Toptennissers dreigen met een kort geding tegen bond 'Mb :ÊÈMÏ'\ rfe Amateurboksers bleven weg: organisatie werd Theo Huizenaar te veel Het kopen van een eigen huis. Weet u dat u bijdeAmroBank een hypotheek kunt krijgen? amrobank jÉÉËyfc\ DINSDAG 24 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 13 t 1972 Eddy Merckx is klaar voor de start. Als de weersomstandigheden meewerken zal hij reeds vandaag een poging ondernemen het werelduurrecord van de Deen Ole Ritter te verbeteren. Na een training in het Olympisch wielerstadion van Mexico Stad besprak de Belg zijn kansen met kenner bij uit stek Anquetil, die in zijn carrière bijna evenveel faam verwierf. Merckx was optimistisch. „Ik ben honderd procent fit. En daarom moet ik mijn poging zo snel mogelijk wagen". ROTTERDAM De ellende met het organiseren van bokswedstrijden voor ama- teurs is zelfs Theo Huize- 1 naar te veel geworden. Gisteravond, toen zijn ver eniging in „Odeon" te Rot terdam een programma bracht, moesten weer di verse partijen uitvallen, IADVERTENTIE Bij het kopen van een eigen huis komen ingewikkelde dingen kijken. Vragen rijzen, zoals: Kan ik hypotheek krijgen? Hoeveel procent van de koopsom? Welk bedrag kost dat dan per maand aan rente en aflossing? Wat is het verschil tussen k.k. en v.o.n.? Wat zijn de fiscale mee- en tegenvallers? Wat is erfpachtscanon? Weet u dat allemaal? j En weet u dat er bij alle kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank een handig vraagbaakje klaarligt over allerhande problemen bij het kopen van een huis? Het heet: „Het kopen van een eigen huls" en u krijgt het gratis mee. Even langslopen dus. andere worden samenge voegd en bleven boksers zonder meer weg. Toen Huizenaar eindelijk na uren extra werk de zaak in zoverre rond had dat hij de beloofde twaalf partijen kon brengen, kreeg hij een inzinking en moest naar huis worden ge bracht. Schandalig, dat de boks- bond nog nooit iets heeft gedaan om de amateurs die toezeggen te zullen komen, aan te pakken als ze zonder meer wegblijven. Er moet blijkbaar eerst iemand onderdoor gaan. Theo Huizenaar was er toch in geslaagd zes partijen in de A- klasse te brengen, waarvan die tussen de halfzwaargewichten Dick Westhof (Westland) en Wim de Haan (Huizenaar) de erepalm wegdroeg. Niet een keer behoefde de scheidsrechter in te grijpen in dit prima duel tussen de goed van zijn langere reach gebruik makende West lander en de zwaarder stotende Rotterdammer. In de derde ron de velde een prachtige rechtse De Haan, die na acht tellen niet voldoende in staat was zich te verdedigen. Na enige seconden intervenieerde de scheidsrechter dan ook terecht. Handdoek Er waren nog meer Westlandse successen. Zwaargewichtkam pioen Piet Holtkamp (95 kg.) maakte korte metten met Van Schaik, die vijftien kilo minder woog. In de eerste ronde plaats te Holtkamp twee „kleine" rechtsen en beëindigde het duel met een linkse. De handdoek werd tijdig geworpen om een k.o. te voorkomen. Na lange tijd kwam ook de bij Huizenaar trainende Italiaan Antonio Gallicola weer in de ring, tegen Peter Briedé. De Italiaanse lichtwelter heeft gro te kwaliteiten maar schuwt de show niet en stoot nogal eens onzuiver, mede daardoor. Niet temin moest Briedé, die zich knap teweer stelde, in de twee de ronde een zware serie ne men. In de derde ronde liep Gallicola op enige counters en wekte hij de indruk het wel te geloven. Als hij eens op een te genstander stoot die de moed heeft het initiatief te nemen en over meer techniek beschikt dan de dappere Briedé zal de „showmaker" het uiterst zwaar krijgen. Geen kans Zo leek Tabben (Westland) het ook te krijgen tegen Gerrit v. d. Poel. De Westlander bokst schijnbaar ongeïnteresseerd, statisch, maar met snelle „uit schieters". Hij heeft ook een vrij lage dekking maar neutrali seert het risico doordat hij uit stekend is in het wegslaan van de vijandelijke handschoen als er wordt gestoten. Van der Poel had een kans gehad als hij tem po had gedraaid. Hij deed het niet en kon ook te weinig van zijn langere reach profiteren. De ultslaj De Groot (Huizei middengewicht Carol Jansen (Huize- naar) w.o.p. van IJsselmulden fGro- nlni:rnt. Ilrlitv.«Itor Gallicola w.o.p. DEN HAAG In het Nederland se tenniswereldje is weer eens een forse rel ontstaan. Ditmaal is er niet slechts een speler bij betrokken, maar een heel team. Vorige week besloot de KNLTB de interland tegen Engeland voor het tournooi om de Koning Gustaafbeker af te zeggen, om dat hangende een onderzoek naar het gedrag van opgestelde spelers in eerder gespeelde lan den wedstrijden geen representa tief team kon worden afgevaar digd. Voor het landenduel tegen Engeland, dat volgende week in Londen zou worden gespeeld, waren nationaal kampioen Jan Hordijk, Rolf Thung en Marian Laudin geselecteerd. Deze spelers en een aantal ande ren zouden zich tijdens de wed strijden tegen België en vooral West-Duitsland volgens de cap tains hebben misdragen. Daar naar wenst het bestuur van de tennisbond nu weken later en slechts enkele dagen voor de wedstrijd tegen Engeland een onderzoek in te stellen. Op zich is een onderzoek van de bond niet onjuist. Het is een publiek geheim, dat enkele topspelers tijdens de als „gezelligheidseve nementen" beschouwde landen- wedstrijden het aspect gezellig heid nog wel eens ruim wensten te interpreteren. De strakke lei ding van een teamcaptain wilde dan nog wel eens een conflict veroorzaken, omdat deze heren er over het algemeen andere op vattingen op na houden dan de betrokken spelers. Het ingestelde onderzoek van de bond spitst zich toe op de lan- denwedstrijd tegen West-Duits- land in Groningen. Voor dit duel was Jaap Arends als captain aangewezen. Al spoedig bleek, dat het tussen de spelers en de al jaren uit de actieve tennis- kringen verdwenen Arends niet „klikte". Emoties De emoties laaiden zelfs zo hoog op, dat enkele spelers voorstel den om de landenwedstrijd maar te laten voor wat die was en naar huis te gaan. Zo ver is het niet gekomen, maar het uit gebrachte rapport van Arends deed de bond besluiten om als nog een onderzoek in te stellen. Vooruitlopend op het resultaat berichtte de bond aan Londen, dat van het Koning Gustaafbe- kerduel moest worden afgezien. Vooral dit laatste heeft bij de be trokken spelers kwaad bloed ge zet. Zij voelen zich door de bond benadeeld, omdat zij voor deze beslissing niet zijn ge hoord. Afgelopen weekeinde zijn Hordijk. Laudin. Thung en Hemmes, die als reserve was aangewezen, bij elkaar geweest om over deze kwestie te praten. Besloten werd voorlopig geen maatregelen te nemen, maar eerst de ontwikkeling van de zaak af te wachten. Als de bond niet op korte termijn met een redelijke oplossing komt, over wegen de toptennissers een kort geding tegen de bond aan te spannen. Jan Kodes: Spaanse titel BARCELONA Jan Kodes heeft gisteren in Barcelona het heren- enkelsDel van de open Spaanse tennlskamploenschapDen gewon nen. De 26-iarige Tsjech ver sloeg in de finale de Spanjaard Manuel Orantes: 6—3, 6—2, 63. 6—3. In het Grand-prix klassement van de ILTF staat Nastase op de eerste plaats. Orantes bleef tweede. Smith derde en Kodes is nu vierde. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. Ilie Nastase (Roem.) 580 pun ten; 2. Manuel Orzntes (Spa.) 468, 3. Stan Smith (VS) 459: 4. Jan Kodes (Tsj.) 295; 5. Andres Gimeno (Spa) 283. Israëlische burgemeester in Gaza GAZA (UPI) Uri Chechik, een ambtenaar van het Israëlische ministerie vand efensie, is be noemd tot burgemeester van de stad Gaza in de gelijknamige, door Israël bezette Arabische strook. Zondag was de Arabische burge meester van Gaza, Rsjed A-Sja- wa, van zijn functie ontheven omdat hij had geweigerd water en stroom uit Gaza te leveren aan het nabijgelegen Palestijnse vluchtelingenkamp van Sjati. A-Sjawa had geredeneerd dat een verandering in de status van het kamp „vergaande poli tieke en sociale gevolgen" voor de 24.000 inwoners zou hebben. De betrokken spelers zijn van me ning, dat de getroffen straf maatregelen in geen verhouding staan tot de voorgevallen ge beurtenissen. Ze zien de nu op gelegde straf als een poging om sterk te staan bij de eventuele oprichting van een spelersraad. De spelers zijn al enige tijd be zig om een dergelijke raad op touw te zetten om daarmee sterk te staan tegenover bond en toumooiorganisaties. Na dit voorval is door sommigen al een boycot de enige mogelijkheid genoemd om het vaak starre standpunt van de bond te bre ken. Deze boycot zou betrekking moeten hebben op het wintercir- cuit en de landenwedstrijden. De tennisbond heeft nog geen na men bekend gemaakt van de spelers naar wier gedrag een onderzoek wordt ingesteld, maar na het afzeggen van het duel tegen Engeland is het niet zo moeilijk te raden dat daartoe in leder geval Hordijk, Laudin en Thung behoren. „Ik wil deze hele zaak nog niets zeg gen", deelde voorzitter Beek van de KNLTB mee. „Ik zal eerst de resultaten van het on derzoek moeten afwachten". Suske en Wiske De boze boom- zalver Het jaar van de boze kabouter MÉES/EP?^*r Alm /fósvrmw/nr a&ï/X DÖofMwwe.. DBfiWWfc&.'Ur, l'&LAHOCY ïfcgp J To) J) mourn M&srBP. wr* MS ow/mP- WHtAGér .v/Êf «e wa srsu&i ovjr vr- TUr SÉL-WM \MDeO(MBiSCHW>... waxmmra mm'/mae- i/4W H-'epsv mu&m turze i Keller (Van' t Hof). HERMAN VAN BERGEM

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13