Zwembadtarieven De Fluit omhoog Woningen in park worden Controverse leidt tot het vertrek van drs. J. de Graaf Patrimonium gerenoveerd Het zit niet goed tussen Leidschendam en Voorburg HORLOGES PIERROT Bijna ton tekort op begroting Extra raad in Voorschoten over gewestvorming PAGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 NOVEMBER 1972 Grote collectie bekende merken o.a.. CERTINA PRISMA PIERRE CARDIN CITIZEN JUNGHANS etc. mot garantie on verzekering. JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN STOMPWIJK LEIDSCHENDAM De Voorburgse KVP-fractie- voorzitter Bergen heeft bij de begrotingsbehandeling aan burge meester Feith gevraagd of hi* niet eens een gesprek met het col lege van B. en W. van Leidschendam wil organiseren waarbij „diverse bestaande verschillen worden uitgepraat en opgelost". Wie zal zeggen, zo zei de heer Bergen, hoe hard wij elkaar in de toekomst nog nodig hebben. De voornaamste oorzaken waarom de twee buurgemeenten al 'n tijdje in stille onmin leven zijn de kwestie met de woonwagens, die zo graag naar Leidschendam wilden, en de minder goede sa menwerking in het Recreatieschap. Insiders zullen echter zeggen dat het allemaal begonnen is toen in Voorburg samenvoeging van Leidschendam met Voorburg (of van Voorburg met Leid schendam) werd bepleit. Dat viel in Leidschendam slecht, daar voelde niemand ook maar iets voor. Voorburg zette echter door en er kwam zelfs 'n opdracht aan Voorburgs oud-burgemeester Nooteboom uit de bus om de kwes tie te onderzoeken. De heer Nooteboom zal het rapport wel heb ben uitgebracht maar het is nooit in de openbaarheid gekomen, het raakte waarschijnlijk in die doofpot waarover Piet Jansen het altijd heeft. Misschien heeft burgemeester Nooteboom wel gezegd, begin er niet aan, maar dat weten we nu eenmaal niet. Mijnheer Bergen zei vorige week dat er over een samenvoeging niet meer hoeft te worden gesproken, maar een goede verstand houding achtte hij toch wel wenselijk, 'n Goede buur is beter dan 'n verre vriend, zal hij gedacht hebben. Nauwelijks was de heer Bergen die avond echter uitgesproken of er klonk heel andere taal in de raadzaal. De heer van der Kooij, voorstander van de samenvoeging, kwam via de katheder, ver tellen, niet alleen dat hij het betreurde dat de samenvoeging niet doorgaat, maar hij voorspelde ook dat „er mogelijk helaas een tijd zal komen dat anderen die nu nog juichen, met mij meetreu- ren". Wat hij er precies mee bedoelde zei hij niet maar het klonk wel 'n beetje als een bedreiging. Hij ging nog een stapje verder en zei dat men een „onwillig, geborneerd Leidschendam niet tot samenwerking kan dwingen". We hebben het even nage keken en van Dale zegt ook dat geborneerd „bekrompen" bete kent. Blijf daar nou maar 'ns goeie vrienden mee, zullen ze in Leidschendam nu wel weer zeggen. Met onwillige honden (hon den! is het slecht hazen vangen, zei de heer van der Kooij en als B. en W. van Voorburg zeggen dat „de zaak beter kan blij ven rusten" dan betekent, aldus de heer van der Kooij, dat in feite, dat het wel de eeuwige rust zal worden. Voorburgs burgemeester, jonkheer Feith, moest hierop antwoorden en zei dat de verhouding „bepaald goed" is. Hij hoopte dat er „als vroeger" weer regelmatig kontakt tussen de twee colleges zal worden onderhouden. „Dit beroep van mij zal in Leidschen dam zeker weerklank vinden". De heer Bergen liet het er niet bij zitten, hij had een addertje on der het gras gehoord. De burgemeester had gezegd, „de verhou ding is goed, ook tussen de burgemeesters" en die volgorde zei hem waarschijnlijk iets. De heer Bergen zit zelf in het dagelijks bestuur van het Recreatieschap en hij weet wat daar allemaal broeit. Hij vroeg nog maar eens naar die speciale bijeenkomst, „om het uit te praten". Burgemeester Feith zei echter dat het voldoende is dat „we al regelmatig kontakt hebben". Misschien is er bij alle commissies die er in het Haagse overlegorgaan zijn wel 'n commissie „van goede diensten" te formeren om die twee gemeenten weer goeie vrienden te maken. LISSEAchter de kerk van de H.H. Engelbewaarders in Lisse maakt men op het ogenblik een aanvang met de aanleg van een Rijnwaterkelder. Om dat in de komende jaren problemen worden voorzien voor wat betreft de watervoorziening in en rond Lisse tijdens de piekuren zal in deze kelder een buffervoorraad worden opgeslagen. Het gaat hier om een totale capaciteit van 1,8 min liter water voor hoofdzakelijk Lisse en een gedeelte van Sassenheim. Volgend jaar mei hoopt men de kelder in gebruik te kunnen nemen. LEIDSCHENDAM De commis sie van beheer van het gemeen telijk sportcentrum „De Fluit" zal in de openbare vergadering van woensdag 15 november moeten beslissen over een ver hoging van de zwembadtarieven gemiddeld 10%. De in de begro- tingsbijlage reeds noodzakelijk genoemde verhoging zal 50.150 gulden opbrengen. Het tekort van het gemeentelijk zwembad complex zal echter in 1973 naar verwacht wordt met 90.800,— stijgen, waarvan bijna 69.000 gulden betrekking heeft op de loonkostenstijging. Wethouder Bunnik, voorzitter van de com missie van beheer, heeft de commissieleden meegedeeld dat de in de begroting geraamde loonkosten op het niveau van 1 april 1972 zijn bepaald, de uit eindelijke loonkostenstijging zal dus aanmerkelijk hoger zijn en compensatie door een hogere gemeentefondsuitkering behoeft niet te worden verwacht. Bij het opstellen van de begroting is ook voor het sportcentrum de nodige zuinigheid in acht geno men, verdergaande bezuinigin gen zouden een minimale servi ce-verlening in gevaar brengen. Vermeerdering van het aantal bezoekers is, volgens wethouder Bunnik, niet te verwachten en daarom is aanpassing van de tarieven onvermijdelijk. Voornaamste wijziging in de ta rieven zijn: 10-badekaarte voor volwassee gaa va llVzsa: voor volwassenen gaan van 11 gulden 25, de prijzen voor de I kinderen tot 16 jaar worden de kaarten een gulden duurder, 9 gulden 25, de prijsem voor de leskaarten worden op gelijke wijze verhoogd. Voor de vereni gingen worden het grote en het kleine bad per klokuur vijf gul- den verhoogd, resp. tot 85 en 45 I gulden voer beide bassins van het overdekte bad wordt de huurprijs 117 gulden 50. nu 110 gulden. De tarieven voor het gebruik van de sporthal zullen ook worden verhoogd. De periode van inge- bruikgeving loopt daar echter van 1 augustus tot en met 31 juli. Wethouder Bunnik heeft de commissie meegedeeld dat hij in 1973 tijdig met een tariefsver hoging voor de sporthal zal ko men. De commissie wordt ver der voorgesteld de geldigheids duur van de trainingsabonne menten, op verzoek van de Al gemene Zwemvereniging Leid schendam, te halveren. Het ta rief kan dan in twee termijnen worden voldaan en de vereni ging krijgt gelegenheid om tus sentijds anderen van een derge lijk abonnement te laten profite- Bijeenkomst van NKV Vrouwenver. HOOGMADE De NKV Vrou wenvereniging hield gisteravond in Huize Van der Ploeg een druk bezochte bijeenkomst. Be halve het bespreken van een aantal punten van huishoudelij ke aard stond er een demon stratie door mevr. Brussee van „tupperware" op het program- Nadat de dames van de verschil lende mogelijkheden van dit produkt kennis genomen hadden wedijveren de dames in een leuke quiz met elkaar om een aantal aantrekkelijke prijzn. Wat de punten van huishoudelijke aard betreft: de voorzitster mevr. Lieverse-van der Ploeg peilde de dames over een even tuele contributieverhoging, die nodig zal zijn om de gestegen kosten te kunnen dekken en voor een aantal activiteiten. Medegedeeld werd bovendien, dat men als afdeling een bezoek zal brengen aan de modeshow, wel ke 15 november wordt gehouden in het Dorpshuis van Oud Ade. Dames, die beschikken over ei gen vervoer en anderen mee kunnen nemen, worden verzocht zich voor het vertrek naar Oud Ade te verzamelen bij Huize van der Ploeg. Katwijk aan den Rijn Mevrouw Valk, in Katwijk beter bekend onder het gezellige pseudoniem tante Marie, heeft sinds enkele dagen weer post gevat bij de Raiffeisenbank aan de Rijnstraat om zoveel mo gelijk kinderpostzegels aan de man te brengen. Tante Marie, kort geleden nog vierde ze haar zeventigste verjaardag, wil dit jaar, kost wat kost, weer een paar duizend gulden bijeen garen. De goedlachse Kat- wijkse (..Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd") wil het echter wat betreft haar andere vaste taken in het dorp in de komende jaren beslist wat kalmer aan gaan doen. Voor bijna elk goed doel kwam ze nu al jaren bij de Katwijkers met de collectebus langs de deur maar nu ze de zeven kruisjes heeft bereikt vindt ze het welletjes. ,,Ik ben op zoek naar een paar vervangsters. Het is mooi geweest zo. Als het even kan wil ik ook nog een beetje voor mezelf gaan leven". Voor 21 mille LEIDERDORP Negen wonin- wen. Met de verkoop is een be-B gen van de Woningstichting Pa- drag gemoeid van ruim een trimonium in het gelijknamige kwart miljoen gulden. Ook het park in Leiderdorp zuilen voor bouw- en aannemingsbedrijf een kleine 190.000 gulden wor- Meerburg gaat met de geineen den opgeknapt. Aan elke woning te een dergelijke overeenkomst zal voor ongeveer 21.000 gulden aan. worden verspijkerd. De huren Het college van B. en W. vraagt van de woningen zullen een aan de raad ook een verklaring kleine 60 gulden per maand dat er een bestemmingsplan in worden opgetrokken. Het ge- voorbereiding is voor het gebied meentebestuur heeft de raad begrensd door de Leijsloot, de voorgesteld dat de gemeente de Dwarswetering, secundaireweg woningstichting helpt bij de fi- 5 en de secundaireweg 6. De nanciering. Deze kwestie komt Grontmij. gaat een plan voor in de raadsvergadering van dj( gebied opstellen. Daarvoor aanstaande maandagavond aan is in eerste instantie nodig een de orde. werkkrediet van 24 mille. De raad van Leiderdorp moet dan Bij de Doesbrug, de Leiderdorpse ook beslissen over de bouw van brug, de Spanjaardsbrug en de een gecombineerde kleuter-ba- Zijlbrug komen borden met de sisschool in Binnenhof ten be- tekst: brug open motor af. De hoeve van het protestants-chris- gemeente gaat dat 1200 gulden telijke onderwijs (kosten: kosten. 1.225.000,-). De bebouwde kom van de ge- Aan de orde komt ook subsidie- meente wordt vergroot. Ook het verlening aan het kraamcen- park De Houtkamp valt voor trum van het Groene Kruis voor taan onder de bebouwde kom. Leiden, Leiderdorp en Oegst- Een en ander heeft tot gevolg geest. Aangezien dit centrum dat ook in dit park de honden niet met een exploitatietekort niet meer los mogen lopen, kampt stelt het college van B. Bij een aantal bushaltes in Lei en W. voor geen subsidie te ver- derdorp worden zitplaatsen in lenen. Wel subsidie krijgen het de abri's geplaatst. Daarmee is kraamcentrum voor Leiden en een bedrag gemoeid van 2700 Omstreken van het Wit-Gele gulden. De raad kan maandag Kruis 607.50) en het Medisch ook akkoord gaan met een serie Opvoedkundig Bureau Gouda parkeerverboden in de Horsten. 261,08). B. en W. zijn van mening dat de De raad moet voorts ook beslis- rijbanen van de Santhorst, de sen over de verkoop van grond Lokhorst en de Raahorst te smal in het bestemmingsplan Essen- worden om een vlotte doorstro park aan het bouw- en aanne- ming van het verkeer te waar- mingsbedrijf Hennipman, die borgen. De huidige situatie is daar 8 patiowoningen wil bou- ook te gevaarlijk voor de jeugd. ALPHEN De heer R. Slager, oud-directeur van de melkinrichting Leerdam NV in Den Haag. heeft gisteren uit handen van burgemees ter Gallas van Alphen de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. Dat gebeurde tijdens een jaarverga dering van melkleveranciers in het Alphense parkrestaurant Avi fauna. De heer Slager heeft zich gedurende een groot aantal jaren zeer verdienstelijk gemaakt in vakkringen. Hij was o.m. bestuurslid van het Sociaal Fonds voor de Melkhandel. In Den Haag maakte hij ook jaren deel uit van de centrale kerkeraad. WOUBRUGGE De collec te ten bate van de Vereni ging tot steun aan de Nier steenstichting in Nederland heeft 396,94 opgebracht. - AARLANDERVEEN De collecte ten bate van de Nierstichting heeft in Aarlan- derveen 300 gulden opge bracht. OEGSTGEEST Reeds geruime tijd smeult er een vuurtje bin nen de partijgelederen van de PvdA te Oegstgeest waaraan ook enkele publikaties o.a. in „Vrij Nederland" aan hebben bijgedragen. Met name in laatstgenoemd artikel worden enkele meningsverschillen tot uiting gebracht, onder meer het feit, dat drs. de Graaf (fractie voorzitter van de PvdA in de raad) de term „GVD" gebruikt heeft. Ook schijnt nog steeds het verwijt te bestaan, dat de heer aa Graaf in de gemeenteraad de motie introk waarin van B. en W. excuus gevraagd werd voor het feit dat zij aanwezig waren bij het optreden van het Zuid- Afrikaanse poloteam „De Spring- bokken." Destijds een wijs be sluit, omdat R. en W. de polo- wedstrijd niet als college de bijwoonden maar louter par ticulier op persoonlijke uitno diging van de organiseren de vereniging. De heer de Graaf voelde zich geroepen tij dens de algemene ledenvergade ring een verklaring af te leg gen. ..Als algemene achtergrond zou ik «ft de eerste plaats willen constateren dat in deze afdeling 3l geruime tijd een sfeer heerst die van een bijzondere kwalijke aard is." Hij wijt dit aan een groepje mensen die met voor hem onbegrijpelijke redenen alles wat maar enigszins zou kun nen duiden op meningsverschillen dit ook als het ware cultiveren. De heer de Graaf ging voorts in op een publikatie van de heer Bordewijk (kortelings voorge dragen als districtsvoorzitter) in de Oegstgeester Courant. (Intus sen heeft het afdelingsbestuur de heer de Graaf van een drie tal punten beschuldigd. Naar aanleiding van een schrijven van een brief met als thema „vloeken" constateert het be stuur dat hij <ie voorzitter bela chelijk heeft gemaakt. Voorts dat hij zonder voorkennis van het bestuur copieën van brieven heeft verzonden naar het Partijgewest Zuid-Holland. Tevens verwijt het bestuur hem de „initiator" te zijn van het artikel in Vrij Nederland van 21 oktober j.l. De heer de Graaf wees deze be schuldigingen van de hand. Hij distancieert zich van bepaalde mensen die bezigheden bedrij ven welke voorgesteld worden als „politiek". Van het opblazen van betrekkelijk geringe zaken. In de verklaring spreekt de Graaf ten slotte de wens uit dat de conflicten zo snel mogelijk uit de wereld worden geholpen. Tegen genoemde achtergronden trok hij zich terug uit het be stuur. De bijeenkomst werd mede bijge woond door een viertal districts bestuurders, die eerder hun be middeling in de ontstane situa tie hebben aangeboden. Onder de aanwezigen zag men echter de toestand nog niet zo somber in om van dit aanbod gebruik te maken. Bij monde van de heer de Rijk werd na overleg toch het aanbod voor bemiddeling gehandhaafd. Spreker verklaar de echter, dat de afd. autonoom was in de wijze van oplossen van de moeilijkheden. Voordat de secretaris, de heer J. van Benten de verklaring de heer de Graaf voorlas gaf deze, naar wens van de mc derheid van de aanwezigen 1 overzicht van de briefwisselingen welke plaats had gevonden. Daarmede werd opening van za ken gegeven. De voorzitter, de her Tja bracht het voorstel in stemming de discussises over het te berde gebrachte nader uit te stellen tot de volgende vergade ring waarmee men praktisch al gemeen akkoord ging. Als pos:- tief valt nog op te merken dat de leden de interne spanningen aan de openbaarheid hebben willen prijsgeven. Het bestuur gaf voorts te kenner dat zij het artikel in „Vrij Ne- derland" onwaarachtig en ten dentieus vonden. Men heeft dit in een schrijven aan de redactie van genoemd blad kenbaar ge-1 maakt. per stuk AARLANDERVEEN - De Aarlanderveense schaakver eniging Het Springende Paard staat in de wedstrijd tegen Koudekerk op winst. Bij de stand 5-4 werd de wedstrid afgebroken. De partij Koeleman Snellenberg moet de beslissing brengen. VOORHOUT Bij de gesta dig groeiende carnavalsver eniging De Bokken in Voor hout is een nieuw bestuurslid aangetrokken. Het is de heer Van der Poll. Hij zal de secretariaatswerkzaamheden vervullen. Hij volgt de heer Turnhout op, die nu tweede secretaris wordt. VOORSCHOTEN Op verzoek van vijf Voorschotense raadsle den heeft de burgemeester van Voorschoten een extra raadsver gadering uitgeschreven op vrij dag 17 november om 20 uur met als enig agendapunt: Een vrije discussie met het doel te komen tot een standpuntbepaling van de raad betreffende de Gewest vorming. Met deze extra raadsvergadering Waarin de Voorschownse raad zich uitspreekt over de Gewest vorming, volgt Voorschoten op de gemeenten Leiderdorp en Oegstgeest, die reeds eerder een dergelijke raadsvergadering ge houden hebben. De reeds eenmaal uitgestelde Ge westraadvergadering is nu voor lopig verschoven naar het einde van het jaar. De commissie Be stuurszaken waarin alle elf deelnemende gemeenten van het Gewest Leiden met een afvaar diging vertegenwoordigd zijn, is nog niet gereed gekomen met de voorbereiding van deze ver gadering. De commissie wil ko men tot een afgerond plan, waardoor de Gewestraad ge richt kan discussiëren. De Voor schotense afgevaardigde, drs. A. F. van der Laan, deelde des gevraagd mede, dat de Gewest- in het slop zit. Dit zou kunnen vorming rond Leiden allerminst afgeleid worden uit het afgelas ten van de beslissende vergade ring van de gewestraad. De commissie Bestuurszaken van het Gewest werkt hard en ver gadert veel, aldus drs. Van der Laan, die burgemeester Van der Haar in de commissie Be stuurszaken vervangt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6