Doggen vrijwel en Van Bracht uitgeschakeld voor driebandenkroon FC Den Haag vecht voor laatste kans Straffen voor profs OKKER PUTTE RIESSEN UIT Remise voor Heemskerk voorde slanke lijn Voor Merckx nog 23 meter meer Sportwereld VRIJDAG 24 NOVEMBER 1972 PAGINA 15 Halve finale ïn Rome ROME Na Cliff Drysdale en Bob Lutz heeft Tom Okker zich geplaatst voor de halve finales van het prof-wereld- kampioenschap in Rome. Hij versloeg donderdagavond in de kwartfinales zijn dubbelspelpartner Marty Riessen (VS) met 7-6 6-4. In de halve finales, die zaterdag worden gehouden, komt Okker uit tegen de winnaar van Ashe— Pilic. r geliefd bij het publiek door zijn opwin- Voor het winnen van de uiterst belangrijke eerste set. moest Okker niet minder dan drie set- points weerstaan. Na een ach terstand van 2-5 in de eerste set. doorbrak hij tweemaal de service van Riessen om op 5-5 te komen. Riessen reageerde onmiddellijk en kwam via een ..break" op 6-5. maar sloeg daarna de bal op het derde set- punt buiten de lijnen. Ook in de daarop volgende „tiebreak" raakte de 28-jarige Nederlander aanvankelijk achter, maar ook ditmaal vocht hij terug om uit eindelijk het beslissende spel met 7-4 te winnen. In de eerste zes games van de tweede set hielden beide spelers hun opslag intakt. De zevende game was echter beslissend in het nadeel van Riessen. Okker liep door naar 5-3, de Ameri kaan benutte nog eenmaal zijn eigen opslag, maar daarna kon hij niets uitrichten tegen de af gemeten lobs en de accurate groundstrokes van de Nederlan der, die zijn twee jaar oudere tegenstander uitputte. „Ik voel me in geweldige vorm", liet Riessen voor de wedstrijd we ten. Na afloop schudde hij slechts zijn hoofd. Okker, die hem in de enige onderlinge con frontatie van dit jaar in Chi cago had verslagen, leek enigszins verrast door zijn dra matische comeback, die de vier duizend toeschouwers in heftige Marty Riessen voelde zich opwinding bracht. toch niet klaren. Zonder geblesseerde Hans Bres DEN HAAG De competitieleider van het betaalde voet bal, Jan Hijsbregts, heeft het goed uitgekiend voor de in ternationals van Ajax en Feyenoord, want na de interland tegen de Belgen kan de competitie op rustige wijze ver volgd worden. Ajax en Feyenoord spelen namelijk thuis en beslist niet tegen gerenommeerde tegenstanders. kon het tegen Tom Okker De Ajacieden krijgen Excelsior op bezoek en Feyenoord het niet al te sterke Haarlem. Zoals be kend staan Ajax en Feyenoord op gelijke hoogte, terwijl FC Twente goede derde is met een achterstand van slechts drie punten. FC Den Haag heeft op zijn beurt weer drie punten minder dan de Twentenaars, die reeds morgen de Zuiderparkers ontmoeten in Enschede. FC Den Haag komt vcor zijn laat ste kans te staan om alsnog te kunnen doordringen naar de derde- of vierde plaats. Daar voor is evenwel nodig dat de Haagse equipe de „Tukkers" klopt, maar wie gelooft in dit sprookje? Slechts een wonder Ook AZ trekt aan Lubanski ALKMAAR De Alkmaarse ere divisieclub AZ '67 heeft de eer ste besprekingen gevoerd met de Poolse sterspeler Wladi- mir Lubanski. De 25-jarige spitsspeler is veelvuldig Pools international en» wordt in zijn land beschouwd als de Poolse Cruyff. Lubanski heeft overi gens in Nederland ook al be sprekingen gevoerd met de ere divisieclub NEC en commentaar van AZ-trainer Cor van der Hart is: ik vraag me af of Lu banski wel voor Nederland te betalen is. Bovendien begrijp ik niet dat hij zo maar wordt vrij gegeven door de Poolse voetbal bond. Het gaat een dure zaak worden, maar als hij fit is, is het wel een van de Europese topspelers". EMMEN In de tweede ronde van het Danlonschaaktoernooi te Emmen hebben de twee Ne derlandse deelneemsters samen een half punt behaald. Fenny Heemskerk haalde uit veel geof ferd materiaal en een konings- aanval tegen Ann Sunnucks re mise. Rie Timmer kwam tegen de Bra ziliaanse Ruth Cardozo niet best uit de opening en werd vervol gens in het toreneindspel met lege handen gelaten. Later op de avond werden de af- gebroken partijen uitgespeeld. De ontmoeting uit de eerste ron- de tussen Fenny Heemskerk en Marion Mcgrath eindigde in re mise. Het duel uit de tweede ronde tussen Milunka Lazarevic en Tatjana Zatoelovskaja, resp. nummer twee en winnares van het laatstgehouden. Hoogoven- toernooi, eindigde in een over winning voor Lazarevic. >e stand is nu: 1. Lazarevic 2 pnt., 2 t/m 6 Zatoelovskaja. Timmer, Heemskerk, Cardozo. j en Kalkbrenner allen 1 pnt.. 7/8 Sunnuca en Mcgrath 1/2 pnt. j Dat valt mee, schijnt Eddy Merckx te denken nadat de UCI had besloten het werelduurrecord 23 meter scherper te stellen. De UCI, de internationale wielerfederatie heeft donderdag het werelduurrecord van Eddy Merckx officieel erkend. Na be studering van het proces verbaal van de recordverbetering kwam het bestuur van de UCI, tijdens zijn vergadering te Genève tot de conclusie dat Merckx tijdens zijn recordverbe tering zelfs 23 meter meer had afgelegd dan aanvankelijk is vastgesteld. Na berekening van Lucien Robrieu, de officiële tijdwaarnemer van de UCI, bleek dat Merckx 49 kilometer en 431 meter had afgelegd en niet, zoals aanvankelijk was vast gesteld 49.408,68 meter. Lucien Robrieu heeft alle tijden van de ronden tijdens de re cordpoging geverifieerd en heeft op basis daarvan het aantal meters vastgesteld dat Merckx in de laatste onvolledige ron de heeft afgelegd. Zijn berekening over de laatste seconden vergrootte de door Merckx afgelegde afstand met bijna 23 meter. kan FC Den Haag van een ne derlaag afhouden, maar dan zal bovendien de verdediging beter moeten draaien dan tegen PSV, voor de Floodlightcompetitie. Spelers als Jan Jeuring. Theo Pahlplatz en René van der Kerkhof grijpen elke kans aan om de bal in het net te jagen en ook centrale verdediger Willem de Vries weet vaak het doel te vinden. Aan de andere kant zal doelman Piet Schrijvers wel een sta-in-de-weg zijn. evenals de bekwame verdedigers Van Iers- sel. De Vries. Oranen en even tueel Epie Drost, mits hersteld. Voor Bres, Fuglset en Bregman zullen er hoogstwaarschijnlijk geen glansrol zijn weggelegd, maar wie weet pakt alles an ders uit dan gedacht werd. Het elftal van FC Den Haag wordt eerst zaterdag gefor meerd uit de volgende spelers: Thie, Kila, de Zoete. Mansveld, Korevaar, Advocaat, Berg, Van Vliet, Bregman, Fuglset, Rood nat, Louwerens(res. doelman) en Ouwehand. In de formatie ontbreken: Hans Bres (met hoge koorts op bed) en de nog niet herstelde Kees Weimar. Voorts zal nog een speler aan de selectie toegevoegd worden en wel diegene die vanavond tijdens FC Den Haag BFC Utrecht B het beste speelt. CROSNE De verwachting dat de Nederlandse drieban dencracks Jan Doggen en Van Bracht eindelijk een Euro pese driebandentitel naar ons land zouden kunnen halen nu Raymond Cuelemans en Johan Scherz door ziekte ver stek moesten laten gaan, is op de tweede dag van het toernooi in Crosne in het puur theoretische vlak getrok ken. Debet aan deze voor de Nederlanders zo teleurstel lende gang van zaken waren nieuwe nederlagen van Dog gen en Van Bracht tegen resp. Ludo Dielis en Arnold de Paepe. koplopers en zullen voorlopig genoegen moeten nemen met een ondergeschikte rol in dit kampioenschap. Want hoewel de krachtsverschillen niet zo groot zijn als wanneer Ceulemans er bij is, neemt toch niemand aan dat de opvolger van de Grob- bendonker als Europees drie bandenkoning het zich zal kun nen premitteren om tweemaal verloren te hebben. Jammer vooral voor Doggen, die zich na zijn afgang in de ope ningsronde op de tweede dag waarlijk als een leeuw weerde. In de middagpartij, alsof er geen moeilijkheden met het ma teriaal hadden bestaan, bezorg de hij de 28-jarige Deense favo riet Peder Thoegersen de eerste nederlaag. Met de duidelijke cij fers 43—60 in 48 beurten kondig de Jan Doggen zijn mogelijke terugkeer naar de top aan. „De biljarts zijn nu goed warm en de temperatuur in de zaal is ho mogelijkheden om zijn aanspraken op de titel te onderstrepen als hij donderdag avond Diclis kon verslaan. Het lukte bijna. Lang had de Neder landse kampioen, die onbevan gen speelde, alsof hij niet de oudste maar de jongste deelne mer aan die kampioenschap is. de leiding. Met 5141 in 42 beurten zag het er voor hem be paald nog rooskleurig uit. Maar Dielis heeft een uitstekende mentaliteit. Hij blijft hopen en knokken. Tot de laatste caram bole. Hij kwam langzaam na derbij tot 5856 en produceerde de resterende caramboles toen Doggen wat onfortuinlijk twee poedels liet noteren. Doggen bleef realist. Woensdagavond had hij gezegd: „Als ik de res terende partijen win, kan ik nog kampioen worden". Na de ne derlaag tegen Dielis wijzigde hij zijn tekst. Het werd nu: „Nu kan ik nog tweede worden". SPECIAAL-CASSIS tijdelijk van J37 voor r DEN HAAG De tuchtcom- missie van de KNVB heeft veertien spelers uit de sec tie betaald voetbal ge straft. Op de lijst van ge straften van deze week staan drie spelers van de SC Tilburg/Willem II en twee van FC Dordrecht en Heerenveen. Van de Friese club werd Teun Kist wegens een ongepaste op merking tegenover de scheids rechter voor een wedstrijd ge schorst. Hem is een boete opge legd van 150 gulden. Bij de oor deelsvorming van de commissie is gelet op de strafkaart van Kist, waarop vele aantekenin gen voorkomen. De voorwaarde- T HJke straf vim Kist, die nog Jan Groenend.,fe kreeg open stond, is buiten beschou wing gelaten omdat het dit keer een geheel ander soort van ver grijp betrof dan waar Kist vori ge keren voor werd gestraft. De straffen zijn verder: Heerenveen, W. van der Wal, drie wedstrijden geschorst wegens het stompen tegenstander. tegenstander. SC Tilburg/Willem II, W. Swaans. NAC, H. Gijsen, boete van 125 een wedstrijd geschorst en een wegens het opzettelijk op de plu; voet van een tegenstander gaan staan terwijl het spel dood was. FC Dordrecht, H. van Oorschot, twee wedstrijden geschorst en 125 boete wegens het trappen van een tegenstander terwijl het spel dood was: G. de Keiï een wedstrijd voorwaardelijk een boete van 125 wegens het doen vallen tegenstander. Volendam, C. A. M. Hoogland, een wedstrijd geschorst en een voorwaardelijk wegens het neer leggen tegenstander. De Volewijckers. P. Boontje, een wedstrijd geschorst en een voor waardelijk wegens het ten val brengen tegenstander. Excelsior, R. Eckhardt, twee wedstrijden geschorst en een boete van 150 wegens trappen tegenstander. boete Go Ahead Eagles, J. Groenendijk, voorwaardelijke straf. «en wedstrijd voorwaardelijk en een boete van f 100 wegens te hard spel. geschorst en 100 boete wegens ruw spel: J. Blaauw, een wed strijd voorwaardelijk en 150 strijden geschorst en een boete van 125 wegens trappen naar tegenstander. hK 0m,erU" ha'en Vitesse, W. J. Veens,ra, een wed- strijd geschorst en een boete van 150 wegens het ten val brengen tegenstander. bijl in de partij tegen Arnold de Paepe. De Waalwijker startte goed (28—19 In 24 beurten) maar verslapte daarna en zag de Belg gelijk komen: 39—39 in 41 beurten. Van Bracht ging hierna slordig spelen, raakte achter, maar kreeg nog een kans toen hij op 58 weer gelijk kwam. De Paepe, sterk uit de school Vin- gerhoedt gekomen, kon deze klap wel opvangen. In de beurt ging hij uit: 58—60. Dat Van Bracht daarna donderdag avond van de Portugees Victor Leal won. was geen verrassing. Ook niet zijn sterke spel. Hij kon immers vrijuit spelen, pro duceerde onderweg twee series van zeven en won ruim: 60—34 in 57 beurten. In beide groepen vielen de eerste beslissingen: voor de Duitser Ernst Rudolph en de Portugees Victor Leal werd de deur naar de finale al dicht gesmeten. Datzelfde lot zal waarschijnlijk toebedeeld zijn aan de Oosten rijker Anreitter en de Zwitser Jacques Blanc. Hun kansen om nog bij de laatste acht te komen waren donderdagnacht uiterst gering. Aan de kop van de ranglijst prijk ten Dielis en de Franse kam pioen Dufetelle, die tegen De Paepe zijn eerste goede partij speelde: 6057 in 56 beurten. Voor de organisatoren, die het in deze weinig op biljarten inge stelde streek toch al moeilijk hebben om de eindjes aan elkaar te knopen, een niet verwachte meevaller. Marsleiding wil nieuwe richtlijnen vierdaagse NIJMEGEN Vier maanden na de vierdaagse van Nijmegen, waar zich nis gevolg van de tro pische hitte twee sterfgevallen voordeden, heeft de Koninklijke Nederlandse bond voor lichame lijke opvoeding In een communi que* meegedeeld, dat vaste richtlijnen zullen worden opge steld om dergelijke tragische gebeurtenissen in de toekomst te voorkomen. Het medisch on derzoek bij de overleden wande laars: De Zwitser Guy Badouw en de Deen Brit Anderson heeft aangetoond, dat zij het slachtof fer zijn geworden van warmte- stuwing in het lichaam. De marsleiding stelt alles in het werk om de nieuwe richtlijnen gereed te hebben voor de Vier daagse van het komend jaar. Rini van Bracht leek een van de kanshebbers maar na de tweede dag van het driebandentoernooi kijkt hij al bijna tegen een onoverkome lijke achterstand aan. Rudolph (W-Dld) SI 0.836 IX* Paepe <Bi*Ik> 0.721 LX* Paepe S 0.619 7 li»', Van Russen komt alleen Andreiko naar Amsterdam DEN HAAG Van Russische zij- do zal alleen Androtko deelne men aan het vierde Suikerdam- toernooi, dat op I« december in Amsterdam begint. I)e groot meesters Koeperman en Gant- warg zullen definitief niet ko men. Als plaatsvervangers van de Russische spelers zijn thans oud-wereldkampioen Drs. Piet" Roozenburg en de Zwitserse groosmeester Andreas Kuyken uitgenodigd. De Frame groot meester Hisard is inmiddels van de deelnemerslijst afge voerd. GELEEN Voor de coupe natio nale is donderdagavond in Ge leen oen ijshockeywedstrijd ge speeld tussen Smoke Eaters en TYSC Trapper*:. TYSC Trappers won mot 6-4. Do tussenstanden waren: 1-1 0-3 3-2. Er waren 1500 toeschouwers. LONDEN Het stadion van de Engelse eerste divisieclub Lei- cester City is tot besmet gebied verklaard nadat gebleken is dat do administratieve staf van de club en een aantal spelers een virus-infectie hebben opgelopen. VALKENBURG De Noderland- se wielerkampioenschappen op de weg voor dames, amateurs en professionals (23 en 24 juni zullen ook in 1973 op het Cau- bergparkoers in en om Valken burg worden gehouden. Deze week de laatste 3-D foto op uw Shell- station! De boeiende reis is ten einde. Nog veel en lang plezier met uw wereldreisalbum.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15