Spaarkas- en levens verzekeringen sanerei Deze nieuwe regering zal binnen 3 maanden al iets veranderen in Nederland. Lanme Geef ze morgen de kans Kies een nieuwe regering. Stem PvdA lijstl of D66 lijst 5 of PPR lijst 10 P. van Huis nieuw lid gemeenteraad Wat u OOK moet weten CONSUMENTENBOND: PAGINA 10 LEIDSE COURANT blNSI DINSDAG 28 NOVEMBER WARMOND De gemeenteraad van Warmond houdt rich van avond bezig met het vervullen van de vakature, die is ontstaan door het vertrek van de heer G. F. J. Vellekoop naar Reeuwijk. In rijn plaats moet benoemd worden de heer P. J. van Huis. Op de agenda voor de raad staan voorts o.a. voorstellen tot het verlenen van medewer king aan de Ver. tot instandhou ding van een Chr. Ned. Her vormde Kleuterschool voor de bouw van een tweeklassige bij zondere kleuterschool; tot de aanschaf van verkeers borden (bromfietsers mogen niet meer op het fietspad langs Oosteflnde/Herenweg tot het verlenen van subsidie voor het umformfonds van de R.K. Harmonie „St. Matthias" 2.338.53); tot het verlenen van een kre diet voor onderhoud van het ge meentelijk gymlokaal; voor de aanschaf van turnmat- ten 00) voor de aanschaf van een ko pieerapparaat 3600); tot het verlenen van subsidie aan het Gewestelijk Orkest voor het geven van een schoolconcert - tot het verlenen van subsidie aan hét Comité Jeugd Natuur- wacht Warmond 550). LEIDEN De van 25 tot en met 30 september gehouden jaarlijkse collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in Leiden een bedrag van 5.050,22 gulden opgebracht. LEIDEN Het viscollege HSV hield de jaarlijkse kerstwedstrijd in de Ring vaart bij Sassenheim. De vangst was redelijk. De uit slag van de eerste drie is: 1. K. Laterveer (29 stuks, 2800 gram), 2. A. Doesburg (24 stpks, 2374 gram), H. Monta- nus (24 stuks, 2155 gram). LEIDEN De behandeling van de gemeentebegroting 1973 in de raad zal plaats hebben op 18 december, aan- van 19.30 ur en 19 de cember, aanvang 14 en 19.30 uur. Op 18 december zal de voorlopige vaststelling van de rekening van inkom sten en uitgaven van de ge meente en van de rekenin gen van takken van dienst over 1970 aan de orde wor den gesteld. LISSE/ZEIST Zwemclub Lisse heeft afgelopen week eind deelgenomen aan een zwemvierkamp waaraan H. P. C. II Heemstede. Z. C. C. Woerden. Laga Zeist en Z. C. Lisse meededen. Vooral de jeugd van Lisse leverden be hoorlijke prestaties. Uitsla gen: Dames: 100 m. rugslag dames: Irene de Nie 1.30.6: Hanneke Kaak 1.29; 50 m. schoolslag Joke Kaak 45.5; Kanneke Kaak 49. Meisjes onder 14 jaar: 50 m. vlinderslag Rita van Breugel 48.9; Carine Broekhof 53.1; 100 m. schoolslag Joke Kaak 1.41.3; Rita van Breu gel 1.43.5; Edit Langeveld 1.46.4 Meisjes onder 12 jaar: 50 m. vrije slag Rita van Breugel 41.9; Carine Broekhof 39 3; Meisjes onder 16 jr.: 100 m. rugslag Edit Langeveld 1.42.8; Irene de Nie 130; Joke Kaak 1.33.6; Jongens onder 12 jr.: 50 m. vlinderslag: Pau Zwitssioot 43.3; Theo Wassenaar 43.0; Henk Venis 41.0; Jongens onder 14 jr.: 50 m. vrije slag Theo Wassenaar 44.1; Cees Clemens 39.0; Henk Venis 36.0; nlOO m. rug slag: Henk Venis 1.45.6; Paul Zwetsloot ./ö.a; Jac. Lefeber 1.35.6; Jongens onder 16 jr.: 190 m. schoolslag R. De Haas 1.35.5; Sjaak Lefeber 1.34.2 Heren: 100 m. vrije slag E. de Haas 1.14.4; Aad Geerlings 1.09.1; 50 m. rugslag 34.6; R. de Haas 40 0; Cees Clemens. VOORSCHOTEN De vo gelvereniging ,,De Vogel vriend" te Leiden-Voorscho- ten organiseert vrijdag, za terdag en zondag een grote tentoonstelling van kleur- en zangkanaries en tropische vogels in het Cultureel Cen trum te Voorschoten. De openingstijden zijn: vrijdag van 20 tot 22 uur, zaterdag van 9 tot 22 uur en zondag van 9 tot 17 uur. LEIDEN De Leidse schil deres Anneke Boot houdt van 8 december tot 4 januari een tentoonstelling in het Stede lijk Museum te Sint Niklaas in België. Ze wordt geopend op 8 december door mr. L. B. van Ommen, plaatsver vangend directeur-generaal voor Volksontwikkeling en Recreatie van het ministerie van CRM en drs. M. J. J. van Loosdrecht van de Ne derlandse ambassade te Brus sel. •LEIDERDORP De vereni ging „IJssport" te Leider dorp houdt op vrijdag 1 de cember de algemene leden vergadering. Deze wordt ge houden in de kantine bü de ijsbaan en begint om 20.09 DEN HAAG (ANP) De consumentenbond vindt, dat het spaarkas- en levensverzeke ringswezen aan sanering toe is. In de con sumentengids van december heeft de bond een aantal saneringsmaatregelen voorge steld. Zo moet de concurrentie worden be vorderd, want, aldus de bond, de hoge prij zen zijn o.a. te wijten aan het ontbreken van concurrentie. De concurrentie met andere spaarinstellin- gen moet worden rechtgetrokken, hetzij door de belastingfaciliteiten ook voor deze andere spaarinstellingen van toepassing te verklaren, hetzij door ze in te trekken voor het levensverzekerings- en spaarkasbedrijf, voorzover ze geen betrekking hebben op pensioenen. Het aanbieden van een „pakket" mag slechts zijn toegestaan als de prijs van ie der van de onderdelen daarvan wordt ver meld. Voorts moet bij de vermelding van de einduitreiking of geschatte einduitrei- king opgave van het opbrengstpercentage van de spaarpremie worden geëist. Als spaarpremie dient te worden aangemerkt het ieder jaar gelijke deel van de premie dat samen met zijn rendement de einduit- kering oplevert. De consumentenbond wenst verder, dat het publiek zo snel mogelijk wordt beschermd tegen misleidende voorlichting en ook dat aan de onvolledige informatie in folders en polissen een eind komt. Tenslotte moet de overheid paal en perk stel len aan de lage afkoopwaarden. De consumentenbond keert zich o.a. fe! gen de spaarplannen en gemengde keringen, omdat naar zijn mening het ren via de spaarelementen van levens zekeringen of de spaarplannen van s kassen e.d. meestal niet voordelig is de consument. In een reactie verdedigt de Nederlandse eniging ter bevordering van het Levens zekeringswezen de gemengde verzeke (risico-verzekering met spaarelement) erop te wijzen, dat dit een vorm van ge-termijnsparen is, in tegenstelling het sparen bij een bank of spaarbank,' korte termijnsparen, waarbij de spaa te allen tijde zijn geld kan opnemen. Van links naar rechts staand; A de Goede,Prof. Dr.B Röling,Prof. Dr.W Duijsenberg, J. Schaefer,DrsJPronk,Drs M vanDam,Dr.Ir AOele, Dr.M van Huiten. Van links naar rechts zittend: Mr A Goudsmit, Drs J. Gruijters, Prof Mr. M Rood-de Boer, Drs J.den Uyl,Mr H vanMierlo, MrIVorrink,Mr. Mvan der Stoel. Verder maken als adviseurs deel uit van het kabinet: Mr. G. Langemeijer, Dr. S. Mansholt en Prof. Dr.J. Tinbergen. Boven de broek een bloes van warme acryl/tricot. Keus uit veel kleuren. Mt. 92 (12.-) t/m 140 (15.-). Onder de bloes een broek van warme Gwendacryl. Met uitlopende pijp en hippe versiering. Diverse kleuren. Mt. 92 (12.-) t/m 140 (20.-). Stichting tot beheer en exploitatie van woningen te Leiden (Gemeentelijke Woningstichting) Turkooislaan 2 Hiermede berichten wij u dat het telefoonnum mervan het kantoor van de Stichting met ingang van 3 december 1972 zal worden gewijzigd in 69301. Het kantoor is geopend elke werkdag van 9 tot 12 uur. Reparatie-verzoeken schriftelijk te deponeren in de brievenbus van het kantoor of van de huismeester. Van 16 uur 45 's avonds tot 8 uur 's morgens is onze telefoon aangesloten op een opname apparaat. Spoedgevallen kunnen dus altijd telefonisch worden gemeld. Het bestuur PLAATS EEN WEGWIJZER - KLEINTJE U VERDIENT ERAAN Dit is de nieuwe regering die u morgen kunt kiezen. Een regering van vooruitstrevende, zeer capabele mensen van wie u nu al weet hoe ze zullenregeren* Stemt u op de PvdA, D66 of de PPR dan maakt u het deze regering mogelijk onmiddellijk aan de slag te gaan. Dan bent u zeker dat er werkelijk iets verandert in Nederland. Doet u dat niet dan stemt u in feite blind. Dan weet u niet hoe uw nieuwe regering eruit zal zien. En nog minder weet u hoe die nieuwe regering gaat regeren. Dan kiest u voor het oude geharrewar. Dan zal er wéér niets veranderen in Nederland. Daarom vragen wij u: Stem dit keer niet op de vage beloften van ?n partij. Maar op de zekerheid van 'n regering. Op 'n programma dat uitgevoerd zal worden, maakt aan die rechtvaardigheid, die menselijke solidariteit die we - elk met onze eigen levensovertuiging - toch allemaal willen in Nederland. Stem of PvdA, of D66 of PPR. Dan gaat er werkelijk iets veranderen in Nederland. Met deze regering zal binnen 3 maanden al véél gebeuren in Nederland De plannen liggen klaar - we kunnen er onmiddellijk mee beginnen. Sommige zaken vragen tijd - andere dingen kunnen we meteen al veranderen. Stemt u PvdA, D66 of PPR en komt er 'n progressieve regering dan bent u nü al zeker dat reeds binnen 3 maanden het volgende gaat veranderen Onmiddellijke prijsstop cn 'n strenge bewaking van de overheidstarieven (prijzen voor gas en elektriciteit, PTT, trein, bus cn tram). Afspraken over 'n loon- en prijsbeleid op langere termijn op basis van de voorstellen van de vakbeweging. Een duidelijk anti-inflatie beleid. Verhoging wettelijk minimum loon met 5% per 1 januari, gevolgd door 'n verhoging van AOW voor gehuwden en de hoogste AWW tot dat hogere netto minimum loon per 1 juni. Ogenblikkelijke stop van de huurharmonisatie cn -liberalisatie Om de werkeloosheid in de bouw te bestrijden én de woningsituatie te verbeteren worden er onmiddellijk een aantal noodgebieden aangewezen die extra geld krijgen voor nieuwbouw en verbetering van woningen en wijken. Géén schoolgeld voor kleuters en leerplichtigen - geen 1000 gulden collegegeld! Al onze kinderen moeten gelijke kansen krijgen. Scholen die thans duidelijk achter blijven moeten daarom ook kleinere klassen krijgen, dédr moet geld voor worden vrijgemaakt. Bezuiniging op defensie Afschaffing van alle nutteloze franje binnen onze krijgsmacht. Het defensie budget wordt meteen al verlaagd met 300 miljoen gulden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10