' noemt, heeft de prins de masseur in een hartelij ke brief bedankt. Wanneer hij eens op Soestdijk langs wil komen, is mj welkom, zo heeft hij meegedeeld. De prins heeft baat gevonden bij de behandeling, alhoewel afgewacht moet worden of de kwaal definitief van de baan is. Verwacht mag echter worden, dat de prins onbekommerd zal kunnen skiën, wanneer het koninklijke gezin in maan naar de wintersport gaat. Hoewel prins Bernhard golfspelen en skiën er nooit voor heeft gelaten, ondervond hij bij deze sporten regelmatig ernstige last van zijn rug. Een vriend, die prins Bernhard bij de Olympische Spelen ontmoette, heeft hem de tip gegeven zich eens door Kunze te laten masseren. De Duitse masseur, die in het dorpje Altwarmbilchen bij Hannover woont, heeft in ieder geval meer bereikt dan vermaarde specialis ten in Amerika en Engeland, die prins Bernhard in het verleden te vergeefs heeft geraadpleegd. Kunze heeft de prins behandeld op rijn massagetafel die op de eerste verdieping van het dorpscafé in Altwarmbüchen staat. De prins heeft er overigens vele bekende voorgangers gehad, onder wie de ruiter Alwin Schockemöhle, een adellijke dame en een lid van de hoofddi rectie van Krapp, Berthold Beitz. Spaarpotje Een Antwerpse politieman vond dat hij niet al zijn geld aan moeder de vrouw moest afdragen en had daarom een aantal bankbiljetten stijf op gerold in de loop van zijn dienstpistool geduwd. Daar zat het dan mooi veilig, dacht hij. Tot de dag waarop een schietoefening op het programma stond. Bi: het eerste schot schoot hem het rolletje te binnen. Te laat. Het spaarpotje was aan flar den. Sterke arm Het eilandje Pitcairn in het zuiden van de Grote Oceaan heeft zijn sterke arm verlo ren. Via de radio hebben de bewoners 84 in totaal ge meld, dat de enige politie man zijn pet in de wilgen heeft gehangen en niet ver vangen zat worden. Er wordt niet op een golf van wette loosheid gerekend. Dit jaar is de gevangenis ongebruikt gebleven. ,,We hebben hier soms kleine geschillen over de afbakening van een tuin. of als jongelui kattekwaad uithalen, maar over het alge meen is een politicagent hier net zo vreemd als een ka meel aan de Noordpool", al dus de radiotechnicus van Pitcairn. Het eilandje, onge veer halverwege Panama en Nieuw Zeeland, werd in 1970 als woongebied in gebruik genomen door muiters van de Bounty. Persoonlijke noot Een computer van een zieken huis in de Amerikaanse slad Charleston voegt soms een persoonlijke noot" toe aan de rekeningen, die hij opstelt voor de patiënten van het ziekenhuis. Zo kan het ge beuren dat iemand op zijn rekening de volgende waar schuwing van de computer aantreft: ..Behalve ik weet niemand dat u uw rekening niet binnen de vereiste ter mijn hebt betaald. Als u dat nu niet binnen tien dagen doet zal ik verplicht zijn mensen te waarschuwen, die hun toevlucht kunnen nemen tot andere middelen, opdat gij uw verplichtingen na komt". Sommige, niet van humor ge speende patiënten sturen ook een antwoord aan de compu ter. „Als u mensen gaat waarschuwen zal ik de eerst volgende keer dat ik uw kaart ontvang hem vouwen en er gaatjes in prikken, zo dat u hem niet meer kunt verwerken", zo schreef ie mand terug. Volgens de di recteur is de computer ge programmeerd op het maken van persoonlijke nootjes" om achterstallige betalers te waarschuwen zonder hen te kwetsen. Prins Charles De Britse troonopvolger prins Charles zal zeker de eerste vijf jaar nog niet trouwen. Dat zegt „Old Moore's Alma nack", die al 276 jaar voor spellingen doet over grote gebeurtenissen en hoge per sonages. Zeker tot 1978 zal prins Charles zich op het ge bied der genegenheid beper ken tot het sluiten van innige vriendschappen", aldus de almanak. Hitiers auto De duurste Mercedes ter we reld is weer te koop. Het is de Mercedes-Benz 770-K. waarmee Hitier destijds placht rond te rijden bij offi ciële gelegenheden. De wa gen kan een snelheid berei ken van 215 km/u en is ge heel bepantserd. Het lood zware maar snelle monster zou ongeveer 2,6 miljoen dol lar hebben gekost, aan ont werpen 2 miljoen en aan het bouwen de rest. Hitier heeft de auto destijds cadeau ge daan aan de Finse maar schalk Mannerheim en die liet de wagen naar Zweden brengen voordat de Russen hem in beslag konden ne men. De Zweden ruilden hem weer met Amerika voor een niet bekend aantal kogel lagers. Naderhand werd het voertuig in Amerika nog eni ge malen verkocht. De wa gen is thans van een hande laar in bijzondere auto's in Scottsdale, die er nu weer het bordje „te koop" heeft opgehangen. Nixon President Nixon zal op nieuw jaarsdag via radio en iv zijn nieuwjaarstoespraak houden. En iedereen een gelukkig nieuwjaar toewensen. Met de beste wensen, veel heil en zegen, voorspoed en geluk, een goede gezondheid en al les wat maar wenselijk is. Voor iedereen. Voor heel de mensheid. Hij laat dan wel even de bombardementen op Vietnam staken. Want hij meent natuurlijk wat hij zegt. Jaarwisseling Een prettige Jaarwisseling. Weet wat u doet. ook in het verkeer. Opdat volgende week dinsdag uw naam of initialen niet in de krant staan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7