VREEMD VOLKJE 2000 Ramses zingt zonder bagage Jorda- nezen naar Johnny Seth zoekt kind in de clown Rexis Peyton Place eindeloos TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK Prins Bernhard prees jarige BBC LEIDSE COURANT MAANDAG 13 NOVEMBER 1) Wij zijn volgens een aantal show-bizlieden van over onze grenzen maar een vreemd volkje. Vooral als het om de reacties bij een zaaloptreden g van deze show-bizlieden gaat- De Nederlanders, zo vertelden deze dames en heren, komen S naar een concert om te lulste- 1 ren. Wij vinden dat een min of meer \oor de hand liggende f§ zaak, maar wij behoren, zo realiseerden we ons, ook bij dat vreemde volkje. Maar de buitenlandse artiesten houden 2 geduldig vol dat dit een uniek 3 trekje is. In alle andere landen van Europa komt men met hele andere bedoelingen naar een artiest. Daar beschouwt men een con cert van een popstar als een vrolijke aangelegenheid, waar je rustig dooi hoen kan kwek ken. Vooral in België worden deze serieuze gebeurens gezien als gezellige uitgaansavondjes. Onze buitenlandse gasten zijn hier vaak erg verdrietig over. Wij kunnen daar inkomen. Je zal maar weken op een tekst gewerkt hebben. In de zaal moet je dan onder vinden dat men nog niet eens de moeite neemt om naar je boodschap te luisteren. We zijn er door deze verklaring einde lijk achter gekomen hoe het komt dat vele buitenlandse groepjes zweren bij ons koude kikkerlandje bij de zee. Het zal dan ook niemand meer verba zen, dat wij de afgelopen we ken grootheden als Rocco Gra- nata, Dalida, Gladys Knight and the Pips en zelfs The Jack son five in ons trouwe vader land konden begroeten Dit is een waar verhaal. Ze hebben ons het zelf verteld. DOOR TON OLIEMULLER EN ROELFIEN SANT Zelfs de Jackson Five zijn stil van bewondering voor de stil te waarmee de Nederlanders luisteren. Meer dan twintig geliefde ar tiesten, allemaal persoonlijke vrienden van Johnny Jordaan, zullen op 9 december in een tv-show verschijnen om luister bij te zetten aan het afscheid van ds planken van Johnny Jordaaa, de gevierde zanger van her gevoelige, volkse lied. Johnny zal nog wel eens in de studio verschijnen om een plaatje te maken wat dit be treft wil hij aan de markt blij ven maar het vermoeiende optreden in het openbaar is hem door de artsen verboden, als hij tenminste nog enige tijd van het leven wil genieten. Dit afscheid wordt een bene fiet-gebeuren. De baten vallen toe aan Johnny Jordaan. Daar voor moeten in de Beverwijkse sporthal voor 22 november 2200 plaatsen van 15 gulden ver kocht worden. Er gaan nog wat kosten af, maar de rest is voor Johnny, die al heel wat zaalbaten heeft gemist in de tijd, dat hij aan zijn ziekbed was gekluisterd. Waarom een Johnny-show in Beverwijk en niet in Amster dam, waar hij geboren en ge togen is en waarvan hij heel zijn leven gezongen heeft? Wij Johnny: „Al die mensen om je heen, geweldig" vroegen het Gé Maaswinkel, die voor de TROS deze show produceert. Gé Maaswinkel: „Wij kregen in Amsterdam onvoldoende medewerking. In Beverwijk, waar Johnny nu woont, was men veel royaler. Bovendien beschikken we nu over een grote zaal, waar veel mensen in kunnen. Wij maken er een soort muzikale Dit is uw leven van, met Johnny als middel punt en met muziek van het orkest van Harry de Groot. Ger Roos heeft de regie en Johnny zelf zal voor een voca le verrassing zorgen". Johnny Jordaan: „Het is ge weldig wat hier gaat gebeuren. Het is ongelooflijk. In een paar dagen de hele zaal uitverkocht. De hele Jordaan komt hier heen. Jammer dat het niet in Amsterdam kon, maar hier is het ook goed. En de mensen komen toch, uit alle delen van het land. Dat doet een mens goed. erg goed. Ik zie eigenlijk wel een beetje tegen de avond op, want het wordt een drukke avond en af en toe heb ik het wel een beetje benauwd op de borst. Ik ben nu 48 jaar. Veel te vroeg öm een punt achter je carrière te zetten. Gelukkig, dat ik nog wel plaatjes kan blijven maken. Erg verdrietig allemaal. Ik moet ermee leren leven. Maar het doet je zo goed, zo'n avond, met al die mensen om je heen, die van heinde en ver helemaal alleen voor jou komen. Goeie, goeie mensen toch eigenlijk alle maal". Elf verdwazingen heet het nieuwe programma van Seth Gaaikema, dat in de cember in première gaat. Momenteel geeft hij er mee in het Groningse land voorstellingen, waar de zaak wordt uitgeprobeerd. Hij heeft Ruud en Riem (Blue Diamonds) er weer bijgehaald, maar om aan het geheel een clowneske tic te geven pikte hij Frans Rettich uit het va riété op, de muzikale clown die al bijna een hal ve eeuw onder de naam Rexis met lichaam en mu ziekinstrumenten de meest malle fratsen uithaalt. Seth Gaaikema: „Mijn pro gramma gaat van de gedachte uit, dat we in deze waanzinni ge tijd af en toe bewust gek moeten doen om niet idioot te worden. Nee, er zit niets van de bijbel in ditmaal, al kun je daar natuurlijk nooit helemaal onderuit Want de bijbeh zegt: Laat de kleinen tot mij komen. Het kind in de mens is inder daad verloren gegaan. Die vind je eigenlijk alleen nog Seth: „Rexis haalt tegelijker tijd tragiek en levensvreugde uit zijn viool". maar in de clown. Daarom heb ik een clown in mijn programma gehaald. Een clown, waarvan Alex de Haas jaren terug al zei, dat je in zijn optreden tragiek en le vensvreugde in gelijke mate tegenkomt. Ik heb van die man al heel wat geleerd. Door zijn aandeel wordt mijn pro gramma er alleeen maar fraaier op. Ik ben altijd een bewonderaar van Rexis ge weest". Frans Rettich (52): „Met mijn variété-optreden zat ik inder daad in het slop, omdat de glans van het variété verloren is gegaan. Door Seth heb ik er weer zin in gekregen doordat hij mijn werk in een nieüwe stijl van optreden plaatst. Ik dacht dat ik mijn tijd had uit gediend, maar nu heb ik het gevoel, dat ik weer pas be gin". Gezellige Studio De redactie van het KRO-fami- lieweekblad annex radio- en tv-gids Studio hield dezer dagen weer open huis voor ingewij den, collega's, medewerkers, vrienden en bekenden. Een en ander gaat gepaard met een gezellig drankje. Achter deze gezelligheid schuilt de vooruit strevende bedoeling om op dit jaarlijks terugkerende evene ment kritiek te spuien op Stu dio, opdat dit blad er nog be ter van wordt. Het wordt zelfs toegejuicht als men ook werke lijk alle kritiek, die men in de loop van een jaar op dit blad heeft vergaard, de vrije loop laat. Men kan aan bijv. Her man Post, eindredacteur van de Binnenkant, het naadje van de kous vragen over zijn re cente stukje over Koning Klant en de Dreft-reclame. En zo kun je iedereen aanklampen. Maar echte krit'iek is er niet veel bij op zo'n kritisch borrel uurtje. Er komt weinig mis noegen naar voren. Zou ieder een nu werkelijk tevreden zijn of heeft het drankje toch een te gezellige uitwerking? De beste, brave en hartstoch telijke aanhangers van The continuing story of Peyton Pla ce, de serie die Inderdaad steeds maar doorgaat en waar over men wel nooit uitgeschre ven zal raken, staat nog heel wat te wachten. Enige tijd ge leden kwamen wij in deze ru briek met de trieste medede ling dat Peyton Place „op" was en dat de spelers er en bloc de brui aan hadden gege ven. Deze maal hebben we heel wat hoopvollere berichten in de pen. Onlangs vernamen we, en houdt u nu even uw hart vast, Peyton-aanbidders, dat het schokkende familiever haal in een nieuwe bezetting terug is op de Amerikaanse buis. Na d:t vreugdevolle bericht belden we, goed geluimd, dat is te begrijpen, ijlings de AVRO. Welk een donkere wolk kwam er boven ons drijven, toen we van de persdienst ver namen, dat The return to Pey ton Place nog niet in de AVRO gelederen was doorgedrongen. Natuurlijk vertelden we opge wonden het grote nieuws. De AVRO was meteen enthousiast. Ze konden het nog niet met ze kerheid zeggen, maar het zit er dik in dat ook wij het ver dere verloop van de onwaar schijnlijke intriges tussen de bewoners van Peyton Place niet zullen missen. Gezien de kijkdichtheid en de zgn. AVRO-Peyton-binding moet de beslissing van deze omroep om nog een paar jaar Peyton Pla ce aar te schaffen geen pro blemen opleveren. Return to Peyton Place, dat in The States iedere werkdag mil joenen vrouwen aan de buis kluistert, is nog gecompliceer der dan het verhaal dat wij nu iedere week voorgeschoteld krijger. Betty, nu gespeeld door Julie Parrish, ze lijkt als twee druppels water op onze Betty is getrouwd met Rodney, gespeeld door Yale Summers. Zij gaat een verhouding aan met haar ex-man Steven Cord, gespeeld door Joseph Gallison. Na een maanovergoten nacht heimelijk met Steven in een zomerhuisje op een steenworp van de donkere zee, zit Betty weer eens tot haar mooie nek je in de ellende. Na een onge lukkige val van de trap in de Peyton-villa ontdekt dr. Rossi, gespeeld door Guy Stockwell, wat Betty allang wist, name lijk dat ze in verwachting is van, en dat weet enkel Betty, Steven. Ze durft het niemand te vertellen, daar Rodney, die in de vishandel terecht is geko men, het wel niet zo op prijs zal stellen. Steven, die in de politiek is beland en net op dat moment voor een verkiezing zit, zal het bericht ook wel niet met vreugde ontvangen. Hij loopt dan immers gevaar zijn carrière kapot te maken. De Peytonwereld is keihard. Na tuurlijk zijn dit slechts zeer summiere details van de einde loze serie waarvan er in Ame rika al zo'n 200 zijn uitgezon den. Er gebeurt veel en veel meer. Hopelijk ziet de AVRO in dat wij Return to Peyton Place gewoon nodig hebben. Onder de titel Ramses Shaffy Zonder bagage zendt de KRO-tele- visie op de late avond een pro gramma met en rondom Ramses Shaffy en zijn vrienden uit, geba seerd op zijn nieuwste LP Zonder bagage. In dit programma geeft Ramses Shaffy zijn gedachten over liefde, angst e.d. gestalte, daarbij terzijde gestaan door de violist Christian Bor, Ad Fern- hout, Marlol Flore, Mary van Leer, Frank van Leer, Robin de Levita, Nico van der Linden, Lida Lobo, Pieter Meiford en Ingrid Weiier. Muzikale medewerking verlenen Jan Mol, Arie Jongman, orkest on der leiding van Ruud Bos en het trio Louis van Dijk. In dit pro gramma zingt Ramses Shaffy de volgende nummers: Maurits, Ik laat je niet voor de poort, Ik be taal Zing-vecht-huil-bid-lach-werk en bewonder, Als Je bij me bent, Ik denk over je na, Amsterdam, Als het legaal geworden is, John ny van de vier seizoenen, We zul len doorgaan en Zonder bagage. Ned. II 21.50 uur Peyton Place Steven Cord geeft het startsein tot een feest. Betty en Rita kunnen hieraan echter niet meedoen. Ned. I 20.21 uur Proftennis In samenwerking met het sportpa leis Ahoy in Rotterdam heeft de AVRO Lamar Hunts teniscircus Ned. II 20.21 naar Nederland gehaald. In Rot terdam strijden 32 proftennissers, waaronder Arthur Ashe, John Newcombe en Tom Okker, om de eerste prijs van 10.000 dollar. De acht besten gaan volgende week naar Rome om te strijden om de wereld- en (prof)titel die de win naar 50.000 dollar zal opleveren. Ned. I 22.00 uur Achtergronden van de bijbel De zevende aflevering, die van avond wordt uitgezonden, heeft tot titel: Kan er uit Nazareth iets goeds komen? Hierin wordt gepro beerd een antwoord te geven op de vraag: Wie was Jezus van Na zareth, die tot vandaag mensen trekt en afstoot, en wat bezielde Hem? Geprobeerd wordt met be hulp van beelden uit de land streek Galilea iets van Zijn leven in die tijd terug te vindn. Ned. II 19.30 uur. Verkiezingen '72 Deze politieke avond, een extra uitzending van Brandpunt, wordt rechtstreeks uitgezonden vanuit de Wintertuin van Krasnapolsky te Amsterdam. In dit programma worden de resultaten bekend ge maakt van een uitvoerig politiek onderzoek, dat in opdracht van Brandpunt is gehouden door bu reau Intomart onder meer dan tweeduizend Nederlanders. Protest COC tegen Ev. Omroep UTRECHT (A.N.P.) De Neder landse vereniging tot integratie van homosexualiteit C.O.C. pro testeert tegen een uitzending van de Ev. Omroep over homo sexualiteit. Het C.O.C. acht deze uitzending schadelijk voor de geestelijke volksgezondheid. Het C.O.C. vindt de rol van de psy chiater in deze uitzending op medisch-wetenschappelijke gronden ontoelaatbaar. „De Ev. Omroep maakt gezien de vele uitgesproken vooroordelen t.a.v. homosexualiteit wel duidelijk, dat het C.O.C. helaas nog altijd nodig is", aldus een woordvoer der van het C.O.C. Chag Componist rin overleden LONDEN (RTR) De Hongaar se componist Francis Chagrin is donderdag in een ziekenhuis Londen op 67-jarige leeftijd overleden. Chagrin woonde sinds 1936 in Engeland. Hij schreef muziek voor meer dan honderd Britse films, waaronder „The Colditz story" en „The In truder". NEDERLAND I 18.35 uur Ti-ta tovenaar 18.40 uur Zendtijd D '66 18.55 uur Journaal AVRO 19.05 uur Toppop 19.30 uur Wie van de drie? 20.00 uur Journaal 20.21 uur Peyton Place 21.10 uur Televizier-magazine 22.00 uur Proftennis 22.59 uur Journaal 22.55 uur Teleac NEDERLAND II 18.45 uur Ti-ta tovenaar 18.55 uur Journaal KRO 19 05 uur De familie Ashton 19.30 uur Achtergronden van bijbel 20.00 uur Journaal 20.21 uur Verkiezingen 1972 21.50 uur Ramses Shaffy zot) bagage 22.25 uur Tele-zet 22.30 uur Zendtijd P.v.d.A. 22.40 uur Journaal 1 BELGIë NEDERLANDS 18.00 uur De Fabeltjeskrant 18.05 uur De woudlopers 25-ja 18.30 uur Zo zag ik het nooiiM i 19.05 uur Korte film een. 19.10 uur Sporttribune 19.33 uur Keurig Frans 19.39 uur Mededelingen en in de weerbericht zijn 19.45 uur Nieuws trijfd 20.10 uur SOS-natuur 20.35 uur Het levende 22.35 uur Vergeet niet t de 23.10 uur Nieuws kleur lijk geb t te lezejwei NEDERLAND I NEDERLAND II 11.35 uur 18.35 uur 18.55 uur VARA 19.05 uur 19.25 uur 20.00 uur 20.21 uur 21.10 uur 21.40 uur 22.20 uur 22.45 uur 22.50 uur School-t.v. Ti-ta tovenaar Journaal De stratenmaker op zee-show Daar komen de schutters Journaal De Onedin-lijn Koning Klant 2 voor 12 Wijk 62 Journaal Teleac 18.45 uur 18.55 uur NCRV 19.05 uur 19.30 uur 20.00 uur 20.21 uur 20.30 uur 21.10 uur 22.00 uur 22.40 uur 22.45 uur 22.55 uur 23.05 uur Tweekamp Beter samen Journaal Jantje Beton Het meisje met blauwe hoed Hendrik VII Hier en Nu Dagsluiting Den Haag Zendtijd CHU Journaal HILVERSUM 1 5 Spectrum. NOS: 19.00 (S) Hai de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nieuws, AVRO: 22.40 Radio journaal. NOS: 22,50 N.O.S.-Jazz: Internationaal Jazz Festival Loos- drecht 1972. 23.20 Weerzien met St. Een programma munlstlsche Partij van Nederig» 18.30 Nieuws. 18.41 Toelichting het nieuws. 18.4S (S) Marinier der Koninklijke Marine. 19.00 Filter: jongerenprogramma. LIterama: kroniek over b schrijvers en toneel. 20.00 Nier 20.05 Avondoverdenking. 20.15 KjV sieke kamermuziek, orkest- en viL le muziek (opn.) 22.30 (S) Demof tie In Duitsland, programma de verkiezingsstrijd ln de Bondf, publiek. 23.00 Theologische e" gang. 23.35 Amsterdams ^muziek. 23.55-24.ÖC fc.' rs. 18.02 Joost I HILVERSUM II NOS.': 18.00 Nieuws. Draayer Show. AVRO: 19.00 Nieu 19.02 Nederland-non-stop. 2 w:p Nieuws. 20.02 Radiojournaal. 2L Take the 8-tralnlichte muz aer> 21.00 Nieuws. 21.02 De negen-ivan show. 22.00 Nieuws. 22.02 Supercl dreammachlne. 23.00 Nieuws. 2Jaen 33-45-78muziekmagazlne. (2Bru 0.02-0.05 Radlojourna stul 0.55-1. 8.00 Nil Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Nieuwe grammofoonplaten, rellchtlng. (9.35-9.40 Wat. 10.00 (S) Vi 1 :ht: wekelijks radloverkeersmaga- ie. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S) Festival van Vlaan deren 1972: Kerkorgelconcert: klas sieke muziek. E.O.14.00 Het woord der Waarheid: theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 <S) Klassieke grammofoonmuzlek. 14.25 Onder el kaar: gevarieerd programma voor de vrouw. 14.45 Friese kerken be stemd voor hfbraak?, klankbeeld. 15.05 Licht en uitzicht: programma voor zieken en bejaarden. 16.00 Nieuws. 16.03 Klankbord: aktualltel- ten. Informatie en commentaar. 16.10 Voor de kleuters. 16.30 Jeugd- toer. AVRO: 17,00 (S) Mobiel - een beweeglijk programma voor beweeg lijke mensen. 17.55 Mededelingen. 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Aubacen klassieke muziek (10.30-lada Nieuws.) 11.00 Voor de zieken. lde Bejaardenprogramma. 11.55 Mc delingen. 12.00 (S) Van twaalf opg twee: gevarieerd programma, (lboc Wij van het land: 12.26 Mededt gen t.b.v. land- en tuinbouw; l"ei Nieuws; 12.41-12.50 Echo; 13.00-ien Raden maar....) 14.00 Schoolra'ceri 14.10 Idem. 14.30 (S) Interlokaal dinsdag: muzikaal mlddagmagaziSlU met om 15.30 Nieuws. 17.00 Ovjind heldsvoorllchtlngBonaire: Mc) lijkheden en moeilijkheden. Same stelling en presentatieLink ide HILVERSUM III VARA: 7.00 Nieuws. 7.02 Dag c 8.00 Nieuws. 8.02 Onderv Plaatjes voor (12.00 Nieuws). 13.00 Niet 3.03 De Eddy Becker show. (1 15.00 Nieuws. 15.03 Dip] Bij de AVRO bleek alle premlè- re-chaos, die de eerste uitzen ding van Ster-allures aankleef den, zaterdag overwonnen. Het werd nu een technisch perfecte aflevering van een doffe (voor namelijk praat-)show met een paar zeldzame glimlichtjes, waarin Stieren overal straalden. Voor Guus Oster hoeft het ken nelijk niet meer. Die zat met een zuur gezicht zijn honora rium te verdienen. Sonja Barend trachtte de eer hoog te houden door een soort „Voor de vuist weg" op te voeren met alsmaar Stieren. Duys heeft interessante re dieren in petto... Met die Stieren werd gepraat en gepraat en gepraat... Tussen door was er een beetje show en David Bergias deed iets fenome naals. Maar het geheel vonden we een vervelende aangelegen heid. Op het andere net zat de KRO met Jasperina de Jong. Iets fe nomenaals. De man die de tek sten op haar welgeschapen lijf schrijft (Guus Vleugels) is n.l. een spotter die, van de „recht se" kant uit, zijn kritiek op de maatschappij in een „links" jas je verpakt. hebben zich wellicht aan somrae ge onderdelen geërgerd. Zij Pe£ ken naar het verkeerde pl°Pe gramma, durven wij zeggen PUI met een bijbelse variatie^31 als t.v. u ergert: gebruik PUI knop. de |Lei Wij vonden de spot om de n nier waar sex, hasj, Dolle M| enzovoorts op de hak werden nomen grandioos. Even gn dioos als de wijze waarop Jas rina zich van haar (alleen siek-al!enorme taak kweet. Gisteren keken we uitera naar „Thank you BBC", afknapper, naar onze mening, „moeder der omroepen" w geëerd met een nogal vervel! overzicht van de rol die de in de Tweede Wereldoor speelde met „Verklaringen" ooggetuigen die precies zeil wat we allemaal wel wisten. Als „toegift" was er een pi klein showtje, voortreffe'iik maakt door de NOS, dat stond van talent en voortrcffe ke t.v.-vormgeving. Als die gift" het leeuwendeel vai programma zou hebben gevor met een korte historische in ding, zou dit programma „historisch belangrijk" gramma geworden zijn. Dat thans allerminst het geval. DEN HAAG (ANP) Prins Bernhard heeft zondagavond de BBC dank gebracht voor de wij ze waarop deze nu vijftigjarige omroep in de oorlogsjaren van uit Londen het nieuws over bracht aan de bezette gebieden. Hij deed dat in een internatio naal schakel-televisie-program ma dat de Europese omroepen de BBC aanboden en dat werd gepresenteerd door Peter Usti nov. De prins haalde herinneringen op aan zijn Londense jaren, toen hij vele malen via de BBC-mi- crofoon het woord kon rich tot de Nederlanders. Ook w hij op het vele wat dank zij BBC is bereikt op het geb van de techniek der radiov bindingen. Vooral de verzets wegingen in de bezette lam hebben daaraan veel te dank aldus de prins. Prins Bernhard voegde daari nog toe dat naar zijn mening, tegenstelling tot de wijze wa op de BBC werkt, thans h vaak door journalisten niei en commentaar met elkaar den verweven. „Het comiw1 taar moet op een andere pag' staan', meende hij.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2