Best aanbod JEAN BESSEMS LEGDE BASIS VOOR HEROVERING VAN TITEL Augustsson door herstel Korevaar op reservebank In Nederlands kampioenschap 71/2 SCHORSING EN BOETE DEN BUTTER VIER HAGENAARS IN ROLHOCKEYSELECTIE Boek van de maand: Tot 13 januari 10,- jItvIJDAG 15 (zolang de voorraad strekt) daarna 17,50 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT George Best op wie een bod van 190 (honderdnegentig pond) werd gedaan, zal naar alle waarschijnlijkheid toch bij Man chester United blijven. OSLO Een' Noorse voetbalclub heeft een bod gedaan op de temperamentvolle Ierse voetballer George Best die door zijn club Manchester United te koop wordt aangeboden. Maar het is de vraag of Best zijn gezicht in de plooi kan houden als hij het aan bod hoort. Het aangeboden geldbedrag is 190 pond 456 dollars ,maar belangrijker zijn een aantal secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals het gezelschap van een „aantal beeldschone, zelf uit te kiezen meisjes." Het aanbod van de Kjappfotkameratene de snelvóet kameraden een ploeg die speelt in de zevende divisie van de regionale onderbond Oslo, werd gedaan in een brief aan Manchester United. Ondanks alles zal George Best, waarschijnlijk toch bij Man chester United blijven. Best zal binnenkort de traainiang bij zijn club hervatten. Dat is gisteren bekend gemaakt door de voorzitter van Manchester United, Louis Edwards. Op een vraag of het betetkende dat tBest weer van de transferlijst is genomen zei Edwards: ,,Dat is niet onwaarschijnlijk. Ik kan echter geen verder commentaar geven voordat het bestuur volgende week in een vergadering de zaak opnieuw heeft be keken." De 26-jarige George Best werd op de transferlijst gezet nadat hij vier maal een training had verzuimd. Overigens had slechts één Engelse club een serieus bod op Best gedaan. Dat was de derde divisie club Bournemouth, die bereid bleek 250.000 pond (ruim 1,2 miljoen gulden) voor Best te betalen. Ook Manchester City zou enige belangstelling hebben ge toond. ▼olgens Edwards zou Best hem in een persoonlijk gesprek ge zegd hebben alleen voor Manchester. United te willen spelen. HOENSBROEK De 27-ja- rige Limburger Jean Bes- sems gaat dit seizoen pro beren de twee Nederlandse blljarttitels die hij het vo rige jaar kwijt raakte aan Willy Steures (in het 71/2) en Hans Vultink in het 47/2) te heroveren. Bes- sems, met Willy Steures, Rlni van Bracht en de jeugdige Christ van der Smissen behorend tot de „nouvelle vague" in de Ne derlandse en de internatio nale biljarterij, heeft daar om dit keer alleen inge schreven voor deze twee kaderspelen en laat het 47/1 lopen. Gisteren legde Bessems in de iets te kille „gehoorzaal" van het romantische kasteel van Hoens- broek de basis voor een moge lijk nieuw kampioenschap in het 71/2. Al in de openingsronde, waarin ook hij moest wennen aan het weliswaar door hem ge plaatste maar toch ook door de Limburger vreemde gloednieu we materiaal, verdiende hij met een grandioos gespeelde slotse- rie van 194 de schoonheidsprijs. Weinige uren later, tegen Hans Sundquest, deed hij het nog eens dunnetjes over door na een openingspoedel van zijn tegen stander met 165 al naar een winnende positie te demarreren. Sundquest liet na twee punten vervolgens een goede aanvangs- stoot achter en toen ging Bes sems uit met 135 caramboles, die zo mogelijk nog fraaier wer den gespeeld dan de voorgaande 165. Bessems had op dit mo ment de schroom afgeworpen, die hem de laatste twee jaar bij biljartkampioenschappen in zijn geboortestreek parten heeft ge speeld. Met een gemiddelde van 54,54 waarvoor ook de Belgische grootmeesters diepe bewonde ring zullen hebben, voerde hij na de eerste dag de ranglijst Kielzog Direct in zijn kielzog komt de 22- jarige titelverdediger Willie Steures, die vorig jaar in Wer- vershoof kampioen werd met 5 kampioenschap anker kader 71-2: v.l.n.r. Van Leur, Sundquest, Rijvers, Bessems, Steures, Van Nijnatten een algemeen gemiddelde van 35 rond. Steures heeft ook zijn problemen. Deze computerspecialist mag van zijn werkgever buiten de geijkte vakantiemaanden slechts zes snipperdagen voor het bil jarten opnemen. Het betekent, dat Steures slechts aan drie kampioenschappen kan deelne men. Mocht hij hier kampioen worden dan zal hij daarna al leen nog in het bandstoten uit komen. De kaders 47/1 en 47/2 laat hij dan schieten. „Daarin heb ik toch geen kans tegen Vultink en Bessems. Die spelen het beter op de lijn", zo meent de Nijmegenaar. Hij had het gisteren niet al te moeilijk om zich tegen Sundquest en trai- nimgsmaker Piet Dekker te 'handhaven. Sundquest werd in tien beurten geklopt/tegen Dek ker had Steures negen beurten nodig om tot winst te komen. De derde serieuze kandidaat voor de titel is Hans Vultink. Hij ge bruikte wat veel beurten tegen Rijvers (12) en van Nijnatten (14) maar voelde zich vooral na zijn slotserie van 50 in de avondpartij zo sterk, dat hij wel een partij in een of twee beurten te zullen uitmaken. On geslagen kwam ook Lambert van Leur uit de opening. Maar hij speelt veel te slordig om straks tegen de „azen" een kans te maken. De vier verliezers tenslotte ston den na de eerste dag allen met degradattietgemiddelden. Vooral in de ereklasse kader debute rende Dekker (8,72) en routinier Van Nijnatten (6,51) bleven anagstig ver onder de grens van 14. Uitslagen Dp uitsla».... Louis Rijver i do e Cs-Gravenzande) Hons Vultink (Groenlö) Bert van Nijnatten (Steenbergen) Lambert van Leur (Cadlet 'let Dekke Doodewt n Kee DEN HAAG In de betaalde sector wordt zondag het laat ste wedstrijdprogramma afgewerkt van dit jaar, want een week later wordt slechts een enkele achterstallige wedstrijd weggewerkt. Feyenoord gaat '72 besluiten met een wedstrijd in de Kuip, tegen het aangeslagen Go Ahead Eagles. Het zal er wel op uitdraaien dat de Rotter dammers hun twee punten voorsprong op Ajax veilig gaan stellen. Ajax treedt in de Meer aan tegen MVV, dat profijt kan trekken van het niet meespelen van Johan Cruyff en Piet Keizer. FC Den Haag ontvangt bezoek van FC Utrecht, dat niet veel goed meer kan doen. Papendrecfc Ullslagen van Sundquest Bessems Dekker 132 12 32 11. 300 13 62 25,— 108 17 28 6,35 300 17 72 17,6-1 300 9 194 33,33 47 9 19 5,22 300 10 74 30.— 159 10 40 15,90 300 9 82 33,33 Stand n 1. Bess- 2. Sleui de eerste dat de KNVB heeft de volgende G. Peys van Haarlem geschorst voor een bindende wedstrijd met een proeftijd van een jaar wegens het gevaarlijk aanvallen van een te genstander in de wedstrijd Feyenoord-Haarlem op 26 november j.l. A. de Butter van Excelsior, geschorst voor een wedstrijd met een proeftijd van een jaar en een geldboete van 150 gulden wegens het neerleggen van een tegenstander zonder de bal te spelen In de wed strijd Excelsior—FC Utrecht op 10 december j.l. Th. Polfliet van FC Utrecht geschorst voor een bindende wedstrijd met een proeftijd van een jaar en eeng geldboete van 150 gulden wegens het neerleggen van een tegenstander zonder de bal te spe len in de wedstrijd Excelsior—FC Utrecht op 10 december j.l. J. Hendriksen van de FC Utrecht, geschorst voor een wedstrijd met met een proeftijd van een jaar en een geldboete van 150 gulden het onreglementair aanvallen van een tegenstander, terwijl het spel dood was in de wedstrijd ExcelsiorFC Utrecht op 10 december j.l. Ad. Graaumans van FC Den Bosch, geschorst voor een wedstrijd inet een proeftijd van een jaar en een geldboete van 150 gulden wegens het ten val brengen van een tegenstander in de wedstrijd AZ '67- FC Den Bosch op 10 december j.l. D. v. d. Korput van SVV een geldboete van 100 gulden wegens het maken van een ongepaste opmerking tegen de scheidsrechter in de wedstrijd SVV—Roda JC op 10 december j.l. M. v. d. Tillaar van PSV geschorst voor een wedstrijd met een proef tijd van een jaar wegens het ten val brengen van een tegenstander In de wedstrijd Feyenoord B—PSV B op 9 december j.l. FC Utrecht is dit seizoen sterk te ruggevallen en heeft in 15 wed strijden slechts dertien punten bijeen gespeeld. Op FC Den Haag bedraagt de achterstand vier punten, zodat mag worden aangenomen dat er niet veel krachtsverschil aanwezig zal zijn. De grootste handicap voor de equipe van Bert Jacobs was het feit dat aanvoerder Eddie van Stijn wegens een meniscus operatie werd uitgeschakeld en dat is de verdediging niet ten goede gekomen. Ook Ton Pronk liep in vorm terug en moest noodgedwongen vervangen wor den, de resultaten werden er be slist niet beter op. Ook zondag, in de bekerwedstrijd tegen Ex celsior, werd het een deceptie, want de Rotterdammers wonnen met 2—1. Het experiment met flankverdediger Hans van Huis steden als ausputzer slaagde niet en bovendien konden de spitsen John Steen Olsen, Leo van Veen en André Hulshorst (later vervangen door Hans Vis ser) geen vuist maken. De eni ge die zich zelf b'eef was de handige middenvelder Karei Bonsink (22). Zijn adjudanten- Ries Coté (26) en Marco Cabo (24) lieten het eveneens af weten. Dat de Utrechters wat goed te maken hebben is buiten kijf en juist dat maakt het voor FC Den Haag des te moeilijker. In het elftal van FC Den Haag is de herstelde Joop Korevaar terug, zodat Bo Augustsson weer plaats moest maken. Opstelling Doel: Thie (1); achter: Weimar (16), de Zoete (4), Mansveld (2) (vrije verdediger) en Korevaar (5); midden: Kila (7), Advocaat (6) en Van Vliet (14); voor: Berg (8), Bregman (9) en Bres (11). Wisselspelers: Louwerens (1), de Graaf (13) en Roodnat (15). KNSB wijzigt reglementen DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van het kunstrijden op het ijs bestaan de Nederlandse kampioenschappen, die op 5 en 6 januari op de baan „Thialf" in Heerenveen worden gehouden, uit drie onderdelen. Naast de ge bruikelijke verplichte figu ren en het vrije kurrijden gaat de KNSB van start met een verplichte kur. Deze bestaal uit verplichte sprongen en pasjes. De verplichte kur zal twee minu ten in beslag nemen. Het aantal verplichte figuren is terug ge bracht op zes. Op 5 januari zul len de verplichte figuren ver werkt worden met het verplich te kurrijden, terwijl op 6 janua ri de vriie kur zal volgen. De Nederlandse kampioene Dlane de Leeuw die haar titel komt verdedigen, zal reeds op 2 ja nuari bij de opening van „De Uithof" haar vrije kur aan Haagse publiek tonen. De wachting is dat de Nederlandse kampioenschappen kunstrijden 1974 in Den Haag in De Uithof zullen plaatsvinden. Bo Augustsson maakt een afwerend gebaar. Toch zal hij door het her stel van Joop Korevaar weer op de reservebank moeten plaats nemen. DEN HAAG De Nederlandse rolschaats- bond begint zondagmiddag aan de voorbe reidingen van de interlandwedstrijden en tournooien van de Nationale rolhockey- ploeg. Trainer-coach Joop Bruyn laat zijn selectie zondagmiddag om twee uur spe len tegen landskampioen Dordt. In de na tionale ploeg zullen geen spelers van Dordt uitkomen. De TC van de Nederlandse rolschaatsbond, heeft geen aanleiding gevonden om spelers van de landskampioen in de selectie op te nemen. Voor zitter Joop Lina: „Als ploeg is Dordt een leuk geheel. Maar we hebben in het verleden vele spe lers van Dordt bij de selectie gehad. Maar i nationale ploeg kwam het er bij hen niet uit. De jongens van Dordt hebben begrip voor onze ning". De selectie bestaat uit: De keepers Connie Zuidgeest van het Haagse Hollandia, Peter Dirks van de Lichtstad uit Eindhoven en de doelman van de verleden jaar zo succesvolle jeugdplpeg, Frans Smits van De Valkenswaard. Achterspelers: Rob Olthoff van Navaro uit Italië, en de Gebroeders Trudo en Willy van Gemert van de Lichtstad. Een nieuw gezicht bij de achter spelers is de Residentie-speler Beer Fresco uit Den Haag. Voor de voorhoede werden opgeno men in de selectie: Theo Habraken (Groseto-Ita- lië), Siem Boele van Ago uit Dordrecht, Jos Tammens en Gerry Slootweg beiden van Resi- Kampioen schap indooratletiek trekt erg veel belangstelling c1 O ROTTERDAM Hoewel de In schrijving voor de Europese in door atletiekkamploenschappen, die op 10 en 11 maart in het sportpaleis Ahoy, in Rotterdam worden gehouden, pas eind fe bruari sluit, zijn bij het organi satiecomité reeds de inschrijvin gen van dertien landen binnen gekomen. Die dertien landen meldden 330 atleten en officials. West Duits land is tot nu toe de grootste in schrijver met 75 personen. De Sovjet Unie heeft voorlopig vijf tig atleten en officials gemeld. De landen die hun inschrijving reeds gedaan hebben zijn: Tsje- cho Slowakije (30) Sovjet Unie (50), Spanje (34), Joego Slavië (18), België (12), Noorwegen (10), Oost Duitsland (35), Zwit serland (9) Denemarken (7), Zweden (23), Roemenië (25), Luxemburg (2) en West Duits land 75). De organisatoren verwachten dat van de dertig uitgenodigde lan den er ztsentwintig zullen in schrijven. Yan Vianen brak been (Van onze sportredactie). DEN HAAG Tijdens de trai ning van 's-Gravenzandse SV heeft trainer Martin van Vianen een ernstige val gemaakt en daarbij een gebroken been op gelopen. Tevens werden enkele enkelbanden gescheurd. De oud-ADO-er en Holland Sporter ligt in het Ziekenhuis Leyen- burg, Theo Kleindijk (ex-ADO) zal de training waarnemen. De laatste was reeds in dienst bij de 's-Gravenzanders, als trainer van de jeugd. SUBSIDIE VOOR NAC BREDA De gemeenteraad van Breda heeft gisteravond beslo ten do eredivisieclub NAC voor het seizoen 1972—1973 een subsi die van 101.000 gulden toe te kennen. Eerder dit Jaar gaf de gemeente Breda NAC een subsi die van f 50.000 door de verma kelijkheidsbelasting af te schaf fen. (ADVERTENTIE) Palingoproer in de Jordaan. Juliana wordt gekroond. Provo-rellen rond het Lieverdje. De heer Luns scheurt zijn broek. Springvloed in Zeeland. De meest spannende, schokkende en curieuze momenten uit ons lieve leven van de laatste 100 jaar, op heterdaad betrapt door de vaderlandse persfotografen. U ziet ze allemaal in het nieuwste Boek van de Maand. Een buitengewoon boek zonder dorre jaartallen of schoolse feiten. Maar met 472 gevoelige-en soms kleurige-platen. Verdeeld over 224 pagina's van 19 bij 28 cm. Dit unieke kijkboek is uitgegeven ter gelegenheid van het 40-jarige bestaan van de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten. Tijdelijk kost het slechts een tientje. Als u vandaag naar uw boekhandelaar gaat, kunt u waarschijnlijk nog nét een exemplaar bemachtigen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13