Verdeeldheid in raad Sassenheim over gewesten J] Katwijkers zetten zich in voor ontwikkeling eigen wijk Huur woningen in Zonnegaarde bijna f.300,- streeknieuws Buurtvereniging ,Kerkehout" veertig jaar DINSDAG 28 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT SASSENHEIM De KVP'er Ver- degaal heeft gisteravond in de raad duidelijk laten blijken dat hij het op het punt van gewest vorming helemaal niet eens is met zijn gemeentebestuur. Bur gemeester Knobelsdorff en zijn wethouders voelen het meest door definitieve aansluiting bij het gewest Leiden. De heer Ver- degaal is daar een groot tegen stander van. De KVP'er die zelf in de Gewestraad Leiden zit, stelde onder meer: „Ondanks vele vergaderingen en vele dik ke nota's is er nog steeds niets gepresteerd". Ook de heer Dreef betreurde de spoed waarmee aan gewestvor ming wordt gewerkt. Hij toonde zich een voorstander van een gewest Bollenstreek, maar be greep wel dat dit praktisch niet haalbaar was. Aansluiting bij Leiden was hem liever dan bij Den Haag. Hij vond het jammer dat van de hele Bollenstreek al leen Sassenheim inbreng heeft in het Gewest Leiden. De heer Rotteveel koos duidelijk voor Leiden. Hij vroeg zich wel af of met de gemeentelijke grenzen niet al te gemakkelijk wordt omgesprongen. De heer Huls bergen zei onder meer dat de raad van een gewest recht streeks door de kiezers gekozen moet worden. Een Gewest Bol lenstreek noemde hij geen haal bare zaak. Overigens zei hij wel dat de stad Leiden de gehele centrumfunctie voor zich zal opeisen. Hij riep ook een schrik beeld op: De tekorten van een bepaalde stad zullen de tekorten van een heel Gewest worden". In de raad van Sassenheim ging men er gisteravond mee ak koord dat de voetbalverenigin- - WASSENAAR De jaar lijkse kerstmiddag van de Vereniging van Huisvrouwen zal gehouden worden op woensdag 20 december a.s. te 14.15 uur in Kasteel Oud Wassenaar. Medewerking verlenen Otto Sterman en een koor o.l.v. mevrouw H. G. van Zanten-Damman, ter wijl een jeugdmuziekgroepje van het Rijnlands Lyceum de middag zal besluiten. Huisman stevent af op damtitel LEIDEN Na de 4e ronde ziet het er naar uit. dat A. Huis man zijn kampioenschap gaat prolongeren. Met een-score van 7 punten uit 4 wedstrijden wordt hij achtervolgd door 3 dammers met 5 punten. De Bodegraver Kooistra zit nog op het eerste punt te wachten. De uitslagen luiden: Huisman- Heemskerk 1—1; V. d. Kwartel —Kooistra 2—0; Kromhout—De Frankrijker 1—1; Passchier— Sandijk 1—1. Na 4 ronden is de stand: 1. Huisman 7; 2-4. Heemskerk. V. d. Kwartel en Kromhout 5; Passchier 4; 6. De Frankrijker 3; 7. Sandijk 3 en 8. Kooistra 0 p. (ADVERTENTIE) gen Ter Leede en Teylingen, die gezamenlijk 'n nieuwe accommo datie gaan bouwen, een bedrag van 1,5 ton van de gemeente krijgen. Men had er ook geen be zwaar tegen dat de korfbalver eniging TOP een subsidie krijgt van 30 mille voor de bouw van een clubgebouw. In de woon ruimteadviescommissie werden herbenoemd de heren L. Colijn en Th. Oudshoorn. In de vacatu re mevr. Van Breedijk en de heer Reyngoud werden benoemd mevr. Van Vliet en de heren Van Hoekelen en Vogelaar. Bur gemeester Knobelsdorff zegde toe dat in de raadsvergadering van de volgende maand de peu terspeelplaatsen in het Kooiplan aan de orde zullen komen. Leden van woningbouw vereniging tegen huur- harmonisatie LEIDEN LDG mag weer een jaar In de nationale hoofdklasse dammen blijven uitkomen. Met een 1010 uitslag handhaafde het zich ten koste van het Am sterdamse VAD. Na uren van harde strijd (enkele partijen moesten zelfs in een ander lokaal worden uitge speeld) namen de LDG'ers toch een punt mee naar Leiden. Toen bekend werd dat LDG aan gelijk spel genoeg had werden de laatste partijen remise ge houden, hoewel Bronstring meer verdiende dan dat ene puntje. De ged. uitslag luidt: LDG blijft in nat. hoofdklas Slot (Monster)—E. P. Bron string (LDG) 1—1; J. Weerheim H. M. de Koning 1—1; D. A. Dibbets—E. Heemskerk 1—1; J. StormW. Klein jr. 02; J. v. d. Ende—A. J. Hasrat 1—1; F. N. v. d. EndeA. J. v. d. Kwartel 1—1; H. M. de Hardt— J. Tazelaar 1—1; A. J. Storm— P. J. Bronstring 11; H. Lan- gebergD. v. Duijvenbode 11; C. OverkleeftA. Sladen 20. Totaal 1010. De eindstand luidt: 1. O.G. Utrecht 11 p.; 2. Monster 9; 3. IJmuiden S; 4. NOAD 8; 5. Ex celsior 8; 6. LDG 5; 7. VAD 2 4; 8. De Oldehoeve 2. KDC uit Katwijk won wel zijn laatste wedstrijd met 11—9 van Uithoorn, maar doordat ook Zaandam geen fout maakte werd deze vereniging kampioen en bezet KDC een eervolle 2e ten van een wijkcentrum, dat dienstbaar gemaakt zal kunnen worden aan de gehele buurt schap. Het zal o.m. huisvesting moeten bieden aan hobby- en andere clubs voor de jeugd. Na de onlangs gehouden jaarverga dering is het bestuur van de vereniging als volgt .samenge steld: voorzitter de heer A. Te- sink, 2e voorzitter de heer C. Schoorl, secretaris de heer T. Rosier, 2e secretaris de heer E. v. d. Ham, penningmeester de heer L. Lommers, 2e penning meester mevrouw L. Gardien en kommissarissen mevrouw R. Wielders en de heer J. Elligens Het St. Nicolaasfeest voor de kin deren zal op zaterdag 2 decem ber worden gevierd, 's Morgens half tien zal de Goedheiligman in de buurtschap worden inge haald. Daarna is er een kinder feest voor de jeugd van 2 tot en met 9 jaar in het clubgebouw van de S.V. Wassenaar. Tenslot te zal de Sint een rondrit maken door de buurtschap en bezoeken brengen aan zieke buurtgenoten. Voor de jeugd van 10 tot en met 16 jaar zal er een Sint Nicolaas feest worden gehouden op zater dag 9 december 's avonds om half 8. KATWIJK - Wijk- vereniging Hoornes, een van de aktief- ste die Katwijk rijk is, heeft een aantal maanden geleden een nieuwe werk groep „wijkontwik keling" in het leven geroepen. „Het ge heel loopt nog wel niet helemaal zoals het moet", zegt woordvoerder L. C. A. Floor, „maar dat moet nog ko men". De werk groep is ontstaan vlak voor de zo mervakanties, en die hebben organi- De werkgroep^ heeft satorisch wat roet de werkgroep een hearing organiseren in het gebouw van Canda International om de gehele bevol king van de Hoor nes gelegenheid te geven hun mening over het plan te ge ven. Daarbij zullen ook een aantal per sonen worden uitge nodigd van de ge meente. Of die zul len komen is nog' niet zeker, maar de werkgroep rekent stellig op hun aan wezigheid. i het eten gegooid. De gemeente Kat wijk kwam met het verzoek aan de wijkvereniging om haar oordeel uit te spreken over het reconstructieplan Hoorneslaany Dit om te kunnen profi teren van nuttige suggesties van de betrokken wijkbe woners zelf. ZOETERWOUDE In het on langs goedgekeurde plan waarin de Zonnegaarde wordt uitge breid is ook ruimte voor 16 wo ningwetwoningen. Nu heeft het bestuur van de Kath. Woning bouwvereniging Sint Willibrord een aanvraag Ingediend om ver strekking van geldelijke steun om de bouw hiervan te kunnen uitvoeren. Hieruit blijkt, dat de totale grond en bouwkosten geraamd worden op respectievelijk 130.463 en 752.091. Per woning zijn deze resp. 8.553,94 en 47.005,69. In de exploitatie-rekening van het gehele gebied is voor de w.w.- woningen een grondprijs opgeno men van 11.600 per woning. Gelet op de in genoemde aanvra ge van de woningbouwvereni ging opgenomen berekende maandhuur van 287,38 achten B. en W. het niet wenselijk de door haar geraamde grondkos- ten van ruim 8'/2 duizend gulden per woning te verhogen. OEGSTGEEST Na ruim veer tig gespreksavonden voor afde lingen van de KVP in den lande was gisteravond de heer J. van Eisen, Tweede-Kamerlid, aanwe zig in zijn woonplaats Oegst- geest, om aan te tonen dat de KVP een wakkere partij is. „Eigenlijk", aldus spreker, „zou de kamer ieder jaar een maand rp campagne of tournee moeten gaan om te spreken met de kie zers. Als dit alleen maar voor verkiezingen gebeurt dan zit het eigenlijk niet goed. De heer van Eisen, die sprak in de sociëteitszaal van het ge meentecentrum aan de Lijtweg trof onder zijn gehoor mede een aantal jongeren aan die de be- Andere onderwerpen welke ter zoi»,dheid over de milieuveront- sprake kwamen waren o. KVP-er Van Eisen op campagne in Oegstgeest gens was spreker van mening dat goedkeuren iets geheel anders is. „Bij behandeling van de abortuswet zal hier diepgaand over gesproken worden. Het zou zelfs aanleiding kunnen zijn tot een kabinetscrisis". reinigingsproblematiek niet der stoelen of banken staken. Zij verweten spreker onder meer, dat de maatregelen welke hiertegen genomen worden te langzaam van de grond komen. men aan zal kunnen maar niet vandaag op piorgen. Ook het abortusvraagstuk kwam uitgebreid ter sprake. De KVP wordt verweten de abortus te legaliseren „Het gaat hier echter om kanaliseren". Overi- wapening. De heer Van Eisen ziet dit als defensiespecialist in de volgende volgorde: bespre kingen, ontspanning, groter vei ligheid en daarna pas ontwape ning. sloot tevens de discussie. Veel te vroeg naar de zin van de aanwezige jongeren. De bijeen komst werd mede bijgewoond door de heer J. J. Thorn, wet houder en het raadslid de heer P. Groenendijk. TER AAR Provinciale Water staat van Zuid-Holland heeft een begin gemaakt met de verbete ring van de weg 2-19, beter be kend onder de naam Tolhuis kade. Door diverse voorzieningen waarmede een bedrag van 380.000 gulden is gemoeid, zal in gelijking met de huidige situatie de verkeerscapaciteit worden vergroot. Tevens zullen de toe voerleidingen voor water e.d. worden verbeterd. Binnen bof- school in Schoolraad LEIDERDORP De openbare vergadering van d r is hedenavond om 20.00 uu het gemeentehuis. Op dc agenda staan de volgende punten ver meld: Karakter school Bhucn- hof, benoeming schoolhoofd in Einnenhof, de benoemij van een schoolleider, vreemde-talen- onderwijs ,aan 10- en 12-jarigen, het functioneren van de school raad en de vraag of er ook een informatieblad voor de ouders komt? drie voorstellen te zien gekregen, waaruit de beste kon worden geko zen. Het uiteinde lijk gekozen voor stel was hetzelfde als de keuze van de gemeente. In dat plan zijn door de werkgroep nog wat wijzigingen aange bracht waar ook de gemeente wel oren naar had. „We heb ben een zekere in spraak bij de ge meente. Vaak loop' je achter de feiten aan, maar als je bij de gemeente aanklopt zijn ze best bereid naar je te luisteren en er Omdat het bestuur zich niet capabel genoeg achtte om een gefundeerd oor deel uit te spreken, besloot men een werkgroep samen te stellen van men sen uit de Hoornes waarvan verwacht Intussen heeft mag worden dat zij werkgroep haar deskundig zijn in de materie. De werkgroep bestaat uit zes mensesn. Eén man uit de verkeersafdeling van de politie, drie mensen die hun be roep hebben in de wegenbouw, een be stuurslid van de Katwijkse afdeling van Veilig Verkeer Nederland, en ie mand die goed de weg weet bij de overheid, om voor de wijkvereniging overleg te plegen en inlichtingen winnen. tiviteiten uitge breid. Als wijkbe woners bepaalde dingen niet prettig vinden komen ze bij het bestuur die de zaak dan weer aan de werkgroep opdraagt. Die pro beert op haar beurt dan weer naar een oplossing te zoeken. De groep probeert de leefbaarheid wat te vergroten. Geen gemakkelijke opga ve in een wijk die al bijna is volge bouwd, te Bij de plaatsing van klimtoestellen in het park langs de „We willen beslist Oude Rijn heeft de géén herrie maken werkgroep nog kun- bij de gemeente, nen adviseren, want dat is niet Een aantal mensen plezierig. De zaken heeft bij de wijk- LEIDEN De leden i ningbouwvereniglng „Ons lang' hebben zich voor gesproken tegen huurharmonisfl tie. Dit gebeurde tekeningenactie. Het resultasj van deze actie Is gestuurd aa»:... de minister van VolkshuisverL* ting en Ruimtelijke Ordening de heer Udink. De woningbouwvereniging stelt i len' haar protestbrief, dat zij opge richt is als tegenpool huisjesmelkers om de huurder te beschermen tegen onbillijk huurverhogingen. „Nu is het d regering die de huren opjaagt ha' en dat terwijl het ministerie ei de huuradviescommissies no bedolven zijn onder protesten' aldus de vereniging. WARMOND In Warmond is men gestart met de tweede fase het gemeentelijke rioleringsplan. Op de foto ziet u een groot gedeelte van de graafwerkzaamheden nabij de Jan Steenlaan en de Teylinger- kade. Rond mei hoopt men het totale rioleringsplan dat 500.000 gulden moet kosten te kunnen afronden. Onteigening voor aanleg Burg. Smeetsweg liter lijk ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt zowel a.s. donder dag 30 november als 7 decern ber om 20 uur bijeen. De ager da voor deze week vermeld o.m.: Beëdiging van de heer Bj^vp P. M. v. Leeuwen als raadslid onteigening, van grond ten be hoeve van de aanleg van ter tiare weg 36 (Burg. Smeetsweg) ontbinding van de pachtovereen' ,w0 komst met J. C. Zwetsloot! m£ voorziening van vacatures ij ste het college van bijstand, d 'mj commissie voor de financiën] aa het overlegorgaan inzake dl de realisering van een winkelcen! ec] trum en de redaktie-commissiL m, van het informatieblad „Dich: wj terbij"; subsidiëring van hej< m Comité Muziekonderwijs Zoeter) iei woude Hoge Rijndijk; algemem d0 beschouwingen en wijziging a de legesverordening. moeten in redelijk overleg worden op gelost", stelt de heer Floor nadruk kelijk. Binnenkort, nog voor 15 december, gaat vereniging klaagd dat vooral het oostelijk gedeel te achteruit loopt. Er zijn verschillen de ruiten uit, de boel ziet er hier en daar verveloos uit, en het is niet ove ral even brand schoon. Daarop wil de werkgroep nu ook haar aandacht gaan richten. Geen gemakkelijk pro bleem omdat het voor een deel een kwestie is van men taliteitsverande ring. Het eerst wil de werkgroep de woningbouwver eniging benaderen. Die is niet meer zo actief om schades te herstellen, maar vindt de werk groep, als die het er bij laat zitten komt er nooit meer iets van terecht. Daarna wil de groep de bewoners „aanspreken". Hoe dat zal moeten ge beuren weet de groep nog niet pre cies. Stencils in de brievenbus hebben geen optimaal re sultaat. Misschien zal men huis-aan- huis gaan aanbel len. Er moet in ie der geval iets ge beuren. De huidige situatie is een doorn in het oog van de woning bouwvereniging en van de gemeente. Om van sommige bewoners nog maar te zwijgen. Ook zal worden be gonnen met plan nen voor de nog braakliggende ter reinen aan weerszij den van de Pirson- straat en achter het wiikverenigings- gebouwtje naast de Pniëlkerk. Gedach ten gaan ook uit naar een éénrich- tingssysteem voor bepaalde delen van de Hoornes. Als bij voorbeeld in de Boshuysenstraat een melkboer staat moet iedereen om rijden. Auto's staan er aan twee kanten geparkeerd. Maar wanneer er ingrij pende plannen zijn moet natuurlijk eerst worden over legd met de betrok ken bewoners. Mo menteel gaat de werkgro*p alleen in (de klachten die haar te- ore ko men. Ai Kerstviering op kasteel Oud-Poelgeest OEGSTGEEST Van 23 td 27 december wordt in voi mingscentrum Oud-Poelgeest ij Oegstgeest speciaal aandacj besteed aan het Kerstgebeuret Het programma begint de 23e/, om 15 uur en sluit de 27ste oir 10 uur. In het Kasteel is plaats voor 3 mensen, die Kerstmis op ee. andere wijze willen vieren: si ber, creatief, pratend, denkeni De leden van de groep bepalé zelf de gang van zaken en zij zelf verantwoordelijk voor o organisatie: koken, afwassen, o[) ruimen enzovoort. Het is niet de bedoeling, zo stelt het Vormingscentrum, dat mer^ er alleen maar komt „om te rel laxen", of zich eens „lekker te laten verwennen". Ook word] erop gewezen, dat mensen, dii vinden dat zij het kerstgebeurei thuis of elders zinvoller kunnei beleven (bijvoorbeeld op Kerst-Inn) beter hun eigen gen weg kunnen zoeken, kerstbijeenkomst staat o voor iedereen, ook ouderen. Informatie en opgaven bij: Vorj mingscentrum „Oud Poelgeest"] Joke Ziegelaar (tot 5 decern' ber). Haarlemmermeer Hi gewest Bollenstreek LISSE Het Lisser raadslid H Smith, groot voorstander v vorming van een gewest Bollen streek heeft gisteren tijden een lezing voor bestuurders vakbonden betoogt dat bestuur lijke samenwerking tussen df bollenstreekgemeenten ei Haarlemmermeer in de nabiji toekomst de meest ideale oplos sing is. De heer Smith vond ook dat dezi gemeenten hun recreatiev functie moeten versterken uitbreiden. Dit in samenwerkinj met de gemeenten in het sengebied. Hij toonde voorts een groot tegenstandei van verstedelijking van de bol lenstreek. ak- tie ondernemen" Sparta viert zilveren feest LEIDERDORP Zaterdag 2 de cember viert de gymnastiekver eniging Sparta uit Leiderdor| haar 25-jarig bestaan. Het be stuur recipieert vanaf 15.00 uui De gymnastiekvereniging Spart: telt thans 800 leden, die ver deeld zijn over 35 lesuren. On der de eigen leden hebben viel leidsters en één leider de cursui van de KNGV gevolgd en mo gen dus zelf les geven. De gymnastieklessen lopen goed. Sparta is enige tijd gele den met deze muzika'e lessei begonnen. Veel belangstelling bestaat eveneens voor de hereieonditie training op maandagavond vai 8 uur tot 9.15 uur in het gym nastieklokaal aan de Van Geel straat. Wie zich hierbij nog wj aansluiten, die komt maar n.-.a' het gymnastieklokaal toi.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4