Rijnsburg krijgt een bibliotheek Mevr. M. Alma neemt ontslag uit Bijstands commissie Noordwijkse Reddings Brigade uit haar behuizing gegroeid Pipo opent achtste ..Reinette" Zwembad in Rijnsburg gaat 2 milj. kosten Op de 10de van de 11de Noordwijkerhout viert carnaval buiten gemeente Juffrouw Maashof je Leidse Hofjes (34) Wat u ook moet weten LEIDSE COURANT DINSDAG 7 NOVEMBER 197! 1 STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM Mevrouw M. A. A. Alma-Pieters, die de eenmansfractie van de Onafhankelijken in de Leidschendam- se raad vormt, heef B. en W. bij de schriftelijke Algemene Beschou wingen meegedeeld dat zij haar functie als lid van de Commissie voor de Bijstandswet beschikbaar stelt. Het raadslid, dat zeven jaar lid van de commissie is geweest, zegt dat zij bij de huidige opzet van de commissie „geen enkele positieve inbreng meer kan leve ren" en „op deze wijze geen verantwoordelijkheid" meer wenst te dragen. Naar haar mening wordt in Leid- op te trekken tot de minimum- schendam te weinig aandacht norm. besteed aan he* betonen van be- Oplossing van het verkeerspro- verantwoordelijkheid bleem op de Damlaan en bij de van persoon en gezin voor de voorziening in het bestaan en het gericht zijn van de bijstand op de mogelijkheid zelfstandig in het bestaan te voorzien, zoals sluizen, voral in het spitsuur, moet naar haar mening de hoogste prioriteit hebben. SASSENHEIM Cees-Pipo-van Oyen heeft gisteren in de Char- bonlaan (in een gedeelte van het voormalig fotobedrijf Turk) een „Reinette" geopend. De expres-stomerij is eigendom van de heer A. L. Trossèl, voor heen directielid van het bloem- bollenbedrijf NV Frijlink. De Sassenheimse „Reinette" is de achtste vestiging in de Reinette- keten, welke de heer Trossèl in goed een jaar uit de grond heeft gestampt. Eerder werden zaken geopend in Vleuten/De Meem, Pijnacker, Wormerveer, Noord- wijkerhout, Beverwijk (2) en Wormerveer. Het zakelijk succes verklaart de heer Trossèl zelf uit het feit, dat in de Reinettes de kleding voor één geld ontvlekt en ver stevigd wordt. in artikel 1 van de Bijstandswet is vastgelegd. Verder heeft zij een verminderde inbreng van de commissie geconstateerd na de omschakeling dit jaar van het college van Bijstand in een De niet zo beste verhouding tus sen het toenmalig college van Bijstand en de afdeling Sociale Zaken hebben er enige tijd gele den toe geleid dat Sociale Zaken werd doorgelicht. Mevrouw Alma meent dat de resultaten van dit onderzoek niet genoeg zijn doorgesproken en dat de nieuwe opzet met een minimum van overleg is tot stand geko men. Zij meent dat in de nieu we opzet een directeur Sociale Zaken zou passen die samen met de wethouder het beleid moet regelen. Het raadslid adviseert B. en W. verder af te zien van voorberei dingen voor een intergemeente lijke gezondheidsdienst, voorna melijk vanwege de hoge kosten maar ook omdat een niet door gaan geen belemmering zal vor men voor een gemeenschappe lijke schoolgezondheidsdienst met Zoetermeer. Mevrouw Alma ziet ook geen heil in de aanstelling van een logopediste, zij wil eerst wel 'ns weten om hoeveel kinderen het gaat en hoe dringend het is. Over de verhoging van het subsi die voor de kruisverenigingen zegt mevrouw Alma dat zij het wenselijk vindt dat, eventueel met steun van de gemeente, eerst een aktie wordt gevoerd om tot ledenwinst te komen. Met de belastingverhogingen heeft het onafhankelijke raadslid geen moeite. Zij stelt zelfs voor de rioolbelasting en de personele belasting in de naaste toekomst RIJNSBURG De plannen voor de bouw van een gezamenlijk zwembad door de gemeenten Rijnsburg en Valkenburg, ko men steeds meer uit de verf. Het bad, dat komt te liggen in een omvangrijk recreatiegebied aan de Valkenburgerweg waar ter zijner tijd ook een overdekt bad, een sportzaal, tennisbanen en een ijsbaan moeten komen, gaat tegen de twee miljoen kos ten. Valkenburg gaat 't per jaar 10 mille kosten. Rijnsburg een ton. Het algemeen bestuur zal be staan uit 9 leden, 6 Rijnsbur gers en 3 Valkenburgers. Alphen bezorgt Damclub Lisse eerste nederlaag LISSE/ALPHEN Ir de Leidse Districts Dambond heeft Dam club Lisse na vijf overwinnin gen de eerste nederlaag gele den. Van de Alphense Damclub werd met 15—5 verloren. Het Alphense team draait overigens uitstekend. Ook WDG uit Wasse naar werd met 12—8 verslagen. ANWB start cursus „Pech Onderweg'' in Leiden LEIDEN Op 21 november be gint de ANWB een cursus „Pech onderweg" in de Techni sche School aan de Vijf Mei laan. De cursus omvat vier avonden, die verspreid zijn over vier achtereenvolgende weken. De cursus heeft tot doel de auto mobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van sto ringen. De kosten van de cursus bedragen 35,-. Men kan zich opgeven bij het ANWB-kantoor aan de Breestraat. Afgelopen zomer geen verdrinldngsgeval NOORDWIJK Bij de Noord wijkse Reddingsbrigade is men bijzonder tevreden over de gang van zaken van het afgelopen sei zoen. Op de vele kilometerslan ge Noordwijkse kuststrook had zich geen enkel geval van ver drinking voorgedaan. Wel waren de strandwachters verscheidene malen in moeilijkheden verke rende baders te hulp geschoten en was er aan de posten veel werk verricht op het gebied van eerste hulp, het behandelen van kwallenbeten, de strandbeveili- ging en zeker niet het minst als oppas van aan de posten ge brachte kinderen, soms wel vijf tig op een middag. Op de jaarvergadering van de NRB gisteravond in De Rank stelde het bestuur dat de briga de uit haar behuizing is ge groeid. In het te krappe mate- rialengebouw kunnen de wer kers niet meer uit de voeten. Men zal dit in een brief onder de aandacht van het gemeente bestuur brengen. Besloten werd voor de leden in NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhouters zullen dit jaar bui tengaans de feestneus moeten opzette. Omdat de tennisbal helaas dit jaar niet kan worden gebruikt i.v.m. een verbouwing moet de carnavalsvereniging De Kaninefaten elders pret gaan maken. Het grote feest van de elfde van de elfde zal deze week in Treslong worden gevierd en dat gaat de ware „Kokkerhouters" natuurlijk aan het feesthart. Er is chter een lichtpuntje voor de deinende massa. Perschef Henk Bemelman: „In de tennishal konden we tot nu toe jaarlijks slechts 700 donateurs bergen. In Treslong kunnen we er natuurlijk meer kwijt". Dat het feest in Hillegom groots gaat worden staat voor hem daarom als een paal boven water. Op deze carnavalsavond zul len onder andere optreden de Dansmariekes en de Boerenblaaska- pel o.l.v. boer Bon, Bueno do Mesquitta, het Delta Combo, conferen cier Dick Engelbracht en humorist Appie Brommert. Wie naar Hil legom wil en niet in het bezit is van een eigen auto kan gebruik maken van een speciale busdienst. Tien november (de' elfde kon men Treslong wegens organisatorische redenen niet afhuren) ver trekt rond half acht de bus vanaf hoek St.-Victorlaan-Kerkstraat. Voorts is er een stop op de volgende punten: hoek Pilarenlaan- Kerkstraat, hoek Viaductweg-Kerkstraat, Witte Kerk, Hedeweg-'t Jonge Hert, Hereweg-Cornelisbrug, Ruigenhoek, Hoogduinweg-Beu- kenlaan. Tot slot nog een mededeling voor leden van de Carnavals vereniging of mensen die van plan zijn om zich als lid op te geven; wie zich via de carnavalsvereniging opgeeft voor een lidmaatschap van het Rode Kruis komt in aanmerking voor de carnavaleske on derscheiding „De Gouden Druppel".. Noordwijk en Noordwijkerhout een alarmeringssysteem te ont werpen. De heren Bal en Hens gaan zich hiermee bezighouden. Aangenomen werd een voorstel het lidmaatschap van verdienste in te stellen. Uitgebreid werd oak van gedachten gewisseld over het vaststellen van een derscheiding voor het meest verdienstelijke jeugdlid. Bij de senioren kan in zo'n geval de Bart de Groot-beker worden toe gekend. Voor de jongeren tot 18 jaar komt nu een Bart de Groot-legpenning. De NRB gaat het komende sei zoen ook weer propaganda-avon- den organiseren. De première is op 23 februari, er zijn ook voor stellingen op 2 en 5 maart. De generale repetitie op 22 februari is gratis toegankelijk alle Noordwijkse bejaarden. mille tekort Nog maar 48 Financiële positie van Kcludekerk gaat vooruit KOUDEKERK De financiële positie van de gemeente Koude kerk gaat vooruit. Had men vo rig jaar op de begroting nog een tekort van ruim 1,5 ton, voor het aanstaande jaar is het tekort geraamd op nog geen 48 mille, waarin een bedrag van 40 mille is begrepen voor onvoor ziene uitgaven. Gezien deze niet ongunstige finan ciële positie van de gemeente meent het college van B en W. het komende jaar geen voorstel len tot belastingverhoging te ipoeten doen. De verbetering van de positie van Koudekerk is volgens het gemeentebestuur te danken aan de verhoging van de plaatselijke belastingen afge lopen iaar, extra-inkomsten van het rijk en door de groei van de gemeente waardoor de algemene uitkering uit het gemeentefonds toenam. Honderdzestig scholieren van het Wassenaarse Albert College renden gistermiddag door de Wassenaarse straten in een poging als eerste de marathon te beëindigen. De marathon betekende de opening van de Griekse Week van de school. Een week die onder meer een Grieks accent krijgt door elke avond een toneelspel met een Grieks onderwerp aan de toeschouwers te presenteren. De oudere leerlingen van het College hadden tien kilometer af te leggen, voor de jongeren bleek de afstand van vijf kilometer hardhollend te overbruggen een opgave die groot genoeg was. De marathon voerde de dravers van de school via het dorp naar het strand en weer terug. RIJNSBURG In het pand Kerk straat 11, dat thans nog in ge bruik is als hulppostkantoor, wordt een bibliotheek gevestigd. De inrichting vergt een bedrag van 3800 gulden. Het pand zal worden verhuurd aan de Stich ting C.J.V. Openbare Biblio theek Rijnsburg voor een kleine 1500 gulden per jaar. Deze zaak komt in de raad van woensdag maken van de grond i; aan de orde. drag gemoeid van ruim een kwart miljoen gulden. Dan moet de raad ook beslissen In de raad van morgenavond ko- over de verkoop van grond aan men meer grondzaken aan de de Spinolaan voor ruim een half miljoen aan het aannemingsbe drijf M. en P. van Egmond, dat daar 20 woningen en 17 garages wil bouwen. Met het bouwrijp- Dronken bestuurders voor Haagse rechtbank De president van de Haagse rechtbank heeft het weer druk gehad met mensen die dronken achter het stuur zaten en daar door brokken maakten. Een 21-jarige heftruckchauffeur uit Alphen kwam na driemaal over de kop geslagen te zijn in de sloot langs de Westka- naalweg terecht. De officier eis te 2 weken gevangenisstraf en negen maanden ontzegging rij bevoegdheid. Over 14 dagen wordt uitspraak gedaan. Een Woubrugse kelner, met 3/4 liter cognac in zijn bloed, reed tegen een geparkeerde auto. De offi cier eiste twee weken gevange nisstraf. een jaar ontzegging van rijbevoegdheid en 130 gul den boete. Uitspraak 13 novem ber. Een vrouwelijk kantoorbe diende uit Voorschoten hoorde een jaar intrekking rijbewijs, 500 gulden boete en twee weken voorwaardelijk tegen zich eisen, omdat ze na het nuttigen van enkele glazen sherry een aanrijding had gemaakt. Met een lekke band reed ze vervol gens met hoge snelheid door Voorschoten. Uitspraak 12 no vember. LEIDEN Het laatste hofje, dat in Leiden gebouwd werd. is het Juffrouw Maashof je dat in 1901 gebouwd werd aan de Kalvermark.t Mejuffrouw Maas was een rij ke dame, die haar rijkdom waarschijnlijk ontleende aan de welstand van haar vader méér dan aan een langdurig leven van nijverheid en spaarzin Even waarschijnlijk is, dat zij aan het eind van haar leven een hofje stichtte op de traditionele overwegin gen van godsdienstzin en menslievendheid. Dat mag blijken uit het feit. dat het hofje duidelijk gelieerd is aan de gereformeerde kerk. Het Juffrouw Maashofje be staat uit een straatje van acht huisjes met een simpel poortgebouwtje ertussen. Om het te kunnen bouwen, moest een aantal huisjes aan de Kal vermarkt afgebroken wor den. De omliggende wonink jes uit het bezit van wijlen mejuffrouw Maas dienden, aldus luidde haar laatste wil om het hofje te on derhouden. De bewoonsters van het hofje hoeven na melijk geen huur te beta len. Wel een kleine vergoe ding voor water etc. Bij de aantrekkende huren en onder invloed van de tand des lijds die aan de pandjes knaagt, ging de inhoud van het le gaat tegen de geest ervan werken. Er is nu een wijzi ging van het testament in voorbereiding, waarvoor de notaris alle nazaten van de fundatrice tot in de derde en vierde graad moet opsporen. Een bijzonderheid: het hofje staat op de monumentenlijst. Niet omdat het als hofje zo bijzonder is maar omdat het naar de mening van de mo numenten-wetgever een inte grerend deel uitmaakt van de gevelwand van de Kalver markt. orde. Het gemeentebestuur stelt o.m. voor akkoord te gaan met ruiling van grond met de Nd. Herv. Kerk, met de verkoop van 4 kavels bouwterrein aan de Koestraat voor 30 mille per stuk, met het bouwrijpmaken van dit terrein voor een kwart ton, met de aankoop van een stuk grond dn het plan Bedrijfs terrein van de gebr. P., D. N. en D. van Egmond voor ruim 60 mille, met de verkoop van een stuk grond aan het Hoogheem raadschap van Rijnland voor ruim 8 mille met de aankoop van grondstroken voor 24 mille ten behoeve van verbetering Oegstgeesterweg. In de raad komt verder aan de orde het verlenen van een ver gunning voor verbouw bedrijfs ruimte achter de woning van de heer L van Duijn aan de Rijns- burgerweg en de herbenoeming van mevr. Kromhout en de he ren Van Egmond, Kralt, Noort en Van Zuijlen in de woonruim- te-adviscom missie. Oude bekende' kreeg geldboete DEN HAAG/BODEGRAVEN - De officier van justitie en ver- schillende leden van de Haagse rechtbank begroetten een 55-ja- i rige koopman uit Bodegraven I gisteren als een oude bekende. I De koopman heeft in zijn leven al I heel wat keertjs voor diverse ge rechtelijke instanties gepara deerd. De officier: „Ik ben zo langzamerhand de tel kwijtge raakt". De koopman stond nu terecht omdat hij in een auto had gereden zonder rijbewijs. De officier eiste 170 gulden boe te. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. vc LEIDEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland organiseert vrijdag 1 december een bij eenkomst. Onderwerp van bespreking is „Bedrijfsleven en bestuurlijke ontwikke ling". Drs. Van Keulen zal dit onderwerp inleiden. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Witte Raaf" in Noord- k wijk. LEIDEN De NRV Leiden en Peek en Cloppenburg or- "I ganiseren dinsdag 7 novem- ber een propaganda-avond, waar een modeshow aan ge- J, koppeld wordt. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE Het KNOV heeft voor de jaarver gadering welke vanavond in Don Bosco wordt gehouden een belangrijke agenda. Deze vermeldt o.m. een ver slag van de eerste bijeen komst welke door de ge meentelijke commissie voor het midden- en kleinbedrijf is gehouden. De financiën vragen aandacht en er is be stuursverkiezing waarbij de heren H. J. C. Paardekooper en J. C. van Gent aftredend maar herkiesbaar zijn. ZOETERWOUDE Gerard Monninks „One man show" wordt morgenavond gepre senteerd voor de leden van het kath. Vrouwengilde in Don Bosco. Op 14 november .volgt weer een excursie. LEIDEN De afdeling-Lei den van de Partij van de Ar beid vergadert vrijdagavond, 10 november a.s. 's avbnds om acht uur in Zaak Mekel aan de Hoge Woerd. Aan de orde komen het verslag van het afgelopen half jaar en de organisatie benevens de activiteiten zelf van de ge beurlijkheden in het kader van de komende verkiezings strijd. LEIDEN De Leidse Stu denten-Roeivereniging Niord houdt vrijdag de jaarlijkse onderlinge wedstrijden op het Galgewater. Dat zal ge beuren vanaf drie uur. Hoog tepunt zal de strijd om de Maartenbeker ongetwijfeld worden, waarvoor alle eer stejaarsroeiers- en roeisters in tubs op het water zullen verschijnen. - KOUDEKERK Donder dag speelt het eerste elftal van de voetbalvereniging Koudekerï; thuis een licht- wedstrijd tegen de derde klasser VVGZ. Het vriend schappelijke duel begint om half acht. WASSENAAR Voor het Wassenaarse Nutsdeparte- ment treedt op donderdag avond 9 november te 20.15 uur in het Astra theater in de Langstraat de voor drachtskunstenares Nel Kars op. Zij brengt het program ma „Ik, jij, zij." -WASSENAAR De werk- kgroep Theologie, die onder auspiciën van de Wassenaar se Raad van Kerken oecu menische cursussen organi seert belegt op donderdag 9 november te 20 uur in de Messiaskerk een discussie avond over het onderwerp „Bijbel en politiek." Op deze avond komt het onderwerp „Onze hedendaagse situatie" ter sprake. Het zal worden ingeleid door Ds. L. H. Rui tenberg. -WASSENAAR De com missie Financiën uit de ge meenteraad komt woensdag avond 8 november te 20 uur in het raadhuis in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt de volgende punten: Belastingmaatrege len, resultaat gemeentereke ning 1971, schoonhouden van het strand, het presentiegeld voor de leden van de schoon heidscommissie, kasgeldvoor zieningen in 1973 en het aan gaan van vaste geldleningen in 1973. AARLANDERVEEN In de week van 612 november a.s. wordt in Aarlanderveen, de collecte voor de 80-jaar bestaande stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen gehouden. WOUBRUGGE Alle gen voor het stemmen bij vol macht bij de komende Kamer verkiezing kunnen in behan deling genomen worden op donderdag 9 november op het gemeentehuis van 19.3021 LISSE In gebouw 't Tref punt zal NK V-voorzitter Mertens vanavond een inlei ding houden over De taak van de vakbeweging. Hij zal ook spreken over het socaal con tract en de verkiezingen; aanvang 20.00 uur. LISSE DJO Lisse organi seert 25 november a.s. eer wandeltocht. De opbrengst is bestemd voor het kinderdag verblijf. De afstanden bedra gen 5. 10 en 15 kilometer. Men kan zich laten inschrij ven bij J. Huijbens, Tromp straat 10 en bij Vaneveld, Emmastraat 5. LISSE Het 20-jarig be staan van de r.k. bond van bejaarden en gepensioneer den zal donderdagmiddag worden gevierd in 't Tref punt aan de Schoolstraat. De Noordwijkse Toneelvereni ging Rika Hopper zal een stuk opvoeren. LISSE In Den Bosch zijn geslaagd voor het zweminstructeur de dames Marijke Slobbe en Henja Metzelaar. Het diploma hulp- zweminstructeur ontvingen de dames Els Ruigrok, Rie Goudkade en Ria Verdoes.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4