MOOI WEER IS AAN MIJ TE DANKEN Jubilaris laat heel Nederland meegenieten Fusie tussen Wassenaarse banken: Rabo Nieuwkoops koor maakte opnamen voor TROS-tv Magnetiseur Jan de Strijker uit' Roelofarendsveen: Carnavalsprogram 'De Deylknotsen' DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ROELOFARENDSVEEN Vindt u ook niet dat het de laatste weken opmerkelijk goed weer is? U kunt het geloven of niet maar dat hebben we te danken aan Johannes Petrus Wesselman. Deze 74-ja- rige Roelofarendsveender, ook wel genoemd Jan de Strijker, zegt er persoonlijk voor gezorgd te hebben dat we nu, half oktober, nog dagelijks kunnen genieten van een verkwikkend zonnetje. Jan de Strijker beweert het weer naar zijn hand te kunnen zetten. Hij is magnetiseur. Dit jaar viert hij zijn zilveren jubileum. Vandaar dat hij Nederland in dit jubileumjaar mee laat vieren in de feest vreugde in de vorm van een paar weken zon. Jan de Strijker zegt nog veel meer te kunnen. Hij geneest aan de lopende band zieke dieren (zijn specialiteit) en talloze mensen brengen een bezoek aan zijn huisje aan het Noordeinde om door Jan van hun kwalen wer- lost te worden. Hoe hij het weer in zijn handen houdt en wat voor bijzondere krachten in hem schuil gaan vertelt hij ons. Is 't allemaal klinkklare achter dat ik over bij zondere gaven beschik te. Dat gebeurde in het ziekenhuis. Vieren half jaar lag ik er plat. Als er iemand naast me kwam liggen die zwaar ziek was werd ik ook zieker. Kwam er later weer een met een eenvoudig kwaaltje dan kikkerde „Ik kwam er toevallig kwam ik erachter dat ik sterk mensen aan voelde. Toen ik weer beter was ben ik uit gaan zoeken hoe dat kwam. In Wageningen, in de bibliotheek van de Landbouwhoge school ben ik toen gaan snuffelen in de boeken. Honderden heb ik er gelezen. Een kamer vol. Tot ik tot de ontdekking kwam dat ik invloed had op dieren. Ik voelde dat ik ze beter kon maken. Ze wilden graag door mij behandeld worden. Eerste experiment Mijn eerste experiment deed ik met de kat van de buurvrouw. Het dier was van het dak gevallen. Onder het koffiedrinken zei ik: Geef maar op die poes, die maak ik wel beter. Ik hield het diertje in mijn hand. Het was zo gepiept. Even later sprong het weer rond. Zo gezond als een vis. Toen kwam er een met een klein meisje. Had last van een poepoog. Ik legde er een paar keer een zakdoek op. Ook dat lukte. Toen begon nen ze hier in de ga ten te krijgen dat ik kon genezen. Opeens liep het hier storm. Het liep storm Het'werd zo druk dat ik in bed met mijn kle ren aan sliep. Ik had nauwelijks tijd om me uit te kleden. Dat werd me toen te gor tig. Drie dagen per week vluchtte ik toen naar Noordwijk. Ik moest de mensen ge woon ontlopen. Anders had ik geen leven meer. Tot nu toe heb ik er duizenden gehol pen. Sommige mensen neem ik bij mij in huis. Er heeft hier eens een Amerikaans meisje gelogeerd. Een half jaar is ze hier ge bleven. Ze had last van een wrat op d'r tong. Was bang dat ze kanker had. Na zes maanden was ze gene zen. Weg wrat." Mensen met wratten liggen me het best. Dan zie je tenminste wat je doet. Ik strijk even met mijn handen en ze verdorren al. Zo gaat dat. Het liefst werk ik met dieren. Ziet U daar dat hekje in de deur? Dat is om de padden buiten te houden. Ik heb een soort aantrekkings kracht voor dieren. Als ik niet oppas rit selt het hier binnen de kortst mogelijke tijd van de dieren. Eens heb ik overal gaas moeten spannen. De mussen werden te op dringerig." Gevallen Die doen of op moeten voor hun rijbewijs. Die bewerk ik even en dan kunnen ze er tegen. Geen spatje zenuwen. Ik heb eens een hele toneelvereniging onder handen genomen. Zit ik 's avonds in de zaal stoot iemand me aan. Hoe is het mogelijk hè, dat meisje dat daar staat is anders één brok zenuwen. Nu Jan de Strijker is ze ontzettend rustig. Dat was mijn werk." „Nog een sterk staaltje? Er kwam er een bij me voor zijn rijbewijs. Die jongen was niet helemaal snugger. Toch slaagde hij. La ter kwam die jongen naar me toe. Zei dat hij zijn rijbewijs zou verscheuren. ,,U heeft me geholpen," zei hij tegen me, „normaal gesproken had ik het nooit gehaald". Dienende geest „Ik zeg altijd maar ik heb een dienende geest. Op het ogenblik ben ik weer aan het werken voor goed weer. Dat lukt me aardig. Met het weer heb ik ook het een en ander uitgehaald. Een jaar of tien geleden zat ik bij een kapper in de Rip. Het was de avond van Stille Om gang. Jan zeiden ze te gen me, jij kan toch het weer bepalen? Ja, zei ik, hoe willen jullie het hebben? De wind naar het oosten en een heldere hemel zeiden ze. En het gebeurde ook. Heel Nederland heeft er toen van mee geprofiteerd. Vorig jaar was het erg droog. Toen vroegen ze om regen. Nou, ik aan de gang. Het ging eerst sneeuwen en van lieverlee kwam er wa ter. Totdat het vol doende was. Toen zei den ze, Jan stop er maar mee. Het is nu nat zat." Plaatselijke buien „Ik kan ook voor plaat selijke buien zorgen. Als iemand in Lisse over een paar weken een flinke bui wil heb ben kan dat. Ik moet er wel even de tijd voor hebben. Een droog continent krijg je natuurlijk niet bin nen een paar dagen nat. Ik lach wel eens om die Amerikanen. Die hebben van die re genmachines. Kosten miljoenen guldens. Al lemaal knoeierij. Laat zoiets maar aan Jan over. Die fikst het wel. Voor de lol stuur ik het weerbericht wei eens in de war. Als ze mooi weer voorspellen gooi ik er een regen bui tegenaan. Dat doe ik dan expres. Hoe ik dat doe? Gewoon ge dachtekracht. Ik zeg altijd ik heb de geest van Mozes en Elias (liet het drie jaar niet regenen omdat hij de mensen slecht vond). Kijk wat zij deden kan ik ook. Dat is geen punt." Elfjes Jan de Strijker kan nog uren doorvertellen over zijn bijzondere gaven. Hij vertelt aan de hand van de ge boortedatum precies wat voor mens men is, hij vertelt van de elf jes waar hij steevast in gelooft, zegt nog op zoek te zijn naar een boek over zeemeer minnen want ook daar van zegt hij aan het bestaan te geloven en zo zijn er nog vele za ken waar Jan de Strij ker een boekje over open kan doen. Is 't allemaal klinkklare nonsens of schuilt er ook werkelijkheid in zijn beweringen? Elke lezer kan daar zijn ei gen theorie over op bouwen. Eén ding klopt tenminste wel, het is de laatste weken prachtig weer geweest. En volgens Jan staan ons nog twee van die fraaie weken te wach ten. „Ik ben nog aan de gang tot minstens november." e Carnavalvereniging „De Deylknotsen" heeft voor het nieuwe seizoen het programma klaar. Het is een zeer uitgebreid programma, dat de leden alle gelegenheid biedt zich volop over te geven aan de carnavals- geneugten, maar dat ook fees ten bevat voor de bejaarden en voor de jeugd. Op de 11de van de 11de zal het al lemaal gaan beginnen met de presentatie van de nieuwe Prins in restaurant Sport aan de Rijksstraatweg. Op 1 januari houden Prins en Raad van Elf nieuwjaarsreceptie. Het Prin senbal wordt op 20 januari ge houden in het Jeroenhuis. Op 3 februari is er in dezelfde zaal een Prinsessebal en op 17 fe bruari volgt, wederom in het Jeroenhuis, het burgemeesters bal. Op vrijdag 2 maart volgt dan het grote carnavalsfeest voor be jaarden in de Sporthal en zater dagmiddag 3 maart is er de kinder-carnavalsoptocht met een kindercarnavalsfeest, eveneens in de sporthal, 's Avonds zijn dan de leden welkom in de sporthal voor het carnavalsbal. Öp 5 maart zal de sluitingsavond plaats hebben, op woensdag 7 maart is er tenslotte een ha- ringhapavond". Secretaris van de vereniging is de heer E. J. Teske, Fagelstraat 18, Wassenaar, tel. 2610. Leiden Vanavond houdt de Commissie voor Economische zaken een bijzondere vergade ring in kamer 204 van het stad huis, aanvang 20 uur. Bij deze vergadering zal een af vaardiging van de Leidse Ver eniging van Industriëlen aanwe zig zijn. Onderwerpen van be spreking zijn: vertrek- en vesti gingsfactoren en het industriële klimaat in Leiden en omgeving, waarbij ook het probleem van leegstaande oude gebouwen in de binnenstad aan de orde kan komen. Woningbouw verenigingen geen enkele verantwoording schuldig aan gemeentebestuur Leiden Naar aanleiding van vragen van de heer Amptmeijer (PSP) over de controle van de gemeente op woningbouwvereni gingen, hebben b. en w. geant woord dat zij gemachtigd zijn controle uit fe oefenen op het financiële beheer van de ver enigingen. Inzake het beleid zijn de woning bouwverenigingen geen enkele verantwoording schuldig aan het college. Wel zijn zij ver plicht tot inzending van de jaar- stukken. Aangezien dit louter I ter kennisneming aan b. en w. gebeurt, vindt het college het niet noodzakelijk deze stukken I aan de raad over te leggen. I NIEUWKOOP Onder leiding van de heer Siem de Koker wer den gistermiddag de laatste re petities gemaakt door de leden van het kinderkoor De Plasser- tjes. Op drie november namelijk zal het koor te zien en te beluiste ren zijn in het Tros-televisiepro- gramma „Op losse groeven". de uitzending zal plaatsvinden. Volgende week 27 oktober wor- Foto: Het koor tijdens de open den daarvoor in de grote studio luchtrepetitie in de tuin voor de in Hilversum de opnamen ge- woning van de heer De Koker maakt, waarna een week later in Nieuwkoop. WASSENAAR Het jaarverslag van de Coöperatieve Raiffeisen- bank Wassenaar over 1971 stond in het teken van drie nieuwe ontwikkelingen: een automatise ring van de administratie om het tot een totaal van 18G.OOO gestegen opdrachten per jaar vlot te kunnen verwerken, de nieuwbouw van een hoofdkan toor op de Starrcnburglaan hoek Hofcampweg, die nagenoeg vol tooid is en de fusie met de Coöp. Boerenleenbank Wasse- Medewerkers van de Leidse Courant Ut pagina's mot regionaal nieuws In de Leidse Courant komen tot stand met medewerking van onderstaande correspondenten. V'*>r berichtgeving uit uw woonplaats kunt u xlch tot hen richten. De redaktle van de Leidse Courant «11710-22244) Is maandag i/m vrijdag bezet van OG.OO tot 18.00 uur. TER AAR/LANGERAAR L. Starren- burg, Van Wcerenslrant 25. Tel. 01722-5012. AARLANDERVEEN P. Vos, Stations weg C. Tel. 01725-2456. ALPHEN T. Vnrga. De Smethstraat 1. Tel. 01720-72504 en W. Buvelaar, Pa- relstraat 55. Tel. 01720-74171. BODEGRAVEN W. van I.lcmpt, Hol- 1 andshof 78. Tel. 01720-2141. BOSKOOP mevr. Ncderhof, Reycrs- koop 863. Tel. 01727-4350. ÜAZfeRSWOUDE L. Borst. Bllderdljk- laan 8. Tel. 01714-2863. HOOGMADE W. Bank. Noordclndc .4 Tel. 01712-363. KATWIJK S. Hofstra. NonrdwIJkerweg 54. Tel. 01718-12098. K. v. Kcsteren, Wassenaarseweg 9. Tel. 01718-145:11. KOUDEKERK F. Ketel, ür. Vlaandc- rensïrnul 21. Tel. 01714-3591. DE KWAKEI G. van Trlgt. Mgr. Noorlmarilann 2. Tel. 02975-1811. LEIDERDORP - Tel. 01710-33751 ig. Prli Hendrikplein 03 Tel. 017(11-3258. LEI MIJ IDEN J. •- Tel. 01721-8849. LISSE K. Sloenw Tel. 02521-3489. NIEUWKOOP Th. Theunlssen. Dorps straat 20 lel. 01726 1204. N1EUWVEEN Mevr. Speet-Slkkcns. Dorpsstraat 38. tel. 01723-8460. NOORDEN F. Cnsandor. Chrysanten- clroal 22. Tel. 01724-1719. NOORDWIJK I .erfland. Voorstrnnt 160. Tel. 01719-3175. VOORSCHOTEN J. Peters. Leldseweg 139. Tel. 01717-2421. WARMOND mevr S< hagen. Swleland- struat Tel. 01711-2241. WASSENAaK Zonneveld, Van Dul- venvmudelaan 414. Tel. 01761-3387. WOUBRUGGE erklan 38. Heercweg 249a. naar, die vermoedelijk in het komende jaar zijn beslag zal krijgen, Eén en ander bleek op de gister avond in het Jeroenhuis gehou den algemene ledenvergadering van de bank onder voorzitter schap van de heer D. Nell. Het jaarverslag met een toelichting op balans en de verlies- en winst rekening was de leden in een aantrekkelijke vorm tevoren toegezonden. De cijfers bleken duidelijk te zijn, er werden di recteur A. J. Th. Dubbeld nau welijks vragen over gesteld. De toename van de aan de bank toevertrouwde middelen bedroeg ongeveer 2,3 miljoen. Inclusief bijgeschreven rente betekende dat een vooruitgang van niet minder dan 18.7".', ten opzichte van het vorige jaar. Dc reke ning kon worden afgesloten met een winstsaldo van 47,957 dat traditiegetrouw toegevoegd werd aan de algemene reserve. Bij de bestuursverkiezing werd niet voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. D. Binnendijk, lid van de Rand van Toezicht, zulks in verband met de komen de fusie met dc Boerenleen bank. De heer C. N. J. Looyc- stijn werd voor drie jaar herbe noemd als lid van de Raad van Toezicht, de heer D. Nell even eens voor drie jaar herbenoerpd" als bestuurslid. De vergadering gaf het bestuur machtiging de fusie met de Boerenleenbank verder voor te bereiden. Het nieuwe kontoor aan de Star- renburglnan zal op 31 oktober a.s. officieel worden geopend. Nadat de fusie een feit zal zijn. zal de bank vermoedelijk RA- BO-bank genoemd worden. .olhlnr ZEVEN 01729-252. NOORDWIJK ERHOliT OKGSTGEESl A. Koch. Rhldcrupoor- ii.au ii Tel 69617. OUD ADK Ch. Metaal. Vrouwvenne- wcr 2. Tel 01712-586. OUDE WETERING J. CozIJn. Plantage 28. Tel. 01713-2262. RIJPWETERING J. van Bcrkel- Bul- Lift voor invalide flatbewoner Leiden Als de raad er mee in stemt, zal de gemeente een kre diet van 7000 gulden verlenen aan de bewoner van pand Vcr- distraat 5 voor het aanbrengen van een elektrische plateuu-Ilft in het trappenhuis. Ten behoeve van zijn zwaar ge handicapte zoon had de bewoner reeds een buitenlift met handbe diening aangebracht. Deskundi gen van het Regionaal Revali datie Advies Team Leiden had den deze lift echter ongeschikt verklaard in verband met de handbediening.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3