Rijnlands Lyceum en Bonaventura in finale Toch geen woonboten in Haven Wassenaar KVP'er Duijvestein niet akkoord met gemeenterekening Grond- verkoop Westland" opgeschort Veel medewerking voor riolering en voetpad Stompwijk Junioren van PIT '54 promoveren Schaken Kerstschaaktoernooi in Nieuw Poelgeest Wat u ook moet weten DINSDAG 12 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT WASSENAAR Tóch geen woonboten in de Ha ven. Dit verrassende besluit nam de Wassenaar- se raad gisteravond na langdurige discussies. Het voorstel van burgemeester en wethouders moest wijken voor een suggestie van de christen democratische fracties, die alle woonschepen uit de Princehaven naar de zuidelijke oever van het havenkanaal wilden verhuizen. Een plan, dat eventueel nog kan worden gewijzigd wanneer de bootbewoners kans zien hun eigen oplossing een nieuw haventje aanleggen naast het kerkhof in Zijlwatering van een financieel sluitende exploitatieopzet met aanvaardbare ligprijs te voorzien. Ze hebben daar twee maanden de tijd Een voorstel van Open Appèl, om de bestaande toestand gelegali seerd te krijgen en dus de Prin cehaven definitief tot woonboot haven aan te wijzen, vergaarde slechts vier van de negentien stemmen. De gehele raad koos daarop unaniem voor de CCP- suggestie, zoals ir. G. H. C. Teunissen die had gelanceerd, ondanks de voortreffelijke wijze waarop wethouder mr. N. W. A. Brink zijn plan had verdedigd. Hij realiseerde zich terdege, dat het de moeilijkste verdediging in zijn ruim zesjarige wethou dersloopbaan was, zoals de raad te horen kreeg, maar eigenlijk was die opmerking overbodig. Achtereenvolgens hadden CCP- er A. van Eesteren en de heer A. Lodder )partij Wassenaar) al tevergeefse pogingen gedaan de zware beslissing op te schor ten, daarmee aantonend dat het om zware kost ging. De heer E. H. Schuyer (Open Ap pèl) vond uitstel de gemakke lijkste oplossing en wenste daarom spijkers met koppen te slaan. Hij voelde bijzonder veel voor het alternatieve idee van de massaal aanwezige bootbe woners en wilde ze graag de tijd gunnen, hun veel te opper vlakkige kostenraming nog eens te herzien. De wethouder vond het verschil van bijna drie ton echter nogal groot en verwacht te dan ook niet, dat het plan uitvoerbaar zou zijn. ,,Ja, het is wel uitvoerbaar, maar dan ko men er ligprijzen van 300 per maand uit en dat is voor die mensen niet te betalen. Dan kunnen ze net zo goed in een huis gaan wonen". Met de bootbewoners is overeen gekomen. zo bleek uit de woor den van wethouder Brink, dat ze schip plus ligvergunning mo gen verkopen aan anderen, die wél genoegen nemen met de nieuwe ligplaats, omdat ze dan de eerste aanbetaling voor een eigen huis kunnen bekostigen. De bootbewoners krijgen dan eerste keus uit de experimentele woningen, die aan de Hillenaar- laan verrijzen en die er oorzaak van zijn, dat de Princehaven twee meter smaller moet wor den, hetgeen de verhuizing van de schepen noodzakelijk maakt. Vólgens de wethouder was het nu als definitieve alternatief aan de raad gepresenteerde plan eigen lijk nog niet meer dan een ont werp, want de bootbewoners hadden afgesproken het eerst nog eens met de heer Brink te komen doorpraten. Ze hadden echter niets meer van zich laten horen. Desondanks wild? hij het graag in studie nemen, al zou het ongetwijfeld veel te duur uitpakken. De heer Schuyer hield vol, dat de plannenmakers best eens 'n aardig stuk bene den de 350.000 van gemeente werken zouden kunnen komen en drong erop aan ze die kans te geven. De heer Teunissen, die voorzich tig liet doorschemeren op dit terrein geen volslagen leek te zijn, betwijfelde het. Een mini mum bedrag van twee ton leek hem onvermijdelijk en de CCP- er vond het daarom niet ver standig de bootbewoners nog enige hoop te geven. Hoewel hun kostenraming t zeventig mille beperkt bleef ter verga dering constateerde wethouder Brink al het ontbreken van een post BTW was de heer Teu nissen bereid de beslissing in Nadat WD-er mr. A. van Vuure een later stadium eventueel te had laten weten het meest te herzien, mits er maar geen uit- voelen voor de suggestie van de stel van zou komen. CCP trokken B. en W. zich voor In de Wassenaarse Haven mogen geen woonboten blijven liggen, zo besloot de raad gisteravond nader beraad terug, waarna het in de aanhef vermelde voorstel in de raad kwam. De heer Schuyer probeerde nog te red den wat er te redden viel, maar nadat alleen zijn fractiegenoten G. Gordijn en Chr. Theil (De heer J. G,i S'egeman ontbrak wegens ziekte) en de CCP-er A. van Eesteren zijn voorstel had den gesteund, was de zaak be klonken. WASSENAAR De KVP-er A. C. Duijvestein heeft gisteravond in de Wassenaarse raad tegen de voorlopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen en de ge meenterekening over het dienst jaar 1968 gestemd. Hij vond het onaanvaardbaar, dat burge- VVD-er mr. A. van Vuure meester en wethouders herhaal- het met de kritiek niet een: delijke kredieten voor andere doeleinden hadden gebruikt dan waarvoor de raad ze eschik- baar had gesteld. léén por ambtsdoeleinden ge bruikte de huidige minister van binnenlandse zaken zou de auto tijdens een verkiezings campagne voor de VVD hebben gebruikt zinde de heer Schuyer allerminst. Ook de heer G. J. Gordijn (Open Appèl) had veel moeite om niet tegen te stemmen. Hij was ech ter niet van plan om het voor stel te steunen ,,ik heb té veel persoonlijke twijfels" en repte zich daarom tijdig naar de ublieke tribune, zodat hij geacht kon worden niet aanwe zig te zijn. De Fractievoorzitter van Open Appèl, ^ie heer E. H. Schuyer, spaardA; het toenmalige college van burgemeester en wethou ders zijn kritiek evenmin. Voor al de wetenschap, dat burge meester mr. W. J. Geertsema in die tijd z'n dienstauto niet al- De raad heeft zelf alle begrotings wijzigingen vastgesteld en Ge deputeerde Staten keurden ze goed, betoogde hij, en wat het gebruik van de dienstauto be trof: dat was toch in het belang van de gemeente ook? Dan was de burgemeester tenminste weer snel thuis om zich aan zijn andere taken te wijden. Ook de heren A. Lodder (Partij Wasse naar) en ir. G. H. C. Teunissen (CCP) namen afstand vari de kritiek. KVP-raadslid wil bezwaar maken tegen bouw vergunning WASSENAAR Het Wasse naarse KVP-raadslid A. C. Duijvestein is van plan be zwaar in te dienen tegen het voornemen van burgemees ter en wethouders, om bouwvergunning af te geven aan het schilder-, timmer- metselbedrijf van de firma Wed. J. van der Wel Co voor de bouw van een opslag loods op de hoek Kerke- hout/Charlottestraa*. De heer Duijvestein, die dit gis teravond in de raad vertelde, wil op die manier proteste ren tegen het verlies van steeds meer zeggenschap. Ook zijn fractiegenoot A. J. M. van der Klaauw stemde tegen, zij het om andere re denen. De heer Van Der Klaauw liet weten het bedrijf juist hele maal niets in de weg te wil len leggen en het dus uit ju ridische overwegingen conse quenter te vinden zijn steun dan ook niet aan het voorbe- reidingsbesliiit te geven, dat burgemeester en wethouders voor dit perceel wilden laten De heer Duijvestein had er schoon genoeg van, dat tel kens opnieuw kleine stukjes Wassenaar buiten zijn in vloedssfeer raken, omdat B. en W. met zo'n voorberei- dingsbesluit in handen aan art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening genoeg hebben om bouw vei ïin- gen af te geven. L d na goedkeuring van v ,>u- teerde Staten. Beroep is uan •I niet meer tot in hoogste in- I stantie mogelijk. Wethouder mr. N. W. A. Brink gaf echter de verzekering, dat eventuele bezwaren eerst door de gemeente en daarna ook nog eens door de provin cie terdege worden beoor- 1 deeld. ,,Ik zal u wel waar schuwen wanneer het ter vi- sie ligt", zei hij tot de heer l Duijvestein. WASSENAAR In de Wasse naarse raad deed ich gister avond de vrij zonderlinge situa tie voor, dat alle fracties ver zochten een bepaald voorstel te rug te nemen, dat het college daar alle begrip voor had maar desondanks de zaak in stem ming bracht, waarop alle raads leden tegen- en alle wethouders voor stemden. Het ging om de verkoop van een stuk grond ter grootte van 672 ca., gelegen aan de Hofcamp- weg. De Cooperative Vereniging Verenigde Tuin- en Landbouw coöperaties w.a. Westland te Naaldwijk wilde het graag heb ben, om naast haar bestaande bedrijf onder meer nieuwe acti viteiten te ontwikkelen. CCP-er ir. G. H. C. Teunissen verklaar de niets voor onprettige verras singen te voelen en verzocht het college eerst nog eens haarfijn uit te zoeken v/at er nu precies gaat gebeuren. Prompt volgden alle fracties met een ondersteu ning van it verzoek. Er zijn duidelijk aanwijzigen, dat er iets niet helemaal in de haak is, klonk het waarschuwend. Sportinstuif NKSin Groenoordhal LEIDEN Zaterdag en zondag wordt in de Groenoordhal de jaarlijkse sport-instuif van de NKS-voetbal afdeling Leiden voor junioren jonger dan 12 jaar gehouden. De wedstrijden, die nu voor de vierde maal worden gehoudèn, beslaan vijf onderdelen: zaal handbal, zaalvoetbal, estafette, hindernisbaan en schotschieten. De volgende clubs, verdeeld over zes poules, doen mee: AI- phense Bovs, Altior, ASC, St. Bernardus, Docos, DOSR, Fore- LEIDERDORP ZOETERWOUDE Het eerste juniorenteam van de tafeltennis vereniging PIT'54 is met het Noord wij kerhoutse NSSS op de eerste plaats geëindigd met elk 17 punten uit 10 wedstrijden. De competitieleider heeft besloten beide teams te laten promove ren naar de 2e klas. De succes volle PIT '54-formatie bestond uit Paul Beerefenger, die 90% scoorde, Rens van Veen 74% en Cees Janson die goed was voor 63%. Het le herenteam speelt op 19 de cember een beslissingswedstrijd tegen KIOTI uit De Lier waar voor oud-eerste teamspeler Kas Koemans nu uitkomt. Waar dit zal gebeuren staat nog niet vast maar de zaal zal zo spoedig mo gelijk bekend gemaakt worden. Er wordt weer op een grote sup- porterschare gerekend evenals dit het geval was bij de ontmoe ting in De Lier waar het recht op een beslissingswedstrijd werd geforceerd met de klinkende cij fers 8—2. Bij winst wacht dan nog een promotiewedstrijd tegen Phoenix uit Delft. In de Kerstvakantie wordt weer een scholierentoernooi georgani seerd voor niet-NTTB leden. Zij worden ingedeeld in twee leef tijdsgroepen: 10 t/m 13 jaar en 14 t/m 16 jaar. Data: 28 en 29 december. Plaats van hande ling: Het Centrum. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Twee voormalige inwoonsters van Koudekerk aan den Rijn, de dames Van Hamersveld-Jansen en Van der Zwart-Van Diggele, thans inwoonsters van Artesia in Californië, waren gistermiddag ter gelegenheid van hun overkomst naar hun vroegere woonplaats te gast van het gemeentebestuur. Burgemeester Van der Linden sprak de beide dames hartelijk toe en wees op de banden die er bestaan tussen Artesia en Koudekerk. Hij bood beide dames een bloemstuk aan en een boek over de geschiedenis van Kou dekerk. Mevrouw Van Hamersveld bood namens het gemeentebe stuur van Artesia een geschenk aan: een originele goudwaspan, zoals de goudzoekers deze thans nog gebruiken. Foto: Burgemeester Van der Linden zei bijzonder ingenomen te zijn met dit fraaie geschenk. STOMPWIJK Twaalf woningbe zitters aan de Dr. van Noort- straat hebben met het R.K. Schoolbestuur Stompwijk elk een stukje grond van gemiddeld 42 m2 „om niet" aan de ge meente Leidschendam afgestaan voor het aanleggen van een voetpad achter de bebouwing van de Dr. van Noortstraat. Twaalf andere huiseigenaren en de RK Woningbouwvereniging „Don Bosco" hebben de ge meente eveneens „om niet" het recht van opstal verleend voor het leggen van een riolerings- of draineerbuis met controleputten op, of in hun grond. De werkzaamheden, waarvoor in mei al een krediet van 282.000 gulden is verleend, zijn in sep tember ai begonnen en zullen als het weer goed blijft aan het eind van de winter voltooid zijn. De rioleringsbuis voor een deel van de Dr. Van Noortstraat en de Meerlaan zal in de sloot wor den geplaatst. De sloot wordt daarna gedempt en er wordt een voetpad op aangelegd. Het voetpad zal de verbinding vor men tussen het toegangspad naar de sportvelden en de speel plaats van de lagere school naast de kerk. Tussen de tuinen en het voetpad zal op kosten van de gemeente een afraste ring en een beplantingsstrook worden aangebracht. Verder worden er enkele zitbankjes ge plaatst en wordt er op het pad openbare verlichting aange bracht. De oorspronkelijk geplande nieu we sloot blijkt na overleg met de eigenaren en het bestuur van de Grote Drooggemaakte Pol der, -tussen de Meerlaan en de Jan Koenenvaart niet nodig. De bestaande sloot wordt gedempt en er worden drainageleidingen aangebracht. Nieuw bestuur De Kaninefaaten NOORDWIJKERHOUT - De kar- navalsvereniging „De Kanine faaten" heeft een nieuwe voor zitter en een nieuwe president. Als voorzitter werd Martien Kanters gekozen en Jan Vrolijk volgt als president Wil van den Burg op. Wim Janssen werd vi ce-president. De geldmiddelen van de vereni ging vormen een probleem. De uitgaven stijgen snel en de klei ne reserve die was gekweekt, is uitgeput. Men gaat trachten meer donateurs te werven en via andere acties de kas weer te spekken. LEIDEN Nu de 5de en laatste ronde van de schoolschaakcom- - petitie beëindigd is, blijkt dat, ten opzichte van de stand na de vierde ronde, vrijwel niets ver anderd is. Zowel in Poule A als in Poule B deden de koplopers hun morele plicht door fors uit te halen. In poule A is het verschil in speelsterkte tussen de nummers 1 en 2, resp. het Rijnlands Ly ceum en de Louise de Colig- nysch. gem., bijzonder groot ge bleken: Rijnlands stond slechts twee remises toe en won zeer overtuigend met 51. Voor de Rijnlanders moet het wei haast routine worden: ongeslagen (10 matchpunten en 24 bordpunten) de competitie beëindigen komt holte, KRV, Leiden, Meerburg, MMO, Rijpwetering, SJZ, SC Lisse, Stompwijkse Boys, SVLV, Teylingen, UDO. VNL, VTL, VVOA, VVSB, SJC, Warmunda en Weteringse Boys. De sportin stuif begint om 11.45 u. Om 17.15 u. wordt ue prijsuitreiking verwacht. Schoolenquête in Leiderdorp 1RDORP Alle bewoners de Leiderdorpse wijk Bin nenhof zullen een dezer dagen een brief in de bus krijgen, waarin wordt gevraagd nu reeds op te geven naar welke scholen men zijn kinderen wil doen en wanneer. Door middel van de.gegevens, die uit deze enquête naar voren zul len komen, gaat de gemeente trachten zich tijdig zeker te stellen van financiële steun van uit Den Haag. Het is zeer be langrijk, dat de ouders aan deze omvraag meewerken omdat de Binnenhofscholen zoals de za ken er nu voor staan het kind van de rekemng dreigen te worden. Er zijn echter nog mo gelijkheden om het beleid om te buigen ten gunste van de Lei derdorpse wijk. niet veel voor. In dezelfde poule trad het Fioretti College aan te gen het Chr. Lyceum uit Kat wijk. Een ontmoeting, die zeer belangrijk was voor Fioretti; als namenlijk met 42 gewon- nen had kunnen worden was het tweede finalist geweest in plaats van de Louise Coligny. Het zat er evenwel niet in: regelmatig werd er naar een 33 gelijkspel geschaakt. De ontmoeting Peda gogische AcademieMTS werd volgens verwachting een bloed bad. De MTS, debutant in de schoolschaakcompetitie en door gebrek aan spelen en klokken behept met enkel uitwedstrij den, werd voor de vierde maal met'6—0 geveegd. Het volgend jaar doet de MTS echter weer mee en dan gaat het ongetwij feld veel beter. In Poule B won koploper Bona ventura een zeer ,,offer"rijke match va. het Chr. Lyceum Zuid-West (Schubertlaan). Beide teams bleken weinig respekt voor dames te hebben; mis schien is schaken een te manne lijke sport daarvoor. Uitslag 4/41VL Tweede finalist, het Stedelijk Gymnasium, bond de strijd aan met het Rembrandt Lyceum, dat op de laatste plaats stond. Met een iets ge flatteerde 5^4V4 overwinning ordonneerde het Stedelijk het Rembrandt definitief van de laatste plaats. De ontmoeting tussen het Chr. Lyceum Visser 't Hooft en het Chr. Lyc. Al phen, resp. nummer 4 en 3 op de ranglijst na de 4e ronde, werd een regelmatige overwin ning voor Visser 't Hooft: 42. Door deze zege werd onderling van plaats gewisseld, hetgeen in beide poules overigens de enige mutatie was. De strijd Ped. Academie—Katwijk, reeds her haalde malen uitgesteld, zal vrijdag 15 december a.s. plaats vinden. Eindstanden. Poule A: 1. Rijn lands Lyc. 5 (wedstrijden)—10 (matchpunten)—24 (bordpun ten); 2. Louise de Coligny: 57181/4; 3. Fioretti Col.: 5—6—18; "4. Chr. Lyc. Katwijk: 4—3—13; 5. Pedag. Academie: 4—2—91/2; 6. MTS: 5—0—1. Pou le B: 1. Bonaventura: 5920; 2. Sted. Gymnasium: 5819; 3. Visser 't Hooft: 5—6—15; 4. Chr. Lyc. Alphen: 5414'/2; 5. Chr. Lyc. Zuid-West: 52ll'/i; 6. Rembrandt Lyceum: 5—1—9. LEIDEN Na de in augustus succesvol verlopen schaaksimulraan rond grootmeester Donner, heeft de schaakvereniging Koudekerk voor leden-donateurs en huis-tuin en keukenschakers een kersttoer nooi georganiseerd. Er zijn nu reeds plannen om volgend jaar au gustus wederom een grootse simultaanvoorstelling te organiseren waarbij minstens 2 belangrijke simultaangevers aanwezig dienen l zijn (gedacht wordt aan bijv. Donner en misschien zelfs Pachman). Het op 18 december te houden toernooi begint om 8 uur; het ligt in de bedoeling groepen van 6 man te vormen, waarbij per persoon 10 minuten bedenktijd gebruikt wordt. Er zijn per groep 2 prijzen in natura. Aanmelding tot uiterlijk 19.45; zaal: Nieuw Poelgeest dr. Viaanderenlaan 40 Koudekerk a/d Rijn. TER AAR Woensdag avond houdt de Ter Aarse IJsclub haar ledenvergade ring in Café 't Veer, Westka- naalweg 42. De agenda ver meldt onder meer: het jaar verslag van de penningmees ter en bestuursverkiezing. Na afloop zal er bingo wor den gespeeld. LISSE In het gemeen schapscentrum Poelpolder gaat vanavond een bloem schikcursus o.l.v. mevr. Grimme van start. Op deze eerste cursusavond kunnen belangstellenden zich alsnog als deelnemer laten inschrij ven. De cursus duurt 12 avonden en kost 35 gulden, te betalen op de eerste avond. Ook telefonisch kan men zich voor deze cursus aanmelden. N. v. Rooi jen tel. 02521-13102 en W. v. Am sterdam tel. 02521-15308. LEIDEN De Christelijke Oratorium Vereniging ,,Con Amore" houdt morgen een uitvoering in de Stadsgehoor zaal. Uitgevoerd worden het Weihnachtsoratorium va cantates 1, 2 en 6 van Bach. Medewerking verle nen: A. de la Bi je, Wilhelmi- ne Matthiès, Jan- Waayer, Ruud van der Meer en Si- man Jansen. Het Gewestelij-' ke Orkest Zuid Holland zorgt voor de muzikale begelei ding. Het geheel staat ónder leiding van Jan Pasvier. Aanvang 20.00 uur. Leiden De Leidse kanton rechter heeft gisteren een 62-jarige schipper uit Zeg veld veroordeeld tot 100 gul den boete. De schipper voer van de zomer op .de Leede een langs de oever gemeerde kotter aan en was daarna doorgevaren. RIJPWETERING In ver band met familie-omstandig heden gaat de bejaardensoos morgenmiddag in het Dorps huis niet door. VOORHOUT Het afgelo pen weekeinde zijn drie auto maten in Voorhout door van dalen vernield. Bij de firma De Jong en Heerings werden de sigarettenautomaten ver nield en het geld meegeno men. Bij drogisterij De We tering werd een kousenauto maat vernield, bij het geld kon -men niet komen. ZOETERWOUDE De ka tholieke Bejaardenbond houdt morgen, woensdag, om half drie een Kerstbijeen komst in Ons Huis. In ver band met het bijzondere pro gramma verwacht het be stuur dat alle leden tijdig aanwezig zullen zijn. ALKEMADE In de oud ste van de vier Oude Wete ringse kerken n.l. de Remon- strantsekerk, Kerkstraat 41, wordt op woensdag 13 dec. namens de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Al kemade een bijeenkomst ge houden die in het teken zal staan van het naderende kerstfeest. Op deze avond welke te 7.45 uur begint zal het kinderkoor o.l.v. Lize Schoo optreden met als op dracht „Samen luisteren, sa men zingen, samen spelen". Er zullen ook enkele instru mentale nummers gebracht worden. Corrie Könst zal en kele liederen zingen. ROELOFARENDSVEEN Voor de onderlinge competi tie van de schaakclub „Utile Dulci" werd de elfde ronde gespeeld. De uitslagen wa ren: OomenOlierook 01, P. Olijerhoek—Van Berkel 10, Windhorst—Akerboom 1—0, A. v.d. Aart—Koppe laar 0—1, Jos v.d. Aart— Ganzevles 01, van Bostelèn —Har v.d. Meer 1—0, Ton Olijerhoek—Van Leur 0—1, Volwater—A. v.d. Aart 0—1, Nico de JongTon Bakker 1_0. Uitslagen van twee reeds eerder afgebroken par tij: Nieuw int—Sterk 1—0, Van Leur—Windhorst 1—0. ALKEMADE Evenals in voorgaande jaren wordt door de gym ver. „Excelsior Alke made" weer een loten-ver- koop gehouden waarbij men op iedere 10 loten een kerst kip kan winnen. De loten zul-, len huis aan huis te koop worden aangeboden. TER AAR De Ter Aarse atleet Jack Smits heeft ge toond op het eind van het seizoen nog goed in vorm te zijn. Hij wist de „Gouda-, Cross", die wegens de zware regenval van de laatste we ken bijzonder zwaar was te winnen met een voorsprong van ongeveer 100 meter op de Goudse atleet Jan Ver geer. TER AAR Gistermorgen rond 10 uur vond er een aan rijding plaats op het kruis punt Oostkanaalweg-Kerk- weg. Een personenauto ko mende vanaf de brug had vanwege de lage zonnestand de van rechts komende vrachtauto te laat opge merkt. Deze laatste raakte frontaal de achterzijde van de personenauto. Er ontstond alleen wat schade. Dit kruis punt is nog ter sprake geko men in de vorige raadsver gadering. Men zal dit kruis punt bij de Provinciale over heid voor ev. maatregelen tot verbetering van de ver keersveiligheid ter discussie stellen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4