Stomp wijk wil meer inspraak Vol Dorpshuis bij hearing over rapport NOVEMBER IS DIT JAAR EEN WERKELIJKE SLACHTMAAND Bouw Aardam vordert snel Rest van Pettepolder wordt recreatiegebied Deze week in de Leidse bioscopen „Eens een dief..," Death in Venice Erica Turks feest in Boskoop Wat u ook moet weten (VRIJDAG 10 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN Er zijn deze week weer drie prolongaties in Lei- den. De film over de inmiddels overbekende maffia familie: „The Godfather" beleeft zijn j zesde week in LUXOR. Ook de Franse lachfilm „Zeg maar ja tegen het leger" in TRIANON trekt nog steeds volle zalen. De derde prolongatie „Family Life" in STUDIO is een allesbe halve vrolijke film maar erg fascinerend. CAMERA komt deze week in de dagelijkse voor stelling met de reprise „Death in Venice". Het is een door Vis conti verfilmd drama over een oude man, die verliefd wordt op een jongetje. Voor de kinderen heeft het theater „De vier clowns". De nachtvoorstelling is alweer voor een reprise: „The Summer of 42", voor de liefheb bers van Franse actie en humor heeft LIDO „L'aventure c'est l'aventure. In REX draait de sexfilm „Erica", een film over hoe een meisje de ondergang kan zijn van een vader en twee zoons. In de nachtvoorstelling heeft het theater de film „Help ik ben nog maagd". LIDO De Franse regisseur Claude Lelouch heeft me met ,,1'A- venture c'est 1' aventure" wat moois in elkaar gezet. De film gaat deze week als „Eens een dief. ook te Leiden in Neder landse première. Lino Ventura, een spaarzaam zingende Jacques Brei, Charles Denner, Charles Gerard en Aldo Maccione hebben elkaar als onderwereldfiguren in een komisch-misdadige club van vijf gevonden. Ze moeten met misdrijf hun brood verdienen, maar dat valt niet altijd mee wanneer alles een beetje tegenzit. Totdat een van hen op het lumineuze idee komt, de politiek in het werk te betrekken. Ze worden nu aan de lopende band rijk. Het vijftal ontvoert een Zwitserse ambassadeur en vangt vervolgens het losgeld. Een rij ke zakenman, die liever zijn geld thuis bewaart dan op de bank, wordt beroofd en heel charmant en vindingrijk kapen ze een Boeing. „Geen paniek", zegt de gezagvoerder tegen de man die hem een pistool onder de neus houdt, „we zijn kapingen ge wend". Ergens in Zuid-Amerika lopen de vrolijke bandieten de revolutionair Ernesto Juarez tegen het lijf, kidnappen hem en krijgen van drie kanten een kapitaaltje binnen, want de rebellen willen hun aanvoerder terug, de Yankees hebben hem nodig en de regering hoopt een tegenstander te vangen. Toch wordt Ernesto hun ondergang. Hij maakt ze onverwacht straatarm en levert de vijf 'over aan de Franse justitie, die de zware jongens toch maar weer laat vluchten omdat ze „volkshel den" zijn geworden. In Afrika tenslotte kunnen ze rustig met „pensioen" gaan als iedere katholiek ter wereld een franc heeft betaald voor het vrijlaten van de ontvoerde Paus, die net op be zoek was. Een wervelende klucht met een latijnse inslag, die met Marxisme èn kapitalisme een loopje neemt. Toegang 14 jaar. CAMERA Hoewel „Death in Venice" een reprise is willen wij toch even ingaan op deze film, die misschien wel de beste is die Visconti ooit gemaakt heeft. De regisseur heeft in „Death in Ve nice" iets van Mahler en Thomas Mann willen weergeven, zoals hij Camus nam voor zijn „De tijgerkat" en Wagner voor „The damned". Een Duitse schrijver reist naar het Venetiaanse Lido en komt in aanraking met een jongen, die de belichaming van zijn schoonheidsideaal is. Beschroomd als hij is durft hij de jon gen echter niet te benaderen. Wanneer er een mysterieuze ziekte uitbreekt op het eiland vol met mondaine badgasten, weet Vis conti dit voortreffelijk in beeld te brengen. Men proeft het kli maat, dat nog ondersteund wordt door de keuze van de muziek. Het. is de derde en vijfde symfonie van Mahler. Visconti maakt van de schrijver, uit het boek van Mann, een componist, gezien de enorme invloed van Mahler op Mann. Later heeft de regis seur echter ontkend dat de schrijver-componist Mahler zou zijn, hoewel de gelijkenis wel frappant is. Visconti heeft als uitgangs punt het boek van Mann genomen. REX Wat een meisje dat te logeren komt allemaal voor schade kan aanrichten, toonde Duitse Erica op Sicilië. Twee broers kruipen beurtelings bij haar in bed maar alleen pa, die zich veel van haar voorgesteld had, kreeg geen voet aan de grond. Deze teleurstelling kwam hij niet meer te boven want aan het eind stortte hij in door een beroerte. Ook met beide zonen ging het fout: de ene broer betrapte de ander met haar en pleegde zelf moord, terwijl die op zijn beurt, in een poging om de familie-eer nog te redden, tegen zijn zin trouwde en daardoor zijn eigen vonnis tekende. Door Erica hadden allen de liefde geproefd, maar ook hun ondergang bewerkstelligd; maar toen was zij al lang verdwenen. STOMPWIJK - Gisteravond is in Het Dorpshuis een hearing ge houden over het sociologisch rapport, dat de Stichting Maat schappelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland maakte over Stompwijk. De opkomst was bo ven verwachting groot: de zaal in het Dorpshuis was volledig bezet. De indeling van de avond was als volgt: Voor de pauze kregen en kele Stompwijkers het woord en na de pauze antwoordde voorzit ter van de hearing de heer H. J. Bunnik, die naar hij zei, ge heel voor eigen rekening sprak. Hierna volgde een levendige discussie, waarbij het soms hard tegen elkaar in ging. In het begin van de hearing spra ken onder meer de heren J. de Kier, J. Elderhorst, B. van der Velde, A. van der Put en de heer J. van Rijn. Aan de orde kwam allereerst de woning bouw. De voorzitter van de wo ningbouwvereniging zei, dat er momenteel in Stompwijk 45 wo- ningbehoevenden zijn. Per jaar moeten er volgens hem gemid deld 17 woningen worden ge bouwd en er moet ten minste een dienstencentrum voor de bejaarden komen. Verder werd er ook gesproken over de toekomstige plaats van Stompwijk temidden van twee grote recreatiegebieden (Vliet- landen en Noord-Aa). De water verbinding tussen deze twee wa tersportcentra loopt dwars door het dorp en dientengevolge kan hierdoor in de toekomst veel werkgelegenheid ontstaan. Ge noemd werden onder meer een hotel, een jachthaven, kampeer boerderijen en verbeteringen van de polderrecreatie. Over de recreatie van de bevol king zelf werd gezegd, dat de subsidies op een andere wijze en met hogere bedragen uitge keerd zouden moeten worden. Hiervoor zou de verenigingsraad duidelijker gestructureerd moe- i vele Stompwijkers tijdens een hearing over het ten worden. Inzake het bestemmingsplan, dat van 1966 dateert, werd veel kri tiek geuit, omdat het sterk ver ouderd is en nodig veranderd moet worden. Over het be stuursbeleid. met name de com missie ad-lvsc in Stompwijk werd gezegd, dat deze niet goed functioneert en er geen duidelij ke visie over en betrokkenheid bij de beleidsbeslissingen zijn. Na de pauze reageerde de heer Bunnik op veJe van deze uiteen zettingen. Hij wees erop, dat haast geboden is met het be stemmingsplan, daar zaken als woningbouw, aanleggen van rio leringen en trottoirs spoed ver eisen. Tijdens zijn uiteenzetting werd hij herhaaldelijk uit de zaal onderbroken. Na zijn antwoorden was er gele genheid om vragen te stellen. Gevraagd werd naar de in spraak, die de bevolking nu ei genlijk heeft, bij het opstellen van een bestemmingsplan. De heer Elderhorst meende, dat er te weinig inspraak is door een verkeerde procedure. Er werd ook gevraagd naar de mogelijk heid, of er in het dorp een on dersecretariaat van de gemeen te Leidschendam gevestigd kon worden. De heer de Winter heeft met een lijst met veertig handtekeningen van jongens op de proppen, die een crossterrein voor bromfietsen willen hebben. Voorzitter Bunnik zei, nadat hij de aanwezigen nogmaals op het hart had gedrukt niet namens B. en W. te spreken, maar ge heel voor eigen rekening, dat alle zaken de nodige aandacht zullen krijgen. Vondeling in Wassenaar: WASSENAAR In Wassenaar stapte prof. Anne Vondeling even van de flets en bracht een bezoek aan de zaal van de Ned. Prot. Bond aan de Lange Kerk- dam, waar al voor acht uur een vijftigtal Wassenaarders zaten te wachten op de stoelen achter tafeltjes bekleed met oranje kleedjes. Ze zaten te staren ALPHEN In Alphen is het van daag een klein beetje feest: de nieuwe promenade in de Van Mandersloostraat is door burge meester Gallas officieel geopend. In hotel Centraal werd daarna een feestdronk uitgebracht op alle werkers van het eerste tot het laatste uur. Kleinvee- expositie in Nieuwkoop NIEUWKOOP In de hal van de heer Keyt aan de Noordenseweg houdt de Konijnen- en siervogel- vereniging Nieuwkoop en om streken een tentoonstelling van niet minder dan 690 dieren. Bur gemeester Van Montfoort ver richtte gisteravond de opening. De expositie is vanavond ge opend tot 10 uur en morgen van 1017 uur. De keurmeesters hebben ere-prijzen toegekend aan: Jeugd-hoender: Wilma van Leeu wen (Aarlanderveen), sierduif Adri v. d. Kwaak (Rijnsburg), konijn: Marieke Beider (Moer- kapelle), cavia: F. Schuit (Rot terdam. Senioren-siervogels: J. Kasius (Kamerik), hoenders: G. Don ker (Zoeterwoude) en P. Mol (Delft), konijnen: A. Maat (Ou derkerk a. d. IJssel), cavia's: J. Kasius (Kamerik), kleur- muis: mej. Y. ten Dreve (Woer den). TER AAR Het bouwplan in Aardam-West waarvan deze foto een indruk geeft omvat 37 wo ningwetwoningen, 8 bejaarden woningen en 98 premiewonin gen. Van de zijde van de bouw onderneming streeft men er naar het project woningwetwo ningen en bejaardenwoningen eind mei volgend jaar in zijn geheel gereed te hebben. Een gedeelte van de premiewonin- gen zijn in de verkoop geno men. Uit veiligheidsoverwegin gen heeft men tot afsluiting van het bouwterrein moeten over gaan, omdat dit gevaar oplever- i spelende kinderen. naar de onvervalste rode vlag die achter het spreekgestoelte de oranje gordijnen verborg. Cm even na achten stapte Vonde ling het zaaltje binnen, gekleed .n kuitbroek, roodgeblokte kou óen, rose shirt en het jasje op Je arm. Zijn eerste werk was nandjes schudden. Rode vrou wen sneden achter het buffet de zelfgebakken cakes in plakjes. De plakjes werden steeds dun ner, want Vondeling trok heel wat belangstelling en dat terwijl in de Schaapskooi oud-burge meester Geertsema ook de kie zers aan het trekken was. „Het vliegepoepje, dat we dus Ne derland noemen, zou eigenlijk een proeftuin voor de gehele wereld moeten zijn. Helaas zijn we in het buitenland alleen maar bekend om onze koningin, de relletjes op de Dam en de laatste tijd omdat we zo goed voetballen kunnen", aldus prof. Vondeling, die vooral de inter nationale politiek belichtte en vervolgde: „November is dit jaar een werkelijke slacht maand. Er zijn drie verkiezin gen. De eerste hebben wc he laas verloren, de vreselijke Nixon blijft weer vier jaar. Vol gende week gaat Duitsland ter stembus en het eind van deze maand Nederland". Op een vlotte en vriendelijke ma nier beantwoordde de heer Von deling vragen en moest nog even kwijt, dat hij tijdens zijn gehele fietstocht nog niet zo'n „rot stuk fietspad" ontmoet had als het fietspad langs de Lange Kerkdam. Over dit punt beston den geen politieke verschillen. Vanmorgen om negen uur stapte de heer Vondeling bij „Duin-, rell" weer op de fiets en gaat verder met het schudden van handen. Eind volgende week zullen de linkse Drie de kandidaten publi ceren voor de ministerposten, waardoor de kiezer weet wie minister wordt indien de Linkse Drie de verkiezingen goed af sluiten. BOSKOOP De stichting bij stand buitenlandse werknemers „Rijn en Lek" organiseert za terdag 18 november een feesta vond in hotel Florida. Aanlei ding is het traditionele feest in Noord-Afrika als afsluiting van de vasten. Een professioneel Turks gezel schap van 18 artiesten presen teert een gevarieerd program ma met zang, dans en conferen ces. Kaarten voor deze avond, zijn te krijgen: Prins Hendrik straat Rijnkade 11, Juliana- straat 48 (Alphen), Brugstraat 2 (Bodegraven). Aart van Nes laan 1, Burg. Colijnstraat lr, Zijde 14 (Boskoop), Douzastraat 34. Oude Vest 45 (Leiden). De feestavond begint om 20.00 uur. HAZENSWOUDE In de week van 13 tot en met 19 november wordt in Hazers- woude gecollecteerd voor het Nationaal Jeugdfonds. Het nieuwe gemaal in de Puttepolder BOSKOOP De Puttepolder in de volksmond „pette" genoemd is één van de vele polders, die ten offer vallen aan de woning bouw. Oorspronkelijk was deze polder een moeras mede door de rivier de Gouwe die toen meer westwaarts lag en her haaldelijk overstroomde. Or^eveer in de 12e-I3e eeuw werd de Gouwe enigszins ingedijkt en ging men het moeras ontginnen. Later rond de achttiende eeuw begon een grootscheepse veenaf- graving voor brandstof want onze voorouders stookten voor namelijk turf. Omstreeks 1860 kwam men op het idee de plas weer droog te ma ken en in 1870 werd een gemaal gebouwd in de Puttepolder vlak bij Boskoop. In het huidige gemaal „Omring- dijk" is nog de oude marmeren gedenksteen te zien met de na men van de grondbezitters die de bouw van het eerste gemaal gekostigden of althans er voor werkten dat een goede water huishouding tot stand kwam. De Puttepolder is nu dus onge veer honderd jaar oud, en sinds mensenheugenis altijd v/eide ge bleven. In 1934 werd de spoor lijn Alphen a/d Rijn-Gouda dwars door dit gebied aange legd. Toen na de tweede wereld oorlog groot gebrek aan huizen ontstond hebben Waddinxveen en Boskoop bouwruimten gevon den in de Puttepolder, ook al omdat de grond daar uitgespro ken slecht is. Wie zich dc wijde polder eindeloos groen herinnert voelt wel een beetje weemoed bij het zien van de flats en huizenzee die daar verrezen is. Het gemaal „Om- ringdijk" dat vroeger eenzaam en verlaten lag. is nu bijna he lemaal ingebouwd. De heer en mevrouw Verbree, die na machinist Slingerland sinds 1946 bij het gemaal wnnen. we ten nog heel goed hoe het was. Als de dokter moest komen zet ten zij een fiets aan de Noord kade zodat hij het smalle pad langs de trekvaart snel kon af leggen. De heer Verbree laat met gepaste trots „zijn" gemaal zien. „Ja, zegt hij. de Pette is bijna vol, maar dit gemaal zal toch moe ten blijven want de grond is hier erg „wellerig". er zit veel gas in de grond. Vroeger profi teerden de boeren hiervan. Men zag zo hier en daar gashouder- tjes in het gras. Dat gas brengt veel water met zich mee. LISSE In Het Baken houdt de CHU hedenavond een verkiezingsbijeenkomst. Spreken zal het Tweede Ka merlid Van der Mei; aan vang 20.00 uur LISSE Volgende week woensdag zal grof huisvuil worden opgehaald in de dins dag-, donderdag- en vrijdag- wijk en de flats Meer en Duin. LISSE Door het plaatse lijk comité van de aktie Kom over de brug wordt op 8 en 9 december een fancy- fair gehouden in de Agatha- kerk. ZEVENHOVEN - Het co mité dat zich in Zevenhoven bezighoudt met het inzame len voor goed gedragen kle ding voor het rampenfonds, missie en zending houdt woensdag 15 en 22 november zitting in de voetbal kantine van de Schoterstraat en het Ontmoetingscentrum naast de kerk aan het Noordeinde. Op die woensdagen kan men tussen 19 en 20.00 uur kle ding inleveren. BODEGRAVEN Leon Veerman en Tbeun van der Steen (beiden 22 jaar) van jeugdsociëfceit Bjod vertrek ken binnenkort naar Israël om daar te gaan werken in de grootste rozenkwekerij van het Midden Oosten. Ze blijven een jaar in de kweke rij die eigendom is van een kibboets. 15 km van de Liba nese grens. ALPHEN De raadscom missie voor de Ruimtelijke Ordening en Stadsontwikke ling vergadert aanstaande maandagavond in het stad huis over het bestemmings plan voor een gebied aan de Pinksterbloemweg; aanvang 19.30 uur. LEIDEN Drs. A. Tilanus, lijstaanvoerder van de CHU, zal 16 november in Leiden het woord voeren over enke le actuele politieke zaken. De verkiezingsbijeenkomt heeft plaats in de foyer van café-restaurant „De Burcht" en begint om 18.00 u. LEIDEN Half oktober is de bijlescursus in de Kooi weer van start gegaan. Scho lieren die zich nog willen op geven kunnen dit doen bij de heer Westbroek, Medusa- straat 37. Studenten die be langstelling hebben kunnen dit doen bij Augustinus, Ra penburg 24 tussen 17.30 en 18.30 u. Zilker hoort 400 gulden boete eisen DE ZILK/DEN HAAG De Offi cier van Justitie heeft voor de Haagse rechtbank 400 gulden boete en ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende een jaar geëist tegen een 19-jarige loodgieter uit De Zilk. De jonge Zilker stond terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichame lijk letstel door schuld. In het Noordwijkse duingebied tussen de Langevelderslag en Relgen- hoekweg reed hij onlangs op zijn bromfiets met zodanige snelheid dat hij aan de rechter kant van de weg kwam. Hij kwam in botsing met een wiel- rijdster. Een kind dat bij haar achteropzat werd daarbij ern stig gewond. De rechter doet over 14 dagen uitspraak. 'lien dagen voor Bodegraver BODEGRAVEN/DEN HAAG Een 19-jarige loonwerker uit Bo degraven is door de Haagse po litierechter veroordeeld tot 20 dagen gevangenisstraf waarvan 10 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, 200 gulden boete en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De jonge Bodegraver had onder in vloed van sterke drank een auto bestuurd. Op het Zuideinde in Nieuwkoop verloor hij de macht over het stuur en kwam in het water terecht. Nieuwe zaak in kern van Boskoop BOSKOOP Burgemeester Baron van Dcdem heeft gisteren met een ruk aan een koordje de nieuwe zaak van Eurohome aan de Zijde in een zee van licht ge zet. Eurohome is een woninginrichting die wordt geëxploiteerd door de firmanten D. van Leeuwen en F. de Bruin. Met de opening van deze zaak heeft de dorps kern van Boskoop aan sfeer ge wonnen. vond burgemeester Van Dedem, wiens echtgenote bloemen kreeg aangeboden van een dochtertje van een van de firmanten. Rose. Shocking 19 26. 4. Wit, De K^ve 25—34, •r. Arthur. Allee. Espe- 19-27. Nordln. Carina. Jr. Mis* 26-31, Baccara 40-63. Super St: i r, Belinda, Molren, Prominent, Esther Oforlm 3T>—46. Sonla 51—66. Annabel! 33—36. Anthurlumblocmen 1,40 1,80, Nerlnc ?!i-58. Alstroo- Jncob Uyn 23—37. 03. Wlm l-nng. Wembley 35-51 p st Tmschrysnnlen 99—1.36. Idem Jnnrnind 1.69—2.16. Trnsonjers 1.10 2.10. Anemonen 45—60. Krccsla's 86-1.25. Irissen 76-2.00 p bos.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5