Voorschoten voelt niets voor een groot gewest Zwak stemmenspel in Betoverende Bruidsnacht Zang en kleur op show van „Vogellust De Narcis nam afscheid van sleutelfiguren randgemeenten i - PAGINA 3 ZATERDAG 25 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN De Voorscho- tense gemeenteraad kreeg gis teravond de gelegenheid en in een vrije discussie zich uit te spreken over eventuele gewest- vorming. Aanleiding hiertoe was het antwoord van B. en W. aan de Provinciale Staten over de Struktuurschcts voor bestuurlij ke indeling. In zijn algemeen heid was de gehele gemeente raad voor Gewestvorming be zorgd toonde de raad zich over de uitvoering daarvan en twij fels waren er over de bestuurs kracht van een Gewest. In de grote lijnen toonde de raad een afkeuring ten opzichte van een grootgewest Den Haag en sprak een zekere voor keur uit voor een kleiner stadgewest Leiden. Drs Van der Laan (KVP) was be zorgd dat Voorschoten en het gewest Leiden teveel worden ge zien als een wingewest van Den Haag, dat volgens de struktuur- schets het krachtigste gewest van heel Zuid-Holland zou moe ten worden. Wethouder Iestra (p.c.) deelde mede de noodzaak voor gewestvorming aan den lij ve te hebber, ondervonden. Als wethouder heeft hij zitting in maar liefst 15 intergemeentelij ke samenwerkingsregelingen. Voorschoten heeft in totaal 19 dergelijke regelingen, waarvan de meesten de kant richting Den Haag opgaan. Een zwak punt voor de vorming van een gewest Leiden vond de heer Ie stra de financiële en bestuurlij ke zwakte van de centrumge meente. De heer Marcelis Politiek circus in het Kreatief Sentrum LEIDEN In het Kreatief Sen trum aan de Breestraat wordt morgen een politiek circus ge houden. s Middags kan men o.a. meedoen aan een wedstrij.d afficheteke nen en aan ballengooien naar poppen van bekende politici, 's Avonds zijn er tal van plaatse lijke en landelijke politici waar mee men in debat kan gaan. Ook staat op het programma een optreden van de cabaretier Jaap van der Merwe. LEIDEN Slechts zelden zal het gebeuren dat een recensent zich onthoudt van een min of meer vast omlijnde mening aangaande de interpretatie van een stuk. Bij de „Betoverende Bruidsnacht" van Jacques Hamelink, die gisteravond in het LAK-theater in première ging, doet zich zo'n ge val echter voor. In onze voorbespreking (woens dag j.l.) stelden wij als een van de essenties van dit stuk, dat het erom ging het onberedeneerbare intuïtief te aanvaarden. Bij de première bleek overduidelijk dat weinig dingen minder waar De manier waarop een contrast werd gevormd tus sen het lefren en het zoeken naar warmte ener zijds en de dood anderzijds terwijl tegelijkertijd de vergankelijkheid volledig in het leven geïnte greerd werd, werkt bij deze voorstelling zo per soonlijk dat een voor iedereen aanvaardbare me ning hierover bijna uitgesloten is. (KVP) meende dat het gewest Leiden niet gedaan heeft wat het had moeten doen. Hij stelde een maatschappelijk ontwikke lingsprogramma als belangrijk ste opgave. De heer Oosterbaan (VVD) dien de namens de VVD een motie in, waarin gezegd werd dat Voorschoten moet deelnemen aan een gewest, het stadsgewest Leiden de enige reële mogelijk heid is en het een eenheid van lokaal bestuur moet worden aan het hoofd waarvan de gewest raad staat. De heer Goosens (D'66) diende 12 stellingen in voor de vorming van een gewest, waarin voorop gesteld werd de democratie, die niet door een schaalvergroting beknot mag worden. De gemeenteraad ging er mede akkoord dat B. en W. de brief van GS. over de struktuur- schets beantwoorden op een I ROELOF ARENDSVEEN Bijna tweehonderd jongens en meisjes hebben gisteravond dusdanige wijze dat de gewest- onder leiding van de commissie voor actieve recreatie met allerlei spelen getracht de door deze com. NOORDWIJK Wie houdt vorming positief benaderd missie beschikbaar gestelde prijzen te bemachtigenn. Er werd aan sjoelen, aan balwerpen, rad van avon- zang en kleurenpracht kan dit wordt en een groot gewest onge- tuur, schieten en o.m. ook ballon blazen gedaan. Vooral dit laatste onderdeel gaf veelal nog al wat hilari- weekeinde z'n hart ophalen in wenst is. teit. (zie foto). het Noordwijkse De uitvoering zoals die door een groep studenten onder leiding van Willem Siere gegeven werd, was over het algemeen een bijzonder fijnzinnige en doordachte uitbeelding van dit moeilijke gege ven. Een enkele verkeerde timing in dit bewe gingsspel werd ruimschoots goed gemaakt door een grote spanning die in andere gedeeltes voel baar was. Het zwakke punt van de voorstelling was helaas het stemmenspel dat Hamelink zelf voor ogen heeft gestaan. Meer aandacht voor de verstaan baarheid en vooral voor de overdracht van emo ties door middel van de tekst zou absoluut niet misplaatst zijn geweest. Het is zo jammer als een met zorg door het spel gecreëerde sfeer door een minder goede tekstbehandeling (en soms ook door onzorgvuldige belichting) te niet wordt ge daan PAUL KORENHOF i de Alckburcht De Wilbert op de radio Koebochtkwestie nog niet in raad Alkemade ROELOFARENDSVEEN Dc koebochtkwestie in Oud Ade zal aanstaande maandag niet ii raad van Alkemade worden be handeld. Dit in verband met nieuwe aspecten, zo heeft het gemeentebestuur aan de raad meegedeeld. In de plaats hiervan komt nu een voorstel aan de orde over de volkstuintjes aan de Floraweg. B. en W. willen deze tuintjes gratis aan de gebruikers be schikbaar stellen. Zolang de grond nog niet "verkocht is voor huizenbouw. KATWIJK Ten behoeve van haar maandelijks succespro gramma „Met muziek op stap" maakte AVRO-radio gisteren opnamen in verpleegtehuis De Wilbert. Voor het programma waren naar Katwijk gekomen: Annie Palmen, Gerard van Kre velen, het trio Los Rancheros, Michelangelo Verso en het kwintet Piet Zonneveld. Vooral Piet Zonneveld met z'n medley van bekende Hollandse melo dieën en uiteraard Annie Pal men oogstten veel succes. De opnamen duurden ruim een uur. Daaruit zal producer Tibor Benkhard een programma van een half uur samenstellen. De opnamen worden uitgezonden op dinsdag 24 november via Hilver- Universitair N Aan de rijksunlv. te L s de heer H. J. Ch. Jacobs t tot dr. in de wlsk. en r op proefschr. ..Cotton effet onformatlon of some skeleta Is de heer J. P. Gumbei lücher im frühen 15 venhuls (Llsse). F. J. Lui Haag). W. van der Zant - - -irgi. J. M. jn Haas) - - - - (Den Hai Economische Hogeschool Rotterdam Geslaagd voor doctoraal economi- «che Wetenschappen: J. C. W. Vo gels. Wassenaar: F. L. T. Jtimsem. Den Haag: L. C. Visser. Rijswijk i Prooljen. Den H; L. H. MARKTEN Pr. Ann. thur. Esperence. Shocking 23—32. Sim Rood. Le Rêve mlth 40—69. Wlm Lange 42—49. Wemblev 17-33 p. st. Troschrysanten 1.10—2.30 Idc- jaarrond 2.20-^2.75. Trosanjers 1.85 ATWIJK A D. RIJN, t SASSENHEIM Tijdens een uit voering voor invaliden en be jaarden in het KSA-gebouw heeft men bij de Sassenheimse cabaretgroep de Narcis gister avond afscheid genomen van een aantal belangrijke sleutelfi guren. Feija Van Keulen en Paul van Dam deden voor de laatste keer mee. Beiden zijn opgenomen in de theatergroep Forum, die mo menteel een toernee maakt door Nederland met de musical My Fair Lady. Feija van Keulen, die van haar 11de tot haar 14de A. Smit wint wisselbeker LEIDEN De heer A. Smit uit de Koninginnelaan heeft met 88 punten de tuin- en kweekwed- strijd van de tuintjesvereniging Floralia gewonnen. De Flora- lia-wisselbeker werd hem gister avond tijdens de jaarlijks fami lieavond van de tuintjesvereni ging in gebouw Staalwijk uitge reikt door voorzitter J. H. Smit. De heer W. Wagemans behaalde 84 punten en legde beslag op de tweede plaats. jaar deel uitmaakte van de kin deroperette-groep Beatrix en daarna van De Narcis, kreeg een gouden broche met een nar-1 cis. Paul van Dam, die pas drie 1 jaar deel uitmaakte van de Sas-1 senheimse groep, kreeg een me- j daillon met een narcis. De goed verzorgde avond stond voor de laatste keer onder leiding Wim Hulsbergen. Tijdgebrek (hij is ook raadslid) noopt Hulsbergen zijn werk voor De Narcis op te geven. Hij blijft wel meewerken aan het maken van décors. ALPHEN Deze plastiek staat sinds een paar dagen opgesteld voor de Alphense Raiffeisenbank. Dit ter Mevr. Hulsbergen zal de leiding j gelegenheid van de expositie van de Amsterdamse kunstenares Yvonne Kracht in Galerie Alpha. De van de Narcis overnemen. jeugd van Alphen ziet er een fijn speelwerktuig in. Boer aan de Hoofdstraat. „Vo gellust" opende daar gister avond haar jaarlijkse show. Wat kwaliteit en variatie be treft, staat deze aan de top van de negentien tentoonstellingen, welke de vereniging In de loop der jaren heeft georganiseerd. St.-Matthias betrad vitaal nieuw tijdperk Meij Zo valt op de show i gouldamandines van superklasse j te bewonderen. Keurmeester Dommerholt had in een derge lijk aantal nog nooit zo'n hoog gehalte aangetroffen. Wanneer de Haagse deskundige met een jarenlange staat van dienst tot zulk een uitspraak komt, dan is het stellig uniek. En wanneer de izender met de door hem ge keurde eigenkweek vogels zelfs met 89 punten nog met in de prijzen valt, dan is er echt iets bijzonders aan de hand. Niet minder dan 90 punt be haalde de zelf gekweekte zwart- kopgould van J. Hazenoot. Het was tevens de mooiste vogel van de tentoonstelling en daar- mede legde de vogelfokker be slag op de legpenning van de gemeente Noordwijk. R. J. van Sprang zag aan zijn geelkop- gouldamandine 90 punten toe gekend. Burgemeester mr. J. M. Bonnike, die de opening verrichtte, zwaaide de leden van Vogellust lof toe, omdat zij de kunst ver stonden de natuur te brengen in de huizen en tuinen van de De vogelshow is vandaag geopend tot 21 uur. Maandagavond om dezelfde tijd wordt zij gesloten. BOSKOOP B. en W. heb ben de raad de verkoop van grond in het bestemmings plan Snijdelwijk west 2 aan de Hervormde gemeente voorgesteld. De kerkvoogdij wil in de Snijdelwijk 'n kerke lijk centrum bouwen. De koopsom bedraagt 28.000 exclusief BTW. i collectie WARMOND St. Matthias, afde- iclbeker jrljzen: A. Sml nt., H. Wageman J. Crania .1 pnt.. nd 70'. J. H. Scli Heu. 70: 3c p 66'» M. Kr» mei. belden fiG: W. Wesseil Loods, belden 65'-pnt. 'oortUtóent Ie prijzen niet l Phlllppo, 6614. A.' Sm ion. Gé pnt. kwedstrljd (voor dames ;vr. J Wagemans. 34. Rlet-Schlpper. H. van den lSerg-Hnasdorp. 19 pni Kweekw edstrljd voor kinderen, le pr Peter v.d Riet, 24 pnt: 2e pr Mleneke Wessellnk. 22 ptn De prij zen bestonden uit huishoudelijke- en gebruiksvoorwerpen. Lisse sloot Zeskamp af LISSE Met een feestavond in gebouw Trefpunt heeft Lisse gisteravond de activiteiten rond het tv-spel Zeskamp afgerond. Daarbij waren aanwezig vrijwel alle Lissenaren die het afgelo pen jaar iets met Zeskamp te maken hebben gehad. Gehu'digd werden mannen als Fred Tim mer. coech van de ploeg die ;n Enge'cnd een derde plaats wegsleepte, de heer H. v.d. Kroft, de voorzitter van het Zes- j kampcomité, en de heer Ose- phius. A. H. Jansen kampioen op expositie van De üiamantvink Kampioen A. H. Jansen, voorzitter A. 1 H. Hillebrand. ROELOFARENDSVEEN - Alge- heel kampioen van de vogelten toonstelling van „De Diamant- vink" is geworden de heer A. H. Jansen. De vogeltentoonstel ling is hedenmiddag door de heer C. van Berkel, redacteur van het maandblad van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, ge opend. Gisteren zijn 5 keurmeesters de hele middag bezig geweest met de keuring van de 480 vogels die zijn ingezonden. A. Jansen kwam als de grote kampioen uit de bus. G. Willems werd kam pioen bij de tropische vogels A. van Seggelen kampioen derby, en tenslotte P. van Ruiten kam pioen stammen. Winnaars bondsmedaille werden P. van Ruiten, J. W. v.d. Meer, J. Ver del. A. van Seggelen. G. Wil lems, J. Wubben. mevr. v.d. Alphens eerste burger noemde het Voorn, Robbie v.d. Hoorn. ALPHEN AAN DEN R1JN Ter gelegenheid van de opening door burgemeester mr. R. M. Gallas van het nieuwe garagebedri/f in Ridderveld-West, heeft de eigenaar van dit eerste garagebedrijf in deze nieuwe uitbreiding de heer D. Braam aan de Alphense zieken omroep een ..aanzienlijk" bedrag geschonken, zoals burgemeester Galles zich hierover uitdrukte, (zie foto). ling Harmonie, heeft een nieuwe periode betreden. De vertrouw de dirigent en leermeester Al- bert Meij heeft na 25 jaar stu wende leiding het korps aan zijn zoon Jan overgedragen. Jan Mei. 35 jaar, „koninklijk" muzi kant bij de Bredase KMK, waar hij eerst trompet blies en later op de schulftrombone overging, heeft na een maand of drie van voorbereiding gisteravond In het Trefpunt Matthlas-nleuwe-stljl geïntroduceerd. Twee generaties Meij getuigen van een solide muzikale stam, een stut en steun voor het thans bloeiende Warmondse harmonie gezelschap. Vader Albert die helaas niet op zijn afscheidscon cert aanwezig kon zijn omdat zijn gezondheid hem dat niet toestond schuwde de moder ne muziek niet. HIJ wilde bij de tijd blijven, Maur bij zoon Jan gaat het allemaal vanzelf. Daar kunnen de korpsen in Noord- wijk. Noordwijkerhout, Rijns- burg en Zoeterwoude, die hij ook onder zijn inspirerende be rusting heeft, van mee praten. Dat in zo'n korte tijd van een nieuw repertoire erin stampen aan het progrnmma niet vol doende geschaafd en bijgewerkt kon worden, Is zonder meer dui delijk. Het trouwe publiek heeft de kleine feilen graag voor lief genomen, want men weet uit er varing hoe perfect St. Matthias uit de hoek kan komen Het korps zit nog in de le afdeling, maar is fier op weg naar „uit muntendheid" en aun de vitale, gespierde klank was gisteren al te horen, dat er een goede toe komst voor Warmonds eigen „sound" is weggelegd. Er was gisteravond erg beste muziek bij: een klarinetconcert van de ook in Warmond (van school - concerten) bekende Jan de Waart, waarin Gerard Sikking kwalitatief uitblonk hoewel trompettist Piet de Vetten In Toreador niet voor hem onder deed American Patrol, een verjongde evergreen in gema tigd tempo en de New Baroque Suite, knap geblazen en een kolfje naar de hand van swin ging Matthias. Dit was slechts een greep uit de Noord- en La tijns-Amerikaanse klanken en ritmen. Mixed Pickles, potpour ri van een soort „gemengde pic calilli", kwam als dessert, met een gebisseerde boogie woogie als toffe uitsmijter. DnHr kun -je eigenlijk niet stil bij zitten, maar de zaal hield zich In. Uarmonievoorzitter J. J. de Vet ten gaf nog een terugblik op de prestaties vun (thans ere-lld) Albert Meij en het hardwerken de korps: „een betere leraar dan de heer Meij was er niet en vooral zijn menselijkheid heb ben we zeer op prijs gesteld". Als starthulde was er een bloemstuk voor Jan Meij, de verjonger van Matthias. T.P. bewoners van Ridderveld. grote c nwinst voor de VOORHOUT In de kapel van de BNS houdt de werk groep Elim een liturgische viering. Aanvang 9.30 u. De werkgroep komt daarna weer bijeen op vrijdag 1 de cember. BOSKOOP Zonder enig vertoon werd g'steren de eerste paal gelagen voor een nieuw fili; al van de A'- gemene Bank Nederland in Boskoop. De heer Mens, di recteur van het kantoor in Gouda verrichtte de hande ling. In augustus hoopt men met de bouw klaar te zijn. Tehuis voor gehandicapten officieel open LISSE Wethouder Van Dam van Hillegom heeft gisteren de officiële opening verricht van Rutsbo, het eerste Gezinsver vangend Tehuis voor Gehandi capten in Lisse. Het tehuis dat ruim een r*:ljoen p !den heeft gekost, biedt onderdak aan 41 gehandicapten. Op de Foto: wethouder Van Dam brengt een heildronk uit op het nieuwe te huis. De Aarkan Iers speelden voor uitverkocht huis TER AAR In het Dorpshuls was gisteravond de prem.ère van het stuk „Hoogheid uw ka meel staat voor." Dit blijspel van Max Andrea werd gespeeld door de toneelvereniging van TAVV De Aarkantcrs. lie was in goede handen van mevr. Bavelaar. Ce hoofd rollen werden gespeeld door o.-. Cor Vorzaal, mevr. Den Uil- Heemskerk, mej. L. Heemskerk en Jan Hoogervorst. De zaal. totaal uitverkocht, beleefde veel jlezier aan het stuk. Canite Tuha huldigde dirigent LISSE Ter gelegenheid van het 55-jarige bestaan gul de harmo» niekapel Canite Tuba gister avond samen met de Alphense harmonie Artl et Religion! een fecstconcert in de Agathakerk. Beide harmonieën stonden onder leiding van Wim van Duyn. Deze dirigent werd aan het slot van het concert gehuldigd om dat hij 10 jaar aan de harmonie verbonden Is. Het concert was overigens een herhaling van de uitvoering die een paur weken geleden m Alphen werd gege ven. Voor uw recensent was er weinig nieuws te haren. Dat houdt een compliment in.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3