AJAX-CSKA WERD BLOEDELOOS TREFFEN Overwinning gaf spelers niet veel bevrediging Bierbrouwerij sponsort schaatsenrijders KNSB OFK Belgrado onproduktief op eigen veld Lazarevic PROGNOSES NOOTDORP 7 MoetZwartePiet kaas uit't vuistje strooien? R 19; DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT De winnaar van een b-wedstrijd moet de eerstvol gende race in de a-groep starten. Voorts zal een premieschema de wedstrijden voor het publiek aantrekkelijker moeten maken. Het rondencircus zal in een sportieve zesdaagse sfeer worden afgewerkt. De KNSB wil het omlij stende programma verzorgen met schaatsdemon- straties en andere wedstrijden, zoals bijvoorbeeld ijsspeedway, kunstrijden en sprintwedstrijden. De langebaanwedstrijden (100 ronden) zullen in een competitiesysteem worden afgewerkt. De eerste wedstrijd zal op 7 januari in Heerenveen worden gehouden en de laatste 100 ronden om de Heinekencup zullen op 10 maart in Amsterdam worden ven-eden. Het programma ziet er (voor lopig) als volgt uit: Heerenveen 7 januari, Alk- 13 januari en 3 maart, Utrecht 21 januari, Groningen 3 februari, Deventer 13 februari, As sen 23 februari. Eindhoven 28 februari en Am sterdam 10 maart. AMSTERDAM Een aarzelend fluitcon cert begeleidde het elftal van Ajax naar de kleedkamers. De kleumende aanhang was, ondanks de duidelijke zege van 3—0 op CSKA Sofia, bepaald niet tevreden. Die ontevredenheid richtte zich vooral op de schamele tweede helft, waarin Ajax iedere bezieling en concentratie leek te ontberen. Slechts een overigens fraaie treffer van Johan Cruyff, een kwartier voor het einde gescoord, zorgde even voor wat warmte. kan on- Dat CSKA geen tegenstander Is om geïnspireerd van te raken was in Sofia al gebleken. De beves tiging daarvan hebben de 45.000 toeschouwers in het Olympisch stadion zelf kunnen constateren. Voor dat er een kwartier was verstreken, had Ajax de voorsprong van 3—1 die het drie weken geleden in de eerste wedstrijd had genomen tot een voordelige marge van vier treffers uitge bouwd. En voordat die twee doelpunten (van Cruyff en Blankenburg) vielen, had zich al een zeldzaam voetbalverschijnsel voorgedaan. In de negende minuut al wees de Oostenrijkse scheids rechter Schiller naar de witte stip, toen Piet Kei zer, die overigens zelf eerst in een fout ging, net binnen het strafschopgebied door Kolev werd neergelegd. Gerrie Miihren maakte zich op om zijn zoveelste routineklus vanaf de elfmeterstip op te knappen, maar zijn inzet werd een gemak kelijke prooi voor doelman Filippov. „Als ik ooit strafschop mis. hoop ik niet, dat het won weer EMMEN De Joegoslavische schaakster Milunka Lazarevic heeft voor de vierde keer in haar loopbaan het Danlontoer- nooi in Emmen gewonnen. Zij bereikte ditmaal een score van 6.5 punten uit 7 partijen, waarmee zij haar persoonlijk record uit 1969 met een half punt verbeterde. In de laatste ronde speelde Lazarevic remise tegen de Engelse Ann Sunnucks. De partij vergde slechts vijftien zetten. In de laatste ronde speelden de Nederlandse deel neemsters Rie Timmer, de na tionale kampioene en Fenny Heemskerk remise. Eindstand: 1. Lazarevic 6.5 pun ten: 2. Zatoelovskaja 6 3. Kalchbrenner 3.5; 4. Cardozo 3; 5/6 Sunnucks en Mc Grath 2.5; 7/8 Timmer en Heemskerk 2. (ADVERTENTIE) Jpment van het duel Dynamo BerlinLiverpool, dat eindigde zoals fhet begon. Trevor Storton en Emlyn Hughes van de Engelse ploeg [trachten ruimte te maken voor de aanvallers van Dynamo, Netz en Schütze gevaarlijk kunnen worden. belangrijke wedstrijd gebeurt", Volendammer onlangs nog. Maar net als Henk Groot een aantal jaren geleden tegen het Turkse Fenerbahce overkwam, vond ook Gerrie MUhren uitge rekend in het Europa Cupduel zijn Waterloo. MUhren: „Toch ben ik blij dat het niet in een wedstrijd gebeurd is waarin werkelijke grote belangen het niet kunnen missen kwijt. Trou wens. ik kreeg die bal wel goed op mijn schoen maar die keeper reageerde uitstekend. Misser Binnen tien minuten die op de on verwachte misser van MUhren volgden, ging Ajax in sneltrein vaart langs zijn tegenstander. Met voortreffelijk voetbal werd CSKA in die fase gedeklasseerd. Tweemaal legde absolute uit blinker Johan Neeskens de ba sis voor de doelpunten die in die periode vielen. Eerst in de 13de minuut lanceerde hij Jo han Cruyff, die om zijn bewa ker Stankov heen draaide als gold het een asplrantje en toen laag inschoot. Drie minuten later was de aange- versrol van Neeskens nog su- bliemer. Precies op tijd lanceer de hij de door het centrum naar voren stormende Horst Blanken burg, die Filippov met een har de hoge knal kansloos passeer de. De vlam verdween daarna een beetje uit de Amsterdamse pan. al bleef Ajax nog geruime tijd zijn Bulgaarse tegenstander duidelijk overtroeven. Maar de combinaties gingen haperingen de rossige i beroering kwam in de tweede helft was toen Johan CruijfJ het derde doel- ingrijpen. Doelman Fillipov is eveneens machteloos. de ont- nietalleen het doek,mdar alle materialen.wurm turen voor zelfbouw van tenten 1 levert v d.5tiqchel. speciaalzaak bij uitstek YclStïgchel brak meer en meer. De Bulgaarse defensie bleef in doodangst verkeren wanneer de Ajax aanvalsgolven in de rich ting van het doel van Filippov spoelden. En juist die angstige houding had voor Ajax aanlei ding kunnen en moeten zijn en de naar doelpunten hunke rende aanhang eiste dat ook om nog verder van het al lang geslagen CSKA afstand te ne men. Maar Keizer (hij wisselde briljante momenten af met vaak onnodig balverlies Cruyff (opvallend slordig) en de andermaal niet imponerende Swart vormden niet de trefzeke re aanvalslinie die zich anders zo gretig manifesteert. CSKA drong bovendien niet tot de noodzaak daartoe aan. want de veel te simpele opzet van de Bulgaarse aanvallen hield geen enkele dreiging in. •at was ook na de rust niet het geval toen CSKA door de non chalance bij de Ajacieden wel FATALISME AMSTERDAM Het fata lisme waarmee CSKA was afgereisd blijkt wel het best uit het feit dat geen enkele Bulgaarse sportjournalist met de na tionale kampioensploeg was meegekomen. En dat had Ajax nog nooit mee gemaakt in de inmiddels al vrij lange Europa Cup historie. Na de wedstrijd gaf echter niemand de Bulgaarse sporters onge lijk. Jalnkov niet in opstelling AMSTERDAM Midden velder Jankov van CSKA liep voor de wedstrijd te gen Ajax met barstende hoofdpijn door de gangen voor de kleedkamers in het Olympisch stadion. Het was voor trainer Ma- nolov aanleiding om niet vaste keus Jankov maar Michailov in de basisop stelling te zetten. Na de hervatting kwam Jankov toch binnen de lijnen. Maar ook hij kon als ver vanger van Maraschliev niet verhinderen dat CSKA naar een uitzichtlo ze nederlaag werd ge speeld. De Bulgaarse verdediging, links Stankov, rechts doelman Fillipov, kan ditmaal een doorbraak beletten. Arie Haan bevindt zich tussen de beide Bulgaren en kan daardoor niets uitrichten. veel aan de bal was maar geen enkele kans wist te scheppen. Trainer Manolov probeerde de fantasieloze aanvallen wel een injectie te geven door linker spits Maraschliev te vervangen door Jankov aanvankelijk ten gunste van MihaiJov uit de basis opstelling gel-aten maar de werking daarvan bleef uit. Daarom en omdat de onzuiver heden in de aanvalscombinaties bij Ajax zich opstapelden, ble ven de tweede 45 minuten qua kijkspel op een bedenkelijk peil steken. Pas 18 minuten na de hervatting kwam de eerste doel mansactie toen Arie Haan Filip pov van grote afstand belaagde. Voor de rest waren foutieve passes, doorzichtig en bij voor baat tot mislukken gedoemde Bulgaarse acties en ern reeks van buitenspelgevallen troef. Af keurende fluitconcerten en dito gezang probeerden de Ajacieden erop te attenderen dat het eer ste Europa Cupoptreden van dit seizoen op eigen bodem niet erg in de smaak viel. Slechts tweemaal ontbrandde de vonk der inspiratie pas in volle hevigheid. Een kwartier voor heel snel tot het weinig verhef fende peil van voor het doelpunt van Cruyff. Barry Hulshoff scoorde nog wel met het hoofd na een voorzet van Cruyff. maar scheidsrechter Schiller wuifde deze treffer, volgens alle Ajacieden geheel ten onrechte, weg. het einde sprintte Johan Cruyff Het is te hopen dat de kwartflna- pass van Sjaak Swart, le-tegenstander Ajax op eigen weer werd Stankov op kinder lijk eenvoudige wijze duidelijk gemaakt, dat een Cruyff op vol le snelheid vrijwel niet te stui ten is. Filippov was vervolgens kansloos op de welgerichte schuiver. Het doelpunt was geen aanzet tot een bruisend slotof- fensief van de wereldkampioe nen. Integendeel. Met John Rep in de laatste 10 minuten op de plaats van Piet Keizer, verzand de het bloedeloze treffen weer grond tot meer daden zal inspi reren dan CSKA Sofia, dat er zelfs niet in slaagde ook maar een hoekschop te forceren. Waaruit, ondanks de tegenval lende prestatie van Ajax, te recht de conclusie mag worden getrokken, dat de Bulgaarse formatie in Amsterdam, net als in Sofia, het geval was, duide lijk een te zwakke opponent vormde. BERT BREVOORD Van onze paardesportmedewerker NOOTDORP Entrainement Verhoeve pleegt de laatste tijd de draverij voor de hoogste klasse in te palmen. Een paar maal gebeurde dit In Nootdorp met Hit Parade, de vorige week nam dochter Verhoeve, een leerling-pikeur, de zuken wuar met Fills S, toen Hit Parade niet was ingeschreven. Morgen start Hit Parade weer In Nootdorp en weer moet het snelle paardje uit het noorden het kunnen klaren. De meeste last zal voor hem komen van de uiterst trouwe Dumas, die een gunstig startnummer heeft, en misschien ook van Ferdinan- dus R, die helemaal aan de kop start achter de auto. pn>Rramma met onxs favorieten luidt Zvelnndprljs (2000 m., «utniitnrt. met trio) Knra Surprise A - King Nard en - Katjann. Out Alder: Kind Buitea- DmntenprlJ» (20O0 m nuto«Uirt): Ke- phnlu» P - John Spencer - Jourl van Mnnlc. Outsider Junior Heather. Mill- li.-wnl mdprlj» (MO m.. autoe- tnrt. met trio): Irman Buitenzorg Juweeltje Carlos - Isidore. JlspprlJs (2400 m.>: litis Itollandla «Hoe 'lorpoldcrsprlj* <2000 m.. nutostart. met tri»): Hit Parade - Du mos - Kerdlnandus R. leertaprljs (3000 m. autostart): King Fe. Kameleon V - Joris Haicbc- KI Cld D'Aster. enprljs (tweede afd Ko- id li - Jlmmy Boy Jakujo- Van sportredactie !N HAAG In de eerste ronde van het toernooi om UEFA Cup heeft OFK Belgrado, dat Feyen- «ord uitschakelde, niet kunnen «coren tegen het Bulgaarse Sta rs Zagora. De ontmoeting ein digde in een doelpuntloos gelijk- »pel. verpool en Dynamo Berlin agden er evenmin in doelpun ten te produceren. Beide ploe gen kwamen in Oost-Berlijn te gen elkaar in het veld. Ararat Ytvevan uit Rusland won op ei- terrein met 2—0 van FC i Kaiserslautern. Sabasanjan en Reinders (in eigen doel) zorg den voor de doelpunten. R Hongaarse Tatabauya ver sloeg op eigen veld Bologna met M. ittenham Hotspur heeft een overwinning van 2—0 bepaald °P het Joegoslavische Rock Ster. Martin Chivers (voor rust) en Alan Gilzean (na de hervat ting) schoten raak. tubal uit Portugal won in eigen omgeving met 2—0 van Inter Milaan. De doelpunten kwamen tn de voet van Duda en Bellu- (ADVERTENTIE) Nee. Laten we kort zijn. Kaas uit 't vuistje is prima snoep voor kinderen- voedzaam en lief voor tanden. Maar Zwarte Piet kaas uit 't vuistje te laten strooien, dat zult u niet van ons horen. Zoete kindertjes krijgen nu eenmaal zoet van Sint, dat schijnt te moeten. Maar eigenlijk is kaas uit 't vuistje beter, dat weet ui ook wel. George Best opnieuw in de problemen Manchester George Best Is weer In moeilijkheden. Hij had verleden week een boete gekre gen van zijn manager, omdat hij niet was komen opdagen voor de training. HIJ had dins dag ook moeten verschijnen maar is niet gekomen, en nog spoorloos. F.n dan wordt zijn naam genoemd f in verband met het lastigvallen maandagavond van een kellne- rin in een Manchester nacht club. de 20-jarige Stafanja Slo- nlocke. De politie, die Best nog niet heeft ondervraagd, laat weten dat er voor Best geen moeilijkheden In zitten als mej. Sloniecke geen aanklacht zal indienen. AMSTERDAM Het „een-twee, drie-vier komt er nog wat van" gezang dat de ploeg van Ajax onder de douche balorig aanhief, duidt precies de stemming aan van de Eu ropa Cuphouder. De zege had ook de spe lers en trainer geen bevrediging geschon ken. Daarvoor had Ajax in te k'-^te peri» de de werkelijke klasse, die het team be zit, gedemonstreerd. Natuurlijk de Ajacie den zijn zo langzamerhand vakman-voet ballers genoeg om nog eens met nadruk te wijzen op de sterkte van hun tegenstander. Maar hun argumenten klonken niet erg overtuigend. Johan Cruijff bij vlagen briljant, probeerde het met: „Vergis je niet. Met 3-0 winnen van dit CSKA, dat toch echt wel kan voet ballen, is toch wel een prestatie". Het klonk meer als een verontschuldiging voor het eigen spel dan als een lofzang op de te genstander. Nee, Sjaak Swart die opmerk te: „Dat het heel moeilijk is om de con centratie vast te houden als je zo gemak kelijk met 2-0 voor komt te staan", kwam er veel dichter bij. Sjaak Swart vervolgde nog eens kernachtig „En na zo'n voor sprong ga je nog eens extra denken aan het duel tegen Sparta van aanstaande zon dag". Ook Stefan Kovacs kon nauwelijks zijn traditionele glimlach opbrengen toen hij na afloop geen tevredenheid over de ze ge tot uitdrukking bracht: „De eerste helft was goed. Toen vielen ook die doelpunten. In de tweede helft sloop er echter een ze kere nonchalance in ons spel. Bijna al onze passes waren slecht. En bovendien gaven we CSKA te veel rnimte om te komen", besloot Kovacs vlak voordat hij voor het eerst hartelijk lachend de gelukwensen van de trainer van CSKA Manolov in ontvangst nam. „Oh, Sparta was deze week voor ons belangrijker dan CSKA". De vervanging van Keizer door Rep ver klaarde Kovacs heel kort met: „Keizer was moe". Vervanger Rep, die door Mano lov als enige Ajacied beticht werd van ruw spel, raakte door een tik tegen zijn kwets bare enkel echter in een strompelend figu rantenrolletje terecht. Rep na afloop: „Ik heb al injecties gehad. Ik hoop nu wel dat die sores met die enkel weer eens over ra ken". Nog een Ajacied toonde in de slotfa se slijtagevcrschijnselen. De spijkerharde Johan Neeskens viel steeds na een charge neer op het veld. Niet door welgemikte vuistslagen van zijn directe tegenstander Denev, zoals op de tribune werd veronder steld, maar gewoon door kramp, aldus Ko vacs. Nee. uit dit alles bleek bepaald niet dat Ajax in de tweede helft proffessioneel het verplichte nummer had afgewerkt, al trachtte Cruijff na nfl<x>p nog wel het matige spel te vergoelijken met: „We konden op het laatst niet meer in de diep te spelen omdat die scheidsrechter steeds ten onrechte floot voor buitenspel. Daar door ga je het proberen met een een-twee tje en dat mislukte vooral in de tweede helft nogal eens door de echt verraderlijke wind. Nee, die scheidsrechter had er wei nig kijk op. Dat vierde doelpunt van Bnrry Hulshoff was bijvoorbeeld glaszuivcr". Cruijff vertrok met zijn medespelers gela ten uit de kleedkamers. Het karwei zat er op. Spuria wacht zondag. De professionele zege van Ajax was verpletterend aangeko men bij het ontluisterde CSKA. Manager Boskov. kon na afloop slechts stamelen: „Ajax heeft een zeer goed elftal. Die zege had nog wel hoger uit kunnen pakken". Onk trainer Manolov was gul met zijn lof tuitingen. „Ajax heeft een team van we reldklasse. Wat konden wij daar nog tegen doen?" En zo was het. De trieste les voor een van de sterkste ploegen van Oost-Eu ropa was dat zelfs een ongeïnspireerd Ajax nog oppermachtig is. BERT VOSKUIL Premie toto De trekking voor de premie van toto 14 heeft tot resultaat geh.id, dat deze ten deel is gevallen aan de houder van formulier nummer m 6308204. Deze win naar ontvangt nu aan prijs en premie in totaal een bedrag van bruto 156.919,30. (CONTACTADVF.RTF.NTlF.) kennismaking etc. Caatllla, sigaar van zeer goeden huize (Velasquea) is brandend van verlangen om kennis to makon mot oeriouza HEREN die tegen kleine vergoeding (32 cent) willen genieten van haar flink postuur en ronduit vorstelijk karakter. Doel: oprechte VRIENDSCHAP, v Leeftijd onbelangrijk. C'' Reacties worden discreet s) behandeld door uw eigon sigaren- J winkelier.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17