Limburg ongeslagen Foreholte blijft in Bona Stars: rehabilitatie CRESCENDO PROFITEERT NIET VAN MISSTAP DPK Handtal Korfbal Een aanvalster van MSV gaat scoren in de wedstrijd tegen het Alphense Rijnstreek le afstandschoten en een straf worp (de enige die het zwakke duo toekende) gaf de Limbur gers een 4—2 voorsprong. Via een afstandschot van Nora v. Niekerk en een magnefiek doel punt van Hannie Boskamp werd het 54 bij de ru9t. In de twee de 'helft liep Beatrix aanvanke lijk weer verder uit. Eerst scoorden zij 6—4 en na 6—5 door Hannie Boskamp werd het 75. In deze periode werd Fore holte duidelijk een aantal straf- worpen onthouden. Nadat op nieuw een doelpunt van Hannie Boskamp (7—6) door de Lim burgsen werd genivelleerd (8 6). kwam de conditioneel betere Foreholte-ploeg pas goed op schot. Nora v. Niekerk, Ans Bak ker en Hannie Boskamp (2x) schoten Foreholte naar een ver diende 8—10 overwinning. De Voorhoutse dames gaan nu sa men met Sittardia aan de kop. Zondag a.s. vertrekken zij om 9.15 uur opnieuw met de bus naar Limburg, nu om in een STOCKHOLM HZC/De Robben is uitgeschakeld voor de finale ronde van het toernooi om de Europese waterpolobeker. De Hilversumse ploeg verloor zon dagavond te Stockholm in de derde wedstrijd met 78 van Dynamo Boekarest, dat daar door met Partizan Belgrado over gaat naar de finaleronde, die van 1 tot 3 december zal worden gespeeld. al Wil v.d. Geest was goed in vorm in het Oud Adese doel. Na rust verhoogde Jong Ade het tempo en toen Helma v.d. Geest het tweede doelpunt in de tou wen joeg, keerde de rust volle dig terug. Zonder problemen werd het Velo-team toen naar een 7—2 nederlaag gespeeld. De laatste treffer was van Plonie Olijerhoek, de anderen allen van Helma v.d. Geest. Ook voor het Noordwijkerhoutse Northa was het een goede dag. De heren liepen snel uit naar de 60 voorsprong tegen het derde team van SOS. Behoudens enkele korte fasen, dat het even min der goed liep, heeft Northa daarna steeds gedomineerd. Vooral de laatste 10 minuten. Keeper Piet van Dam was ge weldig in vorm en inspireerde de defensie tot goed verdedigen. De dames hadden in de eerste helft nogal moeite met het der de team van Verburch (3—3). Na rust was het conditioneel be tere Northa echter superieur en won verdiend met 5—11. Toch nog een ruime overwinning dus die geheel in de tweede helft tot stand kwam. De Hoogmadese dames speelden een rommelige wedstrijd tegen het Haagse Flamingo's. Aanval lend ging het allemaal wel goed. Mieke Rijkelijkhuizen scoorde uit de eerste aanval en de gezusters Elstgeest tilde de score al snel naar 4—1. Verde digend ging het echter minder goed en vooral het aarzelend optreden van Rikie Borst in de goal stelde Flamingo's in staat terug te komen (55). Een hat- trich van Cobia Elstgeest zorg de toch nog voor een 7—5 voor sprong bij de rust. Na rust bleef de kleine voorsprong behouden al was het verdedigen nog steeds niet best verzorgd. De schotvaardigheid van Cobia Elstgeest (2x), Margrè Elst geest, Mieke Rijkelijkhuizen en Adrie van Leijden stonden borg voor een 1210 zege. De heren <wamen uit met 2 wisselspelers en dat was voldoende voor de Hoogmadenaren om Olympia met 618 te verslaan. De rust stand in deze prettige wedstrijd was 3—7 in het voordeel van MMO. De nieuwe Wassenaarse ploeg gaf leuk partij maar kon het MMO toch niet moeilijk ma ken. In Noordwijk beleefde MSV ook een succesdag. Het altijd onbe rekenbare Hellas 4 werd in een kwartier naar een 8—4 achter stand gespeeld en daarna niet meer naast MSV geweest. Na een ruststand van 11—7 wonnen de Noordwijkers royaal met 2416. In deze harde wedstrijd scoorden Walter Görtz 8x. en Wil Jonker 7x. De overige doel punten kwamen van Gerard Dekker (3), Hans v.d. Blom (3x), Eugéne v.d. Holst, Peter Paulsen en Peter Spieker, al len lx. De dames kwamen in Alphen tot een puntenverdeling met Rijnstreek. In de eerste helft maakte de Noordwijkse doelvrouwe een onzekere indruk maar in de tweede helft ging het beter. De 6—4 achterstand bij het wisselen van speelhelft werd weggewerkt tot een 1111 gelijkspel. Zoals verwacht hadden de Voor- schotense heren geen problemen met het derde team van AHC. In deze sportieve strijd nam HVV al een 9—2 voorsprong bij de rust. Na rust gingen zij op een 4—2 verdediging over waar uit zij meerdere malen een break-out konden bewerkstelli gen doch waardoor zij ook meer tegendoelpunten moesten incas seren. Met 25-10 werd royaal aan de verwachtingen voldaan. De dames moesten hun meer dere erkennen in de reserves van HVP. Het werd echter een prettige sportieve wedstrijd en in de tweede helft gaven zij ook goed partij: Rust 51, en 83 voor HVP.7PVoor de manne uit Oegstgeest werd het een eenzij dige vertoning. Zij waren veel te sterk voor de Kwiek Sport-re- serves en konden na een 134 voorsprong bij de rust gaan werken aan een monsterzege. Benno Nieuwenhulzen en Thijs de Haan namen met leder 6 doelpunten het grootste deel voor hun rekening doch heel het Apollo-team scoorde mee naar een 316 overwinning! De da mes waren conditioneel wel wat beter als het derde AHC team doch de techniek en vooral de routine van de Haagse dames was het toch te veel. Via een 45 ruststand gingen de punten met 68 naar Den Haag. De Leidse heren hebben het eer ste puntje binnen. Cees Lucas. Piet Hiestand en Peter Onvlee waren weer van de partij bij HVL en dat gaf de ploeg weer het nodige zelfvertrouwen. Ge durende de gehele wedstrijd hebben zij een overwicht gehad op het Haagse Animo doch zij waren bepaald niet gelukkig .net de scheidsrechterlijke be slissingen. Vooral het Indringen van de Haagse aanvallers werd nogal eens met een pingel be loond. Niet minder dan 7 strafworpen (welke alle wer den benut) kreeg Animo toege wezen tegen HVL één! Toch presteerde HVL het om van een 7—2 achterstand terug te komen om tenslotte op 14—14 te finis hen. De dames wonnen zonder moeite van de EDH-reserves met 71. Zondagavond laat speelden de he ren van Warmunda in Den Haag tegen de Wings-reserves. Zo laat op de dag spelen ligt de Warmonders blijkbaar niet zo goed en vooral conditioneel had den zij weinig in te brengen. Na de nog alleszins redelijke 64 achterstand bij de rust moesten zij met 12—6 buigen. Honderdelf op de elf de van de elfde! Dat betekende de rehabilitatie van een gecon centreerd, op revanche belust en (te) gretig Bona Stars op de slechte prestaties van de afgelo pen weken. Gesteund door een onverwacht grote schare sup porters, er waren zo'n 5 600 toeschouwers naar de 5-meihal getogen, maakten de Stars van af het eerste fluitsignaal van de goed leidende arbiters Leegwa ter en Kluchert hun bedoelingen duidelijk: geen genade kennen met tegenstander Harlem Cardi nals eR zelf zoveel mogelijk sco ren. Met als resultaat 111 pun ten en dat zonder Wayne Den- •-TVayne zat in zijn gewone pak op de spelersbank toe te kijken, omdat rust de beste remedie voor zijn rugblessure is. Van de week krijgt hij nog een speciale behandeling om fit en speel- klaar te worden voor het treffen aanstaande zaterdag in de 5- meihal tegen Raak/Punch, •e basisformatie van Bona Stars, bestaande uit Har Stol, Bill Moody, Wim Petrici, Peter de Jong en Rudy van Eyck, startte overdonderend. De goed sluiten de man to man verdediging gaf geen kans weg, eiste de rebound voor zich op en zette de aan- valsmachine in beweging. Geen onnodig gedribbel, maar snelle passes overrompelden de Haar lemse verdediging, zodat Bona Stars een 120 voorsprong kon nemen voordat André Hoefak- ker het eerste Cardinals punt kon laten aantekenen. Maar de Stars gingen door: eindelijk kon een team aan het werk zien, waarin het niet belangrijk was wie er scoorde, maar dat er gescoord werd. Scoren deed vooral Bill Moody; zeer gemak kelijk schietend uit alle standen was hij voor Cardinals een ob sessie. Echter in een adem met hem moet Wim Petrici genoemd worden: verdedigend schakelde hij pivot Ruud Mooy volledig uit, tenvijl hij in de aanval prachtige passes weggaf en keer op keer zijn medespelers in staat stelde om te scoren. Via 22—6 halverwege de eerste ~j helft bereikten de Stars een 40 j —16 voorsprong met nog 5 mi- nuten te spelen. Het feit, dat Bona Stars coach Kallenberg j slechts 6 spelers gebruikte, ging i zich wreken. De Leidenaren S moesten wat stoom afnemen, er kwam nogal wat balverlies waardoor Cardinals de stand bij rust een iets draaglijker aanzien konden geven: 49—28. Ook na de hervatting bleven de Stars gaan, bleven jagen op elke bal. Dat zij daarbij wel- eens te gehaast te werk gingen y en zodoende opgelegde kansen 4 niet benutten was een smetje op hun spel. Har Stol en Rudy van lI Eyck werden regelmatig gelan- ceerd in de break en Peter de Jong zorgde met Bill Moody voor de afstandsschoten. De aandacht in de verdediging ver slapte iets. waardoor Hoefakker sei en Van de Zalm voor Cardinals J •wi wat meer konden tegenscoren ,r0» via 69—38 en 85—50 liet Rudy |0t( van Eyck in de 16e minuut het vel honderdste punt middels een fraai afstandsschot aantekenen: 10160. Dat was voor coach mi. Kallenberg het sein om zijn moegespeelde pupillen Har Stol, Peter de Jong en Rudy van Eyck te wisselen en wat later ook Bill Moody en Wim Petrici naar de kant te halen. Dit werd door Cardinals gretig aangegre pen om de nederlaag een draag- 'iiker aanzien te geven. Derhal ve eindigde de wedstrijd met een anti-climax, doch de 111—77 zege biedt goede perspectieven voor de volgende week. Scores: Moody 39, de Jong 22, Stol 17, van Eyck 14, Petrici 9. Wallaart 6, van de Nieuwendijk en Verhoekx 2. Cardinals: Hoef akker 23, Amama 16, Van de Zalm 12. Het damesteam van Bona Stars heeft Marathon met 48—24 ver slagen. De Leidse zone-verdedi ging én het technisch overwicht van Bona bleken voldoende om met slechts 6 speelsters de zege te behalen. Topscoorsters Re- gien Kleiss met 12 en Evelien Vermeulen met 11 punten. Het jeugdteam van Bona Stars doet het in de interregionale jeugdcompetitie goed. Na een nipte zege op Jumpers met 59— 62 woensdag (uitblinker Hans van Rooden scoorde 19 punten) werd ook met Anoeta afgere kend, 63—51. De 10 punten voor sprong bij rust (27—17) werd dankzij een pressing uitgebouwd tot 37—21. Anoeta kwam terug tot zelfs 5248, maar Karim en Paulides zorgden ervoor, dat de zege bij Bona Stars bleef. Wim Brugman (De Danaiden) aan de bal. Links Nieske Bergsma LEIDEN -• De Danaiden voldeed aan de verwachtingen en klopte Deetos met ruim verschil en daarmee werkte de Leidse ploeg zich verder uit de gevarenzone. PernixVicus werd afgelast. In de eerste klasse speelde De Al gemene Groen Geel pas laat naar verlies, wat BEP in Pur- merend dankzij hulp van buiten af met Zuiderkwartier ook deed (6—4). KNS en Fluks kwa men goed voor de dag, maar al leen KNS kon daar de vruchten van plukken tegen Regenboog. Fluks verloor ongelukkig van koploper Swift (54). In de 2e klasse verzuimde Crescendo door de eigen 4i de misstap van DKC te benutten. De Danaiden liet er tegen hekke- sluiter geen twijfels over be staan, wie van de 2 clubs vol gend seizoen mag doorgaan in de Hoofdklasse. De ploeg van trainer Bos, wiens laatste seizoen bij de Leidse Hoofdklasser waarschijnlijk is ingegaan, startte overtuigend. Nap zette binnen 20 minuten 2—0 neer, daarbij gesteund door een sterk opererende defensie en goed werk in de doorvoerha ven. International Boogers bracht Deetos binnen de minuut terug (2—2). Dezelfde tijd kreeg ook een eindelijk weer eens vlammende Wim Brugman toe gemeten, met dito resultaat. (4 —2). Hoewel Deetos in de begin opstelling wel wat meer kan sen creëerde, kwam Nap toch tot 5—2, waama de onderste van de lijst toch op een rust stand van 54 kon uitkomen door treffers van Johan Dubbel man en opnieuw John Boogers. Na het omkeren heeft De Da naiden het nog even aangezien. Sander van Unen zorgde na tal rijke vergeefse pogingen voor 64, en stelde Elly Locher Ire ne Stal in staat Deetos weer kort bij te brengen. Een nieuwe fout van de Leidse speelster wenste Daaf Brandt niet te be straffen, zodat De Danaiden middels een overgenomen 4 me terworp van Yvonne Devilee op 75 kon komen. Met Nap voor de korf viel Deetos en de daar bij nauw betrokken treffers vlot door de mand. (95). De strijd was toen wel gestreden en zo kon Sander van Unen het zich zelfs permitteren eerst van vier meter te missen alvorens hij 5 minuten voor tijd wel raak schoot (10—5). De Danaiden was nog tolerant met Deetos, waarom Rob van Heumen nog het halve dozijn kon volmaken (10-6). Zuiderkwartier heeft het ook moe ten ondervinden wat het wil zeggen tegen Bep in Purmerend te moeten spelen. De Noordhol landers wonnen met 64 dank zij het feit dat arbiter Bosch, die bijna elke thuiswedstrijd van de Purmerenders leidt, 2 glaszuivere treffers van ZKW doorstreepte. Het is dan ook niet vreemd, dat BEP op één punt na alle winst in eigen huis bijeen heeft gespaard. Nico van Leeuwen kon BEP niet afhou den van een voorsprong, die echter door een goed terugko mend ZKW weggewerkt werd. Joep van Dam en Frits v. d. Riet (optredend voor Albert de Groot) voerden munitie aan voor de 33 ruststand. Na de thee had de Leidse ploeg de wind in dc rug, maar dat kon mede docr bovengenoemd feit niet volledig uitgebuit worden. Nico van Leeuwen scoorde voor de Leidenaars in de 2e helft. De Algemene maakte Groen Geel wederom de beide punten af handig, maar ditmaal ging dat heel wat moeizamer dan in de eerste uitvoering. De blauwwit- ten, nog steeds zonder Aad Rus man, leken de ploeg uit Wormer aanvankelijk weg te spelen. De 4—1 voorsprong verdween ech ter geheel in de 2e helft, waarin de thuisclub 5 minuten voor tijd toch nog de winst opeiste. Ruud van Vliet en Henny Rusman zorgden binnen 6 minuten voor 2—0, waarop een veel sterker Algemene lange tijd bleef staan. Gusta van Leeuwen en Bart Lambooy konden het verschil niettemin vergroten. Dankzij een gemiste strafworp van Ruud van Vliet kon Groen Geel gaan rusten met een handicap van 2 punten (4—2). Na de wis seling heeft de thuisclub het winstvooi deel niet in de cijfers kunnen uitdrukken. Opeens liep de aanval stroef en de toch nog wel aanwezige kansen (o.a. strafworo van Ruud van Vliet) werden bovendien om zeep ge holpen. Toen Groen Geel 10 mi nuten voor tijd op 44 was ge komen, plaatste Ineke Thijssen in de volgende minuut meteen de winnende treffer (54) Groen Geel was toen uitgeteld. KMS boekte belangrijke winst, en dat in een erg moeilijke perio de. Trainer Hartevelt heeft het nl. voor gezien gehouden en Wim Brakel moest gisteren zijn straf uitzitten. De eindcijfers waren overigens met de rust al bereikt (4—3). Hen Brakel zorg de voor 1—0, waarna Mary Zirkzee na de Dordtse gelijkma ker de oranje hemden opnieuw op voordeel zette. Bij 2—2 sloeg KNS haar slag. Strafworpspe- cialist Ten Bey schoot zijn ploeg o.a. ook van 4 meter naar 4—2, waarna kort voor rust de eindscore bereikt werd (4—3). Na die pauze liet Hen Brakel 3 strafworpen ongebruikt maar daarover zal KNS niet lang ge treurd hebben. Crescendo leek volgens de voor spelling weinig moeite te heb ben met een weinig rooskleurige positie innemende Kwiek. De eerste helft speelde de Leidse ploeg zeer sterk, maar in de 2e periode volgde Crescendo het voorbeeld van de arbiter, wiens optreden zeer zwak was. Meer dan 44 gaf de Niessing forma tie niet weg, Lenie Kok bezorg de haar club voordeel, dat ech ter nog niet rendabel gemaakt kon worden. Toen Louis Kok 2 1 inschoot werd deze winst wel rentedragend. Jan Hensing en Piet l'Amie verdrievoudigden het aandeel, dat Lenie en Louis Kok hierin hadden. Na de thee zakte de koers echter. Kwiek slaagde erin langszij te komen, zodat bij het scheiden van de markt beide ploegen even hoog genoteerd stonden (44). Cres cendo verzuimde met deze hal ve misser volledig te profiteren van de off-day van koploper DKC. rechtstreeks duel met de Sit- tardse dames uit te maken wie de ranglijst gaat aanvoeren. De Stompwijksen speelden een zeer goede eerste helft in Den Haag tegen HVP. Al uit de eer ste aanval scoorde Sjanie v.d. Bosch 1—0. Dezelfde speelster benutte een strafworp. Wil. v. Rijn knalde uit de hoek raak en twee sprongschoten van Sjanie v.d. Bosch, gevolgd door een onderhands schot van Ria v.d. Bosch brachten HVS al na 12 minuten op een comfortabele 60 voorsprong. Nog voor rust verkleine HVP echter de achter stand tot 62. Na rust kwam HVP goed opzetten en kwam via 57 tot 79 terug. Het had zelfs gelijk kunnen zijn als Truus Olsthoorn niet op voor treffelijke wijze 2 strafworpen had gestopt. HVS bleef echter overeind en bepaalde de eind stand op 7—10. Na rust scoorde Sjanie v.d. Bosch en Trees van Santen (strafworp) en Ria v.d. Bosch (2x). Jong Ade speelde in de eerste helft wat nerveus en kon zo doende tot de twintigste minuut wachten voordat Helma v.d. Geest de score opende. Tot de rust bleef deze 1—0 stand ge handhaafd mede door goed ver dedigen van beide kanten. Voor Reeds 2 uur van tevoren waren de Foreholte-dames in het Lim burgse land aanwezig voor de strijd tegen Beatrix. Het werd een zeer harde wedstrijd waar bij het scheidsrechtersduo veel te veel toeliet. Aanvallend dron gen de Limburgsen met hun hele lichaam in de Voorhoutse verdediging en verdedigend werd steeds de schietarm vast gepakt. Hoewel Foreholte al snel een 20 voorsprong nam, door Hannie Boskamp en Ellie Hoek had het toch wel even tijd nodig zich aan te passen. Enke- Bij de heren een monsteroverwin ning voor Apollo: 31—6. Ook Northa schoot flink uit zijn slof: 22—9 tegen SOS 3. Het Noordwijkse MSV en het Voorschotense HVV wonnen bei de en gaan elkaar a.s. zondag bekampen. Tenslotte een verras- 1 send resultaat van de HVLjhe- ren. Een 14—14 gelijkspel tegen een Animo dat 7 pingels nodig had om dit te bereiken. Petrici en Rob Wallaart proberen een speler van Harlem Cardinals het scoren te beletten

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17