Hazerswoude maakt ernst met bouw centrale sporthal GODSDIENSTTWISTEN IN RAAD KOUDEKERK Eerste paal voor huizen in wijk Zuid Nieuwe school Hazerswoude al gereed in '73 roo rijn- en veenstreek Niemand wil de brandspuit van Roelofarendsveen 1 Gidsenleidster Leidschendam getromvd Reconstructie Rijndijk wordt jaar uitgesteld Reconstructie Julianakwarti er niet haalbaar WOENSDAG 15 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Het dagelijks bestuur van de Sportstichting Hazerswoude houdt zich mo menteel zeer intensief bezig met het onderzoeken van de be staande mogelijkheden voor de bouw van een centrale sporthal in Hazerswoude. De ruimtelijke mogelijkheid daartoe is in elk geval aanwezig in het sportpark te Hazerswoude-dorp. Volgens burgemeester en wethou ders zal de Sportstichting haar standpunt op korte termijn aan het college voorleggen en zal de volledige afronding van de plan nen in de loop van volgend jaar( tot stand dienen te komen. ,,Voor deze plannen zullen fi nanciële offers moeten worden gebracht", aldus b. en w., die Politie van Hazerswoude onderbezet HAZERSWOUDE Behalve dat de rijkspolitie te Hazerswoude op te geringe organieke sterkte Is, kampt de groep voortdurend met een groot aantal vacatures en Is er ook sprake van een aantal vrij langdurige ziektege vallen, die de feitelijke sterkte regelmatig miniseren. Deze situatie heeft burgemeester J. ten Heuvelhof ertoe gebracht, om te overwegen te bestemder plaatse mede te delen dat hij de hem opgedragen verantwoorde lijkheid in de huidige situatie niet langer kan dragen. Voor de gemeente Hazerswoude is volgens het college een organie ke sterkte van 14 politiemannen nodig. De werkelijke organieke sterkte bedraagt 12 man en de feitelijke sterkte 11 man, van wie er 1 administrateur is en 1 elders gedetacheerd. Voor de groep Hazerswoude (waaronder ook Benthuizen Zoeterwoude ressorteren) zijn 25 man nodig (werkelijke sterkte: 21; feitelij ke sterkte: 16). erop wijzen, dat de medewer king van de sportwereld noodza kelijk zal zijn. Hazerswoude kampt met een groot gebrek aan sportaccom modaties (thans kan worden be schikt over vier voetbalvelden, een half verhard oefenveld, drie gymnastiekzalen, een openlucht- bad, een overdekt bad en een tennispark met vijf banen). De zaalsporten met name zitten in het .verdomhoekje". Dat bete kent dat sluimerende activitei ten (zaalhandbal bij voorbeeld) zich niet kunnen ontwikkelen en reeds beoefende zaalsporten in hun ontwikkelingen worden be lemmerd. Diverse clubs zijn nu gedwongen of niet in competitie verband te spelen of deze „thuis"-wedstrijden buiten de gemeente (volleybalvereniging Haduard in Alphen aan den Rijn; vollebalvereniging De Ha zelaars in Boskoop) af te wer ken. Ter coördinatie van de plannen die het dagelijks bestuur van de Sportstichting voor ogen staan, is de leraar lichamelijke oefe ning H. Petri voor een beperkte tijd vrijgemaakt. Hij is tevens adviseur van de Sportstichting. Ardand WFFDA De brandweerauto van de gemeente Alkemade ROELOFARENDSVEEN Na 24 jaar trouwe dienst en een in drukwekkende lijst van fikse branden achter zich, staat nu de legendarische brandspuit van de gemeente Alkemade eenzaam en verlaten op het terrein van de gemeentelijke opslagplaats in Roelofarendsveen. De Ford 2-8 met bronzen pomp, een spuitcapaciteit van 2650 li ter water per minuut en een ki lometerstand van rond de 6700 is door vers materiaal vervan gen, maar op de advertentie waarin dit oude beestje te koop werd aangeboden, is nog nie mand verschenen. Wat nu? Brandweerman Vesseur, sinds 1969 bevelhebber van de blus- eenheid Roelofarydsveen, ziet voorlopig nog geen koper ver schijnen. Een hard gelag voor hem en zijn mannen, die per slot van rekening door dik er dun met het vertrouwde Fordj* de strijd tegen het vuur hebbet aangebonden. Gemiddeld zo' vijftien maal per jaar rukten u uit. Voor sommigen fungeerdt de brandweerspuit zelfs trouwauto. Vesseur (hij was dt eerste die als bruidegom Ford richting trouwzaal reed); „Het is toch zo'n best karretje Een kreng als het op rijdej aankomt, maar met blussen ko^_ je altijd op hem rekenen." Voel niemand uit het brandweerkorp ervoor de auto te kopen? Ves seur: „Er is er een die belooft heeft de Ford te kopen als ei geen koper komt opdagen. Ha- zal mij benieuwen." Chef bouw en woningtoezicht, de heer Sien ziet een andere oplossing; spuit lijkt me wel wat voor d»- jeugd. Het is een aardig speel object." Zuster uit Hazerswotude viert gouden ldoosterfeest HAZERSWOUDE De in Alphen aan den Rijn geboren en in Ha- I zerswoude ('t Zwaantje) geto gen zuster Josepha Marie Boere (67) viert op maandag 20 no- vember in het klooster van de ongeschoeide karmelietessen te I Nijmegen (H. Landstichting) j haar gouden kloosterfeest. Op 20 november 1922 deed zuster Josepha haar intrede van het karmelietessen te Schiedam, maar verhuisde enkele jaren la ter, wegens opheffing van het klooster, naar Nijmegen. Aan staande maandag viert de zus ter haar gouden feest, dat be gint met een eucharistieviering, samen met haar familieleden, onder wie haar zuster Antonia Boere, eveneens van de onge schoeide karmelietessen uit het klooster te Egmond aan de Hoef. ROELOFARENDSVEEN Gistermiddag trad gidsenleidster Marian Bakker in het huwelijk met Leo van Kampenhout. De gidsen ?rwelkomden hun leidster, die ook veel voor het nieuwe clubhuis „Roezemoes" heeft gedaan, met een ere.haag voor het kerkgebouw. Het jonge echtpaar gaat wonen aan de Dijkstraat in Roelofarendsveen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Godsdiensttwisten beheersten gisteravond een deel van de Koudekerkse gemeenteraadsver gadering. Aaanleiding hiervoor vormde het voorstel van b. en w. om een deel van het na de sloop van de oude herv. school in de Dorpsstraat vrijgekomen terrein te verhuren aan de Ned. Herv. kerk. De kerk heeft op een deel van dit terrein inmiddels een noodge bouw laten optrekken, waarin over enige tijd haar nevenacti viteiten (catechisaties, bijeen komsten en jeugdverenigingen) een onderdak kunnen vinden. De aanschaf van dit gebouwtje is uit eigen (kerkelijke) midde len bekostigd, terwijl de afwer king, die thans in volle gang is, geheel door leden van de kerk zelf wordt uitgevoerd. Het gebouw beslaat ca. eenderde deel van het terrein, reden voor b. en w. om een voorstel in te dienen om bij het kerkbestuur een jaarlijkse huursom van 1000 te bedingen, zijnde een derde deel van het jaarlijks ren teverlies van de totale kosten van het terrein. De rest van het braakliggende terrein zal als (openbaar) parkeerterrein wor den ingericht. Voor dit gedeelte wilden b. en w. het kerkbestuur niet geldelijk belasten, daar een ieder, al of niet hervormd, vrij is zijn cf haar vehikel daar te parkeren, evenals dat het geval is op alle andere openbare par keerplaatsen in de gemeente. Nu wilde het geval dat niet het humanistisch verbond of een an dere, minder calvinistisch ge richte organisatie een clubge bouw od het terrein heeft neer gezet, maar juist de hervormde kerk, met als gevolg dat bij de niet-confessionele en de KVP- fracties meteen de poppen aan het dansen waren. Zij hadden liever 1500 van hun hervormde broeders en zusters willen „van gen". ,.Ook voor dat parkeerter rein zullen de hervormden moe ten „bceten", spraken PvdA, KVP en Gemeentebelang eens gezind uit. „Onzin", was het weerwoord vn de 5 man (en vrouw) sterke prot.-chr. fractie: „Winkeliers en anderen hoeven toch ook niet te betalen voor de parkeerruimte bij hun percelen. Het is de taak van een gemeen tebestuur te zorgen voor vol doende parkeergelegenheid, waar dan ook." Aldus lieten de raadsleden zich verleiden tot een primitief gods dienstoorlog je. PCP-er drs. J. C. v. d. Vlugt beschuldigde de niet-confessionele fracties van een inconsequente houding en omdraaiing van argumentatie. „Toen het voorstel werd behan del om de school af te breken en er een parkeerplaats in te richten, riepen jullie hosanna, maar nu wil men plotsklaps de hervormde kerk voor de kosten op later, draaien, terwijl juist de auto's van gemeenteraadsleden zonodig op dit terrein gestald moesten worden!" Leentvaar cs. had maar een zwak verweer. Je kunt als niet-con fessionele fractie moeilijk een lofwaardig initiatief van een kerkgenootschap steunen, moet de bebaarde socialist bij zich zelf gedacht hebben; hij had wel reuze moeite deze houding in een enigszins aanvaardbaar vat te gieten. Dorrepaal (Ge meentebelang) leek nog het bes te argument te berde te bren gen: ,,'T Voorhof moet toch ook betalen voor het parkeerter rein". „Welnee", bestreed een Ambulance van EHBO noodzaak HAZERSWOUDE In het nieuwe ontwerp voor een regeling van de regionalisering van het am bulancevervoer hebben burge meester en wethouders van Ha zerswoude niets kunnen vinden van hun eis, om de standplaat sen van de ambulancewagens in de regeling zelf op te nemen. In verband daarmee heeft het col lege te kennen gegeven op basis van het huidige ontwerp niet te kunnen meewerken. De ambu lance van de EHBO uit Hazers woude—Rijndijk, waarvan het personeel met twee semafoons werd uitgerust, is uit de hulp verlening aan verkeersslachtof fers op rijksweg 11 (de Rijn dijk) niet meer weg te denken, aldus het Hazerswoudse college. „De noodzaak tot handhaving van deze wagen, in welke vorm dan ook, wordt ons elk jaar op nieuw duidelijker". HAZERSWOUDE Hazerswou- des burgemeester J. ten Heuvel hof heeft gisteren - helm op het hoofd en gekleed in gele jas - de eerste paal in de wijk Zuid de grond ingeslagen, nu daar door het Leidschendamse aan nemingsbedrijf N.V. Tetteroo Zn. zesendertig woningen in de vrije sector en dertien woning wetwoningen zullen worden ge bouwd. (Gemeentesecretaris J. Verlare, directeur gemeentewer ken W. Soeters en aannemer N. Tetteroo waren getuige van de werkzaamheden van de heiende burgemeester. Burgemeester Ten Heuvelhof toonde zich verheugd, te meer daar er aanvankelijk in dit plan géén financiële ruimte bestond voor de bouw van de woning wetwoningen. Nu dat tóch het geval blijkt te zijn, verzocht hij de aannemer evenveel aandacht te besteden aan de bouw van koop- en woningwethuizen. Ge zien de woningnood in Hazers woude is het dertiental woning wetwoningen volgens de burge meester „een druppel op een gloeiende plaat". Hij sprak dan ook de wens uit, dat weldra in zijn gemeente nog meer woning wetwoningen en premiekoopwo ningen voor eigen ingezetenen kunnen worden gerealiseerd. Voor premiekoopwoningen blijkt in Hazerswoude een grote be langstelling te bestaan, want zo'n kleine honderd ingezetenen hebben te kennen gegeven in principe belangstelling hiervoor te koesteren. Burgemeester Ten Heuvelhof verricht de officiële handeling HAZERSWOUDE Verwacht mag worden, dat de nieuwe zes- klassige bassisschool in Rhynen- burch-oost te Hazerswoude in de loop van 1973 door de leerlingen van de J. P. F. Steijaertschool kan in gebruik genomen wor den. De inspecteur van het lager on derwijs heeft concrete toezeg gingen gedaan inzake de voor dracht voor een urgentie in het komende jaar met betrekking tot de vervanging van de oude Rhynenburch-school (protes tants-christelijk). Hoewel naar alle waarschijnlijk heid voor een openbare Spring- plankschool een vierde lokaal beschikbaar zal moeten komen, is er nog geen panklare oplos sing voorhanden. Wél kan de gedachte concentratie van scho len te Hazerswoude-dorp plano logisch worden geregeld. Vol gens B. en W. van Hazerswoude zal in 1973 177,51 per leerling per jaar voor het openbaar la ger onderwijs kunnen worden verstrekt. Wat het vakonderwijs in de lichamelijke oefening be treft meent het college te kun nen stellen, dat Hazerswoude op dit punt haar tijd bijna vooruit is. Op het gebied van de licha melijke oefening op de basis scholen wordt voor alle leerlin gen het minimum aantal lesu ren van twee per week royaal gehaald. calvinistische mr. Vreugdenh deze anti-theïstische opvattinj „men betaalt alleen maa het gebouw zelf", waarn een wellus-nietus spelletje on spon. Cok de VVD-wethoude Van der Pols zat met het gevf duidelijk in z'n maag; ook h zat met het probleem hoe di 1000 bij zijn liberale achterbai te verkopen, en koos tenslottf- (tevergeefs overigens) v weg van de minste weerstand verdaging van het voorstel. Nadat mr. Vreugdenhil nog een duidelijk zijn gram had gespui over de houding van zijn nie confessionele collega's i.e. i KVP („omdat het nu juist i hervormde kerk betreft moet zo nodig gerekend worden" waar het een initiatief betn om de zalennood in Koudekei 1 enigszins te lenigen („we ten de huur voor de katholieke in 't Voorhof ook maar eens i der bekijkenwerd I stemming overgegaan. Wethc der Van der Pols bleef coli giaal cn zorgde op deze wij voor een 65 verhouding, di jet ƒ1000 bleef. Die 500 vei- schil (een futuliteit, daar w; iedereen het over eens) hadde overigers wel voor de nodij opwinding gezorgd. Lichtweek in Hazerswoude en Koludekerkl HAZERWOUDE/KOUDE- KERK Hedenavond gaat I Koudekerk en Hazerswoude „lichtweek" van start. In band met de komende feestdi gen zullen een aantal openbar gebouwen en vrijwel alle kels extra in het licht wo gezet. Vooral de verlichting i de Koudekerkse brug en de 1 derlands Hervormde K< vormt een feeëriek schouwspt De opening van de lichtweek betf kent tevens het begin van aktie van de plaatselijke denstand. Tot en met dinsd december verstrekken de RijE post-winkeliers gratis zegels. HAZERSWOUDE Het eerste team van de Hazers woudse volleybalverenigng De Hazelaars heeft de wed strijd tegen Barendrecht met 0-3 verloren. De Hazelaars neemt in de gezelligheids competitie nu na vier ge speelde wedstrijden met één winstpunt de laatste plaats op de ranglijst in. Het won derlijke is, dat De Hazelaars 3 op de tweede plaats (vier uit drie) staat na de 0-3 overwinning bij Wevo. Vernielingen kost gemeente duizenden HAZERSWOUDE Duizenden guldens schade per jaar lijdt de gemeente Hazerswoude door op zettelijke vernietiging van ge meente-eigendommen. ,Een euvel, dat steeds grotere vormen aanneemt", noemen burgemeester en wethouders deze vernielzucht in de nota van aanbieding, behorende bij de begroting voor het komende jaar. Schade wordt eveneens toegebracht aan wegen en plantsoenen. ,,Dit gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel ten opzichte van voor de gemeenschap tot stand gebrachte voorzieningen betreu ren wij in hoge mate", aldus het college, dat het de plicht van iedere inwoner van Hazers woude acht. daadwerkelijk mee te werken om dit euvel te be strijden. BOSKOOP Nog dit jaar zal een begin worden gemaakt met de ver betering van het Julianaplein, maar een totale reconstructie van het dichtbevolkte kwartier is nog niet verantwoord tegenover de andere investeringen, welke de gemeente nog moet doen. B. en W. van Boskoop delen dit mee aan het raadslid J. Booy (Prot. Chr.), die een aantal vragen heeft gesteld vooruitlopend op de be grotingsbehandeling. Is totale reconstructie niet nodig, wel zullen in cidentele problemen, zoals de bereikbaarheid van de huizen, worden opgelost. Het college heeft de heer Booy ook laten weten, dat de tennisvereniging niet in staat is het tennispark te kopen, omdat men al overweegt op eigen kosten tot uitbreiding van het park over te gaan. Een schets i het nieuwe Gezondheidscentrum in Nieuwkoop HAZERSWOUDE Rijkswatd staat heeft de termijn voering van het reconstruct! plan van het weggedeelte v< de Rijndijk tussen de Gemen weg en de Bruggestraat jaar verschoven. Realisering van de plannen wpn tevens gestagneerd door feit, dat de minister van Jusjit nog geen beslissing heeft gen men, om gelden beschikbaar stellen voor drie verkeerslicht ihstallaties (Rijndijk—Gemen weg; Rijndijk—Da Costasingt Rijndijk—Bruggestraat/Rhynen burcherlaan). Ten aanzien V de bushaltes, die bij reconstructie betrokken ii'l worden thans alle mogelijkb den en alternatieven in e port verwerkt. Onder deze tn gelijkheden zal eveneens het'lf den van de busroutes doorl wijk Rhynenburch voorkorte De gemeenteraad zal uit de'fa gelijkheden voor de zom het komende jaar een keu moeten doen, ten einde de vt dere voorbereiding van de; constructie niet in de weg

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6