Massaal kerstdiner in Dienstencentrum Teruglopende inkomsten handicap VV V-Kat wijk Kerstonthaal voor bejaarden en invaliden Minder bezoek uit Duitsland dan verwacht stad- en streeknieuws Kerstboomvuren in Hazerswoude Wisseling in directie Bos Brand in Essenlaan Kerstfeest Katholieke Invaliden Wat u ook moet weten LEIDSE COURANT ALPHEN .Presentatie '72" in de Rijnstreekhal heeft tijdens de kerstdagen een groot aantal bezoekers gehad. Vooral de fototentoonstelling ..World Press Photo '72" bleek een trekker. Uit de wijde omtrek kwam het publiek aanrijden en .wandelen om de vaak sensationele prenten van fotografen uit de hele wereld te bekijken. ..Presentatie '72" duurt nog tot en met 3 januari. Zo lang is ook „World Press Photo" te bezichtigen. Bovendien bestaat het programma uit allerlei (re)creatieve evenementen. RIJPWETERING Veel bejaar den, alleenstaanden en invaliden hebben zondagmiddag in het Dorpshuis een sfeervolle kerst viering meegemaakt. Het me rendeel van de 100 aanwezigen was door enkele vrijwllligers- autobezitters naar de feestzaal gebracht waar zij door comité- voorzitter C. Warmerdam wel kom werden geheten. Het programma van de middag bestond voornamelijk uit het op treden van het parochieel kin derkoor o.l.v. de heer P. v. d. Boog. Voor de pauze bracht dit koor een zevental kerstliederen op voortreffelijke wijze ten ge hore met uistekende begeleiding van organist H. C. van Berkel uit Roelofarendsveen. Voorts werden er gezamenlijk en kele kerstliederen gezongen, ter wijl men veel waardering en warm applaus overhad voor de goede instrumentale inbreng van een aantal kinderen met violen, gitaren, blokfluiten en klarinet. De heer en mevrouw v. d. Boog kregen voor deze muzikale medewerking de har telijke dank van voorzitter War merdam. Pastoor E. van Dipen toonde ook zijn belangstelling bij de kerst viering en natuurlijk ontbrak het de genodigden niet aa nodige lekkernijen, zoals koffie met kerstbanket, 'n apperitief en enkele hartige hapjes. Nadat tenslotte een 15-tal prachti ge kerststukjes gratis waren ver loot, zodanig dat aan iedere ta fel een winnaar viel, besloot de heer Warmerdam met hartelijk dank voor de goede opkomst, deze gezellige en geslaagde kerstviering. BODEGRAVEN De verschillen de evenementen, die waren georganiseerd tijdens de kerst dagen werden goed bezocht. Zo wel de kerstavond en de feest maaltijd op eerste kerstdag in het Dienstencentrum als het kerstconcert in de Burgerzaal stonden ruim in de belangstel ling. In het Dienstencentrum waren het de heer en mevrouw Mechelse, die vrijdagavond 185 bejaarden van alle gezindten gastvrij ont vingen in de recreatiezaal van het complex. Er waren opval lend veel bejaarden bij, die niet in het gebouw wonen. Na de le zing van het kerstevangelie door mevr. Mechelse kwamen achtereenvolgens de Da Costa- school o.l.v. de heer Seistra, de padvinderij en de jeugdsooiëteit Kras voor het voetlicht. Op deze zeer geslaagde avond zong ook het algemeen bejaardenkoor van het Dienstencentrum een aantal liederen. Op eerste kerstdag zaten meer HAZERSWOUDE - Dinsdag 2 ja nuari, omstreeks 16.30 uur, vindt nabij het gemeentelijk sportpark aan de Sportlaan te Hazerswoude-dorp de (traditio nele) verbranding van de kerst bomen plaats. De organisatie van dit „legaal fikkie stoken" berust bij de jeugdcommissie van de voetbalvereniging Hazers- woudse Boys. De N.,V. P. v. d. Niet verleent medewerking door op de middag van de tweede dag van het nieuwe jaar een vrachtwagen met chauffeur be schikbaar te stellen. Voor de verzamelaars van de kerstbomen zit er overigens nog een aantal attracties in het vat. Voor elke kerstboom die een jonge Hazerswouder inlevert, wordt een genummerd bonnetje afgegeven door de organisato ren. Na het kerstbomenfeest vuur vindt in de kantine van Hazerswoudse Boys de trekking plaats van de prijswinnende nummers. Het gemeentebestuur van Hazerswoude stelt 'n platen- bon (waarde: 15,-) beschik baar. Ook de vrijwillige brand weer, die uiteraard dè supervi sie heeft bij het kerstbomen- vuur, en de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys laten zich evenmin onbetuigd, wat prijsjes betreft. 'De kerstboomverbranding aan de Hazerswoudse Rijndijk berust bij het bestuur van de speeltuin vereniging De Rode Wip. Na een filmprogramma voor de jeugd tussen vier en acht jaar I (uiteraard zijn dat kinderen i voor de leden) en die films worden op woesdag 3 januari vanaf 14.15 uur in de peuter speelzaal in De Rode Wip ver toond worden de kerstbomen aan het vuur prijsgegeven. En dat kerstvuur, dat omstreeks 16.30 uur wordt aangestoken, vindt plaats op het terrein van de speeltuin. Het tamboer- en trompetterkorps verleent hierbij medewerking. Het bestuur van de speeltuinver eniging De Rode Wip bestaat tegenwoordig overigens uit: J. Beekman, voorzitter; mevrouw L. de Vries, secretaresse; me vrouw I. Dekker, penningraees- teresse; C. de Groot; J. Jansen. Adres van het secretariaat; me vrouw L. de Vries, Willem Kloosstraat 18 te Hazerswoude- Rijndijk. DEN HAAG/LEIDEN De Haagse politierechter heeft 14 Leidse studenten vrijge sproken. Zij hadden vorig jaar het bureau van de pro vinciaal inspecteur van de volksgezondheid in het Leid se Terweepark bezet. Het was voor hen het laatste middel geweest om de aan dacht te vestigen op het Leid se MOB en de ontslagen di recteur Sjef Teuns. De poli tierechter vond niet, dat de studenten het criterium ge weldloosheid geweld hadden aangedaan. Bovendien meen den de studenten dat zij met hun actie een goed doel had den gediend. De officier had 60 boete geëist. dan 100 personen in het Dien stencentrum aan bij de maal tijd, die werd opgeluisterd door het hervormde jeugdkoor. Hier bij aanwezig waren ook de twee wethouders. Voor het vervoer zorgden een aantal vrijwilligers. Het kerstconcert in de Burgerzaal dreigde even mis te gaan. door dat de pianist Frederic Mein- ders plotseling was verhinderd. In zijn plaats slaagde men er echter in de Poolse pianiste Ta mara Pospyzil te engageren. Deze pianiste, die in Amster dam woont en onlangs nog op de tv te zien en te horen was, maakte veel indruk met de ver tolking van werken van Chopin, Mozart en Bartok. Zij bracht ook de Poolse componist Szyma- novslie onder de aandacht van het publiek via drie mazurka's. Na het langdurig applaus be sloot mej. Pospyzil met een etu de van Chopin. ALPHEN A/D RIJN In ver band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer F. P. Bos aftreden als enig directeur van de (besloten) vennootschappen F. P. Bos en Zn., Betonklinkerkei en F. P. Bos en Zn. Vastgoed. De heer Bos, die 45 jaar bij ge noemde n.v.'s in dienst was, wordt op de datum van zijn af treden, 31 december 1972, be noemd tot voorzitter van de raad van commissarissen. Met ingang van 1 januari 1973 wordt de directie van de genoemde vennootschappen gevoerd door ir. J. A. Bos, algemeen direc teur M. H. van Egmond, com mercieel directeur en J. A. van Kemmeren, technisch directeur. De heer B. van Triest is tot procuratiehouder benoemd. SASSENHEIM Op Eerste Kerstdag is er omstreeks 9 uur brand uitgebroken in de woon kamer van het pand Essenlaan 25. De kamer liep flinke water- en voorschade op. Een stereo-appa- ratuur ging geheel verloren. Vermoedelijk is kortsluiting in deze apparatuur oorzaak van de brand geweest. De brandweer heeft het vuur snel gedoofd met een hogedruk-apparaat. ALPHEN Dit is het geraamte van een vrachtwagen, die in het kerstweekeinde in brand vloog. In de laadbak werden delen van een schip vervoerd van een grote waarde. De delen waren ongeveer 2000 jaar oud. Een te heet geworden luchtverwarmer onder de auto raakte in vlam en tastte de vrachtwagen aan. Door snel blus- en reddingswerk konden deantieke scheepsonderdelen nog net behouden blijven. LEIDEN Bijna honderd invali den, leden van de Nederlandse Katholieke Invalidenbond, afde ling Lelden en Omstreken, heb ben hun kerstfeest gevierd. Rec tor Vreeburg, die de traditie ge trouw, de zondag voor Kerstmis voor deze viering vrij houdt, droeg in het Antonlus Clubhuis een plechtige h. mis op. Voor het eerst sins jaren moest het Alma Materkoor verstek la ten gaan maar door het geza menlijk zingen van kerstliede ren aan de piano begeleid door Frans Houps trachtten de invaliden dit verlies goed te maken. In zijn preek die tot thema had de vraag: „Is er nu weer geen plaats voor Chris tus?" vroeg de rector zijn toehoorders ook dit jaar het kerstkind te ontvangen, ieder op zijn eigen manier maar vol ge loof, vertrouwen en liefde. Na de mis dankte rector Vree burg allen, dit tot deze kerstvie ring hadden bijgedragen zoals de talrijke helpsters en automobilisten, die hun diensten belangeloos aanbieden maar ook de invaliden, die hem dit genoegen hadden verschaft. Daarna was er een feestelijk ont bijt en een verloting, die was mogelijk gemaakt door de Leid se Middenstand. Heel wat leden legden beslag op een leuke prijs. Katwijk Ondanks de nog steeds grote zorgen barende financiële positie van de Katwijkse WV heeft deze vereniging toch kans gezien een goot aantal aktivitei- ten te ontplooien. Dat is zo on geveer de teneur van het jaar overzicht dat VVV-directeur Chr. Verplancke heeft opgesteld op verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Lelden. l'eel middenstanders die direct of indirect profijt hebben bij het toerisme menen zich van de contibutie profijt hebben bij het toerisme menen zich zich van de contributie aan de plaatselij ke VVV te kunnen onttrekken, Hen van het ongelijk overtuigen is voor het W-bestuur een erg moeilijke taak. Ook het gemeen telijk subsiedie beleid moet voor Katwijk nodig worden herzien, vindt WV. De financiële zorgen hebben niet kunnen beletten dat ook het nu bijna verstreken jaar veel ge daan is om het de recreant in Katwijk naar de zin te maken: In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat hebben muzieklief- habbers kunnen genieten van het orgelspel van internationaal bekende solisten. Postzegellief hebbers konden hun hart opha len tijdens een aantal ruildagen in sporthal cleyn Duin. De wan deltochten op woensdagavond en het Rondvlucht hoven Leidschendam na hoomverhrandi n g LEIDSCHENDAM Wie daags na nieuwjaar in Leidschendam een kerstboom inlevert maakt kans op het winnen van een gratis rondvlucht boven Leid schendam in het voorjaar. De Leidschendamse Plantsoen- wacht organiseert namelijk in samenwerking met de afdeling jeugdzaken, de dienst van ge meentewerken, politie en brand weer op twee plaatsen in de ge meente „kerstboomverbrandin gen met prijzen". De bomev kunnen 2 januari vanaf 14 uur worden ingeleverd op het terrein bij „De Fluit" bij het Fluitpolderplein en voor Leid- schendam-zuid op het terrein achter het gymnastieklokaal achter de Nieuwstraat. Voor iedere ingeleverde boom ont vangt men een lot, prijzen zijn, behalve de zes rondvluchten, 25 cadeaubonnen van 7 gulden 50 en 5 gulden en diverse andere waardevolle prijzen. De brand stapels zullen daags na nieuw jaar 's avonds om half acht worden aangestoken. Het inleve ren van de bomen voor de grote kerstboomverbrandingen voor komt schade aan speelvelden en gazons door het verbranden van kleinere aantallen bomen. LISSE Wegens het berei ken van de pensioengerech tigde leeftijd neemt de heer J. Breejen afscheid van de firma AAGRUNOL te Gro ningen B.V. De receptie wordt gehouden morgen de „Nachtegaal" te Lisse, van 16 tot 17.30 uur. De heer Breejen is in de hele streek bekend als vertegenwoordi ger in bestrijdingsmiddelen. LISSE De afdeling Bol lenstreek van de Internatio nale Vereniging van Postze gelverzamelaars „Philateli- ca" houdt vrijdag een feeste lijke jaarvergadering „Hof van Lisse" (voorheen Warong DJawa), aanvang 20 LISSE Onder auspiciën van „Philatelica" Bollen streek wordt zaterdag in „Hof van Lisse" een grote postzegelruildag gehouden vanaf 10 uur tot 17 uur 14 uur begint een grote vei ling van zegels met 322 mers, waaronder zeer bijzon dere. LISSE Zaterdag wordt in de Sporthal aan de Sportlaan te Lisse een sportinstuif ge houden voor jongens v tot 13 jaar. Mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. - LISSE Morgen, donder dag en zaterdag wordt scholenbasketbaltoernooi kampioenschappen gehouden in de gemeentelijke sporthal te Lisse. Ter gelegenheid van het eerste Lustrum wordt zaterdagavond boven dien een lustrumwedstrijd gespeeld door Fiat Stars (Nederland) tegen Gilette (USA) waarvoor de toegangs prijs 2,50 gulden bedraagt. - SASSENHEIM Een perso nenwagen van een Sassenhei- mer raakte vrijdagavond omstreeks negen uur brand. Met twee snelblussers van Garage Broertjes werd het vuurtje gedoofd, zodat de brandweer niet actief dienst hoefde te doen. De auto in brand geraakt door motorstoring. HIJ werd later weggesleept. RIJPWETERING Morgen avond kunnen leden van de Rijpweteringse IJsclub prijs jassen in café „De Vergulde Vos". Aanvang 20 uur. Ook niet-leden mogen meekaar ten, mits zij zich dezelfde avond als lid opgeven. - RIJPWETERING - De we kelijkse kaartavond ten bate van de bejaardenkas wordt vrijdag gehouden in café „De Vergulde Vos", aanvang 20 uur. HAZERSWOUDE - Hazers woudse Boys besluit het oude jaar actief. Het stan daardteam speelt op 30 de cember om 14.00 uur op ei gen terrein tegen het Haagse Sportvereniging '35- Ook de veteranentenms van beide clubs spelen dan, op veld 2, tegen elkaar. VOORSCHOTEN In het gebouw van Kamsteeg Wa tersport aan de Hofweg zal met ingang van 1 januari ook Karand BV (Kamsteeg- Randstud) worden onderge bracht. Dat is een onderne ming, die zich zal bezighou den met de verkoop en servi ce van AUDI en NSU-auto- moblelen. Kamsteeg Water sport blijft overigens ook in hetzelfde pand actief. NOORDWIJ KF.RHOUT - Bestuur er directie van „Sarcta Maria" geven op 4 januari een nieuwjaarsrecep tie voor personeelsleden en gepensioneerden. Econo misch directeur drs. J. Wiertz zal bi) die gelegen heid het afgelopen jaar de revue laten passeren en iets vertellen over toekomstplan nen. Tijdens de receptie wor den twee personeelsleden ge huldigd i.v.m. hun 40-jarig dienstverband. De receptie begint om 16.00 uur in de feestzaal. CHR. VERPLANKE meer moeite om rond te komen langzamerhand een iet m weg te denken evenement in Katwijkse zomerprogramma. Ook het viertal vuurwerken op za terdagavonden hebben duizen den naar Katwijk getrokken. Spectaculair en leerzaam was de traditionele reddingdemor- straties van de Katwijkse Red- dings Brigade in samenwerking met de K.N.Z.HH.R.M. en de Marine Luchtvaartdienst. Ook den tussen Quick Boys en een aantal eredivisieclubs zijn een succes geworden. Veel van deze aktiviteiten kwamen tot stand met medewerking van plaatse lijke verenigingen en instanties. het Katwijkse bloemencorso „Flora's Kleurenpracht Aan Zee" dat straten trok. begeleid door een zestal muziekkorpsen. De avondroute en het vuurwerk erna werden wat minder specta culair door de gulle hoeveelhe den regenwater die uit de lucht gutsten. ft zomerbezoek heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Minder prettige weersomstan digheden waren daar debet aan. Ook het feit dat velen hun va kantie plannen hadden toege spitst op de Olympische Spelen in MUnchen heeft ertoe bijge dragen dat het zomerbezoek wat is tegengevallen. Extra pro bleem vormde het feit dat in Noord Rijn-Westfalen, vanwaar velen naar de Hollandse kust komen, de vakanties samenvie len met de Nederlanders school vakanties (laatste week juni- eerste week augustus). Dat maakte de mogelijkheid een va kantiewoning te huren veel klel- Op het gebied van werving is de Katwijkse VV erg aktief ge weest. Voor de zomer waren het vooral de aktie „Holland Water land". die de N.C.R.V. organi seerde, en de wervingsaktie „Holland ist da" die de aan dacht trokken- Vooral de laatste werd een succes dankzij de me dewerking van een aantal Kat wijkse bedrijven. Aansluitend aan de zomeraktiviteiten is VW begonne aan de werving voor het komende sezoen. Di recteur Chr. Verplancke heeft al heel wat reizen ondernomen naar Engeland, Scandinavië en Duitsland onder andere om het oog op Katwijk gericht te hou den. Katwijk kon zich onlangs ook ma nifesteren op de onlangs in de Franse stad Evron gehouden Nederland-prestatie. „Do resul taten" staat in het jaarover zicht, „die van dergelijke akties komen zijn groter dan men op het eerste gezicht zou vermoe den". VW-Katwijk verzorgde reeds een aantal jaren de z.g. gi.-er cur sussen voor jongelui die or iets voor voelen de groepen buiten landse toeristen op hun uitstap jes naar de belangrijkste toeris ten attrakties te begeleiden. Dit jaar werd daaraan voor het eerst meegewerkt door de heer Van 't Slot van de luchtvaart mij. J.A.T. De cursus is een groot succes gebleken en zal ze ker de eerste maanden van het nieuwe Jaar worden voortgezet. Evenals het bijna voorbije Jaar vallen ook het komend jaar de vakanties in Noord Rljnwestfa- len erg voreg. van 15 tot 28 juni. In deze perioden vallen ook de schoolvakanties en een aantal vakvakanties zodat de problemen waarmee dit jaar werd gewordteld, zich ook het konend Jaar zich zullen voor doen. In het slot van het Jaar overzicht pliet VVV er dan ook voor dat de vnknntiespreiding eens op Europees niveau wordt aangepakt zodat optimaal ge bruik kan worden gemaakt van de beschikbare loglesruimte, niet alleen in Nederland, maar ook daar buiten. De recreant zal dan veel meer ruimte heb ben dan tot op heden het geval was.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3