BONA STARS VERSLINDT BUS FRUIT LEVI'S MAAKTKORTE METTEN MSV handhaaft zich bij HVV als koploper Philidor en Leiderdorp staan gelijk sport Basketbal Schaken Zaalhandbal PAGINA WOENSDAG 27 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT Een HVV'er waagt een schot op het doel van MSV. De wedstrijd zou in een gelijk spel eindigen Vijf Belgen kunnen slechts toekijken hoe Wayne Denham weer voor Bona Stars scoort LEIDEN Haarlem. Bona Stars was zaterdagavond naar de Kennemersporthal in Haarlem getogen om landskampioen Le vi's zo goed mogelijk partij te geven. Dat lukte 31 minuten van gelijkopgaande strijd, doch de laatste 9 minuten voor rust greep Levi's met beide handen de door de Stars geboden kans aan om korte metten te maken met alle Leidse illusies. Van 20- 18 sprongen de landskampioe nen naar de 59-28 ruststand om uiteindelijk winnend met 90-73 te finishen. tvenals in Leiden had Levi's weer een verrassing in petto: het coach-duo de Wit-Janbroers had voor een felle, harde man- to-man verdediging gekozen en niet de verwachte zone met for- checking. Het duurde 4 minu ten, voor Bona Stars zich hier op had ingesteld ten koste van 8 punten achterstand: 12-4. Doch het antwoord van Bona Stars hierop kwam nu: prachtige as sists van Wim Petrici aan Den ham en Moody brachten de Stars op 2 punten van Levi's: 16-14 en 20-18. Halstarrig wei gerde Bona Stars nu het goede verdedigingswerk te bekronen met een gelijke stand door bal verlies en onnauwkeurig schie ten. Peter de Jong had een vo- komen off-day, de tot voor kort aanvoerder van de topscorers- lijst maakte slechts 2 vrije wor pen. Voor Levi's was dit de sti mulans om door te drukken. Regelmatig werd alle spelers rust gegund als het hun beurt was, waardoor de Leidse zone verdediging zich steeds tegen over andere gezichten geplaatst zag. Bovendien hield dit het tempo in de Haarlemse ploeg, die door veel fast breaks en an ders de nuchtere schutter Ma- rionneaux Bona Stars steeds meer ontredderde en op een groeiende achterstand zette. Slechts Har Stol en Rob Wal- laart konden iets terug doen, maar de achterstand bij rust, 50-28 was hopeloos. Nuchter kon coach Kallenberg in de rust constateren, dat zijn team niet éénmaal van buiten de bucket gescoord had de eerste helft en dat daar iets aan moest veranderen wilden de Stars niet afgeslacht worden. Dat gebeurde niet, omdat Bona Stars toonde een sterke mentali teit te bezitten. Alsof er geen 22 punten achterstand was. begon Bona Stars terug te knokken. In 5 min. kwam Levi's slechts aan één treffer van Harry Kip toe dankzij de voortreffelijke verde diging van de Stars en de vele intercepties van Wayne Denham. De grotere routine en het leng- teoverwicht stuitte de Leidse op mars bij 52-39. Dankzij Bill Moody en Rudy van Eyck bleef Bona Stars volgen tot 73-59 in de 14e min. Levi's dreigde toch nog een grote zege te gaan be halen, omdat een kleine ver slapping van de aandacht bij Bona Stars de Haarlemmers de gelegenheid gaf om naar 86-65 uit te lopen bij het ingaan van de laatste 3 min. Maar weer wa ren het Denham en Petrici, die er voor zorgden, dat Bona Stars de tweede helft met 40-45 won, doch de wedstrijd met 90-73 verloor. Scores: Moody 20 -(6-14), Denham 19 (10-9), Petrici 16 (2-14), van Eyck 8 (0-8), Stol en Wallaart 4 (4-0), de Jong 2. Levi's: Ma- rionneaux 16 (10-6), Akerboom 15 (8-7), Vrolijk 12 (10-2), Om bre 12 (8-4), Kip 12 (6-6), Smith 10 (8-2), Kales 7 (0-7), Kooring 6 (0-6). De stand aan de kop van de ere divisie: Levi's 17-30; Raak/Punch 16-28; Transol/RZ 17-26; Lions 17-26; Fiat Stars 16-24; Bona Stars 11- 18; EBBC 16-14. C UtrechtBona Stars 40-52 (18-32). Het damesteam van Bona Stars heelt haar goede po sitie op de ranglijst in Utrecht bevestigd. De man to man ver dediging was te veel voor de Utrechtse dames, die zelfs met 19-41 achter kwamen. De over schakeling op een zone ontregel de het Leidse team echter zo zeer, dat Utrecht nog aardig dichtbij kon komen, maar de zege kwam niet in gevaar. Topscoorsters Regien Kleiss 14, Gertrud van de Zon 12 en Eve lien Vermeulen 11 punten. Transol RZ—Bona Stars 55-56 (21-28). Onder leiding van inval ler coach Cees den Holander heeft het jeugdteam van Bona Stars revanche genomen voor de thuisnederlaag met 1 punt (na verlenging). Transol wist aanvankelijk geen raad met de verrassende verdediging van Bona Stars (13 punten achter), doch allengs werd de Leidse voorsprong teniet gedaan. 3 nun. voor tijd stonden de Stars zelf 5 punten achter, doch dank zij de formidabele Benjamin Ruysenaars behaalde Bona Stars toch nog de nipte zege. Topscorers: B. Ruysenaars met 21 en Hans van Rooden met 17 punten. ROELOFARENDSVEEN In het clubgebouw van de Trefjers aan co Middenweg werd met een grote deelname en tevens een groot aantal toeschouwers tijdens a's wede! r''den de clubkampioenschappen van de icfe'temisvereniging De Treffers gehouden. Zondag waren de wedstrijden voor de junioren en tweede kers dag voor de senioren. De uitslagen waren: junioren: jongens A: 1. Kees van Klink, 2. H. Akerbeen. Juivorcn B: 1. Rolcnd Kuipers. 2. Frans van Veen. Pupillen: 1. Ton Schut, 2. Ton Krij ger. Meisjes: 1. Mieke Volwater, 2. Ellen Hölscher, idem meisjes pupillen: 1. Gerda v. d. Meer, 2. Cora v. d. Zwet. Senioren 4e klas: 1. Lucien Cranse, 2. Ruud de Koning. Heren 3e klas: 1. Jos v. d. Zwet 2. Cor Bakker. Heren Ie en 2e klas: 1. Dick v. d. Meer, 2. Bert v. d. Meer. Heren land: 1. Kees Vesseur, 2. Koos van Beek. Dames: 1. Anne Marie Castelein, 2. Anneke v. d. Meer. LEIDEN Bona Stars heeft er op de Tweede Kerstdag In de 5- melhal tegen de kampioen van België Bus Fruit een waar feest van gemaakt. Het gemis bij de Belgen van hun Amerikaanse duo Dexter Westbrook (hij zat In zijn burgerkleding op de bank) en John Lesher (hij coachte noodgedwongen met een voet in het gips) woog zo zwaar, dat de Belgische kam pioenen eigenlijk aardig tegen vielen en geen partij voor de Stars waren. Bona Stars compenseerde dat ge mis voor het publiek door het grootste gedeelte van de wed strijd een leuke show voor te schotelen met Wayne Denham. Bill Moody en Wim Petrici in de hoofdrollen,. De Leidse Ame rikanen hadden heel wat basket ball-presenten onder hun kerst boom gevonden, waar zij het publiek op tracteerden. Alleen een score van boven de honderd punten zat er net niet in, bij 9778 kwam het einde van deze geslaagde Kerst-basketbal-show. Nadat Wim Petrici voor een 20 voorsprong gezorgd had, werd het voor de Belgische basket een Denham-Moody show. 12 minuten lang waren zij het, die zelf of in samenwerking met Wim Petrici op de meest fraaie wijze soms treffers lipten aante kenen. De 2714 voorsprong was zeker ook de verdienste van de gehele Stars-zone-verde diging, die sloot als én voor een bus. Peter de Jong en Rudy van Eyck hadden inmiddels, omdat zij aanvallend niet zo uit de vef kwamen, plaats gemaakt voor Rob Wallaart en Har Stol. Eerstgenoemde zorgde er met enkele feilloze afstandstreffers voor, dat niet de hele produktie van Bona Stars in de eerste helft door het duo Denham en Moody, dat zich ook in de ver dediging weerde als leeuwen, verzorgd werd, De Belgische schutters Guy Storme en Ghis- lain van Walle zorgden ervoor, dat de 47—32 ruststand de Bel gische kampioenen niet al te zeer blameerde. De tweede helft moest het trio Denham, Moody en Petrici wat gas terug nemen, want een vol ledige inzet gaat niemand in zijn koude kleren zitten en rust was er voor hen (waarom?) niet bij. Toch bleef de ontmoeting boeien, omdat de vurige aan moedigingen van het enthousias te publiek de spelers steeds weer inspireerden tot nieuwe spectaculaire daden. Ook Har Stol ging een duit in het beken de zakje doen door regelmatig zijn tegenstanders zoek te spe len en linkshandig zijn drive's af te ronden. Bus Fruit, met toch 5 internationals in de ploeg, kreeg allengs wat meer gelegenheid om van afstand raak te schieten en ook onder de basket slaagde Jaak Ver- deyen er in om met tip-ins te scoren. De marge tussen de 2 ploegen werd daarom niet veel groter: via 6849 halverwege de tweede helft een score 8869 bij het ingaan van de laatste 3 min. Doch de door de suppor ters gevraagde 100 punten kon niet meer bereikt worden: het bleef bij 97—78. Scores: Wayne Denham 36 (21 15). Bill Moody 29 (16—13), Wim Petrici 12 (4—8), Har Stol 10 (0—10), Rob Wallaart 8 (6— 2), Aad van de Nieuwendijk 2. Bus Fruit: G. Strome 18 J. Verdeyen 16, L. Dils 9, G. van Walle 8, R. van Herzele 7, L. van Kerschaever 6, H. Follens 4. LEIDEN Met uitzondering van de Sanocel/HVL heren, die In Rotterdam weer een nederlaag leden tegen Roda, kwamen de teams uit het rayon Leiden goed voor de dag. Foreholte versloeg Verburch met 9—5 en deelt nu met Sittardla de tweede plaats, terwijl Athene op 4 punten ach terstand werd gezet. HVS ver sloeg HVP en bleef daarmee goed op de tweede plaats. Jong Ade klopte, na een moeilijk be gin, Velo 2 royaal. MMO deed het ook nogal gemakkelijk tegen „concurrent" Animo 2, maar de dames van Apollo verschenen incompleet en dat tegen AHC 3, dat daar gretig van profiteerde. Bij de heren bleef het belangrijke treffen tussen HVV en MSV on beslist, hetgeen voor de Noord- wijkers consolidatie van de bo venste plaats betekende. Apollo bleef ook aan de leiding doch speelde een matige wedstrijd te gen een zwak Elandia. De he ren van Northa hadden een zeer goede dag. Zij versloegen con current Hermes 3 in het hol van de leeuw en gaan nu alleen op kop. Het Warmondse Warmunda versloeg in een goede wedstrijd de reserves van Sos en nestelde zich daarmee in de midden moot. FOREHOLTE In de Groenoordhal hielden Fore holte en Verburch elkaar in de eerste helft goed in evenwicht. Het eerste doelpunt werd ge scoord door de Poeldijkse dames met een onderhands schot, maar Nora v. Niekerk bracht de stand weer in evenwicht met een knal in de bovenhoek. De doelpunten waren overigens wel duur. Beide verdedigingen wa ren fel en de Poeldijkse af- LEIDEN Het programma van de Leidse Schaakbond voor de onderbondscompetitie voor 1973 is, op enkele hangpartijen na, afgehandeld. De vierde ronde in de zestallen-competitie is het laatste treffen geweest. Op 2 ja nuari, na het nieuwjaarsbe stand, zal men met schuiven weer beginnen. In de 1ste klasse traden Philidor 4 en Leiderdorp 1 voor de tweede maal binnen een maand tegen elkaar aan. De protesten rond de eerste match werden door Leiderdorp gewonnen en aldus besliste het LSB-bestuur tot overspelen. Dit gebeurde na een toespraak van Philidor-voorzit- ter Gerritse. Deze verklaarde ondermeer dat zijn team onder protest zou spelen en lichtte dit met een drietal argumenten toe. Daarop ving de strijd aan. Ook deze tweede keer dreigden er moeilijkheden te ontstaan tus sen Pajcin (Phil.) en Demmen- daal (Leid.). Beide heren ble ken geen snars van spelregels te begrijpen. Alles werd even wel geregeld. Bij verstrijken van de tijd was het 44. Gezien de stand van de hangpartijen zou Philidor wel eens met 5% 4Vi kunnen winnen. Definitieve uitslag in de 1ste klasse: Philidor 3—LSG 4: 7%—2*4- Uit slagen uit de zestallen competi tie: Poufe A: Philidor 9Reed 2: 2%—3%; Boskoop 2—Bode graven 2: 3—3; Revanche—Lei- muiden 2: 51; Poule B: Rijns burg 2—Katwijk 4: 2%—3%; Valkenburg 2—Sassenheim 3: 1—5. Standen: lste klasse: 1. LSG 2: 3 (wedstrij-, den gespeeld) 6 (matehpunten) 24 (bordpunten); 2. Philidor 3: 3-6-22; 3. LSG 3: 3-4-13; 4. Kat wijk 1: 3-3-14H5. Leiderdorp 1: 32-1416. Philidor 4: 3-2- 9%; 7. Voorschoten 2: 3-1-13; 8. LSG 4: 3-0-914 N.B.: In de stan den zijn enkele prognoses ver werkt. 2e klasse B: 1. Katwijk 2: 2-4-11; 2. Boskoop 1: 3-4-14; 3. Leithen 1: 3-3-15; 4. Alphen 2: 3-3-13%; 5. Noordwijk 1: 2-2-12; 6. Voor hout 1: 3-2-16i/2; 7. Philidor 6: 2-0-8. 3e klasse B: 1. LSG 6: 3-6-18%; 2. Voorschoten 4; 3-5-18%; 3. Sas senheim 2: 3-3-141/,. 4. VTL 1: 2-2-13; 5. Noordwijk 3: 3-2-14i/2; 6. Valkenburg 1: 2-0-6; 7. Phili dor 8: 2-0-5. 3e klasse C: 1. Leimuiden 1: 3-5- 201,4; 2. Leiderdorp 3: 2-4-13; 3. Aar!anderveen: 3-4-17; 4. Roelof- arendsveen: 2-2-11; 5. Reed 1: 2-2-8i/2; 6. Koudekerk: 3-1-13%; 7. Alphen 3: 3-0-6i/2. Zestallen poule A: 1. Revanche: 4-6-16!/,; 2. Boskoop 2: 4-6-15i/2; 3. Reed 2: 4-6-13; 4. Bodegraven 2; 4-5-13; 5. Philidor 9: 4-1-8 6. Leimuiden 2: 4-0-5%. Poule B: 1. Katwijk 4: 4-8-17; 2. VTL 2: 4-8-16; 3. Leithen 3: 4-3- 11%; 4. Rijnsburg 2: 4-3-11; 5. Sassenheim 3: 4-2-9; 6. Valken burg 2: 4-0-7 V». standschutster Josien Weiss werd beurtelings door Nora v. Niekerk, Hannie Boskamp en Martina Hoogland goed afge dekt. Bovendien verkeerde zo wel de Verburch-doelvrouwe als Anuska Fontein in geweldige vorm. Toch was 't een grote ver- dedigingsfout van Foreholte die de Poeldijksen op 12 hielp, voordat Hannie Boskamp met twee klassedoelpunten de rust stand op 3—2 bepaalde. Na rust probeerde Verburch de persoonlijke dekking van Josien Weiss te sperren. Dit lukte maar ten dele en zo werd niet alleen Josien Weiss aan de aaiv- val onttrokken, maar ook nog een tweede speelster. De num- merieke meerderheid werd door Foreholte snel uitgebuit. Nora v. Niekerk, Hannie Boskamp en Lenie Hoek produceerden 62, Een periode van onnodige risi co's en een ommekeer in de lankmoedigheid van het arbitra le duo bracht Verburch toch weer dichtbij: 65. Het was daarom maar goed dat Anuska Fontein een. van de strafworpen wist te keren. Hannie Boskamp, Ellie Hoek en Ans Bakker scho ten Foreholte daarna, naar de zeer verdiende 95 overwin- ring. De grote supportersschare kon tevreden zijn. Zij zagen een duidelijk sterker Foreholte, dat nu met Sittardia de tweede plaats deelt en op 2 punten van koploper PSV zijn kans in eigen hand blijft houden. SANOCEL/HVL De heren van Sanocel/HVL kon den in de eerste helft nog aar dig partij geven in Rotterdam tegen Roda. Zonder The Zwart jes kwamen de Leidenaars vooral aanvallend zwak voor de dag. Cees Lucas had weinig ge luk met zijn schoten en verder speelde de roodwitte aanval te fantasieloos en individueel. Na een 64 achterstand bij de rust liep Roda in de tweede helft weg tot 149. Het was invaller Peter Onvlee die tenslotte met twee goede treffers de neder laag nog een redelijk aanzien kon geven: 1411. De HVS dames speelden een aan trekkelijke wedstrijd tegen het Haagse HVP. Alleen de afwer king was vooral in de eerste helft niet al te best verzorgd. Wil v. Rijn, Connie Lelieveld en Trees v. Santen (strafworp) zorgden voor een 3—2 voor sprong bij de rust. In de tweede helft ging de Haagse ploeg har der spelen wat hen enkele tijde lijke uitsluitingen bezorgde. HVS profiteerde bekwaam en liep via Lidia v. d. Helm (2), Wil v. Rijn (2), Ria Loosen en Sjanie v. d. Bosch uit tot 9—2. Even verslapte de Stompwijkse verdediging, waarvan HVP nog kon profiteren, maar de over winning van HVS kwam niet meer in gevaar: 94. MMO Tegen het Haagse Animo 2, dat de tweede plaats deelt, kwam koploopster MMO geladen in het veld. Al na 8 minuten werd dui delijk dat de Hoogmadese da mes geen concurrentie op hun weg naar het kampioenschap te dulden hebben. Cobi v. d. Salm en Cobia Elstgeest (2x) hadden toen reeds een 3—0 voorsprong opgebouwd. Bovendien stak doelvrouwe Rikie Borst in ge weldige vorm. Zij zou in de tweede helft nog een strafworp keren. Door Margré Elstgeest werd een 4—1 voorsprong be reikt bij de rust. Hoewel Animo de score opende in de tweede helft, bracht een geweldig offen sief van de Hoogmadese een royale 112 zege op de bordjes. In de tweede helft scoorden Adri ven Leyden (2x), Mieke Rijkelijkhuizen (2x), Cobia Elst geest 2x en Margré Elstgeest lx. NORTHA Voor de heren van Northa was het een zeer goede dag. Tegen het eveneens nog ongeslagen Hermes 3 werd in de uitwed strijd met 12—13 gewonnen, zo dat met enig optimisme de thuiswedstrijd kan worden tege moet gezien. De Noordwijker- houters startten nerveus en de strijd ging volkomen gelijk op. Na een 67 ruststand kwam Northa aan de leiding via 6—8 en 88 met 912. Er werd ech ter verzuimd op balbezit te spe len en Hermes kreeg de kans langszij te komen: 1212. In de laatste zeer spannende minuten haalde Northa via een straf worp de winst binnen. Wellicht zullen de nieuwe, door, Menken- Landbouw geschonken trainings pakken hen hebben geïnspi reerd. APOLLO De Apollo heren hebben het Haag se Elandia aanvankelijk wat on derschat. Zij kwamen dan ook in het begin met 4—2 achter te staan. Ondanks ongeconcen treerd en slordig spel kwam de rust echter toch met 4—9 voor Apollo. Na rust vertraagde Elandia het spel en Apollo ver prutste nog vele goede kansen. Het krachtsverschil was echter zo groot, dat nog royaal met 1217 werd gewonnen. Rob Sloos 5x, Benno Nieuwenhuizen 3x en Fred Koets 3x waren de belangrijkste schutters bij Apol lo. De dames moesten door ziekte en wintersport met slechts 6 speelsters aantreden en kwamen dan ook niet aan bod tegen de reserves van AHC: 12—0. HVVMSV In Voorschoten ging koploper MSV goed van start tegen een voor zijn laatste kans strijdend HVV. De Noordwijkers waren oppermachtig en liepen via 0— 4, 1—8 naar een royale 5—12 voorsprong bij de rust. Niet in het minst was deze comfortabe le stand te danken aan een ge weldig in vorm verkerende Chris Haasnoot in de Noord- wijkse goal. Na rust liep MSV verder uit naar 513 en ieder een dacht dat de strijd gestre den was. Het Noordwijkse team had echter één manco: mentaal was het niet opgewassen tegen een aantal merkwaardige scheidsrechterlijke beslissingen. Commentaar op de leiding kost te het enkele uitsluitingen en ook de Noordwijkse goalie ging er steeds meer met de pet naar gooien. HVV daarentegen hield het hoofd koel en liep steeds meer in. De Voorschotenaren gingen steeds beter spelen en presteerden het om op de val reep een 1515 gelijkspel uit het vuur te slepen. JONG ADE Het Wateringse Velo 2 heeft het de kampioenen in spé niet ge makkelijk gemaakt. Fel verde digend had Jong Ade twintig minuten nodig om de score te openen. Plonie Olijerhoek Cobi v. d. Geest zorgden toen voor 20. Twee strafworpen ga ven Velo 2 weer de kans gelijk te komen doch Wil v. d. Geest wist er een te stoppen, zodat Jong Ade met een 21 sprong ging rusten. Na rust had Jong Ade aanvankelijk veel pech door schoten op paal en lat. Velo kwam aan de leiding, maar Helma v. d. Geest en Plo nie Olijehoek trokken de stand weer recht: 44. Toen de Oud Adese dames op een vijf—een verdediging overschakelden kon Helma eindelijk aan haar nor male produktie komen: vijfmaal schoot zij raak (94). Een straf worp bracht Velo op 9—5, maar Ida Koek en Anneke Olijerhoek bepaalden de eindstand op 11— 5, waarmee Jong Ade, dat Gon- nie v. d. Geest met een ge kneusde enkel zag uitvallen, toch nog royaal kon zegevieren. WARMUNDA Tegen de SOS-reserves speelden de Warmondse heren een goede wedstrijd. Vooral het tempo bij Warmunda lag hoger en de meeste goals zouden dan ook uit break-outs worden gescoord. Na een gelijkopgaande eerste helft (34) kon Warmunda in de tweede helft wat uitlopen dank zij een betere conditie. Ben van Niekerk werd topscorer met 4 treffers, Frans de Jonge schoot 3x raak en verder scoorden Ben Kristensen, Henk v. Grieken. Bram Schavemaker en Rinus van Buuren. De 11—7 overwin ning van de Warmonders had echter veel groter moeten zijn. maar vele treffers werden niet terecht wegens cirkel afge keurd. ALPHEN De vierdeklasser Alphen, heeft de inhaalwedstrijd bij Graaf Willem II/VAC met 1—0 gewonnen. De Alphenaren hebben zich door dit resultaat in 4B aardig uit de degradatie zone gewerkt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6